Pro Wrestling

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 15, 2020 10:52 am

Ελπίζω να επιστρέψει όλη παλιοπαρέα και να συζητάμε για WWE, Impact Wrestling, AEW κλπ.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 15, 2020 11:14 am

Μπράβο Μιχάλη ευχαριστούμε

Έχουν γίνει και πολλά, τι να πρωτοπείς

AEW & NXT εστιάζεται η προσοχή μου . Πλέον τις Τετάρτες περιμένω

Δεν προλάβαμε να συζητήσουμε Adam Cole BAY BAY vs Gargano ***** και στα 3 ματς εύκολα

AEW είναι μεγάλη λατρεία προς το παρόν αν και το παθιασμένο κοινό του NXT δεν το έχει ακόμα .

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 15, 2020 11:45 am

Εγώ ως πρώτο σχόλιο στο thread θα γράψω τις εντυπώσεις μου για τα NXT UK TakeOver: Blackpool II και Impact Wrestling Hard To Kill που είναι και τα πιο πρόσφατα events. Το NXT UK TakeOver: Blackpool II για εμένα είναι το καλύτερο TakeOver του NXT UK, πραγματικά χόρτασα καλό θέαμα. Το Tyler Bate vs Jordan Devlin ήταν το κορυφαίο ματς της κάρτας και είναι το πρώτο που θα διεκδικήσει τον τίτλο του MOTY. Ωραίο το 4-way tag team ladder match για τις ομαδικές ζώνες αλλά και το ματς για το WWE United Kingdom Championship του Walter με τον Joe Coffey. Όσον αφορά το Impact Wrestling Hard To Kill σε γενικές γραμμές ήταν καλό, από το main event είχα μεγαλύτερες απαιτήσεις, μιας και οι Tessa Blanchard και Sami Callihan έχουν κάνει ματσάρες. Αυτό που δεν μου άρεσε είναι πως [spoiler] η Tessa πήρε την ζώνη ενώ στα προηγούμενα ματς τους είχα χάσει από τον Callihan, έπρεπε να της έχουν δώσουν τουλάχιστον μία νίκη.[/spoiler] Από τα υπόλοιπα δεν ξεχώρισα κάποιο αλλά το Rob Van Dam vs Brian Cage ήταν απογοητευτικό έτσι όπως το παρουσίασαν, σαν ακύρωσαν το τεράστιο push που είχαν δώσει στον Cage στην επιστροφή του στο Impact Wrestling.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 15, 2020 1:42 pm

ω ναι , σήμερα είδα κι εγώ το Tyler Bate vs Devlin . Εξαιρετικό ματς , φανταστικό . Το κοινό καυτό που πάντα βοηθάει στην εμπειρία θέασης

το σποιλερ δεν δούλεψε σωστά . Αγαπάμε Tessa <3

o Cage παίζει να υπέγραψε στο AEW απ' ότι διαβάζω

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 15, 2020 2:44 pm

Coach Periklis έγραψε:
Τετ Ιαν 15, 2020 1:42 pm
το σποιλερ δεν δούλεψε σωστά . Αγαπάμε Tessa <3

o Cage παίζει να υπέγραψε στο AEW απ' ότι διαβάζω
Δεν το πρόσεξα. Φαίνεται πως δεν είναι όπως στην προηγούμενη εκδοχή του φόρουμ. Η γυναίκα του Cage είπε πως δεν έχει υπογράψει πουθενά ακόμη.



0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 15, 2020 4:37 pm

Ο Cody πριν από λίγο ανακοίνωσε μέσω Twitter πως το AEW υπέγραψε επέκταση με το TNT έως το 2023.



0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 15, 2020 8:28 pm

Ίσως η καλύτερη χρονιά για το pro wrestling εδώ και χρόνια! (και δε μπορούσαμε να τη συζητήσουμε)

Ο Μιχάλης περίμενε σεντόνι μου, οπότε δε θα απογοητεύσω, συνοψίζοντας λίγο τι έχουμε δει μέχρι τώρα.

AEW: Μαζί με το NXT έχουν κάνει την Πέμπτη μία πολύ αγαπημένη μου μέρα. Το pro wrestling είναι σταθερά εξαιρετικό, στο storytelling έχουμε θεματάκια, νομίζω δουλεύουν πιο καλά σε μακροπρόθεσμα σχέδια (π.χ. heel turn Hangman) και όχι στο βραχυπρόθεσμο storytelling. Επίσης έχουν για μένα το κορυφαίο tag team division, αλλά και το χειρότερο γυναικείο. Είμαι πολύ ενθουσιασμένος, γιατί αυξάνεται ο ανταγωνισμός και το WWE πιέζεται να δώσει πιο ενδιαφέρουσες ιστορίες.

NXT και NXT UK: Δεν παρακολουθώ σταθερά το αγγλικό, κρατάω όμως επαφή με τα storylines. Στα Takeovers αποδεικνύεται εξαιρετικό και το αγγλικό κοινό είναι για μένα το καλύτερο στον κόσμο. Το NXT του Triple H είναι μαζί με το AEW τα πιο διασκεδαστικά προγράμματα, νιώθω πως κάνει σκαμπανεβασματα στα επεισόδια, αλλά από άποψη storytelling είναι μακράν το κορυφαίο brand και έχει την καλύτερη γυναικεία κατηγορία.

NJPW: Μου αρέσει από άποψη στυλ το ιαπωνικό wrestling, αλλά βλέπω περιοδικά. Τo Wrestle Kingdom ήταν απίστευτο event πάντως και κάποια ματς θα μου μείνουν για πολύ καιρό στο μυαλό.

WWE: Το Raw και το Smackdown είχαν καταντήσει ανυπόφορα τα τελευταία χρόνια εκτός κάποιων εκλάμψεων. Τελευταία το Raw με Paul Heyman παρουσιάζει ανάκαμψη, έχει ενδιαφέροντες σταρ και παίρνουν push άτομα που δύσκολα θα βλέπαμε πριν λίγο καιρό. Η έλλειψη ενός σταθερά παρόντα παγκόσμιου πρωταθλητή είναι που ρίχνει τον πήχη, αλλά παραμένει διασκεδαστικό σόου. Τo Smackdown ειδικά από τότε που πήγε στο FOX είναι ό,τι χειρότερο. Αναπολώ εποχές 2016 που είχε ενδιαφέρουσες ιστορίες, πλέον το μόνο storyline που με ενδιαφέρει είναι του Otis με τη Mandy Rose, οπότε φαντάσου τις υπόλοιπες ιστορίες. Και επίσης βαρεθήκαμε το Rusev-Lana-Lashley, είναι που είναι ιστορία για soccer moms και όχι για μουσάτους τυπάδες που γουστάρουνε wrestling, έχει παραγίνει το πράγμα.

Θα ήθελα πολύ να κάνω keep up και με άλλα προγράμματα όπως το NWA, το Impact και το ROH, αλλά δεν έχω χρόνο, είναι γεγονός πάντως πως το pro wrestling διανύει φοβερή περίοδο, υπάρχει ανταγωνισμός που πιέζει ακόμα και τον πιο μεγάλο παίκτη να δώσει κάτι πιο ενδιαφέρον στον κόσμο και κυρίως δε θυμάμαι άλλη περίοδο που είχαμε τόσο πολύ pro wrestling διαθέσιμο να μπορούμε να βλέπουμε και να απολαμβάνουμε.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιαν 23, 2020 1:40 am

M' αρέσει που ελπίζαμε μετά το Survivor Series να έχει και λίγο ΝΧΤ το Royal Rumble. 25/30 είναι ήδη ανακοινωμένοι superstars από Raw και Smackdown, αφήνοντας μόνο 5 θέσεις για NXT, κανέναν legend που πάντα λατρεύουμε και κάποια έκπληξη τύπου Styles.

Ή κάνε υπερμεγέθες Rumble 40 ατόμων τύπου 2011 αφού έχεις τόσο ρόστερ (κόψε και κανένα ματς από την υπόλοιπη κάρτα, σε κάτι Reigns vs Corbin το κόβω να βλέπω Netflix στη δίπλα κάρτα) ή κόψε κάτι Otis, Tucker, Ziggler, R-Truth, βάλε πρωτοκλασάτους NXT και κάνε Royal Rumble χωρίς σχεδόν καθόλου jobbers. Καλή ιδέα επίσης όσοι έχουν ματς το ίδιο βράδυ να μην ξαναπαίξουν (διπλό λούσιμο κάτι Corbin και Reigns). Και εγώ θέλω τον Bryan στο Rumble match, αλλά τον έχεις σε title match. Βέβαια το 2017 ο Reigns είχε ματς για τίτλο και μετά μπήκε και 30ος στο Rumble, αλλά anyway ήταν και τρομερό Rumble εκείνο.

Όπως και να 'χει Κυριακή απόγευμα, λέω να ξεκινήσουμε όπως παλιά την παράδοση να κάνουμε προβλέψεις, εγώ θα βάλω και ποιους θέλω για νικητές και ποιους προβλέπω να κερδίζουν.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 25, 2020 4:28 pm

nikolas12 έγραψε:
Πέμ Ιαν 23, 2020 1:40 am
Όπως και να 'χει Κυριακή απόγευμα, λέω να ξεκινήσουμε όπως παλιά την παράδοση να κάνουμε προβλέψεις, εγώ θα βάλω και ποιους θέλω για νικητές και ποιους προβλέπω να κερδίζουν.
Επιβάλλεται η επανέναρξη των προβλέψεων μας, για να μας στέλνει ο Vince στον ωραιότατο κουβά :rofl: :rofl:

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 25, 2020 4:41 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Σάβ Ιαν 25, 2020 4:28 pm
Επιβάλλεται η επανέναρξη των προβλέψεων μας, για να μας στέλνει ο Vince στον ωραιότατο κουβά :rofl: :rofl:
Θυμάσαι που είχε πέσει ο περισσότερος κουβάς; Νομίζω WM32 είχε μείνει για τα ό,τι να 'ναι αποτελέσματα, πάντως κι αυτό το event φαίνεται λίγο απρόβλεπτο.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 25, 2020 5:37 pm

nikolas12 έγραψε:
Σάβ Ιαν 25, 2020 4:41 pm
Θυμάσαι που είχε πέσει ο περισσότερος κουβάς; Νομίζω WM32 είχε μείνει για τα ό,τι να 'ναι αποτελέσματα, πάντως κι αυτό το event φαίνεται λίγο απρόβλεπτο.
Δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια. Νομίζω ότι ήταν τρία με τέσσερα pay per views όπου είχαμε πάει άκλαυτοι στις προβλέψεις μας.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 25, 2020 5:39 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Σάβ Ιαν 25, 2020 5:37 pm
Δεν θυμάμαι να σου πω την αλήθεια. Νομίζω ότι ήταν τρία με τέσσερα pay per views όπου είχαμε πάει άκλαυτοι στις προβλέψεις μας.
Να ξανακάνουμε fantasy όπως παλιά που γελάγαμε με τους κουβάδες που τρώγαμε και πανηγυρίζαμε αν 1 στις 1000 κάποιος έμπαινε στους τοπ 100.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 25, 2020 5:49 pm

nikolas12 έγραψε:
Σάβ Ιαν 25, 2020 5:39 pm
Να ξανακάνουμε fantasy όπως παλιά που γελάγαμε με τους κουβάδες που τρώγαμε και πανηγυρίζαμε αν 1 στις 1000 κάποιος έμπαινε στους τοπ 100.
Δυστυχώς το fourdown έχει κλείσει εδώ και χρόνια και εγώ προσωπικά δεν ξέρω άλλο σάιτ με fantasy για WWE. Όπως βρει κάποιο, ας φτιάξει ομάδα για το φόρουμ για να παίζουμε.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 26, 2020 12:28 am

mixalisgate7 έγραψε:
Σάβ Ιαν 25, 2020 5:49 pm
Δυστυχώς το fourdown έχει κλείσει εδώ και χρόνια και εγώ προσωπικά δεν ξέρω άλλο σάιτ με fantasy για WWE. Όπως βρει κάποιο, ας φτιάξει ομάδα για το φόρουμ για να παίζουμε.
Θα το ψάξω κι εγώ, πρέπει να βρούμε τον T.W.Is.M που έκανε πάντα τις πιο ανορθόδοξες προβλέψεις!

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 26, 2020 12:57 pm

Απολαυστικό το φετινό Worlds Collide, υψηλού επιπέδου όλα ματς της κάρτας. Προσωπικά ξεχώρισα τα DIY vs Moustache Mountain και Imperium vs Undisputed Era. Πάντως έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά να δω ένα μέτριο Royal Rumble, με κλασσικό κουλό booking που είναι ειδικότητα του Vince McMahon :lol: :lol:

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλα αθλήματα”