Pro Wrestling

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 18, 2020 2:01 am

ΣΠΟΙΛΕΡ ΑΛΕΡΤ

Pro wrestling , όταν ένα χτύπημα με την ζώνη του πρωταθλητή είναι δυνατότερο από ένα Canadian destroyer εκτός ρινγκ σε χειρουργημένο αυχένα

Ήταν τόσο δύσκολο να αφιέρωναν 5 δευτερόλεπτα να του σκάσει επιπλέον και ένα Last shot μετα ώστε να γίνει πιο πιστευτό ;;;

Προφανώς όλο το Takeover είναι ένα αριστούργημα, όπως όλα και το απόλαυσα

Keith Lee vs Dijakovic ήταν ελαφρώς sloppy σε σημεία αλλά ήταν τόσο ευρηματικοί οι μπαγασες και άφησαν τα κόκαλα τους στο ρινγκ . Ειδικά το dive πάνω στον Lee καθισμένο ήταν έπος

Balor Gargano επίσης φανταστικό

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 18, 2020 5:18 pm

Coach Periklis έγραψε:
Τρί Φεβ 18, 2020 2:01 am
ΣΠΟΙΛΕΡ ΑΛΕΡΤ

Pro wrestling , όταν ένα χτύπημα με την ζώνη του πρωταθλητή είναι δυνατότερο από ένα Canadian destroyer εκτός ρινγκ σε χειρουργημένο αυχένα

Ήταν τόσο δύσκολο να αφιέρωναν 5 δευτερόλεπτα να του σκάσει επιπλέον και ένα Last shot μετα ώστε να γίνει πιο πιστευτό ;;;
Πόσο ισχύει, αυτό το χτύπημα με ζώνη είναι κλασικό plot hole του wrestling όπως πχ το ότι αν σπρώξεις διαιτητή βγαίνει νοκ άουτ για κανά τέταρτο. Λες και κάθε ζώνη ζυγίζει 5 κιλά και είναι φτιαγμένη από μόλυβδο :D

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Φεβ 28, 2020 11:47 pm

Πως γίνεται αυτή η εταιρεία μετά από ένα τόσο διασκεδαστικό Rumble να βγάζει αυτό το αίσχος; Ειλικρινά βαρέθηκα όλο αυτό το πράγμα με τη Σαουδική Αραβία και το πως επηρεάζει τις ιστορίες και βαρέθηκα να βλέπω ελπιδοφόρα projects να καταπατώνται και τίτλους να ξεφτιλίζονται.

Θέλει ο πρίγκιπας και οι Σαουδάραβες να δουν wrestling. Πάρε όλες τις attractions σου και κάνε dream matches, κανένα θέμα, λίγο ρεζίλι θα γίνει όπως στο Taker-Goldberg. Αλλά το χθεσινό είναι πραγματικά άνω ποταμών.

Ο 54χρονος Undertaker κέρδισε τον Styles με ένα chokeslam. Δε θυμάμαι πόσο καιρό έχει να το χρησιμοποιήσει σαν finisher. Ο Lesnar ξέκανε τον Ricochet σε ενάμιση λεπτό. Ένας part timer που είναι μόνιμα πρωταθλητής κερδίσει σε ενάμιση λεπτό έναν από τους καλύτερους pro wrestlers στον κόσμο. Βεβαια αυτός φταίει που υπέγραψε με το WWE, ενώ δεν έχει ελπίδα να κερδίσει κάτι μεγάλο κάτσε τώρα, παίρνε καλά λεφτά και ρεζιλέψου για να τσεπώσει τα εκατομμύρια ο Lesnar.

Πάμε και στο main event. Δεν είμαι φαν του Fiend, αλλά το χθεσινό με εξόργισε. Ο άνθρωπος που έκανε kick out από 15 stomps (ο Lesnar έπεσε με 3 και ξέρουμε τι booking έχει) έχασε από ένα suplex. Και όχι δεν ήταν jackhammer. Αυτό το πράγμα ήταν ένα απλό suplex. Και έφαγε 4 spear εκ των οποίων τα 3 ήταν τόσο κακά εκτελεσμένα που θεωρώ πως ακόμα κι εγώ τα κάνω καλύτερα. Και όλα αυτά για τον Goldberg. Είναι προσβολή για τον Wyatt που πάλεψε να φτιάξει έναν τέτοιο χαρακτήρα για τέτοιο ρεζιλίκι. Είναι προσβολή για τη νοημοσύνη μας, γιατί ο Fiend έχει κάνει kick out από τα πάντα. Είναι προσβολή για τον Daniel Bryan που έχει δώσει την ψυχή του και έκατσε να τον θάψει ο Fiend για να κερδίσει ένα μήνα μετά ο γεροBill.

Και κυρίως είναι προσβολή για αυτό το έρμο του Universal championship, που δε φτάνει που έχει χάλια design, έχει και τους χειρότερους πρωταθλητές στην ιστορία. Βρίζουμε Rollins και Reigns, αλλά αυτοί οι 2 και ο Owens ήταν κάθε εβδομάδα στα σόου να προσπαθούν. Ο παγκόσμιος πρωταθλητής πρέπει να είναι κάθε εβδομάδα εκεί και να δίνει το παρόν ή να δίνει ματς. Κάτι Lesnar, κάτι Goldberg και κάτι Fiend να παρουσιάζονται μία φορά του μήνα ή να δίνουν ένα ματς το μήνα δε μας κάνουν. Ο παγκόσμιος πρωταθλητής πρέπει να είναι Adam Cole, να είναι Chris Jericho, να είναι Okada ή Tetsuya Naito, κοινώς να είναι πανταχού παρών. Οι υπόλοιποι είναι ατραξιόν για να βγάλεις λεφτά. Αν ρωτήσεις οποιονδήποτε ξέρει από pro wrestling και σου πει ότι το Universal Championship είναι σημαντικότερο από το IWGP Heavyweight championship είναι άσχετος, γιατί το μέσο ματς τίτλου για το τελευταίο, το πρώτο δεν το έχει δει ποτέ.

Αλλά δε φταίει ο Vince, ούτε οι Σαουδάραβες που του σκάνε το τσεκ για να μας κάνει έρωτα στα μάτια. Οι οπαδοί είναι οι πρώτοι που φταίνει. Οι θεαματικότητες των σόου μπορεί να είναι πεσμένες, αλλά και πάλι βλέπουν 2 εκατομμύρια κόσμος, όταν το NXT κάνει 700.000 και το AEW 800.000. Καλό pro wrestling υπάρχει παντού. Το να κλαίμε που ο Vince μας σερβίρει εμετούς δε θα τον κάνει να αλλάξει μυαλό φίλτατα αμερικανάκια. Αν θέλετε καλό pro wrestling μάθετε ότι δεν υπάρχει το μονοπώλιο του WWE, ζούμε στην καλύτερη εποχή του pro wrestling και μπορείς να βρεις καλύτερα πράγματα από τις σαχλαμάρες του γεροVince. Δες NXT, δες AEW, δες New Japan, δες Impact, έστω δες και NWA στο Youtube, ο Vince δε θα καταλάβει ποτέ!

Το μόνο αποτέλεσμα και ματς που μου άρεσε ήταν για το Smackdown Tag Team Champinship, επιτέλους Miz and Morisson μαζί!

Βαθμολογία: 2/10

Αύριο θα ποστάρω προβλέψεις για AEW Revolution που ελπίζω να μας αποζημιώσει ως fans για αυτό το αίσχος που είδαμε.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 29, 2020 2:29 am

Να προσθέσω ότι είναι προσβλητικό και για τους Legends όλο αυτό. Αλλά εδώ δεν σέβονται αυτοί οι ίδιοι την ιστορία τους και την κληρονομιά τους . Εδώ ο Sting προσκύνησε , πήρε τα μύρια του και αγωνίστηκε για τον Vince

Ο Goldberg θα είναι πάντα ο αγαπημένος μου , ο ήρωας τον παιδικών μου χρόνων αλλά αφού δεν μπορείς ούτε το spear να κάνεις καλά , ούτε το Wyatt να σηκώσεις για ένα jackhammer κάτσε σπίτι σου

NJPW & Impact δεν μπορώ να δω δυστυχώς, με απωθεί κάτι που δεν μπορώ να προσδιορίσω . Ούτε τα Omega vs Okada δεν μπόρεσα να δω . Θέλω μάλλον να επενδύσω συναισθηματικά για να απολαύσω ένα ματς

έστω και λίγο , όπως το φοβερό 30 minute ironman από Kenny Omega vs PAC την Τετάρτη , που είναι εντελώς basic και μινιμαλ story . Αλλά επειδή βλέπω το σοου με ενδιαφέρει και ανυπομονούσα

Παρακαλάω για Ricochet , AJ Styles , Sami Zayn και Adam Cole στο AEW . Μακάρι να τα φέρει η τύχη κάποια στιγμή . Βιάστηκε και ο AJ να υπογράψει 3ετες πέρυσι και μεγαλώνει και χαλάει τα τελευταία του καλά χρόνια

Τεσπα, το Revolution θα είναι εξαιρετικό δεν αμφιβάλλω καθόλου θα έχει και εκπλήξεις με exalted one , κανα heel turn ίσως . Θα δούμε

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 29, 2020 1:54 pm

ήθελα να γράψει πρώτα ο Μιχάλης ή ο Νικόλας, μην κάνω και double post :D αλλά προχωράω σε προβλέψεις για το ppv του AEW " Revolution "

Αρχικά να πω ότι είμαι κατενθουσιασμένος και ανυπομονώ να το δω . Έχει φοβερά storylines όπου έχω επενδύσει συναισθηματικά , 3 ματς που θα αξίζουν τα 5 αστέρια και ανθρώπους που θέλω να πιστεύω βλέπουν πολύ πιο έξυπνα και μακροπρόθεσμα συνεπώς περιμένω πολύ ενδιαφέρον booking

Τεράστιο ατού το πόσο απρόβλεπτο είναι . Όποιον και να διαλέξεις νικητή σε κάθε ματς σχεδόν θα έχει λογική και νόημα

SoCal Uncensored vs. The Dark Order : Εδώ δεν παίζει τόσο ρόλο το ματς αλλά το storyline . Πιστεύω θα είναι το PPV των Heels και αν έχουν σκοπό να μας παρουσιάσουν τον exalted one ( με τον ανάλογο "σεισμό" που θα προκαλέσει αν είναι ο Matt Hardy μιας και ο Evil Uno στο τελευταίο προμο είπε τον Daniels .... obsolete ) . Λογικά Dark Order

Pac vs. Orange Cassidy : Το σύντομο ματς της βραδιάς . PAC με 2-3 ωραία χιουμοριστικά σημεία

Nyla Rose (c) vs. Kris Statlander : Κουντεντ κερ λες . Nyla Rose

Darby Allin vs. Sammy Guevara : Δυνατό midcard match με 2 εξαιρετικά ταλαντούχους νεαρούς αθλητές . Πολύ τυπικό στορυ , νομίζω είναι απλά ένα ματς να προβάλουν τις ικανότητες τους . Αν έχουν σκοπό να το συνεχίσουν το feud θα κερδίσει ο Sammy . Αλλιώς λήγει εδώ με Darby Allin όπως και πιστεύω γιατί υπάρχει ανάγκη για babyface νίκη στο σοου

Jake Hager vs. Dustin Rhodes : Ο μεγάλος Dustin θα θυσιαστεί μιας και δεν το έχει καθόλου ανάγκη να κερδίσει , για να "φτιάξει" τον Hager όπως μόνο ένας βετεράνος επιπέδου ξέρει να κάνει . Θα είναι καλό ματς . Υπάρχει το know how , ήταν αξιοπρεπής στο WWE o Hager , ο Dustin είναι κορυφή οπότε μόνο αδιάφορο δεν το λες . Jake Hager

Kenny Omega and Adam Page (c) vs. The Young Bucks : Το 2ο καλύτερο στορυ αυτή τη στιγμή στο AEW , με τρομερό build up στο being the elite @ youtube . Καλά το ότι θα έιναι επικό ματς δεν το συζητώ. Αλλά εδώ ξεκινάει το πρόβλημα με το unpredictability ( που μόνο πρόβλημα δεν είναι , έχω να ζήσω αγωνία σε κάθε nearfall από τα ματς του Adam Cole vs Gargano , σε 3 αυτά ματς δεν θα ηρεμήσουμε ) . Ρε γαμώτο η περσόνα του Adam Page είναι τέλεια και ο κόσμος τον 'εχει λατρέψει , δεν θα ήθελα να κάνει turn γιατί προς τα εκεί τα πάνε. Μακάρι να κάνουν heel τον Omega έτσι ώστε να ανεβάσουν τον Hangman πολλά λεβελ σαν babyface . Όπως και να έχει πιστεύω ότι για να προχωρήσει το στορυ θα κερδίσουν οι Young Bucks και από κει και πέρα ό,τι και να επιλέξουν θα είναι ΣΟΥΠΕΡ και συναισθηματικά φορτισμένο

MJF vs. Cody : πφφφφφφφφφ τι να πεις για το καλύτερο και πιο δουλεμένο στορυ του AEW . O Cody δεν είναι χαζός, ξέρει τι πρέπει να κάνει για να βγει ματσάρα ....αλλά και τι είναι σωστό να κάνει στο θέμα booking ;) ε Cody ?? Έχεις ΤΕΡΑΣΤΙΑ & ΧΡΥΣΗ ευκαιρία να δημιουργήσεις ΣΤΑΡ . Να τον ανεβάσεις στον Θεό . Και πιστεύω θα το κάνει , ο MJF είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει σε heel με mic skills μαζί με τον δάσκαλο Jericho . Νικητής MJF και η αρένα εκρήγνυται από τις γιούχες αλλά είναι το σωστό μακροπρόθεσμα and they know it :D

Chris Jericho (c) vs. Jon Moxley : Ξέρω τι περιμένετε όλοι , ειδικά στο Αμέρικα αλλά αν έχεις μυαλό δεν δίνεις τη ζώνη σε ένα πρώην μεγάλο όνομα του WWE γιατί δίνεις την λάθος εντύπωση και υποβαθμίζεις το σοου σου . Δεν του την δίνεις ακόμα δλδ , γιατί είναι ο δεύτερος μεγαλύτερος σταρ σου οπότε αργά ή γρήγορα θα συμβεί και θα αξίζει κιόλας . Ακραία άποψη ;;; Ίσως . Επίσης ο Moxley είναι IWGP USA Champion . Θες ο world champion σου να είναι κατώτερος από τον αντίστοιχο πρωταθλητή του Ιαπωνικού σοου ;;; Θα σου κάνει καλό ;;; Δεν ξέρω , προσωπικά δεν βλέπω άλλους μεγάλους heels να μπορέσουν να αγγίξουν το επίπεδο του Moxley που είναι σε φάση Stone Cold για τους φανς του AEW . Μόνο ο PAC είναι και σπουδαίος αθλητής και σπουδαίος heel .... Πιστεύω για 1-2 μήνες ακόμα θα έχουμε τον Jericho . Το ματς θα γράψει ιστορία , σε κάθε nearfall θα έχει αγωνία και καρδιοχτύπι

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 29, 2020 3:13 pm

Coach Periklis έγραψε:
Σάβ Φεβ 29, 2020 2:29 am
Να προσθέσω ότι είναι προσβλητικό και για τους Legends όλο αυτό. Αλλά εδώ δεν σέβονται αυτοί οι ίδιοι την ιστορία τους και την κληρονομιά τους . Εδώ ο Sting προσκύνησε , πήρε τα μύρια του και αγωνίστηκε για τον Vince

Ο Goldberg θα είναι πάντα ο αγαπημένος μου , ο ήρωας τον παιδικών μου χρόνων αλλά αφού δεν μπορείς ούτε το spear να κάνεις καλά , ούτε το Wyatt να σηκώσεις για ένα jackhammer κάτσε σπίτι σου

NJPW & Impact δεν μπορώ να δω δυστυχώς, με απωθεί κάτι που δεν μπορώ να προσδιορίσω . Ούτε τα Omega vs Okada δεν μπόρεσα να δω . Θέλω μάλλον να επενδύσω συναισθηματικά για να απολαύσω ένα ματς

έστω και λίγο , όπως το φοβερό 30 minute ironman από Kenny Omega vs PAC την Τετάρτη , που είναι εντελώς basic και μινιμαλ story . Αλλά επειδή βλέπω το σοου με ενδιαφέρει και ανυπομονούσα

Παρακαλάω για Ricochet , AJ Styles , Sami Zayn και Adam Cole στο AEW . Μακάρι να τα φέρει η τύχη κάποια στιγμή . Βιάστηκε και ο AJ να υπογράψει 3ετες πέρυσι και μεγαλώνει και χαλάει τα τελευταία του καλά χρόνια

Τεσπα, το Revolution θα είναι εξαιρετικό δεν αμφιβάλλω καθόλου θα έχει και εκπλήξεις με exalted one , κανα heel turn ίσως . Θα δούμε
Είμαι και εγώ πολύ του συναισθηματικού δεσίματος με το ματς, αλλά τα Okada vs Omega είναι τα καλύτερα ματς που έχω δει τόσα χρόνια, ειδικά το πρώτο και το τέταρτο. Ήταν από αυτά τα ματς που δε μπορούσες να διανοηθείς πόσο κορυφαίο είναι το θέαμα που δίνουν. Και για την ιστορία, μην ανησυχείς, και στο Youtube με βίντεο το καλύπτεις, αφού το NJPW δεν έχει εβδομαδιαίο πρόγραμμα. Προσωπικά δε βλέπω όλα τα events του, κάνω keep up μέσω Youtube και βλέπω τα πολύ μεγάλα events. Το Impact δεν το παρακολουθώ, ξέρω ότι τα πάει καλά πάντως.

Όλοι όσοι αναφέρεις πιστεύω πως δε θα πάνε AEW. Είναι πολλά τα λεφτά και θυσιάζουν την προσωπική επιτυχία και υστεροφημία τους. Ο Ricochet midcarder θα είναι μάλλον για μια ζωή, αλλά αν παίρνει ένα καράβι λεφτά δεν τον νοιάζει. Ο Styles επίσης βάσει δηλώσεων του, φαίνεται πως έχει γίνει company man και λογικό που ανανέωσε, είναι ο μόνος από τα indies που σημειώνει τεράστια επιτυχία στο WWE, δείγμα ότι που και που του κόβει του Vince. Τέλος, θα συμφωνήσω ότι το Iron Man match στο AEW ήταν τρομερή ματσάρα.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 29, 2020 3:41 pm

Ας δώσω λοιπόν κι εγώ προβλέψεις για το AEW Revolution:

1. SCU - Dark Order

Ωραίο storyline, η Dark Order έχει αρχίσει και ανεβαίνει στα μάτια μας, γιατί στις αρχές του AEW ήταν από τα μελανά σημεία του. Νομίζω πως χρειάζονται τη νίκη σε αντίθεση με τους SCU, οπότε Dark Order.

2. Pac - Orange Cassidy

Εύκολα και γρήγορα, θα πω Pac, καθώς δείχνει έτοιμος για μεγάλα πράγματα. Αγαπάμε όμως πολύ τον Cassidy!

3. Nyla Rose - Kris Statlander

Το γυναικείο division του AEW είναι η αχίλλειος πτέρνα του, αν και τελευταία παρουσιάζει μια μικρή βελτίωση. Η Statlander ξεχωρίζει, αλλά δε νομίζω πως η Nyla θα χάσει τόσο γρήγορα τον τίτλο.

4. Darby Allin - Sammy Guevara

Θα μπορούσε να είναι το πρώτο ματς midcard τίτλου του AEW. Δύο πολύ ταλαντούχοι νέοι, θεωρώ πως θα δούμε κάτι ωραίο με νικητή τον Darby Allin, γιατί τον πιστεύουν αρκετά.

5. Jake Hager - Dustin Rhodes

Επιτέλους Jake Hager στο ντεμπούτο του για το AEW, ο άνθρωπος έχει προωθηθεί ως το απόλυτο powerhouse των Inner Circle, άρα θεωρώ πως θα πάρει τη νίκη απέναντι στον Dustin που ακόμα μπορεί να βγάλει ωραία ματς και θεωρώ πως ο ρόλος του θα είναι να προωθεί νέα ταλέντα.

6. Kenny Omega and Adam Page - The Young Bucks

Πάρα πολύ δύσκολη πρόβλεψη. Το storyline για το διαφαινόμενο heel turn του Adam Page (αν και όπως είπε ο Περικλής παίζει να κάνουν καμία ανατροπή και να το κάνει ο Omega) είναι εξαιρετικά καλογραμμένο και εξελίσσεται φοβερά εδώ και κάμποσους μήνες. Νομίζω πως τώρα είναι η σωστή ώρα να συμβεί και να πάρουν το πρωτάθλημα οι Young Bucks. Δε θέλω να τραβήξει κι άλλο, γιατί μάλλον θα κουράσει.

7. MJF - Cody Rhodes

Και τα 3 μεγάλα ματς έχουν απίστευτα δύσκολες προβλέψεις. Το AEW δίνει μαθήματα στο πως να χτίσεις τον απόλυτο babyface ενός promotion χωρίς να τον θάβεις (Gargano) ή να τον προωθείς ενώ ο κόσμος τον μισεί (Reigns). O Cody Rhodes είναι ένα φυσικό ταλέντο, ένας πραγματικός main eventer και σίγουρα κάνει τους οπαδούς να φωνάζουν κάθε φορά που τον βλέπουν και το promotion τον έχει χτίσει ως τον τέλειο face. Αυτό το storyline είναι μακράν το καλύτερα χτισμένο, είναι απόλαυση.
Τον παίρνει τον Rhodes να χάσει σήμερα; Θα πω όχι. Έχει πολλές ήττες. Μπορεί όμως έτσι όπως τον έχουν χτίσει να ξανανέβει γιατί ο κόσμος τον αγαπάει και τον στηρίζει; Ναι. Βεβαίως ναι. Το παίρνει τον MJF να χάσει σήμερα; Όχι, σε καμία περίπτωση, γιατί θα χάσει το momentum. Θα ξανανέβει ως heel αν χάσει σήμερα; Και ναι και όχι. Η λογική μου είναι ότι ο MJF σήμερα θα κερδίσει. Η νίκη του απόλυτου heel απέναντι στον απόλυτο face. Του πρώην φίλου απέναντι στον άνθρωπο που τον είχε σαν μικρό αδερφό. Έχει ακόμα δρόμο το storyline, αλλά σήμερα η νίκη είναι για τον MJF.

8. Chris Jericho - Jon Moxley

Κι αυτό πολύ δύσκολο ματς στην πρόβλεψη. Ο Moxley είναι μόνος του εναντίον όλων, ο κόσμος τον λατρεύει και προσωπικά θα ουρλιάξω αν σήμερα κερδίσει, γιατί είναι από τους αγαπημένους μου, αν όχι ο αγαπημένος μου pro wrestler. Ο επίσης λατρεμένος μου Chris Jericho (που κάποια στιγμή θα ανοίξω συζήτηση για το αν μπορεί να θεωρείται ανάμεσα στους τοπ 5 όλων των εποχών) τελευταία φαίνεται να μπήκε στο γυμναστήριο και μείωσε κάπως τα περιττά κιλά, άρα είναι σε καλή κατάσταση και το ματς θα βγει σίγουρα πολύ καλό. Ποιος θα νικήσει; Νομίζω πως είναι το ppv που θα επικρατήσουν οι heels, όπως είπε και ο Περικλής και ο Moxley θα κάνει την πρώτη του ήττα. Πιστεύω όμως ότι είναι αυτός που θα εκθρονίσει τον Jericho και θα πάμε για ένα Omega vs Moxley 2 μελλοντικά. Κάτι μου λέει ότι σήμερα ο Moxley θα χάσει λόγω Lance Archer, αν και στο AEW δεν είναι τόσο φαν των παρεμβάσεων όπως στο WWE. Δεν ξέρω, θα δείξει, αλλά θα πω Jericho, όσο και αν θέλω Mox.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 29, 2020 3:57 pm

Προβλέψεις για το AEW Revolution:

AEW World Championship
Chris Jericho (c) vs. Jon Moxley
ΝΙΚΗΤΗΣ: Chris Jericho

AEW Women's World Championship
Nyla Rose (c) vs. Kris Statlander
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Nyla Rose

AEW World Tag Team Championship
Kenny Omega & Hangman Page (c) vs. The Young Bucks
ΝΙΚΗΤΕΣ: The Young Bucks

Cody vs. MJF
ΝΙΚΗΤΗΣ: MJF

Jake Hager vs. Dustin Rhodes
ΝΙΚΗΤΗΣ: Jake Hager

Darby Allin vs. Sammy Guevara
ΝΙΚΗΤΗΣ: Darby Allin

PAC vs. Orange Cassidy
ΝΙΚΗΤΗΣ: PAC

Evil Uno & Grayson vs. Frankie Kazarian & Scorpio Sky
ΝΙΚΗΤΕΣ: Evil Uno & Grayson

0
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 03, 2020 6:46 pm

Πώς και δεν έχει γράψει κανείς ακόμα ;;

Νομίζω συνολικά το Revolution AEW ήταν ένα πολύ χορταστικό PPV με ικανοποιητικό booking και καλό θέαμα

Έχω τις ενστάσεις μου για το ματς του MJF vs Cody αλλά και το Jericho vs Moxley . Κανένα από τα δύο δεν μου άρεσε πολύ και βρήκα και το κοινό ιδιαίτερα ψοφιο . Θεωρώ ήταν απελπιστικά "αργό" το πρώτο και στερούταν συναισθήματος παραδόξως ενώ το main event μάλλον βρήκε τον κόσμο κουρασμένο γιατί δεν ήταν κακό , ίσως περισσότερα πιστευτά nearfalls να βοηθούσαν

Το tag team match ήταν ένα αριστούργημα και ο κόσμος ήταν συγκινητικός . Και πλέον λατρεύει τον Hangman Page . Χαίρομαι που το στορυ έχει ψωμί ακόμα

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 04, 2020 9:07 am

Το αγάπησα το Revolution. Σε μια χρονιά που έχουμε δει αρκετά ικανοποιητικά ppvs μέχρι τώρα, το Revolution πρόσφερε εξαιρετικό θέαμα και προχώρησε άψογα τις main ιστορίες. Αν και το AEW είχε αρχίσει και γινόταν βαρετό ως σόου, τις τελευταίες 2 εβδομάδες σημείωσε μία ανάκαμψη και τώρα δείχνει να βρίσκει το δρόμο του.

Δυνατό ματς το Hager - Dustin, μπορούσε να υπάρχει καλύτερο opener, αλλά ήταν μια χαρά. Πολύ καλό και το Guevara - Allin, θα μπορούσε να κρατήσει παραπάνω, γιατί έχουν χημεία οι 2 τους. To γυναικείο ματς πολύ μέτριο, νομίζω πως η Statlander έχει πολλές προοπτικές σε αντίθεση με την απρόσεκτη και sloppy Nyla Rose.

Το Cody - MJF μου άρεσε. Θεωρώ πως αυτό το ματς έπρεπε να έχει λιγότερο wrestling και περισσότερη ωμή βία και μίσος. Ο Cody πρέπει σε επόμενο ppv να νικήσει, γιατί κινδυνεύει να γίνει Gargano, δηλαδή αγαπητός στο κοινό που δίνει καλά ματς, αλλά χάνει. Το νέο του τατού πάντως είναι άθλιο, όπως και η live εμφάνιση των Downstait. Από τη μπάντα που έχει γράψει αυτό το theme song, του Miz και του Ziggler, περίμενα παραπάνω. Χρειάζονται ένα ακόμα ματς οι 2 τους ακραίο και χωρίς κανόνες. Έχει δρόμο η κόντρα και αυτό ήταν απλά το πρώτο κεφάλαιο.

Λάτρεψα το Pac - Orange Cassidy. Το περίμενα να κρατήσει 2 λεπτά και εν τέλει είχαμε κανονικό ματς διάρκειας 13 λεπτών. Οι Cornette αυτού του κόσμου που θεωρούν τον Cassidy προσβολή για το wrestling, μάλλον κρύφτηκαν, γιατί αυτό το ματς ήταν εξαιρετικό ποιοτικά και προσωπικά το διασκέδασα σε ακραίο βαθμό. Όταν δένεσαι με έναν τέτοιο χαρακτήρα, νοιάζεσαι για εκείνον και το ματς ήταν τόσο αγνά διασκεδαστικό ακριβώς γιατί και το κοινό είχε επενδύσει στον Cassidy συναισθηματικά.

Το main event ήταν και αυτό πολύ δυνατό ματς. Το storyline με το μάτι του Mox με είχε κουράσει προσωπικά και όταν τον είδα με την καλύπτρα, ψιλοτσαντίστηκα, αλλά εκεί που τη βγάζει και κοιτάει τον Jericho, ένιωσα πως μία ιστορία διάρκειας 2 μηνών έφτασε στο τέλος με τον καλύτερο τρόπο και φυσικά άρχισα να ουρλιάζω μέχρι να γίνει το Paradigm Shift. Είμαι πάρα πολύ χαρούμενος που ο αγαπημένος μου wrestler είναι πρωταθλητής, το αξίζει 100%!

Και πάμε στο Ιερό Δισκοπότηρο. Το ματς για το Tag Team Championship. ΤΙ ΜΑΤΣΑΡΑ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΘΕΕ ΜΟΥ! Τι αριστούργημα τεχνικού wrestling και storytelling ήταν αυτό; Τολμώ να πω πως για μένα που αγαπάω tag team wrestling, αυτό το ματς είναι στο τοπ 3. Έρχεται σε μια περίοδο με κακό tag team wrestling και μας δείχνει το μεγαλείο του. Μέχρι στιγμής εύκολα το match of the year. Αν κάτσω να απαριθμήσω σε πόσα moments φώναξα, σε πόσα γούρλωσα τα μάτια μου, σε πόσα είπα δε μπορεί να το βλέπουμε αυτό, θα γράψω πολλές παραγράφους ακόμα. Wrestling έπος.

Βαθμολογία: 9/10

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Μαρ 05, 2020 10:53 am

Μπράβο παιδιά που βρήκατε θετικά στοιχεία (δεν το λέω ειρωνικά) στο ppv γιατί εγώ είμαι στην ακριβώς αντίθετη πλευρά. Ήταν αρκετά μέτριο, με το booking στα 6 από τα 8 ματς να ήταν πολύ προβλέψιμα, κάτι που συμβαίνει και στα WWE και Impact Wrestlng. Το Kenny Omega & Hangman Page vs. The Young Bucks ήταν ματσάρα με τα όλα της. Το main event και τ οPAC vs Orange Cassidy ήταν οριακά καλοί αγώνες, τα υπόλοιπα ματς ήταν μέτρια μέχρι αδιάφορα.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 08, 2020 7:51 pm

Προβλέψεις για το Elimination Chamber 2020:

Elimination Chamber Match
Natalya vs. Liv Morgan vs. Shayna Baszler vs. Asuka vs. Ruby Riott vs. Sarah Logan
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Shayna Baszler

Elimination Chamber Match (WWE SmackDown Tag Team Championship)
The Miz & John Morrison (c) vs. The New Day vs. The Usos vs. Heavy Machinery vs. Lucha House Party vs. Dolph Ziggler & Robert Roode
ΝΙΚΗΤΕΣ: The Miz and John Morrison

3-on-1 Handicap Match (WWE Intercontinental Championship)
Braun Strowman (c) vs. Shinsuke Nakamura, Cesaro, and Sami Zayn
ΝΙΚΗΤΗΣ: Braun Strowman

WWE RAW Tag Team Championship
The Street Profits (c) vs. Seth Rollins & Murphy
ΝΙΚΗΤΕΣ: The Street Profits

WWE US Championship
Andrade (c) vs. Humberto Carrillo
ΝΙΚΗΤΗΣ: Andrade

No DQ Match
Aleister Black vs. AJ Styles
ΝΙΚΗΤΗΣ: Aleister Black

Daniel Bryan vs. Drew Gulak
ΝΙΚΗΤΗΣ: Daniel Bryan

Αδιάφορο το ppv μιας και οι δυο μεγάλες ζώνες δεν θα τεθούν υπό διεκδίκηση.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 08, 2020 8:37 pm

Πολύ αδιάφορο το Elimination Chamber, καμία μεγάλη ζώνη υπό διεκδίκηση λόγω part timers, μέτρια ματς με αχρείαστες ιστορίες ως επί το πλείστον και χωρίς τίποτα το ενδιαφέρον να προσφέρει. Μου αρέσει να υπάρχει ένα ppv πριν τη WM και μετά το RR, αλλά αν στο Elimination Chamber δε βάζεις τους 2 μεγάλους τίτλους υπό διεκδίκηση στα κλουβιά όπως παλιά, τι να το κάνω; Οι προβλέψεις μου είναι ακριβώς ίδιες με του Μιχάλη εκτός του Styles-Black, είθισται όποιος έχει ματς με τον Undertaker στη WM να παίρνει τρελό push και πολλές νίκες(βλέπε θάψιμο Ambrose από Wyatt πριν 5 χρόνια).

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Μαρ 08, 2020 11:35 pm

Αν δεν φύγει το Elimination Chamber από τν Μάρτιο όπου σχεδόν ποτέ δεν θα αλλάξει κάποιος τίτλος , δεν θα υπάρξει ενδιαφέρον για το συγκεκριμένο κονσεπτ . Και championship ν παιζόταν , θα ξέραμε τον νικητή

Είναι όντως εντελώς αδιάφορο φέτος

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Μαρ 09, 2020 2:33 am

Coach Periklis έγραψε:
Κυρ Μαρ 08, 2020 11:35 pm
Αν δεν φύγει το Elimination Chamber από τν Μάρτιο όπου σχεδόν ποτέ δεν θα αλλάξει κάποιος τίτλος , δεν θα υπάρξει ενδιαφέρον για το συγκεκριμένο κονσεπτ . Και championship ν παιζόταν , θα ξέραμε τον νικητή

Είναι όντως εντελώς αδιάφορο φέτος
To EC προσφέρεται για αλλαγές τίτλων που μπορούν να οδηγήσουν σε μεγάλα ματς. Χαρακτηριστική είναι η νίκη του Jericho το 2010 μετά από Sweet Chin Music και παρέμβαση Michaels κατά του Undertaker που είχε τον τίτλο. Αυτό σέταρε 2 ματσάρες, το Streak vs Career και το Jericho - Edge με τον Edge να έχει κάνει θεαματική επιστροφή στο Royal Rumble και να προκαλεί τον πρώην tag team partner Jericho. Αυτό ήταν booking με πλάνο. Πλέον με πρωταθλητές part-timers και safe booking, τέτοια πράγματα δε γίνονται, βάλε το Fastlane ως filler καλύτερα. Επίσης άλλο ένα ppv που έχει ξεφτιλιστεί τα τελευταία χρόνια και ειδικά το 2019 είναι το MITB.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλα αθλήματα”