Γ' Εθνική-Μεταγραφές 2022-23

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Apatsi

 junior
Reactions: 69
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 05, 2021 9:53 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Ιούλ 15, 2022 10:48 pm

Η Ηλιούπολη με την απόκτηση των 2 ψηλών σε μια μέρα κ αν αποκτήσει ακόμα ένα κοντό το ισιωσε για τα καλά εκεί που στα δικά μου μάτια τα μελίσσια που σχεδόν έχουν ολοκληρώσει είναι εμφανώς πίσω ο Άρης που δεν έχουμε πληροφόρηση αλλά με δεδομένο ότι ο τσιοτρας δεν παίζει γ κ ο Κάππης αιωρείται ανάμεσα σε Δάφνη Κορωπί κ Δάφνη Δαφνίου μένουν κ αυτοί πίσω κ η Πεντέλη πού ναι μεν έχει ανακοινώσει 4 μαζί με τον μάγουλα αλλά είναι πολύ μακρύς ο δρόμος για την Ιθάκη. Κατά την γνώμη μου μεγάλη απώλεια για Χαλάνδρι ο δεμεναγας για τον τρόπο παιχνιδιού τους.

0
Takaros

 sophomore
Reactions: 10
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 11, 2022 2:28 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Ιούλ 16, 2022 3:34 pm

Μια ερωτηση να σας κανω παρακαλω?Ειλικρινα δεν καταλαβαινω αφου η ΕΟΚ θελει να δωσει βαση στο U21 ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ το κανει πανελληνιο Και πολυ καλα και μπραβο της...γιατι δινει στης ομαδες των εθνικων κατηγοριων να κανουν στην Δ ΕΣΚΑ Η ΕΣΚΑΝΑ θυγατρικες U23???Εχω μπουρδουκλωθει......στην αρχη η ΕΟΚ ελεγε για την Γ εθνικη πως θα ηταν υποχρεωτικο να παιζουν 2 18αρηδες και 3 κατω των 23 η κατι τετοιο ,δεν το θυμαμαι καλα...,τελικα δεν το περασε.....ελεγε για U21 ακομα ουτε προκηρυξη δεν βγηκε......τωρα λενε για U23.....στην Δ εσκανα η εσκα....ΧΡΟΝΙΑ ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ, Συγγνωμη ΑΛΛΑ δεν βλεπω την Αναπτυξη του μπασκετ....καποιοι μαθουσαλες των γηπεδων μου ελεγαν πως να παιζεις καθημερινη 11 το βραδυ σε κακιστα γηπεδα σε Δ και Γ εσκα ειναι ΤΙΜΩΡΙΑ...

0
Apatsi

 junior
Reactions: 69
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 05, 2021 9:53 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Ιούλ 16, 2022 5:08 pm

Φίλε μου πάλι θα βρεθούμε σε αντίθετη πλευρά. Το υnder 21 είναι τελείως διαφορετικό από τις θυγατρικές u23. Καταρχην ούτε στο ένα ούτε στο άλλο είναι υποχρεωτική η συμμετοχή άρα αν ένα σωματείο δηλώσει συμμετοχή σημαίνει ότι έχει πλειάδα παικτών σε αυτές τις ηλικίες. Μέχρι στιγμής επίσημα το έχουν ανακοινώσει ο Πανελευσινιακός από ΕΣΚΑΝΑ κ το Κορωπί από ΕΣΚΑ που έχει δηλώσει κ στα 2 συμμετοχή. Δεύτερον στις θυγατρικές σου δίνει το δικαίωμα ανόδου έως κ α ΕΣΚΑ που σημαίνει ότι εν ευθέτω χρόνο έχεις την δυνατότητα τα παιδιά να παίζουν κ να βελτιώνονται σε ανταγωνιστικό περιβάλλον να αποκτούν μέσα από τα περισσότερα παιχνίδια εικόνες κ παραστάσεις. Τρίτον ας υποθέσουμε ότι δεν υπάρχει u21 που πολλά σωματεία δεν κατεβάζουν με τα παιδιά που τελειώνουν κάθε χρόνο το εφηβικό κ δεν έχουν τις δυνατότητες να απορροφηθούν στις εθνικές κατηγορίες τι γίνεται;;; Το κόβουν;;; Εγώ πιστεύω ότι είναι καλύτερα να μένουν στο άθλημα ακόμα κ αν σε μερικές περιπτώσεις οι συνθήκες όπως τις περιγράφεις δεν είναι ιδανικές παρά να είναι με τον καημό ότι το αγαπημένο τους άθλημα τους απέβαλε επειδή δεν ήταν παικταραδες

2
2 Εικόνα
Takaros

 sophomore
Reactions: 10
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 11, 2022 2:28 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Κυρ Ιούλ 17, 2022 8:27 am

Μπραβο στον Πανελευσινιακο και στο Κορωπι που εκαναν U23,και U21σιγουρα θα εχουν πολλους αθλητες ,οποτε επανδρωνουν 3 ομαδες μαζι με το Ανδρικο!!Πολυ καλη δουλεια ο κοουτς Δρακοπουλος Κορωπι,,δουλευει με τους τοπικους αθλητες και σιγουρα θα εχει αποτελεσματα...Βεβαια για αλλες ομαδες δυσκολο να κατεβασουν 3 ομαδες γιατι δεν εχουν τοσους αθλητες σε αυτες της ηλικιες....

0
Apatsi

 junior
Reactions: 69
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 05, 2021 9:53 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιούλ 18, 2022 11:53 pm

Άνοιξε η προτελευταία εβδομάδα του Ιουλίου είχαμε ανακοινώσεις παικτών από ομάδες θεωρώ ότι στον 3ο όμιλο οι περισσότερες ομάδες είναι πίσω στην συμπλήρωση του ρόστερ κ οι νησιωτικές κ ο Ίκαρος ο Μανδραικος φορτσαρησε το τελευταίο διάστημα η νίκη ψάχνει ψηλό από τον φοίνικα δεν περιμένουμε κάτι η δάφνη κ αυτή για ψηλό η Ραφήνα έχει τελειώσει νομίζω για ελευθερία δεν ακούγονται κ πολλά στην πευκη περιμένουμε τις ανανεώσεις ενώ έχει πάρει γεροκωστα κ το Πικέρμι που ψάχνει γιαψηλο κ άσο. Στον 2ο όμιλο αν εξαιρέσουμε Άρη Νικαίας κ Εργοτέλη που μέχρι τώρα δεν υπάρχει ενημέρωση τα πράγματα είναι πιο προχωρημένα σχετικά με τα ρόστερ είχαμε κ ένα ντεμαραζ της Πεντέλης με χώματα μάγουλα κ μαντζακο το Χαλάνδρι επί της ουσίας έχει τελειώσει όπως κ τα μελίσσια κ νομίζω ότι Κρόνος Κορωπί Ηλιούπολη πέρα αναγέννηση Πορφύρας είναι ένα βήμα πριν την ολοκλήρωση των φετινών μεταγραφών. Για τον Διαγόρα δεν γνωρίζω αν κ πως θα κινηθεί από εδώ κ πέρα. Πάντως η αλήθεια είναι ότι κ οι επιλογές παικτών που μπορούν να διαδραματίσουν σημαντικό ρόλο στις ομάδες τους έχουν μειωθεί αρκετά κ ας μην ξεχνάμε ότι 3 αθηναϊκές της β Εθνικής Ηλυσιακός Δάφνη Δαφνίου κ Παγκράτι θα απορροφήσουν παρά τα προβλήματα τους με το δέλεαρ της β Εθνικής ότι αξιόλογο έχει απομεινει

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 19, 2022 11:59 am

Ξέρουμε καθόλου το ρόστερ των Μελισσίων?

0
Apatsi

 junior
Reactions: 69
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 05, 2021 9:53 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιούλ 19, 2022 4:26 pm

Τριποδακης Ανδρικόπουλος κρανιάς Μαραντος κοντός Βουδούρης από κει κ μετά δεν γνωρίζω αλλά μην περιμένεις κ κάποιον ιδιαίτερα γνωστο

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 19, 2022 5:02 pm

Apatsi έγραψε:
Τρί Ιούλ 19, 2022 4:26 pm
Τριποδακης Ανδρικόπουλος κρανιάς Μαραντος κοντός Βουδούρης από κει κ μετά δεν γνωρίζω αλλά μην περιμένεις κ κάποιον ιδιαίτερα γνωστο
Ευχαριστώ, μάλλον για παραμονή βλέπω να παλεύει, τέτοιο προσανατολισμό δείχνει το ρόστερ.

0
Apatsi

 junior
Reactions: 69
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 05, 2021 9:53 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιούλ 19, 2022 8:58 pm

Φίλε μου σε μια χρονιά που δεν θα πέσουν ούτε 2 ούτε 3 αλλά 6 ομάδες από κάθε όμιλο αν τα μελίσσια το καταφέρουν θα πρέπει να δώσουν στον κοουτς Έκτορα το χρυσό κλειδί της πόλης. Πέρα από την γνώμη του καθενός μας για κάθε ομάδα εγώ βγάζω το καπέλο στον κοουτσ για την προσπάθεια που κάνει κ για το βάρος που καλείται να σηκώσει γιατί χωρίς αυτόν που ξέρει την ομάδα από έξω κ ανακατωτα δεν νομίζω ότι θα υπήρχε πιθανοτητα

1
1 Εικόνα
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 19, 2022 9:22 pm

είναι σίγουρα η πιο χαζή ερώτηση που έχει γίνει εδώ μέσα και συγγνώμη εκ των προτέρων, αλλά το έχω απορία αν οι παίκτες της Γ' Εθνικής πληρώνονται και αν ναι, μιλάμε για μισθό ή απλά για κάλυψη εξόδων;

ενδεικτικά μπορεί να μου πει κάποιος τις μέσες απολαβές (οποιουδήποτε τύπου) ενός παίκτη Γ' Εθνικής;

την ίδια απορία έχω και για τις υπόλοιπες κατηγορίες πλην Basket League, ποιος είναι ένας μέσος μισθός στην Α2 π.χ.;

είμαι παντελώς άσχετος με ό,τι έχει να κάνει με ερασιτεχνικό αθλητισμό σε περίπτωση που δε το καταλάβατε :roll:

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 19, 2022 10:18 pm

austerity_blues έγραψε:
Τρί Ιούλ 19, 2022 9:22 pm
είναι σίγουρα η πιο χαζή ερώτηση που έχει γίνει εδώ μέσα και συγγνώμη εκ των προτέρων, αλλά το έχω απορία αν οι παίκτες της Γ' Εθνικής πληρώνονται και αν ναι, μιλάμε για μισθό ή απλά για κάλυψη εξόδων;

ενδεικτικά μπορεί να μου πει κάποιος τις μέσες απολαβές (οποιουδήποτε τύπου) ενός παίκτη Γ' Εθνικής;

την ίδια απορία έχω και για τις υπόλοιπες κατηγορίες πλην Basket League, ποιος είναι ένας μέσος μισθός στην Α2 π.χ.;

είμαι παντελώς άσχετος με ό,τι έχει να κάνει με ερασιτεχνικό αθλητισμό σε περίπτωση που δε το καταλάβατε :roll:
Δεν υπαρχει απαντηση στη ουσια. Αναλογα την ομαδα, τους στοχους της και τους παιχτες. Απο κοντα στο χιλιαρικο μεχρι και 0 ειδικα σε ηλικιες 18-21

0
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 19, 2022 11:14 pm

austerity_blues έγραψε:
Τρί Ιούλ 19, 2022 9:22 pm
είναι σίγουρα η πιο χαζή ερώτηση που έχει γίνει εδώ μέσα και συγγνώμη εκ των προτέρων, αλλά το έχω απορία αν οι παίκτες της Γ' Εθνικής πληρώνονται και αν ναι, μιλάμε για μισθό ή απλά για κάλυψη εξόδων;

ενδεικτικά μπορεί να μου πει κάποιος τις μέσες απολαβές (οποιουδήποτε τύπου) ενός παίκτη Γ' Εθνικής;

την ίδια απορία έχω και για τις υπόλοιπες κατηγορίες πλην Basket League, ποιος είναι ένας μέσος μισθός στην Α2 π.χ.;

είμαι παντελώς άσχετος με ό,τι έχει να κάνει με ερασιτεχνικό αθλητισμό σε περίπτωση που δε το καταλάβατε :roll:
Υπάρχουν τεράστιες αποκλίσεις. Αρκετοί παίκτες πράγματι, ειδικά οι νεαρότεροι όντως δέχονται μόνο κάλυψη εξόδων ή εναν συμβολικό (για τα δεδομένα του μπάσκετ) μισθό τύπου 400/μήνα. Μου έχει τύχει να δω ομως και συμφωνητικό 35.000 το χρόνο στη Γ Εθνική. Πάντως η πλειοψηφία των έμπειρων παικτών κυμαίνεται κατά μέσο όρο στο χιλιάρικο το μήνα.

Για Α2 το 2005-2009 που ξέρω ο "καλός" παίκτης έκανε 40.000 και 5-6 παίκτες έκαναν 80 έως 100 χιλιάδες. Για τώρα δεν ξέρω τι ισχύει, νομίζω όμως ότι θα είναι στο μισό περίπου τα ποσά σε σχέση με τότε.

0
Apatsi

 junior
Reactions: 69
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 05, 2021 9:53 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Ιούλ 20, 2022 9:05 pm

Οι συμφωνίες είναι 8 μήνες για την σεζόν γίνονται είτε με συνολικό ποσό που το διαιρεις είτε με μηνιαίο επί 8. Στην γ εθνική υπάρχουν 3 κατηγορίες παικτών κάποιοι συνήθως αλλά όχι πάντα νεαροί που παίρνουν συμβολικά πόσα για τα έξοδα τους 150 με 200 τον μήνα μετά είναι οι περισσότεροι σε ένα φάσμα χρημάτων από 450-700 μηνιαίως κ τα καλά ονόματα για την κατηγορία από 900-1200 μηνιαίως. Βέβαια υπάρχουν κ εξαιρέσεις όταν μια ομάδα κάνει υπέρβαση που βέβαια δεν είναι πάνω από 2 με 3 για όλη την γ εθνική που μπορεί η αμοιβή να φτάσει η κ να ξεπεράσει τα 2000 τον μηνα

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 20, 2022 9:21 pm

Apatsi έγραψε:
Τετ Ιούλ 20, 2022 9:05 pm
Οι συμφωνίες είναι 8 μήνες για την σεζόν γίνονται είτε με συνολικό ποσό που το διαιρεις είτε με μηνιαίο επί 8. Στην γ εθνική υπάρχουν 3 κατηγορίες παικτών κάποιοι συνήθως αλλά όχι πάντα νεαροί που παίρνουν συμβολικά πόσα για τα έξοδα τους 150 με 200 τον μήνα μετά είναι οι περισσότεροι σε ένα φάσμα χρημάτων από 450-700 μηνιαίως κ τα καλά ονόματα για την κατηγορία από 900-1200 μηνιαίως. Βέβαια υπάρχουν κ εξαιρέσεις όταν μια ομάδα κάνει υπέρβαση που βέβαια δεν είναι πάνω από 2 με 3 για όλη την γ εθνική που μπορεί η αμοιβή να φτάσει η κ να ξεπεράσει τα 2000 τον μηνα

Σωστος 8 ειναι για τους παιχτες, 10 ζητανε οι προπονητες απο προετοιμασια μεχρι μεταβατικη. Οχι οτι καθονται βεβαια και τους 10 :roofl:

0
Άβαταρ μέλους
taraboura

 euroleague
Reactions: 263
Δημοσιεύσεις: 1465
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 7:21 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Real-Madrid
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 20, 2022 10:30 pm

Apatsi έγραψε:
Τετ Ιούλ 20, 2022 9:05 pm
Οι συμφωνίες είναι 8 μήνες για την σεζόν γίνονται είτε με συνολικό ποσό που το διαιρεις είτε με μηνιαίο επί 8. Στην γ εθνική υπάρχουν 3 κατηγορίες παικτών κάποιοι συνήθως αλλά όχι πάντα νεαροί που παίρνουν συμβολικά πόσα για τα έξοδα τους 150 με 200 τον μήνα μετά είναι οι περισσότεροι σε ένα φάσμα χρημάτων από 450-700 μηνιαίως κ τα καλά ονόματα για την κατηγορία από 900-1200 μηνιαίως. Βέβαια υπάρχουν κ εξαιρέσεις όταν μια ομάδα κάνει υπέρβαση που βέβαια δεν είναι πάνω από 2 με 3 για όλη την γ εθνική που μπορεί η αμοιβή να φτάσει η κ να ξεπεράσει τα 2000 τον μηνα
Χμμ φαινεται να εχουν πεσει καπως τα ποσα σε σχεση με παλιοτερα. αυτο δεν ειναι απαραιτητως κακο ωστοσο.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γ Εθνική-National League 2”