Pro Wrestling

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 25, 2020 6:00 pm

Προβλέψεις Hell In A Cell 2020:

WWE CHAMPIONSHIP (HELL IN A CELL MATCH)
Drew McIntyre (c) vs. Randy Orton
ΝΙΚΗΤΗΣ: Drew McIntyre

WWE UNIVERSAL CHAMPIONSHIP ("I QUIT" HELL IN A CELL MATCH)
Roman Reigns (c) with Paul Heyman vs. Jey Uso
ΝΙΚΗΤΗΣ: Roman Reigns

WWE SMACKDOWN WOMEN'S CHAMPIONSHIP (HELL IN A CELL MATCH)
Bayley (c) vs. Sasha Banks
ΝΙΚΗΤΡΙΑ: Sasha Banks

RIGHTS TO WWE MITB CONTRACT
Otis (Holder) vs. The Miz
ΝΙΚΗΤΗΣ: Otis

Jeff Hardy vs. Elias
ΝΙΚΗΤΗΣ: Elias

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 25, 2020 8:14 pm

Και εγώ στα ίδια είμαι. Εκτός των HIAC αδιάφορη κάρτα, τις επόμενες μέρες θα σχολιάσω πιο πολύ εξελίξεις σε AEW, NJPW.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Οκτ 25, 2020 10:16 pm

ανυπομονώ να μιλήσουμε για AEW και να γράψεις τις απόψεις σου

εγώ έχω άλλες προβλέψεις πάντως

Drew McIntyre vs Randy Orton ---> Randy Orton γιατί δεν μπορώ να δεχθώ ότι θα κάνει 3 σερί jobbing , σε κανένα feud δεν θυμάμαι τον heel να έχει μόνο ήττες

Roman Reigns vs Jey Uso ---> Roman Reigns . Φουλ προβλέψιμο αλλά παραδόξως έχει ενδιαφέρον το πως θα μας το πλασαρουν .

Bayley - Sasha Banks ----> πφφφφ εδώ είναι πολύ δύσκολο . Αφενός είναι κακό booking ένα τόσο καλογραμμένο feud ( σπάνιο πλεον φαινόμενο ) να τερματίσει με ένα ματς , βασικά ακόμα και αν συνεχιστεί θα ξέρουμε ότι θα κερδίζει μόνο η Sasha αν πάρει τον τίτλο , αφετέρου σκέφτομαι ότι τετοιο rivalry δεν χρειάζεται ζώνες και τίτλους και ίσως κερδίσει η Bayley και χάσει από κάποια τρίτη άσχετη με το storyline γιατί είναι και πρωταθλήτρια 1 χρόνο + . Θεωρώ ότι θα κερδίσει η Bayley με cheating

Otis vs Miz ---> Miz γιατί για να κάνεις τέτοιο ματς απλά θέλεις να αλλάξεις τον κάτοχο της MITB . Και σιγά τον Otis και σιγά το booking . Είχα ξεχάσει ότι υπάρχει σε εκκρεμότητα ένας κάτοχος MITB contract

Elias vs Jeff Hardy . Boring chants

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 26, 2020 12:36 am

Coach Periklis έγραψε:
Κυρ Οκτ 25, 2020 10:16 pm
Otis vs Miz ---> Miz γιατί για να κάνεις τέτοιο ματς απλά θέλεις να αλλάξεις τον κάτοχο της MITB . Και σιγά τον Otis και σιγά το booking . Είχα ξεχάσει ότι υπάρχει σε εκκρεμότητα ένας κάτοχος MITB contract
Εγώ θα ήθελα να αλλάξει ο κάτοχος, γιατί ο Otis είναι ακόμα ένας botched winner για μένα όπως ΌΛΟΙ μετά τον Ambrose. Πάντως υπάρχει λογική να κρατήσει τη βαλίτσα εκτός από Mr. Kennedy που έχασε τη βαλίτσα από τον Edge, όλοι οι άλλοι την έχουν κρατήσει σε αγώνες με τέτοια stipulations (Edge, Rob Van Dam, Ziggler, Strowman). Και στο NJPW το G1 Climax certificate έχει σίγουρα 2 μπορεί και 3 υπερασπίσεις μέχρι το Wrestle Kingdom και κανείς δεν το έχει χάσει.

Edit: Το 'βλεπα, το 'παιξα; Κλαίω...

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 26, 2020 10:51 am

Απλά καλό το ήταν το φετινό Hell In A Cell. Τα καλύτερα ματς της κάρτας για εμένα ήταν τα Drew McIntyre vs. Randy Orton και Bayley vs. Sasha Banks. Χωρίς λογική η απώλεια της βαλίτσας του Otis, προτιμούσα να μην έκανε πετυχημένο cash in παρά από αυτό που είδαμε.Το mood μου μετά το αποτέλεσμα του main event.

Βαθμολογία: 7/10.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 26, 2020 11:57 am

Αρκετά καλό το χθεσινό ppv. Οι μεγάλες κόντρες ήταν καλογραμμένες και τα HIAC matches ήταν όλα σε πολύ καλό επίπεδο. Όταν επιλέχθηκε σαν πρώτος contender ο Jey Uso ξίνισα, αλλά το storytelling είναι ποίημα, μιλάμε για μια από τις καλύτερες κόντρες της χρονιάς με τον Reigns να δείχνει εξαιρετικά καλός στο κομμάτι της υποκριτικής. O Roman εξελίσσεται εξαιρετικά, για πρώτη φορά χαίρομαι που τον βλέπουμε στο main event.

Αναμενόμενη η νίκη Banks. Τρελή ματσάρα με Bayley. Διαφωνώ με όσους το θεωρούν καλύτερο από τα ματς στο ΝΧΤ. Εκείνα ήταν αραβουργήματα, αυτό όμως είχε την ενδιαφέρουσα αλλαγή ρόλων.

Το midcard και το undercard μελανό σημείο του ppv. Πραγματικά ανύπαρκτα! Μισή κόντρα για Tag Teams δεν υπάρχει. Το τραγικό είναι ότι δεν έχουν tag teams και μου διαλύουν και τη Heavy Machinery με την κλασική δικαιολογία για heel turn που έχουμε δει 30 φορές τα τελευταία χρόνια. Για Otis τι να πω; Λάθος νικητής εξαρχής, τουλάχιστον o Miz αν ανέβει λίγο θα είναι εξαιρετική επιλογή για Mr. Money in the Bank. Είναι απίστευτο ότι μετά τον Ambrose δεν έχουν βγάλει σωστό νικητή. Ίσως τώρα διορθωθεί.

Πάμε και για τον Drew. Όλοι ξέρουν ότι του έχω αδυναμία ως πρωταθλητή, γιατί μαζί με Mox έχουν τα καλύτερα reigns φέτος, και τα δύο πρόσφεραν κάτι φρέσκο για το pro wrestling ειδικά σε περίοδο πανδημίας. Για μένα o Orton είχε τρελό hype πριν το Summerslam. Όταν χάνει back to back και ειδικά με το jobbing στον Lee, τέλος το hype. Ποιος ο λόγος λοιπόν να κερδίσει τώρα; Ειδικά από τη στιγμή που ο Drew έχει πάρα πολλά ακόμα να δώσει. Μια κόντρα με Styles ήθελα ο καψερός... Ή Reigns vs Drew αλλά με καλύτερα δομημένους χαρακτήρες από πέρυσι. Δε θεωρώ απίθανο να ξαναπάρει το πρωτάθλημα σε triple threat με Orton, Miz ή κάτι τέτοιο. Έχουμε ψωμί ακόμα...

Βαθμολογία: 7/10 (θα έβαζα παραπάνω, αλλά οτιδήποτε εκτός των HIAC ήταν θλιβερό και με κάκιστο γράψιμο)

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Οκτ 26, 2020 12:17 pm

Μου άρεσαν πολύ και τα 3 HIAC ματς . Το πρώτο αφορά το πιο καλογραμμένο storyline και τα επίπεδα υποκριτικής και των 2 άγγιξαν την τελειότητα , μετρησε περισσότερο η ιστορία παρά το ματς καθεαυτό

Αγαπάω Sasha και χάρηκε που κέρδισε , ο αγώνας ήταν φανταστικός , απλά θεώρησα στις προβλέψεις μου ότι μπορούσε να τραβήξει κι άλλο το feud με μια νίκη της Bayley . Τώρα αν το συνεχίσουν δεν θα βρω ανάλογο ενδιαφέρον . Γιατί αφενός θα ξέρω ότι θα κερδίζει η Σασα και αφετέρου αν δεν κερδίζει σημαίνει ότι πήρε τη ζώνη για ελάχιστο διάστημα = επική ξενέρα

Λατρεύω κι εγώ Drew , o Orton είναι on fire το 2020 και δεν πείραξε που κέρδισε . Απλά στεναχωρήθηκα για τον Σκοτσέζο μας που ήταν εξαιρετικός πρωταθλητής σε εποχή κορονοιου . Το ματς ήταν κατώτερο από τα άλλα αλλά είχε επίσης δυνατό storytelling , big bump , καλό finish ( έλειψε ένα unexpected nearfall ) οπότε δεν έχω πολλά να του προσάψω

7/10 και από εμένα , έχουμε δει σαβούρα και σαβούρα. Χθες ήταν καλό ppv

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 27, 2020 1:39 am

Λοιπόν σκόρπιες σκέψεις για NJPW και AEW:

Το 30ο G1 Climax από τη στιγμή που επέστρεψαν όσοι ήταν εκτός Ιαπωνίας το περίμενα καλύτερο. Το θετικό είναι ότι τα events είχαν κόσμο, το αρνητικό ότι λόγω Covid μπορούσαν μόνο να χειροκροτούν, δίνοντας ευκαιρίες σε heels να τους προκαλέσουν για φωνές, αλλά οι Τζαπονιοί είναι τυπικοί σε αυτά. Περίμενα ένα δεύτερο Bullet Club Civil War στον τελικό με Jay White-EVIL, αλλά τελικά είχαμε τον Kota Ibushi που πήγαινε σταθερά καλά και την έκπληξη με τον SANADA που είχε ξεκινήσει με πολλές ήττες και ρέφαρε μετά.

Δεύτερη συνεχόμενη G1 νίκη για Ibushi, φέτος ήταν ο απόλυτος χαμένος στο Wrestle Kingdom, αφού έχασε από τον Okada (σε Match of the year contender) και τη δεύτερη βραδιά στο ματς των δύο χαμένων για τα πρωταθλήματα της πρώτης βραδιάς έχασε πάλι σε μέτριο ματς. Περίμενα ένα redemption arc, αλλά όλο το 2020 είχαμε μια ομάδα που πέτυχε και ύστερα απέτυχε με τον Tanahashi και γενικά μέτρια πράγματα. Έχω την αίσθηση ότι θα πάει κόντρα στην παράδοση και θα κερδίσει τον Naito.


Πάμε και στο AEW:

Μόνο αυτό το σόου θα είχε το αμφιλεγόμενο segment των Jericho-MJF και τη ματσάρα Fenix-Penta την ίδια βραδιά. Και τα δύο τα αγάπησα. Γενικά οτιδήποτε είναι φρέσκο, μου αρέσει. Όπως η δίκη του Otis την Παρασκευή ας πούμε.

Όπως είπα και στον Μιχάλη, έχω την αίσθηση ότι δυστυχώς βρέθηκε ο άνθρωπος που θα πάρει το πρωτάθλημα από τον αγαπημένο μου Mox. Το όνομα του; The Cleaner Kenny Omega. Απίστευτη επαναφορά gimmick. Και είναι έξυπνη κίνηση για το AEW αυτό που έκανε με Bucks, Omega. Δεν τους προώθησε στην αρχή λόγω του ότι είναι executives και τους άφησε πιο πολύ στο midcard, χωρίς να τους εμποδίσει να δώσουν πιθανώς το match of the year. Έχτισαν νέους σταρ (Darby Allin, Orange Cassidy, Sammy), προώθησαν πολύ κάποιους που θα έφερναν κόσμο από WWE λόγω ονόματος (Mox, Jericho), πήραν από μικρότερα promotions κάποια δυνατά ονόματα (Brian Cage) και τώρα είναι ώρα να φέρουν πίσω τον Kenny Omega και τους Bucks που έβλεπε ο κόσμος στην Ιαπωνία. Να κάνουν δηλαδή capitalize αυτή τη στιγμή και να φέρουν δύο άσους που είχαν στο μανίκι και δε χρειαζόντουσαν πιο πριν.

Έχει γεμίσει το Twitter με φανς του NJPW που λένε ότι όσοι δεν ξέρετε τι σημαίνει The Cleaner, δεν είστε έτοιμοι για το τι αριστουργήματα θα δείτε. Και συμφωνώ, γιατί εγώ ξέρω τι θα πει The Cleaner Kenny Omega. Πολύ απλά ο καλύτερος wrestler στον κόσμο. Πέρυσι διατυπώθηκαν πολλές ανησυχίες σχετικά με το ότι αυτός δεν είναι ο Kenny της Ιαπωνίας. Ο Kenny του NJPW μια χαρά ενυπήρχε στο AEW. Ας δει κάποιος τι έκανε με Janela, με τον Trent και φυσικά το συγκλονιστικό Iron Man match με Pac (1 λεπτό sudden death με ταυτόχρονο tribute σε Okada και Ibushi, συγκίνησις) ή το tag team match με Young Bucks. Απλά δε θέλανε να φέρουν ακόμα τον Cleaner. Τώρα που θα τον φέρουν, μια χαρά θα αποδώσει. Αναμένω ματσάρες με Penta και Adam Page σε μια ποιητική στιγμή. Ήθελα λίγο καλύτερη κόντρα των δύο βέβαια λόγω των teases περί αλκοολισμού κτλ βέβαια, παράπονο το έχω που δεν είχαμε κανονική κόντρα μεταξύ τους.

Πάντως μια ακόμα πιο ποιητική στιγμή θα είναι αν πάρει το πρωτάθλημα, το γεγονός ότι θα έχουμε τους τρεις πρώτους πρωταθλητές του AEW να είναι οι τρεις που έκλεισαν τη βραδιά στο πρώτο σόου της εταιρείας, το Double or Nothing.

Ο απόλυτος οργασμός όμως θα είναι μια συνεργασία NJPW-AEW με τους Omega, Ibushi πρωταθλητές. Πρώην Golden Lovers, κολλητοί και soulmates σε μια ακόμα ματσάρα. Αν γίνει αυτό, θα ζήσω μεγάλες στιγμές :D

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 27, 2020 2:09 am

Αρχικά να πω ότι το storyline του Omega με τον Hangman και κατ' επέκταση όλης της Elite είναι για μένα ό,τι καλύτερο υπάρχει στο pro wrestling αυτή τη στιγμή και το μόνο που με ενδιαφέρει πραγματικά και έχω επενδύσει συναισθηματικά ( γιατί αυτό είναι το pro wrestling )

Μετά να πω ότι δεν έχω καμία επαφή με Ιαπωνία και όλους αυτούς τους παικταράδες τους έμαθα όταν ανακοίνωσαν το All In ppv και μετά την δημιουργία του AEW και κάθισα και έψαξα 2-3 πράγματα για τον καθένα αλλά χωρίς να έχω τον χρόνο να σκάψω πολύ βαθιά την πορεία του καθενός

Στα φρέσκα κουλούρια, να πω ότι οι " κωλοπαιδαράδες " Bucks είναι σαφώς κλάσεις ανώτεροι από οτιδήποτε έχουν κάνει σαν χαρακτήρες τον πρωτο χρόνο του Dynamite ( όχι σαν wrestlers γιατί έχουν συμμετάσχει σε τρελά ματς ) απλά δεν νιώθω να κολλάνε σε feud με FTR σε αυτή την φάση μου είναι ξεκάθαρα heels οι FTR . Θα ήθελε face FTR vs Heel Young Bucks προσωπικά ή έστω το αντίθετο . Τώρα είναι περισσότερο tweeners και μου χαλάει λίγο ένα storyline που περιμένω 1 χρόνο και κάποιοι παλιότεροι φανς πολλά περισσότερα χρόνια . Ανυπομονώ πάντως να δω πως θα εξελιχθεί . Είναι και αυτό μεγάλος άσσος στο μανίκι τους

Για Kenny Omega δεν έχω να πω πολλά , από τότε που τον έμαθα για μένα δεν υπαρχει πιο γαματος εν ενεργεία εκεί έξω . Δεν ξέρω αν θα γυρίσει στον Cleaner ή απλά μας τρολλάρει με φανταστικό τρόπο , γιατί είναι και τέτοιο τυπάκι . Σίγουρα πάντως ο Cleaner είναι απείρως πιο arrogant . Αν δεν δω να φτυνει την τσίχλα ( μην πω κατοστάρικο και είμαστε σε κοβιντ εποχές :mrgreen: ) στην μάπα του αντιπάλου , δεν φοράει δερματινο και aviators δεν είναι ο Cleaner :shot: :shot:

Τέλος, να εκφράσω την βαθιά θλίψη μου γιατί είναι ξεκάθαρο πλέον ότι οι άνθρωποι σφίγγουν τα δόντια και κρατιούνται όσο περισσότερο μπορούν να κρατήσουν τις ιδέες που έχουν στο μυαλό τους ( που είναι όλες φοβερά ενδιαφέρουσες ) με την ελπίδα ότι θα ξαναγεμίσουν οι αρένες αλλά δυστυχώς αργεί πολύ αυτή η μέρα . Ζήσαμε Moxley χωρίς θεατές που ήμουν σίγουρος ότι το badass gimmick του που αντιγράφει Stone Cold θα είχε μεγάλη πέραση , θα χάσουμε FTR vs Bucks & Hangman vs Omega ( που έχει ψωμί ακόμα αλλά αν αργήσουν κι άλλο θα καεί στο ζέσταμα ) και τόσα άλλα που με θεατές ίσως εκτόξευαν την διαφορά του AEW με το WWE ( NXT αρχικά )

Εντιτ : Α, επίσης 2ος αγαπημένος μου ο MJF . Star in the making το παιδί , είναι απλά απίθανος σε οτιδήποτε και αν κάνει . Λίγη βελτίωση στο ρινγκ χρειάζεται και θα έχουμε το next big thing .

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 27, 2020 8:58 am



Περικλή αν θες να μάθεις πιο πολλά για NJPW, αυτή η σειρά είναι εξαιρετική. Λείπουν ακόμα αφιερώματα σε Suzuki-Gun, Los Ingobernables de Japon, αλλά έχει άπειρες ιστορίες για Bullet Club, Chaos, Tanahashi, Okada, G1 είναι γενικά απίστευτη δουλειά. Έχει εμπνευστεί από ένα παλικάρι που μετέπειτα του κατεβάσανε τα βίντεο ή κάτι τέτοιο, τον οποίο μάλιστα ο Kevin Kelly είχε αναφέρει σε μετάδοση του. Φοβερή σειρά, απλά βγάζει επεισόδιο πολύ σπάνια, έχει καιρό να βγάλει νέο αφιέρωμα δυστυχώς.

Δυστυχώς ο ιός μας στέρησε πολλές ματσάρες με κοινό, χαρακτηριστικά εκείνο που θα έμοιαζε με WarGames αν και είδαμε το εκπληκτικό Stadium Stampede. Θέλω να ελπίζω ότι του χρόνου και το AEW και το NXT θα αποκτήσουν ξανά το φανατικό τους κοινό.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Νοέμ 07, 2020 10:29 pm

Λες και το ήξερα το NJPW και το AEW ότι τα παρακολουθώ φανατικά και έβγαλαν την ίδια μέρα ppv. Του New Japan θα το δω την άλλη εβδομάδα. Πάμε τώρα να μιλήσουμε για Full Gear. Νομίζω ότι η κάρτα είναι από τις καλύτερες του AEW, θέτει σοβαρή υποψηφιότητα αν έχουμε ματσάρες να είναι καλύτερο από το Revolution.

Τα γυναικεία ματς είναι σίγουρα αδιάφορα. Μπράβο πάντως που εξασφαλίζουν παρουσία του NWA. Αν το τελευταίο δεν την πολυπαλεύει με το Powerrr, ίσως δούμε περισσότερες συνεργασίες, ιδανικά θα ήθελα πολύ Magnus. Το ίδιο και του Cassidy που δεν κατανοώ γιατί πάει σε κόντρα με jobber ενώ είχε high profile κόντρα με Jericho.

Η κόντρα MJF-Jericho είναι εξαιρετικά καλοστημένη. Πιστεύω θα κερδίσει ο MJF. Εδώ πολλοί γράφουν για face/heel turns, δεν ξέρω αν θα δούμε κάποιο. Cody με Darby Allin επίσης ενδιαφέρον, αφού το περσινό τους ματς ήταν αυτό που ανήγαγε σε σταρ τον Allin. Νομίζω ο Cody θα κερδίσει. Μπορεί ο Kingston να μην είναι λαμπερό όνομα, αλλά τα promos του με Moxley ήταν κα-τα-πλη-κτι-κά. Πιστεύω ότι σε ακραίο ματς θα δούμε τρομερά πράγματα. Νικητής ο Mox.

Πάμε και στο dream match. Μετά από τόσα χρόνια, θα δούμε επιτέλους FTR εναντίον Young Bucks. Δυστυχώς ο ιός μας στέρησε να το δούμε σε μια γεμάτη αρένα με τον κόσμο να φτιάχνει ατμόσφαιρα. Κρίμα, αλλά δε γινόταν να αναβληθεί κι άλλο. Κάτι μου λέει ότι θα κερδίσουν οι FTR.

Και τέλος μια από τις πιο καλοστημένες, αλλά περίεργες κόντρες του AEW κλιμακώνεται. Kenny Omega με Hangman. Νομίζω ότι κάπου χάθηκε το σενάριο. Δηλαδή είχαμε τον Kenny να φέρεται περίεργα, τον αλκοολισμό του Hangman, την ήττα στο tag team κι όλα αυτά δεν τα αναπτύξανε καθόλου για 1-2 μήνες και ξαφνικά έγιναν singles stars και βρέθηκαν αντίπαλοι. Είχε πολλά φόντρα αυτή η κόντρα και δυστυχώς κάπου έχασαν τη μπάλα. Σε αντίθεση με το υπόλοιπο event που δεν είναι καθόλου προβλέψιμο, αυτό το ματς είναι εύκολο και βλέπω νικητή τον Kenny.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Νοέμ 09, 2020 8:04 pm

μόνο εγώ λάτρεψα το Full Gear ?? Για πείτε

0
“The best teams play for each other, not with each other”
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Νοέμ 09, 2020 11:18 pm

Coach Periklis έγραψε:
Δευ Νοέμ 09, 2020 8:04 pm
μόνο εγώ λάτρεψα το Full Gear ?? Για πείτε
Μάλλον :lol: Πέρα από την πλάκα σε γενικές γραμμές αλλά έχει τα ίδια θέματα με το WWE. Η κάρτα έχει κάποιους αγώνες που ξεχωρίζουν, κάποιοι που είναι καλοί και κάποιοι που είναι αδιάφοροι. Τα Young Bucks vs FTR και Kenny Omega & Adam Page ήταν τα κορυφαία, το πρώτο έπρεπε να ήταν μικρότερο σε διάρκεια (έκανε κοιλιά) και το άλλο έπρεπε να ήταν μεγαλύτερο για να βγει ματσάρα. Απλά καλό το main event και το Darby Allin vs Cody Rhodes, χωρίς λόγο ύπαρξης τα Matt Hardy vs Sammy Guevara, MJF vs Jericho και Orange Cassidy vs John Silver. Κλασσικά αδιάφορα οι γυναικείοι αγώνες.

Ένα τίμιο 7/10 από εμένα.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Νοέμ 10, 2020 12:46 am

Εμένα μου άρεσε πολύ το Full Gear, έχοντας κάποιες ενστάσεις για μερικές αποφάσεις στο booking.

Hangman Page-Omega ματσάρα, ήθελα να κρατήσει 10 λεπτά ακόμα. Περίμενα τελείως αδιάφορο το Silver-Cassidy, αλλά ήταν σχετικά διασκεδαστικό, όχι τόσο ματσάρα όσο αυτό με τον Pac. Darby Allin-Cody Rhodes αρκετά καλό και κυρίως πολύ δουλεμένο σεναριακά. Ο Darby βγήκε over πέρυσι με την ισοπαλία εναντίον του Cody και το refuse to lose attitude και ενάμιση χρόνο μετά με διάφορες κερδισμένες κόντρες γίνεται ο midcard πρωταθλητής. Θέλω μια κόντρα με Ricky Starks και σίγουρα μία με Pac. O Cody είναι ο κορυφαίος face, πρέπει να αλλάξει όμως το στυλ του. Το Back in Black που είχε όταν επέστρεψε ιδανικά.

Το γυναικείο ψιλοαδιάφορο, αλλά η Hikaru Shida αποδεικνύει συνεχώς ότι είναι πάρα πολύ ταλαντούχα. Στο προηγούμενο event που είχε Thunder Rosa το απέδειξε, αλλά γενικά το AEW εκτός ίσως από την Statlander δεν έχει κάτι άλλο αξιόλογο. Όσο δε βρίσκουν, τόσο θα παραμένει αδιάφορο το συγκεκριμένο division. Το Elite Deletion έχει προκαλέσει ποικίλα σχόλια, εγώ για κάποιο λόγο ενθουσιάστηκα. Σίγουρα τα cinematic matches του AEW δεν έχουν το production value του WWE, αλλά είναι καλύτερα από το ένα και απαράδεκτο του NXT και κυρίως είναι πιο wrestling oriented, δεν ξέρω πως να το εκφράσω καλύτερα. Θέλω να πω ότι το Boneyard βασιζόταν πιο πολύ στο σενάριο και τα tropes, ενώ αυτό ή το Stadium Stampede στις κινήσεις. Προσωπικά όλα τα απολαμβάνω.

Το dream match ήταν πράγματι εξαιρετικό, ίσως να μπορούσε να κρατήσει 4-5 λεπτά λιγότερο. Μου άρεσε πάρα πολύ το homage σε DIY, Hart Foundation και Hardy Boyz. Ό,τι και να λέμε, είναι οι δύο καλύτερες tag teams στον κόσμο κι από άποψη wrestling, αλλά και σαν storytellers. Ούτε στην Ιαπωνία δεν έχουν τέτοιο tag team wrestling, καλά για WWE δε συζητάω, 500ο reign New Day, Street Profits και μετά το χάος. Μέχρι και στο NXT με Fandango, Breeze και Oney Lorcan τη βγάζουνε. Θεωρώ ότι το ηλίθιο stipulation δεν έπρεπε να υπάρχει και έπρεπε να κερδίσουν οι FTR. Γενικά το AEW τον πρώτο χρόνο ανέβαζε midcarders φουλ και μπράβο τους, αλλά τώρα Kenny Omega, Young Bucks μάλλον θα έχουν τα πρωταθλήματα. Δεν τρελαίνομαι με κάτι τέτοιο.

MJF-Jericho μου άρεσε, εξαιρετικά καλοστημένη κόντρα, αλλά ο Jericho έχει πάρει τα κιλάκια του και έχει βαρύνει. Αν συνεχίσει έτσι, δεν τον βλέπω για πολύ ακόμα στο τοπ επίπεδο, αλλά και πάλι για την ηλικία του κάνει καλή δουλειά και φέτος έχει δώσει και φοβερούς αγώνες με καλύτερο εκείνον με τον Tanahashi. Το main event κλασικό βίαιο ματς Moxley με επικές αντιδράσεις Renee Young στο Twitter. Και καλογραμμένο και βίαιο όπως πρέπει, χωρίς να ξεφεύγει σε επίπεδα CZW. Ακριβώς ό,τι περίμενα.

Συνολικά πολύ ικανοποιημένος, αλλά το Revolution ήταν το καλύτερο ppv του AEW φέτος και γενικά της χρονιάς μαζί με το Wrestle Kingdom και το Royal Rumble. 8,5/10 από εμένα. Παρεμπιπτόντως κι αν φτάσατε στο τέλος του ποστ, προτείνω το Halloween Havoc του NXT, πολύ καλό event και απολαυστικό και την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΑΤΣΑΡΑ των WALTER-Dragunov από NXT UK. Μιλάμε για ό,τι πιο κοντινό σε Ιαπωνία έχει προσφέρει το WWE, απίστευτα chops, δυνατές κινήσεις, πραγματικά ο ορισμός του αληθινού ξύλου σε ring.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

 nba
Reactions: 767
Δημοσιεύσεις: 2801
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Νοέμ 10, 2020 1:39 pm

ας πω κι εγώ την άποψη που

αρχίζω και αισθάνομαι ότι πιο πολύ θέλω / νιώθω ότι πρέπει να αγαπήσω το Aew ( γατί κάνει τίμια προσπάθεια ) παρά ότι μου αρέσει τόσο πολύ

Έχω επενδύσει συναισθηματικά στους χαρακτήρες και τα storylines ΑΛΛΑ έχω απογοητευτεί από το overteasing . Αυτό το " κι όλο περιμένω "

Επίσης , Young Bucks είτε είστε είτε δεν είστε heels αποφασίστε . 2 μήνες ( ή ένας δε θυμάμαι ) κωλοπαιδισμού ας οδηγήσει κάπου . Ομοίως και με K. Omega . Ρε μάγκες , είχατε μια ΧΡΥΣΗ , ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευκαιρία με το ματς εναντίον του HANGMAN να το γυρίσει σε heel mode ο Omega , να κερδίσει πιο εντυπωσιακά και πιο αδυσώπητα . Κάνετε για την πλάκα σας 4στερα ματς και δεν ακουμπάτε το απόλυτο επειδή κάνετε βλακείες

Με ενοχλησαν επίσης και τα finishes . Καταλαβαίνω γιατί τελειώσε έτσι το dream match , ήταν υπέροχο αλλά ήθελε κάτι άλλο . Είναι αναμέτρηση που περιμένει ο κόσμος 2 χρόνια . Δεν αγγίζει το ματς με τους Hnagman & Omega . Δυστυχώς

Πaρόλη την γκρίνια πάντως μου άρεσε πολύ το Full Gear , δεν μπορούσα τόσο εύκολα να εκτιμήσω νικήτές που είναι μεγάλο " συν" και σίγουρα θέλω να δω την συνέχεια των storylines. Επίσης μεγάλο " συν "

1
1 Εικόνα
“The best teams play for each other, not with each other”
Απάντηση

Επιστροφή στο “Άλλα αθλήματα”