2019-2021-Ολυμπιακός - Μεταγραφικά νέα 2019-2021

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 22, 2020 2:36 pm

RipCity έγραψε:
Τετ Ιαν 22, 2020 10:44 am
Αυτός ο Ιταλός δε νομίζω να είναι τίποτα της προκοπής με 500 followers ενώ ο ίδιος κάνει follow 5000 άτομα.


ασχετο και συγνώμη (από τους mods) για το off topic , ρε συ o jazz thrylos που έγραφε στο παλιό φόρουμ να έχει μάθει άραγε ότι ξανανοίξαμε; εχετε καμμία επαφή;; το λέω διότι συζητάγαμε πολύ.

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 22, 2020 5:17 pm

john wick έγραψε:
Τετ Ιαν 22, 2020 2:36 pm
RipCity έγραψε:
Τετ Ιαν 22, 2020 10:44 am
Αυτός ο Ιταλός δε νομίζω να είναι τίποτα της προκοπής με 500 followers ενώ ο ίδιος κάνει follow 5000 άτομα.


ασχετο και συγνώμη (από τους mods) για το off topic , ρε συ o jazz thrylos που έγραφε στο παλιό φόρουμ να έχει μάθει άραγε ότι ξανανοίξαμε; εχετε καμμία επαφή;; το λέω διότι συζητάγαμε πολύ.
Στο Σολτ Λέικ θα γυρνάει... Τι περιμένεις από μορμόνους :smile: ; Άσε που τι τον θες; Να αρχίσει πάλι για τον Παπαπέτρου ότι η θέση του είναι το 4 και μόνο;
Πλάκα κάνουμε, ανοίξαμε και τον περιμένουμε όπως κι άλλους καλούς φίλους του μπάσκετ.


* Κι εδώ ξεστράτισα από τη θεματική του θρεντ αλλά με παρασύρει ο Johnnys με τις σωστές ερωτήσεις σε λάθος όμως μέρος. :smile:

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 22, 2020 7:23 pm

:P :P

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 3:29 pm

Ανακοινώνεται οκταβιους ελις του προμηθέα με συμβόλαιο και για του χρόνου

Κρίμα δεν θα προλάβει το ολ σταρ γκειμ

:rofl: :rofl:

1
1 Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος berry την Παρ Ιαν 24, 2020 4:08 pm, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 3:30 pm

Τον Ελις του Προμηθέα Πατρων παίρνει ο Ολυμπιακός συμφωνα με Μελαγιες

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 3:49 pm

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 4:16 pm

Καλη κινηση κατ εμε ο εν λογω,,,
Σε συναρτηση ομως με το θεμα Μιλουτινωφ κ τι ρολο θα εχει του χρονου ο 8βιος..
Μου θυμιζει τις περιπτωσεις Bendil k Brown .
Νομίζω ο Ολυμπιακός πρεπει αν μπορεσει φυσικα να ξεκαθαρίσει οσο πιο συντομα γινεται την κατασταση με τον Μιλου..
Προσωπικα δεν θα μου κανει εκπληξη αν μια ωραια πρωία ανακοινωθει ομορφα κ ωραια η ανανεωση του συμβολαιου του..Εαν φτασουμε καλοκαιρι κ μπουν κ οι λοιπες ομαδες στο κόλπο τοτε δεν εχει ελπιδες..Πιανεις λοιπον τον παικτη απο τωρα στο μπουρου μπουρου ,του διχνεις οτι αυτος θα ειναι ο νεος ηγετης για τα επομενα χρονια ,του δινεις 2 εκατομμύρια/ χρονο κ ησυχαζεις..
Εαν λοιπον μεινει ο Μιλου ,περιπτωσεις οπως του Ellis ειναι οκ..

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 4:40 pm

john wick έγραψε:
Παρ Ιαν 24, 2020 4:16 pm
Καλη κινηση κατ εμε ο εν λογω,,,
Σε συναρτηση ομως με το θεμα Μιλουτινωφ κ τι ρολο θα εχει του χρονου ο 8βιος..
Μου θυμιζει τις περιπτωσεις Bendil k Brown .
Νομίζω ο Ολυμπιακός πρεπει αν μπορεσει φυσικα να ξεκαθαρίσει οσο πιο συντομα γινεται την κατασταση με τον Μιλου..
Προσωπικα δεν θα μου κανει εκπληξη αν μια ωραια πρωία ανακοινωθει ομορφα κ ωραια η ανανεωση του συμβολαιου του..Εαν φτασουμε καλοκαιρι κ μπουν κ οι λοιπες ομαδες στο κόλπο τοτε δεν εχει ελπιδες..Πιανεις λοιπον τον παικτη απο τωρα στο μπουρου μπουρου ,του διχνεις οτι αυτος θα ειναι ο νεος ηγετης για τα επομενα χρονια ,του δινεις 2 εκατομμύρια/ χρονο κ ησυχαζεις..
Εαν λοιπον μεινει ο Μιλου ,περιπτωσεις οπως του Ellis ειναι οκ..
Για να γινει αυτο με τον Μιλου θες σοβαρη διοικηση, κατι το οποιο αυτη τη στιγμη δεν εχουμε.

0
Μέχρι φέτος
reignman

allstar
Reactions: 1086
Δημοσιεύσεις: 3456
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 5:10 pm

Aς παει στην ΤΣΣΚΑ να παρει 2-3εκ το χρονο για να εχει supportive ρολο ο Μιλουτινοφ.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 5:44 pm

reignman έγραψε:
Παρ Ιαν 24, 2020 5:10 pm
Aς παει στην ΤΣΣΚΑ να παρει 2-3εκ το χρονο για να εχει supportive ρολο ο Μιλουτινοφ.
Μιλάμε για έναν από τους 3 καλύτερους σεντερ της Ευρωλίγκας , αν όχι τον καλύτερο ; Ποιον σαπορτιβ ρολο ; Στην μπαρτσελονα και στη Ρεάλ να πήγαινε βασικός θα έπαιζε ; Και ακόμα καλύτερα στη τσσκα που έχουν θέμα στους ψηλούς .

Λογικά παιδιά τσσκα θα πάει με 2-3 μυρια (αν όχι νβα) για βασικός και από πίσω χαϊνς και μπολομποι που θα παίζει και 4 .

Για αυτό μου φαίνεται περίεργη η επιλογή Ελις . Οκ και τον Τζεκιρι να φέρει για πρώτο ο Ολυμπιακός θεωρώ πως η Ευρωλίγκα έχει ξεπεράσει πλέον τους ψηλούς τύπου ελις , αν δεις όλες οι ομάδες σχεδόν έχουν έναν τουλάχιστον 7-φούτερ..

0
Ilias7

 euroleague
Reactions: 129
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: Παρ Μαρ 23, 2007 4:26 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 6:33 pm

Τις πρώτες μέρες επαναλειτουργίας του φόρουμ στο τόπικ των μεταγραφών του ΠΑΟ είχε τεθεί το ερώτημα ποιος ξένος παίχτης από το Ελληνικό Πρωτάθλημα θα μπορούσε να παίξει στους δύο μεγάλους.Είχα απαντήσει ο Έλις.

Όπως όλα δείχνουν λοιπόν σύντομα θα παίζει στον Ολυμπιακό.Θα πάρει την ευκαιρία να δείξει αν αξίζει να παίξει σε αυτό το επίπεδο και πόσο μπορεί να βελτιωθεί ακόμα.Στα 2,5 χρόνια παρουσίας του στην Ελλάδα βελτιώνεται διαρκώς και έχει κάνει πολύ καλές εμφανίσεις και στο Eurocup.

Δε μου θυμίζει τόσο περίπτωση Μπέντιλ όπως αναφέρθηκε παραπάνω.Θεωρώ πως έχει περισσότερα προσόντα και μεγαλύτερα περιθώρια βελτίωσης αρκεί να δουλέψει περισσότερο το κορμί του.Έχει κάνει πολύ καλύτερες εμφανίσεις από το περσινό Μπέντιλ.

Είναι ένας παίχτης που δείχνει να είναι μέσα στα θέλω του Μπαρτζώκα.Βέβαια δε θα έρθει για να κάνει τη διαφορά αλλά να είναι ένα από τα γρανάζια της ομάδας.Το αν αποδειχθεί καλή μεταγραφή ή όχι θα εξαρτηθεί και από το υπόλοιπο ρόστερ.

Νομίζω σιγά-σιγά η ομάδα ρίχνει ματιές και για το ρόστερ της νέας σεζόν.

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 6:39 pm

Ilias7 έγραψε:
Παρ Ιαν 24, 2020 6:33 pm
Τις πρώτες μέρες επαναλειτουργίας του φόρουμ στο τόπικ των μεταγραφών του ΠΑΟ είχε τεθεί το ερώτημα ποιος ξένος παίχτης από το Ελληνικό Πρωτάθλημα θα μπορούσε να παίξει στους δύο μεγάλους.Είχα απαντήσει ο Έλις.

Όπως όλα δείχνουν λοιπόν σύντομα θα παίζει στον Ολυμπιακό.Θα πάρει την ευκαιρία να δείξει αν αξίζει να παίξει σε αυτό το επίπεδο και πόσο μπορεί να βελτιωθεί ακόμα.Στα 2,5 χρόνια παρουσίας του στην Ελλάδα βελτιώνεται διαρκώς και έχει κάνει πολύ καλές εμφανίσεις και στο Eurocup.

Δε μου θυμίζει τόσο περίπτωση Μπέντιλ όπως αναφέρθηκε παραπάνω.Θεωρώ πως έχει περισσότερα προσόντα και μεγαλύτερα περιθώρια βελτίωσης αρκεί να δουλέψει περισσότερο το κορμί του.Έχει κάνει πολύ καλύτερες εμφανίσεις από το περσινό Μπέντιλ.

Είναι ένας παίχτης που δείχνει να είναι μέσα στα θέλω του Μπαρτζώκα.Βέβαια δε θα έρθει για να κάνει τη διαφορά αλλά να είναι ένα από τα γρανάζια της ομάδας.Τον αποδειχθεί καλή μεταγραφή ή όχι θα εξαρτηθεί και από το υπόλοιπο ρόστερ.

Νομίζω σιγά-σιγά η ομάδα ρίχνει ματιές και για το ρόστερ της νέας σεζόν.
ο Ελις εχει δειξει στοιχεια, εχει διακριθει με τον Προμηθεα και δικαιως παιρνει την ευκαιρια του στον Ολυμπιακο. Νομιζω οτι ερχεται σαν 3ος και εχει μιση σεζον μπροστα του να δειξει αν μπορει να υπολογιζεται για παραπανω. Στην συγκριση με Μπεντιλ θα πω οτι σε σχεση με τον Γκανεζο, o Ελις που ειναι 2 χρονια μεγαλυτερος εχει παιξει και 2 χρονιες στην ευρωπη οποτε ειναι περισσοτερο ετοιμος παικτης. Ειναι σταν καταλληλη ηλικια για step up και ο Μπαρτζωκας πιστος στις αρχες του, του δινει την ευκαιρια

1
1 Εικόνα
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
reignman

allstar
Reactions: 1086
Δημοσιεύσεις: 3456
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 10:33 pm

Εννοω πως για τον Ολυμπιακο ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ για κανενα λογο 2 και 3 εκ στον καθε μιλουτινοφ. Ο οποιος απλα γραφει νουμερα και δεν εχει παρει μισο παιχνιδι πανω του ενω ειναι "απο τους καλυτερους σεντερ , αν οχι ο καλυτερος της ευρωλιγκας"

Αυτο λεω.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 10:42 pm

Συμφωνώ κι εγώ με τον Reignman. Εντάξει δεν κοιτάζω στο φετινό χάλι αν πήρε ή όχι παιχνίδι. Πέρσι και πρόπερσι ακόμα πήρε πάντως. Αλλά δεν υπάρχει κανείς λόγος να δώσουμε τόσα λεφτά για έναν παίκτη εκτός κι αν είναι ο Σέιν Λάρκιν.

Άσε που μας ταιριάζει καλύτερα αθλητικός ψηλός ώστε να παίξουμε το μπάσκετ που παίξαμε με Μπιρτς στο πρώτο μισό της χρονιάς που πήγαμε f4. Στο ποδόσφαιρο το λέγαμε παλιά και κατενάτσιο.... :smile:
Επίσης ήθελα να τονίσω ότι όλες οι καλές ομάδες έχουν κι από έναν ψηλό αλλά έχουν κι από έναν αθλητικό mobile.Μίκι, Χάινς/Μπολομπόι, Ντέιβις, Ντάνστον, Βέσελι/Μ.Τόμας ενώ η Μακάμπι έχει μόνον αθλητικά 5αρια: Μπλακ και στη θέση του τον Ρέινολντς, Χάντερ.

Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 25, 2020 9:29 am

john wick έγραψε:
Τετ Ιαν 22, 2020 2:36 pm
RipCity έγραψε:
Τετ Ιαν 22, 2020 10:44 am
Αυτός ο Ιταλός δε νομίζω να είναι τίποτα της προκοπής με 500 followers ενώ ο ίδιος κάνει follow 5000 άτομα.


ασχετο και συγνώμη (από τους mods) για το off topic , ρε συ o jazz thrylos που έγραφε στο παλιό φόρουμ να έχει μάθει άραγε ότι ξανανοίξαμε; εχετε καμμία επαφή;; το λέω διότι συζητάγαμε πολύ.
Ευρέθη. Ελπιζω συντομα να ειναι κοντα μας

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”