2019-2021-Παναθηναικός - Μεταγραφικά νέα

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 30, 2019 3:51 pm

δε ξερω ποσο θα αξιζε να διωξουμε τζονσον για να παρουμε καποιον αμφιβολου ποιοτητας που δεν εχει παιξει ευρωλιγκα. και ποσα θα γλιτωναμε? ο τζονσον θα ηθελε και αποζημιωση. και αντε να προσαρμοστει αυτος και να αποδοσει.

οσο για σεντερ, εφοσον δεν υπαρχει η δε μπορουμε να παρουμε καποιον να κανει τη διαφορα, ας στηριξουμε μητογλου και παπαγιαννη. ο παπαγιαννης θα βελτιωθει. εχει παιξει 1,5 χρονο μπασκετ. ειναι ακομα 22, θα βελτιωθει. δε ξερω το ταβανι του. αλλα δεν εχει νοημα να βαλουμε καποιον spalding στην ομαδα. αφου δε μπορουμε να παρουμε τυπου reynolds, ας εξελιξουμε τους δικους μας.

χαρηκα οταν ειδα στο slum dunk οτι ο ρικ θελει πρωτα γκαρντ. ας παρει εναν να παιζει καλη αμυνα, να πιεζει τη μπαλα και να τρωει/ριχνει ξυλο. ετσι θα δυσκολεψουμε και τις πασες των αντιπαλων στα πενταρια και θα βελτιωθει η αμυνα μας.

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 30, 2019 4:06 pm

irving έγραψε:
Δευ Δεκ 30, 2019 3:51 pm
........ ας παρει εναν να παιζει καλη αμυνα, να πιεζει τη μπαλα και να τρωει/ριχνει ξυλο. ετσι θα δυσκολεψουμε και τις πασες των αντιπαλων στα πενταρια και θα βελτιωθει η αμυνα μας.
η πιο καλή λύση θεωρώ ειναι ο De Andre Kane...
Σκύλος στην άμυνα , είναι ακριβώς αυτό που θέλουμε...
και για να προλάβω όσους πουν ότι είναι ολίγον άστοχος και δεν ταιριάζει με Καλάθη κλπ . κλπ , αν περιμένετε με ψίχουλα να βρούμε κορμί δυνατό , που να έχει και εμπειρία από EUROLEAGUE και που να παίζει σκυλίσια άμυνα στις θέσεις 1-2 , αλλά να είναι και jimmermania στα 3ποντα τοτε νταξ... :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=OQV8FPvr6zc

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
Gastone

 champion
Reactions: 2
Δημοσιεύσεις: 7364
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 11:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Ginobili
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Δεκ 30, 2019 11:23 pm

irving έγραψε:
Δευ Δεκ 30, 2019 3:51 pm
δε ξερω ποσο θα αξιζε να διωξουμε τζονσον για να παρουμε καποιον αμφιβολου ποιοτητας που δεν εχει παιξει ευρωλιγκα. και ποσα θα γλιτωναμε? ο τζονσον θα ηθελε και αποζημιωση. και αντε να προσαρμοστει αυτος και να αποδοσει.

οσο για σεντερ, εφοσον δεν υπαρχει η δε μπορουμε να παρουμε καποιον να κανει τη διαφορα, ας στηριξουμε μητογλου και παπαγιαννη. ο παπαγιαννης θα βελτιωθει. εχει παιξει 1,5 χρονο μπασκετ. ειναι ακομα 22, θα βελτιωθει. δε ξερω το ταβανι του. αλλα δεν εχει νοημα να βαλουμε καποιον spalding στην ομαδα. αφου δε μπορουμε να παρουμε τυπου reynolds, ας εξελιξουμε τους δικους μας.

χαρηκα οταν ειδα στο slum dunk οτι ο ρικ θελει πρωτα γκαρντ. ας παρει εναν να παιζει καλη αμυνα, να πιεζει τη μπαλα και να τρωει/ριχνει ξυλο. ετσι θα δυσκολεψουμε και τις πασες των αντιπαλων στα πενταρια και θα βελτιωθει η αμυνα μας.
Γκαρντ κυρίως ο Παναθηναικός χρειαζεται για ποσοτικούς λόγους.Να δίνει ένα ποιοτικό δεκάλεπτο,με καλό κορμί,καλή άμυνα....και ΟΧΙ άσουτος.Δηλ το 3-2αρι εμενα Κειν δεν μου κάνει.
Ψηλό όμως ο Παναθηναικός χρειαζεται για να κανει την διαφορά.Λείπουν τα αθλητικά προσόντα,η δυναμη και τα ριμπ,γιαυτό και πιστευω ότι είναι πιο σημαντικός.
Αν είναι να κατσουμε οπως είμαστε με τον Βουγιούκα....και να περιμένουμε να ανεβει 2 επίπεδα σε κινησεις,τοποθετησεις και ριμπ ο Παπαγιάννης σε 2 μήνες....απλά σπαταλάμε μια ακομα καλή χρονιά του Καλάθη....θα λεμε...αντε του χρονου πάλι.....θα φτασει 33 ο Καλαθης...και θα λεμε του χρόνου....
Δεν δέχομαι το επιχείρημα ...δεν βρισκουμε παίκτη.Ο Ολυμπιακός βρήκε τον Ριντ....ο Προμηθεας πήρε Μαντζαρη και Μαυροκεφαλκίδη...που γιαυτόν δηλ δεν ειναι υπέρβαση? Όλες οι ομάδες κάνουν υπερβασεις...και δεν εχουν τα εσοδα του Παναθηναικού.

Όσον αφορά το Ray Spalding,παραθετω ενα βιντεακι.
Θα ηθελα κάτι πιο καθαρο σε 5,και ισως πιο δυνατό.Πάντως ο συγκεκριμένος Ριμπ παίρνει και με το παραπάνω.Ποιοτητα στα τελειωματα εξαιρετική,2.08...πολύ αθλητικός,αλλά κρατω επιφυλαξεις για άμεση προσαρμογή.
Δεν θα με χαλαγε για αντι Τομας το καλοκαιρι.


0
Είμαι o Ginobili από παλιά :welcome:
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 31, 2019 9:21 am

Συμφωνα με δημοσιευματα ο Πιτινο ειπε οχι σε ανταλλαγη Ουαιλι με Γκιστ
Σωστα κατα την γνωμη μου

0
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11153
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 31, 2019 10:18 am

john wick έγραψε:
Δευ Δεκ 30, 2019 12:35 pm
Σε μεταγραφικά του Παναθηναϊκού εμπιστεύομαι τυφλά το Slam Dunk του Sdna (θυμάμαι στο παλιό φόρουμ , με τον Στέφανο που λέγαμε ότι πιθανόν ο Δ.Κοντός είναι ο συντάκτης..)...
Μην περιμένουμε λοιπόν άμεσα μεταγραφή (και προφανώς δεν ισχύει τπτ για Spalding..)

https://www.sdna.gr/mpasket/675274_i-al ... enoys-ston
Μπορεί να είναι και ο Κοτζιάς,που δεν πετυχαίνει ελέφαντα στο μισό μέτρο.
Και αν ακόμα είναι ο Κοντός,η προϊστορία έχει δείξει οτι συχνά πυκνά κάνει την πάπια,για άτομο με τη δική του πρόσβαση στην ομάδα.

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 31, 2019 10:38 am

Το slum dunk ότι έχει γράψει έχει βγει σε ποσοστό 99%.. Τον Κοτζιά δεν τον εμπιστεύομαι ούτε να μου πει ποτέ πεφτει η Καθαρά Δευτέρα..

1
1 Εικόνα
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
patrickdrd

senior
Reactions: 6
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Δευ Αύγ 21, 2006 3:19 pm
Twitter: patrickdrd1
Αγαπημένος παίκτης: Reggie Miller
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 31, 2019 10:58 am

συμφωνω, ο κοτζιας ειναι για τα μπαζα, αστειος,
τρελο γελιο εριχνα οταν τον διαβαζα που εδινε προγνωστικα σε ενα σαιτ,
πηγε εντωμεταξυ κι εφτιαξε ενα πριβε ακαουντ στο τουιτερ και δεν με εβαζε κιολας
να ριξω γελιο :argument:

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 31, 2019 12:38 pm

Η ομαδα εχει 2 τεραστια προβληματα: 1) στη θεση του σεντερ και 2) ενα γκαρντ defensive stopper.

Εννοοειται πως στη θεση του σεντερ ειναι πολυ μεγαλυτερη η αναγκη για παικτη και μαλιστα βασικο, αλλιως δεν παμε πουθενα. Ενα θηριο που θα κατεβαζει ριμπαουντ, θα κανει ταπες, θα παιζει αμυνα και ψηλα και χαμηλα και στο πικ εν ρολ και φυσικα θα τελειωνει και καμια φαση. Ο φαριντ που νομιζω ειναι και ελευθερος θα ηταν πολυ καλη περιπτωση και θα εδινε τρελη ωθηση στην ομαδα! θα εκαναν και φοβερο διδυμο με τον καλαθη!

Οσον αφορα τα γκαρντ, η ομαδα θελει εναν παικτη στο στυλ του χακετ. Δηλαδη σκυλι στην αμυνα. Θεωρω δεν θα ειναι δυσκολο και ακριβο να βρουμε εναν παικτη για 10 λεπτα με αυτο το στυλ. ακομα και ο τζονσον-οντομ που ειχε ο οσφπ ή στρομπερι θα μας εκαναν! αν ειναι φθηνος και ο ντι αντρε κειν θα ηταν ταμαμ! Ενω παντα μου αρεσε και ο μπριαντε γουεμπερ που επαιζε περσυ οσφπ!

Για αλλη μια χρονια και ειναι πραγματικα κριμα, ενω η ομαδα πλεον εχει εναν κορμο, παλι σε συγκεκριμενες θεσεις εχει τρελα ελλειματα. Ειδικα στο 5 καθε χρονο τα ιδια! βλεπεις εχεις τεραστιο θεμα εκει και πας και παιρνεις τον ουαλι αντι του γκιστι και νομιζεις θα εισαι καλα? ελεος μια χρονια να κανουμε μια σωστη δομηση ομαδας!

0
Άβαταρ μέλους
aiver

senior
Reactions: 44
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2009 7:31 pm
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 31, 2019 2:21 pm

Tracy Mac έγραψε:
Τρί Δεκ 31, 2019 12:38 pm
Ο φαριντ που νομιζω ειναι και ελευθερος θα ηταν πολυ καλη περιπτωση και θα εδινε τρελη ωθηση στην ομαδα! θα εκαναν και φοβερο διδυμο με τον καλαθη!
Ο Φαριντ δεν ξερω κατα ποσο ειναι ρεαλιστικο στοχος. Ακομα κι στην Κινα 2-4εκ έπαιρνε. Δεν υπάρχει περίπτωση να ρίξει τις απαιτήσεις του στο πατο. Στο μυαλο μου γι να ερθει, μιλαμε γι ~1εκ (τουλάχιστον). Μην ξεχναμε οτι τωρα 30ριζει, κι οτι αργα η γρηγορα θα ξανα γυρισει στο nba.

Υπαρχει κι ο Νοα, αλλα μακρυα απο μας, πολυ καιρο ανενεργος, καμια σχεση με τον παλιο Νοα.

Δεν ξερω τι παίζει με Amir Johnson, περυσι στο τελος της χρονιας τον ριξανε G-League. Δεν γνωριζω αν εχει ακομα συμβολαιο, καθως δεν αγωνιζεται κι δεν υπολογιζεται πουθενα, αλλα και στην λιστα της Free Agency δεν τον βρισκω. Οποτε αφηνω ενα ερωτηματικο. Δεν εχω δει καποιο δημοσιευμα η οχι, απλα μου ηρθε στο μυαλο διοτι αποτελει εναν εμπειρο παιχτη, φιλοτιμο, δραστηριο, καλα σχετικα τελειωματα και κυριως ανεργο. Απλα σκεψεις του μυαλου μου.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 31, 2019 2:51 pm

aiver έγραψε:
Τρί Δεκ 31, 2019 2:21 pm
Tracy Mac έγραψε:
Τρί Δεκ 31, 2019 12:38 pm
Ο φαριντ που νομιζω ειναι και ελευθερος θα ηταν πολυ καλη περιπτωση και θα εδινε τρελη ωθηση στην ομαδα! θα εκαναν και φοβερο διδυμο με τον καλαθη!
Ο Φαριντ δεν ξερω κατα ποσο ειναι ρεαλιστικο στοχος. Ακομα κι στην Κινα 2-4εκ έπαιρνε. Δεν υπάρχει περίπτωση να ρίξει τις απαιτήσεις του στο πατο. Στο μυαλο μου γι να ερθει, μιλαμε γι ~1εκ (τουλάχιστον). Μην ξεχναμε οτι τωρα 30ριζει, κι οτι αργα η γρηγορα θα ξανα γυρισει στο nba.

Υπαρχει κι ο Νοα, αλλα μακρυα απο μας, πολυ καιρο ανενεργος, καμια σχεση με τον παλιο Νοα.

Δεν ξερω τι παίζει με Amir Johnson, περυσι στο τελος της χρονιας τον ριξανε G-League. Δεν γνωριζω αν εχει ακομα συμβολαιο, καθως δεν αγωνιζεται κι δεν υπολογιζεται πουθενα, αλλα και στην λιστα της Free Agency δεν τον βρισκω. Οποτε αφηνω ενα ερωτηματικο. Δεν εχω δει καποιο δημοσιευμα η οχι, απλα μου ηρθε στο μυαλο διοτι αποτελει εναν εμπειρο παιχτη, φιλοτιμο, δραστηριο, καλα σχετικα τελειωματα και κυριως ανεργο. Απλα σκεψεις του μυαλου μου.
Απο την στιγμη που ειναι ελευθερος και δεν φαινεται να τον θελει καποιος, δεν νομιζω να θελει τοσα πολλα. αν του εξηγησουμε κιολας οτι εδω θα ειναι αρχοντας και θα παιζει 30 λεπτα, ισως καταλαβει οτι με μιση καλη σεζον εδω ισως γυρισει και nba με καλο συμβολαιο.

Σιγουρα θα θελει υπερβαση, αλλα αν διωξουμε 2 παικτες στους ψηλους και παρουμε εναν, τοτε θα γλιτωσουμε λιγα χρηματα, συν μια μικρη υπερβαση και πιστευω ερχεται.

Καλα Νοα και Αμιρ δεν θελω με τιποτα. δεν νομιζω οτι κανουν.

0
kerkyraios22

 
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Δεκ 23, 2016 9:29 am
Τοποθεσία: Αθηνα
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Γκαλης,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 31, 2019 4:08 pm

Kακιουλα θα γραψω για τον Παπαγιαννη.....αν και πιστευω οτι αυτος και ο Μητογλου θα ειναι τα δυο μελλοντικα σεντερ της εθνικης μας....
Εχω παρατηρησει οτι στα τζαμπολ που πηδαει ο Παπαγιαννης ,σχεδον ποτε δεν τα κερδιζει....
Το εχω παρατηρησει στη Euroleague αλλα και προχθες με τον πανιωνιο παλι το εχασε.....
Καλα στην ευρωπη πηδαει με τα θηρια......εδω?....τι κανει?.....

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 31, 2019 4:29 pm

Μου θύμισες καλή του ώρα έναν φίλο στο Οακα, 3 χρονια είχαμε διαρκείας δίπλα δίπλα.. Το είχε για γούρι να χάνουμε το τζάμπολ..ετσι κ κάποια μέρα κερδίζαμε το τζαμπολ μιλάμε είχε τέτοια γκρίνια μετά.. :lol:

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 31, 2019 4:33 pm

Ευτυχώς που ποσταρε ο Udoh στο Twitter "dont believe the rumors" να ησυχάσουμε...
Οχι οτι ήλπιζα, αλλά ε κάπου βαθιά μέσα μου ελεγα μωρε λες;;;; :cry:

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Anubis

 euroleague
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 10:04 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 31, 2019 5:23 pm

Nαναλυ στον παναθηναικο. Τον θεωρω αξιολογο παικτη αλλα θεωρω οτι το ροστερ μπλεκει επικινδυνα, δεδομενου οτι στο 3 υπαρχει ο παπαπετρου που κανει καλη χρονια τον βλεπω στο 2 περισσοτερο.
http://www.sport-fm.gr/article/basket/s ... os/4032623

0
Άβαταρ μέλους
qspock

 nba
Reactions: 102
Δημοσιεύσεις: 2778
Εγγραφή: Τρί Απρ 12, 2005 1:14 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Δεκ 31, 2019 5:27 pm

To " μη πιστεύετε τις φήμες" είναι ένας έξυπνος τρόπος να αποφύγει κανείς να απαντήσει ναι ή όχι.
Whatever that means...
Θα ήταν Η ΠΡΟΣΘΗΚΗ σίγουρα... Μετά τα παιχνίδια με Μπαρτσελόνα και κυρίως Ρεάλ φάνηκε πολύ φτωχό το εμψυχο υλικό...

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”