NBA Fantasy 2021-22

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
TheJoker

 
Reactions: 13
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2021 3:24 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 02, 2022 6:39 pm

Το έκανε δεκτό παρά τα veto. Και το μεγαλύτερο αστείο για μένα είναι αυτό με τον Μπούκερ
:wave:

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6938
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 02, 2022 7:51 pm

Το τρειντ δεν περναει μην αγχώνεστε. Ειναι η αυτοματοποιημένη διαδικασία του ΕΣΠΝ επειδή καποιοι δε ψηφισαν.
Επισης τα συμβαλόμενα μέρη δε ψηφίζουν οπότε αυτή η υπερ του τρέιντ ψήφος δεν πιστευω να ήρθε απο ουδέτερο.
Δεν υπάρχει καμια φανταζιακη λογική να πάρεις γκομπερτ για χορφοντ που ο χορφοντ ηταν στα FA.

Sorry :wink:

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1426
Δημοσιεύσεις: 6366
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 02, 2022 10:01 pm

Ακυρώθηκε το trade. Πρέπει να είναι fixed τώρα τα rosters.

Το trade ακυρωνόταν στα 7 vetos. Μάλλον όταν συμπληρώθηκε το 48ωρο δεν είχαν ψηφίσει όλοι γιατί το σκορ ήταν 6-1 κάτα και για αυτό δεν βεταρίστηκε αυτόματα. Συγγνώμη για την όποια αναστάτωση ή το μπέρδεμα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 03, 2022 1:51 pm

Προσπαθώ να αποδεχθώ 1 trade 3 παικτών έναντι ενός, την ίδια στιγμή όλοι οι παίκτες μου φαίνονται "Locked".

Στην αρχική οθόνη:

"You must drop at least 2 players to clear your roster for the incoming players." Σωστό και λογικό.
"Roster change will only occur if trade is accepted" Επίσης λογικό.

Από κάτω όλοι οι παίκτες μου είναι "Locked". Γιατί; :-?

Ερώτηση προς τους mods, αν κάνω drop δύο παίκτες εκτός trade, στη συνέχεια το αποδεκτώ και το trade καταψηφιστεί, οι παίκτες που θα έχω αφήσει ελεύθεροι θα γυρίσουν στο ρόστερ μου; :-?

:imnewhere:

0
Άβαταρ μέλους
TheJoker

 
Reactions: 13
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Δευ Οκτ 04, 2021 3:24 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 04, 2022 4:14 pm

ssoulliss έγραψε:
Πέμ Μαρ 03, 2022 1:51 pm
Προσπαθώ να αποδεχθώ 1 trade 3 παικτών έναντι ενός, την ίδια στιγμή όλοι οι παίκτες μου φαίνονται "Locked".

Στην αρχική οθόνη:

"You must drop at least 2 players to clear your roster for the incoming players." Σωστό και λογικό.
"Roster change will only occur if trade is accepted" Επίσης λογικό.

Από κάτω όλοι οι παίκτες μου είναι "Locked". Γιατί; :-?

Ερώτηση προς τους mods, αν κάνω drop δύο παίκτες εκτός trade, στη συνέχεια το αποδεκτώ και το trade καταψηφιστεί, οι παίκτες που θα έχω αφήσει ελεύθεροι θα γυρίσουν στο ρόστερ μου; :-?

:imnewhere:
Για μένα και αυτό δεν είναι δίκαιο πάντως...

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6938
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Μαρ 04, 2022 7:01 pm

ssoulliss έγραψε:
Πέμ Μαρ 03, 2022 1:51 pm
Προσπαθώ να αποδεχθώ 1 trade 3 παικτών έναντι ενός, την ίδια στιγμή όλοι οι παίκτες μου φαίνονται "Locked".

Στην αρχική οθόνη:

"You must drop at least 2 players to clear your roster for the incoming players." Σωστό και λογικό.
"Roster change will only occur if trade is accepted" Επίσης λογικό.

Από κάτω όλοι οι παίκτες μου είναι "Locked". Γιατί; :-?

Ερώτηση προς τους mods, αν κάνω drop δύο παίκτες εκτός trade, στη συνέχεια το αποδεκτώ και το trade καταψηφιστεί, οι παίκτες που θα έχω αφήσει ελεύθεροι θα γυρίσουν στο ρόστερ μου; :-?

:imnewhere:
Το 3-1 τρειντ είναι σχεδόν πάντα άδικο φανταζιακα.
Φρόντισε να βρεις 3-2.
Τα ντροπ που θα κάνεις συνυπολογιζονται στο τρειντ γιατί μπορεί να τους πάρει ο μάνατζερ που δίνει τρεις καθώς αδειάζει θέσεις.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6938
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 05, 2022 11:22 am

Θελω μια εξήγηση με επιχειρήματα τι κερδίζει η ομάδα Greek Misorixia από το Ηorford/Kennard σε σχέση με το Levert/Gobert που έδινε και όπως επίσης για το 2o trade τι παραπάνω θα πάρει από τους 3 παίκτες Horford/Kennard/Hachimura σε σχέση με τον Jaren Jackson που δίνει και πετώντας από την ομάδα τους George/Murray και βγάζοντας από την 10αδα 2 από τους Monte Morris/Gallinari/Adams για να χωρέσουν τα νεά αποκτήματα.

1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 05, 2022 12:01 pm

SteveNashidis έγραψε:
Σάβ Μαρ 05, 2022 11:22 am
Θελω μια εξήγηση με επιχειρήματα τι κερδίζει η ομάδα Greek Misorixia από το Ηorford/Kennard σε σχέση με το Levert/Gobert που έδινε και όπως επίσης για το 2o trade τι παραπάνω θα πάρει από τους 3 παίκτες Horford/Kennard/Hachimura σε σχέση με τον Jaren Jackson που δίνει και πετώντας από την ομάδα τους George/Murray και βγάζοντας από την 10αδα 2 από τους Monte Morris/Gallinari/Adams για να χωρέσουν τα νεά αποκτήματα.
Ο Morris δεν μου βγήκε, ο Gallinari το ίδιο, ο Adams είναι εξαιρετικός σε ριμπάουντ-ασίστ (στο πρώτο είμαι κομπλέ, στο άλλο από τους τελευταίους έτσι και αλλιώς), όμως σε σκορ και βολές με έριχνε πολύ.

Τον Horford τον ήθελα και πιστεύω ότι θα παίξει καλά από τώρα και μετά, ο Kennard δίνει σκορ-τρίποντο που δεν έχω, ο Jaren Jackson ήταν πολυ καλός φέτος, όμως τελευταία έχει πέσει (μπορεί να είναι πρόσκαιρο). Μπορείτε να το καταψηφίσετε άνετα αν το θεωρείτε άδικο. :)

Αυτοί που πέταξα δεν με βοήθησαν καθόλου φέτος, πίστευα ότι ο Murray θα είχε επιστρέψει νωρίτερα να σου πω την αλήθεια (ρίσκο που δεν βγήκε). Ο George με χαντάκωσε, τον είχα σταμπάρει για MVP χρονιά λόγω απουσίας Kawhi, τον είχα ελάχιστα διαθέσιμο τελικά (ήταν 2 εβδομάδες Day-to-day) με αποτέλεσμα να κάνω μαζεμένες ήττες και πλέον αν γυρίσει θα γυρίσει όταν θα παίζεται ο τελικός μας.

Το πρώτο trade δεδομένα θα έπεφτε, απλά ήθελα να δω πόσοι τελικά θα συμμετείχαν στην ψηφοφορία :P . Τρεις φίλοι τελικά δεν ασχολήθηκαν καθόλου;

Εν τέλει νομίζω ότι τα ασημικά μου τα έβγαλα στο σφυρί για να ανεβάσω το επίπεδο των 8 πρώτων ομάδων. Π.χ. πέρυσι πριν τα play-offs έδινα τον Sabonis (που πέταγε :P )και άλλον έναν (δεν θυμάμαι ποιον) στο φίλο που είχε τον Γιάννη και αυτός τον κρατούσε για να βγει...ένατος. Αν το βλέπω λάθος το παιχνίδι, τότε να με συμπαθάτε οι υπόλοιποι. :)

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1426
Δημοσιεύσεις: 6366
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 05, 2022 12:19 pm

Ουσιαστικά το trade είναι το Horford-Jackson Jr. Ο yorgos δεν χάνει από κάπου άλλου, αφού έχει βάθος ρόστερ και οι Kennard-Hachimura είναι αρκετά χαμηλά στην ιεραρχία ας το πω έτσι. Δηλαδή ακόμα κι αν βγάλει από την δεκάδα του τους Allen-Robinson που είναι οι 2 χειρότεροι παίκτες θεωρητικά, μπορεί να βάλει Beverley-Ο'Neale για παράδειγμα, χάνοντας ελάχιστα έως και καθόλου. Δεν θεωρώ δηλαδή ότι χάνει κάτι με το να δώσει Kennard-Hachimura. Σαν ισοζύγιο πάντως από το trade βγαίνει κερδισμένος.

Ο Jakcson Jr. σίγουρα σαν fantasy παίκτης είναι καλύτερος του Horford, όμως η διαφορά δεν είναι τόσο μεγάλη. Συν το ότι ο Horford είναι ανεβασμένος τον τελευταίο μήνα και μπορεί ο soulis να προτιμά να εστιάσει παραπάνω σε assists ή FG% που υπερτερεί ο Horford. Για μένα αν παίζαμε με το περσινό format των points, θα ήταν σίγουρα veto. Με το φετινό των categories, είμαι οριακά υπέρ.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6938
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μαρ 05, 2022 1:04 pm

ssoulliss έγραψε:
Σάβ Μαρ 05, 2022 12:01 pm
Εν τέλει νομίζω ότι τα ασημικά μου τα έβγαλα στο σφυρί για να ανεβάσω το επίπεδο των 8 πρώτων ομάδων. Π.χ. πέρυσι πριν τα play-offs έδινα τον Sabonis (που πέταγε :P )και άλλον έναν (δεν θυμάμαι ποιον) στο φίλο που είχε τον Γιάννη και αυτός τον κρατούσε για να βγει...ένατος. Αν το βλέπω λάθος το παιχνίδι, τότε να με συμπαθάτε οι υπόλοιποι. :)
Αυτη ειναι η λεπτομέρεια. Στο φανταζι που παιζουμε εφοσον δεν ειμαστε keepers ωστε του χρόνου να κρατήσουμε παίκτες και να έχουμε αντίστροφο δραφτ της βαθμολογίας μας (θεωρητικά διεκδικήσεις μελλοντικα πικς από τον Γιώργο) δεν κάνεις tanking . Βασικα σκεψου αν ησουν πρωτος ή δευτερος πριν τα πλειοφς θα τα εκανες αναποδα τα τρεινς;;

Σε συμπαθάμε μην αγχώνεσαι :D

1
1 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 14, 2022 1:44 pm

Ξεκινάει η τελευταία αγωνιστική σήμερα και έχουμε:

1.Davyan Cowboys 57.2%
2.Team ANSWER 53.1%
3.Arizona Nashtiers 51.9%
4.Piraeus Lions 51.9%
5.Liosa Angeles yorgos 51.7%
6.Athens Abaliers 51.1%
7.Turnover Machines 50.3%
8.Team Tzigkou 48.9%
9.Eindhoven Kologries 48.9%
10.marker sniffers 47.5%
11.Greek Misorixia 45.0%
12.Team Mamba 42.5%

Το πρόγραμμα:

Eindhoven Kologries-Liosa Angeles yorgos
marker sniffers-Arizona Nashtiers
Team Tzigkou-Greek Misorixia
Team Mamba-Davyan Cowboys
Team ANSWER-Turnover Machines
Piraeus Lions-Athens Abaliers

Αν υποθέσουμε πως 9-0 και 8-1 είναι δύσκολο να συμβεί, ειδικά την τελευταία αγωνιστική, τότε οι 7 πρώτοι μάλλον θα είναι στα Play-offs. Για την τελευταία θέση θα παλέψουν 3 ομάδες με περίπου ίδιες πιθανότητες, ενω γνωρίζουμε ήδη τον πρώτο και ίσως το φαβορί για την κούπα. :dribble:

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 14, 2022 9:25 pm

Μετανοείτε, έρχονται τα Λιόσα. Που δε λυπούνται ούτε Κωλόγριες ούτε φοβούνται Καουμπόηδες, είστε η Γραμμή Μαζινό κι είμαι ο Χίτλερ, είστε ζαχαροπλαστείο κι είμαι ο Χάιμε Παλίγιο από το Καρουζέλ πεινασμένος, είστε κάμερες και είμαι ο Κούγιας και ο Μητσάρας μαζί, δε με κρατάει κανένας. :mutombo:

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1426
Δημοσιεύσεις: 6366
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 21, 2022 10:19 am

Davyan Cowboys 57.7%
Team Answer 53.2%
Arizona Nashtiers 52.4%
Yorgos 51.9%
Athens Abaliers 51.6%
Piraeus Lions 51.3%
Turnover Machines 50%
Team Tzigkou 49.5%
-----------------------------------------
Eindhoven Kologries 48.7%
Marker Sniffers 47.1%
Greek Misorixia 44.7%
Team Mamba 42.1%

Αμφίρροπη η τελευταία αγωνιστική με κάποιες θέσεις να αλλάζουν κάτοχο αν δεν κάνω λάθος μέχρι και χτες. Χαμένοι της εβδομάδας μάλλον τα Λιοντάρια του Πειραιά που υποχώρησαν δύο θέσεις. Οι διαφορές πάντως ήταν μικρές στο τέλος της κανονικής περιόδου. Χαρακτηριστικό ότι την 3η από την 6η θέση πρακτικά τις χώριζαν 3 νίκες μόνο. Νομίζω το φετινό σύστημα σε γενικές γραμμές κράταγε το ενδιαφέρον ψηλά, τόσο για τα play-offs όσο και για την τελική κατάταξη. Το μόνο ίσως αρνητικό είναι ότι με αυτό, οι ομάδες που τερμάτισαν πιο ψηλά δεν παίρνουν κάποιο μίνι πλεονέκτημα εν'οψει play-offs έναντι των αντιπάλων τους. Θεωρητικά δηλαδή δεν έχει κάποια διαφορά το να τερματίσεις 4ος από το να τερματίσεις 5ος.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 21, 2022 1:13 pm

Τα play-out είναι μάλλον λάθος, από ότι βλέπω. Όχι ότι έχει σημασία, αλλά νομίζω ότι το 9 παίζει με το 12 και όχι με το 10 όπως είναι στο πρόγραμμα. :D

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6938
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 21, 2022 1:23 pm

ssoulliss έγραψε:
Δευ Μαρ 21, 2022 1:13 pm
Τα play-out είναι μάλλον λάθος, από ότι βλέπω. Όχι ότι έχει σημασία, αλλά νομίζω ότι το 9 παίζει με το 12 και όχι με το 10 όπως είναι στο πρόγραμμα. :D
Κατσε παλι θελει χειροκίνητα. Αυτο το ESPN δεν του κόβει.. Ωραιος που το βρήκες.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “NBA Fantasy”