2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τετ Μαρ 31, 2021 12:45 pm

prime7 έγραψε:
Τετ Μαρ 31, 2021 12:27 pm
Από Εύρωλιγκα ξέρουμε ποια ονόματα μένουν ελεύθερα το καλοκαίρι που μπορεί να μας ενδιαφέρουν? Σε ρεαλιστική βάση πάντα, Όχι τύπου Mike James.
Ανέβαζε το eurohoops ανά διαστήματα τους free agent της ευρωλιγκα και κάθε μήνα το έκανε update. Επίσης, τι θα λέγατε για το τζεριαν Γκραντ του Προμηθέα για πίσω απ το σλουκα; και γιατί όχι σε κάποια σχήματα να συνυπάρχουν στη 5αδα.

0
AlexD

 nba
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 2557
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Μαρ 31, 2021 1:07 pm

angel9 έγραψε:
Τετ Μαρ 31, 2021 11:32 am
AlexD έγραψε:
Τετ Μαρ 31, 2021 11:28 am


Και με 90% στις βολές σε Ισπανικό και Τσάμπιονς! Αλλά δε νομίζετε ότι το «Σερμαντίνι 3ος σέντερ» ανήκει σε μπάτζετ άλλης εποχής; Ο Χασάν Μάρτιν δεν νομίζω να είναι τόσο ξεκάθαρα καλύτερος του, για τον Έλλις αν δεν φτιάξει 1-2 πράγματα δεν το συζητώ καν, ούτε ο σημερινός Κουφός. Άρα τι, θα πάρουμε τουλάχιστον έναν καλύτερο του και τον Σερμαντίνι για τριπλέτα με Χασάν; Μακάρι, αλλά ή που θα έχει αυξηθεί ΠΟΛΥ το μπάτζετ ή θα έχει γίνει τραγική κατανομή, αλλιώς γυρνάς και τον Καββαδά για 3ο σέντερ ξέρω γω. Πιο πιθανό μου φαίνεται να θέλουμε τον Σέρμα για 2ο αντί του Οκτάβιου, ακόμα και αυτό αύξηση στο μπάτζετ (και αναβάθμιση) θα είναι.
Ξέρετε πόσα μπορεί να παίρνει πλέον ο Σερμαντινι;
Έγραψα στον πληθηντικό γιατί δεν απευθύνομαι αποκλειστικά σε εσένα. Δεν ξέρω πόσα παίρνει όχι, αλλά με τέτοια νούμερα στην Ισπανία έχω την αίσθηση πως θα παίρνει πιο πολλά από τον Έλλις που είχαμε για 2ο φέτος, για αυτό το λέω πως να έρθει για 3ος αν δεν ανέβει πολύ το μπάτζετ μου φαίνεται απίθανο. Προφανώς μακάρι, πολύ καλός είναι για 3ος, άλλωστε είναι και ωραίος τύπος, ξένος που κλαίει κτλ κτλ.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 02, 2021 10:09 pm

H Φενέρ αφήνει τον Τζ. Έντι. Νομίζω ότι μάς κάνει για δίπλα στον Παπ. Είναι 3ρι και πολύ καλός σουτέρ, με το + της φετινής του εμπειρίας από την Ευρωλίγκα.
Σε άλλα νέα, είμαστε στο περίμενε για τον Ντόρσεϊ που ήταν από την αρχή ο νούμερο ένα- και στέρεος- στόχος*. Θα του δώσει κάποιο χρόνο ο Μπαρτζώκας να δει τι γίνεται με το ΝΒΑ. αλλά το θέμα είναι πόσο. Υπάρχει πάντως μια πρώτη συμφωνία. Αν ευοδωθεί, έχει πολλές πιθανότητες ένα δίδυμο ΤΖ. Γκραντ και Ντόρσεϊ. Λογικά αυτοί οι 2 μαζί με τον Λαντέιλ είναι οι 3 με τους οποίους υπήρξαν επαφές (και με τον Ντόρσεϊ, μια αρχική συμφωνία).

* Η προτεραιότητα που δώθηκε στον Ντόρσεϊ είναι ενδεικτική και των σαφών( σε μένα τουλάχιστον) προθέσεων για επιστροφή στην Α1.

Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 03, 2021 4:36 am

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 02, 2021 10:09 pm
H Φενέρ αφήνει τον Τζ. Έντι. Νομίζω ότι μάς κάνει για δίπλα στον Παπ. Είναι 3ρι και πολύ καλός σουτέρ, με το + της φετινής του εμπειρίας από την Ευρωλίγκα.
Σε άλλα νέα, είμαστε στο περίμενε για τον Ντόρσεϊ που ήταν από την αρχή ο νούμερο ένα- και στέρεος- στόχος*. Θα του δώσει κάποιο χρόνο ο Μπαρτζώκας να δει τι γίνεται με το ΝΒΑ. αλλά το θέμα είναι πόσο. Υπάρχει πάντως μια πρώτη συμφωνία. Αν ευοδωθεί, έχει πολλές πιθανότητες ένα δίδυμο ΤΖ. Γκραντ και Ντόρσεϊ. Λογικά αυτοί οι 2 μαζί με τον Λαντέιλ είναι οι 3 με τους οποίους υπήρξαν επαφές (και με τον Ντόρσεϊ, μια αρχική συμφωνία).

* Η προτεραιότητα που δώθηκε στον Ντόρσεϊ είναι ενδεικτική και των σαφών( σε μένα τουλάχιστον) προθέσεων για επιστροφή στην Α1.
Η γνώμη μου είναι ότι δεν θα πρέπει να δωθεί χρόνος στο Ντόρσεϊ....η άρνηση του να κατέβει με την εθνική για να προετοιμαστεί στις ΗΠΑ, δείχνει ξεκάθαρα ότι ο παίκτης έχει άλλες βλέψεις και στόχους, οχι να συνεχίσει στον Ολυμπιακό.Διαφορετικά θα πήγαινε εκει για 2-3 βδομάδες, θα έκανε την έρευνα του και θα επέστρεφε Ελλάδα να υπογράψει.Πες ότι βρίσκει κάτι σε ενα μήνα και θα μας κρεμάσει και άντε να βρεις άλλον παίκτη μετά, ούτε απ το δεύτερο ράφι δε θα βρίσκεις!

0
reignman

allstar
Reactions: 1110
Δημοσιεύσεις: 3483
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 03, 2021 5:03 am

Jimmyrogue84 έγραψε:
Πέμ Ιουν 03, 2021 4:36 am
basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 02, 2021 10:09 pm
H Φενέρ αφήνει τον Τζ. Έντι. Νομίζω ότι μάς κάνει για δίπλα στον Παπ. Είναι 3ρι και πολύ καλός σουτέρ, με το + της φετινής του εμπειρίας από την Ευρωλίγκα.
Σε άλλα νέα, είμαστε στο περίμενε για τον Ντόρσεϊ που ήταν από την αρχή ο νούμερο ένα- και στέρεος- στόχος*. Θα του δώσει κάποιο χρόνο ο Μπαρτζώκας να δει τι γίνεται με το ΝΒΑ. αλλά το θέμα είναι πόσο. Υπάρχει πάντως μια πρώτη συμφωνία. Αν ευοδωθεί, έχει πολλές πιθανότητες ένα δίδυμο ΤΖ. Γκραντ και Ντόρσεϊ. Λογικά αυτοί οι 2 μαζί με τον Λαντέιλ είναι οι 3 με τους οποίους υπήρξαν επαφές (και με τον Ντόρσεϊ, μια αρχική συμφωνία).

* Η προτεραιότητα που δώθηκε στον Ντόρσεϊ είναι ενδεικτική και των σαφών( σε μένα τουλάχιστον) προθέσεων για επιστροφή στην Α1.
Η γνώμη μου είναι ότι δεν θα πρέπει να δωθεί χρόνος στο Ντόρσεϊ....η άρνηση του να κατέβει με την εθνική για να προετοιμαστεί στις ΗΠΑ, δείχνει ξεκάθαρα ότι ο παίκτης έχει άλλες βλέψεις και στόχους, οχι να συνεχίσει στον Ολυμπιακό.Διαφορετικά θα πήγαινε εκει για 2-3 βδομάδες, θα έκανε την έρευνα του και θα επέστρεφε Ελλάδα να υπογράψει.Πες ότι βρίσκει κάτι σε ενα μήνα και θα μας κρεμάσει και άντε να βρεις άλλον παίκτη μετά, ούτε απ το δεύτερο ράφι δε θα βρίσκεις!
Μια χαρά βολεύει το αφήγημα "περιμέναμε τον Dorsey μας εκαψε τελευταια στιγμη... και voila απο εδω ο καινουριος jenkins"

2
2 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 03, 2021 8:26 am

Δεν έχεις άδικο jimmyrogue84. Εγώ περισσότερο λέω πως κατά τη γνώμη έχουν τα πράγματα.
Φαντάζομαι ότι θα του δώσουν συγκεκριμένη ημερομηνία με συγκεκριμένο όρο στο συμβόλαιο αφού την κάψα του για το ΝΒΑ τη γνωρίζουν καλύτερα από εμάς.

Reignman καταλαβαίνω τι λες. Ενίοτε είχαμε αφήγημα, ενιότε όχι. Φέτος δείχνει ότι πάμε για άλλου τύπου και κόστους παίκτες. ΟΙ Λαντέιλ, Ντόρσεϊ και Φαλ αυτό δείχνουν.
Επιπλέον πέρσι, είχαμε όντως συγκεκριμένη πρόταση στον Καλάθη (το έχει πει ο ίδιος).
Τώρα, το αν έγινε η πρόταση γνωρίζοντας ότι θα πει όχι ο Νικ για να πουλήσουν αφήγημα σε σένα και σε μένα και στον Μήτσο του Δάγγουρα, και το Στέλιο τον Αλφάδι, τον Γιάννη τον Κατσαβίδι, ναι. οκ είναι κι αυτό μια σκέψη. :)

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 03, 2021 9:39 am

golitog7 έγραψε:
Πέμ Ιουν 03, 2021 9:31 am


Ο Καρτερ μου αρέσει και μένα. Μια ένσταση μόνο έχω: θα μπορέσει να παίξει άμυνα στο επίπεδο της γιουρολιγκ η θα γίνει ο νέος στόχος (μετά τον Σπανούλη) στις αλλαγές. Μου φαίνεται λίγο τσιλιβιθρας. Στην επίθεση πάντως είναι απόλαυση ο άνθρωπος. Δημιουργεί ανισορροπίες στην άμυνα (που θα έλεγε και ο Βαγγέλης Ιωάννου) για πλάκα.
Νομίζω ότι αν παίρναμε τον ξανθό της Ζαλγκίρις θα είχαμε τη δυνατότητα για ένα ρίσκο τύπου Κάρτερ στο 2, δεδομένου ότι Σλούκας και ξανθός θα παίζανε από 22-25 λεπτά έκαστος στο pg-sg ενώ ένα 15λεπτο στο sg θα έπαιρνε στην ξεφτίλα κι ο Μακίσικ ( ενώ υπάρχει κα το τίμιο 5λεπτο του Λάρε).

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 03, 2021 10:32 am

RipCity έγραψε:
Πέμ Ιουν 03, 2021 10:05 am

Αν έρθει ο Fall κατα τη γνώμη μου πρέπει να αλλαχθεί ο Jean-Charles με κάτι υψηλότερου επιπέδου.
Eγώ νομίζω ότι αν έρθει ο Φαλ τότε πρέπει να πάμε οπωσδήποτε για 2ρι με καλό περιφερειακό σουτ και 3 με επίσης βασικό του στοιχείο το σουτ από μέση/μακρινή.
Βασικά και να μην έρθει ο Φαλ τα ίδια θα έλεγα :) αλλά με τον Γάλλο γίγαντα, θα παίξει πολύ double team άρα κι ευκαιρίες στον Φαλ να μοιράζει ασίστ πίσω από την άρκτο που λέει κι ο γκουρού του γκρικ μπάσκετμπολ. :cool:
Τσιμπήστε τον Τζ. Έντι αφού ο Μπρόκχοφ είναι ακριβός και πέφτει μακριά.
Τετράδα πάντως με Γουόκαπ. Κάρτερ, Μπρόκχκοφ και Φαλ είναι κάτσε καλά για τον Ολυμπιακό των τελευταίων χρόνων.
Ο Γάλλος φέτος ήταν terror. Δεν είναι οι τάπες του ή τα ριμπάουντ όσο το ότι όταν έμπαινε αυτός η αντίπαλος ομάδα άλλαζε το παιχνίδι της. Eνώ και μπροστά θα κάνει τον Σλούκα να φτάσει τις 8 ασίστ μ.ο.

AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 411
Δημοσιεύσεις: 696
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 03, 2021 12:47 pm

Ωραία πρόταση ο Τζ. Έντι. Streaky shooter βέβαια αλλά στην μέρα του σε σμπαραλιάζει. Νομίζω κουμπώνει καλά σε σχήματα με τον Μακ στο 2 αλλά λογικά μπορεί να ανέβει και αυτός στο 2 και παίξει με Παπ στο 3. Το θέμα είναι πως αν πάρεις και Εντι και άλλον SG μήπως μαζεύονται πολλοί και δεν βγαίνουν τα κουκιά τόσο σε budget όσο και σε χρόνο συμμετοχής? Δηλαδή μιλάμε για 3 περιφερειακούς? Έναν παίχτη πίσω/δίπλα στον Σλούκα , έναν SG και ο Εντι σαν SF?

Φέτος η ομάδα ήταν πολύ κακή στο περιφερειακό σουτ με Χάρισον να έχει τραγικό shot selection (όποτε το τολμούσε) , από το 3 ουσιαστικά δεν απειλούσαμε παρά μόνο όταν ανέβηκε κατ ανάγκη ο Σασα εκεί. Οπότε φέτος εάν βρούμε 3π και από το 3 (από το SG θεωρώ ότι θα αυτονόητο ότι θα παρουμε παραπάνω πράγματα σε σχέση με Χάρισον) και εαν καταφέρει να ανέβει λίγο σε αυτό το κομμάτι ο Μακ και ο Ζαν Σαρλ θεωρώ πως ίσως δούμε ωραία πράγματα και πολύ μεγάλη ευελιξία σε σχήματα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 03, 2021 1:03 pm

Οι βασικοί στόχοι είναι πλεϊ μέϊκερ, σουτέρ και ψηλός....θα κλείσουν αυτά πρώτα λογικά που "φωνάζουν" τα κενά και μετά ότι μείνει θα πάνε για 3αρι....διάβασα ότι ο Γκος λέει πάει με λιγότερα λεφτά στη Ρεάλ, που δε το πιστεύω προσωπικά.Αν ισχύει όμως, ή του είπαν για μικρό χρόνο συμμετοχής ή έχουμε αποκτήσει κακή φήμη στη πιάτσα και δε μας πολυκαταδέχονται....Να δούμε και τους κοντούς ποιοι θα ναι γιατι όλο ακούμε ονόματα και στο τέλος άλλοι θα έρθουν

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 03, 2021 1:56 pm

Με τέτοια έλλειψη στους πλειμεικερ που αντιμετωπίζει όλη η Ευρώπη δεν υπήρχε περίπτωση παιχτες όπως ο Goss ή ο Walkup να πήγαιναν ως 2οι σε ομαδα που δεν εχει σίγουρη 8αδα , εδω και για μας το συζητάμε αν θα έρχονταν ως 1οι. Ειδικά όταν τους κοιτάνε ομαδες όπως η ρεαλ ή η αρμανι. Παντως με Μακισικ και Παπανικολάου, αν ερθει και για μπακαπ ασος κανας Γκραντ μαζι με τον Καρτερ του Λαυρίου για μπακαπ 2αρι θα υπάρχει πολύ μεγάλο θέμα στο σουτ και κατά συνέπεια στο spacing της ομαδας. Θα ντουμπλαρουν ολοι τον Φαλ (αν τον πάρετε τελικά) και θα πιέζουν καλα και τον Σλουκα κι αυτο ειναι ολο. Ακομα και το βασικό σας 2αρι να ναι σουτερ ολκής και παλι θα χρειάζεται άλλος ένας, γιατί 3 σουτερ δεν αρκούν σε μια ομαδα (Σλουκας, 2αρι, Βεζενκοφ).

Σλουκας , Γκραντ
Χ , Καρτερ , Λαρετζακης
Παπανικολαου , Μακισικ
Βεζενκοφ , Σαρλς , Πριντεζης
Φακ , Μαρτιν

Η front line σας θα είναι πολύ ωραία και πληθωρική ετσι αλλα στους πλάγιους θα υπάρχει θέμα, ο Καρτερ ειναι ωραιος παιχτης αλλα δεν κολλάει με ΣακΜακ. Ο Λαρετζακης θα χαλαστει αν ειναι μονιμα εκτός 12αδας (το λεω σε περίπτωση που ερθει επιπλέον 3/2αρι σουτερ) και δεν το συζητω καν αν τελικά μεινει ο Σπανουλης..

0
Άβαταρ μέλους
lefpan

 nba
Reactions: 1822
Δημοσιεύσεις: 2249
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 29, 2017 8:31 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Ζάρκο, Fast Eddie
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 4

Πέμ Ιουν 03, 2021 7:40 pm

Jimmyrogue84 έγραψε:
Πέμ Ιουν 03, 2021 1:03 pm
Οι βασικοί στόχοι είναι πλεϊ μέϊκερ, σουτέρ και ψηλός....θα κλείσουν αυτά πρώτα λογικά που "φωνάζουν" τα κενά και μετά ότι μείνει θα πάνε για 3αρι....διάβασα ότι ο Γκος λέει πάει με λιγότερα λεφτά στη Ρεάλ, που δε το πιστεύω προσωπικά.Αν ισχύει όμως, ή του είπαν για μικρό χρόνο συμμετοχής ή έχουμε αποκτήσει κακή φήμη στη πιάτσα και δε μας πολυκαταδέχονται....Να δούμε και τους κοντούς ποιοι θα ναι γιατι όλο ακούμε ονόματα και στο τέλος άλλοι θα έρθουν
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι μισοί φίλοι εδώ μέσα δεν νοιάζονται για 3αρι, και οι άλλοι μισοί (που νοιάζονται) το βάζουν σαν τρίτη προτεραιότητα.
Μακάρι να βγω λάθος, αλλά αν δεν πάρουμε κ-α-λ-ό 3άρι με σουτ, τότε ακόμα και με Παπ σε σούπερ φόρμα (μακάρι!) δεν πάμε για 8άδα.
Για μένα το καλό τριάρι δίπλα στον Παπ είναι απαραίτητο, και απελευθερώνει και τον Μακ και τον Σάσα (να μην κάνουν αγγαρεία κατεβαίνοντας ή ανεβαίνοντας στο 3, που και οι δύο μεν μπορούν να παίξουν, αλλά δεν είναι η θέση τους).
Αλλά, για να μην καταντήσω γραφικός, σταματάω να μιλάω πλέον για 3άρι.

1
1 Εικόνα
I never thought there were corners in time
Till I was told to stand in one
AlexD

 nba
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 2557
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 18, 2018 7:46 am
Αγαπημένος παίκτης: Karl Malone
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 03, 2021 8:57 pm

Πάντως αναρωτιέμαι μιας και το είπε κάποιος φίλος πιο πάνω λίγο διαφορετικά. Αν έρθει ο φαλ, μήπως πρέπει να αλλαχτεί και ο Ζαν Σαρλ με κάποιον όχι καλύτερο απαραίτητα αλλά με καλύτερο σουτ;

0
Άβαταρ μέλους
Jimmyrogue84

 euroleague
Reactions: 384
Δημοσιεύσεις: 1511
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2014 11:57 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 03, 2021 8:58 pm

lefpan έγραψε:
Πέμ Ιουν 03, 2021 7:40 pm
Jimmyrogue84 έγραψε:
Πέμ Ιουν 03, 2021 1:03 pm
Οι βασικοί στόχοι είναι πλεϊ μέϊκερ, σουτέρ και ψηλός....θα κλείσουν αυτά πρώτα λογικά που "φωνάζουν" τα κενά και μετά ότι μείνει θα πάνε για 3αρι....διάβασα ότι ο Γκος λέει πάει με λιγότερα λεφτά στη Ρεάλ, που δε το πιστεύω προσωπικά.Αν ισχύει όμως, ή του είπαν για μικρό χρόνο συμμετοχής ή έχουμε αποκτήσει κακή φήμη στη πιάτσα και δε μας πολυκαταδέχονται....Να δούμε και τους κοντούς ποιοι θα ναι γιατι όλο ακούμε ονόματα και στο τέλος άλλοι θα έρθουν
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι μισοί φίλοι εδώ μέσα δεν νοιάζονται για 3αρι, και οι άλλοι μισοί (που νοιάζονται) το βάζουν σαν τρίτη προτεραιότητα.
Μακάρι να βγω λάθος, αλλά αν δεν πάρουμε κ-α-λ-ό 3άρι με σουτ, τότε ακόμα και με Παπ σε σούπερ φόρμα (μακάρι!) δεν πάμε για 8άδα.
Για μένα το καλό τριάρι δίπλα στον Παπ είναι απαραίτητο, και απελευθερώνει και τον Μακ και τον Σάσα (να μην κάνουν αγγαρεία κατεβαίνοντας ή ανεβαίνοντας στο 3, που και οι δύο μεν μπορούν να παίξουν, αλλά δεν είναι η θέση τους).
Αλλά, για να μην καταντήσω γραφικός, σταματάω να μιλάω πλέον για 3άρι.
Καταλαβαίνω τι λες, να πάει ο Μακίσικ στο 2 και να πάει στο 3 καλός παίκτης σουτέρ μεταγραφή...Με λίγα λόγια ενα δυαροτριάρι καλό με σουτ που ν αλλάζει και με Μακίσικ θέσεις κάποιες φορές.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 03, 2021 9:04 pm

Παίδες ο κόουτς τον Μακίσικ ως 2αρι τον έχει στο μυαλό του. Αν θυμηθούμε που έπαιζε όσο υπήρχαν οι Χάρισσον και Παπ. Εγω π.χ περίμενα το αντίθετο: Να βάλει τον Χάρισσον στο 2 και τον ισοϋψή του αλλά πολύ πιο δυνατό/αθλητικό, Σακίλ στο 3. Προτίμησε να τον βάλει να μαζέψει τα ασυμμάζευτα στην περιφερειακή άμυνα (πράγμα που το έκανε, πλην της ροπής σε φάουλ).

Ο Ντόρσεϊ η ο Χίλιαρντ είναι 1.98 κι αλτικοί. Σίγουρα θα πάρουν χρόνο στο 3. Αν έρθει ο ξανθός της Ζαλγκίρις όλα αυτά, μιας και ξανθός :D - Σλούκας θα παίζουν πολύ χρόνο μαζί στο ασόδυο, οπότε θα πάμε με τέτοια σχήματα. όλα αυτά χωρίς τραυματισμούς εννοείται. Γι' αυτό θελουμε κι έναν ακόμα συμπληρωματικό άσσο, έστω Λούντζη.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”