2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 9:22 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 8:28 pm
john wick έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 6:12 pm
Καλησπέρα στην παρέα..
καλως τον...τι κανεις ρε Τζόνι; Μαύρα μάτια κάναμε. :smile: Όλα καλά;


Ολα καλα.. :oops:
Περιεργο timing , δεν εχω καθόλου διαθεση να προτεινω ροστερ κλπ...

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 9:36 pm

Τώρα για τα σούπερ μάρκετ δεν ξέρω, αν είναι έτσι αυτός που έχει το dettol πρέπει να πάρει τους Γιούριορς, αλλά η Βαλένθια πια έχει νέες εγκαταστάσεις, γηπεδάρα, τρελή επένδυση σε ακαδημίες και θέλει να κάνει και θυγατρικές στη Λατινική Αμερική.

Για το Μήτρου Λονγκ δεν ξέρω, αλλά με τέτοιο επώνυμο θα βγάλει εξώφυλλα για τρελά γούστα η Πράσινη έτσι και πάρει κανά ματς με μπαζερ μπίτερ στο ΣΕΦ.

Και για να σέβεστε, να ξέρετε ότι εγώ είμαι 64, βλέπω μπάσκετ από την εποχή του Περικλέους. Ε νταξ μετά έγιναν οι Πελοποννησιακοί πόλεμοι κι έχασα λίγο επαφή, αλλά θα σέβεστε.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 10:56 pm

yorgos έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 9:36 pm


Και για να σέβεστε, να ξέρετε ότι εγώ είμαι 64, βλέπω μπάσκετ από την εποχή του Περικλέους. Ε νταξ μετά έγιναν οι Πελοποννησιακοί πόλεμοι κι έχασα λίγο επαφή, αλλά θα σέβεστε.
64; Εμένα πάλι, πάνω από 50-55 δεν μου φάνηκες πέρσι που σε είδα από κοντά.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 17, 2020 6:28 am

basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 10:56 pm
yorgos έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 9:36 pm


Και για να σέβεστε, να ξέρετε ότι εγώ είμαι 64, βλέπω μπάσκετ από την εποχή του Περικλέους. Ε νταξ μετά έγιναν οι Πελοποννησιακοί πόλεμοι κι έχασα λίγο επαφή, αλλά θα σέβεστε.
64; Εμένα πάλι, πάνω από 50-55 δεν μου φάνηκες πέρσι που σε είδα από κοντά.
Έχω κάνει τη μέθοδο Κανάκη , αυτή που τρως υγιεινά και σου βγαίνουν μαύρα μαλλιά στην καράφλα. Επίσης για να στηρίξω το σπονσορα τρώω μόνο superfoods , I feel devotion βέβαια, οπότε που και που χτυπάω κάνα κρουασανακι.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 17, 2020 7:29 am

Φτου, φτου!! :D

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 17, 2020 12:25 pm

Για Γκρεγκ Μονρο θα ψηνατε? Σε μια ομαδα χωρις Νικ ισως χρειαστεί ένα 5αρι που θα ναι καπως αυτόφωτο.

Επισης να πω πως αν ημουν ο δπγ θα εδινα χθες ένα 3ετες συμβολαιο στον Ντορσει με 800-900-1000 κλιμακωτα και ρήτρα μονο για νβα-αουτ κανα 500αρι. Η μακαμπι θα ριξει αρκετα το μπατζετ , θα παλεψει να κρατησει τον γουιλμπεκιν κι εχει κι αλλα υψηλα συμβολαια (κασπι,μπλακ,χαντερ κλπ) , ηδη φαινεται να αφηνει τους γουολτερς και εισι και βλέπουμε. Η μακαμπι συγκεκριμένα ισως να μην εχει ένα 800αρι να δωσει στον ντορσει αλλα ο παο εχει και παραεχει για καποιον που δεν πιανει θεση ξενου ειδικα.

Τι λετε?

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 17, 2020 12:36 pm

JohnnyPao έγραψε:
Κυρ Μάιος 17, 2020 12:25 pm
Για Γκρεγκ Μονρο θα ψηνατε? Σε μια ομαδα χωρις Νικ ισως χρειαστεί ένα 5αρι που θα ναι καπως αυτόφωτο.



παικταρα και σωστα το εθεσες.αυτοφωτος σεντερ !δεν χρειαζεται πασερ για να δρασει ο συγκεκριμενος. εχει βεβαια τις αδυναμιες του στην αμυνα κ δεν του αρεσε και πολυ να πηγαινει στην επαφη οταν αμυνεται !
δεν ξερω αν ενδεικνυται για εμας !μαλλον κανει περισσοτερο για τοπ ομαδες με μεγαλυτερα πορτοφολια,που θα τον συνδιασουν με κανα σκιαχτρο !για Ρεαλ τον βλεπω μαζι με Ταβαρεζ.αναβαθμιση σε σχεση με τον φετινο Μικι..

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 17, 2020 2:28 pm

Ωραίος ο Μονρο έτσι όπως είμαστε, καλά για Ντορσει δεν το συζητάμε αλλά γκαρντ έχει να κόψει από αλλού ο Σφαιρο.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 17, 2020 2:38 pm

yorgos έγραψε:
Κυρ Μάιος 17, 2020 2:28 pm
Ωραίος ο Μονρο έτσι όπως είμαστε, καλά για Ντορσει δεν το συζητάμε αλλά γκαρντ έχει να κόψει από αλλού ο Σφαιρο.
ο Ντορσει πηγε καλα πρωτη χρονια.σιγουρα θετικο το προσημο.ομως παρουσιαζε μια ασταθεια ειναι η αληθεια!ειχε πολλα πανω-κατω και απο παιχνιδι-σε παιχνιδι.δεν αποκλειω λοιπον ο Σφαιροπουλος να κοιταει μια ποιοτικη αναβαθμιση εκει,η κατι πιο σταθερο σε κομπο.ηδη αρκετες αλλαγες συζητιουνται εκει παρα την εκπληκτικη τους σεζον,οπου θα περιμενε κανεις να θελησουν να κρατησουν ενα κορμο!οπως εκανε ας πουμε η εφες το περσινο καλοκαιρι.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 17, 2020 2:52 pm

portokalopita13 έγραψε:
Κυρ Μάιος 17, 2020 2:38 pm
yorgos έγραψε:
Κυρ Μάιος 17, 2020 2:28 pm
Ωραίος ο Μονρο έτσι όπως είμαστε, καλά για Ντορσει δεν το συζητάμε αλλά γκαρντ έχει να κόψει από αλλού ο Σφαιρο.
ο Ντορσει πηγε καλα πρωτη χρονια.σιγουρα θετικο το προσημο.ομως παρουσιαζε μια ασταθεια ειναι η αληθεια!ειχε πολλα πανω-κατω και απο παιχνιδι-σε παιχνιδι.δεν αποκλειω λοιπον ο Σφαιροπουλος να κοιταει μια ποιοτικη αναβαθμιση εκει,η κατι πιο σταθερο σε κομπο.ηδη αρκετες αλλαγες συζητιουνται εκει παρα την εκπληκτικη τους σεζον,οπου θα περιμενε κανεις να θελησουν να κρατησουν ενα κορμο!οπως εκανε ας πουμε η εφες το περσινο καλοκαιρι.

Οφφ τοπικ αλλα πολύ κριμα που δεν ειδαμε αυτή την ομαδα στα πλειοφς. Θεωρω πως αν ηταν υγιεις οι παικτες της θα το εκλεβε το εισητηριάκι για το φαιναλ 4 απτη τσσκα.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 17, 2020 3:03 pm

για τον μονρο εγω ειχα γραψει πρωτος οτι τον θελω στην ομαδα, αλλα οι περισσοτεροι λεγατε οτι ειναι πολλα τα λεφτα για εναν παικτη που δεν ειναι και τοπ αμυντικος και οτι δεν συνδυαζεται καλα με παπατζον.

τωρα ειναι ακομα πιο ουτοπικο να τον παρουμε καθως θα θελει κανα 1,5 μυριο να ερθει. εγω παντως αν φυγει ο νικ επιμενω στον κουφο, αλλιως θα εχουμε μονο 3 ελληνες επιπεδου ευρωλιγκας!! και δεν βγαινει με τοσο λιγους ελληνες γιατι οι ξενοι θα πρεπει να ειναι τοπ.

οποτε υπαρχουν 2 ενδεχομενα αν φυγει ο νικ:

1) πρεπει να παρουμε οσο το δυνατον καλυτερους ελληνες γιατι με 3 (παπι-μητο-παπατζον) δεν βγαινει χρονια και σε α1). οποτε ο κουφος ειναι απαραιτητος. σε τετοια περιπτωση θα μου αρεσε να ειχαμε στους ψηλους σαν 4-5αρι τζερεμι εβανς που ειναι πολυ αθλητικος και καλυπτει τα 2 5αρια μας, συν ενα 4αρι πιο σκορερ οπως ο γουιτιγκντον.

2) μενουμε με 3 ελληνες, συν παππα-μποχωριδη-αθηναιου-καλαιτζακη ή κασελακη ή οποιος αλλος υπαρχει και μετα παιρνουμε 6 ξενους πολυ καλους με 800-1 μυριο(2 παικτες) και με 500-800 (4 παικτες)

πιο σεναριο προτιματε και γιατι?

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 17, 2020 3:06 pm

JohnnyPao έγραψε:
Κυρ Μάιος 17, 2020 2:52 pm
portokalopita13 έγραψε:
Κυρ Μάιος 17, 2020 2:38 pm
yorgos έγραψε:
Κυρ Μάιος 17, 2020 2:28 pm
Ωραίος ο Μονρο έτσι όπως είμαστε, καλά για Ντορσει δεν το συζητάμε αλλά γκαρντ έχει να κόψει από αλλού ο Σφαιρο.
ο Ντορσει πηγε καλα πρωτη χρονια.σιγουρα θετικο το προσημο.ομως παρουσιαζε μια ασταθεια ειναι η αληθεια!ειχε πολλα πανω-κατω και απο παιχνιδι-σε παιχνιδι.δεν αποκλειω λοιπον ο Σφαιροπουλος να κοιταει μια ποιοτικη αναβαθμιση εκει,η κατι πιο σταθερο σε κομπο.ηδη αρκετες αλλαγες συζητιουνται εκει παρα την εκπληκτικη τους σεζον,οπου θα περιμενε κανεις να θελησουν να κρατησουν ενα κορμο!οπως εκανε ας πουμε η εφες το περσινο καλοκαιρι.

Οφφ τοπικ αλλα πολύ κριμα που δεν ειδαμε αυτή την ομαδα στα πλειοφς. Θεωρω πως αν ηταν υγιεις οι παικτες της θα το εκλεβε το εισητηριάκι για το φαιναλ 4 απτη τσσκα.
Συμφωνώ με το οφ τόπικ σου. Αν μη τι άλλο είχε πιο πολλές πιθανότητες ως γηπεδούχος απέναντι στην πιο προβληματική ΤΣΣΚΑ των τελευταίων χρόνων.
Συμφωνώ και Ντόρσεϊ και για Μονρό. Έχω την αίσθηση ότι ο Σφαιρό δεν θα τον αφήσει έτσι εύκολα γιατί είδαμε έναν παίκτη που έχει δυναμική για περισσότερα πράγματα στο κορυφαίο επίπεδο στην Ευρώπη.
Αξίζει τον κόπο όμως μια προσπάθεια, με τη Μακάμπι να είναι σε ακόμα χειρότερη θέση από αυτή που ενδεχομένως να είναι ο Παναθηναϊκός. Λέω "ενδεχομένως" γιατί με τον Δ.Γ δεν μπορεί να είσαι και σίγουρος. Κάτι θα σκαρφιστεί τελευταία στιγμή για να τραβήξει τα βλέμματα και να βγει από πάνω.
Μια τέτοια ρελάνς ας πούμε, με Ντόρσει με ένα 2τες αντί Καλάθη, θα είχε ενδιαφέρον. Πόσο μάλλον αν του τσόνταρε από δίπλα έναν Γουόκαπ με 2τες.
* Επίσης, ένα ενδιαφέρον θα είχε ο Πλάις αντί του Κουφού π.χ. Τον θεωρώ καλύτερο και στα 2 μέρη του παρκέ. Μάλλον φθηνότερο κι από Έλληνες βρίσκετε.

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 17, 2020 3:17 pm

basket72 έγραψε:
Κυρ Μάιος 17, 2020 3:06 pm




* Επίσης, ένα ενδιαφέρον θα είχε ο Πλάις αντί του Κουφού π.χ. Τον θεωρώ καλύτερο και στα 2 μέρη του παρκέ. Μάλλον φθηνότερο κι από Έλληνες βρίσκετε.
για εμας λες Πλαις ; παντα τον ηθελα αυτον τον παικτη.αλλα παλι δεν νομιζω να προχωρησει τιποτα.
για Μακαμπι που λεμε τοση ωρα διαβαζω οτι προοριζεται.
παρεπιπτοντως η Εφες ειμαστε σιγουροι οτι θα κρατησει τελικα Ντανστον ,μετα την περσινη περιπετεια που ειχε ; και προβλημα στην αποκατασταση.. !
(μια απουσια που ομως δεν της στοιχισε καθολου ,οπως θα περιμεναμε ολοι να συμβει. με τις παιχνιδαρες που εκανε ο τιμιος Σανλι..)
Ντανστον-Ουντο δηλαδη ; 2 παικτες που εχουν τα θεματακια τους ,ηλικιακα !ταλαιπωρημενοι αρκετα.
τα λεω ολα αυτα γιατι Ντανστον θεωρητικα θα μπορουσε να μας απασχολησει σοβαρα :oops:

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 17, 2020 3:24 pm

portokalopita13 έγραψε:
Κυρ Μάιος 17, 2020 3:17 pm
για εμας λες Πλαις ; παντα τον ηθελα αυτον τον παικτη.αλλα παλι δεν νομιζω να προχωρησει τιποτα.
για Μακαμπι που λεμε τοση ωρα διαβαζω οτι προοριζεται.
παρεπιπτοντως η Εφες ειμαστε σιγουροι οτι θα κρατησει τελικα Ντανστον ,μετα την περσινη περιπετεια που ειχε ; και προβλημα στην αποκατασταση.. !
(μια απουσια που ομως δεν της στοιχισε καθολου ,οπως θα περιμεναμε ολοι να συμβει. με τις παιχνιδαρες που εκανε ο τιμιος Σανλι..)
Ντανστον-Ουντο δηλαδη ; 2 παικτες που εχουν τα θεματακια τους ,ηλικιακα !ταλαιπωρημενοι αρκετα.
τα λεω ολα αυτα γιατι Ντανστον θεωρητικα θα μπορουσε να μας απασχολησει σοβαρα :oops:

Δεν έχω ακούσει κάτι για Πλάις και Μακάμπι. Πολύ πιθανό να πάει εκεί. Έχει να δώσει πράγματα διαφορετικά από τον σχεδόν ισουψή του, Παπαγιάννη. Συγκρίνοντάς τον τουλάχιστον με τον Κουφό. ΓΙατί κατά τ΄άλλα, έχουμε όλοι μας πει, ότι το πράγμα είναι φως φανάρι. ΜΑΠ :smile:
Η Εφές το αποκλείω να πάει για Ούντο στη φάση που είναι. Έχει σοβαρό θέμα κι αυτή και όλη η χώρα που ακουμπάει ιστορικά χαμηλά και φλερτάρει με ΔΝΤ.

Η Εφές θα ήθελε να μείνει ο Μίσιτς και στο 5 να τη βγάλει με Ντάνστον. Σίνκλετον και Σανλί.
Ούτε Άντερσον και Πίτερς θα μείνουν οπότε κάτι θα περικόψει χωρίς όμως να κλονίσει τα θεμέλια της πολύς ισχυρής ομάδας που έχει κάνει.
Σόρρυ για το οφ τόπικ.
Ο

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μάιος 17, 2020 3:42 pm

Σιγκλεντον διαβασα ειναι κοντα στην εξοδο..! καλος και αυτος για Μακαμπι ,αν τελικα δεν παρει Ντερικ Γουιλιαμς!αλλο ντομινο εκει στα 4ρια των τοπ ομαδων με αυτους + Τομπκινς-Σενγκελια!
και τσιλ ρε συ! παντα ον τοπικ ειμαστε ,αφου ειναι περιπτωσεις που παιζει να απασχολησουν κ Παναθηναικο!
λεμε τωρα :lol:
παρεπιπτοντως απ ολους αυτους θα εκοβα φλεβες μονο για Σενγκελια !να του δωθει και τιτλος ηγετη για τα επομενα χρονια ! αλλα κατω απο 2 μυρια δεν παιζει.. :(

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”