2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 10:54 am

portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 10:23 am
pan24 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 10:12 am
Γράφεται ότι κοιτάμε ζεστά την επιστροφή Μποχωρίδη έχοντας όμως και περίπου δεδομένη παραμονή Παππά
Αντί του Παππά θα ήταν μια λογική κίνηση, μαζί με τον Παππά τι πάμε να κάνουμε;
ελα ντε ! ασε, δραμα ! να δεις που ο Παππας θα ανανεωθει και γρηγορα !λες και υπαρχει καμια πιθανοτητα να βρει πανω απο 300 οπουδηποτε.αντι ας πουμε να χτυπησουμε πρωτα καναν ΜητροΛονγκ η Αλεξ Αντετοκουμπο και να τον κραταμε standby σε περιπτωση που αυτοι στραβωσουν ! (τα ιδια που καναμε με Ιαν τα προηγουμενα χρονια..)
εγω το βρισκω και σαν προφαση οτι ο Παππας μενει αυτη την φορα γιατι απλα υπαρχει αναγκη για εξευρεση 6 Ελληνων ! και Ελβετος να γινοταν απο αυριο ο Νικολας,εγω πιστευω παλι θα ανανενεοταν..
Άλλες περιπτώσεις αυτές.
Ο Αλεξ Αντετοκούνμπο αυτή τη στιγμή, ανεξάρτητα από potential, είναι πιθανότατα χειρότερος του Καλαιτζάκη
Ο Μήτρου αντίστοιχα μάλλον χειρότερος του Μποχωρίδη αυτή τη στιγμή.
Το θέμα είναι ότι 5αδα γκαρντ αν οι 2 είναι ο Παππάς και ο Μποχωρίδης(και δεν προορίζονται για 4ος και 5ος γκάρντ) δεν είναι γραμμή γκάρντ Ευρωλίγκας

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 11:04 am

αλλες περιπτωσεις και δεν διαφωνω στο οτι Αλεξ και ΜητρουΛονγ μπορει να ειναι λιγοτερο ετοιμοι απο Καλαιτζακη &Μποχωριδη αντιστοιχα(παρεπιπτοντως Καλαιτζακη θα ηθελα στο ροστερ )
το πιο σημαντικο ειναι οτι ο μεν Αλεξ μπορει να υπολογιζεται για τριαρι και ετσι να κανει ακομα μικροτερη την αναγκη για αποκτηση ενος ποιοτικου παικτη πισω απο Παπαπετρου,οποτε ακομα λιγοτερα λεφτα να ξοδευτουν εκει
ενω ο ΜητρουΛονγκ δυνητικα να παει και στον ασσο.
για Μποχωριδη σκετο δεν ειμαι αρνητικος.διαφωνω οπως εσυ στο Παππας+Μποχωριδης καθως ο ενας πεφτει πανω στον αλλον κ παραμενει η αναγκη για την αποκτηση 2 πολυ ποιοτικων γκαρντ το λιγοτερο..!που κ παλι κανεις απο τους δυο δεν πρεπει νομιζω να υπολογιζεται ως 2.ος sg στην ευρωλιγκα με δεδομενα 10-15λεπτα

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 11:57 am

pan24 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 10:54 am
portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 10:23 am
pan24 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 10:12 am
Γράφεται ότι κοιτάμε ζεστά την επιστροφή Μποχωρίδη έχοντας όμως και περίπου δεδομένη παραμονή Παππά
Αντί του Παππά θα ήταν μια λογική κίνηση, μαζί με τον Παππά τι πάμε να κάνουμε;
ελα ντε ! ασε, δραμα ! να δεις που ο Παππας θα ανανεωθει και γρηγορα !λες και υπαρχει καμια πιθανοτητα να βρει πανω απο 300 οπουδηποτε.αντι ας πουμε να χτυπησουμε πρωτα καναν ΜητροΛονγκ η Αλεξ Αντετοκουμπο και να τον κραταμε standby σε περιπτωση που αυτοι στραβωσουν ! (τα ιδια που καναμε με Ιαν τα προηγουμενα χρονια..)
εγω το βρισκω και σαν προφαση οτι ο Παππας μενει αυτη την φορα γιατι απλα υπαρχει αναγκη για εξευρεση 6 Ελληνων ! και Ελβετος να γινοταν απο αυριο ο Νικολας,εγω πιστευω παλι θα ανανενεοταν..
Άλλες περιπτώσεις αυτές.
Ο Αλεξ Αντετοκούνμπο αυτή τη στιγμή, ανεξάρτητα από potential, είναι πιθανότατα χειρότερος του Καλαιτζάκη
Ο Μήτρου αντίστοιχα μάλλον χειρότερος του Μποχωρίδη αυτή τη στιγμή.
Το θέμα είναι ότι 5αδα γκαρντ αν οι 2 είναι ο Παππάς και ο Μποχωρίδης(και δεν προορίζονται για 4ος και 5ος γκάρντ) δεν είναι γραμμή γκάρντ Ευρωλίγκας

Διαφωνω. Που το ξερεις ότι είναι χειρότερος ο μιτρου λογκ? τον εχεις παρακολουθησει ? θυμαστε τι λεγαμε και για ντορσει ότι είναι απλα ένα αμερικανακι με σουτ αλλα λιγος? μας εβγαλε ολους λαθος με τρομερη σεζον στην μακαμπι . Για τον αλεξ λενε πως εχει προοπτικη να φτασει επίπεδα γιαννη και τον συγκρινουμε με τον καλαιτζακη ? ας κοιτάξουμε και λιγο το μελλον , γιατι να μην παρουν ευκαιριες αυτά τα παιδια . Δεν αντιλεγω 2 εκ των μιτρου λογκ , αλεξ αντετο , μποχωριδη και καλαιτζακη πρεπει να βρίσκονται σιγουρα στην ομαδα αλλα χωρις να παρουν τις κατάλληλες ευκαιριες πως ειμαστε σε θεση να τους κρινουμε? Δεν πιστευω παντως πως ακομα και τωρα οι μιτρου λογκ και αλεξ μπορουν να προσφερουν λιγοτερα από τους μποχωριδη και καλαιτζακη , ποσο μαλλον απτον Παππα.

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 12:04 pm

JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 11:57 am






Διαφωνω. Που το ξερεις ότι είναι χειρότερος ο μιτρου λογκ? τον εχεις παρακολουθησει ? θυμαστε τι λεγαμε και για ντορσει ότι είναι απλα ένα αμερικανακι με σουτ αλλα λιγος? μας εβγαλε ολους λαθος με τρομερη σεζον στην μακαμπι . Για τον αλεξ λενε πως εχει προοπτικη να φτασει επίπεδα γιαννη και τον συγκρινουμε με τον καλαιτζακη ? ας κοιτάξουμε και λιγο το μελλον , γιατι να μην παρουν ευκαιριες αυτά τα παιδια . Δεν αντιλεγω 2 εκ των μιτρου λογκ , αλεξ αντετο , μποχωριδη και καλαιτζακη πρεπει να βρίσκονται σιγουρα στην ομαδα αλλα χωρις να παρουν τις κατάλληλες ευκαιριες πως ειμαστε σε θεση να τους κρινουμε? Δεν πιστευω παντως πως ακομα και τωρα οι μιτρου λογκ και αλεξ μπορουν να προσφερουν λιγοτερα από τους μποχωριδη και καλαιτζακη , ποσο μαλλον απτον Παππα.

ειπα να πω και εγω κατι τετοιο για ΜητρουΛονγκ,αλλα λεω ασε,μην φανω κανα πνευμα αντιλογιας :P
για Ντορσει εχεις πολυ δικιο!βαζω και τον εαυτο μου μεσα.δεν περιμενα να προσαρμοστει τοσο καλα στην πρωτη του χρονια στην ευρωπη ,ετσι οπως τον ειχα δει στην εθνικη (κ μαλλον ειναι προβλημα της εθνικης αυτο..) !
για Αλεξ σε σχεση με Καλαιτζακη επισης αγνωστο κ αρκετα πιθανο ο Καλαιτζακης βρισκεται σε καλυτερο σημειο τωρα. ειναι καπως αντικροουμενες οι ενδειξεις οσο αναφορα Αντετοκουμπο,ενω Καλαιτζακη εχουμε δει και εχουμε εικονα κ με δεδομενο οτι του κανε πολυ καλο φετος η παρουσια του στην Λιθουνια πιστευω οτι θα μπορουσε να εχει ενεργο ρολο στην νεα ομαδα.

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος portokalopita13 την Σάβ Μάιος 16, 2020 12:09 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 12:07 pm

ριξτε μια ματια στο τι ανεβηκε πριν λιγο στο sdna απο Κοντο
(το υστερογραφο)
πολυ αινιγματικο μοιαζει για Βοβορα!απο εκει που τον ειχαμε σιγουρο..
εκτος αν απλα προετοιμαζει το εδαφος για να αποδωθουν ολες οι ευθυνες της επερχομενης αποτυχιας στον κοσμο που δεν στηριζει καθολικα και δεν συντασσεται με τον προεδρο που βρισκει τον Βοβορα το next big thing της προπονητικης :P

τι θυμηθηκα τωρα ! ατακα dpg στο insta :
ε οχι και ο Ιτουδης καλυτερος απο τον Αργυρη :rofl:

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 12:18 pm

Παίδες να τον ακούτε (΄όχι άκριτα, προφανώς) τον Pan24 αλλά κι άλλους από εμάς. Κερδισμένοι θα βγείτε, μιας και βλέπουμε περισσότερο καιρό μπάσκετ από εσάς και η πορεία μας εδώ μέσα μιλάει από μόνη της.
Για να το λέει ο συγκεκριμένος θα τον έχει παρακολουθήσει.
Ο Ντόρσει με τον Ναζ δεν έχουν σχέση, ούτε στα κολλεγιακά τους, ούτε στη γνώμη που είχε το ντραφτ για αυτούς, ούτε στη αναπτυξιακή, ούτε στο ΝΒΑ.

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 12:26 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 12:18 pm
Παίδες να τον ακούτε (΄όχι άκριτα, προφανώς) τον Pan24 αλλά κι άλλους από εμάς. Κερδισμένοι θα βγείτε, μιας και βλέπουμε περισσότερο καιρό μπάσκετ από εσάς και η πορεία μας εδώ μέσα μιλάει από μόνη της.
δεν ξερω πως γινεται να εχει σχηματισει καποιος αποψη ,για το αν εσυ η ο pan εχετε δει περισσοτερο μπασκετ απο μενα η οποιονδηποτε ,ουτε ξερω την πορεια σας! εγω προχθες μπηκα στο φορουμ!!αντιστοιχα δεν συνιστω να ακουτε εσεις εμενα ! και δεν εχει νοημα νομιζω.διαλογος γινεται.
χθες ειδα ο φιλος pan να γραφει οτι Εισι δεν ηταν καθολου αισθητος στην αμυνα περσι,το οποιο νομιζω ειναι τελειως εκτος πραγματικοτητας και με παραξενεψε.αυτο δεν σημαινει πως θα σταματησω να διαβαζω με προσοχη οσα γραφει κ να βγαινω κερδισμενος οπως λες,αλλα και να συνεχιζω να εκφερω αντιθετη γνωμη η αμφιβολια!

(α και για διευκρινιση,εγω δεν εκανα καμια συγκριση Ντορσει-Ναζ παικτικα !αλλα εναν παραλληλισμο οσο αναφορα την προσαρμογη που εδειξε ο Ντορσει και το ενδεχομενο να πετυχει κατι αντιστοιχο ο Ναζ)

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος portokalopita13 την Σάβ Μάιος 16, 2020 12:33 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 12:33 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 12:18 pm
Παίδες να τον ακούτε (΄όχι άκριτα, προφανώς) τον Pan24 αλλά κι άλλους από εμάς. Κερδισμένοι θα βγείτε, μιας και βλέπουμε περισσότερο καιρό μπάσκετ από εσάς και η πορεία μας εδώ μέσα μιλάει από μόνη της.
Για να το λέει ο συγκεκριμένος θα τον έχει παρακολουθήσει.
Ο Ντόρσει με τον Ναζ δεν έχουν σχέση, ούτε στα κολλεγιακά τους, ούτε στη γνώμη που είχε το ντραφτ για αυτούς, ούτε στη αναπτυξιακή, ούτε στο ΝΒΑ.
Οπα μισο χαχα , το ότι ειστε πιο πολλα χρονια στο φορουμ και εχετε γραψει πιο πολλα "ποστς" δεν σημαινει ότι εχετε δει και το περισσοτερο μπάσκετ από διαφορα παιδια εδώ μεσα που ισως απλα ετυχε να ξεκινησουν να γραφουν εδώ προσφατα. Ξερω πολύ μπασκετικους τυπους που ουτε καν ξερουν την υπαρξη αυτου του φορουμ για παράδειγμα.

Και με οσα λεει ο παν τις πιο πολλες φορες συμφωνω φαντασου (με σενα οκ διαφωνούμε συνήθως αλλα κι αυτό καλο κανει) , παντως ξαναλεω πως επειδή εσυ κι ο παν ειστε περισσοτερο καιρο μελη του φορουμ δεν σημαινει ότι εχετε δει ή ξερετε περισσοτερο μπάσκετ από αλλους εδώ , εγω εκλαμβάνω με την ιδια δυναμικη τις αποψεις οποιουδηποτε σχολιαστη στο φορουμ , δεν κοιταω ουτε ποντους ουτε ρανκς κλπ , διαβαζω αποψεις με τις οποιες ειτε συμφωνω ειτε διαφωνω και τελος.

Οσο για τον ντορσει.. μετα το περασμα από εθνικη θυμαμαι πολλους από εδώ να τον κραζουν και να θεωρουν τον παππα καλυτερο (γελαω). Τελος παντων , υποκειμενικα είναι όλα αυτά..

ΥΓ. Σιγουρα το ότι ο ντορσει ακομα και πριν ερθει ευρωπη ηταν στα 22 του καλυτερος παιχτης από τον 27χρονο ναζ ειτε στο νβα ειτε στο κολλέγιο δειχνει πολλα και για αυτό αλλωστε μπορει να αποτελεσει το βασικο 2αρι στις περισσοτερες ευρωπαικες ομαδες , ωστόσο αυτό δεν σημαινει ότι ο λογκ (σε αντιθεση με τον παππα εστω) δεν θα μπορουσε να γινει ενας καλος παικτης του second unit μιας ομαδας..

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JohnnyPao την Σάβ Μάιος 16, 2020 12:36 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 12:34 pm

portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 12:26 pm
basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 12:18 pm
Παίδες να τον ακούτε (΄όχι άκριτα, προφανώς) τον Pan24 αλλά κι άλλους από εμάς. Κερδισμένοι θα βγείτε, μιας και βλέπουμε περισσότερο καιρό μπάσκετ από εσάς και η πορεία μας εδώ μέσα μιλάει από μόνη της.
προσωπικα προχθες μπηκα κ δεν ξερω πως γινεται να εχει σχηματισει καποιος αποψη ,για το αν εσυ η ο pan εχετε δει περισσοτερο μπασκετ απο μενα η οποιονδηποτε ,ουτε ξερω την πορεια σας! εγω προχθες μπηκα στο φορουμ!!αντιστοιχα δεν συνιστω να ακουτε εσεις εμενα ! και δεν εχει νοημα νομιζω.διαλογος γινεται.
χθες ειδα ο φιλος pan να γραφει οτι Εισι δεν ηταν καθολου αισθητος στην αμυνα περσι,το οποιο νομιζω ειναι τελειως εκτος πραγματικοτητας και με παραξενεψε.αυτο δεν σημαινει πως θα σταματησω να διαβαζω με προσοχη οσα γραφει κ να βγαινω κερδισμενος οπως λες,αλλα και να συνεχιζω να εκφερω αντιθετη γνωμη η αμφιβολια
Πιο πολύ πήγαινε στον φίλο JohnyPao παρα σε σένα.
Αν δεις τα ποστ του Pan24 θα δεις οτι δεν μιλάει ως ειδήμων κι ότι το κατέχει το τόπι.

¨Οπως κι άλλοι εδώ μέσα... είναι καλό το φόρουμ.

Επικοδομητικά το είπα κι όχο δηκτικά.
Για τον Ναζ έχει ξανατοποθετηθεί ο Pan24 κι αναλυτικά μάλιστα.
Για τον Έισι έχεις δίκιο πάντως, ήταν καλός πέρσι. ΄΄Οχι στον βαθμό που τον περιμένανε, αλλά ήταν πραγματικά καλός.
Σχετικά με τον έχουμε δει περισσότερο μπάσκετ δεν είναι κανά προτέρημα. Άπτεται και της ηλικιακης διαφοράς μας.... :smile: Καλές δροσιές εύχομαι παίδες.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 12:36 pm

JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 12:33 pm

Οπα μισο χαχα , το ότι ειστε πιο πολλα χρονια στο φορουμ και εχετε γραψει πιο πολλα "ποστς" δεν σημαινει ότι εχετε δει και το περισσοτερο μπάσκετ από διαφορα παιδια εδώ μεσα που ισως απλα ετυχε να ξεκινησουν να γραφουν εδώ προσφατα. Ξερω πολύ μπασκετικους τυπους που ουτε καν ξερουν την υπαρξη αυτου του φορουμ για παράδειγμα.

Και με οσα λεει ο παν τις πιο πολλες φορες συμφωνω φαντασου (με σενα οκ διαφωνούμε συνήθως αλλα κι αυτό καλο κανει) , παντως ξαναλεω πως επειδή εσυ κι ο παν ειστε περισσοτερο καιρο μελη του φορουμ δεν σημαινει ότι εχετε δει ή ξερετε περισσοτερο μπάσκετ από αλλους εδώ , εγω εκλαμβάνω με την ιδια δυναμικη τις αποψεις οποιουδηποτε σχολιαστη στο φορουμ , δεν κοιταω ουτε ποντους ουτε ρανκς κλπ , διαβαζω αποψεις με τις οποιες ειτε συμφωνω ειτε διαφωνω και τελος.

Οσο για τον ντορσει.. μετα το περασμα από εθνικη θυμαμαι πολλους από εδώ να τον κραζουν και να θεωρουν τον παππα καλυτερο (γελαω). Τελος παντων , υποκειμενικα είναι όλα αυτά..
Το τι έχει δει ο καθένας βγαίνει από τα ποστ του. Δεν συνιστά προτέρημα ούτε μπόνους.
Κατά τα άλλα έχουμε και μια σοβαρή διαφορά στην ηλικία μας φίλε μου Jonnhy. Καλό για σένα είναι αυτό, αν κι είμαι κι εγώ οκ με την ηλικία μου.

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 12:41 pm

και λιγο να πηγαινε σε εμενα σε σχεση με τον Τζονιπαο,εγω για τον εαυτο μου επρεπε να τοποθετηθω ;)
καλο ειναι το φορουμ γι αυτο και εκανα εγγραφη και παλεψα μεχρι αβαταρ να βαλω (με βοηθησε και ο Pan σε αυτο να σημειωσω)
νομιζω πως μπορω να σχηματισω σαφη εικονα με βαση την μπασκετικη επιχειρηματολογια του καθενος ,οπως και επισης το ποσο κινειται γυρω απο το συναισθημα !πχ ο Pan μου δινει την εντυπωση του 100 % αντικειμενικου κριτη,ασχετα απο το τι υποστηριζει.
ειμαι ομως απ αυτους που φιλτραρουν το καθετι ! οταν ας πουμε κανει ενα τετοιο σχολιο για τον Εισι,μπορω να υποθεσω οτι δεν ετυχε να τον δει σε πανω απο 2-3 παιχνιδια περσι,ενω μπορει να βλεπει ας πουμε απειρες ωρες κολλεγιακο μπασκετ,ενω εγω μονο ευρωλιγκα.ολα σχετικα ειναι για αυτο και δεν νομιζω οτι χρειαζοταν ολο αυτο που ξεκινησαμε !ουτε οσο αναφορα το ηλικιακο! anyway.!καλες δροσιες

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 12:45 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 12:34 pm
portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 12:26 pm
basket72 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 12:18 pm
Παίδες να τον ακούτε (΄όχι άκριτα, προφανώς) τον Pan24 αλλά κι άλλους από εμάς. Κερδισμένοι θα βγείτε, μιας και βλέπουμε περισσότερο καιρό μπάσκετ από εσάς και η πορεία μας εδώ μέσα μιλάει από μόνη της.
προσωπικα προχθες μπηκα κ δεν ξερω πως γινεται να εχει σχηματισει καποιος αποψη ,για το αν εσυ η ο pan εχετε δει περισσοτερο μπασκετ απο μενα η οποιονδηποτε ,ουτε ξερω την πορεια σας! εγω προχθες μπηκα στο φορουμ!!αντιστοιχα δεν συνιστω να ακουτε εσεις εμενα ! και δεν εχει νοημα νομιζω.διαλογος γινεται.
χθες ειδα ο φιλος pan να γραφει οτι Εισι δεν ηταν καθολου αισθητος στην αμυνα περσι,το οποιο νομιζω ειναι τελειως εκτος πραγματικοτητας και με παραξενεψε.αυτο δεν σημαινει πως θα σταματησω να διαβαζω με προσοχη οσα γραφει κ να βγαινω κερδισμενος οπως λες,αλλα και να συνεχιζω να εκφερω αντιθετη γνωμη η αμφιβολια
Πιο πολύ πήγαινε στον φίλο JohnyPao παρα σε σένα.
Αν δεις τα ποστ του Pan24 θα δεις οτι δεν μιλάει ως ειδήμων κι ότι το κατέχει το τόπι.

¨Οπως κι άλλοι εδώ μέσα... είναι καλό το φόρουμ.

Επικοδομητικά το είπα κι όχο δηκτικά.
Για τον Ναζ έχει ξανατοποθετηθεί ο Pan24 κι αναλυτικά μάλιστα.
Για τον Έισι έχεις δίκιο πάντως, ήταν καλός πέρσι. ΄΄Οχι στον βαθμό που τον περιμένανε, αλλά ήταν πραγματικά καλός.
Σχετικά με τον έχουμε δει περισσότερο μπάσκετ δεν είναι κανά προτέρημα. Άπτεται και της ηλικιακης διαφοράς μας.... :smile: Καλές δροσιές εύχομαι παίδες.
Δηλαδη εσυ κοβεις το χερι σου ότι αν ερθει ο μιτρου λογκ του χρονου θα προσφερει λιγοτερα από ότι ο μποχωριδης? γιατι εγω σε αυτό διαφωνησα και ειπα ότι δεν είναι κακο να του δωθει ευκαιρια. Και όπως ειπα και πανω δεν περιμενω να πιασει επίπεδα ντορσει αλλα αυτό δεν σημαινει ότι θα βγει και ριον μπραουν.

Τωρα αν οι ειδήμονες του φορουμ πιστευετε πως ο μιτρου λογκ είναι χαμενη υποθεση εγω σας πιστευω οκ. Σαν σκεψη ειχα ωστόσο πως ο μιτρου λογκ θα απεδιδε καλυτερα αποτι ο τίμιος μποχω , παρολα αυτά το δεχομαι ότι ισως είμαι λαθος εδώ.

Τουλάχιστον συμφωνούμε ολοι εδώ μεσα για Παππα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 12:47 pm

portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 12:41 pm
και λιγο να πηγαινε σε εμενα σε σχεση με τον Τζονιπαο,εγω για τον εαυτο μου επρεπε να τοποθετηθω ;)
καλο ειναι το φορουμ γι αυτο και εκανα εγγραφη και παλεψα μεχρι αβαταρ να βαλω (με βοηθησε και ο Pan σε αυτο να σημειωσω)
νομιζω πως μπορω να σχηματισω σαφη εικονα με βαση την μπασκετικη επιχειρηματολογια του καθενος ,οπως και επισης το ποσο κινειται γυρω απο το συναισθημα !πχ ο Pan μου δινει την εντυπωση του 100 % αντικειμενικου κριτη,ασχετα απο το τι υποστηριζει.
ειμαι ομως απ αυτους που φιλτραρουν το καθετι ! οταν ας πουμε κανει ενα τετοιο σχολιο για τον Εισι,μπορω να υποθεσω οτι δεν ετυχε να τον δει σε πανω απο 2-3 παιχνιδια περσι,ενω μπορει να βλεπει ας πουμε απειρες ωρες κολλεγιακο μπασκετ,ενω εγω μονο ευρωλιγκα.ολα σχετικα ειναι για αυτο και δεν νομιζω οτι χρειαζοταν ολο αυτο που ξεκινησαμε !ουτε οσο αναφορα το ηλικιακο! anyway.!καλες δροσιες
Μια χαρά τα λες και καλά κάνεις και φιλτράρεις.
Για να βοηθήσω είπα να ποστάρω.
Μπορεί να μην χρησιμοποίησα τον ενδεδειγμένο τρόπο. Καθόλου δεν αποκλείεται. Την πατάω συχνά. :oops:
Σχετικά με τη γνώση πάντως έχω ένα ρητό (είναι και στα 2 αντικείμενά μου τις τελευταίες 2-3 δεκαετίες). Βασική αρχή της γνώσης είναι η αποδοχής της άγνοιάς μας. Είτε καθολικής είτε μερικής άγνοιας.
Εμένα μου έχει κάνει καλό τολμώ να πω και συνεχίζω με τα ίδια μυαλά λίγο πριν κλείσω μισό αιώνα ζωής.. :smile:

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 12:48 pm

portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 12:41 pm
και λιγο να πηγαινε σε εμενα σε σχεση με τον Τζονιπαο,εγω για τον εαυτο μου επρεπε να τοποθετηθω ;)
καλο ειναι το φορουμ γι αυτο και εκανα εγγραφη και παλεψα μεχρι αβαταρ να βαλω (με βοηθησε και ο Pan σε αυτο να σημειωσω)
νομιζω πως μπορω να σχηματισω σαφη εικονα με βαση την μπασκετικη επιχειρηματολογια του καθενος ,οπως και επισης το ποσο κινειται γυρω απο το συναισθημα !πχ ο Pan μου δινει την εντυπωση του 100 % αντικειμενικου κριτη,ασχετα απο το τι υποστηριζει.
ειμαι ομως απ αυτους που φιλτραρουν το καθετι ! οταν ας πουμε κανει ενα τετοιο σχολιο για τον Εισι,μπορω να υποθεσω οτι δεν ετυχε να τον δει σε πανω απο 2-3 παιχνιδια περσι,ενω μπορει να βλεπει ας πουμε απειρες ωρες κολλεγιακο μπασκετ,ενω εγω μονο ευρωλιγκα.ολα σχετικα ειναι για αυτο και δεν νομιζω οτι χρειαζοταν ολο αυτο που ξεκινησαμε !ουτε οσο αναφορα το ηλικιακο! anyway.!καλες δροσιες
Μια χαρά τα λες και καλά κάνεις και φιλτράρεις.
Για να βοηθήσω είπα να ποστάρω.
Μπορεί να μην χρησιμοποίησα τον ενδεδειγμένο τρόπο. Καθόλου δεν αποκλείεται. Την πατάω συχνά. :oops:
Σχετικά με τη γνώση πάντως έχω ένα ρητό (είναι και στα 2 αντικείμενά μου τις τελευταίες 2-3 δεκαετίες). Βασική αρχή της γνώσης είναι η αποδοχής της άγνοιάς μας. Είτε καθολικής είτε μερικής άγνοιας.
Εμένα μου έχει κάνει καλό τολμώ να πω και συνεχίζω με τα ίδια μυαλά λίγο πριν κλείσω μισό αιώνα ζωής.. :smile:

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 16, 2020 12:54 pm

JohnnyPao έγραψε:
Σάβ Μάιος 16, 2020 12:45 pm


Δηλαδη εσυ κοβεις το χερι σου ότι αν ερθει ο μιτρου λογκ του χρονου θα προσφερει λιγοτερα από ότι ο μποχωριδης? γιατι εγω σε αυτό διαφωνησα και ειπα ότι δεν είναι κακο να του δωθει ευκαιρια. Και όπως ειπα και πανω δεν περιμενω να πιασει επίπεδα ντορσει αλλα αυτό δεν σημαινει ότι θα βγει και ριον μπραουν.

Τωρα αν οι ειδήμονες του φορουμ πιστευετε πως ο μιτρου λογκ είναι χαμενη υποθεση εγω σας πιστευω οκ. Σαν σκεψη ειχα ωστόσο πως ο μιτρου λογκ θα απεδιδε καλυτερα αποτι ο τίμιος μποχω , παρολα αυτά το δεχομαι ότι ισως είμαι λαθος εδώ.

Τουλάχιστον συμφωνούμε ολοι εδώ μεσα για Παππα.
Φίλε Johnypao δεν είμαστε ειδήμονες. Ενδεχομένως πιο έμπειροι. Και κάνουμε και λάθη και πολλά.
Αυτό που είπε ο pan24 είναι ότι μην περιμένετε Ντόρσει από τον Μήτρου Λογκ.
Αυτή τη στιγμή είναι πιο σίγουρος ο Μποχωρίδης συν το πέρασμά του από το ΟΑΚΑ που του δίνει επιπλέον μπόνους.
Μπορεί όμως ο Μήτρου να έχει μεγαλύτερο ταβάνι.
Αν σου φάνηκα υποτιμητικό ή απαξιωτικό το ποστ μου, σου ζητώ συγγνώμη.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”