Μουσική

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2802
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 21, 2020 10:19 am

Παρεμπιπτόντως ανακοίνωσε το Release Athens

Slipknot
Mercyful Fate
& Sabaton Amon Amarth Testament

3
3 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
Zoys

Moderator
Reactions: 388
Δημοσιεύσεις: 5305
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 21, 2020 10:56 am

Πού είναι ο berry να ποστάρει καμιά καλή ποστ-πανκιά; Μας έχουν πάρει φαλάγγι τα μέταλλα. :D

Λίγο dark-wave από μένα από τους αγαπημένους μου.



0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 21, 2020 10:57 am

μπορούμε να βάλουμε και ελληνική μουσική; (Κοντολάζο , Θέμη Αδαμαντίδη κλπ? ) :(

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 21, 2020 12:37 pm

Και το ρωτάς βρε Jonh? Βάλε εκεί ότι αγαπάς. Έχω ακούσει από ανθρώπους δουλεύουν μικρές ώρες (τα απέφυγα εγώ αυτά τα ωράρια. και αντίστοιχες δουλειές...) ότι είναι οκ τύπος. Με τις "αδυναμίες" του κι αυτός όπως κι οι περισσότεροι νυχτάνθρωποι, αλλά οκ. Δεν το ακούς εύκολα αυτό στον χώρο του.

* Για τον Θέμη Αδαμαντίδη μιλάω.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 21, 2020 12:51 pm

Και προς επίρρωση αυτού θα κοτσάρω κι εγώ αντιτουριστικά "κομματάκια": έναν Μπαχ (ας πούμε το Adagio ή το violin concerto in E major) που είναι εκ των αγαπημένων όταν δουλεύω σπίτι και για λίγο πριν την έξοδο για δουλειά ή ότι για ότι άλλο (σας το εύχομαι :oops: ):Υοu shound be dancing των ημίθεων :D Bee Gees. Γελάω και ρίχνω και καμιά Τραβολτιά.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 21, 2020 4:56 pm

Matorral Man- Guateque Estelar.



Μεξικάνικο δίσκος surf garage, είδος που ανθεί εδώ και χρόνια στους τρελο μεξικάνους με πιο γνωστούς εκπρόσωπους τους φοβερούς Lost Acapulco.
Συνδυάζει σχεδόν πάντα το σερφ με τους μασκοφόρους κατσέρ. Καλή ώρα όπως τούτη εδώ η μορφή του μεξικάνικου σινεμά, του ασημένιου Μασκοφόρου Σάντο, εδώ κόντρα στους Αρειανούς- του πλανήτη, όχι της ομάδας:Εικόνα

Συνημμένα
santomartian.jpg
santomartian.jpg (15.01 KiB) Προβλήθηκε 9320 φορές
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4703
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 21, 2020 9:36 pm

Coach Periklis έγραψε:
Τρί Ιαν 21, 2020 10:19 am
Παρεμπιπτόντως ανακοίνωσε το Release Athens

Slipknot
Mercyful Fate
& Sabaton Amon Amarth Testament
Δυνατό!!

Το καλό είναι πως Tetsament Amarth και Slipknot πέφτουν κοντά οπότε συνδυάζονται με λίγη τύχη. Mercyful είναι νωρίς και λογικά θα είμαι πιο χαλαρός για να την κοπανήσω. Βέβαια και πέρυσι τέτοια εποχή παρόμοια σχέδια έκανα και τελικά δεν πήγα πουθενά :(

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4703
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 22, 2020 12:52 am

john wick έγραψε:
Τρί Ιαν 21, 2020 10:57 am
μπορούμε να βάλουμε και ελληνική μουσική; (Κοντολάζο , Θέμη Αδαμαντίδη κλπ? ) :(
Θα περάσει έτσι λέω κλπ; :D Προτιμώ το ρεμπέτικο, αλλά και το λαικό έχει τις στιγμές του. Ο Αδαμαντίδης είναι από τους λίγους που παραδέχομαι πως μ αρέσουν.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 22, 2020 8:57 am

Coach Periklis έγραψε:
Τρί Ιαν 21, 2020 10:19 am
Παρεμπιπτόντως ανακοίνωσε το Release Athens

Slipknot
Mercyful Fate
& Sabaton Amon Amarth Testament
Slipknot δεν χάνονται με τίποτα αυτό το καλοκαίρι, πηγαίνω και μόνος μου αρκεί να τους δω επιτέλους.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2802
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 22, 2020 10:45 am

nikolas12 έγραψε:
Τετ Ιαν 22, 2020 8:57 am
Slipknot δεν χάνονται με τίποτα αυτό το καλοκαίρι, πηγαίνω και μόνος μου αρκεί να τους δω επιτέλους.
Mercyful Fate κυρίως για μένα και δευτερευόντως Slipknot , που βέβαια κάνουν μεγάλα λαηβ

εγώ κατά κύριο λόγο μόνος πηγαίνω ούτως ή άλλως

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 22, 2020 6:02 pm

Coach Periklis έγραψε:
Τετ Ιαν 22, 2020 10:45 am
nikolas12 έγραψε:
Τετ Ιαν 22, 2020 8:57 am
Slipknot δεν χάνονται με τίποτα αυτό το καλοκαίρι, πηγαίνω και μόνος μου αρκεί να τους δω επιτέλους.
Mercyful Fate κυρίως για μένα και δευτερευόντως Slipknot , που βέβαια κάνουν μεγάλα λαηβ

εγώ κατά κύριο λόγο μόνος πηγαίνω ούτως ή άλλως
Εγώ πάντα ψάχνω για παρέα. Τελευταία φορά που πήγα μόνος ήταν στους Megadeth το 2012 (από σπόντα περισσότερο), αλλά βρήκα ένα άλλο παλικάρι που είχε κατέβει μόνος από επαρχία και γουστάραμε από κοινού. Οι Slipknot είναι απίστευτοι live.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 909
Δημοσιεύσεις: 4703
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 22, 2020 6:32 pm

nikolas12 έγραψε:
Τετ Ιαν 22, 2020 6:02 pm
Coach Periklis έγραψε:
Τετ Ιαν 22, 2020 10:45 am
nikolas12 έγραψε:
Τετ Ιαν 22, 2020 8:57 am
Slipknot δεν χάνονται με τίποτα αυτό το καλοκαίρι, πηγαίνω και μόνος μου αρκεί να τους δω επιτέλους.
Mercyful Fate κυρίως για μένα και δευτερευόντως Slipknot , που βέβαια κάνουν μεγάλα λαηβ

εγώ κατά κύριο λόγο μόνος πηγαίνω ούτως ή άλλως
Εγώ πάντα ψάχνω για παρέα. Τελευταία φορά που πήγα μόνος ήταν στους Megadeth το 2012 (από σπόντα περισσότερο), αλλά βρήκα ένα άλλο παλικάρι που είχε κατέβει μόνος από επαρχία και γουστάραμε από κοινού. Οι Slipknot είναι απίστευτοι live.
Me too. Αν και δεν θυμάμαι κανένα live που να μην βρήκα κάποιον τυχαίο γνωστό μέσα κι από κει που πήγαινα με 1-2 φίλους καταλήγαμε ντουζίνα :D

0
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2802
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιαν 22, 2020 7:21 pm

Οι Slipknot είναι τόσο καλοί λαηβ που είναι σα να βλέπεις την Καλιφόρνια με τα μάτια του Μάρλον Μπράντο ένα πράμα :mrgreen:

Τους είδα μόνο το 2011 πριν τους Μεηντεν. Κόκκινες φόρμες , μάσκες εποχής all hope is gone , πρώτη συναυλία τους μετά το θάνατο του paul grey . Best of setlist . Ισοπεδωτικοι

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Φεβ 18, 2020 7:46 pm

Δυστυχώς υπάρχουν κάποια κακά νέα που θα ήθελα να μοιραστώ με όσους ακούμε κοινή μουσική και να σας βοηθήσω να βρείτε μουσική από άλλα κανάλια. Σήμερα στη δουλειά μπήκα σε μία playlist με δίσκους που έχω για να ακούσω και είδα ότι κάμποσα βίντεο έχουν σβηστεί. Παραξενεύτηκα, αλλά μέσω ενός γνωστού-μουσικού έμαθα αργότερα τι παίχτηκε ακριβώς.

Επειδή έχουμε ποστάρει και εδώ μέσα υλικό του, βγήκαν κάποιες πληροφορίες για το μακράν μεγαλύτερο stoner/doom/sludge/psychedelic κανάλι στο Youtube, το Stoned Meadow of Doom στο οποίο αποκαλύπτεται πως ο άνθρωπος που το τρέχει είναι ακραία ρατσιστής, ζητάει λεφτά για να κάνει ακόμα και review ή για θέματα που δεν του τρώνε χρόνο και ζητάει αποκλειστικότητα από τις μπάντες ενώ είναι το μεγαλύτερο κανάλι για αυτή τη μουσική. Περισσότερες πληροφορίες και αποδείξεις έχει σε αυτό το άρθρο.

Μετά τις αποκαλύψεις, σχεδόν όλες οι μπάντες ζήτησαν να κατεβούν οι δίσκοι τους και το κανάλι έχει μείνει με ελάχιστα βίντεο που σύντομα θα κατέβουν κι αυτά λογικά. Προσωπικά πάτησα unsubscribe. Ο γνωστός μου έγραψε να προτιμήσουμε τον 666Mrdoom (τον οποίο ήξερα ήδη), το παλικάρι είναι Έλληνας και μάλιστα στηρίζει πολύ συχνά οικονομικά τα συγκροτήματα, αγοράζοντας δίσκο ή βινύλιο πριν καν τους ζητήσει να ανεβάσει το δίσκο. Το άρθρο έχει κι άλλους λογαριασμούς. Απ' όσο ξέρω κανείς εξ αυτών δε ζητά αποκλειστικότητα. Στο άρθρο υπάρχει screenshot που ο SMOD λέει ότι θα κατεβάσει παλιότερο δίσκο μπάντας επειδή έδωσαν τον επόμενο στον Mr Doom.

Χάνεται λοιπόν ένα μεγάλο κανάλι διανομής μουσικής για τα συγκροτήματα, αλλά σίγουρα υπάρχουν τρόποι να συνεχίσουμε να μαθαίνουμε μέσω Youtube και φυσικά να στηρίζουμε τις μπάντες μέσω Bandcamp, Spotify και συναυλίες αν είναι ελληνικές. Παρεπιπτόντως η μπάντα του γνωστού μου λέγεται Message in a Cloud και το ντεμπούτο τους είναι ένας από τους πιο όμορφους instrumental δίσκους που έχω ακούσει στη ζωή μου:



0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Μαρ 31, 2020 9:03 am

Καιρό έχουμε να γράψουμε εδώ ρε παιδιά. Για τους fans του post-rock και post-metal σήμερα η πρόταση μου. Είναι ένα συγκρότημα από τη Θεσσαλονίκη, μας έστειλαν στο σάιτ για ένα review το EP τους και όταν το άκουσα, έπαθα Π-Λ-Α-Κ-Α. Κάναμε συνέντευξη, αλλά δεν έχουμε γνωριστεί από κοντά ακόμα, ελπίζω σε κάποια συναυλία στην Αθήνα. Οι άνθρωποι γράφουν απίστευτη μουσική και τους προτείνω ανεπιφύλακτα.





1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Music”