2021-2022-Ολυμπιακός - Mεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
eddiedimitris

 a1greece
Reactions: 282
Δημοσιεύσεις: 500
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 10:42 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Galis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 3:47 pm

Προσωπικα στη θεση του Μητογλου δε θα τολμούσα να παω Ολυμπιακό...Μονο στην ιδεα οτι θα έβγαιναν στη φορα οτι sms εστειλα αλλα πιθανως να βλεπω σε διαφορες ιστοσελίδες τα προσωπικα της οικογένειας μου δε λεει...
Να ναι καλα το παλληκαρι μακαρι μετα τη Μιλανο να ερθει στον Ολυμπιακό.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 3:51 pm

eddiedimitris έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 3:47 pm
Προσωπικα στη θεση του Μητογλου δε θα τολμούσα να παω Ολυμπιακό...Μονο στην ιδεα οτι θα έβγαιναν στη φορα οτι sms εστειλα αλλα πιθανως να βλεπω σε διαφορες ιστοσελίδες τα προσωπικα της οικογένειας μου δε λεει...
Να ναι καλα το παλληκαρι μακαρι μετα τη Μιλανο να ερθει στον Ολυμπιακό.
Συγνώμη, δηλαδή ότι παίκτης έρχεται στον Ολυμπιακό βγαίνουν προς τα εξω τα μνμτα του και τα προσωπικά του;δεν υπάρχει κάτι τέτοιο πουθενά

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 4:02 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 3:51 pm

Συγνώμη, δηλαδή ότι παίκτης έρχεται στον Ολυμπιακό βγαίνουν προς τα εξω τα μνμτα του και τα προσωπικά του;δεν υπάρχει κάτι τέτοιο πουθενά
Ο φίλος αναφέρεται σε μεταπήδηση παίκτη από τον Παναθηναϊκό στον Ολυμπιακό. Έχει να συμβεί από τότε που πήραμε τον Σπανούλη. Στο μεταξύ είχαμε απόπειρες για τον Παπ, τον Μάντζαρη, τον Σλούκα και 2 που ευοδώθηκαν. Τον Λότζο και τον Παπαπέτρου. Από πέρσι οι Αφοί το έχουν "αμέτι χαμέτι μου¨"να πάρουν παίκτη από τον Παναθηναϊκό. Ενδεχομένως αυτό το μουρλό το πράγμα να περάσει και σε στόχους των 2 ομάδων, τύπου Κ. Αντετοκούμπο. Να μπαίνει ο άλλος να ανεβάζει την τιμή του άλλου ή απλώς να τον "κλέβει". Πιάστο το αυγό και κούρευτο.
Γενικά με τέτοια θα ασχολούμαστε κανά 2μηνο μέχρι να δούμε τι θα παιχτεί από ΝΒΑ. Εκτός κι αν γίνει κανά περίεργο και το λύσουν νωρίτερα.

Άβαταρ μέλους
eddiedimitris

 a1greece
Reactions: 282
Δημοσιεύσεις: 500
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 10:42 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Galis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 4:17 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 3:51 pm
eddiedimitris έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 3:47 pm
Προσωπικα στη θεση του Μητογλου δε θα τολμούσα να παω Ολυμπιακό...Μονο στην ιδεα οτι θα έβγαιναν στη φορα οτι sms εστειλα αλλα πιθανως να βλεπω σε διαφορες ιστοσελίδες τα προσωπικα της οικογένειας μου δε λεει...
Να ναι καλα το παλληκαρι μακαρι μετα τη Μιλανο να ερθει στον Ολυμπιακό.
Συγνώμη, δηλαδή ότι παίκτης έρχεται στον Ολυμπιακό βγαίνουν προς τα εξω τα μνμτα του και τα προσωπικά του;δεν υπάρχει κάτι τέτοιο πουθενά
Τα τελευταια 7-8 χρονια με εναν παιχτη πειράχτηκε ο Παναθηναϊκός που δεν τον πηρε απ τον Ολυμπιακό ενω τον θεωρούσε δικο του και αυτος ηταν ο Μάντζαρης και θυμόμαστε τι εγινε ακριβως.

Επισης νομιζω θυμόμαστε τι ακουσε η οικογενεια και τα παιδια του Σπανούλη.
Υπαρχουν και πολλα ακομα ειτε για παράγοντες που εγιναν ειτε για πολιτικούς απο τη συγκεκριμενη περιπτωση αλλα βαριεμαι να τα αναφερω.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 4:25 pm

Κλασσική κόντρα αιωνίων είναι στο πρόγραμμα κι αυτά, αλλά αυτό το πράγμα να βρίζει διοικούντας την οικογένεια παίκτη αντιπάλου,πιθανόν μόνο εδω το βλέπουμε!Ο εν λόγω διοικούντας βέβαια σπάνια είναι νηφάλιος και πολλές φορές δε ξέρει καν τι λέει....

0
Άβαταρ μέλους
eddiedimitris

 a1greece
Reactions: 282
Δημοσιεύσεις: 500
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 10:42 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Galis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 4:47 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 4:25 pm
Κλασσική κόντρα αιωνίων είναι στο πρόγραμμα κι αυτά, αλλά αυτό το πράγμα να βρίζει διοικούντας την οικογένεια παίκτη αντιπάλου,πιθανόν μόνο εδω το βλέπουμε!Ο εν λόγω διοικούντας βέβαια σπάνια είναι νηφάλιος και πολλές φορές δε ξέρει καν τι λέει....
Γενικοτερα δε θυμαμαι να εχω δει απο διοικούντες του Ολυμπιακού τετοια θεματα...Τελοσπαντων.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 9:40 pm

Πάει κι ο Χίλιαρντ η Ζαλγκίρις λέει είναι το φαβορί για την απόκτηση του, δεν αναφέρεται καν ο Ολυμπιακός σαν κάποιος απ τους μνηστήρες...Συμπέρασμα:Λογικά πράγματι με Λάϊτι κλείνουν οι μεταγραφές και "βόμβα" δεν υπάρχει όπως μας έλεγε ο γνωστός ρεπόρτερ.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 9:51 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 9:40 pm
Πάει κι ο Χίλιαρντ η Ζαλγκίρις λέει είναι το φαβορί για την απόκτηση του, δεν αναφέρεται καν ο Ολυμπιακός σαν κάποιος απ τους μνηστήρες...Συμπέρασμα:Λογικά πράγματι με Λάϊτι κλείνουν οι μεταγραφές και "βόμβα" δεν υπάρχει όπως μας έλεγε ο γνωστός ρεπόρτερ.
Μα η βόμβα όπως όλα δείχνουν ήταν μόνο στο μυαλό ή στην πληροφόρηση του γνωστού ρεπόρτερ. Έχω δει να μιλάνε γι' αυτή και κάποιοι Παναθηναϊκοί στο Twitter, αλλά είναι από αυτούς με τις αμφιβόλου ποιότητος πληροφορίες που έχουν κοροϊδέψει και κάποιοι εδώ μέσα. Αρκετοί μάλιστα χρησιμοποίησαν την πληροφορία και σαν δόλωμα-βρώμα, ότι αν δίνατε 1,2 στον Μήτογλου, θα πρέπει τόσα τουλάχιστον να προτείνετε και σε Βεζένκοφ.

Προσωπικά θα ρωτήσω μία πηγή που έχω μήπως και μάθω αν όντως ευσταθεί, ωστόσο απ' όσο βλέπω γενικά η εμπιστοσύνη του κόσμου στον συμπαθέστατο ρεπόρτερ είναι λίγο πεσμένη. Δεν ξέρω πραγματικά.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 9:52 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 9:40 pm
Πάει κι ο Χίλιαρντ η Ζαλγκίρις λέει είναι το φαβορί για την απόκτηση του, δεν αναφέρεται καν ο Ολυμπιακός σαν κάποιος απ τους μνηστήρες...Συμπέρασμα:Λογικά πράγματι με Λάϊτι κλείνουν οι μεταγραφές και "βόμβα" δεν υπάρχει όπως μας έλεγε ο γνωστός ρεπόρτερ.
Η ¨βόμβα¨πήγαινε στον Μήτογλου και το μέγαλο της υπόθεσης δεν είχε να κάνει με την αξία του αλλά σε ποια ομάδα έπαιζε.
Μετά τον Λάιτι και τον Σακίλ, δεν νομίζω να πάμε σε 2-3ρι ( οκ, ο Τάιλερ μπορεί να ειδωθεί ως τέτοιο λόγω ύψους, αλλά με αυτόν είναι ειδική κατάσταση). Αν δεν κάτσει ο Τάιλερ (έχουμε πει ότι πρέπει να περιμένουμε μέχρι τον Αύγουστο) τότε μας βλέπω να κινούμαστε για κλασσικό sg ή και combo αφού έχουμε πολλούς ημίψηλους που λέγαμε παλιά. Π.χ ο Λάιτι παλιά θα χαρακτηριζόταν ως Ελ. :bball:
* Παίδες ο "ρεπόρτερ" που λέτε είναι ο διευθυντής του μεγαλύτερου αθλητικού μέσου της χώρας. Σήμερα μπήκα στο sdna (για δεύτερη ή τρίτη φορά στη ζωή μου) και βλέπω αναπαραγωγή του ρεπορτάζ περί Μήτογλου, και μάλιστα έλεγε ότι προτίμησε την Αρμάνι από τα λεφτά του Ολυμπιακού.
Δείτε το κι αυτό. Το SDNA φαντάζομαι δεν έχει λόγο να "ανεβάσει" την ερυθρόλευκη ΚΑΕ.
Επιπλέον ο Διαμαντόπουλος είναι τόσα χρόνια στο κουρμπέτι, θα ανέβαζε τέτοιο πράγμα για Έλληνα παίκτη; Δεν ξέρει ότι κάποια στιγμή θα βγει;

Θέλετε εδώ να θυμίσω τι γραφόταν τη μέρα που ο Σλούκας πήγε στο ξενοδοχείο όπου έδωσε τα χέρια κι είχε την πρώτη συμφωνία με τον Ολυμπιακό; Πριν τον αφήσει τελικά η Φενέρ. Εκείνη τη μέρα ο Διαμαντόπουλος το είχε βγάλει. Οι περισσότεροι έλεγαν "σιγά μην ήρθε ο Σλούκας, να τον δουν όλοι κλπ". Ένας χαβαλές γενικά.

Ο ίδιος έβγαλε για την πρόταση του Ολυμπιακού στον Καλάθη. Την επιβεβαίωσε λίγο καιρό μετά ο αντζέντης του και ύστερα κι ο ίδιος ο παίκτης.

Είναι άλλο να πει ότι παίζει ένα άλφα ποσό για παίκτες (΄όπως είχε πει πέρσι) και να μην κάτσει τελικά κι άλλο να λέει για συγκεκριμένη πράξη. Το ένα χαρακτηρίζει πρόθεση (μελλοντική πράξη) και το άλλο τελεσμένο γεγονός, το οποίο μπορεί να διασταυρωθεί πολύ σύντομα. Πόσο μάλλον (ξαναλέω) όταν μιλάμε για Ελληνες παίκτες.

Σε αυτό το κομμάτι, στο θέμα Σπανούλη και στην επιστροφή στην Α1, οι περισσότεροι από εσάς συντάσσονται και πολύ σύντομα θα έχουμε την απάντηση. Αν κάτι από τα 3 δεν ισχύει εγώ, όπως συνηθίζω εδώ θα είμαι να με ¨¨ κράξετε¨.

Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 21, 2021 10:08 pm

Συμφωνώ φίλε μου, πρέπει να αποκτηθεί shooting guard για να ναι πλήρης η ομάδα!Μην τα περιμένουν κι όλα από Βεζε και απ τα 4-5 τρίποντα που θα επιχειρήσει ο Σλούκι...Έψαχνα τόπικ για να αναφερθώ στη Ζαλγκίρις, ας το γράψω εδω όμως:Φτιάχνει συμπαθέστατη ομάδα και θα βγάλει τα άντερα πολλών πάλι....Λοβερν-Νέμπο στους ψηλούς μας κάνει ενα πολυ ενδιαφέρον δίδυμο, συμπαθητικός κι ο Γκιφάϊ που πήρε και προσπαθεί να "ψήσει" και Χίλιαρντ!Not bad....

0
Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιουν 21, 2021 10:24 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 10:08 pm
Συμφωνώ φίλε μου, πρέπει να αποκτηθεί shooting guard για να ναι πλήρης η ομάδα!Μην τα περιμένουν κι όλα από Βεζε και απ τα 4-5 τρίποντα που θα επιχειρήσει ο Σλούκι...Έψαχνα τόπικ για να αναφερθώ στη Ζαλγκίρις, ας το γράψω εδω όμως:Φτιάχνει συμπαθέστατη ομάδα και θα βγάλει τα άντερα πολλών πάλι....Λοβερν-Νέμπο στους ψηλούς μας κάνει ενα πολυ ενδιαφέρον δίδυμο, συμπαθητικός κι ο Γκιφάϊ που πήρε και προσπαθεί να "ψήσει" και Χίλιαρντ!Not bad....
Πολύ πεσμένη και χειρότερη από περσυ θα ναι η ζαλγκιρις. Πηγαίνει σε αλλού είδους μονοπάτια, καθώς αμερικανοποιειται πολύ. Είναι αρκετά μείον αν της φύγει κ ο γιοκουμπαιτις. Τη ζαλγκιρις την έχουμε συνηθίσει με φουλ το λιθουανικο στοιχείο και όποτε ήταν ψηλά στο προσκήνιο, πάντα βασιζόταν σε γηγενείς παίχτες. Σιγά σιγά χάνεται η ταυτότητα που χε δώσει ο Σάρας στην ομάδα κ λογικό αν σκεφτεί κάνει ότι έφυγε ο ίδιος και σιγά σιγά αποχωρούν κ παίχτες του λιθουανικου κορμού. Τώρα με τζειλεν Σμιθ και καλνιετις στα γκαρντ αντί γουοκαπ κ γκριγκονις, δε ξέρω πόσο θα αντέξει. Ο νεμπο έρχεται αντί ρουμπιτ που ήξερε κιλά μπάσκετ. Ο ίδιος είναι φερελπις, με πολύ ταλέντο, αθλητικοτητα και ταχύτητα, αλλά αρκετά μονοδιάστατος καθώς μόνο πικ εν ρολ παίζει. Στα συν του ότι είναι εξαιρετικός αμυντικός κ ριμπάουντερ.. Θα δείξει τι θα κάνει κ ο σιλερ μιας κ τώρα θα βάλει τω σφραγίδα του στην ομάδα. Λίγο οφφ τοπικ η αναφορά μου, αλλά μιας κ ανέφερες τη ζαλγκιρις, είπα να παραθέσω τη γνώμη μου. Ακόμα κ χιλλιαρντ να πάρει την βλέπω 13η φέτος

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 5:57 am

Jimmyrogue84 έγραψε:
Δευ Ιουν 21, 2021 9:40 pm
Πάει κι ο Χίλιαρντ η Ζαλγκίρις λέει είναι το φαβορί για την απόκτηση του
Αν ισχύει αυτό τότε το κόστος του είναι αρκετά κάτω από τα 700 χιλιάρικα, δε νομίζω ότι όπως είναι η δομή των αμοιβών στη Ζαλγκίρις παίζει να του έδιναν τόσα.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
paspalj

 
Reactions: 1
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2020 1:14 pm
Τοποθεσία: Alexandroupoli
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Sarunas Marciulionis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 10:46 am

Μετά την απώλεια Μήτογλου ( θα μας στοιχίσει πολύ τη στιγμή που θα σταματήσει ο Πρίντεζης ) , η επιλογή Dorsey είναι μονόδρομος για να βγει ο σχεδιασμός ειδικά με τις επιλογές στους ξένους- μέχρι στιγμής 7 ? -(Walkup -mackisic-lighty-livio-martin-fall-carter ) . Αν πάρουμε ως σενάριο ότι ο Dorsey βρίσκει ομάδα στο NBA , θα ήθελα να δω ποιος θα σουτάρει ? με μόλις 2 παίχτες στο 40 % Σλούκας - Βεζένκοφ προβλέπω όλες οι ομάδες να κλείνουν τη ρακέτα και να μας αφήνουν να "τουβλάρουμε" από τη περιφέρεια ... ΄Σουτ έχουμε από τη θέση 1 και 4 , να παρακαλάμε να μη τραυματιστεί ο Βεζένκοφ ...

0
Άβαταρ μέλους
prime7

 a1greece
Reactions: 351
Δημοσιεύσεις: 774
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 06, 2021 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 10:49 am

Αγγελόπουλοι σας παρακαλώ φέρτε ένα 2αρι φονιά στον Ολυμπιακό!!!🎼🎵🎶

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 22, 2021 11:30 am

paspalj έγραψε:
Τρί Ιουν 22, 2021 10:46 am
Μετά την απώλεια Μήτογλου ( θα μας στοιχίσει πολύ τη στιγμή που θα σταματήσει ο Πρίντεζης ) , η επιλογή Dorsey είναι μονόδρομος για να βγει ο σχεδιασμός ειδικά με τις επιλογές στους ξένους- μέχρι στιγμής 7 ? -(Walkup -mackisic-lighty-livio-martin-fall-carter ) . Αν πάρουμε ως σενάριο ότι ο Dorsey βρίσκει ομάδα στο NBA , θα ήθελα να δω ποιος θα σουτάρει ? με μόλις 2 παίχτες στο 40 % Σλούκας - Βεζένκοφ προβλέπω όλες οι ομάδες να κλείνουν τη ρακέτα και να μας αφήνουν να "τουβλάρουμε" από τη περιφέρεια ... ΄Σουτ έχουμε από τη θέση 1 και 4 , να παρακαλάμε να μη τραυματιστεί ο Βεζένκοφ ...
Δεν έχω καταλάβει ακόμη τι σκέφτεται σε αυτό το κομμάτι ο Μπαρτζώκας, του οποίου το παιχνίδι πηγαίνει αρκετά στο τρίποντο. Δεν ταιριάζει καθόλου στη φιλοσοφία του αυτό το ρόστερ.

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”