Pro Wrestling

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 26, 2020 3:17 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Κυρ Ιαν 26, 2020 12:57 pm
Απολαυστικό το φετινό Worlds Collide, υψηλού επιπέδου όλα ματς της κάρτας. Προσωπικά ξεχώρισα τα DIY vs Moustache Mountain και Imperium vs Undisputed Era. Πάντως έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά να δω ένα μέτριο Royal Rumble, με κλασσικό κουλό booking που είναι ειδικότητα του Vince McMahon :lol: :lol:
Βλέπω τώρα το Worlds Collide, αλλά γιατί το λες αυτό για το RR, μας έχει συνηθίσει σε τέτοια πράγματα ο Vince; :D

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 26, 2020 5:40 pm

Προβλέψεις Royal Rumble 2020

Strap Match for the WWE Universal Championship
"The Fiend" Bray Wyatt (c) vs. Daniel Bryan
ΝΙΚΗΤΗΣ: "The Fiend" Bray Wyatt

WWE RAW Women's Championship
Becky Lynch (c) vs. Asuka
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Becky Lynch

WWE Women's SmackDown Championship
Bayley (c) vs. Lacey Evans
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Bayley

Men's Royal Rumble
ΝΙΚΗΤΗΣ: Braun Strowman
ΑΟΥΤΣΑΙΝΤΕΡ: Cain Velasquez
ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ: Matt Riddle

Women's Royal Rumble
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Charlotte
ΑΟΥΤΣΑΙΝΤΕΡ: Nikki Cross
ΠΟΙΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ: Ronda Rousey (σε περίπτωση που επιστρέψει)

WWE US Championship
Andrade (c) vs. Humberto Carrillo
ΝΙΚΗΤΗΣ: Andrade

Falls Count Anywhere Match
Roman Reigns vs. King Corbin
ΝΙΚΗΤΗΣ: Roman Reigns

Sheamus vs. Shorty G
ΝΙΚΗΤΗΣ: Sheamus

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 26, 2020 5:53 pm

Worlds Collide 2020 λοιπόν και για ακόμα μία φορά ο Vince (αν έβλεπε ΝΧΤ) θα έκλαιγε στο γραφείο του για το πως μπορεί να ξεπεράσει το μεγαλειώδες σόου του Triple H μία μέρα πριν. Νομίζω καλύτερο κι από Takeover με 5 εξαιρετικά ματς, πραγματικά κανένα δεν υπολείπεται σε ποιότητα.

Ξεχώρισα για λίγο το DIY-Moustache Mountain, είναι η πρώτη φορά που η DIY (εκτός του μικρού heel run τους πέρυσι) δεν παρουσιάζεται ως τα καλά παιδιά, αλλά προσθέτουν κάτι πιο badass, 1-2 μικροheel κινήσεις, απόρροια της δημοφιλίας τους πλέον. Είναι μία επανένωση που περίμενα τόσο γιατί η DIY ήταν η αγαπημένη μου ομάδα τόσα χρόνια που βλέπω NXT όσο και γιατί αυτοί οι 2 τύποι έχουν δώσει το πιο καλογραμμένο storyline στην ιστορία του ΝΧΤ και προσωπικό μου αγαπημένο.
Το γυναικείο ματς ήταν πάρα πολύ καλό, ήθελα 5-8 λεπτάκια ακόμα.

Επίσης τρομερό ματς το main event με συνεχείς αλλαγές ψυχολογίας, τρομερή ροή και με τους Aichner, Roderick Strong να ξεχωρίζουν για τις ικανότητές τους. Ειδικά ο πρώτος είναι πολύ υποτιμημένος.

Προβλέψεις στο επόμενο ποστ.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 26, 2020 6:15 pm

Προβλέψεις Royal Rumble 2020 λοιπόν, έχω καιρό να το κάνω αυτό και θα πάω κουβά παρά το γεγονός ότι στα τελευταία events έβρισκα αρκετούς νικητές.

1. Andrade - Humberto Carrillo

Εύκολη πρόβλεψη ο Andrade παίρνει push, ο Carrillo δοκιμάζεται ακόμα, οπότε ο πρώτος θα κερδίσει.

2. Bayley - Lacey Evans

Δεν είναι καιρός να χάσει η Bayley, νομίζω το πάει για WM, άρα θα κάνει retain.

3. Shorty G - Sheamus

Στην προηγούμενη επιστροφή του ο Sheamus είχε χάσει, τώρα θεωρώ πως θα κερδίσει τον Chad Gable, γιατί φαίνεται ότι ο τελευταίος δυστυχώς δεν πάει πουθενά.

4. Fiend - Daniel Bryan

Ποιος θα κερδίσει: Προφανώς ο Bray Wyatt δε θα χάσει το πρωτάθλημα, αλλά θα συνεχίσει να καταστρέφει το momentum πιο ταλαντούχων σταρ και τα μάτια μας με το κόκκινο φωτάκι.
Ποιος θα ήθελα να κερδίσει: Φυσικά ένας από τους καλύτερους wrestlers στον κόσμο που παρά την αλλαγή του θα χάσει για ακόμα μία φορά και θα μας δείξει πως δεν υπάρχει κανένας λόγος να ξαναυποστηρίξουμε το Yes Movement άμα είναι να χάνει.

5. Roman Reigns - King Corbin

Βαρετό feud χωρίς κανένα λόγο ύπαρξης, άντε να κερδίσει ο Reigns να τελειώνουμε.

6. Becky Lynch - Asuka

Πολύ ενθουσιασμένος για αυτό το ματς, νομίζω ήρθε η ώρα η Becky να κερδίσει τη νέμεση της.

Fun fact: Το καταπληκτικό μου σερί στο RR φέτος θα σπάσει. Από το 2013 έχω βρει ΟΛΟΥΣ τους νικητές σε ανδρικό και γυναικείο Rumble όσο απρόβλεπτο κι αν φαινόταν. Ναι, όλους. Φέτος όμως είναι τόσο απρόβλεπτες επιλογές που δεν ξέρω τι να διαλέξω και θα το δώσω πιο πολύ με τη διαίσθηση βάσει των ιστοριών.

7. Women's Royal Rumble Match

Ποια θα κερδίσει: Νομίζω πως θα κάνει την έκπληξη η Shayna Baszler. Καθαρά θέμα διαίσθησης, ήμουν ανάμεσα σε αυτήν και τη Charlotte.
Αουτσάιντερ που θα μπορούσε: Sasha Banks
Ποια θα ήθελα να κερδίσει: Δε θα πω απίθανες επιλογές τύπου Io Shirai ή Rhea Ripley που θα ήθελα πάρα πολύ, αλλά πιο πιθανές να είναι στο ματς και να κερδίσουν, οπότε θέλω Shayna Baszler.

8. Men's Royal Rumble Match

Ποιος θα κερδίσει: Πάρα πολύ δύσκολο να βρεις το φετινό νικητή. Νομίζω τις πιο πολλές πιθανότητες έχει η τριάδα Reigns, Drew McIntyre, Lesnar. Επειδή μάλλον ξέρουμε ποιος θα είναι πάλι στο main event θα πω Reigns με τον McIntyre να αποκλείει τον Lesnar.
Αουτσάιντερ που θα μπορούσε: Cain Velasquez, Kevin Owens
Ποιος θα ήθελα να κερδίσει: Και εδώ θα έλεγα κάτι απίθανο τύπου Keith Lee ή Matt Riddle, αλλά θα εστιάσω σε αυτούς που έχουν ρεαλιστικές πιθανότητες. Θα ήθελα πάρα πολύ Kevin Owens, αλλά αυτός που μου έχει προκαλέσει τεράστια έκπληξη και επίσης θα ήθελα πολύ να κερδίσει είναι ο Drew McIntyre.

Και κάτι τελευταίο. Ήμαρτον πια με όλα τα κανάλια στο Youtube κτλ να hypάρουν την επιστροφή του Edge, ο άνθρωπος έχει πει πόσες φορές ότι έχει έναν λαιμό διαλυμένο και δε θα ξαναπαλέψει, και εγώ θα ουρλιάξω αν ακουστούν οι Alter Bridge και βγει ο Edge, αλλά ας σταματήσουν να το παρουσιάζουν στον κόσμο ως σίγουρο, δεν είναι όλοι οι τραυματισμοί ίδιοι, μακάρι να έχει την υγεία του και να επιστρέψει στο ring, αλλά όχι και ότι θα γίνει ντε και καλά.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 26, 2020 11:09 pm

θα τα δω όλα μαζεμένα , αν και όταν δεν έχω ασχοληθεί με τα storylines με τρώει να δω reviews οπότε ξέρω ότι τα ματς του World Collide είναι όλα 4στερα ****

προβλέψεις

Andrade vs Carrillo : Πιθανότατα θα είναι καλό ματς αυτό . Με νικητή τον Andrade

Bayley vs Evans : Αδιάφορο . Πιστεύω ότι η Evans θα χτίζει το προφίλ της μέχρι τη WM όπου και θα νικήσει οπότε για σήμερα Bayley

Becky Lynch vs Asuka : Αυτό θα είναι μεγάλη ματσάρα ( εύχομαι έστω ) . Ξεκάθαρα Becky Lynch

Sheamus vs. Shorty G : Ανούσιο ελπίζω να πάει στο kickoff . Sheamus ......και εύχομαι να έχει φιλοδοξίες αυτός ο απίθανος αθλητής που λέγεται Shorty G και φύγει για καμία Ιαπωνία ή AEW ή οπουδήποτε αλλού γιατί είναι εξαιρετικός και δεν του αξίζει αυτό

Roman Reigns vs. King Corbin . Πιστεύω ότι ο μόνος λόγος ύπαρξης του συγκεκριμένου είναι να φάει το ξύλο της χρονιάς του ο Roman ώστε το impact της νίκης του στο RR να είναι πολύ πολύ μεγάλο . King Corbin

Fiend - Daniel Bryan : Δεν ξέρω τι να περιμένω από άποψης ποιότητας , δεν αντέχεται για μένα ο Fiend με τον φωτισμό και το gimmick "δεν νιώθω τίποτα" . Βέβαια κακό μας με Dianiel Bryan δεν υπάρχει ...... Νικητής The Fiend γιατί θα χάσει στη WM απ τον νικητή του Rumble

Women's Royal Rumble : Αδιάφορο φέτος . Δεν το προμόταραν ούτε οι ίδιοι επαρκώς . Θα ήθελα και πιστεύω Shayna Baszler γιατί υπάρχει και ένα ωραίο feud στα σκαριά με Lynch από εποχής Survivor Series

Men's Royal Rumble Match : Φέτος υπάρχει το στοιχείο του unpredictability . Θα είναι ωραίο λογικά . Πιστεύω ότι θα διαπρέψουν και θα χτίσουν storylines o Drew McIntyre & Roman Reigns . Νικητής ο Roman Reigns

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 27, 2020 1:20 pm

Λόγω του θανάτου του Κόμπε προσωπικά δεν έχω όρεξη να γράψω κανονική κριτική για το φετινό Royal Rumble, θα γράψω λίγα πράγματα. Σε γενικές γραμμές το ppv ήταν ικανοποιητικό παρότι στα περισσότερα ματς οι νικητές ήταν αναμενόμενοι. Μου άρεσε που το Men's Royal Rumble μετά από χρόνια είχε απρόβλεπτο νικητή. Το hightlight φυσικά Σπόιλερ Σπόιλερ Σπόιλερ Σπόιλερ Σπόιλερ Σπόιλερ Σπόιλερ Σπόιλερ (για όποιον δεν έχει δει το event) ήταν επιστροφή του Edge. Παρά τα τόσα δημοσιεύματα τους τελευταίους μήνες, δεν πίστευα ότι θα επανέλθει στην δράση επειδή ο τραυματισμός του στο λαιμό ήταν αρκετά σοβαρός. Να δούμε αν όντως υπέγραψε τριετές συμβόλαιο όπως κυκλοφόρησε στο Twitter.



Βαθμολογία: 8/10

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 27, 2020 7:34 pm

Ώρα να τα πούμε και για το Royal Rumble λοιπόν με κάμποσα spoilers:

Κανένα από τα ματς του Smackdown δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο. Βαρετές κόντρες, χιλιοειπωμένες ιστορίες. Δεν καταλαβαίνω όσους τους άρεσε το Bryan-Fiend, εκτός του ότι έφυγε επιτέλους το κόκκινο φως δεν είχε τίποτα το θετικό, 6 χρόνια τρώμε τον part time πρωταθλητή Lesnar και ελπίζουμε πάντα πως κάποιος αγαπημένος μας wrestler (Styles, Bryan, Balor, Mysterio) θα τον νικήσει και ποτέ δε βγαίνουμε. Γιατί να ελπίζω ότι ο Bryan θα κερδίσει τον Wyatt; Το απαράδεκτο booking του τελευταίου ως unbeatable που κάνει kick out από 26 finishers με έχει κάνει να χάσω το ενδιαφέρον για οποιονδήποτε αντίπαλό του. Το Asuka-Becky ήταν ωραίο, σίγουρα δικαίωση για την Ιρλανδή.

Πάμε στο γυναικείο Rumble match. Πιο πολύ ΝΧΤ είχε (12 παρουσίες έναντι 7 των Raw-Smackdown), απόρροια του γεγονότος ότι αποτελεί το καλύτερο γυναικείο division από κάθε άλλο promotion. Ήθελα Sasha και Io Shirai, λέγεται ότι ήταν τραυματίες. Το πρώτο μισό του αγώνα ήταν φοβερό, το δεύτερο αρκετά μέτριο. Δεν καταλαβαίνω το λόγο νίκης της Charlotte πέραν του βύσματος. Έχουμε δει το Becky-Charlotte 300 φορές και το Charlotte-Bayley άλλες 200. Μία φορά σου δίνεται η ευκαιρία να χτίσεις από το πουθενά μία σταρ, να μας δώσεις μία νέα κόντρα και φυσικά μία τεράστια ευκαιρία να αποδείξει τι αξίζει σε ρινγκ και μικρόφωνο. Έχεις τη Shayna έτοιμη. Και μου δίνεις τη Charlotte; Που κοντεύει σε πρωταθλήματα τον πατέρα της, που έχει πάρει 100 ευκαιρίες, που έχει κατακτήσει τα πάντα; Πραγματικά κάκιστη απόφαση για ένα ματς που πορευόταν πολύ καλά.

Όσον αφορά το main event, είχαμε τα αντίθετα από το γυναικείο ματς. Εδώ είχαμε ένα άθλιο πρώτο μισό και ένα εξαιρετικό δεύτερο, ενώ το ΝΧΤ έμεινε underused. Riddle, Keith Lee μας έδωσαν ελπίδα για κάτι καλό, αλλά αποκλείστηκαν με συνοπτικές διαδικασίες. Επιπλέον είναι πολύ κακό το ότι το WWE ανακοινώνει 27 ονόματα και εμφανίζονται κάποιοι διαφορετικοί. Ανακοίνωσε 20 και άσε μας να βρούμε τις άλλες 10 εκπλήξεις. Όπως και να 'χει το πρώτο μισό ήταν πάρα πολύ κακό με τον Lesnar να κυριαρχεί. Όταν τον απέκλεισε ο McIntyre (που ήθελα να κερδίσει), ούρλιαζα στην οθόνη.

Η επιστροφή του Edge ήταν η 2η φορά που παραλίγο να με ακούσουν οι γείτονες σε Rumble μετά το ντεμπούτο του Styles. Όσοι μεγαλώσαμε με Ruthless Aggression Era αγαπάμε/μισούμε τον Rated R Superstar, καθώς ήταν ο απόλυτος heel εκείνης της περιόδου και είχε τη μυθική κόντρα με Cena, μία κόντρα που με έκανε να αγαπήσω το wrestling. Είχα τσαντιστεί με όσους παρουσίαζαν την επιστροφή ως σίγουρη αφενός γιατί δε θα αντέχαμε κουβά και αφετέρου γιατί ο Edge είχε σοβαρότατο τραυματισμό και είχε πει πως δύσκολα θα επέστρεφε. Όποιος το πρόσεξε, χθες έπιανε το λαιμό του πριν από κάθε φορά που ήταν έτοιμος να πέσει και το θεωρώ απόλυτα λογικό.

Τέλος, το δεύτερο μισό είχε κάποιες απίστευτες στιγμές, μίνι επανένωση των Rated RKO, εξαιρετική εξέλιξη σε ιστορίες όπως του feud των Rollins-Owens-Joe και αποκλεισμούς που έβγαζαν νόημα και δεν έρχονταν από το πουθενά (Aleister Black) και κυρίως είχε την απίστευτη νίκη του Drew, το μόνο που θα την έκανε 10/10 θα ήταν να αποκλείσει τον Roman με Claymore εκεί που είχε αποκλείσει ο τελευταίος τον Edge. Τεράστια νίκη και μεγάλο respect σε έναν άνθρωπο που σε 5μιση χρόνια κατάφερε να φύγει από το WWE, να φτιάξει το όνομά του, να γυρίσει, να τα πάει καλά στο NXT και να κερδίσει το Royal Rumble. Βάσει του ρυθμού που κινείται το wrestling, τα 5μιση χρόνια μοιάζουν μικρό διάστημα. Και το να πηγαίνεις για νίκη εναντίον του Lesnar σε WM, όταν πριν από κάποια χρόνια σε έκανε squash μαζί με ακόμα δύο άτομα, το λες τρελή πρόοδο.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 29, 2020 11:14 pm

Worlds Collide υπέροχο

John Morisson πονάς ;;; Ευχαριστημένος ;;; Πατώνεις ;;;

είμαι στις αρχές του ανδρικού rumble οπότε θα επανέλθω . Σε γενικές γραμμές κακό booking καθ όλη τη διάρκεια του σοου και βαρετά ματς

Σχεδόν λυπάμαι τον Lesnar . Δεν παίζει ούτε ο ίδιος να το θέλει αυτό το πράμα . Αδιανόητα πράματα απ τον Βασιλακόπουλο του wrestling

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 30, 2020 12:27 am

Coach Periklis έγραψε:
Τετ Ιαν 29, 2020 11:14 pm
Αδιανόητα πράματα απ τον Βασιλακόπουλο του wrestling

:lol: :lol: :lol: :lol: Πως τον πετσόκοψες έτσι τον θείο Vince :D

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 30, 2020 12:33 am

Coach Periklis έγραψε:
Τετ Ιαν 29, 2020 11:14 pm
Σχεδόν λυπάμαι τον Lesnar . Δεν παίζει ούτε ο ίδιος να το θέλει αυτό το πράμα . Αδιανόητα πράματα απ τον Βασιλακόπουλο του wrestling
Πως τους έσφαξες έτσι; Δεν υπάρχει πιο εύστοχος χαρακτηρισμός για τον Vince.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 30, 2020 1:04 am

χαχα :D ε , μα !! Ξεφτίλισε ένα σωρό παικταράδες o μαμρα

τουλαχ. έδωσε ευκαιρία σε έναν πολύ πολύ ταλαντούχο αθλητή

Συγκινητική η επιστροφή του "μεγάλου" . Κι αυτός συγκινήθηκε & φαινόταν κατά την είσοδο . Κλάμα όταν μετά από τόσα χρόνια μπαίνει στο ρινγκ σκάει spear ΚΑΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΟΙΝΟ :P :P :P

Βαριέμαι τα ίδια και τα ίδια . Ελπίζω να δω Shayna Baszler vs Becky Lynch ...... κανά Lesnar vs Keith Lee

κανά AJ Styles vs Edge . Λέω εγώ τώρα

Edit : Συμφωνώ σε όλα Νικόλα , τώρα διάβασα την άποψη σου . Θεωρώ κι εγώ ότι πλέον το Royal Rumble πρέπει να εξυπρετεί στο να αναδείξεις φρέσκα storylines και νέους ταλαντούχους παίκτες . Δεν λέω το έκανε αλλά για 30 λεπτά "κατέστρεψε" πολλούς αθλητές . Αθλιο πρώτο μισό . Όπως επίσης και το MITB θα πρέπει να είναι αποκλειστικά για την ανάδειξη mid carder heel κατά προτίμηση αν έχεις face star με τον τίτλο ( όπως πιστεύω θα γίνει όταν θα χάσει η Becky and that's not a prediction , that's a spoiler :mrgreen: )

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 30, 2020 1:35 pm

Coach Periklis έγραψε:
Πέμ Ιαν 30, 2020 1:04 am
χαχα :D ε , μα !! Ξεφτίλισε ένα σωρό παικταράδες o μαμρα

τουλαχ. έδωσε ευκαιρία σε έναν πολύ πολύ ταλαντούχο αθλητή

Συγκινητική η επιστροφή του "μεγάλου" . Κι αυτός συγκινήθηκε & φαινόταν κατά την είσοδο . Κλάμα όταν μετά από τόσα χρόνια μπαίνει στο ρινγκ σκάει spear ΚΑΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΟΙΝΟ :P :P :P

Βαριέμαι τα ίδια και τα ίδια . Ελπίζω να δω Shayna Baszler vs Becky Lynch ...... κανά Lesnar vs Keith Lee

κανά AJ Styles vs Edge . Λέω εγώ τώρα

Edit : Συμφωνώ σε όλα Νικόλα , τώρα διάβασα την άποψη σου . Θεωρώ κι εγώ ότι πλέον το Royal Rumble πρέπει να εξυπρετεί στο να αναδείξεις φρέσκα storylines και νέους ταλαντούχους παίκτες . Δεν λέω το έκανε αλλά για 30 λεπτά "κατέστρεψε" πολλούς αθλητές . Αθλιο πρώτο μισό . Όπως επίσης και το MITB θα πρέπει να είναι αποκλειστικά για την ανάδειξη mid carder heel κατά προτίμηση αν έχεις face star με τον τίτλο ( όπως πιστεύω θα γίνει όταν θα χάσει η Becky and that's not a prediction , that's a spoiler :mrgreen: )
Η σκηνοθεσία του RR γενικά είναι κακή κάποιες φορές. Στο πρώτο spear του Edge που έδειχνε κοινό τσαντίστηκα πιο πολύ από τότε που όλοι στο γήπεδο είδαν το Phenomenal και άρχισαν να ουρλιάζουν και εμείς βλέπαμε την απορημένη φάτσα του Roman. Αυτό το πλάνο έχει γίνει edit όλες τις φορές που δείχνουν το ντεμπούτο του Styles σε βίντεο του WWE στο Youtube.
Ο Edge όπως όλα δείχνουν θα κοντραριστεί με Orton, o Styles μάλλον χάνει τη WM. Έχει πολλά dream matches o Edge μπροστά του, θα ήθελα πολύ να τον δω με τον Rollins, για όποιον θυμάται είχαν το story με την επαναφορά της Authority που πίεσε ο Rollins τον Cena απειλώντας ότι θα κάνει stomp στον Edge.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Φεβ 16, 2020 9:55 pm

NXT Takeover Portland έχουμε σήμερα και το πιο consistent wrestling show (συγγνώμη Dynamite, αλλά τελευταία δε σε βλέπω με τον ίδιο ενθουσιασμό) θα συνεχίσει να δίνει τα πιο consistent PPVs, αποδεικνύοντας ότι μπορεί να χτυπάει 700.000 θεατές και όχι 2 μύρια όπως το Raw και το Smackdown, αλλά έχει πιο καλογραμμένες ιστορίες, καλύτερους χαρακτήρες και πιο ωραίο wrestling.
Πρώτο Takeover που θυμάμαι να έχει πάνω από 5 ματς, όλα εξαιρετικά και αυτή τη φορά αρκετά απρόβλεπτα. Πάμε λοιπόν για τις προβλέψεις μου για σήμερα:

1. Finn Balor - Johnny Gargano

Είναι κρίμα για τον Gargano το γεγονός ότι δίνει πάντα ματσάρες και στο 90% αυτών χάνει. Δείξτε λίγη αγάπη στον κορυφαίο (για μένα) performer στην ιστορία των Takeovers και δώστε του καμία νίκη. Ο Balor από το heel turn του και μετά δε με έχει ενθουσιάσει σε κάποιο ματς, μπορεί να είναι και καλύτερος και θεωρώ πως με Gargano θα βγάλουν κάτι πολύ δυνατό. Αρκετά αμφίρροπο, γιατί ο Balor παίρνει push, ενώ ο Gargano το χρειάζεται, θα πω πολύ οριακά Gargano.

2. Rhea Ripley - Bianca Belair

Αποκλείεται το reign της Ripley να τελειώσει τόσο νωρίς, έχει πάρει εξαιρετικό push ακόμα και με σταρ του main roster από το Νοέμβριο και μετά, οπότε αποκλείεται να τελειώσει τόσο νωρίς, αφού μάλλον πάει σίγουρα για WM. Οπότε Rhea for the win.

3. The Undisputed Era - The Broserweights

Η ήττα του Strong σηματοδοτεί την αρχή του τέλους για την UE και η λογική λέει πως σήμερα θα συνεχιστεί αυτή η ιστορία. Το NXT έχει θέμα με την tag team division, έφυγαν πολλές ομάδες μαζί πέρυσι και δημιουργήθηκε κενό, οι Broserweights δείχνουν να έχουν εξαιρετική χημεία και ενώ ατομικά μπορούν να χτυπήσουν πρωταθλήματα, φαίνεται πως δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή ο χώρος. Νομίζω πως σήμερα θα κερδίσουν.

4. Dakota Kai - Tegan Nox

Τρομερή κόντρα στα χαρτιά η συγκεκριμένη, αν και νομίζω πως στην εκτέλεση χωλαίνει κάπως μέχρι τώρα. Η Kai έχει πάρει κάποιες νίκες, έχει αν δεν κάνω λάθος και μία ήττα από τη Nox, αλλά σήμερα με Street Fight ο Triple H θα ακολουθήσει το αγαπημένο του booking και θα δώσει μία βρώμικη νίκη στην heel που τη χρειάζεται ούτως ή άλλως για να εδραιώσει το status της.

5. Keith Lee - Dominik Dijakovic

Αυτοί οι 2 είναι ο ορισμός του ζευγαριού με χημεία. Είναι 2 πραγματικοί σταρ που κάνουν πράγματα που άλλοι στο ύψος και τα κιλά τους δε θα μπορούσαν ούτε να τα φανταστούν. Για μένα είναι σίγουρο πως θα βγάλουν το ματς της βραδιάς, ξέρουν τέλεια ο ένας τον άλλο, στο PWG είχαν κάνει απίστευτα πράγματα και στα επεισόδια NXT έδειξαν πως ακόμα το έχουν, αλλά για Takeover θα τα δώσουν όλα. Νομίζω ότι ο Keith Lee θα διατηρήσει το πρωτάθλημα.

6. Adam Cole - Tommaso Ciampa

Η λογική λέει πως ο Ciampa θα επανέλθει στο θρόνο του, αλλά από την άλλη σκέφτομαι πως ο Triple H δε θα αφαιρούσε τόσο γρήγορα όλα τα πρωταθλήματα από την UE. Έτσι όπως το βλέπω, ο Cole θα εκθρονιστεί στο NXT Takeover: Tampa Bay, μία μέρα πριν τη Wrestlemania και λογικά σε triple threat με τη DIY. Άρα σήμερα θα βρει τρόπο να διατηρήσει με βρώμικο τρόπο.

Θα έλεγα πως μόνο για Keith Lee και Ripley είμαι σίγουρος, γιατί ο Triple H είναι άλλοτε προβλέψιμος (π.χ. σε μία κόντρα συνήθως νικάει το πρώτο ματς ο face και τα επόμενα ο heel) και άλλοτε προσφέρει κουλά αποτελέσματα, οπότε δεν ξέρω τι έχει σκαρώσει σήμερα, το σίγουρο είναι ότι θα δούμε ένα σόου 10/10 και θα απολαύσουμε καλό wrestling.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 17, 2020 12:17 pm

Είδαμε ακόμα ένα φανταστικό TakeOver. Όπως ήταν αναμενόμενο τα ματς που ξεχώρισαν ήταν τα Keith Lee vs defeated Dominik Dijakovic, Finn Balor vs Johnny Gargano και Adam Cole vs Tommaso Ciampa. Προσωπικά αυτό που μου άρεσε περισσότερο ήταν το Keith Lee vs defeated Dominik Dijakovic, οι τύποι δεν μπορούν κάνουν ένα απλό καλό αγώνα :lol: :lol: Ένα μελλοντικό ματς που θα ήθελα να δώσουν οι δυο τους είναι Iron man για 60 λεπτά, το οποίο θα είναι για το NXT Championship. Το μόνο αρνητικό που βρήκα στο event ήταν το booking Dakota Kai vs Tegan Nox γιατί θύμισε κάτι από Vince McMahon.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 17, 2020 4:22 pm

Ντάξει, τι μαγείρεψε πάλι ο θείος Triple H; Τι τρελό Takeover ήταν αυτό; Πάμε να σχολιάσουμε λίγο πάντα με SPOILERS.

Το Keith Lee-Dijakovic ήταν ένα από τα δύο ματς της βραδιάς. Το είπα και στο προηγούμενο, έχουν τρελή χημεία οι 2 τους γνωρίζονται από παλιά και τώρα έδωσαν και τον κορυφαίο τους αγώνα στο ΝΧΤ. Δεν ήθελα να τελειώσει.

Οι Knox-Kai θεωρούσα ότι δεν ανήκουν ακόμα στη λίγκα των Ripley, Shirai, Belair, αλλά απέδειξαν το αντίθετο, πολύ καλό και σχετικά βίαιο ματς για γυναίκες, αλλά το booking με χάλασε πάρα πολύ. Δηλαδή τέτοιο ματς και να φέρνεις μία άσημη wrestler-χαμένη αδερφή της Sonya Deville, η οποία έκανε και τρελό botch; Και ειδικά τα botches που δε σπάνε τραπέζια από βλακεία αυτού που πετάει τον άλλον στο τραπέζι και μπορεί να τον τραυματίσει άσχημα με τσαντίζουν πολύ.

Balor-Gargano αναμενόμενα τρομερό, αλλά δώστε μία νίκη στον Gargano επιτέλους. Αν με ρωτήσουν να αριθμήσω 10 ματσάρες του, θα τις θυμηθώ εύκολα, αλλά νίκες πουθενά. Μόνο οι πρώτες στις κόντρες με Cole-Ciampa (που μετά έχασε 2 ματς από τον καθένα) και τον Ricochet θυμάμαι. Έπρεπε να νικήσει τώρα τον Balor.

Το γυναικείο ματς αρκετά καλό και σίγουρα περίμενα την επίθεση της Charlotte στο τέλος. Αν της δώσουν τη ζώνη και χάσει η Ripley θα τσαντιστώ πολύ.

Επίσης αναμενόμενα έχασαν τις tag team ζώνες η UE, το ματς άργησε να πάρει μπρος, αλλά μετά ξέχασαν το πόδι στο γκάζι, τρομερή η χημεία των Riddle-Dunne.

Τέλος, στο main event και εδώ ένιωσα πως άργησε λίγο να μπει σε ρυθμό, αλλά στη συνέχεια έγινε φανταστικό. Απίστευτη ματσάρα, τρομερά kick outs (αφιερωμένα σε αυτούς που θέλουν ντε και καλά το finisher να τελειώνει το ματς, θυμηθείτε ματσάρες σε ppv και μετά δείτε πόσα τρομερά kick outs είχαν), δύο wrestlers που τα έδωσαν όλα και ένα περίεργο τέλος που οδηγεί λογικά στο triple threat που ανέφερα στο προηγούμενο ποστ.
Ελπίζω να μην κάνει heel turn o Gargano, θεωρώ πλήρως αποτυχημένο το heel run του το 2018-2019, χρειάζεται νίκες ως ο face που αγαπά το κοινό. Αν και κάτι μου λέει ότι θα κερδίσει το triple threat και θα πάμε σε νέα κόντρα με heel Gargano-face Ciampa και τον τελευταίο να εξιλεώνεται μετά από ματσάρα.

Τέλος, άπειρα rescept στον Triple H από έναν άνθρωπο που δεν τον πήγαινε παλιότερα, το ξαναλέω μετά από κάθε Takeover. Έχει το πιο σταθερά ποιοτικό εβδομαδιαίο wrestling show, σε κάθε Takeover είναι σχεδόν αλάνθαστος, προσπαθεί να ανταγωνιστεί ένα promotion με περισσότερη λάμψη στα εβδομαδιαία σόου του και πολύ καλούς wrestlers και όλα αυτά δουλεύοντας πάνω και σε άλλα projects του WWE ως COO και έχοντας πεθερό τον Vince.

Βαθμολογία: 9/10

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλα αθλήματα”