EL Game 3, Olympiacos - Barcelona 21:00 Τετάρτη

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 9:18 pm

Πηγαιναμε γυρευοντας που ο Μπαρτζωκας αφηνε τον Σλουκα να παριστανει τον Σπανουλη με νταπα ντουπα και σουτ στο 0 καθε φορα που επαιρνε τη μπαλα. Ε αυτο εκανε και στο τελος.

Πρεπει να κοπει αυτη η λογικη οτι στο τελος η μπαλα παει στον ηγετη να παιξει hero ball.

Μαρτιν απαραδεκτος.

Χαθηκε μια ευκαιρια, ΟΚ. Το must win ειναι με την ουραγο Ζαλγκιρις, εκει δεν υπαρχει τιποτα αλλο πλην της νικης.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
reignman

allstar
Reactions: 1110
Δημοσιεύσεις: 3483
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 9:21 pm

jazz thrilos έγραψε:
Τετ Οκτ 13, 2021 9:16 pm
Σπάνια βλέπεις μια ομάδα με τόσο ακριβό μπάτζετ, τόσο σπουδαίους παίχτες και έναν εξαιρετικό προπονητή να της λείπει συνεχώς αυτό το κάτι. Δεν ξέρω ακριβώς τι είναι αυτό, πάντως φαίνεται οτι η Μπαρτσελόνα είναι μονίμως ενα βήμα μακριά απο τα να είναι πραγματικά ακλόνητο φαβορί (για τίτλο μιλάμε έτσι;).

Anyway, στα δικά μας. Εξαιρετική εμφάνιση ακόμα μια φορά. Credits στον Μπαρτζώκα για το πλάνο του και τις αλλαγές του στο παιχνίδι. Κάναμε οτι μπορούσαμε. Στο δεύτερο που είδαμε οτι τουβλαρουμε απο την περιφέρεια πήγαμε σε inside game, τρέξαμε στο γήπεδο και βάλαμε λίγα μπράτσα στην επίθεση (Σακίλ).

Πραγματικα σεναχωριέμαι για την ήττα φυσικά αλλά είμαι πολύ χαρούμενος για την εμφάνιση, την μαχητικότητα και την ικανότητα που δείξαμε απέναντι σε μια ομάδα που την παίζουν πρώτο φαβορί για κούπα.

Υ.Γ.: Μόλις άκουσα και τον κόουτς στις μίνι δηλώσεις. Κατά τη γνώμη του εμείς αξίζαμε να κερδίσουμε είπε. Συζητήσιμο αλλά οκ.
One player-coach-system away from being one player-coach-system away ειναι.

0
Άβαταρ μέλους
Zoys

Moderator
Reactions: 388
Δημοσιεύσεις: 5305
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 9:21 pm

Καλή εμφάνιση σε γενικές γραμμές και ήττα στα σημεία που δεν "πονάει" και παράλληλα επιβεβαιώνει τη δυναμική της ομάδας. Ο Σλούκας βρέθηκε σε κακή βραδιά, ενώ αντίθετα ο McKissic με το στρίτμπολ του μας κράτησε. Ο Βεζένκοφ είναι τόσο καλός που μπορεί να παίζει και για τα πεντάρια.

2
2 Εικόνα
Leo_98

 a1greece
Reactions: 271
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 26, 2021 1:15 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 9:25 pm

Κρίμα, πολύ κρίμα!
Όχι για την ήττα αυτή καθ'αυτή, αλλά για τον τρόπο. Μπορούσαμε 100% να το πάρουμε.
Η ομάδα πάντως αξίζει συγχαρητήρια. Με τις όποιες παραφωνίες της (π.χ. χαμένα λέι απ, αστοχία Σλούκα στα κρίσιμα) βγάζουμε υγεία, πάθος, αυταπάρνηση. Αυτά τα συστατικά που μας έχουν προσφέρει τόσες επιτυχίες στο παρελθόν.
Πάμε γερά την Παρασκευή με Ζαλγκίρις.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 9:27 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Οκτ 13, 2021 9:15 pm
Δεν ήταν "ένας εναντίο όλων" βρε συ από τον Σλούκα. Δεν του άφησαν άλλες επιλογές από την άμυνά τους. Η Μπάρτσα παίζει κι αυτή αμυνάρα. Έπρεπε να τον είχε αλλάξει ο κόουτς, γιατί ήταν κουρασμένος από τα τελευταία λεπτά.
Αλλά τέτοιες ώρες τέτοια λόγια για μας τους εκτός. Όταν η ομάδα έχει κάνει τόσα καλά, που να σταθείς στο ένα λάθος από δω και στο άλλο απο κεί.
Ως μη γενόμενο το λάθος του κόουτς που δεν έμπασε μέσα τον Γουόκαπ. Στο επόμενο θα τον κρίνουμε αν το ξανακάνει.

* Εμένα το μόνο που με προβλημάτισε από το αποψινό ήταν η παράταση. Για την κόπωση που επιφέρει ενόψει Ζαλγκίρις. Αλλά χαλάλι γιατί ήταν δωρεάν φροντιστήριο από την άλλη. Για παίκτες και για προπονητή σε παιχνίδια που πραγματικά θα καίνε. Απέναντι σε αντιπάλους για την 8αδα. Αυτά είναι που σε βάζουν στα πλέι όφ. :wink:
Δε διαφωνώ πουθενά φίλε basket. Απλώς δεν ήθελα να το αναλύσω, γιατί το έγραφα ακριβώς μετά την τελευταία φάση. Η Μπάρτσα έκλεισε το Σλούκα, αλλά σε δύο επιθέσεις, ενώ του έχουν κλείσει το διάδρομο και έχει πάρει το σκριν, παίρνει τραβηγμένο σουτ υπό πίεση. Και δε λέω ότι σε 7 δεύτερα μπορούσε να βρει επιλογή, αλλά ο παίκτης ήταν ξεκάθαρα πολύ κουρασμένος για να το βάλει. Anyway ας παίρναμε το ρημπάουντ και τώρα δε θα λέγαμε για τίποτα. Πάντως και μένα με τρομάζει το ματς με Ζαλγκίρις μετά από παράταση στη Βαρκελώνη.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
eddiedimitris

 a1greece
Reactions: 300
Δημοσιεύσεις: 506
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 10:42 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Galis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 9:31 pm

1)Εξαιρετικη η ομαδα

2)Ο Σλούκας φοβερός παιχτης αλλα σε γενικες γραμμες να παιρνει τελευταίου δευτερολέπτου δύσκολες προσπαθείες και μαλιστα απεναντι σε καλους αντιπαλους δε το πολυ εχει...Δε χρειαζεται ντε και καλα να γινεται αυτο.

3)Ως ασχετος με την προπονητική μου φανηκε οτι ο κοουτς κράτησε παρα πολυ τους συγκεκριμένους παιχτες στο τελος...Αν σε ενα βαθμο ειχε λιγο φρεσκάρει βαζοντας κανα Γουοκαπ η Πρίντεζη η Παπανικολαου ισως να ηταν καλυτερα.Υπόθεση ειναι βεβαια.

4)Αν και νωρις εχω την αισθηση αν η ομαδα αυτη ειχε ενα βοηθητικό ακομα 3ρι αλλα και εναν πχ Χαντερ ως 3το σεντερ θα ηταν απ τα φαβορί για final 4

0
reignman

allstar
Reactions: 1110
Δημοσιεύσεις: 3483
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 9:33 pm

Reaper έγραψε:
Τετ Οκτ 13, 2021 9:18 pm
Πηγαιναμε γυρευοντας που ο Μπαρτζωκας αφηνε τον Σλουκα να παριστανει τον Σπανουλη με νταπα ντουπα και σουτ στο 0 καθε φορα που επαιρνε τη μπαλα. Ε αυτο εκανε και στο τελος.

Πρεπει να κοπει αυτη η λογικη οτι στο τελος η μπαλα παει στον ηγετη να παιξει hero ball.

Μαρτιν απαραδεκτος.

Χαθηκε μια ευκαιρια, ΟΚ. Το must win ειναι με την ουραγο Ζαλγκιρις, εκει δεν υπαρχει τιποτα αλλο πλην της νικης.
ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ο Μαρτιν. (σε καποιο παραλληλο συμπαν) με την σημερινη του εμφανιση εφτασε αισιως στα 4/14 (28.6%). On the bright side εχει 4/4 βολες.

Απο την ομαδα ειμαι ευχαριστημενος. Δεν τα παρατησαν σε κανενα σημειο του παιχνιδιου, συνεχιζουμε να εχουμε παθος και να ειμαστε σκληροι.. αμυντικα ειμαστε τρομεροι. Επιθετικα πιθανολογω οτι χρειαζομαστε μεγαλυτερη ποικιλια σε plays και να οριοθετισουμε καποιους παιχτες. Καλο θα ηταν να μπει ενα pecking order , δεν ειναι δυνατο ο καλυτερος σου σκορερ και σουτερ να εχει λιγοτερες προσπαθειες συνολικα απο 3-4 παιχτες στην ομαδα.

Κραταμε οτι η ομαδα παλεψε και δεν τα παρατησε. Κραταμε την τρομερη αμυνα.

Εγω θα εκανα τουλαχιστον μια αλλαγη και μια προσθηκη σε οτι αφορα παιχτες.

1
1 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος reignman την Τετ Οκτ 13, 2021 9:34 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 9:34 pm

nikolas12 έγραψε:
Τετ Οκτ 13, 2021 9:27 pm


Δε διαφωνώ πουθενά φίλε basket. Απλώς δεν ήθελα να το αναλύσω, γιατί το έγραφα ακριβώς μετά την τελευταία φάση. Η Μπάρτσα έκλεισε το Σλούκα, αλλά σε δύο επιθέσεις, ενώ του έχουν κλείσει το διάδρομο και έχει πάρει το σκριν, παίρνει τραβηγμένο σουτ υπό πίεση. Και δε λέω ότι σε 7 δεύτερα μπορούσε να βρει επιλογή, αλλά ο παίκτης ήταν ξεκάθαρα πολύ κουρασμένος για να το βάλει. Anyway ας παίρναμε το ρημπάουντ και τώρα δε θα λέγαμε για τίποτα. Πάντως και μένα με τρομάζει το ματς με Ζαλγκίρις μετά από παράταση στη Βαρκελώνη.
Η τελευταία του προσπάθεια ( τη λες και ¨λα μπομπίτα¨) πάντως στο τσακ δεν μπήκε. Στα υπόλοιπα του κλείσανε κάθε πάσα.
Και ναι το είπα κι εγώ στην τελευταία φάση του κανονικού αγώνα
. Έπρεπε να μπει ο Γουόκαπ για τα πρώτα 2 λεπτά της παράτασης. Για κάτι τέτοια τον πήραμε για να μην έχουμε τα περσινά με τον Σλούκα να τα κάνει όλα και στο τέλος να του κλέβουν την μπάλα.
΄΄Η μάλλον ΚΑΙ για κάτι τέτοια τον πήραμε τον Γουόκαπ.
Λάθος του κόουτς που δεν τον έβαλε τον Τόμας, λάθς που δεν πήγε με τον Ζαν Σαρλ στο γρήγορο τέμπο της παράταησης αντί του Φαλ.
Μπροστά στα όσα σωστά έκανε ο κόουτς αυτές τις μέρες, προετοιμάζοντας τον αγώνα, αλλά και μέσα στον αγώνα, κάθως κι όλον αυτόν τον καιρό στη μετά - Σπανούλη, εποχή, ωχριούν τα λάθη μπροστά στα σωστά του.

Σε λοιπά νέα, περιττό να πω ότι ο Οριόλα σπανιώς ευστοχεί σε 2 σερί βολές σε κρίσιμες φάσεις. Έγινε κι αυτό.
Και να συμπληρώσω ότι πήγαμε να χαλάσουμε μια ωραία μέρα για τους ¨κουλές¨. Ξημερώνει εποχή Ρούμπιο από του χρόνου.

tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 9:52 pm

eddiedimitris έγραψε:
Τετ Οκτ 13, 2021 9:31 pm
1)Εξαιρετικη η ομαδα

2)Ο Σλούκας φοβερός παιχτης αλλα σε γενικες γραμμες να παιρνει τελευταίου δευτερολέπτου δύσκολες προσπαθείες και μαλιστα απεναντι σε καλους αντιπαλους δε το πολυ εχει...Δε χρειαζεται ντε και καλα να γινεται αυτο.

3)Ως ασχετος με την προπονητική μου φανηκε οτι ο κοουτς κράτησε παρα πολυ τους συγκεκριμένους παιχτες στο τελος...Αν σε ενα βαθμο ειχε λιγο φρεσκάρει βαζοντας κανα Γουοκαπ η Πρίντεζη η Παπανικολαου ισως να ηταν καλυτερα.Υπόθεση ειναι βεβαια.

4)Αν και νωρις εχω την αισθηση αν η ομαδα αυτη ειχε ενα βοηθητικό ακομα 3ρι αλλα και εναν πχ Χαντερ ως 3το σεντερ θα ηταν απ τα φαβορί για final 4
Ο Φαλ και ζαν σαρλ ήταν πολύ καλοί αλλά και ο μάρτιν ήταν μέτριως. Στα σέντερ είμαστε μια χαρά. Ο κόουτς έχει φτιάξει μια πολύ καλή ομάδα και το πιστώνετε και πολύ καλό κοουτσάρισμα. Απλώς κάποιες λεπτομέρεις θα ήθελα να τις επισημάνω. Και για μένα έπρεπε να το πάρει πιο νωρίς το time out για να κόψει πιο νωρίς το ρυθμό επίσης έπρεπε να ξεκουράσει το σλούκα στο 4 ο δεκάλεπτο ήταν φανερά κουρασμένος από την πίεση της Μπαρτσελόνα και ίσως ο φαλ έπρεπε να μπει στα μισά του 4 δεκαλέπτου ήταν πολύ καλός σήμερα ή να δοκιμάσει το ζαν σαρλ για λίγο πάνω στο μίροτιτς και ο βεζένκοφ κάπου είχε κουραστεί. . Βεβαία τα λέμε εμείς αυτά από τον καναπέ μας. Ο λαρετζάκης δεν πρέπει πια να μας κάνει εντύπωση το παιδί έχει αλλάξει επίπεδο. Μακίσικ καλά έκανε και έμεινε στο παιχνίδι κατά τη γνώμη μου. Η ομάδα υγεια να έχει και θα ευχαριστηθούμε μπάσκετ. Ο ζαν σαρλ καλός είναι; Η αστοχία των ομάδων είναι και από την πιεστική άμυνα αλλά και ακόμη οι ομάδες δεν είναι ακόμη έτοιμες. Αυτή την αγωνιστική κέρδισαν όλοι οι γηπεδούχοι.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 9:56 pm

reignman έγραψε:
Τετ Οκτ 13, 2021 9:33 pm

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ο Μαρτιν. (σε καποιο παραλληλο συμπαν) με την σημερινη του εμφανιση εφτασε αισιως στα 4/14 (28.6%). On the bright side εχει 4/4 βολες.

Απο την ομαδα ειμαι ευχαριστημενος. Δεν τα παρατησαν σε κανενα σημειο του παιχνιδιου, συνεχιζουμε να εχουμε παθος και να ειμαστε σκληροι.. αμυντικα ειμαστε τρομεροι. Επιθετικα πιθανολογω οτι χρειαζομαστε μεγαλυτερη ποικιλια σε plays και να οριοθετισουμε καποιους παιχτες. Καλο θα ηταν να μπει ενα pecking order , δεν ειναι δυνατο ο καλυτερος σου σκορερ και σουτερ να εχει λιγοτερες προσπαθειες συνολικα απο 3-4 παιχτες στην ομαδα.

Κραταμε οτι η ομαδα παλεψε και δεν τα παρατησε. Κραταμε την τρομερη αμυνα.

Εγω θα εκανα τουλαχιστον μια αλλαγη και μια προσθηκη σε οτι αφορα παιχτες.
Έχει ενδιαφέρον πάντως να δει κανείς τι έκαναν οι Ρεάλ και η Μπαρτσελόνα στην επίθεσή τους όσο έπαιζε ο Μάρτιν.

Κατά τ' άλλα πρέπει να έχω χάσει επεισόδια για να "κρατάμε ότι η ομάδα πάλεψε και δεν τα παράτησε"¨. Γιατί κάτι Μπάρτσα στην έδρα τους τις έχουμε για πρωϊνό, εμείς η ΤΣΚΚΑ που κάθε χρόνο είμαστε σε φάιναλ φορ.

Έμπασε και κρύο εδώ στη Μόσχα, ταβάρις. :P
Εγώ πάντως δεν το κρατάω ούτε αυτό. Εμείς η ΤΣΣΚΑ μπαίνουμε σε κάθε γήπεδο της Ευρώπης για να κερδάμε.

Αμ, το άλλο; Έχουν οι άλλοι εκείνον τον Χίγκινς (σε μας τους Μοσχοβίτες, ήταν άλλος παίκτης) που ήθελε να το παίξει Σαν Επιφάνιο και πήρε 2- 3 σουτ στο τέλος και τα έχασε όλα.

Είμαι πολύ απογοητευμένος από την ομάδα, τελικά. Πάω να πνίξω τον πόνο μου με 1 μπουκάλι βότκα πολωνικ-ιά με κάτι πιλμίνι που θα βγάλω από τη βαθιά κατάψυξη.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Τετ Οκτ 13, 2021 10:00 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Weekendman

 champion
Reactions: 413
Δημοσιεύσεις: 5759
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 4:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 9:57 pm

Η δεύτερη πεντάδα δείχνει ορισμένες στιγμές να ταβανιάζει πάλι τον Ολυμπιακό, αν και μέλη της συνέβαλαν στην ανατροπή του δευτέρου ημίχρονου. Το προφίλ της ομάδας είναι σαν να είμαστε στην ταινία Face/Off o Σφαιρόπουλος να έχει πάρει την φάτσα του Μπαρτζώκα, και ο Μπαρτζώκας με όψη Σφαιρόπουλου να παίζει άσχημα στην Μακάμπι για να κρατάει τα προσχήματα. Ο Γιασικεβίτσιους βρήκε περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι που ήθελε με τα σκριν και τα μις-ματς υπέρ του. Το ξύλο είναι όμως μια μέθοδος για να προχωρήσεις περισσότερο από όσο αναλογεί στο ρόστερ σου όσο αφορά τον Ολυμπιακό.

Και ένα ξεχωριστό σχόλιο για τον ΜακΚισικ εκεί που λες δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω στον Ολυμπιακό, φέτος έχει πάει καλά στην άμυνα σε όλα τα παιχνίδια της Ευρωλίγκας, και σήμερα φάνηκε να ανταποκρίνεται για πρώτη φορά πραγματικά και επιθετικά στον πιο αναπληρωματικό σε σχέση με τις προηγούμενες χρονιές ρόλο του. Έστω και αν στο αμυντικό κομμάτι τον βοηθάει ότι υπάρχουν άλλοι παίκτες του ρόστερ που αναλαμβάνουν τους πιο επικίνδυνους της αντίπαλης ομάδας.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 10:06 pm

Έχει ενδιαφέρον πάντως να δει κανείς τι έκαναν οι Ρεάλ και η Μπαρτσελόνα στην επίθεσή τους όσο έπαιζε ο Μάρτιν.
Eπιτέλους το έγραψε κάποιος. Όσο παίζει ο Μάρτιν οι αλλαγές του είναι φοβερές, δεν υπάρχει κοντός να του σκοράρει. Ο δε Φαλ και στη Βιλερμπάν είχε σοβαρά προβλήματα αμυντικά, είναι πολύ καλύτερος ο Μαρτιν πίσω. Ο Φαλ βέβαια είναι πια πολύ καλός πασέρ και τον βοηθάει ότι τραβάει πάντα 2 πάνω του.

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 10:11 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Οκτ 13, 2021 10:06 pm
Έχει ενδιαφέρον πάντως να δει κανείς τι έκαναν οι Ρεάλ και η Μπαρτσελόνα στην επίθεσή τους όσο έπαιζε ο Μάρτιν.
Eπιτέλους το έγραψε κάποιος. Όσο παίζει ο Μάρτιν οι αλλαγές του είναι φοβερές, δεν υπάρχει κοντός να του σκοράρει. Ο δε Φαλ και στη Βιλερμπάν είχε σοβαρά προβλήματα αμυντικά, είναι πολύ καλύτερος ο Μαρτιν πίσω. Ο Φαλ βέβαια είναι πια πολύ καλός πασέρ και τον βοηθάει ότι τραβάει πάντα 2 πάνω του.
Ίσως να έχετε δίκιο δεν το είχα προσέξει στην επίθεση είναι λίγο αργός όμως φέτος.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3522
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 10:23 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Οκτ 13, 2021 9:56 pm
reignman έγραψε:
Τετ Οκτ 13, 2021 9:33 pm

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ο Μαρτιν. (σε καποιο παραλληλο συμπαν) με την σημερινη του εμφανιση εφτασε αισιως στα 4/14 (28.6%). On the bright side εχει 4/4 βολες.

Απο την ομαδα ειμαι ευχαριστημενος. Δεν τα παρατησαν σε κανενα σημειο του παιχνιδιου, συνεχιζουμε να εχουμε παθος και να ειμαστε σκληροι.. αμυντικα ειμαστε τρομεροι. Επιθετικα πιθανολογω οτι χρειαζομαστε μεγαλυτερη ποικιλια σε plays και να οριοθετισουμε καποιους παιχτες. Καλο θα ηταν να μπει ενα pecking order , δεν ειναι δυνατο ο καλυτερος σου σκορερ και σουτερ να εχει λιγοτερες προσπαθειες συνολικα απο 3-4 παιχτες στην ομαδα.

Κραταμε οτι η ομαδα παλεψε και δεν τα παρατησε. Κραταμε την τρομερη αμυνα.

Εγω θα εκανα τουλαχιστον μια αλλαγη και μια προσθηκη σε οτι αφορα παιχτες.
Έχει ενδιαφέρον πάντως να δει κανείς τι έκαναν οι Ρεάλ και η Μπαρτσελόνα στην επίθεσή τους όσο έπαιζε ο Μάρτιν.

Κατά τ' άλλα πρέπει να έχω χάσει επεισόδια για να "κρατάμε ότι η ομάδα πάλεψε και δεν τα παράτησε"¨. Γιατί κάτι Μπάρτσα στην έδρα τους τις έχουμε για πρωϊνό, εμείς η ΤΣΚΚΑ που κάθε χρόνο είμαστε σε φάιναλ φορ.

Έμπασε και κρύο εδώ στη Μόσχα, ταβάρις. :P
Εγώ πάντως δεν το κρατάω ούτε αυτό. Εμείς η ΤΣΣΚΑ μπαίνουμε σε κάθε γήπεδο της Ευρώπης για να κερδάμε.

Αμ, το άλλο; Έχουν οι άλλοι εκείνον τον Χίγκινς (σε μας τους Μοσχοβίτες, ήταν άλλος παίκτης) που ήθελε να το παίξει Σαν Επιφάνιο και πήρε 2- 3 σουτ στο τέλος και τα έχασε όλα.

Είμαι πολύ απογοητευμένος από την ομάδα, τελικά. Πάω να πνίξω τον πόνο μου με 1 μπουκάλι βότκα πολωνικ-ιά με κάτι πιλμίνι που θα βγάλω από τη βαθιά κατάψυξη.

:wave:
Εκεί που πριν ένα μήνα θα παλεύαμε για την 8άδα γίναμε ομάδα φάιναλ φόρ.
Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ομάδα και επιθετικά την ομάδα δεν τη φοβάμαι. Κατά τη γνώμη μου η ομάδα είναι κόντα στο 70% αυτό που μπορεί να παίξει. Μόνο 3 παιχνίδια έχουμε παίξει, μέσα στη χρονιά πολλές ομάδες κάνουν σερί νίκες ή πολλές μαζεμένες ήττες .. όπως έχεις γράψει πολλές φορές το επίπεδο έχει ανέβει πολύ φέτος. Κάποιο ρόλο παίζει και ο μπαρτζώκας, βλέπουμε και τον τζόρτζεβιτς τι κάνει; :roofl:

0
Weekendman

 champion
Reactions: 413
Δημοσιεύσεις: 5759
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 30, 2008 4:52 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 13, 2021 10:32 pm

yorgos έγραψε:
Τετ Οκτ 13, 2021 10:06 pm
Έχει ενδιαφέρον πάντως να δει κανείς τι έκαναν οι Ρεάλ και η Μπαρτσελόνα στην επίθεσή τους όσο έπαιζε ο Μάρτιν.
Eπιτέλους το έγραψε κάποιος. Όσο παίζει ο Μάρτιν οι αλλαγές του είναι φοβερές, δεν υπάρχει κοντός να του σκοράρει. Ο δε Φαλ και στη Βιλερμπάν είχε σοβαρά προβλήματα αμυντικά, είναι πολύ καλύτερος ο Μαρτιν πίσω. Ο Φαλ βέβαια είναι πια πολύ καλός πασέρ και τον βοηθάει ότι τραβάει πάντα 2 πάνω του.
Στο σημερινό ματς ο Χασάν Μάρτιν ήταν στο καλό σχήμα του δευτέρου ημίχρονου, απέφυγε σε όλο το ματς να φάει ασσιστ η πόντους σε μις-ματς καταστάσεις, και δεν είδαμε πόντους από το 1 εναντίον 1 του εκάστοτε σέντερ της Μπαρτσελόνα ακόμα και αν ήταν ο ογκώδης Ντέιβις. Από την άλλη όσο αφορά το τέταρτο δεκάλεπτο η Μπαρτσελόνα έβαλε μόλις 12 πόντους σε αυτό το χρονικό διάστημα. Και 7 από αυτούς ήταν σε 2 βοήθειες που έδωσε στο ποστ αφήνοντας ελεύθερους Οριόλα και Ντέιβις για τρίποντο και δίποντο αντίστοιχα, συν το χαζό φάουλ χωρίς λόγο στην διεκδίκηση ριμπάουντ. Δίνοντας κλασσικές στιγμές χαζομάρας Μάρτιν.

Αυτό που μου αρέσει είναι όλα τα τελευταία χρόνια υπάρχει έντονο παράπονο για τους ξένους που δεν έχουμε υπομονή μαζί τους στον Ολυμπιακό, και τώρα στην πράξη οι ίδιοι που υποστηρίζουν το παραπάνω αρχίζουν να γίνονται ανυπόμονοι με τον Χασάν Μάρτιν. Που τουλάχιστον έδειξε και κάτι στην πρώτη σεζόν του στον Ολυμπιακό.

2
2 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2021-2022”