2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 11:33 am

Άσσος που να ¨καλαθίζει" είναι ξεκάθαρα ο Πιέρρια Χένρι. Απλώς θέλει δίπλα του έναν Τ. Λόιντ ας πούμε.
* Ο Κομπς έχει ανανεώσει, ενώ και ο Λόιντς δεν θα είναι εύκολη υπόθεση για όπως σα κόβω φέτος.
Θέλει ψάξιμο και ρίσκο. Π.Χ Σέλβιν Μακ.
Στο 4 περάν του Ρασόν Τόμας που είναι ταμάμ, προτείνω σταθερά και Τιμ Απρομάιτις για ναμοιραστεί θέση με Μήτογλου κι ολίγη από Μπέντιλ.
Στο 5 ένας "Τιτάνας" με ένα κασέ κάπου στο 800αρι; Όπου ΄Τιτάνας" βάζετε Αγιόν.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Δευ Μάιος 18, 2020 11:36 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 11:35 am

Tracy Mac έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 11:20 am



στο 4 ειμαστε τραγικοι. αντι του μπεντιλ αν βαλεις τζερεμι εβανς τοτε ειμαστε μια χαρα. στο 5 και στο 3 μια χαρα μακαρι να παμε ετσι.

στο 2 δεν εχω θεμα να παμε ετσι αλλα ισως ειναι περισσοτερο 1 ο λορενζο και δεν ειναι και καλος σουτερ. αλλα δεν εχω θεμα να ερθει.

τελος στον ασσο ο γιοβιτς δεν ειναι καθολου καλος. προτιμω πανγκος στην θεση του.

στο 2 ισως προτιμω λοιντ καλυτερα. οποτε αντι για χερμανσος να ερχοταν καποιος πιο φθηνος και πιο αθλητικος ωστε να εδενε και με πανγκος και στο 2 λοιντ

1. πανγκος, αθλητικος ασσος(κομπς)
2. λοιντ, παππας(δεν υπαρχει περιπτωση να μην μεινει)
3. παπαπετρου, τουπαν
4. μητογλου, σασα
4-5. εβανς
5. χαμιλτον, παπαγιαννης

-Eβανς ; μακαρι ρε συ,αλλα ουτε βλεπω να πηγαινουμε σε κατι τοσο ακριβο-ουτε βλεπω να βγαινει αυτος απο Χιμκι ! τον αξιοποιουν και ως 5ρι εκει!τους ειναι υπερπολυτιμος.
τραγικο συγκριτικα με φετος εγω δεν το βλεπω. ισως να κανω λαθος και να υπερεκτιμω Μητογλου,τον οποιο πιστευω γενικα πολυ και τον περιμενω ακομα καλυτερο την νεα χρονια.

-Λορεντζο Μπραουν ναι μετριος πολυ στο σουτ- θα προτιμουσα και εγω Λοιντ.
προτεινεις ομως δυο παικτες που ο ενας εχασε ολη την σεζον περσι και δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να του δωσεις θεση ασσου χωρις να υπαρχει κατι εξισου ποιοτικο απο πισω του.
ακομα και η Βαλενθια που λεγεται οτι ετοιμαζεται να τον χτυπησει θα εχει απο πισω τον Κολομ ,που ειναι μια χαρα ασσος για 2ος ! +ΒανΡοσομ/Βιβες !
Χερμανσον δεν τον αλλαζω σε καμια συνθεση ! παικτης οτι πρεπει για εμας !και εμεις οτι πρεπει για το επομενο βημα του..!
Κομπς που λες αν δεν κανω λαθος ανανεωσε Μπουντουσνοστ

-ο Γιοβιτς ρε συ οχι και δεν ειναι καθολου καλος !τον αδικεις παρα πολυ ! μιλαμε για παικτη που εκανε ενα πολυ καλο μουντομπασκετ ! και μεσα στον γαλαξια αστερων της Σερβιας ηταν ο βασικος της ασσος.
επισης δες την περσινη Μπαγερν σε σχεση με την φετινη,ποσο λιγοτερο ανταγωνιστικη ηταν ,απο την στιγμη που εφυγε ο Γιοβιτς (γιατι το μεγαλο προβλημα στον ασσο τον ειχε,με τον τιμιο Λο να παλευει μονος μαζι με την παλτουδια τον Νελσον,μεχρι να μπει ο επισης τιμιος : Μπρει )

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος portokalopita13 την Δευ Μάιος 18, 2020 11:37 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 11:37 am

portokalopita13 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 10:35 am
Χαμιλτον,Παπαγιαννης
Μητογλου,Βεζενκοφ,Μπεντιλ
Παπαπετρου,Τουπαν
ΛορεντζοΜπραουν,ΜητρουΛονγκ
Γιοβιτς,Χερμανσον,Μποχωριδης

13.ος Κασελακης
Καλό δε λέω αλλά όπως είπαν πάσχει στο 4.
Αντί για Κασελάκη και Βεζένκοφ μπορείς με τα γύρω στα 600 που κάνουν συνολικά να πάρεις έναν αρκετά καλό ξένο στο 4
Σαν 6ο Έλληνα για Ελλάδα μπορείς να έχεις έναν μικρό
Tracy Mac έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 11:20 am
1. πανγκος, αθλητικος ασσος(κομπς)
2. λοιντ, παππας(δεν υπαρχει περιπτωση να μην μεινει)
3. παπαπετρου, τουπαν
4. μητογλου, σασα
4-5. εβανς
5. χαμιλτον, παπαγιαννης
Κόμπς ανανέωσε
Κατά τα λοιπά κι εδώ δεν βρίσκω ιδιαίτερα λόγο ύπαρξης του Βεζένκοφ αφού στο 5 αν δεν μας βγει εντελώς μάπα ο Χάμιλτον χρόνος για να κατέβει εκεί ο Έβανς θα υπάρχει ελάχιστος όπως χρόνος δεν υπάρχει και στο 3 οπότε μας βλέπω να πληρώνουμε Βεζένκοφ κάνα 400αρι για να παίζει όσο παίζει ο Μπέντιλ

Ο Λόιντ μου αρέσει πολύ σαν 2αρι της ''οικονομικής'' εποχής αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα μπορούμε να τον πάρουμε όσο εύκολα υποθέτουμε όλοι. Η Βαλένθια είναι από τις ομάδες που ακούγεται ότι δεν θα μειώσουν το μπάτζετ και μετά τον Ντούμπλιεβιτς που ήδη ανανέωσαν αυτός λογικά θα είναι ο πρώτος που θα κοιτάξουν.

Έχω μια αίσθηση ότι αν δεν καταφέρει να επιστρέψει Αμερική θα αφήσει τη Βαλένθια μόνο για μια ομάδα των ανώτερων στρωμάτων όχι μια που θα είναι λίγο-πολύ στην ίδια κατάσταση με την Βαλένθια
basket72 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 11:33 am
Στο 5 ένας "Τιτάνας" με ένα κασέ κάπου στο 800αρι; Όπου ΄Τιτάνας" βάζετε Αγιόν.
Αγιόν μαζί με Παπαγιάννη;
Άλλη ποιότητα ο Μεξικανός αλλά πάλι υπερβολική δεινοσαυρίλα το δίδυμο

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 11:44 am

εδω να κανω μια παρατηρηση ,ως συνεχεια και του παραπανω μου ποστ !
μα τι εχετε παθει παρα πολλοι με τον Γιοβιτς και τον μηδενιζετε ετσι ! ουτε εγω τρελενομαι μαζι του,αλλα ας δουμε λιγο τι μουντομπασκετ εκανε με Σερβια και τι χρονια περσι με Μπαγερν !και φετος ομως οταν επεστρεψε ,ανεβηκε κατακορυφα η αποδοση του Σβεντ..!
αυτα γιατι βλεπω να τον βαζουμε με πολυ ευκολια κατω απο παικτες που ποτε δεν εχουμε δει και οπως εχω ξαναπει υπαρχει παντα ο κινδυνος να βγουν κατι αναμεσα σε Ριον Μπραουν η Ντενμον!
ο Κομπς για παραδειγμα αν ηταν τοσο καλος οσο εμεις φανταζομαστε ,θα βιαζοταν να ανανεωσει απο αρχες Μαιου με την Μπουντουσνοστ ? ενα καλοκαιρι που και οι 18ομαδες ευρωλιγκας θα ψαχνουν απο 1-2 γκαρντ τουλαχιστον... ( :?: :?: )

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 11:46 am

pan24 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 11:37 am

Αγιόν μαζί με Παπαγιάννη;
Άλλη ποιότητα ο Μεξικανός αλλά πάλι υπερβολική δεινοσαυρίλα το δίδυμο
Έτσι είναι. Το λέμε χρόνια. Θέλετε σοβαρό ΜΑΠ. Αλλά με τόσα που ακούω και με δεδομένο το πολύ χοντρό πρόβλημα που θα έχετε στη δημιουργία μετά 5 χρόνια απολύτου ΚΑλαθοκεντρικού μπάσκετ, καλό είναι να ψάχνετε παίκτες με ψυχή, με παραστάσεις στο τοπ επίπεδο, με δεδομένη ποιότητα και με ικανότητα να δουν τους συμπαίκτες τους και να παράγουν παιχνίδι. Από τη στιγμή που ακούω π.χ Όγκαστ ή Κουφός - Παπαγιάννης, τότε χίλιες φορές ο Αγιόν για όλους του λόγους που είπα πριν αλλά και για deflections που είναι ακόμα σε πολύ καλό επίπεδο.
Γενικά πρέπει να πάτε σε στοιχήματα . Στην κατεύθυνση αυτή πρότεινα τον Σέλβιν Μακ ή ενδεχομένως και τον Νέντοβιτς. Παίκτες με πολλή ποιότητα που έρχονται απο χάλια :D μπάσκετ και μπορεί δυνητικά να σας βγουν. Ο Αγιόν, επίσης θα σας ανεβάσει σκαλί.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 11:51 am

portokalopita13 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 11:44 am
εδω να κανω μια παρατηρηση ,ως συνεχεια και του παραπανω μου ποστ !
μα τι εχετε παθει παρα πολλοι με τον Γιοβιτς και τον μηδενιζετε ετσι ! ουτε εγω τρελενομαι μαζι του,αλλα ας δουμε λιγο τι μουντομπασκετ εκανε με Σερβια και τι χρονια περσι με Μπαγερν !και φετος ομως οταν επεστρεψε ,ανεβηκε κατακορυφα η αποδοση του Σβεντ..!
αυτα γιατι βλεπω να τον βαζουμε με πολυ ευκολια κατω απο παικτες που ποτε δεν εχουμε δει και οπως εχω ξαναπει υπαρχει παντα ο κινδυνος να βγουν κατι αναμεσα σε Ριον Μπραουν η Ντενμον!
ο Κομπς για παραδειγμα αν ηταν τοσο καλος οσο εμεις φανταζομαστε ,θα βιαζοταν να ανανεωσει απο αρχες Μαιου με την Μπουντουσνοστ ? ενα καλοκαιρι που και οι 18ομαδες ευρωλιγκας θα ψαχνουν απο 1-2 γκαρντ τουλαχιστον... ( :?: :?: )
Θα αρχίσω ανάποδα. Ο Κομπς είναι πολύ καλός παίκτης και πρέπει να δοκιμαστεί στο πιο ψηλό επίπεδο να δούμε αν θα πιάσει. Αν δεν πάρεις ρίσκο δεν θα μάθεις.
Το ότι ανανέωσε σε μια ομάδα που την τελευταία 2ετία ξοδεύει καλά χρήματα δεν είναι δηλωτικό αμφιβολιών. Ο άνθρωπος από τότε που παίζε στη Γαλλία (κι ο υποφαινόμενος τον προτείνει διαρκώς) αλλάζει κάθε χρόνο ομάδα. Καλά έκανε και αν πάει καλά έρχεται μια μεγαλύτερη ομάδα και τον τσιμπάει με το ανάλογο τίμημα.

Γοα Γίοβιτς συμφωνώ μαζί σου. Αρκεί να τον αφήσει η Χίμκι και να μην τον αρπάξει καμιά Μπάρσα, Βαλένθια ή και Μπασκόνια... ;)

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 11:53 am

δεν εχετε αδικο για Αγιον,επιτρεψτε μου ομως να πω οτι ειναι ενας δεινοσαυρος που θα μου αναιρουσε τις οποιες ενστασεις!μεγαλωσε ο Μεξικανος και δν εκανε καμια σπουδαια χρονια,ομως μπορει να δωσει και πολλα απ αυτα που περιμενουμε απο εναν μαπ,χωρις να ειναι μαπ.. ;)

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 11:55 am

basket72 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 11:51 am


Θα αρχίσω ανάποδα. Ο Κομπς είναι πολύ καλός παίκτης και πρέπει να δοκιμαστεί στο πιο ψηλό επίπεδο να δούμε αν θα πιάσει. Αν δεν πάρεις ρίσκο δεν θα μάθεις.
Το ότι ανανέωσε σε μια ομάδα που την τελευταία 2ετία ξοδεύει καλά χρήματα δεν είναι δηλωτικό αμφιβολιών. Ο άνθρωπος από τότε που παίζε στη Γαλλία (κι ο υποφαινόμενος τον προτείνει διαρκώς) αλλάζει κάθε χρόνο ομάδα. Καλά έκανε και αν πάει καλά έρχεται μια μεγαλύτερη ομάδα και τον τσιμπάει με το ανάλογο τίμημα.

Γοα Γίοβιτς συμφωνώ μαζί σου. Αρκεί να τον αφήσει η Χίμκι και να μην τον αρπάξει καμιά Μπάρσα, Βαλένθια ή και Μπασκόνια... ;)
οχι ο Κομπς πιθανοτατα να αξιζει να βρεθει ευρωλιγκα.δεν αντιλεγω.υπαρχει ομως ενα εμφανες ρισκο οπως λες,το οποιο ειναι αρκετο νομιζω για να μην τον βαζουμε με τοση ευκολια κατω απο παικτες σαν τον Γιοβιτς,που εχουν αποδειξει στις μεγαλυτερες διοργανωσεις οτι ανηκουν στο επιπεδο αυτο και μαλιστα στην υψηλη κλιμακα..

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος portokalopita13 την Δευ Μάιος 18, 2020 11:58 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 11:56 am

portokalopita13 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 11:53 am
δεν εχετε αδικο για Αγιον,επιτρεψτε μου ομως να πω οτι ειναι ενας δεινοσαυρος που θα μου αναιρουσε τις οποιες ενστασεις!μεγαλωσε ο Μεξικανος και δν εκανε καμια σπουδαια χρονια,ομως μπορει να δωσει και πολλα απ αυτα που περιμενουμε απο εναν μαπ,χωρις να ειναι μαπ.. ;)
έτσι είναι. Εξάλλου σε μια ψιλό-καφενείο ομάδα του πρώην δεσμοφύκακα των ισπανικών φυλακών, ο Τιτάνας ήταν κολώνα. Θυμάμαι και πως είχε εκθέσει τον Παπαγίαννη στο ματς στο ΟΑΚΑ.

Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11152
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 12:23 pm

Ο Κοντός είπε οτι το τμήμα σκάουτινγκ είναι σε πολύ καλό επίπεδο,και οτι φέτος θα δούμε πρώτη φορά τα αποτελέσματα του,και ότι έχουν εντοπιστεί παίκτες που είναι έτοιμοι για το βήμα παραπάνω.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 12:41 pm

Καταρχας να σχολιασω μια προταση που ειπώθηκε παλαιότερα αλλα τωρα βρηκα χρονο να το κανω και μιλαω για τον Πλαις που μαρεσει πολύ σαν παικτης και τον ηθελα ειδικοτερα στο παρελθον πακετο με γκιστ στο 5. Ακούγεται ωστόσο για μακαμπι και μαλλον για εκει τον κοβω αν τον αφησει η εφες , αλλωστε θα δενει εξαιρετικα με τον χαντερ εκει.

Από εκει και περα το φωνάζαμε καιρο πως ο παναθηναικος εχει αναγκη από ένα σοβαρο μαπ αλλα τωρα τα δεδομενα αλλαξαν , χωρις νικ όπως ειπα και σε προηγουμενο σχολιο ισως μας φανει χρησιμότερος ενας "αυτόφωτος" σεντερ όπως ο μονρο ή ο αγιον (και τους 2 τους εκτιμω για κατω από μυριο ετησίως) . Περα από το δημιουργικό κομματι που χανουμε από την αποχωρηση του νικ , η κινηση αυτή θα μας κοστισει αρκετα και αμυντικα μιας και ο νικ επαιζε για 3 πισω. Για αυτό λοιπον μετα από σκεψη ισως επελεγα τον Π. Χενρυ για βασικο μας ασο.

Από κει και περα οσα ονόματα ειπατε είναι ενδιαφεροντα και θεωρω μας κανουν , υπο τις κατάλληλες συνθήκες. Δηλαδη οι Παγκος,Γιοβιτς,Λοιντ,Χερμανσον,Κομπς(!) ολοι μαρεσουν όπως μαρεσει ιδιαιτερα και ο Τζερεμι Εβανς που αναφερθηκε (θυμιζει λιγο γκιστ εε).

Και μιας και μπηκα να δω λιγο τον εβανς στο γιουτιουμπ ειδα και τη ροστεραρα που ειχε η χιμκι φετος. Γιοβιτς,Σβεντ,Μπερτανς,Τιμμα και Γκιλ,Γερεμπκο,Εβανς,Μπουκερ στους ψηλους… αν είναι δυνατον να μην μπαινει αυτή η ομαδα εστω 8αδα.

Στα δικα μας τωρα , τι θα λεγατε για το εξης ροστερ ,

Χενρυ , Χερμανσον , Καλαιτζακης
Ντορσει , Χιλ , Μποχωριδης
Παπαπέτρου , Κασελακης
Γουιτιγκτον , Μητογλου
Αγιον , Εβανς(4/5) , Παπαγιάννης


Σχετικα ισορροπημένο επιθετικα και αμυντικα και παντα κατω από 6,5 εκατ το μπατζετ.

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 12:54 pm

JohnnyPao έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 12:41 pm

Στα δικα μας τωρα , τι θα λεγατε για το εξης ροστερ ,

Χενρυ , Χερμανσον , Καλαιτζακης
Ντορσει , Χιλ , Μποχωριδης
Παπαπέτρου , Κασελακης
Γουιτιγκτον , Μητογλου
Αγιον , Εβανς(4/5) , Παπαγιάννης


Σχετικα ισορροπημένο επιθετικα και αμυντικα και παντα κατω από 6,5 εκατ το μπατζετ.

πολυ δυνατο στο 4-5 !εκει μου αρεσει πολυ !
στο 3 ομως που πας ρε συ με αναπληρωματικο τον Κασελακη! ουτε για eurocup με Προμηθεα δεν κανει πλεον για εκει ! σορι :P φανταζομαι περισσοτερο για εκει υπολογιζεις τον Μαλκολμ Χιλ ! απλα ετσι οπως τους τοποθετησες υπαρχει κινδυνος εγκεφαλικου :P

στο 2-3 λοιπον θα ηθελα αλλαγες !
στο ασσοδυο μου αρεσει αν και του Χενρι ακομα δεν ειμαι μεγαλος φαν ,ομως ειμαι θετικος.εδειξε σημαντικη βελτιωση μετα τον χειμωνα.λογικα του χρονου θα ειναι καλυτερος &πιο σταθερος

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 12:57 pm

JohnnyPao έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 12:41 pm


Χενρυ , Χερμανσον , Καλαιτζακης
Ντορσει , Χιλ , Μποχωριδης
Παπαπέτρου , Κασελακης
Γουιτιγκτον , Μητογλου
Αγιον , Εβανς(4/5) , Παπαγιάννης


Σχετικα ισορροπημένο επιθετικα και αμυντικα και παντα κατω από 6,5 εκατ το μπατζετ.
Είναι πολύ καλό το ρόστερ σου. Αν ο Χένρι μείνει ελεύθερος θα σας βγει σχετικά οικονομικά. Ο ΈΒανς είναι κάπου στα 700χιλ. με κασέ κορωνοϊού κι αν είναι πολύ - πολύ καλή λύση και ταιριάζει άψογα με το ρόστερ, ίσως χρειαστεί να πάτε σε κάτι πιο οικονομικό. Το λέω γιατί μόλις διάβασα το ποστ του jkidd13 που λέει ότι Κόντος (που αν δεν κάνω λάθος είναι κοντινός του Δ.Γ) μιλάει για λαβράκια κλπ.
Εγώ πάντα είμαι υπέρ τέτοιων ρόστερ έτσι κι αλλιώς. Με ιντριγκάρουν. Δηλαδή 2 παίκτες κάπου στα 2.5 -3εκ κι οι 2 τους. Κι οι υπόλοιποι από 300χιλ μέχρι 700χιλ.

Για τον Ρασόν Τόμας είμαι πιο σίγουρος από ότι ήμουν για τον Κομπς πριν 3 χρόνια. Αν δεν μπει καμιά φυλακή μέχρι τότε, έχει προοπτική όχι μόνο να φτάσει αλλά και να ξεπεράσει τον Γκιστ προ τραυματισμού του.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 1:10 pm

portokalopita13 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 12:54 pm
JohnnyPao έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 12:41 pm

Στα δικα μας τωρα , τι θα λεγατε για το εξης ροστερ ,

Χενρυ , Χερμανσον , Καλαιτζακης
Ντορσει , Χιλ , Μποχωριδης
Παπαπέτρου , Κασελακης
Γουιτιγκτον , Μητογλου
Αγιον , Εβανς(4/5) , Παπαγιάννης


Σχετικα ισορροπημένο επιθετικα και αμυντικα και παντα κατω από 6,5 εκατ το μπατζετ.

πολυ δυνατο στο 4-5 !εκει μου αρεσει πολυ !
στο 3 ομως που πας ρε συ με αναπληρωματικο τον Κασελακη! ουτε για eurocup με Προμηθεα δεν κανει πλεον για εκει ! σορι :P φανταζομαι περισσοτερο για εκει υπολογιζεις τον Μαλκολμ Χιλ ! απλα ετσι οπως τους τοποθετησες υπαρχει κινδυνος εγκεφαλικου :P

στο 2-3 λοιπον θα ηθελα αλλαγες !
στο ασσοδυο μου αρεσει αν και του Χενρι ακομα δεν ειμαι μεγαλος φαν ,ομως ειμαι θετικος.εδειξε σημαντικη βελτιωση μετα τον χειμωνα.λογικα του χρονου θα ειναι καλυτερος &πιο σταθερος
Χαιρομαι που σαρεσε η φροντ λαιν. Οσο για κασελακη , ναι προφανως και δεν τον εχω για μπακαπ 3αρι σε επιπεδο γιουρολιγκ , ο μαλχολμ χιλ μαζι με τον Γκρεγκ γουιτιγκτον μπορουν να παιξουν στο 3 και να παρουν οσα λεπτα περισσεύουν απτον παπαπετρου . Ο κασελακης , όπως και ο μποχωριδης περισσοτερο διακοσμιτικοί είναι , αλλωστε δεν θεωρω πως σε μια ομαδα με τοσο χαμηλο μπατζετ όπως εμεις θα μπορει να εχει 11ο και 12ο παιχτη με ενεργους ρολους.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μάιος 18, 2020 1:12 pm

portokalopita13 έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 11:35 am
Tracy Mac έγραψε:
Δευ Μάιος 18, 2020 11:20 am



στο 4 ειμαστε τραγικοι. αντι του μπεντιλ αν βαλεις τζερεμι εβανς τοτε ειμαστε μια χαρα. στο 5 και στο 3 μια χαρα μακαρι να παμε ετσι.

στο 2 δεν εχω θεμα να παμε ετσι αλλα ισως ειναι περισσοτερο 1 ο λορενζο και δεν ειναι και καλος σουτερ. αλλα δεν εχω θεμα να ερθει.

τελος στον ασσο ο γιοβιτς δεν ειναι καθολου καλος. προτιμω πανγκος στην θεση του.

στο 2 ισως προτιμω λοιντ καλυτερα. οποτε αντι για χερμανσος να ερχοταν καποιος πιο φθηνος και πιο αθλητικος ωστε να εδενε και με πανγκος και στο 2 λοιντ

1. πανγκος, αθλητικος ασσος(κομπς)
2. λοιντ, παππας(δεν υπαρχει περιπτωση να μην μεινει)
3. παπαπετρου, τουπαν
4. μητογλου, σασα
4-5. εβανς
5. χαμιλτον, παπαγιαννης

-Eβανς ; μακαρι ρε συ,αλλα ουτε βλεπω να πηγαινουμε σε κατι τοσο ακριβο-ουτε βλεπω να βγαινει αυτος απο Χιμκι ! τον αξιοποιουν και ως 5ρι εκει!τους ειναι υπερπολυτιμος.
τραγικο συγκριτικα με φετος εγω δεν το βλεπω. ισως να κανω λαθος και να υπερεκτιμω Μητογλου,τον οποιο πιστευω γενικα πολυ και τον περιμενω ακομα καλυτερο την νεα χρονια.

-Λορεντζο Μπραουν ναι μετριος πολυ στο σουτ- θα προτιμουσα και εγω Λοιντ.
προτεινεις ομως δυο παικτες που ο ενας εχασε ολη την σεζον περσι και δεν ξερω κατα ποσο μπορεις να του δωσεις θεση ασσου χωρις να υπαρχει κατι εξισου ποιοτικο απο πισω του.
ακομα και η Βαλενθια που λεγεται οτι ετοιμαζεται να τον χτυπησει θα εχει απο πισω τον Κολομ ,που ειναι μια χαρα ασσος για 2ος ! +ΒανΡοσομ/Βιβες !
Χερμανσον δεν τον αλλαζω σε καμια συνθεση ! παικτης οτι πρεπει για εμας !και εμεις οτι πρεπει για το επομενο βημα του..!
Κομπς που λες αν δεν κανω λαθος ανανεωσε Μπουντουσνοστ

-ο Γιοβιτς ρε συ οχι και δεν ειναι καθολου καλος !τον αδικεις παρα πολυ ! μιλαμε για παικτη που εκανε ενα πολυ καλο μουντομπασκετ ! και μεσα στον γαλαξια αστερων της Σερβιας ηταν ο βασικος της ασσος.
επισης δες την περσινη Μπαγερν σε σχεση με την φετινη,ποσο λιγοτερο ανταγωνιστικη ηταν ,απο την στιγμη που εφυγε ο Γιοβιτς (γιατι το μεγαλο προβλημα στον ασσο τον ειχε,με τον τιμιο Λο να παλευει μονος μαζι με την παλτουδια τον Νελσον,μεχρι να μπει ο επισης τιμιος : Μπρει )
ο εβανς δεν ξερω αν θα μεινει σιγουρα στην χιμκι. εχουν πολλους παικτες εκει, αν και λογικα θα φυγει ο γκιλ. ισως ψαξουν κατι καλυτερο για εκει. οπως και να εχει αν παμε για 4αρι τον σασα θα ταιριαζε εκει ή αν παμε για κανα σοφτ ψηλου τυπου ογκαστ ή κουφο κλπ.

για τον γιοβιτς δεν διαφωνω οτι δεν ειναι καλος παικτης. θεωρω οτι δεν ειναι για βασικος σε εμας. δεν θελω βασικο ασσο τον γιοβιτς. ο γιοβιτς ειναι καλος αν η υπολοιποι ομαδα εχει σκορερ και σουτερ και γενικα ποιοτικους παικτες. εμεις δεν θα εχουμε και δεν θελω να χαλασω θεση βασικου στον γιοβιτς που ειναι και επηρεπης σε τραυματισμους.

με το μπατζετ που ακουγεται αν παμε σε βασικο γιοβιτς(δηλαδη ενα απο τα 2-3 καλα μας συμβολαια) τοτε οι υπολοιποι τι θα ειναι?

τα μεγαλα συμβολαια που θα δωσουμε πρεπει να παν σε παικτες που οντως μπορουν εκτελεστικα να μας οδηγησουν. εκτος αν παμε να φτιαξουμε ομαδα τυπου αρτζι 2012-13 οπου ο γιοβιτς θα εχει τον ρολο του ουκιτς π.χ αλλα και παλι δεν θα μου αρεσε ο γιοβιτς για αυτον τον ρολο.

ναι ο κομπς λενε ανανεωσε αλλα ολο και κανα μικρο μπαι αουτ τυπου 50-100 χιλ θα εχουν βαλει για ομαδα ευρωλιγκας.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”