2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Xabok

 
Reactions: 4
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 13, 2018 3:04 pm
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Kill Bill
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μάιος 12, 2020 8:10 pm

shaq7 έγραψε:
Τρί Μάιος 12, 2020 11:27 am
Οι αφοι διαβαζα οτι εχουν πλεον και το πανω χερι με τα δικαστικα που ειχαν με τον πατερα τους
Ισχύει. Καθηγητής μου, νομικός, τον Γενάρη (ή αρχές Φλεβάρη - δεν θυμάμαι καλά τωρά) και άτομο που γνωρίζει καλά την υπόθεση μου είχε πει ότι οι αφοί "πήραν αυτά που θέλουν και τα πράγματα πάνε εκεί που θέλουν". Για αυτό έχει αλλάξει και η ρευστότητα...

4
3 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μάιος 13, 2020 9:05 pm

Μιλώντας για την εφορία, να πούμε ότι σύμφωνα με τη ρύθμιση που πέρασε πέρυσι, η αλλαγή φορολογικού συντελεστή ίσχυε από την 1/1. Δηλαδή ό,τι πλήρωσαν οι πρόεδροι από αρχές Γενάρη κι έπειτα ήδη είχε έκπτωση και πληρώθηκε εφορία 22% αντί για 45%. Αν συνυπολογίσει κανείς και την εισφορά αλληλεγγύης, ένας παίκτης που έπαιρνε 1 εκ καθαρά, κόστιζε στην ομάδα του 2,3 εκ, ενώ τώρα "μόλις" 1,5εκ.

Επίσης να πούμε πως, σε αντίθεση με ό,τι έχει γραφεί κατά καιρούς, δεν ισχύει μόνο για τα τεράστια συμβόλαια, αλλά για οτιδήποτε είναι άνω των 40.000€.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Neondreamer

 a1greece
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:01 pm
Τοποθεσία: Ν. Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Big Al
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 14, 2020 12:21 am

Κατά τα φαινόμενα, λοιπόν, φουλάρουμε τις μηχανές για την τριάδα Σλούκα Μπράουν & Γκιλλ. Νοτ μπαντ, νοτ μπαντ ατ ολ :smile:

Σε ...δυσκοιλιότητα μας είχαν συνηθίσει οι αφοί, καιρός όμως γι' αλλαγή!

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1906
Δημοσιεύσεις: 5206
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 14, 2020 6:34 am

Πολύ άσουτη ομάδα μου βλέπω στην περιφέρεια με Μπράουν Μακίσικ, οι σουτέρ μας θα είναι μόνο ο Σλούκας, Παπανικολάου; Δεν συνηθίζει να χτίζει τέτοιες ομάδες ο Μπαρτζώκας. Δεν νομίζω να πάμε για Μπράουν.

0
NaSOS7

 
Reactions: 6
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Απρ 09, 2020 10:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 14, 2020 9:08 am

Παιχτουρα και αδυναμία του σκακιστη Μαλκολμ ελεύθερος.. Με τη γνωστή συνταγή της καε όμως που χαρακτηρίζεται από αργές κινήσεις και αστειες προσφορες ειδικά σε ξένους αθλητές περιμένουμε και τυπικά το 600ο αισίως άκυρο του Κωστάκη..

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 14, 2020 9:14 am

Κοιτάει Κονιαρη η μπολονια λενε , εγω ευκολα τους τον έδινα δανεικό για τουλάχιστον έναν χρονο , ετσι κι αλλιως ο ολυμπιακος είναι κομπλε από ελληνες παιχτες. Τι θα λεγατε για αυτό :


Σλουκας(1,7μ) , Λορενζο Μπραουν(800χιλ)

Μακισικ(400χιλ) , Σπανούλης(500χιλ) , Λαρετζακης(350χιλ)

Παπανικολάου(1μ) , Αντερσον(600χιλ)

Γκιλ(1,2μ) , Πριντεζης(500χιλ) , Βεζενκοφ(350χιλ)

Μαρτιν(400χιλ) , Ελις(400χιλ)


Δεν ξερω ακριβώς τους μισθούς των υπαρχόντων , παντως το μπατζετ ετσι κυμαίνεται μεταξυ 8 με 8,5 μυριων που δεν είναι και κανα τρελο ποσο μπορω να πω. Δεν ξερω και το περσινο μπατζετ ποιο ηταν για να καταλαβω την αυξηση , οποιος μπορει να παραθεσει τα ποσα των φετινων παιχτων θα βοηθουσε. Επισης δεν μπορω να ξερω και ποσα μπορει να παιρνει ο Μπαρτζω και το σταφ του συγκριτικά με το σταφ των Μπλατ/Κεμζουρα.

Στο ροστερ υπολογίστε και Νικολαιδη , ΒΧ +καποιον ακομα ελληνα μικρο στους ψηλους και Κονιαρης όπως ανεφερα στην αρχη δανεικός . Το 2ο σεναριο είναι να μην δοθεί δανεικός ο κονιαρης , να κατεβει στο 2 ο μπραουν , στο 3 ο μακισικ και να μην αποκτυθει καθολου ο αντερσον , καλο κι αυτό.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 14, 2020 9:15 am

NaSOS7 έγραψε:
Πέμ Μάιος 14, 2020 9:08 am
Παιχτουρα και αδυναμία του σκακιστη Μαλκολμ ελεύθερος.. Με τη γνωστή συνταγή της καε όμως που χαρακτηρίζεται από αργές κινήσεις και αστειες προσφορες ειδικά σε ξένους αθλητές περιμένουμε και τυπικά το 600ο αισίως άκυρο του Κωστάκη..
Δεν αντιλέγω για τις αργές κινήσεις της ΚΑΕ κλπ, όμως με τον Ντιλέινι έχει υπάρξει επιβεβαιωμένη επαφή/κρούση εδώ και κάνα μήνα περίπου. Το γράφαμε και τις προάλλες ότι στη Βαρκελώνη θεωρούν τον Ολυμπιακό ένα από τα φαβορί για τον Ντιλέινι.

NaSOS7

 
Reactions: 6
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Απρ 09, 2020 10:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 14, 2020 9:18 am

basket72 έγραψε:
Πέμ Μάιος 14, 2020 9:15 am
NaSOS7 έγραψε:
Πέμ Μάιος 14, 2020 9:08 am
Παιχτουρα και αδυναμία του σκακιστη Μαλκολμ ελεύθερος.. Με τη γνωστή συνταγή της καε όμως που χαρακτηρίζεται από αργές κινήσεις και αστειες προσφορες ειδικά σε ξένους αθλητές περιμένουμε και τυπικά το 600ο αισίως άκυρο του Κωστάκη..
Δεν αντιλέγω για τις αργές κινήσεις της ΚΑΕ κλπ, όμως με τον Ντιλέινι έχει υπάρξει επιβεβαιωμένη επαφή/κρούση εδώ και κάνα μήνα περίπου. Το γράφαμε και τις προάλλες ότι στη Βαρκελώνη θεωρούν τον Ολυμπιακό ένα από τα φαβορί για τον Ντιλέινι.
Μακάρι φίλε εδώ μαζί θα είμαστε να το πανηγυρίζουμε δεν έχω καθόλου καλό προαίσθημα όμως..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 14, 2020 9:26 am

JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Μάιος 14, 2020 9:14 am

Σλουκας(1,7μ) , Λορενζο Μπραουν(800χιλ)

Μακισικ(400χιλ) , Σπανούλης(500χιλ) , Λαρετζακης(350χιλ)

Παπανικολάου(1μ) , Αντερσον(600χιλ)

Γκιλ(1,2μ) , Πριντεζης(500χιλ) , Βεζενκοφ(350χιλ)

Μαρτιν(400χιλ) , Ελις(400χιλ)
Ωραίο ρόστερ φίλε JohhyPao απλώς ο Άντερσον δεν έχει πέσει κάτω από το 1εκ, πιθανώς φέτος λόγω κακής χρονιάς και του νέου ιού, να πάει ακόμα και στα 600χιλ που λες.Εγώ κάπου στα 800χιλ τον κόβω.

Πάντως δεν νομίζω ότι είναι ο παίκτης που μας λείπει. Εδώ θέλουμε συμπληρωματικό γκαρντ - σουτέρ. Ή και 2-3ρι τύπου, Τζάνιγκ ή Ινβερνίτσι που έγραφα χθες για Παναθηναίκο΄/.
Ακόμα καλύτερα όμως ένα 1-2 για να είμαστε εντάξει στον άσσο αλλά και σε πιθανή απουσία Σλούκα. Τύπου Μάοντο Λο ή και Ρον Μπέικερ που θα έχει και πεσμένο κασέ-ρι μετά τη μάλλον αποτυχημένη χρονιά του στην ΤΣΣΚΑ κι αυξημένο κίνητρο.

RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 14, 2020 10:09 am

basket72 έγραψε:
Πέμ Μάιος 14, 2020 9:26 am
JohnnyPao έγραψε:
Πέμ Μάιος 14, 2020 9:14 am

Σλουκας(1,7μ) , Λορενζο Μπραουν(800χιλ)

Μακισικ(400χιλ) , Σπανούλης(500χιλ) , Λαρετζακης(350χιλ)

Παπανικολάου(1μ) , Αντερσον(600χιλ)

Γκιλ(1,2μ) , Πριντεζης(500χιλ) , Βεζενκοφ(350χιλ)

Μαρτιν(400χιλ) , Ελις(400χιλ)
Ωραίο ρόστερ φίλε JohhyPao απλώς ο Άντερσον δεν έχει πέσει κάτω από το 1εκ, πιθανώς φέτος λόγω κακής χρονιάς και του νέου ιού, να πάει ακόμα και στα 600χιλ που λες.Εγώ κάπου στα 800χιλ τον κόβω.

Πάντως δεν νομίζω ότι είναι ο παίκτης που μας λείπει. Εδώ θέλουμε συμπληρωματικό γκαρντ - σουτέρ. Ή και 2-3ρι τύπου, Τζάνιγκ ή Ινβερνίτσι που έγραφα χθες για Παναθηναίκο΄/.
Ακόμα καλύτερα όμως ένα 1-2 για να είμαστε εντάξει στον άσσο αλλά και σε πιθανή απουσία Σλούκα. Τύπου Μάοντο Λο ή και Ρον Μπέικερ που θα έχει και πεσμένο κασέ-ρι μετά τη μάλλον αποτυχημένη χρονιά του στην ΤΣΣΚΑ κι αυξημένο κίνητρο.
Νομίζω πως τα 600 ίσως είναι και πολλά πλέον για τον Anderson. Από τους 4.8 πήγε φέτος στους 3.5 πόντους. Αυτά είναι Μαντζαρέικα νούμερα.

0
Stavros83

 junior
Reactions: 51
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Παρ Δεκ 27, 2019 6:43 pm
Τοποθεσία: Παιανία
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Igor Kudelin
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 5

Πέμ Μάιος 14, 2020 10:12 am

Γράφουν για Delaney & Σλούκα και στο τέλος θα μας σκάσει κανάς Cherry και θα ξενερώσουμε.
Aφήστε ρε δημοσιογράφοι τα ονόματα.

0
Άβαταρ μέλους
verycoco

 junior
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2015 11:59 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Che
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 14, 2020 10:59 am

Ο κύριος Ντιλεινι έμεινε ελεύθερος απο Μπαρτσα

https://www.sport24.gr/Basket/Euroleagu ... 09752.html

0
μαζί με την ομάδα μεγαλώνουμε και εμεις...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 14, 2020 11:07 am

RipCity έγραψε:
Πέμ Μάιος 14, 2020 10:09 am

Νομίζω πως τα 600 ίσως είναι και πολλά πλέον για τον Anderson. Από τους 4.8 πήγε φέτος στους 3.5 πόντους. Αυτά είναι Μαντζαρέικα νούμερα.
Ενδεχομένως να είναι και σε σταθερή πτώση κι όντως να πέσει κατακόρυφα το κασέ του.
Νομίζω πάντως ότι δεν κόλλαγε με τίποτα στο ρόστερ και το πνεύμα του Αταμάν. Εκεί ήταν το καλύτερο ντουέτο της Ευρώπης και συνδυαζόταν είτε με Μπομπουά είτε με Σιμόν.
Σε κάθε περίπτωση δεν νομίζω ότι κάνει, είτε ο φετινός Άντερσον είτε ο παλιός. Άλλον παίκτη θέλουμε δεδομένης της παρουσίας Μακκίσικ και Παπανικολάου, πόσο μάλλον αν έρθει κι ο Λορένζο Μπράουν (που εγώ τον θέλω με τα χίλια στον Ολυμπιακό του Μπαρτζώκα.)

Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Μάιος 14, 2020 11:11 am

Ντιλεινι στην Αρμάνι.. Μάλιστα.. Έφυγε ήδη ο ένας.. Αν κ ποτέ δε πίστευα ότι θα τον αποκτουσαμε λόγω του ότι έχει κόλλημα τρελό με τα χρήματα. Είναι ικανός να πάει σε άλλη ομάδα ακόμα κ για 1 ευρώ παραπάνω. Πολύ καλός παίκτης σε καμία περίπτωση ηγέτης που να ματώνει τη φανέλα, επομένως λίγος για τον Ολυμπιακό.. Όταν εννοώ λίγο απ την άποψη ότι είναι φραγκοφονιας, όχι ότι δεν έχει τη ποιότητα. Θεωρώ ότι η άχρωμη Αρμάνι του ταιριάζει. Απ το να πάει σε καμία Κίνα πήγε στη Κίνα της Ευρώπης.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μάιος 14, 2020 11:16 am

Agio96 έγραψε:
Πέμ Μάιος 14, 2020 11:11 am
Ντιλεινι στην Αρμάνι.. Μάλιστα.. Έφυγε ήδη ο ένας.. Αν κ ποτέ δε πίστευα ότι θα τον αποκτουσαμε λόγω του ότι έχει κόλλημα τρελό με τα χρήματα. Είναι ικανός να πάει σε άλλη ομάδα ακόμα κ για 1 ευρώ παραπάνω. Πολύ καλός παίκτης σε καμία περίπτωση ηγέτης που να ματώνει τη φανέλα, επομένως λίγος για τον Ολυμπιακό.. Όταν εννοώ λίγο απ την άποψη ότι είναι φραγκοφονιας, όχι ότι δεν έχει τη ποιότητα. Θεωρώ ότι η άχρωμη Αρμάνι του ταιριάζει. Απ το να πάει σε καμία Κίνα πήγε στη Κίνα της Ευρώπης.
Αν έρθει ο Σλούκας, τότε δεν χωράει κι ο Ντιλέινι. Θα "βρίσκουν" ξεκάθαρα. Καλύτερα λοιπόν ο Λορένζο Μπράουν να δώσει και μέγεθος κ αθλητικότητα. Ταμάμ.

Κατά τ' άλλα, όντως φραγκοφονιάς και κουραστικούλης ο Ντιλέινι (τύπου Μάικ Τζείιμς) αλλά κι ηγέτης παράλληλα. Και τη φανέλα ματώνει και μπροστά βγαίνει και κρύο αίμα έχει. Όπου και να έχει παίξει στην Ευρώπη ήταν καταλυκότατος.
Με αποκορύφωμα τη χρονιά στο Κρασνοντάρ που πήρε την ομάδα του από το χεράκι και την οδήγησε σε ένα πολύ ανταγωνιστικό κι ωραίο F4. ;)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”