2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 9:31 pm

-Το drive του ο Μακίσικ μια χαρά μπορεί να το κάνει κι από το 3 πάντως. Το θέμα είναι άλλο. Δίπλα στον Παπ, βάζεις 3ρι σουτέρ κι όχι τον Μακίσικ. :bball: Γι΄αυτό δεν τους θες και στην ίδια πεντάδα ως sg-sf.
- Όταν λέω ότι θέλουμε συμπληρωματικό ψηλό, σαν τον Κ. Αντετοκούμπο, Δ. Αγραβάνη, Μπογρίνιο, εννοώ ότι πάει για 6ος ψηλός και καλύτερα τρίτος σέντερ. Με 2 τραυματισμούς στο 4-5 (δεν είναι και τίποτε τρελό,ας πούμε τον Μάρτιν και τον Πρίντεζη που έχει κι βεβαρημένο ιστορίκο) μένουμε π.χ με τη μεταγραφή στο 5, τον Βεζένκοφ και τον Ζαν Σαρλ. Δύσκολαααααααααα τα πράγματα αν μιλάμε για 2 αγώνες και πάνω.
Ας πάρουμε βρε παιδί και τον Καββαδά που ξέρει και τα λημέρια. Φέτος θα έχουμε και Α1 και δεν μπορούμε να πάμε με το ροτέισον το περσινό. Όπως ακριβώς κάνει και με τον Λούντζη δηλαδή. Λογικά παίζει ως σκέψη αυτή και θα προκύψει.

AlexD

 nba
Reactions: 1426
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 9:48 pm

Σίγουρα θέλουμε 6ο ψηλό φέτος που θα παίζουμε και Α1. Και δεν νομίζω όσο τον έχω δει ότι ο Χρηστιδης μπορεί να σταθεί ούτε στην Α1.

Από τους πιθανούς στόχους προφανώς προτιμώ τον αδερφό του Γιάννη, είναι ο μόνος με προοπτικές. Εντάξει προφανώς ο Μπογρης πχ είναι πιο έτοιμος να δώσει περισσότερα, αλλά ο μικρός μπορεί του χρόνου να είναι πολύ καλύτερος. Όπως έχω ξαναπεί βέβαια, αν ο Χουγκαζ μπορεί στην Α1 να παίξει ως 5 θα τον έκλεινα με κλειστά τα μάτια ως 6ο. Σε 2 χρόνια θα παίζει μπασκεταρα τούτος, δεν τίθεται θέμα. Βασικά θα τον έκλεινα όπως και να χει, ακόμα και με πλάνο δανεισμού την 1η χρόνια.

Κατά τα άλλα αν ο σπαν όντως σταματήσει ή απλά δεν ανανεώσει και πάει αλλού (οι περισσότεροι δημοσιογράφοι δηλώνουν βέβαιοι ότι δεν σταματάει φέτος το μπάσκετ), είναι πολύ πιο εύκολο και το 3αρι. Αν μείνει δεν το βλέπω να έρχεται...

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 9:57 pm

AlexD έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 9:48 pm
Σίγουρα θέλουμε 6ο ψηλό φέτος που θα παίζουμε και Α1. Και δεν νομίζω όσο τον έχω δει ότι ο Χρηστιδης μπορεί να σταθεί ούτε στην Α1.

Από τους πιθανούς στόχους προφανώς προτιμώ τον αδερφό του Γιάννη, είναι ο μόνος με προοπτικές. Εντάξει προφανώς ο Μπογρης πχ είναι πιο έτοιμος να δώσει περισσότερα, αλλά ο μικρός μπορεί του χρόνου να είναι πολύ καλύτερος. Όπως έχω ξαναπεί βέβαια, αν ο Χουγκαζ μπορεί στην Α1 να παίξει ως 5 θα τον έκλεινα με κλειστά τα μάτια ως 6ο. Σε 2 χρόνια θα παίζει μπασκεταρα τούτος, δεν τίθεται θέμα. Βασικά θα τον έκλεινα όπως και να χει, ακόμα και με πλάνο δανεισμού την 1η χρόνια.

Κατά τα άλλα αν ο σπαν όντως σταματήσει ή απλά δεν ανανεώσει και πάει αλλού (οι περισσότεροι δημοσιογράφοι δηλώνουν βέβαιοι ότι δεν σταματάει φέτος το μπάσκετ), είναι πολύ πιο εύκολο και το 3αρι. Αν μείνει δεν το βλέπω να έρχεται...
Σωστός κι ο Χουγκάζ. Ως νέος έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον απ' όλους, αφού ο έτερος νέος ο Αντέτο, αν τα πάει καλά θα φύγει για ΝΒΑ με τη μία. Αντίθετα ο Χουγκάζ πιο πιθανό είναι να κάτσει Ευρώπη. Σπανιότατα βλέπουμε νέους Έλληνες να πηγαίνουν καλά κι ακόμα σπανιότατα να τα πάνε καλά. Ο Γιάννης είναι μια άλλη υπόθεση, προφανώς.

Το θέμα είναι ότι είναι ένα ψηλό φόργουορντ. Δεν τον κόβω για σέντερ και πάλι καλά να λέμε. ΚΑι νομίζω ότι πιο πολύ μάς κάνει παίκτης που να έχει πιο πολύ το 5 από το 4. Έβαλα και τον Αγραβάνη στην κουβέντα γιατί είναι δικός μας, έρχεται πετώντας, έχει τσαγανό για να σπρώξει και εμπειρία από την Ευρωλίγκα. Για μένα μια χαρά είναι ο Μπόγρης. Ξέρει την ομάδα, την αγαπάει, δεν μιλάει και μπαίνει για 3 λεπτά και τα δίνει όλα.

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 10:55 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 9:31 pm
-Το drive του ο Μακίσικ μια χαρά μπορεί να το κάνει κι από το 3 πάντως. Το θέμα είναι άλλο. Δίπλα στον Παπ, βάζεις 3ρι σουτέρ κι όχι τον Μακίσικ. :bball: Γι΄αυτό δεν τους θες και στην ίδια πεντάδα ως sg-sf.
- Όταν λέω ότι θέλουμε συμπληρωματικό ψηλό, σαν τον Κ. Αντετοκούμπο, Δ. Αγραβάνη, Μπογρίνιο, εννοώ ότι πάει για 6ος ψηλός και καλύτερα τρίτος σέντερ. Με 2 τραυματισμούς στο 4-5 (δεν είναι και τίποτε τρελό,ας πούμε τον Μάρτιν και τον Πρίντεζη που έχει κι βεβαρημένο ιστορίκο) μένουμε π.χ με τη μεταγραφή στο 5, τον Βεζένκοφ και τον Ζαν Σαρλ. Δύσκολαααααααααα τα πράγματα αν μιλάμε για 2 αγώνες και πάνω.
Ας πάρουμε βρε παιδί και τον Καββαδά που ξέρει και τα λημέρια. Φέτος θα έχουμε και Α1 και δεν μπορούμε να πάμε με το ροτέισον το περσινό. Όπως ακριβώς κάνει και με τον Λούντζη δηλαδή. Λογικά παίζει ως σκέψη αυτή και θα προκύψει.
Παντως δυσκοκα ο Κώστας Αντετο να δεχόταν να ρθει ως 6ος ψηλος και τις περισσότερες φορές ουσιαστικά εκτος 12αδας. Για 5ος-4ος ναι , είπαμε δεν κάνει για νβα αλλα δεν ειναι για να τον συγκρίνεις με Αγραβανη και Μπογρη..

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 10:59 pm

JohnnyPao έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 10:55 pm

Παντως δυσκοκα ο Κώστας Αντετο να δεχόταν να ρθει ως 6ος ψηλος και τις περισσότερες φορές ουσιαστικά εκτος 12αδας. Για 5ος-4ος ναι , είπαμε δεν κάνει για νβα αλλα δεν ειναι για να τον συγκρίνεις με Αγραβανη και Μπογρη..
Έχεις δίκιο μου φαίνεται. :)

AlexD

 nba
Reactions: 1426
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 11:07 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 9:57 pm
AlexD έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 9:48 pm
Σίγουρα θέλουμε 6ο ψηλό φέτος που θα παίζουμε και Α1. Και δεν νομίζω όσο τον έχω δει ότι ο Χρηστιδης μπορεί να σταθεί ούτε στην Α1.

Από τους πιθανούς στόχους προφανώς προτιμώ τον αδερφό του Γιάννη, είναι ο μόνος με προοπτικές. Εντάξει προφανώς ο Μπογρης πχ είναι πιο έτοιμος να δώσει περισσότερα, αλλά ο μικρός μπορεί του χρόνου να είναι πολύ καλύτερος. Όπως έχω ξαναπεί βέβαια, αν ο Χουγκαζ μπορεί στην Α1 να παίξει ως 5 θα τον έκλεινα με κλειστά τα μάτια ως 6ο. Σε 2 χρόνια θα παίζει μπασκεταρα τούτος, δεν τίθεται θέμα. Βασικά θα τον έκλεινα όπως και να χει, ακόμα και με πλάνο δανεισμού την 1η χρόνια.

Κατά τα άλλα αν ο σπαν όντως σταματήσει ή απλά δεν ανανεώσει και πάει αλλού (οι περισσότεροι δημοσιογράφοι δηλώνουν βέβαιοι ότι δεν σταματάει φέτος το μπάσκετ), είναι πολύ πιο εύκολο και το 3αρι. Αν μείνει δεν το βλέπω να έρχεται...
Σωστός κι ο Χουγκάζ. Ως νέος έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον απ' όλους, αφού ο έτερος νέος ο Αντέτο, αν τα πάει καλά θα φύγει για ΝΒΑ με τη μία. Αντίθετα ο Χουγκάζ πιο πιθανό είναι να κάτσει Ευρώπη. Σπανιότατα βλέπουμε νέους Έλληνες να πηγαίνουν καλά κι ακόμα σπανιότατα να τα πάνε καλά. Ο Γιάννης είναι μια άλλη υπόθεση, προφανώς.

Το θέμα είναι ότι είναι ένα ψηλό φόργουορντ. Δεν τον κόβω για σέντερ και πάλι καλά να λέμε. ΚΑι νομίζω ότι πιο πολύ μάς κάνει παίκτης που να έχει πιο πολύ το 5 από το 4. Έβαλα και τον Αγραβάνη στην κουβέντα γιατί είναι δικός μας, έρχεται πετώντας, έχει τσαγανό για να σπρώξει και εμπειρία από την Ευρωλίγκα. Για μένα μια χαρά είναι ο Μπόγρης. Ξέρει την ομάδα, την αγαπάει, δεν μιλάει και μπαίνει για 3 λεπτά και τα δίνει όλα.
Ο Μπογρης κιόλας έχει και σουτακι μέσης απόστασης. Δεν αξιοποιηθηκε στην πρώτη του θητεία αλλά το χει και είναι πολύτιμο για να το αφήνεις ανεκμεταλευτο όταν υπάρχει. Σίγουρα δεν με χαλάει κιόλας. Και μου πάει (σε σχέση με τον αγραβανη) πιο πολύ και σαν χαρακτήρας, και ας μην είναι τόσο παθιασμένος συγκριτικά.

Ναι και εγώ δεν νομίζω να είναι ο χουγκαζ αυτό που θέλουμε για του χρόνου. Για αυτό και η πρόταση να κλείσει από τώρα και ας μείνει άλλον έναν χρόνο για να έρθει το επόμενο καλοκαίρι σε εμάς.

Έχω ένα προαίσθημα ότι μέσα στο σκ θα έχουμε την πρώτη ανακοίνωση.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 04, 2021 11:15 pm

AlexD έγραψε:
Παρ Ιουν 04, 2021 11:07 pm


Ο Μπογρης κιόλας έχει και σουτακι μέσης απόστασης. Δεν αξιοποιηθηκε στην πρώτη του θητεία αλλά το χει και είναι πολύτιμο για να το αφήνεις ανεκμεταλευτο όταν υπάρχει. Σίγουρα δεν με χαλάει κιόλας. Και μου πάει (σε σχέση με τον αγραβανη) πιο πολύ και σαν χαρακτήρας, και ας μην είναι τόσο παθιασμένος συγκριτικά.

Ναι και εγώ δεν νομίζω να είναι ο χουγκαζ αυτό που θέλουμε για του χρόνου. Για αυτό και η πρόταση να κλείσει από τώρα και ας μείνει άλλον έναν χρόνο για να έρθει το επόμενο καλοκαίρι σε εμάς.

Έχω ένα προαίσθημα ότι μέσα στο σκ θα έχουμε την πρώτη ανακοίνωση.
Στα ίδια είμαστε. Και στο τελευταίο. Απλώς δεν μπορεί να γίνει ανακοίνωση, όπως δεν έγινε με τον Πολονάρα, Γκος κλπ. Παίζουν ακόμα στις ομα΄δες τους. Αλλά θα έχουμε λογικά δημοσίευματα που θα λένε ότι έκλεισε ο άσσος και το 5. :wink:

Ilias7

 euroleague
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 05, 2021 8:31 am

Δε ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό ένα τέτοιο ρόστερ αλλά θα ήταν ιδανικό κατά τη γνώμη μου. Όλα αυτά με τη προοπτική πως θα παίζουμε Α1 και αυτόματα θα αυξηθούν οι αγώνες της σεζόν.

1:Σλούκας, Γουόκαπ, Λούντζης

2:Μεταγραφή, Λαρεντζάκης

2-3: ΜακΚίσικ

3:Παπανικολάου, Ρογκαβόπουλος

4:Βεζένκοβ, Πρίντεζης, Χουγκάζ

4-5:Ζαν Σαρλς

5:Μάρτιν, Φαλ

Η μεταγραφή στο 2 θα πρέπει να είναι ένας παίχτης σκόρερ με έφεση στο σουτ. Όπου θα κουμπώνει με Παπ και ΜακΚίσικ στο 3.

Ο Γουόκαπ θα είναι τρελή αναβάθμιση σε σχέση με τη περσινή σεζόν.

Λούντζης,Ρογκαβόπουλος,Χουγκάζ θα πρέπει να είναι μόνιμα στη 12αδα της Α1 πέρνοντας σοβαρό χρόνο συμμετοχης.

Σπανούλης δε ξέρω τι θα κάνει αλλά ακόμα και έτσι θα χωρούσε στο ρόστερ με ένα περιορισμένο ρόλο φυσικά.

1
1 Εικόνα
AlexD

 nba
Reactions: 1426
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 05, 2021 9:26 am

Ilias7 έγραψε:
Σάβ Ιουν 05, 2021 8:31 am
Δε ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό ένα τέτοιο ρόστερ αλλά θα ήταν ιδανικό κατά τη γνώμη μου. Όλα αυτά με τη προοπτική πως θα παίζουμε Α1 και αυτόματα θα αυξηθούν οι αγώνες της σεζόν.

1:Σλούκας, Γουόκαπ, Λούντζης

2:Μεταγραφή, Λαρεντζάκης

2-3: ΜακΚίσικ

3:Παπανικολάου, Ρογκαβόπουλος

4:Βεζένκοβ, Πρίντεζης, Χουγκάζ

4-5:Ζαν Σαρλς

5:Μάρτιν, Φαλ

Η μεταγραφή στο 2 θα πρέπει να είναι ένας παίχτης σκόρερ με έφεση στο σουτ. Όπου θα κουμπώνει με Παπ και ΜακΚίσικ στο 3.

Ο Γουόκαπ θα είναι τρελή αναβάθμιση σε σχέση με τη περσινή σεζόν.

Λούντζης,Ρογκαβόπουλος,Χουγκάζ θα πρέπει να είναι μόνιμα στη 12αδα της Α1 πέρνοντας σοβαρό χρόνο συμμετοχης.

Σπανούλης δε ξέρω τι θα κάνει αλλά ακόμα και έτσι θα χωρούσε στο ρόστερ με ένα περιορισμένο ρόλο φυσικά.
Συμφωνώ πολύ με αυτό το ροστερ. Με την υποσημείωση ότι ο Σπαν δε χωράει με τίποτα όμως. Βγήκε και πιο έντονα ότι τον θέλει η Αρμάνι, ας πάει στον Έκτορα να πάρει άλλη μια ευρώ κούπα να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.

Κατά τα άλλα μου αρέσει πολύ το ροστερ αν το 2αρι βγει καλό δηλαδή.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 05, 2021 10:53 am

Ilias7 έγραψε:
Σάβ Ιουν 05, 2021 8:31 am
Δε ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό ένα τέτοιο ρόστερ αλλά θα ήταν ιδανικό κατά τη γνώμη μου. Όλα αυτά με τη προοπτική πως θα παίζουμε Α1 και αυτόματα θα αυξηθούν οι αγώνες της σεζόν.

1:Σλούκας, Γουόκαπ, Λούντζης

2:Μεταγραφή, Λαρεντζάκης

2-3: ΜακΚίσικ

3:Παπανικολάου, Ρογκαβόπουλος

4:Βεζένκοβ, Πρίντεζης, Χουγκάζ

4-5:Ζαν Σαρλς

5:Μάρτιν, Φαλ

Η μεταγραφή στο 2 θα πρέπει να είναι ένας παίχτης σκόρερ με έφεση στο σουτ. Όπου θα κουμπώνει με Παπ και ΜακΚίσικ στο 3.

Ο Γουόκαπ θα είναι τρελή αναβάθμιση σε σχέση με τη περσινή σεζόν.

Λούντζης,Ρογκαβόπουλος,Χουγκάζ θα πρέπει να είναι μόνιμα στη 12αδα της Α1 πέρνοντας σοβαρό χρόνο συμμετοχης.

Σπανούλης δε ξέρω τι θα κάνει αλλά ακόμα και έτσι θα χωρούσε στο ρόστερ με ένα περιορισμένο ρόλο φυσικά.
Βαλε στο 2 ντορσει η χιλιαρντ και το αγοραζω..Υπο ιδανικες συνθηκες θα θελα και τον εισι στην θεση του ζαν σαρλ αλλα μην ειμαστε και πλεονεκτες..Καλα οτι ο σπανουλης θα παει στην αρμανι μονο σαν ανεκδοτο μπορω να το παρω..Εδω θελει να παιζει 20λεπτα και θα παει σε ομαδα φαιναλ 4? :roofl: Για μας η καλυτερη λυση θα ναι να γινει αυτο,καλος χρυσος ο μπιλ αλλα αφου δεν μπορει να δεχθει οτι πλεον μονο να εχει ρολο ρεγιες μπορει να χει ας παει οπου θεωρει καλυτερα!Ελπιζω να μην πιεσουν οι αφοι τον μπαρτζω να χει παλι τοσο μεγαλο ρολο γιατι θα χασουμε αλλη μια χρονια και δεν μας παιρνει.. Ετσι και κανει κανα 2 καλα παιχνιδια με την εθνικη δεν βλεπω να το γλυτωνουμε...

2
2 Εικόνα
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 05, 2021 11:11 am

Ilias7 έγραψε:
Σάβ Ιουν 05, 2021 8:31 am
Δε ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό ένα τέτοιο ρόστερ αλλά θα ήταν ιδανικό κατά τη γνώμη μου. Όλα αυτά με τη προοπτική πως θα παίζουμε Α1 και αυτόματα θα αυξηθούν οι αγώνες της σεζόν.

1:Σλούκας, Γουόκαπ, Λούντζης

2:Μεταγραφή, Λαρεντζάκης

2-3: ΜακΚίσικ

3:Παπανικολάου, Ρογκαβόπουλος

4:Βεζένκοβ, Πρίντεζης, Χουγκάζ

4-5:Ζαν Σαρλς

5:Μάρτιν, Φαλ

Η μεταγραφή στο 2 θα πρέπει να είναι ένας παίχτης σκόρερ με έφεση στο σουτ. Όπου θα κουμπώνει με Παπ και ΜακΚίσικ στο 3.

Ο Γουόκαπ θα είναι τρελή αναβάθμιση σε σχέση με τη περσινή σεζόν.

Λούντζης,Ρογκαβόπουλος,Χουγκάζ θα πρέπει να είναι μόνιμα στη 12αδα της Α1 πέρνοντας σοβαρό χρόνο συμμετοχης.

Σπανούλης δε ξέρω τι θα κάνει αλλά ακόμα και έτσι θα χωρούσε στο ρόστερ με ένα περιορισμένο ρόλο φυσικά.
Πολυ ωραιο ροστερακι, απλώς επειδή ο Γουοκαπ θα τσιμπήσει σίγουρα το εκατομμύριο αν τελικά θα ρθει η μεταγραφή στο 2 πολυ δυσκολα θα ναι επιπέδου Ντορσει και Χιλιαρντ. Κάποιος με γυρω στα 500χιλ θα μπορει να ρθει πχ Μαρινκοβιτς ή Ερικσον.

Επίσης και Ρογκαβοπουλος και Χουγκαζ πολυ δυσκολο, μάλλον έναν απτους 2 και αν.

Επίσης αντι για Ζαν Σαρλς θα προτιμούσα την Κοστελο της κανάρια.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 05, 2021 11:25 am

Μαρεσει το ρόστερ του Ηλία δεδομένων των συνθηκών ( με την προϋπόθεση ότι το δυάρι παίζει και στο τρία ) .

Δεν μου αρέσει γενικότερα όμως γιατί πάλι μιλάμε για ομάδα που θα παλέψει για 8αδα και υπάρχει σοβαρή περίπτωση να μην τα καταφέρει

1
1 Εικόνα
AlexD

 nba
Reactions: 1426
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 05, 2021 11:28 am

berry έγραψε:
Σάβ Ιουν 05, 2021 11:25 am
Μαρεσει το ρόστερ του Ηλία δεδομένων των συνθηκών ( με την προϋπόθεση ότι το δυάρι παίζει και στο τρία ) .

Δεν μου αρέσει γενικότερα όμως γιατί πάλι μιλάμε για ομάδα που θα παλέψει για 8αδα και υπάρχει σοβαρή περίπτωση να μην τα καταφέρει
Πιστεύεις όμως ότι είναι θέμα επιλογών ή λες ότι δεν σου αρέσει που δεν υπάρχει μεγαλύτερο μπάτζετ να προσθέσουμε επιπλέον στοιχεία σε κάθε θέση με καλύτερους /πιο ακριβούς; Το δυάρι και 3 πρέπει να παίζει και σουτ πρέπει να έχει και γενικά πρέπει να είναι σκόρερ αλλιώς όταν σφίξουν οι άμυνες στο 2ο μισό θα αναρωτιομαστε τι πήγε στραβά και δεν σκοράρουμε σε επιθέσεις μισού γηπέδου.

0
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 05, 2021 11:31 am

Είναι ξεκάθαρα θέμα μπατζετ

Σε τέτοιο ρόστερ θες σουινγκμαν να σκοτώνει.

Εκεί πρέπει να πέσουν τα λεφτά.

Ο μπακ απ του Σλουκα ας μην είναι και τόσο ακριβός στο κάτω κάτω

2
2 Εικόνα
Ilias7

 euroleague
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 05, 2021 11:35 am

berry έγραψε:
Σάβ Ιουν 05, 2021 11:25 am
Μαρεσει το ρόστερ του Ηλία δεδομένων των συνθηκών ( με την προϋπόθεση ότι το δυάρι παίζει και στο τρία ) .

Δεν μου αρέσει γενικότερα όμως γιατί πάλι μιλάμε για ομάδα που θα παλέψει για 8αδα και υπάρχει σοβαρή περίπτωση να μην τα καταφέρει
Προσπάθησα να είναι πιο κοντά στο μπάτζετ που πιστεύω πως θα έχουμε και με μια νότα αισιοδοξίας.

Δε πιστεύω πως έχουμε πολλές πιθανότητες να πάρουμε σούπερ 2αρη και Γουόκαπ.

Θα προτιμούσα να παίρναμε ένα πολύ καλό γκαρντ όπου θα είχε μεγάλη έφεση στο σκορ και ας παίρναμε ως δεύτερο ασσο το Γκραντ του Προμηθέα.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”