Σειρές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
patrickdrd

senior
Reactions: 6
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2006 3:19 pm
Twitter: patrickdrd1
Αγαπημένος παίκτης: Reggie Miller
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 9:12 am

μμμ καλο, εχω δει ολες τις σεζον-επεισοδια,
αν σ αρεσουν τα γκαγκστερικα θα σ αρεσει,
καποιες φορες μπορει να πηγαινει λιγο αργα,
αλλα σε ανταμειβει

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 9:26 am

john wick έγραψε:
Παρ Ιαν 24, 2020 8:22 am
Mου προτάθηκε τo '' Gomorrah''....
γνώμες?
πολυ καλο, στην ιδια κατηγορια δες και το suburra

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 9:33 am

shtarkws έγραψε:
Παρ Ιαν 24, 2020 9:26 am
john wick έγραψε:
Παρ Ιαν 24, 2020 8:22 am
Mου προτάθηκε τo '' Gomorrah''....
γνώμες?
πολυ καλο, στην ιδια κατηγορια δες και το suburra

θα τα ψάξω στο netflix , αν τα έχει καλώς...
με κατέβασμα ταινιών , υποτίτλους κλπ δεν τα πάω καθόλου καλά... :oops:

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 25, 2020 11:00 pm

shtarkws έγραψε:
Παρ Ιαν 24, 2020 9:26 am


πολυ καλο, στην ιδια κατηγορια δες και το suburra


:steamingears:
Είχες δεν είχες,Σαββατο βραδυ με κρατησες μεσα.,,,
4ο επεισοδιο κ συνεχιζω..,, :fire:
Καταπληκτικο......,

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 766
Δημοσιεύσεις: 2796
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 03, 2020 8:13 pm

Quincy έγραψε:
Τετ Ιαν 22, 2020 2:10 am

Μια παρένθεση σχετικά με το true detective που έπαιξε πέρυσι μια κι είδα τον SG να ποστάρει εδώ. :P
Μου άρεσε πολύ γενικότερα η 3η σεζόν. Έπιασε αρκετά το mood της πρώτης, που μας άφησε με το στόμα ανοιχτό, αλλά το τέλος με ξενέρωσε. Μπορεί να φταίω που περίμενα κάτι πιο παραπάνω μετά από τόσο build up. Η ερμηνεία του Ali μου "έμεινε" περισσότερο απ'όλα στην 3η season.

Είχα να συγκινηθώ σε σημείο δακρύων με τελευταίο επεισόδιο σειράς από τον Σπάρτακο ( wtf το ξέρω για σειρά σεξ και βία )

Ο μόνος λόγος που δεν την βάζω ισάξια με τη πρώτη σεζόν είναι το στοιχειό της έκπληξης, όπου μας πήρε και μας σήκωσε ο Μακοναχι . Βέβαια εγώ γουστάρω και την 2η σεζόν , δεν λέω κακή κουβέντα για το TD εύκολα

Τώρα , έχω μείνει πίσω στις σειρές οπότε δεν μπορώ να προσφέρω πολλά

Απλά να πω σε όποιον δεν έχει δει το the wire να κάνει την χάρη στον εαυτό του να το ξεκινήσει χθες . Και να μη βιαστεί, λιγα λίγα επεισόδια

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 03, 2020 8:28 pm

H 6η σεζόν του Bojack Horseman κατάφερε και πήρε μία εξαιρετική σειρά σε κάθε επίπεδο και τη μετέτρεψε σε ακόμα μεγαλύτερο αριστούργημα. Τα τελευταία 8 επεισόδια είναι πραγματικά συγκλονιστικά, η σειρά κλείνει με ιδανικό τρόπο και αυτό που νιώθω είναι πως η 6η σεζόν είναι μακράν η πιο προσωπική σεζόν της σειράς και συνολικά μία από τις πιο ωραίες σεζόν σχετικά με το rebuilding και την εξιλέωση ενός χαρακτήρα που έχω δει.

Είναι τρομερό πως μια κωμωδία σχετικά με ένα άλογο-ηθοποιό που έχει χρόνια να κάνει μεγάλη επιτυχία μεταμορφώθηκε σε ένα αφήγημα για την κατάθλιψη, τις ενδοοικογενειακές σχέσεις, τις διαπροσωπικές σχέσεις, τη φιλία, τη φροντίδα αγαπημένων προσώπων, το θάνατο και ένα σωρό άλλα θέματα με τα οποία καταπιάστηκε. Το προτελευταίο επεισόδιο, στο οποίο ο Bojack έρχεται αντιμέτωπος με πρόσωπα που στο παρελθόν έχασε και προσπαθεί να ξεφύγει από αυτή τη λούπα, είναι πραγματικά ανατριχιαστικό όπως και το φινάλε. Είναι τρομερό ένα animation να σε κάνει να νιώθεις τόσα συναισθήματα, απεικονίζει τέλεια την άνοδο και την κάθοδο όχι μόνο ενός ηθοποιού στο σύγχρονο Hollywood, αλλά και ένας ανθρώπου στην προσωπική του ζωή. Σειρά-διαμάντι, δύσκολο να βγει ξανά τόσο ισορροπημένο animation.

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Jimmer

 junior
Reactions: 27
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 11:49 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Φεβ 03, 2020 9:03 pm

Αφου μιλάμε για σειρές δε θα μπορούσα να μη μιλήσω για τη μοναδική σειρά που για μένα έχει μείνει αναλλοίωτη στο χρόνο .Πάντα μαζί μου ,στο pc μου ,στα εύκολα και στα δύσκολα ,με άπειρο γέλιο και βαθιά μηνύματα .Μετά απο τόσες σειρές ,αυτή είναι η Ιθάκη μου .Η πιο legen-wait for it-dary! σειρά εβερ.How I met your mother.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
No Center-No Party

senior
Reactions: 189
Δημοσιεύσεις: 359
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 09, 2020 8:59 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: 3D-Larry-Kukoc
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 03, 2020 9:25 pm

https://www.imdb.com/title/tt2401256/
Πάρα πολύ καλή.

0
Εγώ καλά σου τα'λεγα και τ'ακουγες παράλογα!
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 10, 2020 8:48 pm

Τελείωσα πρόσφατα το Fleabag και το The Witcher, οπότε θα πω τη γνώμη μου και εδώ.

To Fleabag είναι μία εξαιρετική κωμωδία της ανερχόμενης Phoebe Waller-Bridge, η οποία είναι εκ των σεναριογράφων του καινούριο James Bond και showrunner του Killing Eve και σε αυτή τη σειρά, τη μακράν πιο προσωπική της, αποδεικνύει ότι εκτός του σεναρίου, έχει και μεγάλο ταλέντο στην υποκριτική. Τo Fleabag είναι αβίαστα αστείο, είναι ανά σημεία καταθλιπτικό, σου θυμίζει πραγματικές καταστάσεις της οικογενειακής ζωής, έχει κλασικό φλεγματικό βρετανικό χιούμορ και κερδίζει πόντους από το γεγονός ότι λαμβάνει χώρα στο Λονδίνο, μία από τις αγαπημένες μου πόλεις. Είναι κρίμα που τελείωσε μόλις στη δεύτερη του σεζόν, αλλά θεωρώ πως με τον καιρό θα κερδίσει την αναγνωρισιμότητα που του αξίζει.

Πάμε τώρα και στον Γητευτή. Θα τη χαρακτήριζα καλή ως σειρά, αλλά είναι λίγο δύσκολη για κάποιον που είναι άσχετος με τη μυθολογία. Προσωπικά δεν είχα διαβάσει τα βιβλία, ούτε έχω παίξει το παιχνίδι. Για να βοηθήσω λίγο την κατάσταση και από αυτά που έψαξα, έμαθα πως τα πρώτα 2 βιβλία αφορούν μια σειρά από short stories, εισαγωγικές για τον κόσμο του Witcher, από το 3ο ως το 7ο βιβλίο είναι το main saga, ενώ το 8ο βιβλίο είναι ανεξάρτητη ιστορία. Η πρώτη σεζόν με οχτώ επεισόδια καλύπτει τα πρώτα δύο βιβλία, άρα είναι εισαγωγική για να γνωρίσουμε τον κόσμο και τους χαρακτήρες και η δεύτερη σεζόν θα μπει ουσιαστικά στην κύρια ιστορία.
Το θέμα είναι ότι κάθε επεισόδιο αφορά τρία τελείως διαφορετικά timelines, το καθένα βρίσκεται σε άλλη εποχή, οπότε ουσιαστικά εγώ ως άσχετος ήμουν όλη την ώρα στη Wiki του The Witcher (έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά) και ξαναδιάβαζα τι έγινε στο προηγούμενο, ποιος ήταν εκείνος, πότε έγινε εκείνο το γεγονός, γιατί αυτός που πέθανε σε προηγούμενο επεισόδιο είναι ζωντανός σε αυτό το timeline κτλ για να κάνω keep up. Όσοι είστε σαν και μένα, σας το προτείνω, θα σας βοηθήσει πολύ και θα απολαύσετε περισσότερο τη σειρά. Ένας φίλος μου που είναι φανατικός του Witcher, έχει διαβάσει τα βιβλία και έχει παίξει όλα τα games, δεν είχε κανένα τέτοιο πρόβλημα με τη θέαση και καταλάβαινε ακριβώς τι συνέβη, απλά η γνώμη μου είναι πως όταν κάνεις μία τέτοια παραγωγή και θες να κερδίσεις κοινό από το fantasy ή από το Game of Thrones που το έβλεπαν και άκυροι, πρέπει να κάνεις γραμμικές αφηγήσεις για να βοηθήσεις τον άκυρο και να μη φτιάξεις κάτι 100% για τους φανμπόηδες, εκτός αν στοχεύεις μόνο εκεί, οπότε πάσο.
Εν κατακλείδι, είναι μία πολύ καλή fantasy σειρά (προσωπικά με ενέπνευσε να αγοράσω και τα πρώτα 2 βιβλία να την κατανοήσω ακόμα καλύτερα) που θα μπορούσε να μη ρισκάρει με τα τρία timelines ανά επεισόδιο, αλλά αν έχετε το χρόνο να προσαρμοστείτε σε αυτό το στυλ και να την ακολουθήσετε, την προτείνω.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
jhantzop

Moderator
Reactions: 36
Δημοσιεύσεις: 3552
Εγγραφή: Τρί Οκτ 23, 2007 6:35 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: ο έκτος!
Αγαπημένη ομάδα: Charlotte-Hornets
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 11, 2020 11:31 am

No Center-No Party έγραψε:
Δευ Φεβ 03, 2020 9:25 pm
https://www.imdb.com/title/tt2401256/
Πάρα πολύ καλή.
Την είδα το ΣΚ που πέρασε. Αρκετά καλή.



0
vforvendetta85
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 11, 2020 2:12 pm

shtarkws έγραψε:
Παρ Ιαν 24, 2020 9:26 am
john wick έγραψε:
Παρ Ιαν 24, 2020 8:22 am
Mου προτάθηκε τo '' Gomorrah''....
γνώμες?
πολυ καλο, στην ιδια κατηγορια δες και το suburra
Καλή σειρά, αλλά για όσους έχουμε δει την ταινία δεν καταλήγει πουθένα, εκτός και αν στην επόμενη σεζόν ξεφύγει το σενάριο.

Για κάποιον φίλο που δεν έχει το netflix καιρό, θα πρότεινα το Kingdom
https://www.imdb.com/title/tt6611916/?ref_=ttep_ep_tt

Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 20, 2020 7:50 am

Πολυ καλη μπασκετικη σειρά ντοκιμαντέρ το basketball or nothing. Αξίζει σιγουρα να το δείτε

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
Nemesakos

 nba
Reactions: 39
Δημοσιεύσεις: 2494
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2015 12:50 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Φεβ 20, 2020 9:31 am

Για το Suburra που γράψατε, μπορώ να πω πως ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το Dogs of Berlin.

Τελικά επέλεξα το ιταλικό που είναι μια γλώσσα που γνωρίζω και όχι το γερμανικό, μιας και ήδη βλέπω το Dark. Η πρώτη σεζόν μου άρεσε, η δεύτερη δεν με ενθουσίασε τόσο. Περιμένω την 3η σεζόν να δω πως θα εξελιχθεί.

Με μεγάλη καθυστέρηση έχω ξεκινήσει το Peaky Blinders. Τελείωσα και την 3η σεζόν. Ωστόσο έχω να πω το εξής. Ενώ μου αρέσει, με κολλάει, στο τέλος κάτι μου λείπει. Δεν έχω ανακαλύψει τι είναι αυτό ακόμα. Ίσως ότι είναι μόλις 6 επεισόδια η κάθε σεζόν. Πιθανά να ήθελα να εμβαθύνει λίγο περισσότερο. Αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρος ότι είναι αυτό.

0
Άβαταρ μέλους
Baader

 junior
Reactions: 29
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2014 8:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Kareem Abdul-Jabbar
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 05, 2020 2:43 pm

nikolas12 έγραψε:
Δευ Φεβ 03, 2020 8:28 pm
H 6η σεζόν του Bojack Horseman κατάφερε και πήρε μία εξαιρετική σειρά σε κάθε επίπεδο και τη μετέτρεψε σε ακόμα μεγαλύτερο αριστούργημα. Τα τελευταία 8 επεισόδια είναι πραγματικά συγκλονιστικά, η σειρά κλείνει με ιδανικό τρόπο και αυτό που νιώθω είναι πως η 6η σεζόν είναι μακράν η πιο προσωπική σεζόν της σειράς και συνολικά μία από τις πιο ωραίες σεζόν σχετικά με το rebuilding και την εξιλέωση ενός χαρακτήρα που έχω δει.

Είναι τρομερό πως μια κωμωδία σχετικά με ένα άλογο-ηθοποιό που έχει χρόνια να κάνει μεγάλη επιτυχία μεταμορφώθηκε σε ένα αφήγημα για την κατάθλιψη, τις ενδοοικογενειακές σχέσεις, τις διαπροσωπικές σχέσεις, τη φιλία, τη φροντίδα αγαπημένων προσώπων, το θάνατο και ένα σωρό άλλα θέματα με τα οποία καταπιάστηκε. Το προτελευταίο επεισόδιο, στο οποίο ο Bojack έρχεται αντιμέτωπος με πρόσωπα που στο παρελθόν έχασε και προσπαθεί να ξεφύγει από αυτή τη λούπα, είναι πραγματικά ανατριχιαστικό όπως και το φινάλε. Είναι τρομερό ένα animation να σε κάνει να νιώθεις τόσα συναισθήματα, απεικονίζει τέλεια την άνοδο και την κάθοδο όχι μόνο ενός ηθοποιού στο σύγχρονο Hollywood, αλλά και ένας ανθρώπου στην προσωπική του ζωή. Σειρά-διαμάντι, δύσκολο να βγει ξανά τόσο ισορροπημένο animation.
Απίθανη σειρά. Ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω ότι τελείωσε. Αυτό που μου μένει είναι η χαώδης διαφορά στα συναισθήματα που είχα όταν άρχιζα τα πρώτα επεισόδια της πρώτης σεζόν -άκουγα το σήμα της σειράς και έσκαγα ενθουσιώδες χαμόγελο μέχρι τ'αυτιά- και τα αντίστοιχα συναισθήματα τώρα στο τέλος, μετά από όλη αυτή την περιπλάνηση, μετά από τόσο κλάμα και τόση εσωτερική αναζήτηση. Πραγματικό αριστούργημα, απίστευτη δουλειά στο χτίσιμο των χαρακτήρων σε βάθος χρόνου αλλά και στο συνδυασμό του δράματος με το χιούμορ. Πολύ καλή δουλειά βέβαια και από τους voice actors που έκαναν χαρακτήρες καρτούν τόσο ζωντανούς και ζεστούς. Χορτάσαμε γροθιές στο στομάχι με τον Bojack...

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Baader

 junior
Reactions: 29
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2014 8:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Kareem Abdul-Jabbar
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 05, 2020 3:25 pm

Πέραν του Bojack Horseman που έγραψα παραπάνω ότι λατρεύω και προτείνω σε κάθε άνθρωπο που αγαπώ, να γράψω μερικές ακόμα από τις σειρές που έχω αγαπήσει όλα τα προηγούμενα χρόνια.

Τα κλασικά αριστουργήματα:

The Wire: Κατά τη γνώμη μου ό,τι ωραιότερο έχει παίξει ποτέ στην τηλεόραση. Αστυνομική σειρά γυρισμένη στις φτωχογειτονιές της Βαλτιμόρης, μέσα στα κυκλώματα των ντραγκς, που καταδεικνύει όλη την κρατική σαπίλα που υποθάλπει το εμπόριο και σπρώχνει τους μη προνομιούχους στο περιθώριο.

The Sopranos: Τρομερά ποιοτική σειρά που πίσω από τον μανδύα της γκανγκστερικής δράσης εγείρει ένα σωρό σοβαρά ζητήματα: κατάθλιψη, οικογένεια, πατριαρχία και πολλά άλλα. Αξεπέραστη ερμηνεία από τον αείμνηστο Γκαντολφίνι αλλά και τους β' ρόλους.

Six Feet Under: Ίσως τολμηρό που την βάζω μαζί με τις δύο τοπ αλλά πραγματικά τη θεωρώ αντάξια σειρά. Οικογένεια που δουλεύει ένα γραφείο τελετών, ο πατέρας σκοτώνεται σε τροχαίο και οι υπόλοιποι παλεύουν να προσαρμοστούν στην απώλεια αλλά και σε ένα σωρό καταπιέσεις που κουβαλάνε. Έντονη φιλοσοφική επαφή με τον θάνατο αλλά και όχι μόνο. Το τελευταίο επεισόδιο είναι από τα δυνατότερα πράγματα που έχω δει ποτέ.

Άλλες αξιόλογες

The Deuce: Σειρά γραμμένη από τους παραγωγούς του Wire, τον Πελεκάνος και τον Σάιμον. Νέα Υόρκη της δεκαετίας του '70 και '80, νύχτα, πορνεία, πορνογραφία, αστυνομία, ναρκωτικά και AIDS. Πάρα πολύ ποιοτική, σου δίνει βαθιά και ρεαλιστική εικόνα της τότε κοινωνίας σαν να την έχεις ζήσει από κοντά και ξανασυναντάς πολλούς ηθοποιούς που έπαιζαν και στο Wire.

Top Boy: Από τις κορυφαίες σύγχρονες βρετανικές σειρές. Πραγματεύεται το εμπόριο ναρκωτικών, θυμίζει σε αρκετά σημεία το Wire αλλά με πολύ λιγότερο φόκους στην πλευρά της αστυνομίας και τη διαφορετική βρετανική αισθητική.

Better Call Saul: Είναι prequel του Breaking Bad. Θα πρότεινα σε κάποιον να δει πρώτα το Breaking Bad και μετά αυτό. Ακολουθεί την πορεία ενός δικηγόρου που έχει τρομερό ταλέντο στο μάρκετινγκ -πουλάει ψυγείο σε Εσκιμώο αν το βάλει στόχο- και βάζει σε δεύτερη μοίρα την ηθική. Η σειρά έχει ενδιαφέρον και χιούμορ, όμως το νο.1 χαρακτηριστικό της είναι η απίστευτη αισθητική. Μιλάμε, κάθε πλάνο είναι καρτ-ποστάλ, αν την δεις σε μεγάλη τηλεόραση με καλή ανάλυση και καλό ήχο σου κόβει την ανάσα.

Undone: Νέα σειρά που μου την πρότειναν ως εξίσου καταθλιπτική με το Bojack Horseman, όταν ρωτούσα εναγωνίως πού θα βρω άλλη σειρά να με κάνει να κλαίω αλλά και να νιώθω λυτρωμένος μαζί :banghead: Είναι γυρισμένη με πραγματικούς ηθοποιούς αλλά με ένα τεχνικό τρικ που τους κάνει να φαίνονται σαν animation. Η πρωταγωνίστρια αντιμετωπίζεται από τον περίγυρό της ως τρελή/σχιζοφρενής, όμως εμείς έχουμε το προνόμιο να δούμε μέσα στο μυαλό της όπου όλα βγάζουν νόημα.

Fargo: Τρομερή σειρά με σασπένς, γέλιο, αριστουργηματικές ερμηνείες, πρωτότυπη σκηνοθεσία και πανέμορφη αισθητική. Παρακολουθήστε την ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ με καλά ηχεία, έχει φοβερή μουσική υπόκρουση.

Orange is the New Black: Γυναικείες φυλακές. Δεκάδες χαρακτήρες που αναπτύσσονται παράλληλα και έχουν όλοι ξεχωριστό ενδιαφέρον, ερωτικές σχέσεις, εξεγέρσεις, καταστολή, απομόνωση και ιδρυματοποίηση. Στην αρχή με ενοχλούσε το γεγονός ότι παρουσιάζει τις φυλακές κάπως σαν ξενοδοχείο αλλά απόλαυσα πολύ το δέσιμο με κάποιους χαρακτήρες.

Archer: Ντετεκτιβίστικο κωμικό animation. Έχει πολλή δράση και αρκετό γέλιο.

Broadchurch: Το ανέλυσαν άλλοι πιο πάνω, επαυξάνω κι εγώ, είναι πάρα πολύ καλό.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Movies & Tv shows”