2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 12:33 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 12:23 pm
Tracy Mac έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 11:03 am
δεν χρειαζεται να ειναι ολοι των 700χιλ συμβολαια. καποιοι μπορει να ειναι 500 και καποιοι 800-900. ετσι οπως το βλεπω θα ηθελα για βασικο ασσο ειτε καποιον που εκανε την διαφορα στην ευρωλιγκα ειτε καποιον στυλ λαρκιν(με λιγο ρισκο εδω) απο nba. δεν θα με χαλαγε π.χ να ειχαμε στον ασσο χενρυ ή λορενζο και πισω χερμανσον. με λιγο ρισκο ισως βρισκαμε καποιον παικταρα απο nba, scoring guard που θα εκανε την διαφορα.

1. χενρυ/λορενζο/μεταγραφη στυλ λαρκιν, χερμανσον, αθηναιου ή μποχω ή καλαιτζακης
2. ααρον χαρισσον, παππας
2-3. μαλκολμ χιλ
3. παπαπετρου
3-4. σμιτς
4. μητογλου
4-5. μπεντιλ ή καποιος παρομοιος με 200 χιλ
5. χαμιλτον ή νοκο ή τζεκιρι, παπατζον

απλως ισως ειναι πολλοι οι 7 ξενοι. βγαινει 6,5 μυρια, οποτε αν ειναι 7 το μπατζετ ισως παρουμε εναν καλυτερο του μπεντιλ.
Η τιμή του Τζεκιρί είναι στα όρια του απαγορευτικού για τον φετινό Παναθηναϊκό, ακόμα και με πεσμένο κασέ. Εκτός κι αν τελικά γυρίσει όντως ο Ούντο και βγει και στο σφυρί κι ο Γκουντάιτις και μείνει πίσω στη ζήτηση ο Τζεκιρί.
Σχετικά με τους άσσους που βάζεις ενώ είναι πολύ καλοί, έχουν ένα θέμα: Δεν σουτάρουν καλά οι 2 από τους 3 (Λορένζο ή Πιέρια και Χέρμανσον) κι από την άλλη είναι too much να έρθει στη συνθήκη αυτή, ο Ισλανδός ως τρίτο pg. ;)
ναι δεν εχουν και τοσο καλο σουτ αλλα ειναι σε ολα τα αλλα καλοι. βεβαια αυτο που προτιμω ειναι να ψαξουμε nba για καποιον σκορερ ασσο οπως λαρκιν π,χ, που ενω ειναι για nba δεν εχει τα αθλητικα προσοντα ή το υψος για να παιζει εκει. θεωρω θα υπαρχουν free agent καλοι απο απεναντι. στην τελικη ακομα και ο μακ δεν ειναι κακος για εμας, αλλα δεν μου ταιριαζει για μαζι με χερμανσον.

ο χερμανσον δεν εχει κακο σουτ. και επισης ως 2ο ασσο τον εβαλα και οχι τριτο.

ο τζεκιρι πιστευω 800 χιλ θα βρει. δεν νομιζω πως με μιση χρονια θα παρει περισσοτερα. ακραιο το βρισκω να παει στο μυριο και παραπανω.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 12:52 pm

Tracy Mac έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 12:33 pm

ναι δεν εχουν και τοσο καλο σουτ αλλα ειναι σε ολα τα αλλα καλοι. βεβαια αυτο που προτιμω ειναι να ψαξουμε nba για καποιον σκορερ ασσο οπως λαρκιν π,χ, που ενω ειναι για nba δεν εχει τα αθλητικα προσοντα ή το υψος για να παιζει εκει. θεωρω θα υπαρχουν free agent καλοι απο απεναντι. στην τελικη ακομα και ο μακ δεν ειναι κακος για εμας, αλλα δεν μου ταιριαζει για μαζι με χερμανσον.

ο χερμανσον δεν εχει κακο σουτ. και επισης ως 2ο ασσο τον εβαλα και οχι τριτο.

ο τζεκιρι πιστευω 800 χιλ θα βρει. δεν νομιζω πως με μιση χρονια θα παρει περισσοτερα. ακραιο το βρισκω να παει στο μυριο και παραπανω.
Ο Ισλανδός, ενδεχομένως να γίνει καλός σουτέρ. Προς το παρόν είναι σουτέρ ημέρας και με δεδομένο ότι Χένρι και Λ, Μπράουν είναι μετριο-κακοί στο μακρινό σουτ, τότε ίσως να υπάρξει πρόβλημα.
Ο Τζεκιρί για κοντά στο 1εκ ήταν. ΄Συνδυάζει προσόντα κι αντίληψη που δεν υπάρχουν στην Ευρώπη.
Αν γίνει κάνα περίεργο και φύγει ο Ταβάρες για ΝΒΑ (συγκεντρώνει ίδιες πιθανότητες με του ΚΑμπάσο, ενδεχόμενως κι ένα κλικ περισσότερες) και παράλλληλα. ξεφύγει από τους Μερένγκες ο Ούντο και σε δεύτερη φάση ο βοστωνέζος Πουαριέ. τότε αυτόν θα πάρουν.
* Αυτό που λες περί ψαξίματος, είναι η ουσία. Αν και Λάρκιν και Μακ δεν ήταν άγνωστοι κι ήρθαν με συμβόλαιο του ενός εκ. θα μπορούσε κανείς να βρει και τον επόμενο Ντιλέινι π.χ. Ή Γουίλμπεκιν (η ΑΕΚ ας πούμε που τον έφερε Ευρώπη :smile: )

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Τετ Μάιος 20, 2020 12:55 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 12:54 pm

σουπερ θα ηταν ο Πρεπελιτς που λεει ο Basket72 ! ξεκιναω και αυτον να τον βαζω σε ροστερ 8-)
ο Λασο απο οτι φαινεται θελει οτι σε πιο χερα κυκλοφορει για να αντικαταστησει τον Καρολ !εξ ου και οσα ακουγονται για φλερτ με Φριντετ !μακαρι να βγαιναμε ευνοημενοι απο μια τετοια καραμπολα !να παιρναν αυτοι Φριντετ και να ελευθερωνοταν ετσι ο Πρεπελιτς !ροστεραρα φτιαχνεις


Χαμιλτον,Παπαγιαννης
Σμιτς,Μητογλου,Βεζενκοφ
Παπαπετρου,Αλεξ Αντετοκουμπο
Πρεπελιτς,Ιντερβιντζι (3ρο2ρι),Παππας
ΠιεριαΧενρι,Χερμανσον,Μποχωριδης

στο 3 μην σας τρομαζει ο αγουρος Αλεξ Αντετοκουμπο! μπορεις να βαζεις εκει Ιντερβιντζι και Βεζενκοφ οποτε χρειαστει

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 1:06 pm

portokalopita13 έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 12:54 pm
σουπερ θα ηταν ο Πρεπελιτς που λεει ο Basket72 ! ξεκιναω και αυτον να τον βαζω σε ροστερ 8-)
ο Λασο απο οτι φαινεται θελει οτι σε πιο χερα κυκλοφορει για να αντικαταστησει τον Καρολ !εξ ου και οσα ακουγονται για φλερτ με Φριντετ !μακαρι να βγαιναμε ευνοημενοι απο μια τετοια καραμπολα !να παιρναν αυτοι Φριντετ και να ελευθερωνοταν ετσι ο Πρεπελιτς !ροστεραρα φτιαχνεις


Χαμιλτον,Παπαγιαννης
Σμιτς,Μητογλου,Βεζενκοφ
Παπαπετρου,Αλεξ Αντετοκουμπο
Πρεπελιτς,Ιντερβιντζι (3ρο2ρι),Παππας
ΠιεριαΧενρι,Χερμανσον,Μποχωριδης

στο 3 μην σας τρομαζει ο αγουρος Αλεξ Αντετοκουμπο! μπορεις να βαζεις εκει Ιντερβιντζι και Βεζενκοφ οποτε χρειαστει
Επειδή βλεπω να βαζουν συχνα τον Αλεξ στο 3 , να ξερετε ότι ο παιχτης προορίζεται για κομπο γκαρντ , ασσοδυο δηλαδή , όχι τριαρι. Ενταξει οκ είναι ο Πρεπελιτς δεν είναι και κανας παιχταράς βεβαια.

Να τονισω παντως πως η μπασκονια με χενρυ,βιλντοζα(!),σταουσκας,τζανιγκ εμεινε αρκετα πισω από 8αδα κι εμεις πιστεύουμε ότι με χενρυ,χερμανσον,πρεπελιτς και ιντερβιντζι θα κανουμε το κατι παραπανω?

ΥΓ. Το εχω πει και στο παρελθον , προτιμω γουιτιγκτον από σμιτς με τα ιδια λεφτα για τη θεση 4/3 , ο Γκρεγκ μου θυμιζει ΛΙΓΟ τον κλαιμπερν , δεν ξερω γιατι.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 1:46 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 1:06 pm


Επειδή βλεπω να βαζουν συχνα τον Αλεξ στο 3 , να ξερετε ότι ο παιχτης προορίζεται για κομπο γκαρντ , ασσοδυο δηλαδή , όχι τριαρι. Ενταξει οκ είναι ο Πρεπελιτς δεν είναι και κανας παιχταράς βεβαια.

Να τονισω παντως πως η μπασκονια με χενρυ,βιλντοζα(!),σταουσκας,τζανιγκ εμεινε αρκετα πισω από 8αδα κι εμεις πιστεύουμε ότι με χενρυ,χερμανσον,πρεπελιτς και ιντερβιντζι θα κανουμε το κατι παραπανω?

ΥΓ. Το εχω πει και στο παρελθον , προτιμω γουιτιγκτον από σμιτς με τα ιδια λεφτα για τη θεση 4/3 , ο Γκρεγκ μου θυμιζει ΛΙΓΟ τον κλαιμπερν , δεν ξερω γιατι.
JohnnyPao πρέπει να αναλογιστείς και τη συνθήκη. Ο Παναθηναϊκός θα ρίξει κατά πολύ τον προύπολογισμό του, οπότε θα πάτε για αντίστοιχους παίκτες.

Σχετικά με την Μπασκόνια, θα επαναλάβω κάτι που είπα και στη χθεσινή μου τοποθέτηση περί Σιλντς.
Της έλαχαν τόσοι σοβαροί τραυματισμοί και μάλιστα στην ίδια θέση (την πλέον καθοριστική μάλιστα, αυτή του άσσου) ενώ συνυπολόγισε ότι ο Στάουσκας έπαιζε με αξιοσημείωτο πρόβλημα όλη τη σεζόν. Οπότε δεν μπορεί να κριθεί κανείς παίκτης της (ουτε οι τα 5αρια της, με τα ίδια κριτήρια) θα έλεγα από τη στιγμή που υπήρξαν παιχνίδια που δεν κατέβασε καν άσσο!! Ο Γκρέιντζερ τώρα μόλις έπιασε κορωνοϊο-προπονήσεις, ο Βιλντόσα έχασε πάνω από 10 ματς, το ίδιο και ο Χένρι, περίπου.
Φαντάζεσαι τον Παναθηναϊκό χωρίς Καλάθη, Ράις, Αθηναίου και με πρόβλημα σοβαρό τον Φριντέτ;


Αναφορικά με τον Γουίτιγκτον παρότι τον προτείνω με το που άνοιξε το νέο φόρουμ θα πρέπει να ξέρεις ότι είναι στοίχημα όσο δεν πάει.
Η μόνη σοβαρή λίγκα που έχει παίξει (κι αυτό για ελάχιστους μήνες- μιας και από τον Γενάρη αγνοείται η τύχη του) είναι η Τουρκική και το Γιούροκαπ. (έχει περάσει από Αυστραλία-Ιαπωνία και νομίζω κι από Γερμανία, χωρίς να είμαι εντελώς σίγουρος για το τελευταίο).
Κατά τ' άλλα είναι λογικό να σου θυμίζει τον Κλάιμπερν. Έχουν ίδια κοψιά και χαρακτηριστικά στο παιχνίδι τους.

Εκείνες τις εποχές πρότεινα τον Γούτινγκτον κυρίως για τον Ολυμπιακό, παρέα με έναν ακόμη συμπληρωματικό 2-3αρι, τον Γουόκερ της Ανδόρας.
Από τη στιγμή που σας έλαχε να ρίξετε μπάτζετ, ο Γουόκερ επίσης είναι καλή λύση για τσόντα στο 2-3. Σουτάρει καλά πίσω από τα 5 μέτρα, αθλητικότητα φουλ, άμυνα +παίκτης ομάδας. Και φθηνός Λιντλ- φάση. :D

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 2:08 pm

portokalopita13 έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 12:54 pm
σουπερ θα ηταν ο Πρεπελιτς που λεει ο Basket72 ! ξεκιναω και αυτον να τον βαζω σε ροστερ 8-)
ο Λασο απο οτι φαινεται θελει οτι σε πιο χερα κυκλοφορει για να αντικαταστησει τον Καρολ !εξ ου και οσα ακουγονται για φλερτ με Φριντετ !μακαρι να βγαιναμε ευνοημενοι απο μια τετοια καραμπολα !να παιρναν αυτοι Φριντετ και να ελευθερωνοταν ετσι ο Πρεπελιτς !ροστεραρα φτιαχνεις


Χαμιλτον,Παπαγιαννης
Σμιτς,Μητογλου,Βεζενκοφ
Παπαπετρου,Αλεξ Αντετοκουμπο
Πρεπελιτς,Ιντερβιντζι (3ρο2ρι),Παππας
ΠιεριαΧενρι,Χερμανσον,Μποχωριδης

στο 3 μην σας τρομαζει ο αγουρος Αλεξ Αντετοκουμπο! μπορεις να βαζεις εκει Ιντερβιντζι και Βεζενκοφ οποτε χρειαστει
τον πρεπελιτς εγω τον εβαζα πριν κανα 3αρι μηνες και πριν εποχη κορωνοιου και ολοι ελεγαν οτι δεν ειναι καλος για μας, οπως και ο σταουσκας εγω τον εβαζα πρωτος. τωρα με το μπατζετ που εχουμε πρεπελιτς σιγουρα οχι ενω σταουσκας μια χαρα ερχεται με 500.

το ροστερ που εβαλες ειναι πολυ καλο, μακαρι να πορευτουμε με ενα τετοιο. τον ιντερβιντζι δεν τον ξερω, οποτε βαζω τον μαλκομ χιλ που τον ξερω στα ιδια λεφτα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 2:30 pm

Tracy Mac έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 2:08 pm

τον πρεπελιτς εγω τον εβαζα πριν κανα 3αρι μηνες και πριν εποχη κορωνοιου και ολοι ελεγαν οτι δεν ειναι καλος για μας, οπως και ο σταουσκας εγω τον εβαζα πρωτος. τωρα με το μπατζετ που εχουμε πρεπελιτς σιγουρα οχι ενω σταουσκας μια χαρα ερχεται με 500.

το ροστερ που εβαλες ειναι πολυ καλο, μακαρι να πορευτουμε με ενα τετοιο. τον ιντερβιντζι δεν τον ξερω, οποτε βαζω τον μαλκομ χιλ που τον ξερω στα ιδια λεφτα.
Έχεις δίκιο για τον Πρέπελιτς. Τον έβαζες όντως και σου λέγαμε ότι μήπως δεν κάνει. Το θέμα είναι ότι τότε μιλάγαμε για εντελώς άλλο μπάτζετ. Τώρα μια χαρά κάνει. Τότε γινόταν λόγος, για Φριντέτ καραβασικό και του χρόνου, παρέα με Πιτίνο, Ντεσόν Τόμας, ΜΑΠαρο από Τζεκιρί και πάνω και εννοείται Καλάθη.

Έχεις δίκιο και για τον Στάουσκας. Τον έλεγες.Ήταν τότε μετά την μνημειώδη επαναφορά του που χάρισε ματσάκι στους "μισητούς" μαδριλένους.... Και μέτα κανά μισάωρο έλεγα ότι μόλιες είχε τελειώσει η καριέρα του καναδο-λιθουανού. στο Φερνάντο Μπουέσα.
Εσύ τότε επέμενες ότι δεν τρέχει και τίποτε. Τελικά μια βδομάδα μετά ανακοινώθηκε ο χωρισμός. Αιτία; Οι κάκες εμφανίσεις του Στάουσκας και το πρόβλημα τραυματισμού που κουβαλάει. Αφορμή η μεγαλύτερη γκάφα της χρονιάς (μακράν) απέναντι στον διαχρονικά μεγαλύτερο αντίπαλο, με διαστάσεις που εμείς δεν μπορούμε να κατανοήσουμε. Ένας από την Καταλονία, τη Γαλικία, την Κορσική, τη Σαρδηνία, τη Βρετόνη και βέβαια την Ιρλανδία, σίγουρα θα πιάσει με τη μία. ;)


Ο Ιντερβίντσι παίζει στη Λιμόζ, η οποία έπαιξε Γιούροκαπ σε όμιλο μαζί με Παρτίζαν, Τόφας (του Λοτζέσκι) και δεν θυμάμαι ποιαν ακόμα.
Ο Μάλκολμ Χιλ από το μακρινό Καζαχστάν και το Τσάμπιον Λιγκ πως γίνεται να σου είναι είναι πιο γνωστός;:P Μόλις τσέκαρα και το βιογραφικό του δηλαδή, γιατί δεν τον ξέρω. Από εσάς τον έμαθα πριν κάνα 2μηνο(μπορεί κι από σένα) και μου είπατε ότι κάποιος τον επρότεινε στο Ηοοpfellas 13. Ε, συγγνώμη, σκέτο Hoopefellas. :D

Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 2:38 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 2:30 pm
Tracy Mac έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 2:08 pm

τον πρεπελιτς εγω τον εβαζα πριν κανα 3αρι μηνες και πριν εποχη κορωνοιου και ολοι ελεγαν οτι δεν ειναι καλος για μας, οπως και ο σταουσκας εγω τον εβαζα πρωτος. τωρα με το μπατζετ που εχουμε πρεπελιτς σιγουρα οχι ενω σταουσκας μια χαρα ερχεται με 500.

το ροστερ που εβαλες ειναι πολυ καλο, μακαρι να πορευτουμε με ενα τετοιο. τον ιντερβιντζι δεν τον ξερω, οποτε βαζω τον μαλκομ χιλ που τον ξερω στα ιδια λεφτα.
Έχεις δίκιο για τον Πρέπελιτς. Τον έβαζες όντως και σου λέγαμε ότι μήπως δεν κάνει. Το θέμα είναι ότι τότε μιλάγαμε για εντελώς άλλο μπάτζετ. Τώρα μια χαρά κάνει. Τότε γινόταν λόγος, για Φριντέτ καραβασικό και του χρόνου, παρέα με Πιτίνο, Ντεσόν Τόμας, ΜΑΠαρο από Τζεκιρί και πάνω και εννοείται Καλάθη.

Έχεις δίκιο και για τον Στάουσκας. Τον έλεγες.Ήταν τότε μετά την μνημειώδη επαναφορά του που χάρισε ματσάκι στους "μισητούς" μαδριλένους.... Και μέτα κανά μισάωρο έλεγα ότι μόλιες είχε τελειώσει η καριέρα του καναδο-λιθουανού. στο Φερνάντο Μπουέσα.
Εσύ τότε επέμενες ότι δεν τρέχει και τίποτε. Τελικά μια βδομάδα μετά ανακοινώθηκε ο χωρισμός. Αιτία; Οι κάκες εμφανίσεις του Στάουσκας και το πρόβλημα τραυματισμού που κουβαλάει. Αφορμή η μεγαλύτερη γκάφα της χρονιάς (μακράν) απέναντι στον διαχρονικά μεγαλύτερο αντίπαλο, με διαστάσεις που εμείς δεν μπορούμε να κατανοήσουμε. Ένας από την Καταλονία, τη Γαλικία, την Κορσική, τη Σαρδηνία, τη Βρετόνη και βέβαια την Ιρλανδία, σίγουρα θα πιάσει με τη μία. ;)


Ο Ιντερβίντσι παίζει στη Λιμόζ, η οποία έπαιξε Γιούροκαπ σε όμιλο μαζί με Παρτίζαν, Τόφας (του Λοτζέσκι) και δεν θυμάμαι ποιαν ακόμα.
Ο Μάλκολμ Χιλ από το μακρινό Καζαχστάν και το Τσάμπιον Λιγκ πως γίνεται να σου είναι είναι πιο γνωστός;:P Μόλις τσέκαρα και το βιογραφικό του δηλαδή, γιατί δεν τον ξέρω. Από εσάς τον έμαθα πριν κάνα 2μηνο(μπορεί κι από σένα) και μου είπατε ότι κάποιος τον επρότεινε στο Ηοοpfellas 13. Ε, συγγνώμη, σκέτο Hoopefellas. :D
ναι απο hoopfellas τον ανακαλυψα και τον προτεινα εδω. τον εψαξα και καταλαβα οτι εχει καλο material. νταξει δεν τον ειχα δει τον ιντερ, δυστηχως ο χρονος που εχω για το μπασκετ ειναι πολυ λιγος λογο διδακτορικου.

ο πρεπελιτς μου αρεσει και να για το τοτε ροστερ και μπατζετ πολυ κιολας. ακομα και τωρα μου αρεσει αλλα λογο μπατζετ δεν θα δωσουμε τετοιο συμβολαιο που θελει σε αυτον. αλλωστε νομιζω οτι θα μεινει και ρεαλ ετσι οπως φαινεται. αν ξερεις απο ισπανικα μεσα τιποτα παραπανω πες μας τι λενε για πρεπελιτς.

τελος, τον σταουσκας που τον εβλεπα αρκετα απο nba, παντα τον θεωρουσα top euroleague material, αλλα η πρωτη του χρονια εδω ηταν αρνητικη. σαφως και δεν πιστευα οτι θα τον εδιωχναν απο εκει λογο του γεγονοτος με ρεαλ και ακομα και τωρα να μου το ελεγες, ακομα και εκ του αποτελεσματος, παλι θα σου ελεγα οτι δεν θα εδιωχναν παικτη μονο για αυτον τον λογο. σιγουρα θα υπαρχουν και αλλα που εχουν γινει και αυτο ηταν το λαδι στη φωτια, το εναυσμα ωστε να τον τελειωσουν.

ακομα τον θεωρω πολυ καλη επιλογη για 400-500 χιλ παντως για το 2-3.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 2:43 pm

Tracy Mac έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 2:38 pm
basket72 έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 2:30 pm
Tracy Mac έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 2:08 pm

τον πρεπελιτς εγω τον εβαζα πριν κανα 3αρι μηνες και πριν εποχη κορωνοιου και ολοι ελεγαν οτι δεν ειναι καλος για μας, οπως και ο σταουσκας εγω τον εβαζα πρωτος. τωρα με το μπατζετ που εχουμε πρεπελιτς σιγουρα οχι ενω σταουσκας μια χαρα ερχεται με 500.

το ροστερ που εβαλες ειναι πολυ καλο, μακαρι να πορευτουμε με ενα τετοιο. τον ιντερβιντζι δεν τον ξερω, οποτε βαζω τον μαλκομ χιλ που τον ξερω στα ιδια λεφτα.

ναι απο hoopfellas τον ανακαλυψα και τον προτεινα εδω. τον εψαξα και καταλαβα οτι εχει καλο material. νταξει δεν τον ειχα δει τον ιντερ, δυστηχως ο χρονος που εχω για το μπασκετ ειναι πολυ λιγος λογο διδακτορικου.

ο πρεπελιτς μου αρεσει και να για το τοτε ροστερ και μπατζετ πολυ κιολας. ακομα και τωρα μου αρεσει αλλα λογο μπατζετ δεν θα δωσουμε τετοιο συμβολαιο που θελει σε αυτον. αλλωστε νομιζω οτι θα μεινει και ρεαλ ετσι οπως φαινεται. αν ξερεις απο ισπανικα μεσα τιποτα παραπανω πες μας τι λενε για πρεπελιτς.

τελος, τον σταουσκας που τον εβλεπα αρκετα απο nba, παντα τον θεωρουσα top euroleague material, αλλα η πρωτη του χρονια εδω ηταν αρνητικη. σαφως και δεν πιστευα οτι θα τον εδιωχναν απο εκει λογο του γεγονοτος με ρεαλ και ακομα και τωρα να μου το ελεγες, ακομα και εκ του αποτελεσματος, παλι θα σου ελεγα οτι δεν θα εδιωχναν παικτη μονο για αυτον τον λογο. σιγουρα θα υπαρχουν και αλλα που εχουν γινει και αυτο ηταν το λαδι στη φωτια, το εναυσμα ωστε να τον τελειωσουν.

ακομα τον θεωρω πολυ καλη επιλογη για 400-500 χιλ παντως για το 2-3.
Κατ΄αρχάς καλό διδακτορικό. Εμείς που μυαλό στην ηλικία σου.... :+1: :D
Ο Στάουσκας, έχει θέμα-τα οπότε τον ξεχνάς, εκτός κι αν πέσει σε κινέζο χειροπρακτικό. :smile:

Η αφορμή ήταν η γκάφα απέναντι στην ομάδα του Φράνκο. Εξέθεσα τους λόγους, όπως το είχα κάνει και τότε. Μετράει πολύ κι ας μην ξεχνάμε ότι η Βιτόρια είναι η πρωτεύουσα της -τύποις- χώρας των Βάσκων. Το λίκνο της είναι στην Ναβάρα/Ναφάροα που -τύποις και πάλι- είναι ξεχωριστή αυτόνομη κοινότητα.


Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 5:59 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 1:06 pm



Να τονισω παντως πως η μπασκονια με χενρυ,βιλντοζα(!),σταουσκας,τζανιγκ εμεινε αρκετα πισω από 8αδα κι εμεις πιστεύουμε ότι με χενρυ,χερμανσον,πρεπελιτς και ιντερβιντζι θα κανουμε το κατι παραπανω?

ΥΓ. Το εχω πει και στο παρελθον , προτιμω γουιτιγκτον από σμιτς με τα ιδια λεφτα για τη θεση 4/3 , ο Γκρεγκ μου θυμιζει ΛΙΓΟ τον κλαιμπερν , δεν ξερω γιατι.
ναι ξεκινησε και με Γκρειντζερ & Γκαρινο ! δεν χρειαζεται να τα τονιζεις,τα γνωριζουμε !
το ροστερ της ηταν εξαιρετικο αρχικα.εκτος απο την θεση 5 θεωρω !
αλλα και τι με αυτο ; ποιος σου ειπε οτι με 6-7 μυρια μπατζετ θα περιμενουμε το κατι παραπανω ;ποιοτικα και παικτες που κανουν την διαφορα στις περισσοτερες απο τις 5 θεσεις με τετοιο μπατζετ θα ειναι εξ ορισμου ανεφικτο !ποσο μαλλον οταν το ροστερ ξεκιναει με πρωτο πρωτο τον ανανεομενο Παππα..!
οσο για Γουιτινγκτον δεν νομιζω να εχει κ πολυ σχεση με Κλαιμπερν,καθως αυτος ειναι παικτης περισσοτερο του λοου ποστ!οσο διαφερει ενα καθαροαιμο 4ρι με ενα 3ρι

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 7:46 pm

sportdog που δεν πετυχαινει ουτε ελεφαντα στα 2 μετρα.. και φυσικα δεν δινω καμια βαση ,παρολα αυτα υπενθυμιζει ενα ονομα ,που ενδεχομενως να μπορουσε να απασχολησει σοβαρα ! τον McAdoo που ειναι τωρα στν Παρτιζαν
(αν δεν κανω λαθος και εσυ basket72 τον προτεινες τις προηγουμενες μερες ? )
θα μου αρεσε να τον δω σε διδιμο Παπαγιαννης-Ογκαστ ,με τον Μακαντου να γινεται και 4ρι..

Παπαγιαννης,Ογκαστ
Μακαντου(pf-c)
Μητογλου,Βεζενκοφ(pf-sf)
Παπαπετρου,Ιντερβινσκι(sf-sg)
Πρεπελιτς,Παππας
ΛορεντζοΜπραουν(pg-sg)
Χερμανσον(pg-sg),Φρανκαμπ

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 8:59 pm

Ενα παλικαρι που γραφει κατα καιρους στο hoopfellas κ καλα insider και βγαινει παντα αληθινος ,εγραψε οτι η προταση της ομαδας προς τον Νικ ειναι ντροπη..,
Ντροπη προς τον αθλητή Νικ Καλαθη.Χαρακτηριστικά ειπε οτι ειναι λιιιγο παραπανω απο το 50% του φετινου συμβολαιου του,,Δλδ γυρω στο 1.3..
Η εντολή για το μπατζετ ειναι 5 εκατομμυρια ,max τα 6,,,,
Οποτε ολοι οι ξενοι μας θα ειναι αξιας max 500K...





Τα λεω ολα αυτα ωστε να μην.συμπεριλαμβανουμε στα ροστερ παικτες τυπου Gedraitis ,Jovic ,κλπ....

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 9:07 pm

portokalopita13 έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 7:46 pm
sportdog που δεν πετυχαινει ουτε ελεφαντα στα 2 μετρα.. και φυσικα δεν δινω καμια βαση ,παρολα αυτα υπενθυμιζει ενα ονομα ,που ενδεχομενως να μπορουσε να απασχολησει σοβαρα ! τον McAdoo που ειναι τωρα στν Παρτιζαν
(αν δεν κανω λαθος και εσυ basket72 τον προτεινες τις προηγουμενες μερες ? )
θα μου αρεσε να τον δω σε διδιμο Παπαγιαννης-Ογκαστ ,με τον Μακαντου να γινεται και 4ρι..

Παπαγιαννης,Ογκαστ
Μακαντου(pf-c)
Μητογλου,Βεζενκοφ(pf-sf)
Παπαπετρου,Ιντερβινσκι(sf-sg)
Πρεπελιτς,Παππας
ΛορεντζοΜπραουν(pg-sg)
Χερμανσον(pg-sg),Φρανκαμπ
Εγώ τον Μακαντού τον είχα προτείνει πριν ενάμιση χρόνο περίπου όταν τον είχε πρωτοπάρει η Τορίνο.
Είχα μείνει με τους διθυράμβους του hoopfellas κάπου το 14 ή το 15 όταν ακόμα τον έπαιρνα στα σοβαρά. Έχει πλάκα να κοιτάξει κανείς τους παίκτες "στοιχήματα" που έχει προτείνει όλα αυτά τα χρόνια. Έκανε διάφορες ενότητες του στυλ " παίκτες από την αμερικάνικη αγορά" και πάει λέγοντας. Θα γελάσετε με τα ποσοστά επιτυχίας που έχει. :P :D
Ο Μακαντού μου είχε μείνει και λόγω επιθέτου ( αν έχετε ακουστά τον Μπομπ Μακαντού-έναν από τους 3 καλύτερους αμερικάνους που πέρασε τον Ατλαντικό).
Στην Τορίνο δεν έβγαλε και μάτια.... Άντε να τον χαρακτηρίσεις τίμιο (στην καλύτερη). Τα ίδια και χειρότερα στην Παρτίζαν. Πως λέμε Ρασόν Τόμας; Ε, καμία σχέση. Μακριά και αγαπημένοι. Μόνο σύνθηματα θα βγάλετε καλά: ντου- ντου, πως γα....ι ο Μακαντού. :smile:

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 9:19 pm

οχι αστο Basket72 τον καιμε τον Μακαντου ! ειχα την αισθηση πως εκανε καλη σεζον φετος γιουροκαπ,αλλα ψιλοαφαντος ηταν απ οτι τσεκαρα τωρα καλυτερα ! δεν μας κανει ,λαθος μου !
ασε που μπορει να ειναι και ακριβος για τα γουστα μας.. :rofl:
και τωρα ερχομαι σε σενα john wick !
δεν ξερω ποσο βαση μπορουν να εχουν αυτα τα τρομακτικα σεναρια για μπατζετ 5-6 m το πολυ με μαξ συμβολαια των 500k ,αλλα φοβαμαι πως ειναι μια σοβαρη πιθανοτητα! δεν χρειαζεται να ειναι ινσαιντερ κανεις !αυτο βγαινει και απο την περιρρεουσα ατμοσφαιρα!
ε λοιπον διολου απιθανο να φτασαμε σχεδον στα κυβικα του Προμηθεα και να χτυπαμε παικτες του οπως ο Λιποβι (παρεπιπτοντως να μια λυση για αναπληρωματικο του Παπαπετρου)
η ακομα χειροτερα απομειναρια του..οπως ο Κασελακης !
επισης να διεκδικουμε τους ιδιους παικτες ! βλεπε για παραδειγμα : Φρανκαμπ-Αγκμπελεσε...!

και ειναι τρελο να βλεπεις οτι ο Προμηθεας χωρις να εχει καταφερει να μαζεψει τοσο πολυ κοσμο στην κατα αλλα μπασκετικη Πατρα -χωρις να εχει καναν μεγιστανα προεδρο &ταυτοχρονα με επενδυσεις σοβαρες να τρεχουν,οπως τα προπονητικα κεντρα που φτιαχνει..
ομως συνεχιζει να αυξανει μπατζετ και οπου να ναι μας φτανει ε!,περα απο την πλακα,μας εφτασε σχεδον !

τι διαολο συμβαινει ρε σεις τελοσπαντων :?: :? :roll:

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 20, 2020 10:16 pm

portokalopita13 έγραψε:
Τετ Μάιος 20, 2020 9:19 pm
οχι αστο Basket72 τον καιμε τον Μακαντου ! ειχα την αισθηση πως εκανε καλη σεζον φετος γιουροκαπ,αλλα ψιλοαφαντος ηταν απ οτι τσεκαρα τωρα καλυτερα ! δεν μας κανει ,λαθος μου !
ασε που μπορει να ειναι και ακριβος για τα γουστα μας.. :rofl:
και τωρα ερχομαι σε σενα john wick !
δεν ξερω ποσο βαση μπορουν να εχουν αυτα τα τρομακτικα σεναρια για μπατζετ 5-6 m το πολυ με μαξ συμβολαια των 500k ,αλλα φοβαμαι πως ειναι μια σοβαρη πιθανοτητα! δεν χρειαζεται να ειναι ινσαιντερ κανεις !αυτο βγαινει και απο την περιρρεουσα ατμοσφαιρα!
ε λοιπον διολου απιθανο να φτασαμε σχεδον στα κυβικα του Προμηθεα και να χτυπαμε παικτες του οπως ο Λιποβι (παρεπιπτοντως να μια λυση για αναπληρωματικο του Παπαπετρου)
η ακομα χειροτερα απομειναρια του..οπως ο Κασελακης !
επισης να διεκδικουμε τους ιδιους παικτες ! βλεπε για παραδειγμα : Φρανκαμπ-Αγκμπελεσε...!

και ειναι τρελο να βλεπεις οτι ο Προμηθεας χωρις να εχει καταφερει να μαζεψει τοσο πολυ κοσμο στην κατα αλλα μπασκετικη Πατρα -χωρις να εχει καναν μεγιστανα προεδρο &ταυτοχρονα με επενδυσεις σοβαρες να τρεχουν,οπως τα προπονητικα κεντρα που φτιαχνει..
ομως συνεχιζει να αυξανει μπατζετ και οπου να ναι μας φτανει ε!,περα απο την πλακα,μας εφτασε σχεδον !

τι διαολο συμβαινει ρε σεις τελοσπαντων :?: :? :roll:
Mάλλον γι αυτό τρέξαμε να ανανεώσουμε τον Παππά, μη μας τον αρπάξει ο Προμηθέας.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”