2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 29, 2020 12:00 am

Από γιουροκαπ φετος, εγω προσωπικά μονο Ουνικς βλεπω μεχρι στιγμής. Και τα highlights των άλλων οταν εχω χρονο..

Και όχι επειδή παιζουν καμια μπασκεταρα, αλλα κυριως επειδη εχουν μπόλικους παιχτες οι οποίοι θα έκαναν γαντι στον φετινό παναθηναικο και τους αναφέραμε κι οι περισσότεροι από εδώ το περασμένο καλοκαίρι. Γουολτερς και Κανααν πχ ως ασοι (οργανωτής ο ένας, σκορερ ο αλλος) παιζουν πολυ καλα. Ο Μόργκαν φυσικα που ενω τον ειχαμε κλεισει τον χασαμε για κατι σουβλάκια, σήμερα ειχε 23 ποντους 8 ριμπάουντ αλλα το θέμα δεν είναι επιθετικό αλλα το οτι θα μπορούσε να σταθεί πραγματικά πολύ καλύτερα αμυντικά απο τον Ογκαστ και έτσι να προσφέρει περισσότερα στην ομαδα εν τελει. Και τελος ο παλιός μας γνώριμος Οκαρο Ουαιτ που στο πρώτο του ματς σήμερα ειχε 12 ποντακια, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα. Καθολου κακος...

0
titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Οκτ 30, 2020 12:31 pm

Τέλος ο Σάικς γράφει το sdna.

Έλα , για παμε λίγο μεταγραφολογια να γουστάρουμε και να ξεχάσουμε καπως σεισμους, κορονοιο κλπ

0
avtokrator13

senior
Reactions: 111
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2020 10:52 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Οκτ 30, 2020 12:40 pm

ντεμετριους τζακσον η αλεξ περεζ ή και πακετο μαζι

αλλιως μακλαφλιν

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος avtokrator13 την Παρ Οκτ 30, 2020 12:48 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Οκτ 30, 2020 12:45 pm

avtokrator13 έγραψε:
Παρ Οκτ 30, 2020 12:40 pm
ντεμετριους τζακσον η αλεξ περεζ ή και πακετο μαζι
Ντεμετριους Τζάκσον κι εμένα μ αρέσει πολύ αλλά ομοιάζει σ' αυτούς που είχαμε όπως τον είδα στα πρόσφατα ματς Ρίτας με Περιστέρι και Ζαλγκίρις
Πάμε λέει για καθαρό ασο

0
avtokrator13

senior
Reactions: 111
Δημοσιεύσεις: 423
Εγγραφή: Τρί Ιουν 16, 2020 10:52 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Οκτ 30, 2020 12:49 pm

titsokk έγραψε:
Παρ Οκτ 30, 2020 12:45 pm
avtokrator13 έγραψε:
Παρ Οκτ 30, 2020 12:40 pm
ντεμετριους τζακσον η αλεξ περεζ ή και πακετο μαζι
Ντεμετριους Τζάκσον κι εμένα μ αρέσει πολύ αλλά ομοιάζει σ' αυτούς που είχαμε όπως τον είδα στα πρόσφατα ματς Ρίτας με Περιστέρι και Ζαλγκίρις
Πάμε λέει για καθαρό ασο
μαλλον θελουν ψηλο ασσο οποτε αλεξ περεζ

αν και ο μακλαφλιν ειναι η καλυτερη περιπτωση απο τους κοντους ποιντ γκαρντ

0
Άβαταρ μέλους
No Center-No Party

senior
Reactions: 191
Δημοσιεύσεις: 362
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 09, 2020 8:59 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: 3D-Larry-Kukoc
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 30, 2020 12:54 pm

Κολομ ή Άλεξ Πέρεζ κανονικοί άσσοι, αλλά αν γινόταν κανένα θαύμα με Μακλαφιν βέβαια,θα ήταν τρομερή περίπτωση!

0
Εγώ καλά σου τα'λεγα και τ'ακουγες παράλογα!
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 30, 2020 1:40 pm

Απ' οτι γράφει το sdna ο Παναθηναικός ήθελε να τον κρατήσει, αλλά δε τα βρήκαν παρά τον διπλασιασμό αποδοχών. Οπότε δε νομίζω πως έχει δείξει κάποια διάθεση για άλλου τύπου ή ύψους παίκτη η ομάδα.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 30, 2020 2:10 pm

RipCity έγραψε:
Παρ Οκτ 30, 2020 1:40 pm
Απ' οτι γράφει το sdna ο Παναθηναικός ήθελε να τον κρατήσει, αλλά δε τα βρήκαν παρά τον διπλασιασμό αποδοχών. Οπότε δε νομίζω πως έχει δείξει κάποια διάθεση για άλλου τύπου ή ύψους παίκτη η ομάδα.
Aπ' ό,τι είχε γραφτεί, έπαιρνε 25 χιλιάρικα το μήνα. Αν του τα διπλασιάσαμε, είναι να πάρει άλλα 350 μέχρι το τέλος της σαιζόν. Πολλά δεν τα λες, ούτε και λίγα. Τέλος πάντων, υποθέτω πως το διαθέσιμο μπάτζετ είναι κάπου εκεί, εδώ που τα λέμε και ο προηγούμενος ο Πιερ τόσα ήταν να πάρει.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 30, 2020 2:15 pm

Εγώ πάλι πιστεύω πως δεν παίζουν λεφτά ούτε για ζήτω. Δεν θα μου κάνει εντύπωση να υπάρξει και άλλη αποχώρηση, παρά να έρθει κάποιος πιο ακριβός από τον Sykes.

0
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 30, 2020 2:41 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Οκτ 30, 2020 2:15 pm
Εγώ πάλι πιστεύω πως δεν παίζουν λεφτά ούτε για ζήτω. Δεν θα μου κάνει εντύπωση να υπάρξει και άλλη αποχώρηση, παρά να έρθει κάποιος πιο ακριβός από τον Sykes.
απο που προκειπτει αυτο? το συμβολαιο του τζακσον θα επαιρνε ο σαικς. αυτο θα παρει πανω κατω κι ο pg που θα παρουμε.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3225
Δημοσιεύσεις: 6043
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 30, 2020 3:37 pm

irving έγραψε:
Παρ Οκτ 30, 2020 2:41 pm
απο που προκειπτει αυτο? το συμβολαιο του τζακσον θα επαιρνε ο σαικς. αυτο θα παρει πανω κατω κι ο pg που θα παρουμε.
Την εντύπωση μου έγραψα στην τελική, δεν έγραψα ότι δεν θα πάρει παίκτη :) . Το ότι δεν υπάρχει μια είναι γεγονός, αλλιώς θα είχε έρθει παίκτης για να αντικαταστήσει τον Jackson, ενώ αντίθετα ήρθε παίκτης (Sykes) για να δοκιμαστεί για έναν μήνα και βλέπουμε. Και τελικά και οι δύο φεύγουν για εξωαγωνιστικούς λόγους από ότι γράφεται (όχι για τους ίδιους λόγους).

PG ελεύθεροι στην αγορά υπάρχουν, άμα υπήρχαν λεφτά θα ερχόταν κάποιος χθες. Τώρα αρκετές ομάδες περιμένουν να δουν τι θα γίνει με το ΝΒΑ (κοψίματα), μήπως και τσιμπήσουν κάποιο λαχείο με μισό συμβόλαιο.

Ενδεικτικά υπάρχουν αμερικανοί ελεύθεροι που δεν νομίζω να είναι και πολύ ακριβοί. Π.χ. ο Josh Magette ή ο Cody Demps ή ο Chasson Randle που έπαιξε και στη Ρεάλ παλαιότερα. Θα δούμε εν ευθέτω χρόνο αν πάρει παίκτη τελικά.

0
Άβαταρ μέλους
A.CAB II

senior
Reactions: 322
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Παρ Μάιος 22, 2020 5:31 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 30, 2020 3:53 pm

Παίχτη θα πάρει δεν καταλαβαίνω γιατί το συζητάμε καν. Δηλαδή θα μείνουμε με 5 ξένους και χωρίς κανονικό άσσο; :drunk:

Στο κάτω κάτω το συμβόλαιο του Τζάκσον θα προσφέρει και όποιος το αποδεχτεί. Οι επιλογές είναι ελαχιστότατες αλλά στο συγκεκριμένο θέμα τα κάναμε μαντάρα το καλοκαίρι. Ο Κολόμ πάντως είναι μια χαρά περίπτωση. Έχει τα κιλάκια του βέβαια αλλά αν τον θες για 15-20 λεπτά είναι κομπλέ από δημιουργία και εμπειρία.

0
Άβαταρ μέλους
Gino_Bill

 a1greece
Reactions: 150
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: Παρ Απρ 01, 2011 5:15 pm
Τοποθεσία: Munich, DE
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Manu G, Saras, 3D, VC
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 30, 2020 4:37 pm

Ούτε κρύο ούτε ζέστη που έφυγε ο Σαικς. Εγώ πολλές απαιτήσεις δεν έχω για τον καινούργιο, αν και όποτε έρθει. Να είναι ψηλό παλικάρι θέλω, να τον βλέπεις ρε παιδί μου στον δρόμο να λες "α ένας μπασκεμπολίστας". Αν τώρα βγάζει και καμιά ασσιστ, είμαστε καλά. Αλλιώς, επιστρέφουμε στο πλάνο ΣΡ, Μποχωρίδης και πολλές προσευχές. Πάντως, ετσί που πάει η χρονιά, αν συνεχιστεί για 3-4 αγωνιστικές να ακυρώνονται αγώνες δεν θα βγει.

0
Άβαταρ μέλους
irving

 euroleague
Reactions: 109
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2014 9:35 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 30, 2020 4:44 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Οκτ 30, 2020 3:37 pm
irving έγραψε:
Παρ Οκτ 30, 2020 2:41 pm
απο που προκειπτει αυτο? το συμβολαιο του τζακσον θα επαιρνε ο σαικς. αυτο θα παρει πανω κατω κι ο pg που θα παρουμε.
Την εντύπωση μου έγραψα στην τελική, δεν έγραψα ότι δεν θα πάρει παίκτη :) . Το ότι δεν υπάρχει μια είναι γεγονός, αλλιώς θα είχε έρθει παίκτης για να αντικαταστήσει τον Jackson, ενώ αντίθετα ήρθε παίκτης (Sykes) για να δοκιμαστεί για έναν μήνα και βλέπουμε. Και τελικά και οι δύο φεύγουν για εξωαγωνιστικούς λόγους από ότι γράφεται (όχι για τους ίδιους λόγους).

PG ελεύθεροι στην αγορά υπάρχουν, άμα υπήρχαν λεφτά θα ερχόταν κάποιος χθες. Τώρα αρκετές ομάδες περιμένουν να δουν τι θα γίνει με το ΝΒΑ (κοψίματα), μήπως και τσιμπήσουν κάποιο λαχείο με μισό συμβόλαιο.

Ενδεικτικά υπάρχουν αμερικανοί ελεύθεροι που δεν νομίζω να είναι και πολύ ακριβοί. Π.χ. ο Josh Magette ή ο Cody Demps ή ο Chasson Randle που έπαιξε και στη Ρεάλ παλαιότερα. Θα δούμε εν ευθέτω χρόνο αν πάρει παίκτη τελικά.
εσυ εγραψες ακομα και για φυγη παιχτων!
ο Sykes πηρε μηνιαιο συμβολαιο για να δουμε σε τι κατασταση ειναι. οτι του προταθηκε συμβολαιο με τα 2πλα λεφτα διαψευδει αυτο που λες.
ακομα κι ο σινγκλετον με 3μηνο συμβολαιο πηγε στη κουμπαν. τι σημαινει αυτο?

οτι εχουμε ενα συγκεκριμενο ποσο ειναι δεδομενο. επισης θελουμε και συγκεκριμενα χαρακτηριστικα. ασε που ακομα δεν εχει ανοιξει η free agency του nba.

οποτε αλλαξε το "πιστευω" σε "θελω να μην εχετε μια"

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Οκτ 30, 2020 4:53 pm

Εγώ τον περασμένο καιρό σκεφτόμουν κι έλεγα κιόλας, ότι όσο και καλές σποραδικά, εμφανίσεις να κάνει ο Σάικς, δεν είναι αυτό που θέλει ο Παναθηναϊκός. Αν βάλουμε και τα λεφτά του άγχρωμου/άγευστου Γουάιτ ( σε μια θέση που παίζει ο τέταρτος καλύτερος σας παίκτης, ο Μήτογλου συν τους Μπέντιλ, Παπι και Κάσελ που μπορούν να προσφέρουν από το 4) τότε τα βάζετε κάτω και με τα 2 αυτά συμβόλαια πάτε για κάποιον καλύτερο στο 1 και κυρίως "πιο" άσσο.

Επειδή γίνεται καλή δουλειά στα υπόλοιπα ( με ότι υλικά υπάρχουν, δοθέντος του πετσοκομμένου μπάτζετ) νομίζω ότι αυτή η κίνηση (να φύγουν 2, να έρθει ένας) είναι η πλέον ενδεδειγμένη.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”