2022-2023-Ολυμπιακός - Μεταγραφές και προτάσεις

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Hipster

 nba
Reactions: 1188
Δημοσιεύσεις: 2919
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2016 11:57 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 20, 2022 3:18 pm

basket72 έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 3:17 pm
AlexD έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 3:10 pm


Η απορία μου είναι όμως πως γίνεται να προκύπτει από τα ρεπορτάζ πως θέλουμε να ανανεώσουμε Ντορσει, ένα 3-4, ένα 4-5 και "άλλον έναν κοντό", ενώ μένουν Λαρι και Λουντζης και φεύγουν Ζαν Σαρλ, Μάρτιν και Εισι. Με Φαλ και ένα 4/5 θα παίξουμε στο 5; και πόσοι "κοντοί" χωράνε δηλαδή σε μια ομάδα;

Κάτι δεν πιάνω...

Επίσης το μήνυμα του Τάιλερ στο τσίου τσίου δεν το λες και ενθαρρυντικό...
Σε όλα δίκιο έχεις. Ας ελπίσουμε ότι επειδή είναι και λίγο τσίου ο Ντόρσεϊ το έκανε πάνω στη στιγμή.
Ο κοντός ίσως είναι στη θέση του Λάρε. Αν κι ανέκαμψε προς το τέλος κι είναι και μέλος της ομάδας κι όλα τα παρεπόμενα.

ΤΟ ελάσσον καλό της υπόθεσης είναι ότι θα ξέρουμε γρήγορα.
Πολυ γρηγορα. Μεχρι μεσα Ιουλιου το πολυ πολυ θα χει κλεισει το ροστερ (θεου θελοντος :roofl: )

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 20, 2022 3:22 pm

Hipster έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 3:18 pm

Πολυ γρηγορα. Μεχρι μεσα Ιουλιου το πολυ πολυ θα χει κλεισει το ροστερ (θεου θελοντος :roofl: )
Εσύ τελικά δεν έχεις τον θεό σου. :P

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 20, 2022 3:23 pm

basket72 έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 2:58 pm
yorgos έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 12:36 pm
e]

Μήπως τους ξεχωρίζει κανείς με αυτή τη μύτη; Ο,τι δηλώσουν είναι, σαν κάτι δίδυμους που είχαμε στην κατασκήνωση κι έκαναν σκαντζα τις σκοπιές.
Δηλαδή αν είχαν γαλλική μύτη κι όλα τα άλλα ίδια (δίδυμοι γαρ) θα τους ξεχώριζε κανείς; :roll:
Γενικά τους δίδυμους μόλις τους συνηθίσεις λίγο, σου φαίνονται εντελώς διαφορετικοί, σε βαθμό που απορείς πως κάποτε τους μπερδευες ή πως εξακολουθούν να τους μπερδευουν οι υπόλοιποι, έχει τύχει να συγκατοικησω 2 φορές με δίδυμους και ήταν ακριβώς η ίδια εμπειρία. Οι υπόλοιποι δεν μπορούσαν να τους ξεχωρίσουν, εγώ από την πρώτη εβδομάδα του έβλεπα διαφορετικούς, εκτός κι αν ήμουν αφηρημένος ή τους έβλεπα φευγαλέα. Είναι λιγο πιο μπερδευτικο όμως όταν έχουν κάποιο φατσικο χαρακτηριστικό που σου τραβάει την προσοχή πχ αν είναι αλλοιθωροι ή αν έχουν τεράστια μύτη, σε αυτή την κατηγορία εντασσω και τους καλαιτζακηδες: το μάτι πέφτει τόσο πολύ πάνω στη μύτη (πώς είναι έτσι το παιδί, και τι μεγάλη μυτη) που δεν εστιάζει στις διαφορες.

Ευλογησον.

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 20, 2022 3:35 pm

yorgos έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 3:23 pm


Γενικά τους δίδυμους μόλις τους συνηθίσεις λίγο, σου φαίνονται εντελώς διαφορετικοί, σε βαθμό που απορείς πως κάποτε τους μπερδευες ή πως εξακολουθούν να τους μπερδευουν οι υπόλοιποι, έχει τύχει να συγκατοικησω 2 φορές με δίδυμους και ήταν ακριβώς η ίδια εμπειρία. Οι υπόλοιποι δεν μπορούσαν να τους ξεχωρίσουν, εγώ από την πρώτη εβδομάδα του έβλεπα διαφορετικούς, εκτός κι αν ήμουν αφηρημένος ή τους έβλεπα φευγαλέα. Είναι λιγο πιο μπερδευτικο όμως όταν έχουν κάποιο φατσικο χαρακτηριστικό που σου τραβάει την προσοχή πχ αν είναι αλλοιθωροι ή αν έχουν τεράστια μύτη, σε αυτή την κατηγορία εντασσω και τους καλαιτζακηδες: το μάτι πέφτει τόσο πολύ πάνω στη μύτη (πώς είναι έτσι το παιδί, και τι μεγάλη μυτη) που δεν εστιάζει στις διαφορες.

Ευλογησον.
Σ΄έσωσε το "ευλόγησον¨.

Έλα στην αγκαλιά του Ιησού.
Κι ας είσαι απολωλός πρόβατο.
Κι ας είσαι γκομένιος και Ζιζελάκιας.




Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 20, 2022 3:55 pm

Αν εχει κλεισει ο Μιλουτινοφ, πρεπει να παμε για αθλητικο 4αρι αντι Πριντεζη/Ζαν Σαρλ, μιας που δε θα εχουμε παικτη τετοιου στιλ στο 5.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3515
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 20, 2022 4:06 pm

Εγώ πάντως επειδή το μπάτζετ δεν πρόκειται ν αυξηθεί πολύ δεν θα ήθελα το μιλουτίνοφ, όχι ότι δεν το θεωρώ καλό παίκτη, αλλά προτιμώ τα παραπάνω χρήματα να πέσουν για τους αντικαταστάτη του Πρίντεζη και ένα τριάρι ή αν δεν μείνει ο ντόρσευ για το 2άρι.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 20, 2022 4:10 pm

tarp7 έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 4:06 pm
Εγώ πάντως επειδή το μπάτζετ δεν πρόκειται ν αυξηθεί πολύ δεν θα ήθελα το μιλουτίνοφ, όχι ότι δεν το θεωρώ καλό παίκτη, αλλά προτιμώ τα παραπάνω χρήματα να πέσουν για τους αντικαταστάτη του Πρίντεζη και ένα τριάρι ή αν δεν μείνει ο ντόρσευ για το 2άρι.
Λογική σκέψη αλλά νομίζω στη ζωή πορεύεσαι με ο,τι σου δίνεται, εκτός κι αν είσαι ζαμπλουτος.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Mike....

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Ιουν 20, 2022 8:24 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 20, 2022 8:33 pm

AlexD έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 3:10 pm
basket72 έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 3:01 pm


Καλά νέα. Ο Ντόρσεϊ να κλείσει και τα υπόλοιπα τα βρίσκουμε.
Αν κολλάει στο οικονομικό σημαίνει ότι το ΝΒΑ πάει πίσω, οπότε τα άλλα λύνονται.
Η απορία μου είναι όμως πως γίνεται να προκύπτει από τα ρεπορτάζ πως θέλουμε να ανανεώσουμε Ντορσει, ένα 3-4, ένα 4-5 και "άλλον έναν κοντό", ενώ μένουν Λαρι και Λουντζης και φεύγουν Ζαν Σαρλ, Μάρτιν και Εισι. Με Φαλ και ένα 4/5 θα παίξουμε στο 5; και πόσοι "κοντοί" χωράνε δηλαδή σε μια ομάδα;

Κάτι δεν πιάνω...

Επίσης το μήνυμα του Τάιλερ στο τσίου τσίου δεν το λες και ενθαρρυντικό...

Εγώ έχω την εντύπωση ότι θέλει να καθιερώσει mckissic στο 3 κ λαρε ως 3ο 2αρι (12ο παίκτη)... οποτε χρειάζεται δυνατό 2αρι πίσω από ντορσει αν μείνει..

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1226
Δημοσιεύσεις: 5416
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 20, 2022 9:24 pm

Μαζί με τον Παναθηναϊκό ενδιαφερόμαστε για τον Chinanu Onuaku.



1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 20, 2022 9:33 pm

Αργύρη, δεν πιστεύω να χάσεις παίκτη από τον Πητ. Που μέχρι και πρόσφατα έλεγε ότι του έφτιαξες την καριέρα. Ανασκουμπώσου.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
AlexD

 nba
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 2557
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 20, 2022 9:42 pm

Mike.... έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 8:33 pm
AlexD έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 3:10 pm


Η απορία μου είναι όμως πως γίνεται να προκύπτει από τα ρεπορτάζ πως θέλουμε να ανανεώσουμε Ντορσει, ένα 3-4, ένα 4-5 και "άλλον έναν κοντό", ενώ μένουν Λαρι και Λουντζης και φεύγουν Ζαν Σαρλ, Μάρτιν και Εισι. Με Φαλ και ένα 4/5 θα παίξουμε στο 5; και πόσοι "κοντοί" χωράνε δηλαδή σε μια ομάδα;

Κάτι δεν πιάνω...

Επίσης το μήνυμα του Τάιλερ στο τσίου τσίου δεν το λες και ενθαρρυντικό...

Εγώ έχω την εντύπωση ότι θέλει να καθιερώσει mckissic στο 3 κ λαρε ως 3ο 2αρι (12ο παίκτη)... οποτε χρειάζεται δυνατό 2αρι πίσω από ντορσει αν μείνει..
Οκ να το δεχτώ. Όμως και πάλι...

Αν ο Σακ Μακ παίξει κυρίως στο 3, το 3/4 θα πρέπει να παίζει πιο πολύ στο 4 και το 4/5 πιο πολύ στο 5. Αυτό μπορεί να βγάλει κάπως λίγο νόημα, αλλά και πάλι έχεις 4 παίχτες βάθος στο 3 και στο 2 + Σλουκα (και Λουντζη) και έχεις μόνο 2 παίχτες για το 5, εκ των οποίων ο ένας είναι το 1 από τα 3 σου 4αρια. Αν το 4/5 είναι αξίας Βεσελι πχ θα το καταλάβαινα, αλλά και πάλι μου φαίνεται ρίσκο.

Σλουκας, Γουοκαπ, Λουντζης
Ντορσει, δυνατή μεταγραφή, Λαρε
Παπ, Μακ
Βεζε, 3/4 μεταγραφή
Φαλ, 4/5 μεταγραφή

Μόνο αν πάρουμε και Κώστα ή Αγραβανη ίσως να έβγαινε κάτι τέτοιο. Η... μόνο αν περιμένουν τον Μητογλου να μπει στην μέση της χρονιάς. Έτσι κάπως βγάζει όλο λίγο περισσότερο νόημα.

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 20, 2022 10:54 pm

Ποιος Ονουάκου;Ο Μπαρτζώ είχε πει ότι θα πηγαίνει για παίκτες που χουν έστω 1 σεζόν σε ευρωλίγκα στο βιογραφικό....Απ την άλλη θα μου πεις αυτός είναι για αναπληρωματικός, αλλά και πάλι μπαρούφες, για να ανέβει το κασέρι του μάλλον....Ας πάει Γαλατά με τον Ονιεκούρου παρέα!

0
AlexD

 nba
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 2557
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 7:27 am

Jimmyrogue84 έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 10:54 pm
Ποιος Ονουάκου;Ο Μπαρτζώ είχε πει ότι θα πηγαίνει για παίκτες που χουν έστω 1 σεζόν σε ευρωλίγκα στο βιογραφικό....Απ την άλλη θα μου πεις αυτός είναι για αναπληρωματικός, αλλά και πάλι μπαρούφες, για να ανέβει το κασέρι του μάλλον....Ας πάει Γαλατά με τον Ονιεκούρου παρέα!
Ε εντάξει δεν είναι και απαράβατος κανόνας αυτός, ούτε και το μοναδικό κριτήριο.

Αν ήταν, κρατούσαμε και Ζαν Σαρλ σε αυτήν την θέση που έχει πια κάποια χρόνια εμπειρίας από γιουρολιγκ και έχει και εμπειρία πλει οφφ και φ4!

Σε κάθε περίπτωση είμαι λίγο στεναχωρημένος που φεύγει ο Ζαν... πολύ συμπαθητική και πάντα χαμογελαστή φυσιογνωμία.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 12:38 pm

AlexD έγραψε:
Τρί Ιουν 21, 2022 7:27 am
Jimmyrogue84 έγραψε:
Δευ Ιουν 20, 2022 10:54 pm
Ποιος Ονουάκου;Ο Μπαρτζώ είχε πει ότι θα πηγαίνει για παίκτες που χουν έστω 1 σεζόν σε ευρωλίγκα στο βιογραφικό....Απ την άλλη θα μου πεις αυτός είναι για αναπληρωματικός, αλλά και πάλι μπαρούφες, για να ανέβει το κασέρι του μάλλον....Ας πάει Γαλατά με τον Ονιεκούρου παρέα!
Ε εντάξει δεν είναι και απαράβατος κανόνας αυτός, ούτε και το μοναδικό κριτήριο.

Αν ήταν, κρατούσαμε και Ζαν Σαρλ σε αυτήν την θέση που έχει πια κάποια χρόνια εμπειρίας από γιουρολιγκ και έχει και εμπειρία πλει οφφ και φ4!

Σε κάθε περίπτωση είμαι λίγο στεναχωρημένος που φεύγει ο Ζαν... πολύ συμπαθητική και πάντα χαμογελαστή φυσιογνωμία.
Ο Αcy υπάρχει περίπτωση να παίξει;

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
corsaopc

 junior
Reactions: 64
Δημοσιεύσεις: 221
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2011 9:49 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 21, 2022 12:46 pm

Ονουακου μόνο που σουτάρει βολές με κουτάλα δεν θα τον έπαιρνα όσο καλός και να είναι. Άλλωστε στο 5 κλείσαμε με Μιλου.

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”