NBA: Σενάρια, Trades, Off-season 2019-2022

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3241
Δημοσιεύσεις: 6059
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 19, 2020 11:39 am

Νομίζω το θέμα με τον Bogdanovic, αν τελικά χαλάσει το trade, είναι καθαρά θέμα παίκτη και μάνατζερ. Οι Σερβοι παικταράδες δύσκολα δέχονται υποδείξεις, δύσκολα μένουν πολλά χρόνια στο NBA, έχουν στο μυαλό τους από μικροί πως είναι οι καλύτεροι (γιατί πολλές φορές είναι :P ) επομένως δεν με εκπλήσει η συμπεριφορά του φτασμένου και απόλυτα επιτυχημένου Σέρβου στην Ευρώπη που όμως στις ΗΠΑ αυτά δεν παίζουν κανένα ρόλο.

Δεν γνωρίζω καλά τα του Sacramento όμως δεν θα μου κάνει έκπληξη αν το πρόβλημα που είχε η ομάδα με τον Hield το έχει προκαλέσει ο Σέρβος παιχταράς. Άλλωστε όσο η διοίκηση ήταν "σερβικη" ο Hield γκρινιαζε, έχασε ρόλο στην ομάδα του και ήθελε ανταλλαγή. Ξαφνικά διαρρέεται το trade με τους Bucks για τον Bogdanovic και την επόμενη μέρα γράφεται πως ο Σέρβος δεν θέλει να πάει. Για τον Hield τσιμμουδιά.

Δεν θυμάμαι να έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο στο παρελθόν με trade (μπορεί και να έχει συμβεί), πάντως νομίζω πως κοντοζυγώνει η στιγμή που θα πει ο Bogdanovic "προτιμώ να παίζω σε F4 της Euroleague, παρά να παίζω τριτοτέταρτος στο ΝΒΑ" και απλά θα φύγει.

*Πρόχειρα θυμάμαι πως εκτός των Divac-Stojakovic-Jokic κανείς άλλος δεν στέριωσε στις ΗΠΑ και δεν ήταν λίγοι εκείνοι που πήγαν. Τον Danilovic τον παρακάλαγε να μείνει ο Riley και αυτός τα βρόντηξε και έφυγε.

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2392
Δημοσιεύσεις: 7031
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 19, 2020 11:41 am

pan24 έγραψε:
Πέμ Νοέμ 19, 2020 11:02 am
SteveNashidis έγραψε:
Πέμ Νοέμ 19, 2020 9:51 am


.
Δεν είναι ακριβώς έτσι όμως.
Αυτή τη στιγμή είναι free agent, έστω restricted.
Για να γίνει sign and trade πρέπει να συμφωνήσει να υπογράψει συμβόλαιο με τον όρο να γίνει αμέσως ανταλλαγή σε συγκεκριμένη ομάδα.
Ακούγεται γελοίο έως αδύνατο να αποφάσισαν να ανταλλάξουν ελεύθερο παίκτη...χωρίς να υπάρχει συμφωνία με τον παίκτη για νέο συμβόλαιο.

Το ενδιαφέρον είναι ότι τυπικά μέχρι να ανοίξει η free agency δεν έχουν δικαίωμα όχι να υπογράψουν αλλά...ούτε να μιλήσουν με τον παίκτη ή τον μάνατζερ του.
Άρα ή υπήρχε προφορική συμφωνία και τώρα εμφανίστηκε άλλος να δίνει περισσότερα οπότε ο παίκτης κάνει πίσω (ή εκβιάζει Bucks για περισσότερα) ή είναι ένα μίνι θέατρο ότι δεν υπάρχει καμιά συμφωνία με τον παίκτη τώρα για να αποφύγουν τιμωρία για tampering.
Δεν είναι ελεύθερος όπως το γράφεις. Στο θεωρητικο σεναριο οτι οι Κινγκς θέλουν να τον κρατήσουν ανεξαρτήτως συμβολαίου που θα του προτεινουν αλλες ομάδες, αυτοί έχουν τον τελευταίο λόγο για να μείνει παίκτης των Κινγκς. Αν ανοιξει η free agency ναι μεν δε μπορούν να του μιλήσουν αλλά στο τέλος ο ιδιος ο παίκτης θα πάει στους Κινγκς για να δει το μέλλον του.
Τους Μπακς δε μπορει να τους εκβιάσει γιατι εχουν περιορισμένο χώρο. Πιστεύει ότι θα βρει μεγαλύτερο συμβόλαιο από αυτό που έχει στα χέρια του απο τους Κινγκς αυτή τη στιγμή , οι οποίοι θα πάρουν και ανταλλάγματα για να τον δώσουν άμεσα στους Μπακς . Οι Μπακς βολεύονται και αυτοί γιατί δε θα μπουν σε συνθήκες πληστηριασμού με ομάδες με περισσότερο χώρο στο σάλαρι.
Πιστευω οτι ειναι δουλεια των μανατζερ απο πισω που ψάχνονται για μια καλύτερη οικονομική συμφωνία. Είχα διαβάσει πιο παλια ενα ενδιαφέρον των GSW για τον Bogdanovic oποτε με τον τραυματισμο του Τομπσον ίσως κινήθηκαν πολύ γρήγορα χθες καθώς οι δύο ειδήσεις συνέπεσαν μαζί . (Εικάζω ως προς το τελευταίο)

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 19, 2020 11:45 am

yorgos έγραψε:
Πέμ Νοέμ 19, 2020 10:57 am
Για τον Καμπάτσο τι ακούγεται ρε λεβέντες; Δε βλέπω κίνηση κι αρχίζω να ελπίζω (μάλλον φρούδα) ότι θα μείνει στα μέρη μας.
Σήμερα έβγαλε ο Chema De Lucas πως μιλάει με Denver.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1796
Δημοσιεύσεις: 12022
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 19, 2020 3:37 pm

Μάλλον για θέατρο μου μοιάζει το Bucks-Bogdanovic...


Σε άλλα νέα Campazzo πάει Denver απ'ότι φαίνεται

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1236
Δημοσιεύσεις: 5435
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 19, 2020 9:56 pm

Οι Θάντερ είναι σε συζητήσεις με τους Γουόριορς για την ανταλλαγή του Kelly Oubre Jr..



Ο Gordon Hayward έκανε opt out.



0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3241
Δημοσιεύσεις: 6059
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 19, 2020 10:53 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Πέμ Νοέμ 19, 2020 9:56 pm
Ο Gordon Hayward έκανε opt out.

Γιάννη σου έρχομαι, με θες; :P :dribble: :D

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Νοέμ 19, 2020 11:08 pm

Οι Bucks έκαναν waive τον Ilyasova, οπότε νομίζω δεν υπάρχει τρόπος να αποκτήσουν τον Bogdanovic. Επικό fail.

0
pk13

 a1greece
Reactions: 73
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2014 6:03 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 20, 2020 10:10 am

Μεγάλη ήττα για τους μπακς το όλο θέμα με Μπογκντανοβιτς.. Τώρα να δούμε τι κινήσεις θα κάνουν...

Όσο για την ομάδα μου τους Νικς μέχρι στιγμής δεν έχω τραβήξει τα μαλλιά μου με τις κινήσεις που γίνονται, θετικό αυτό, ευελπιστώ να μην κάνουν καμία μαλ...ια και πάρουν το westbrook, δεν θα αντεξω να τον βλέπω να πανηγυρίζει τα triple double ενώ χάνουμε με 25 πόντους... Απ'οτι ακούγεται ο Βαν φλιτ δεν απασχολεί οπότε αναρωτιέμαι τι θα γίνει στα γκαρντ που υπάρχει μια τρύπα μεγαλύτερη και από αυτή του όζοντος...

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11018
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 20, 2020 10:35 am

pk13 έγραψε:
Παρ Νοέμ 20, 2020 10:10 am
Μεγάλη ήττα για τους μπακς το όλο θέμα με Μπογκντανοβιτς.. Τώρα να δούμε τι κινήσεις θα κάνουν...

Όσο για την ομάδα μου τους Νικς μέχρι στιγμής δεν έχω τραβήξει τα μαλλιά μου με τις κινήσεις που γίνονται, θετικό αυτό, ευελπιστώ να μην κάνουν καμία μαλ...ια και πάρουν το westbrook, δεν θα αντεξω να τον βλέπω να πανηγυρίζει τα triple double ενώ χάνουμε με 25 πόντους... Απ'οτι ακούγεται ο Βαν φλιτ δεν απασχολεί οπότε αναρωτιέμαι τι θα γίνει στα γκαρντ που υπάρχει μια τρύπα μεγαλύτερη και από αυτή του όζοντος...
Νομίζω χελωνονιντζάκι στη Νέα Υόρκη θα είναι το απόλυτο φιτ :hoho:

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2392
Δημοσιεύσεις: 7031
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 20, 2020 2:54 pm

pk13 έγραψε:
Παρ Νοέμ 20, 2020 10:10 am
Μεγάλη ήττα για τους μπακς το όλο θέμα με Μπογκντανοβιτς.. Τώρα να δούμε τι κινήσεις θα κάνουν...

Όσο για την ομάδα μου τους Νικς μέχρι στιγμής δεν έχω τραβήξει τα μαλλιά μου με τις κινήσεις που γίνονται, θετικό αυτό, ευελπιστώ να μην κάνουν καμία μαλ...ια και πάρουν το westbrook, δεν θα αντεξω να τον βλέπω να πανηγυρίζει τα triple double ενώ χάνουμε με 25 πόντους... Απ'οτι ακούγεται ο Βαν φλιτ δεν απασχολεί οπότε αναρωτιέμαι τι θα γίνει στα γκαρντ που υπάρχει μια τρύπα μεγαλύτερη και από αυτή του όζοντος...
Έρχεται!!
PG: Russell Westbrook
SG: RJ Barrett
SF: Gordon Hayward
PF: Obi Toppin
C: Mitchell Robinson

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 20, 2020 3:19 pm

SteveNashidis έγραψε:
Παρ Νοέμ 20, 2020 2:54 pm
pk13 έγραψε:
Παρ Νοέμ 20, 2020 10:10 am
Μεγάλη ήττα για τους μπακς το όλο θέμα με Μπογκντανοβιτς.. Τώρα να δούμε τι κινήσεις θα κάνουν...

Όσο για την ομάδα μου τους Νικς μέχρι στιγμής δεν έχω τραβήξει τα μαλλιά μου με τις κινήσεις που γίνονται, θετικό αυτό, ευελπιστώ να μην κάνουν καμία μαλ...ια και πάρουν το westbrook, δεν θα αντεξω να τον βλέπω να πανηγυρίζει τα triple double ενώ χάνουμε με 25 πόντους... Απ'οτι ακούγεται ο Βαν φλιτ δεν απασχολεί οπότε αναρωτιέμαι τι θα γίνει στα γκαρντ που υπάρχει μια τρύπα μεγαλύτερη και από αυτή του όζοντος...
Έρχεται!!
PG: Russell Westbrook
SG: RJ Barrett
SF: Gordon Hayward
PF: Obi Toppin
C: Mitchell Robinson
αν γινει κατι τετοιο ειναι φαβορι για 8αδα. πολλα υποσχομενη 5αδα, αρκει να μην τα κανει ροιδο ο ρασελακος. αντε μπας και δουμε ασπρη μερα και μεις που υποστηριζουμε Νικς(τι ονειρο ειδαμε? :lol: )

0
Άβαταρ μέλους
ggr

allstar
Reactions: 1141
Δημοσιεύσεις: 3032
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 20, 2020 6:22 pm

ssoulliss έγραψε:
Πέμ Νοέμ 19, 2020 10:53 pm
mixalisgate7 έγραψε:
Πέμ Νοέμ 19, 2020 9:56 pm
Ο Gordon Hayward έκανε opt out.

Γιάννη σου έρχομαι, με θες; :P :dribble: :D
Μπα, μάλλον για Νέα Υόρκη οδεύει.

0
pk13

 a1greece
Reactions: 73
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2014 6:03 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 20, 2020 6:24 pm

SteveNashidis έγραψε:
Παρ Νοέμ 20, 2020 2:54 pm
pk13 έγραψε:
Παρ Νοέμ 20, 2020 10:10 am
Μεγάλη ήττα για τους μπακς το όλο θέμα με Μπογκντανοβιτς.. Τώρα να δούμε τι κινήσεις θα κάνουν...

Όσο για την ομάδα μου τους Νικς μέχρι στιγμής δεν έχω τραβήξει τα μαλλιά μου με τις κινήσεις που γίνονται, θετικό αυτό, ευελπιστώ να μην κάνουν καμία μαλ...ια και πάρουν το westbrook, δεν θα αντεξω να τον βλέπω να πανηγυρίζει τα triple double ενώ χάνουμε με 25 πόντους... Απ'οτι ακούγεται ο Βαν φλιτ δεν απασχολεί οπότε αναρωτιέμαι τι θα γίνει στα γκαρντ που υπάρχει μια τρύπα μεγαλύτερη και από αυτή του όζοντος...
Έρχεται!!
PG: Russell Westbrook
SG: RJ Barrett
SF: Gordon Hayward
PF: Obi Toppin
C: Mitchell Robinson
Αυτά φοβάμαι...Αντε στην καλύτερη θα βγούμε 7-8, θα μπούμε πλειοφφ και θα φάμε σκούπα στο πρώτο γύρο και πάει 3 χρόνια πίσω το rebuilding. Μαυρη είναι η νύχτα στα βουνά αν γίνει κάτι τέτοιο. 130 μύρια ο Ρας για 3 χρόνια και και 90-100 ο hayward για αλλά 4 και καληνύχτα ζωή.

Ακούγεται ευτυχώς πως δεν μας ενδιαφέρει ο Ρας και φαβορί για Χειγουορντ είναι η Ιντιάνα αλλά νικς είμαστε κάποια μαλ... ία θα κάνουμε δεν μπορεί...Ελπίζω να κάνουμε υπομονή και να μην δώσουμε κανένα τρελό συμβόλαιο σε κάποιον μέτριο παίκτη.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1236
Δημοσιεύσεις: 5435
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 20, 2020 8:47 pm

Ο Καντέρ επέστρεψε στους Μπλέιζερς μέσω τριπλής ανταλλαγής.



0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1236
Δημοσιεύσεις: 5435
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Νοέμ 20, 2020 11:23 pm

Ο Campazzo θα υπογράψει για δυο χρόνια στους Νάγκετς.



0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά για το NBA”