2021-2022-Ολυμπιακός - Mεταγραφές

Συντονιστής: Captains

akistsok199333

 sophomore
Reactions: 13
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Παρ Δεκ 25, 2020 11:20 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 01, 2021 9:05 pm

Λετε τελικα ο μπαρτζωκας λογω θετικου κλεισιματος μιας σχετικα αποτυχημενης πρωτης προσπαθειας να θελησει να αλλαξει με το γαντι την ομαδα?οπως καπως ετσι λογου χαρη
1)σλουκας χακετ νικολαιδης
2)ντορσει λαρεντζακης σπανουλης
3)παπανικολαου μακισικ χαραλαμπο
4)βεζενκοφ πριντεζης ζαν σαρλ
5)χαντερ χασαν χρηστιδης

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Απρ 01, 2021 11:03 pm

akistsok199333 έγραψε:
Πέμ Απρ 01, 2021 9:05 pm
Λετε τελικα ο μπαρτζωκας λογω θετικου κλεισιματος μιας σχετικα αποτυχημενης πρωτης προσπαθειας να θελησει να αλλαξει με το γαντι την ομαδα?οπως καπως ετσι λογου χαρη
1)σλουκας χακετ νικολαιδης
2)ντορσει λαρεντζακης σπανουλης
3)παπανικολαου μακισικ χαραλαμπο
4)βεζενκοφ πριντεζης ζαν σαρλ
5)χαντερ χασαν χρηστιδης
Η χρονιά ήταν αποτυχημένη. Κανονικά και με τον νόμο. ΄΄Οχι τόσο για τη βαθμολογική θέση, αλλά για τα όσα είδαμε το δίμηνο του τρόμου και πολλά απ΄' αυτά συνεχίζουμε να τα βλέπουμε.
Ο Σπανούλης δεν συνεχίζει. Θα ψηνόμουν να τον δω κόουτς αντί του κόουτς. Όχι άλλο κάρβουνο. Συγκλονιστική η προσφορά του. :obey: 2 κούπες και 2 τελικοί στην έδρα του αντιπάλου κάτα ένα μεγάλο ποσοστό οφείλονται σε αυτόν. Παίκτης που παίζει να είναι το logo της Ευρωλίγκας, όπως ο Τζ. Ουέστ για το ΝΒΑ.
Από το 17΄και μετά, έπρεπε να πλαισιωθεί διαφορετικά και να αποδεχθεί άλλον ρόλο. Κάτι πήγε να κάνει ο Μπλατ τον πρώτο του (μισό)χρόνο, αλλά έφαγε κράξιμο από τα εγχώρια ΜΜΕ.

Η φετινή του εικόνα (μεταξύ δέχτηκε και τις περισσότερες τάπες ανά λεπτό συμμετοχής στην Ευρωλίγκα, κι ας βάραγε σχεδόν τα διπλάσια τρίποντα από δίποντα...) όπου όταν έμπαινε κόλλαγε η επιθετική λειτουργία της ομάδας ( τα έδωσε όλα στην άμυνα όμως και το εννοώ) τον στεναχώρησε και τον ίδιο. Είναι δεδομένο ότι έχει καταλάβει ότι δεν μπορεί πια στην Ευρωλίγκα. Μπορεί να τον δούμε όμως με την Εθνική. Εκεί με συγκεκριμένο ρόλο, μπορεί να προσφέρει πολλά για ένα τουρνουά.


Ροστεράκι:

1)Σλούκας, Τζέιλιν Σμιθ, Νικολαίδης
2)Λόιντ, Λάρε
2-3) Μακίσικ, Μπρόκχοφ
3) Παπανικολάου
3-4) Βεζένκοφ (μας έβαλε τα γυαλιά-μισό κρέντιτ και στον κοόυτς-and justice for all)
4) Πρίντεζης
4-5) Ζαν Σαρλ
5-4 :D Τζοκ Λαντέιλ
5) (Άστον) Μάρτιν

* Τσόντες για Α1:
Τον Χαραλαμπόπουλο ας τον αφήσουμε να παίξει σε καμιά γκαράζ μπάντα τον άνθρωπο.
Τον υιό Χουγκάζ γίνεται να τον τσιμπήσουμε στη λούφα;

Αν ο Χρηστίδης μπορεί να παίξει το 5 στις εγχώριες, είμαστε οκ στο σέντερ. Αλλιώς δεν θα μας χάλαγε κι ο Μπογρίνιο. Ιδανικό τρίτο πεντάρι. Θα μπει, θα παίξει, τσιμουδιά δεν θα βγάλει.

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 6:05 am

Καλημερα στο κονκλάβιο που λέει κ μια ψυχή.
@συντροφε72 :welcome: :wave:

Μου αρέσει τρελά το ρόστερ σου με μια διαφωνία..Καλός χρυσός ο Landale ,θα ήθελα όμως κάποιον πιο αθλητικό κ ίσως πιο ψηλο ώστε να ταιριάξει με Hassan.

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 8:39 am

john wick έγραψε:
Παρ Απρ 02, 2021 6:05 am
Καλημερα στο κονκλάβιο που λέει κ μια ψυχή.
@συντροφε72 :welcome: :wave:

Μου αρέσει τρελά το ρόστερ σου με μια διαφωνία..Καλός χρυσός ο Landale ,θα ήθελα όμως κάποιον πιο αθλητικό κ ίσως πιο ψηλο ώστε να ταιριάξει με Hassan.
Καλώς σε βρήκα Τζόνι. Με γεια και τον νέο σου ρόλο ως μοντ. :wink:

Χαίρομαι που σου αρέσει.
Ο Λαντέιλ είναι 2.11, είναι δυνατός (κι ας μην είναι τίγκα στον τρικέφαλο, δελτοειδή και με τεράστιες πλάτες) ξέρει πολύ μπάσκετ, σουτάρει από μέση και μακρινή (σημαντικότα-το με όλους τους δεινόσαυυρους που κυκλοφορούν εκεί έξω) παίζει άμυνα, έχει πάσα, βαζει ψυχή ( κλασσικός aussie) και είναι μέγα ¨κλέψιμο" αν τον πάρουμε. Είναι για κορυφαίες ομάδες της λίγκας. Ο Σάρας τον ήθελε διακαώς στη φετινή Μπατσελόνα ως δίδυμο/γκανιάν/φορκάστ :) με τον επίσης πρώην Ζαλγκίρ-ιο, Ντέιβις.

Οι Λόιντ, Λαντέιλ, Μπρόκχοφ θα είναι οι κορυφαίοι ξένοι που έχουμε πάρει (λέμε τώρα....)τα τελευταία χρόνια, ενώ ο Τζ. Σμιθ είναι στην κατηγορία "στοίχημα" , " πολλά υποσχόμενος" "γρίφος'. Μια κατηγορία που μπορεί να σου βγάλει Μακίσικ, και Μάρτιν και μπορεί να σου βγάλει και Χάρισσον, Έλλις. ..Εδώ θα το παίξω Πόντιος Πιλάτος- ο γνωστός Ρωμαίος γυμναστής που έδωσε το όνομά του στις Πιλάτες, όπως όλοι ξέρουμε. :P

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 9:04 am

Υποσημείωση: Ο (ψηλός και αθλητικός :)) Λαντέιλ μπορεί να παίξει και στο 4 όπως γράφω και πιο πάνω, ως καθαρό PF με τον Άστον Μάρτιν ως 5ρι, είτε εναλλασσόμενος σε 4 και 5 με τον Ζαν Σαρλ Ντε Γκωλ σε άμυνα κι επίθεση.
Μπορούμε π.χ να κατεβάσουμε ψηλό σχήμα- καμικάζι- με Τζ. Σμιθ-Μπρόκχοφ- Βεζένκοφ- Λαντέιλ- Μάρτιν που θα έχει κορυφαία άμυνα σε 4 θέσεις (και στη μία που θα χάσκει λίγο, ο Σάσα θα δίνει ύψος/μάκρος) και κορυφαίο σουτ από το 2 και το 3 και συμπαθητικό από τις άλλες 2.
Νον μπαντ ατ ολ, όταν κυνηγάμε σκορ ( κάτι που μας έγινε δεύτερη φύση φέτος ) :roll:

Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1428
Δημοσιεύσεις: 6371
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 10:46 am

basket72 έγραψε:
Παρ Απρ 02, 2021 9:04 am
Υποσημείωση: Ο (ψηλός και αθλητικός :)) Λαντέιλ μπορεί να παίξει και στο 4 όπως γράφω και πιο πάνω, ως καθαρό PF με τον Άστον Μάρτιν ως 5ρι, είτε εναλλασσόμενος σε 4 και 5 με τον Ζαν Σαρλ Ντε Γκωλ σε άμυνα κι επίθεση.
Μπορούμε π.χ να κατεβάσουμε ψηλό σχήμα- καμικάζι- με Τζ. Σμιθ-Μπρόκχοφ- Βεζένκοφ- Λαντέιλ- Μάρτιν που θα έχει κορυφαία άμυνα σε 4 θέσεις (και στη μία που θα χάσκει λίγο, ο Σάσα θα δίνει ύψος/μάκρος) και κορυφαίο σουτ από το 2 και το 3 και συμπαθητικό από τις άλλες 2.
Νον μπαντ ατ ολ, όταν κυνηγάμε σκορ ( κάτι που μας έγινε δεύτερη φύση φέτος ) :roll:
Καλώς τον και πάλι :)

Καλό ροστεράκι, με Jaleen Smith μέσα που μου αρέσει αρκετά σαν παίκτης και μπορεί να βγει λαβράκι. Φτηνή λύση, χαμηλού ρίσκου και για backup του Σλούκα για 15 λεπτά καλός, αν υπάρχει ακόμα ένας combo guard στο ρόστερ. Σαν εναλλακτική έχω προτείνει και Kendrick Perry, αν πάμε σε κάτι πιο ακριβό.

Ο Landale θα ήταν καλή περίπτωση, αλλά για 550-600 χιλιάδες ας πούμε. Αν ζητήσει 700-800 χιλιάδες, σε αυτά τα λεφτά σίγουρα βρίσκουμε κάτι καλύτερο. Πάντως μπορεί να μαρκάρει και 7-footers αν χρειαστεί χωρίς να είναι καμία μαούνα, οπότε ίσως ταιριάζει στα θέλω του Μπαρτζώκα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 1:04 pm

kojito έγραψε:
Παρ Απρ 02, 2021 10:46 am

Καλώς τον και πάλι :)

Καλό ροστεράκι, με Jaleen Smith μέσα που μου αρέσει αρκετά σαν παίκτης και μπορεί να βγει λαβράκι. Φτηνή λύση, χαμηλού ρίσκου και για backup του Σλούκα για 15 λεπτά καλός, αν υπάρχει ακόμα ένας combo guard στο ρόστερ. Σαν εναλλακτική έχω προτείνει και Kendrick Perry, αν πάμε σε κάτι πιο ακριβό.

Ο Landale θα ήταν καλή περίπτωση, αλλά για 550-600 χιλιάδες ας πούμε. Αν ζητήσει 700-800 χιλιάδες, σε αυτά τα λεφτά σίγουρα βρίσκουμε κάτι καλύτερο. Πάντως μπορεί να μαρκάρει και 7-footers αν χρειαστεί χωρίς να είναι καμία μαούνα, οπότε ίσως ταιριάζει στα θέλω του Μπαρτζώκα.
Καλώς σε βρήκα: :)
Δεν ξέρω το κασέ του ΛΑντέιλ (ούτε και του Μπρόκχοφ) αλλά εικάζω ότι ο ένας χρόνος απουσίας από τα παρκέ που ανεβάζουν τα κασέ των παικτών, θα τους έχει καταστήσει κάπως πιο προσιτούς.

AlexD

 nba
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 2542
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 1:07 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Απρ 01, 2021 11:03 pm
akistsok199333 έγραψε:
Πέμ Απρ 01, 2021 9:05 pm
Λετε τελικα ο μπαρτζωκας λογω θετικου κλεισιματος μιας σχετικα αποτυχημενης πρωτης προσπαθειας να θελησει να αλλαξει με το γαντι την ομαδα?οπως καπως ετσι λογου χαρη
1)σλουκας χακετ νικολαιδης
2)ντορσει λαρεντζακης σπανουλης
3)παπανικολαου μακισικ χαραλαμπο
4)βεζενκοφ πριντεζης ζαν σαρλ
5)χαντερ χασαν χρηστιδης
Η χρονιά ήταν αποτυχημένη. Κανονικά και με τον νόμο. ΄΄Οχι τόσο για τη βαθμολογική θέση, αλλά για τα όσα είδαμε το δίμηνο του τρόμου και πολλά απ΄' αυτά συνεχίζουμε να τα βλέπουμε.
Ο Σπανούλης δεν συνεχίζει. Θα ψηνόμουν να τον δω κόουτς αντί του κόουτς. Όχι άλλο κάρβουνο. Συγκλονιστική η προσφορά του. :obey: 2 κούπες και 2 τελικοί στην έδρα του αντιπάλου κάτα ένα μεγάλο ποσοστό οφείλονται σε αυτόν. Παίκτης που παίζει να είναι το logo της Ευρωλίγκας, όπως ο Τζ. Ουέστ για το ΝΒΑ.
Από το 17΄και μετά, έπρεπε να πλαισιωθεί διαφορετικά και να αποδεχθεί άλλον ρόλο. Κάτι πήγε να κάνει ο Μπλατ τον πρώτο του (μισό)χρόνο, αλλά έφαγε κράξιμο από τα εγχώρια ΜΜΕ.

Η φετινή του εικόνα (μεταξύ δέχτηκε και τις περισσότερες τάπες ανά λεπτό συμμετοχής στην Ευρωλίγκα, κι ας βάραγε σχεδόν τα διπλάσια τρίποντα από δίποντα...) όπου όταν έμπαινε κόλλαγε η επιθετική λειτουργία της ομάδας ( τα έδωσε όλα στην άμυνα όμως και το εννοώ) τον στεναχώρησε και τον ίδιο. Είναι δεδομένο ότι έχει καταλάβει ότι δεν μπορεί πια στην Ευρωλίγκα. Μπορεί να τον δούμε όμως με την Εθνική. Εκεί με συγκεκριμένο ρόλο, μπορεί να προσφέρει πολλά για ένα τουρνουά.


Ροστεράκι:

1)Σλούκας, Τζέιλιν Σμιθ, Νικολαίδης
2)Λόιντ, Λάρε
2-3) Μακίσικ, Μπρόκχοφ
3) Παπανικολάου
3-4) Βεζένκοφ (μας έβαλε τα γυαλιά-μισό κρέντιτ και στον κοόυτς-and justice for all)
4) Πρίντεζης
4-5) Ζαν Σαρλ
5-4 :D Τζοκ Λαντέιλ
5) (Άστον) Μάρτιν

* Τσόντες για Α1:
Τον Χαραλαμπόπουλο ας τον αφήσουμε να παίξει σε καμιά γκαράζ μπάντα τον άνθρωπο.
Τον υιό Χουγκάζ γίνεται να τον τσιμπήσουμε στη λούφα;

Αν ο Χρηστίδης μπορεί να παίξει το 5 στις εγχώριες, είμαστε οκ στο σέντερ. Αλλιώς δεν θα μας χάλαγε κι ο Μπογρίνιο. Ιδανικό τρίτο πεντάρι. Θα μπει, θα παίξει, τσιμουδιά δεν θα βγάλει.
Καλώς τον!

Το μόνο που δε μου αρέσει πολύ το 7 ξένοι σε αυτό το ρόστερ γιατί όποιος μείνει έξω από Α1 θα ρολάρει πολύ πιο αργά και δύσκολα. (Και για τον Μπόγρη έχω την εντύπωση πως από το προηγούμενο πέρασμα του υπάρχουν θέματα, μπορεί όμως να κάνω και λάθος.) Αν έκανες μια αντικατάσταση ξένου με Έλληνα στο ρόστερ πως θα το έφτιαχνες;

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 1:20 pm

AlexD έγραψε:
Παρ Απρ 02, 2021 1:07 pm


Καλώς τον!

Το μόνο που δε μου αρέσει πολύ το 7 ξένοι σε αυτό το ρόστερ γιατί όποιος μείνει έξω από Α1 θα ρολάρει πολύ πιο αργά και δύσκολα. (Και για τον Μπόγρη έχω την εντύπωση πως από το προηγούμενο πέρασμα του υπάρχουν θέματα, μπορεί όμως να κάνω και λάθος.) Αν έκανες μια αντικατάσταση ξένου με Έλληνα στο ρόστερ πως θα το έφτιαχνες;
Kαλώς σε βρήκα!
Νομίζω ότι είναι μονόδρομος οι 7 ξένοι (και για τις 2 ελληνικές) αν θέλουμε να παλέψουμε έστω για την 8η θέση.
Σε μας θα μπορούσε να παίξει ο Ζαν Σαρλ μονάχα στην Ευρώπη. Έχει ένα χρόνο που κάνει ακριβώς το ίδιο-οκ, μπορεί κανείς να κάνει υπόθεση εργασίας, ότι το έχει.

Αν έπρεπε (με το μαχαίρι στον λαιμό, λέμε :D ) να πάμε με 6 ξένους θα έφερνα πίσω τον Βάγγο τον Μάντζαρη.
Πλάκαααααααααα κάνω. :P


Τον Ντόρσεϊ στη θέση Λόιντ, το δίχως άλλο. Εννοείται ότι αν μπορούμε να πάμε για Μήτογλου (αντί Ζαν Σαρλ Ντε Γκωλ και Φρανσουά Μιτεράν μαζί εννοείται πως ψήνομαι. Αν και δεν είμαι πολύ της αναζωπύρωσης της κόντρας των λεγόμενων αιωνίων και θα προτιμούσα να μην ασχοληθούμε. Αν έπαιζε π.χ στον ¨Αρη, θα έλεγα με τα χίλια να πάμε.

* Ο Μπογρίνιο είναι Ολυμπιακός. Όχι "Ολυμπιακάρα". Εννοείται ότι έρχεται αν τον ζητήσουμε. Έχει και σπίτι στα νότια- όλα καλά. Ξέρει αυτός. Αν και στην Ισπανία πάλι μια χαρά είναι ο άνθρωπος. Πολίτης του κόσμου πια.

rohtas

 
Reactions: 7
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 26, 2020 12:25 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 2:18 pm

Καλησπέρα! Την άλλη εβδομάδα έρχεται η Χιμκι στο Σεφ. Λέτε να πέσουν και τπτ υπογραφές με το Μικι μια που θα βολεύει? Πώς βλέπετε το σεναριακι μου, καλό? :cool:
Κάτι αντίστοιχο ήθελε να κάνει και η Μακάμπι με το Λόιντ και έφαγε χυλοπιτα από ότι φαίνεται :D

0
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1428
Δημοσιεύσεις: 6371
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 2:31 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Απρ 02, 2021 1:04 pm
Καλώς σε βρήκα: :)
Δεν ξέρω το κασέ του ΛΑντέιλ (ούτε και του Μπρόκχοφ) αλλά εικάζω ότι ο ένας χρόνος απουσίας από τα παρκέ που ανεβάζουν τα κασέ των παικτών, θα τους έχει καταστήσει κάπως πιο προσιτούς.
Και οι δύο παίζουν στην Αυστραλία φέτος. Ο Broekhoff υπέγραψε πρόσφατα, ούτε πέρσι στο Dallas έπαιξε πάρα πολύ (17 συμμετοχές με 10 λεπτά μέσο όρο), οπότε εικάζω ότι αν δεν μπουν στο παιχνίδι διεκδίκησης του ομάδες με γερά πορτοφόλια, δεν θα κοστίζει πάνω από 500-600 χιλιάδες πλέον. Ο Landale είναι πιο νέος οπότε ίσως να μην έχει πέσει τόσο το κασέ του. Αλλά κι εγώ νομίζω ότι δεν θα είναι ούτε περίπτωση των 400 χιλιάδων, αλλά ούτε και των 800-900. Κάπου στα 600 με 700 τον βλέπω.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 2:52 pm

Ο Μπρόκχοφ στα 4 πρώτα παιχνίδια στην Αυστραλιανή λίγκα ήταν έως και άφαντος αλλά χθες έκανε ένα καλό παιχνίδι:
https://nbl.com.au/player/113805/1640134/ryan-broekhoff
Λογικό βέβαια τόσο καιρό που είχε να παίξει, μ' αυτόν αποκτούμε και σταθερό σουτ επιτέλους από το 3, θεωρώ δεδομένο ότι ο Μπαρτζώκας θα προσπαθήσει να εντάξει περισσότερους σουτέρ στην ομάδα.
Ο Λαντέιλ είναι ίσως ο τύπος που γεφυρώνει την ανάγκη του Μπαρτζώκα για σέντερ που παίζουν με αλλαγές και τον απαραίτητο όγκο για να παίξουν άμυνα ψηλότερους παίκτες.
Κοίταζα λίγο και στην Αυστραλιανή Λίγκα με την συζήτηση για τον Λαντέιλ και τον Μπροκχόφ και στατιστικά ξεχωρίζει και ο
John Mooney https://nbl.com.au/player/3692/1573089/john-mooney
Έχουμε καμιά εικόνα γι΄ αυτόν;

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 3:08 pm

rohtas έγραψε:
Παρ Απρ 02, 2021 2:18 pm
Καλησπέρα! Την άλλη εβδομάδα έρχεται η Χιμκι στο Σεφ. Λέτε να πέσουν και τπτ υπογραφές με το Μικι μια που θα βολεύει? Πώς βλέπετε το σεναριακι μου, καλό? :cool:
Κάτι αντίστοιχο ήθελε να κάνει και η Μακάμπι με το Λόιντ και έφαγε χυλοπιτα από ότι φαίνεται :D
ο μικι με τις εμφανισεις που κανει παιζει να ζητησει 1,5μ οποτε τον ξεχναμε..

ο λοιντ θελει 1εκ+ και ηδη τον κυνηγαει η μακαμπι οποτε τον ξεχναμε..Οταν φωναζαμε να τον παρουνε περσι μου φερανε τον χαρισον..

Ο μπροκχοφ λογικα με κανα 700ρι ερχεται αλλα θεωρω οτι στο 3 αν περιμενουν οτι ο παπ θα ξαναπαιξει μπασκετ σε καλο επιπεδο δεν θα παρουν παικτη και θα κατεβαζουν τον σασα για λιγο.Αν τυχον και σταματησει ο σπαν και παρουμε 3 κοντους χωραει παντως.

Πιστευω στο 2 θα παρουμε τον ντορσει και εναν ασσο με μαξ 400χιλ..εγω θα θελα χακετ , γκος ,γουολκαπ κτλ αλλα δεν πιστευω θα φτασουμε σε τετοια χρηματα.

Η λογικη λεει οτι θα παρουμε και εναν βασικο ψηλο με μαξ 900χιλ(βλεπω τον χαντερ να παιζει πολυ) και η ενα 4ρο5ρι συμπληρωματικο η εναν 7φουτερ με μαξ 400χιλ.

Με τετοιο μπατζετ παλι τα ιδια με φετος θα χουμε αλλα δεν τους κοβω τους αφους για κατι καλυτερο..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 4:56 pm

kojito έγραψε:
Παρ Απρ 02, 2021 2:31 pm


Και οι δύο παίζουν στην Αυστραλία φέτος. Ο Broekhoff υπέγραψε πρόσφατα, ούτε πέρσι στο Dallas έπαιξε πάρα πολύ (17 συμμετοχές με 10 λεπτά μέσο όρο), οπότε εικάζω ότι αν δεν μπουν στο παιχνίδι διεκδίκησης του ομάδες με γερά πορτοφόλια, δεν θα κοστίζει πάνω από 500-600 χιλιάδες πλέον. Ο Landale είναι πιο νέος οπότε ίσως να μην έχει πέσει τόσο το κασέ του. Αλλά κι εγώ νομίζω ότι δεν θα είναι ούτε περίπτωση των 400 χιλιάδων, αλλά ούτε και των 800-900. Κάπου στα 600 με 700 τον βλέπω.
Ναι, αυτό εννοούσα :) όταν λέω ότι δεν παίζουν σε παρκέ που ανεβάζουν τα κασέ. Έμειναν εκτός ΝΒΑ (αυτό ήθελαν κι οι 2 βασικά) και Ευρωλίγκας ( Ο Λαντέιλ απέρριψε πρόταση του Σάρας για Βαρκελώνη, προκειμένου να εξαντλήσει τα περιθώρια για το ΝΒΑ).
Παίζουν αμφότεροι σε ομάδες της Μελβούρνης. Ο Μπρόκχοφ παίζει στην ίδια ομάδα με τον Κήφερ Σάικς, ό οποίος είναι μάλιστα το πρώτο βιολί. Αν μείνει ο κόουτς ( έχω ηδη τοποθετηθεί σχετικά- δεν τα βλέπω καλά με τον ίδιο κόουτς ακόμα κι αν φέρουμε τον Κλάιμπερν ξέρω εγώ...) παίζει να ενδιαφερθεί. Με το καλοκαίρι να μεσολαβεί ο Μπρόκχοφ θα βρει ρυθμό. Το καλό είναι ότι κι εκτός ρυθμού, σουτάρει όπως πάντα. Πολύ καλά δηλαδή.
Δεν τον λέω μονάχα για 3ρι, αλλά για το φτερό(2-3) και για να δίνει μπόι/μάκρος στην άμυνα. ΌΣο έπαιζε στη Λόκο τον θυμάμαι να πιάνει και να "εξολοθρεύει" τα αντίπαλα sg. Βασικά για τη θέση του Χάρισσον χωρίς όμως να μας πλασαριστεί ως άλλος Χάρισσον. Ως κίλλερ δηλαδή. Ρολίστας πολυτελείας είναι και σκυλί του πολέμου.

Σε κάθε περίπτωση, με 3 λίγκες να τρέχουν ύστερα από 3 χρόνια, θα χρειαστεί ν' ανοίξει το ρόστερ.

Θεωρώ επίσης ότι θα πάνε για γερό όνομα στο combo/sg. Λογικά μεταξύ Λόιντ και Ντόρσεϊ.
Δεν τον πήραν τον Σλούκα έτσι απλά για να πούνε ότι τον πήραν. Θέλουνε πάλι 8, αλλά εμπιστεύτηκαν λάθος άνθρωπο. Δατς ολ. Το θέμα είναι να πάρουν και καλό άσσο που να δίνει δύναμη και μέγεθος στα μετόπισθεν. Προφανώς κι ο Γουόκαπ είναι ιδανικός αλλά δεν βγαίνουν τα κουκιά- οπότε καλός κι ο Τζ. Σμιθ ως μικρός Γουόκαπ (έχουν φορέσει αμφότεροι τα κίτρινα της Λούντβισμπουρκ).

Ο Λαντέιλ είναι χωρίς αμφιβολία ο ιδανικός σέντερ. Και πίσω και μπροστά με τη δυνατότητα να παίξει σε 2 θέσεις αλλά και να τραβάει μακριά από τη ρακέτα τα αντίπαλα ντερέκια τύπου Φαλ, Ταβάρες, Παπαγιάννη και σία.
Δεν τον κόβω τον Μπαρτζώκα να τον έχει σκεφτεί, απλώς τον προτείνω ως τον ιδανικότερο, όχι ως τον πιθανότερο. Για κανά ΜΑΠ μας κόβω.

rohtas

 
Reactions: 7
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 26, 2020 12:25 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Απρ 02, 2021 5:29 pm

shaq7 έγραψε:
Παρ Απρ 02, 2021 3:08 pm
rohtas έγραψε:
Παρ Απρ 02, 2021 2:18 pm
Καλησπέρα! Την άλλη εβδομάδα έρχεται η Χιμκι στο Σεφ. Λέτε να πέσουν και τπτ υπογραφές με το Μικι μια που θα βολεύει? Πώς βλέπετε το σεναριακι μου, καλό? :cool:
Κάτι αντίστοιχο ήθελε να κάνει και η Μακάμπι με το Λόιντ και έφαγε χυλοπιτα από ότι φαίνεται :D
ο μικι με τις εμφανισεις που κανει παιζει να ζητησει 1,5μ οποτε τον ξεχναμε..

ο λοιντ θελει 1εκ+ και ηδη τον κυνηγαει η μακαμπι οποτε τον ξεχναμε..Οταν φωναζαμε να τον παρουνε περσι μου φερανε τον χαρισον..

Ο μπροκχοφ λογικα με κανα 700ρι ερχεται αλλα θεωρω οτι στο 3 αν περιμενουν οτι ο παπ θα ξαναπαιξει μπασκετ σε καλο επιπεδο δεν θα παρουν παικτη και θα κατεβαζουν τον σασα για λιγο.Αν τυχον και σταματησει ο σπαν και παρουμε 3 κοντους χωραει παντως.

Πιστευω στο 2 θα παρουμε τον ντορσει και εναν ασσο με μαξ 400χιλ..εγω θα θελα χακετ , γκος ,γουολκαπ κτλ αλλα δεν πιστευω θα φτασουμε σε τετοια χρηματα.

Η λογικη λεει οτι θα παρουμε και εναν βασικο ψηλο με μαξ 900χιλ(βλεπω τον χαντερ να παιζει πολυ) και η ενα 4ρο5ρι συμπληρωματικο η εναν 7φουτερ με μαξ 400χιλ.

Με τετοιο μπατζετ παλι τα ιδια με φετος θα χουμε αλλα δεν τους κοβω τους αφους για κατι καλυτερο..
Για 2-3 πάντως έχει ακουστεί και ο Έρικσον που νομίζω ειναι μια χαρά λύση. Μια τριάδα Γκος(Γουόλντεν), Ντόρσεϊ, Έρικσον ακούγεται πολύ καλό....αλλά ίσως και όνειρα θερινής νυκτός :hammer:

0
Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”