21η αγωνιστική

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Zoys

Moderator
Reactions: 388
Δημοσιεύσεις: 5305
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 3:31 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 21, 2020 12:28 pm

Το πρόγραμμα

Πέμπτη
ΤΣΣΚΑ-Βαλένθια 19:00
Ζενίτ-Ολυμπιακός 19:00
Μπάγερν-Μακάμπι 21:30
Μπαρτσελόνα-Ερυθρός Αστέρας 22:00
Μπασκόνια-Χίμκι 22:00

Παρασκευή
Φενερμπαχτσέ-Μιλάνο 19:45
Ζαλγκίρις-Άλμπα 20:00
Παναθηναϊκός-Βιλερμπάν 21:30
Ρεάλ-Εφές 22:00

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 21, 2020 12:51 pm

Εκτός των ελληνικών αναμετρήσεων, κατα την γνωμη μου οι δυο αναμετρήσεις που θα είναι fun to watch είναι το Zalgiris - Alba και το Bayern - Maccabi

ΤΣΣΚΑ-Βαλένθια 1
Ζενίτ-Ολυμπιακός 2
Μπάγερν-Μακάμπι 2
Μπαρτσελόνα-Ερυθρός Αστέρας 1
Μπασκόνια-Χίμκι 2
Φενερμπαχτσέ-Μιλάνο 1
Ζαλγκίρις-Άλμπα 1
Παναθηναϊκός-Βιλερμπάν 1
Ρεάλ-Εφές 1

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 21, 2020 1:04 pm

shtarkws έγραψε:
Τρί Ιαν 21, 2020 12:51 pm
Εκτός των ελληνικών αναμετρήσεων, κατα την γνωμη μου οι δυο αναμετρήσεις που θα είναι fun to watch είναι το Zalgiris - Alba και το Bayern - Maccabi

Ωραία παιχνίδια θα είναι, όντως.
Εγώ την περασμένη αγωνιστική που δεν είχε και τα πολύ δύσκολα ματς παίζει να έπιασα κάπου στα μισά και μπορεί και λιγότερα :smile: . Όσες φορές έχω κάνει πρόβλεψη δεν έχω σκίσει για να το πω κομψά, αλλά την περασμένη βδομάδα τζίφος, ιδίως όσα έγιναν επί ρώσικου εδάφους με στείλανε αδιάβαστο. Πάλι καλά που δεν παίζω στοίχημα φέτος.

Οπότε θα αρκεστώ στη safe ευχή, να παιχτεί καλό μπάσκετ και να μην υπάρχουν τραυματισμοί, ιδίως σε ομάδες όπως η Μακάμπι.

Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2585
Δημοσιεύσεις: 7770
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 21, 2020 1:14 pm

basket72 έγραψε:
Τρί Ιαν 21, 2020 1:04 pm
shtarkws έγραψε:
Τρί Ιαν 21, 2020 12:51 pm
Εκτός των ελληνικών αναμετρήσεων, κατα την γνωμη μου οι δυο αναμετρήσεις που θα είναι fun to watch είναι το Zalgiris - Alba και το Bayern - Maccabi

Ωραία παιχνίδια θα είναι, όντως.
Εγώ την περασμένη αγωνιστική που δεν είχε και τα πολύ δύσκολα ματς παίζει να έπιασα κάπου στα μισά και μπορεί και λιγότερα :smile: . Όσες φορές έχω κάνει πρόβλεψη δεν έχω σκίσει για να το πω κομψά, αλλά την περασμένη βδομάδα τζίφος, ιδίως όσα έγιναν επί ρώσικου εδάφους με στείλανε αδιάβαστο. Πάλι καλά που δεν παίζω στοίχημα φέτος.

Οπότε θα αρκεστώ στη safe ευχή, να παιχτεί καλό μπάσκετ και να μην υπάρχουν τραυματισμοί, ιδίως σε ομάδες όπως η Μακάμπι.
Ειδικά το Μπασκονια χιμκι, με την αστάθεια που παρουσιάζουν οι 2 ομάδες είναι ανοικτο σε κάθε αποτέλεσμα. Αν ο Σβεντ παίξει οπως στο τελευταίο παιχνίδι τοτε η χιμκι έχει καλες πιθανότητες για διπλο

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 10:02 pm

Παιδιά ειδε κανεις το Ρεαλ Εφες? Δεν το ειδα και βλέπω στατιστικό βολες υπερ της Εφες 10-41

Και μάλιστα ειχε 20 στις 41 ??

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Crash95 την Παρ Ιαν 24, 2020 11:59 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 10:22 pm

Crash95 έγραψε:
Παρ Ιαν 24, 2020 10:02 pm
Παιδιά ειδε κανεις το Ρεαλ Εφες? Δεν το ειδα και βλέπω στατιστικό βολες υπερ της Εφες 10-41

Και μάλιστα ειχε 20 στις 41 . Απίστευτα πράγματα
Δεν το είδα αλλά θα το επάρω λίγο μάτι τώρα. Μόλις είδα στατιστικά του αγώνα.Την είχα για ήττα τη Ρεάλ, είναι στη φάση της.
Αλλά για 4η συνεχόμενη φορά MVP αγωνιστικής ο Λάρκιν;;
Τι κάνει ο τύπος δηλαδή;
Δεν έχει ξαναπαίξει τα τελευταία χρόνια τέτοιο πράγμα. Το MVP της ΚΣ θα το πάρει με ποσοστά Κιμ Γιονγκ Ουν.

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 11:20 pm

Crash95 έγραψε:
Παρ Ιαν 24, 2020 10:02 pm
Παιδιά ειδε κανεις το Ρεαλ Εφες? Δεν το ειδα και βλέπω στατιστικό βολες υπερ της Εφες 10-41

Και μάλιστα ειχε 20 στις 41 . Απίστευτα πράγματα
To είδα εγώ. Παρά φύσιν νίκη, δε γίνονται αυτά. Μιλάμε ότι οι τελευταίοι 25π της Εφές είναι όλοι απο τραβηγμένες προσπάθειες, κάτι τρίποντα του Πλαίς πάνω στις χερούκλες του Ταβάρες, κάτι drive του Λάρκιν οφ μπάλανς, τρίποντα στην εκπνοή με 2 παίκτες πάνω, απίστευτα πράγματα.

Κακά τα γκαρντ της Ρεάλ επιθετικά (γενικά το Λαπροβιτόλα δεν μπορώ να το βλέπω), αλλά έχαναν και το Λάρκιν από το πρώτο βήμα, ο Καμπάτσο τον κοιτούσε σαν σταματημένος. O Koζέρ δεν ξέρω γιατί παίζει τόσο λίγο. Ο Τέηλορ που πίστευα ότι θα περιορίσει το Λάρκιν έγινε ρεζίλι σε αρκετές φάσεις.

Οι βολές της Εφές ήταν 20/23, λογικό αν κρίνει κανείς από το ποιοι τις εκτέλεσαν.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 24, 2020 11:56 pm

yorgos έγραψε:
Παρ Ιαν 24, 2020 11:20 pm
Crash95 έγραψε:
Παρ Ιαν 24, 2020 10:02 pm
Παιδιά ειδε κανεις το Ρεαλ Εφες? Δεν το ειδα και βλέπω στατιστικό βολες υπερ της Εφες 10-41

Και μάλιστα ειχε 20 στις 41 . Απίστευτα πράγματα
To είδα εγώ. Παρά φύσιν νίκη, δε γίνονται αυτά. Μιλάμε ότι οι τελευταίοι 25π της Εφές είναι όλοι απο τραβηγμένες προσπάθειες, κάτι τρίποντα του Πλαίς πάνω στις χερούκλες του Ταβάρες, κάτι drive του Λάρκιν οφ μπάλανς, τρίποντα στην εκπνοή με 2 παίκτες πάνω, απίστευτα πράγματα.

Κακά τα γκαρντ της Ρεάλ επιθετικά (γενικά το Λαπροβιτόλα δεν μπορώ να το βλέπω), αλλά έχαναν και το Λάρκιν από το πρώτο βήμα, ο Καμπάτσο τον κοιτούσε σαν σταματημένος. O Koζέρ δεν ξέρω γιατί παίζει τόσο λίγο. Ο Τέηλορ που πίστευα ότι θα περιορίσει το Λάρκιν έγινε ρεζίλι σε αρκετές φάσεις.

Οι βολές της Εφές ήταν 20/23, λογικό αν κρίνει κανείς από το ποιοι τις εκτέλεσαν.
Αντε ειπα και γω. Το σοφασκορ δεν ειναι στο μπασκετ καθόλου αξιόπιστο. Οτι να'ναι βολές έβαλε στο ματς. Τωρα μπηκα στα στατιστικά της σελίδας της Ευρωλίγκας οντως 20/23 ηταν οι βολές.

Η Εφες δεν χάνει πουθενά, αλλα ίσως αυτο της κάνει κακό στα κρίσιμα. Δεν ξεχνώ ποτέ τη Τσσκα του 2005 που πηγε με 55-1 σε ολες τις διοργανώσεις σερί στο φαιναλ 4 σπίτι της και εχασε στον ημιτελικό.

0
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
Άβαταρ μέλους
ubik_sp

 
Reactions: 5
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 26, 2020 9:14 am
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 26, 2020 10:14 am

Πρόβλεψη για το F4 μετά την 21η αγωνιστική:

1ος Ημιτελικός, θα βγει από τα ζευγάρια:
Efes - Valencia
Barcelona - Maccabi

2ος Ημιτελικός, θα βγει από τα ζευγάρια:
Real - Milanο
CSKA - Παναθηναϊκός

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 27, 2020 12:48 pm

ubik_sp έγραψε:
Κυρ Ιαν 26, 2020 10:14 am
Πρόβλεψη για το F4 μετά την 21η αγωνιστική:

1ος Ημιτελικός, θα βγει από τα ζευγάρια:
Efes - Valencia
Barcelona - Maccabi

2ος Ημιτελικός, θα βγει από τα ζευγάρια:
Real - Milanο
CSKA - Παναθηναϊκός
Λες να μην είναι η Φενέρ στους 8; Χλωμό....

Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”