22η αγωνιστική

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zoys

Moderator
Reactions: 388
Δημοσιεύσεις: 5305
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 28, 2020 4:48 pm

Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Χίμκι-ΤΣΣΚΑ 19:00
Άλμπα-Φενερμπαχτσέ 20:30
Ολυμπιακός-Μπασκόνια 21:00
Μακάμπι-Ρεάλ 21:05
Βιλερμπάν-Ζαλγκίρις 21:45
Μπαρτσελόνα-Ζενίτ 22:00
Μιλάνο-Μπάγερν 22:15

Παρασκευή
Ερυθρός Αστέρας-Εφές 20:00
Βαλένθια-Παναθηναϊκός 22:00

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 28, 2020 5:42 pm

το πουλέν μου στην Βαλένθια παίζει ή είναι τραυματίας;

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basketikos13

 a1greece
Reactions: 19
Δημοσιεύσεις: 819
Εγγραφή: Τρί Ιαν 31, 2017 1:46 pm
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 29, 2020 12:07 am

Zoys έγραψε:
Τρί Ιαν 28, 2020 4:48 pm
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Χίμκι-ΤΣΣΚΑ 19:00
Άλμπα-Φενερμπαχτσέ 20:30
Ολυμπιακός-Μπασκόνια 21:00
Μακάμπι-Ρεάλ 21:05
Βιλερμπάν-Ζαλγκίρις 21:45
Μπαρτσελόνα-Ζενίτ 22:00
Μιλάνο-Μπάγερν 22:15

Παρασκευή
Ερυθρός Αστέρας-Εφές 20:00
Βαλένθια-Παναθηναϊκός 22:00
Χιμκι ΤΣΣΚΑ θα δώσω μικρό προβάδισμα στο χιμκι
Η Φενέρ θα νικήσει την Άλμπα στο Βερολίνο
Ο Ολυμπιακός θα κερδίσει εύκολα την Μπασκόνια.
Μικρό προβάδισμα της Ρεάλ στο Τελ αβιβ
Η Ζαλγκίρις θα κερδίσει την Βιλερμπάν.
Η Μπαρτσελόνα την Ζενίτ και το Μιλάνο τη Μπάγερν.

Στα της Παρασκευής βλέπω νίκη του Ερυθρού επί της Εφές και του Παναθηναϊκού στη Βαλένθια.

0
Άβαταρ μέλους
Zoys

Moderator
Reactions: 388
Δημοσιεύσεις: 5305
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 30, 2020 6:21 pm

Οι εκφράσεις απόγνωσης του Kurtinaitis κατά τη διάρκεια του αγώνα είναι σαν να φωνάζει στη διοίκηση να τον απαλλάξει από τη μιζέρια του να παραμένει στον πάγκο.

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 30, 2020 7:48 pm

Για τον Παναθηναικο θα ηταν καλοδεχούμενο ενα δωρο της Ρεάλ στο Τελ Αβίβ

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
gourgou

 a1greece
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2014 9:51 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 30, 2020 10:22 pm

Καινούργιο προπονητικό κόλπο. Με ματς ισόπαλο κ τελευταία κατοχή ο αντίπαλος, προτιμάνε να κάνουν φάουλ κ να δώσουν εύκολους πόντους από το να παίξουν άμυνα. Μάλιστα. Βέβαια το κορυφαίο ήταν πριν μερικά χρόνια μεταξύ Τρινκιέρι κ Λάσο όπου κάνανε φάουλ εκατέρωθεν ενώ ήταν μπροστά με ένα πόντο.
Τελικά κ την βολή έβαλε κ το ριμπάουντ χάσανε κ γλίτωσε ο Μεσίνα για σήμερα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 30, 2020 10:27 pm

Εντυπωσιακή εμφάνιση του Σαντ Ροος κόντρα στη Χίμκι. Έπαιξε τα περισσότερα λεπτά απ΄όλους τους συμπαίκτες του, με φοβερά στατιστικά στα οποία ξεχωρίζουν τα 5 κλεψίματα που πρέπει να είναι μες τις κορυφαίες επιδόσεις για φέτος.
Μιλώντας για στατιστικά, μου κάνει εντύπωση η αύξηση του ποσοστού ευστοχίας από το 3π, φέτος. Βρίσκουμε έξι παίκτες με πάνω από 50%, ενώ οι 10 πρώτοι έχουν πάνω από 47% (ανάμεσα τους και 2 του Ολυμπιακού- είναι να γελάει κανεί :P ς) και οι 10 τους έχουν καλύτερο ποσοστό από πέρσι και οι περισσότεροι έχουν ποσοστό καριέρας, μάλιστα!

Κατά τ'΄άλλα κρίμα για τη Μακάμπι που έχασε τόσους παίκτες και τώρα της βγαίνει. Θέλω να τη δω φέτος στο F4- για να δούμε αν θα βρει ρυθμό ο Τζάκσον, γιατί αν το κάνει θα τους βοηθήσει πολύ.

Άβαταρ μέλους
Neondreamer

 a1greece
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 11:01 pm
Τοποθεσία: Ν. Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Big Al
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 31, 2020 1:02 am

Αυτός ο κύριος με το κοστούμι στην άκρη του πάγκου της Μπαγερν, προπονητής είναι;

Όπως έλεγε βέβαια και μια ψυχή εδώ μέσα, σέρβος στο μπάσκετ δεν είναι εθνικότητα, είναι επάγγελμα. Να τι θα μπορούσε ίσως να ισχυριστεί ως ιδιότητα...

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 31, 2020 6:48 pm

Τι τους δίνει ο Αταμάν και πίνουν; Αυτός ο Λάρκιν πάλι δεν βλέπεται.

Άβαταρ μέλους
enypnio

 euroleague
Reactions: 6
Δημοσιεύσεις: 1492
Εγγραφή: Παρ Οκτ 20, 2006 5:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 31, 2020 8:23 pm

έχει χωριστό λίνκ για το βαλένθια παναθηναικός η μιλάμε εδώ?

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 01, 2020 10:14 am

Μιλώντας για στατιστικά, μου κάνει εντύπωση η αύξηση του ποσοστού ευστοχίας από το 3π, φέτος. Βρίσκουμε έξι παίκτες με πάνω από 50%, ενώ οι 10 πρώτοι έχουν πάνω από 47% (ανάμεσα τους και 2 του Ολυμπιακού- είναι να γελάει κανεί :P ς) και οι 10 τους έχουν καλύτερο ποσοστό από πέρσι και οι περισσότεροι έχουν ποσοστό καριέρας, μάλιστα!
Μην ανησυχείς, μέχρι το τέλος θα έχουν ομαλοποιηθει τα ποσοστά χάρη στο Σβεντ. Βαράει απ όπου να'ναι, οπότε να ναι, για οποιοδήποτε λόγο, αρκεί να βαράει. Σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα του κόσμου θα ήταν στον πάγκο, για να μην πω ότι θα είχε φάει ξύλο.

Πάντως είναι και σαιζόν με τεράστια συμβόλαια στα σκουπίδια. Ο Κουφός νομίζω είναι το πιο κλασικό παράδειγμα, δεν ξέρω τι παίχτηκε με αυτόν. Μοζγκοφ κουτσός, Μακ άφαντος, Αμπρινες ακόμη συνέρχεται, Κασπι χάνει τη σαιζόν μάλλον, παίκτες που περιμέναμε να είναι σημεία αναφοράς.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Ilias7

 euroleague
Reactions: 131
Δημοσιεύσεις: 1568
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 01, 2020 10:22 am

Η Βαλένθια αυτή τη στιγμή αποτελεί την ευχάριστη έκπληξη των τελευταίων αγωνιστικών.
Έχει ρεκόρ 7-3 τους τελευταίους 10 αγώνες και δείχνει πως για τα καλά θα διεκδικήσει θέση στην 8αδα ή ακόμα και την 7η θέση.
Μια ομάδα που στο ξεκίνημα της δε πίστευαν πολλοί αλλά ανέκαμψε και δείχνει άκρως ανταγωνιστική.Τις δίνω περισσότερες ελπίδες να είναι 8αδα σε σχέση με το Μιλάνο.

Η Κίκμι πλέον είναι ξεκάθαρα η ομάδα απογοήτευση.Πάντα αυτή η ομάδα θα αποτελεί στοίχημα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Φεβ 01, 2020 10:46 am

yorgos έγραψε:
Σάβ Φεβ 01, 2020 10:14 am

Πάντως είναι και σαιζόν με τεράστια συμβόλαια στα σκουπίδια. Ο Κουφός νομίζω είναι το πιο κλασικό παράδειγμα, δεν ξέρω τι παίχτηκε με αυτόν. Μοζγκοφ κουτσός, Μακ άφαντος, Αμπρινες ακόμη συνέρχεται, Κασπι χάνει τη σαιζόν μάλλον, παίκτες που περιμέναμε να είναι σημεία αναφοράς.
Σωστός στην επισήμανσή σου!! Και τους 3 πρώτους που γράφεις τους περίμενα να δώσουν πράγματα με καλύτερο τον Μακ.
Για τον Αμπρίνες περίμενα χρονιά προσαρμογής γιατί ακόμα σε θεραπεία είναι το παιδί. Έπεσε και πάνω στον περίεργο τον Πέσιτς (μη σου τύχει) αλλά θα επανέλθει σιγά- σιγά. Το κλίμα της Βαρκελώνης, η οικογένεια κλπ βοηθάνε. Έπειτα είναι παίκτης που ξέρει τόσο πολύ μπάσκετ για τα ευρωπαϊκά δεδομένα, που νομίζω ότι είναι θέμα χρόνου.
Ο Κάσπι άτυχος.
Στη σούμα έτσι που τα λές είναι. Ακόμα - ακόμα κι ο Μονρό έχει πέσει αρκετά. Μονάχα ο Μίροτιτς που όμως είναι άλλη κλάση που θα έγραφε και το ΦΩΣ των ΣΠΟΡ.

Όσο για τον Σβεντ που γράφεις, γέλασα πολύ στο άλλο σου ποστ, εκεί που γράφεις για την πυλωτή. Άσε που μού θύμισε τον γείτονά μου τον Θόδωρο τον Αποσκίτη που πέρασε από Περιστέρι και έξυσε και λίγο στον Παναθηναϊκό. Εσύ θα τον θυμάσαι φαντάζομαι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”