Κορονοϊός

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 11:11 am

Είστε σε καραντίνα με έναν παίκτη (μπάσκετ εννοείται), ποιος είναι αυτός και γιατί;

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
djibriliant

 euroleague
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2012 3:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 11:25 am

shtarkws έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 11:11 am
Είστε σε καραντίνα με έναν παίκτη (μπάσκετ εννοείται), ποιος είναι αυτός και γιατί;
Σίγουρα οχι με τον Σπανουλη :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

0
Άβαταρ μέλους
Baader

 junior
Reactions: 29
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2014 8:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Kareem Abdul-Jabbar
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 11:26 am

shtarkws έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 11:11 am
Είστε σε καραντίνα με έναν παίκτη (μπάσκετ εννοείται), ποιος είναι αυτός και γιατί;
Θα διάλεγα χωρίς αμφιβολία Ρόι Τάρπλεϊ που πρέπει να ήταν ο πιο διασκεδαστικός μπασκετάνθρωπος όλων των εποχών. Ένα αέναο πάρτι μόνος του. Πάει όμως ο φουκαράς...

Ετσι, διαλέγω Αβραάμ Καλλινικίδη που ξέρω ότι θέλω να μιλήσω μαζί του με τις ώρες, για θέματα και πέρα από το μπάσκετ. Είναι τύπος που νομίζω ότι θα μπορούσε να είναι φίλος μου.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 11:37 am

Baader έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 11:26 am
shtarkws έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 11:11 am
Είστε σε καραντίνα με έναν παίκτη (μπάσκετ εννοείται), ποιος είναι αυτός και γιατί;
Θα διάλεγα χωρίς αμφιβολία Ρόι Τάρπλεϊ που πρέπει να ήταν ο πιο διασκεδαστικός μπασκετάνθρωπος όλων των εποχών. Ένα αέναο πάρτι μόνος του. Πάει όμως ο φουκαράς...

Ετσι, διαλέγω Αβραάμ Καλλινικίδη που ξέρω ότι θέλω να μιλήσω μαζί του με τις ώρες, για θέματα και πέρα από το μπάσκετ. Είναι τύπος που νομίζω ότι θα μπορούσε να είναι φίλος μου.
ε τοτε μπορεις να διαλεξεις και σακιλ ονιλ! αυτος και αν ειναι ενα σοου μονος του!

εγω δεν ξερω ποιον θα διαλεγα. αλλα σιγουρα θα διαλεγα εναν των 80s-90s. να μου λεει ρετρο ιστοριες του τοτε. θα διαλεγα yorgos και basket72 για τις ιστοριες αλλα δεν ειναι παικτες του μπασκετ :D :D

ειχα δει ενα ντοκιμαντερ με ντιβατς και πετροβιτς για την σχεση τους και για την γιουγκοσλαβια στον πολεμο. και ηταν τρομερο! οποτε διαλεγω Βλαντε Ντιβατς να μου λεει ιστοριες απο το τοτε. Για την ζωη στην Κομμουνιστικη Γιουγκοσλαβια, για την Γιουγκοπλαστικα, για τον πολεμο πως το εζησε αυτος απο μακρια και φυσικα ιστοριες απο nba lakers , magic johnson κλπ.

0
Άβαταρ μέλους
Baader

 junior
Reactions: 29
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2014 8:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Kareem Abdul-Jabbar
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 11:41 am

Tracy Mac έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 11:37 am

ε τοτε μπορεις να διαλεξεις και σακιλ ονιλ! αυτος και αν ειναι ενα σοου μονος του!
Εκτός του ότι τον αντιπαθώ για κάποιες από τις επιλογές που έχει κάνει, έχω το πρόβλημα ότι συνήθως δεν τον καταλαβαίνω :P Έχει αυτή τη βαριά φωνή μαζί με βαριά προφορά και είναι από τους Αμερικανούς που πραγματικά δυσκολεύομαι να παρακολουθήσω

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 11:48 am

Θα διαλεγα τον sir Charles, μια κατηγορία μονος του, κινητή κωμωδία

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 12:56 pm

Ή θα επαιρνα τον λεμπρον ή τον Καουαι.
Ο πρωτος γιατι θα με ''εσταζε'' κυριολεκτικα σε προπονηση-διατροφη , στην χειροτερη θα ημουν ετοιμος για Α1 ομως το σημαντικοτερο θα ηταν , η προσηλωση και η επιτακτικη επιτευξη του εκαστοτε στοχου.

Ο δευτερος γιατι θα με εκανε ενα ''τελειο ρομποτ'' εντος και εκτος δουλειας, θα μου μαθαινε πως να μενω ανεπηρεαστος απο τους εξωτερικους παραγοντες , καθως και πως να πετυχω τον μεγιστο βαθμο ταπεινοτητας ακομη και σε μεγαλες επιτυχιες.

0
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 5:34 pm

ema έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 9:24 am
Reaper έγραψε:
Δευ Μαρ 02, 2020 4:08 pm
Υπερμετρες υπερβολες και πανικος του κοσμου με τον ιο.

Ελαφρως πιο επικινδυνος για την κοινη γριπη ειναι για ηλικιωμενους και ευπαθεις ομαδες, πρακτικα ακινδυνος για τους υπολοιπους.
Διάβασα τώρα όλη τη συζήτηση και λυπάμαι που διπαιστώνω για άλλη μια φορά ότι κυριαρχεί "ο εαυτούλης μου να ναι καλά". Άπαξ κι εγώ δεν είμαι ευπαθής ομάδα ποσώς με απασχολεί. Δεν πα να πεθάνουν; Κρίμα!!
Επίσης, με ελάχιστες, ως μηδενικές θα τολμήσω να πω, γνώσεις κάποιοι βγάζετε τα δικά σας συμπεράσματα.
Δεν είμαι οπαδός της συγκεκριμένης κυβέρνησης, αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ πήραν γρήγορα μέτρα - θα μπορούσαν και νωρίτερα (από όσο ξέρω είχε ζητηθεί να γίνει δύο μέρες νωρίτερα αλλά κάποια υπουργός διαφωνούσε) Ακόμα και μία μέρα μπορεί να κάνει τεράστια διαφορά.
Για μένα και μια ζωή ενός 90άρη μετρά και πρέπει να κάνουμε ό,τι μπορούμε να τον σώσουμε.
Για να μην αναφέρω ότι πολλοί από τους νέους μπορεί να έχουν κάτι που να μην το γνωρίζουν και να κινδυνεύουν και αυτοί.
Η καθυστέρηση του "peak" της επιδημίας και η εξάπλωσή του σε μεγαλύτερο χρονικό διάστημα ελαφραίνει κάπως το βάρος στις ΜΕΘ. Εσείς λοιπόν, που γράφετε "έλα μωρέ μια γρίπη είναι" να το σκεφτείτε αυτό αν τυχόν σας τύχει κάτι άλλο - συμβαίνουν καθημερινά εμφράγματα κλπ - και χρειαστείτε ΜΕΘ
Καλημέρα και ελπίζω να είστε όλοι καλά
Δεν είναι αυτή η λογική της "μια γρίπη είναι" θέσης, δεν είναι ότι δε με αφορά άρα χέστηκα. Άλλη είναι:
α) για το μεγαλύτερο κομμάτι του πληθυσμού δεν υπάρχει κίνδυνος άρα
β) μπορούμε να επικεντρώσουμε στις ευπαθείς ομάδες

Επομένως, αντί να κλείνουμε τα πάντα υποχρεώνοντας όλους να πάνε στο σπίτι και να συγχρωτίζονται με όλους τους συγγενείς τους και να καταστρέφουμε παράλληλα πόρους που θα μπορούσαν άμεσα να χρησιμοποιηθούν για επειγοντα πράγματα (από ΜΕΘ μέχρι τζελ), Η θέση είναι ότι θα έπρεπε να απομονωθούν οι ευπαθείς ομάδες (στο σπίτι αν δεν έχουν νοσήσει καθόλου, 'ή σε ειδικούς χώρους για όσους δε γίνεται) ενώ όλοι οι υπόλοιποι να κυκλοφορούν και να αναπτύξουν ανοσία. Έτσι θα μπορούσε η οικονομία να κινείται και το σύστημα να έχει τον απαραίτητο χώρο, ενώ η ανοσία που θα ανέπτυσσαν οι μη ευπαθείς θα δυσκόλευε τον ιό στο να βρει νέους ξενιστές.

Δεν ξέρω αν είναι εφαρμόσιμη η λύση (σίγουρα όχι όπως την έκανε το Ηνωμένο Βασίλειο, όπου πρακτικά δεν έκαναν τίποτε, παρά μία μίξη των χειρότερων επιλογών κι από τις δύο προτάσεις), ή αν στέκει επιστημονικά. Σίγουρα πάντως δεν είναι της λογικής "κάποιοι γέροι θα πεθάνουν δε βαριέσαι" ούτε "ας πεθάνουν μερικοί αρκεί να σωυεί η οικονομία".

Εν τέλει θα δούμε και τα οικονομικά αποτελέσματα της τακτικής που ακολουθήθηκε, φοβάμαι ότι θα είναι τραγικά και -αν χρειαστεί αν τηρηθούν για πολύ ακόμη- θα επιφέρουν περισσότερα θύματα από όσα ο ιός, κλασικά στους οικονομικά ασθενέστερους. Όπως και να έχει, πειθαρχούμε στη λύση που επιλέχθηκε και μακάρι να είναι η καλύτερη δυνατή, παρότι προσωπικά αμφιβάλλω. Ακόμη κι έτσι πάντως, αμφιβάλλω ότι οι αλαρμιστικοί αριθμοί εκτιμήσεων περί θνητότητας που γίνονταν αρχικά θα επαληθευτούν ή ότι ο αριθμός θυμάτων θα είναι μεγαλύτερος αυτού της κοινής γρίπης.

Να ξεκαθαρίσω πως δεν πιστεύω πως επρόκειτο ούτε για κάποιο οργανωμένο σχέδιο αφάνισης των συνταξιούχων, ούτε για ατύχημα πολεμικής βιολογικής βιομηχανίας, ούτε για κάποιο καπέλωμα προσπάθειας περιορισμού των προσωπικών ελευθεριών. Πιστεύω πως πρόκειται για έναν ιό σαν αυτούς που έχουμε κάθε λίγα χρόνια και πως ο όλος πανικός οδήγησε πολλές κυβερνήσεις στο να πάρουν μη ενδεδειγμένα μέτρα, ενώ σε άλλες οι κακές πρακτικές σε νοσοκομειακούς χώρους οδήγησαν σε κατάρρευση συστημάτων. Αλλά μου είναι κουραστικό όσοι είμαστε υπέρ άλλης άποψης να κατηγορούμαστε για μισάνθρωποι ή φιλοχρήματοι.

Από κει και πέρα, αφού επιλέχθηκε αυτή η λύση, με αυτή θα πορευτούμε, χωρίς να κάνουμε σκόντο ούτε στα μέτρα που μας λένε ούτε στις πρακτικές. Το ότι διαφωνώ με την καραντίνα για όλους δε σημαίνει ότι δεν την τηρώ. Αλλά ως άνθρωπος που η σύντροφός του είναι ευπαθέστατη ομάδα, που φαίνεται εντελώς λάθος. Επειδή είμαι και άσχετος με το θέμα, ελπίζω να κάνω τραγικά λάθος (που δεν αποκλείεται, πιο άσχετος με την ιατρική επιστήμη δεν υπάρχει).

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 5:43 pm

shtarkws έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 11:11 am
Είστε σε καραντίνα με έναν παίκτη (μπάσκετ εννοείται), ποιος είναι αυτός και γιατί;
Μμμμ, καλή ερώτηση. Αν πρέπει να είναι εν ενεργεία, δυσκολεύει. Οι βετεράνοι γενικά έχουν μεγαλύτερο ενδιαφέρον, θα με ενδιέφεραν τα κουτσομπολιά πχ που θα μπορούσα να ακούσω από τον Αλβέρτη αν και λένε ότι είναι σφίγγα. Ως προσωπικότητα είναι θεούλης ο Καλλινικίδης, σίγουρα ο Λάζαρος και φυσικά οι Γιατζόγλου και Ματθαίου. Πολύ μπάσκετ νομίζω μπορεί να μάθει κανείς από Παπαλουκά (μου έχουν πει πολλά για το χαρακτήρα του, αλλά και ότι είναι πανέξυπνος) και τον Πεδουλάκη. Τρελή προσωπικότητα ο Νας.

Από τους εν ενεργεία, φάση έχει ο Νίκος Παππάς και τα λέει χύμα και απερίσκεπτα, οπότε ένα ενδιαφέρον θα το είχε. Άλλος δε μου έρχεται, ψιλοαδιάφοροι είναι οι αθλητές όταν είναι εν ενεργεία.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 5:57 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 5:43 pm
shtarkws έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 11:11 am
Είστε σε καραντίνα με έναν παίκτη (μπάσκετ εννοείται), ποιος είναι αυτός και γιατί;
Μμμμ, καλή ερώτηση. Αν πρέπει να είναι εν ενεργεία, δυσκολεύει. Οι βετεράνοι γενικά έχουν μεγαλύτερο ενδιαφέρον, θα με ενδιέφεραν τα κουτσομπολιά πχ που θα μπορούσα να ακούσω από τον Αλβέρτη αν και λένε ότι είναι σφίγγα. Ως προσωπικότητα είναι θεούλης ο Καλλινικίδης, σίγουρα ο Λάζαρος και φυσικά οι Γιατζόγλου και Ματθαίου. Πολύ μπάσκετ νομίζω μπορεί να μάθει κανείς από Παπαλουκά (μου έχουν πει πολλά για το χαρακτήρα του, αλλά και ότι είναι πανέξυπνος) και τον Πεδουλάκη. Τρελή προσωπικότητα ο Νας.

Από τους εν ενεργεία, φάση έχει ο Νίκος Παππάς και τα λέει χύμα και απερίσκεπτα, οπότε ένα ενδιαφέρον θα το είχε. Άλλος δε μου έρχεται, ψιλοαδιάφοροι είναι οι αθλητές όταν είναι εν ενεργεία.
Σε ποια γλώσσα θα συζητούσες με Αργυρη;

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 6:02 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 5:34 pm
.....
Άνθρωποι είμαστε λάθη κάνουμε Yorgos. Κι εσύ κι εγώ πέσαμε έξω στην αρχική μας θέση. Δεν τρέχει και τίποτε όμως γιατί όποιος τη διάβαζε προσεκτικά θα καταλάβαινε ότι δεν πρόεκυπτε φιλοτομαρισμός ή διάκριση των ανθρώπων ανά ηλικία, αρρώστεια, κ.α.

Απλώς είμαστε αδαείς αμφότεροι, και δεν καταλάβαμε το μέγεθος ενός ιού διαφορετικού από τους άλλους. Όσο για τα ποσοστά θνητότητας, άστο καλύτερα. Δεν μπορούμε να ξέρουμε τι ακριβώς παίζει γιατί είναι ασυμπτωματικός, γιατί το τεστ είναι δυσεύρετο και ακριβό, γιατί, γιατί , γιατί.....
Στην ΙΤαλία πάντως μέχρι χθες είχαμε τρομερά ποσοστά θνητότητας.

Επιπλέον, δεν μπορεί να παίξει άλλος τρόπος περιορισμού του ιού από αυτόν που γίνεται. Ή μάλλον παίζει ένας. Αυτός της Κίνας. :smile:
Όσο για αυτό που λες για τα αντισώματα, νομίζω ότι είναι κουβέντες για ειδικούς.
Εμείς εδώ για καμιά τάπα να μιλήσουμε και λοιπά. Που ούτε και σε αυτό είμαστε ειδικοί, δηλαδή.

Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 6:21 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 5:34 pm
ema έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 9:24 am
Reaper έγραψε:
Δευ Μαρ 02, 2020 4:08 pm

Δεν είναι αυτή η λογική της "μια γρίπη είναι" θέσης, δεν είναι ότι δε με αφορά άρα χέστηκα. Άλλη είναι:
α) για το μεγαλύτερο κομμάτι του πληθυσμού δεν υπάρχει κίνδυνος άρα
β) μπορούμε να επικεντρώσουμε στις ευπαθείς ομάδες

Επομένως, αντί να κλείνουμε τα πάντα υποχρεώνοντας όλους να πάνε στο σπίτι και να συγχρωτίζονται με όλους τους συγγενείς τους και να καταστρέφουμε παράλληλα πόρους που θα μπορούσαν άμεσα να χρησιμοποιηθούν για επειγοντα πράγματα (από ΜΕΘ μέχρι τζελ), Η θέση είναι ότι θα έπρεπε να απομονωθούν οι ευπαθείς ομάδες (στο σπίτι αν δεν έχουν νοσήσει καθόλου, 'ή σε ειδικούς χώρους για όσους δε γίνεται) ενώ όλοι οι υπόλοιποι να κυκλοφορούν και να αναπτύξουν ανοσία. Έτσι θα μπορούσε η οικονομία να κινείται και το σύστημα να έχει τον απαραίτητο χώρο, ενώ η ανοσία που θα ανέπτυσσαν οι μη ευπαθείς θα δυσκόλευε τον ιό στο να βρει νέους ξενιστές.

Δεν ξέρω αν είναι εφαρμόσιμη η λύση (σίγουρα όχι όπως την έκανε το Ηνωμένο Βασίλειο, όπου πρακτικά δεν έκαναν τίποτε, παρά μία μίξη των χειρότερων επιλογών κι από τις δύο προτάσεις), ή αν στέκει επιστημονικά. Σίγουρα πάντως δεν είναι της λογικής "κάποιοι γέροι θα πεθάνουν δε βαριέσαι" ούτε "ας πεθάνουν μερικοί αρκεί να σωυεί η οικονομία".

Εν τέλει θα δούμε και τα οικονομικά αποτελέσματα της τακτικής που ακολουθήθηκε, φοβάμαι ότι θα είναι τραγικά και -αν χρειαστεί αν τηρηθούν για πολύ ακόμη- θα επιφέρουν περισσότερα θύματα από όσα ο ιός, κλασικά στους οικονομικά ασθενέστερους.

Φιλε στο συστημα που ζουμε, οι οικονομικες επιπτώσεις εχουν παντα προτεραιότητα. Τα εχουν υπολογισει και εχουν επιλεξει την πιο συμφερουσα λυση.


0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 6:48 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 5:43 pm
shtarkws έγραψε:
Τετ Μαρ 18, 2020 11:11 am
Είστε σε καραντίνα με έναν παίκτη (μπάσκετ εννοείται), ποιος είναι αυτός και γιατί;
Μμμμ, καλή ερώτηση. Αν πρέπει να είναι εν ενεργεία, δυσκολεύει. Οι βετεράνοι γενικά έχουν μεγαλύτερο ενδιαφέρον, θα με ενδιέφεραν τα κουτσομπολιά πχ που θα μπορούσα να ακούσω από τον Αλβέρτη αν και λένε ότι είναι σφίγγα. Ως προσωπικότητα είναι θεούλης ο Καλλινικίδης, σίγουρα ο Λάζαρος και φυσικά οι Γιατζόγλου και Ματθαίου. Πολύ μπάσκετ νομίζω μπορεί να μάθει κανείς από Παπαλουκά (μου έχουν πει πολλά για το χαρακτήρα του, αλλά και ότι είναι πανέξυπνος) και τον Πεδουλάκη. Τρελή προσωπικότητα ο Νας.

Από τους εν ενεργεία, φάση έχει ο Νίκος Παππάς και τα λέει χύμα και απερίσκεπτα, οπότε ένα ενδιαφέρον θα το είχε. Άλλος δε μου έρχεται, ψιλοαδιάφοροι είναι οι αθλητές όταν είναι εν ενεργεία.
Δεν πίστευα ότι ειδικά εσύ θα περιοριζόσουν στους άνδρες παίκτες μπάσκετ :roll:

Ον τόπικ όμως, σε πρώτη φάση δείχνουμε να κρατάμε καλά εντός των τειχών. Αυτό που γίνεται στην Ιταλία (έστω και με μ.ο. θανάτων τα 81 έτη) είναι τρομακτικό.
Σε δεύτερη φάση, είναι άγνωστο ποιες θα είναι οι συνέπειες στην οικονομία όταν τελειώσει(?) όλο αυτό. Αλλά για την ώρα ας περιοριστούμε στο πρώτο. Ευτυχώς ζούμε σε μία εποχή που υπάρχουν όλα τα μέσα ώστε η "καραντίνα" να είναι όσο γίνεται πιο άνετη.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 7:03 pm

[/quote]

Σε ποια γλώσσα θα συζητούσες με Αργυρη;
[/quote]

Με γρίφους μιλάς γέροντα...

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 18, 2020 7:14 pm

Άνθρωποι είμαστε λάθη κάνουμε Yorgos. Κι εσύ κι εγώ πέσαμε έξω στην αρχική μας θέση.

Σε ποια ακριβώς ; Στο ότι έπρεπε να απομονωθούν μόνο οι ευπαθείς;

Απλώς είμαστε αδαείς αμφότεροι, και δεν καταλάβαμε το μέγεθος ενός ιού διαφορετικού από τους άλλους. Όσο για τα ποσοστά θνητότητας, άστο καλύτερα.
Αν ισχύουν αυτά που διαβάζω, μόλις βγήκε ο Τσιοδρας κι είπε ότι η θνητότητα είναι επιπέδου εποχικής γρίπης, μάλλον και πιο κάτω.

Όσο για αυτό που λες για τα αντισώματα, νομίζω ότι είναι κουβέντες για ειδικούς.
Καλά προφανώς. Αλλά κι αυτό που έγραψα το ανέφεραν ειδικοί.
Εμείς εδώ για καμιά τάπα να μιλήσουμε και λοιπά. Που ούτε και σε αυτό είμαστε ειδικοί, δηλαδή.
[
Αν ήμασταν ειδικοί δε θα γραφαμε σε φόρουμ. Κι όποιος μας διαβάζει φαντάζομαι πως έχει συναίσθηση ότι διαβάζει κάτι άσχετους που γράφουν σε φόρουμ. Ουαί και αλίμονο αν πάρουν λοιμωξιολογικες θεωρίες που γράφει ένας άσχετος στα σοβαρά.

Σε Αλλά νέα, θα ανοίξω θέμα για τις αθλήτριες με τις οποίες θα θέλαμε να είμαστε σε καραντίνα. Αλλάξουν με φωτογραφίες, να υπάρχουν ντοκουμέντα και μετά και ψηφοφορία.

Για να μη μας πουν και σεξιστες, όποιος θέλει να βάλει και άντρες, ας βάλει.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “News”