Day 3 - Olympiacos vs Armani Milano

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 8:52 am

Να διαφωνούμε παιδιά και να λέμε επιχειρήματα και να κάνουμε αντίλογο αλλά όχι προσωπικές κριτικές επειδή αυτό που πιστεύει ο άλλος δεν συμφωνεί με αυτό που πιστεύουμε εμείς.
"Εξομαλύνθηκαν" τα ποστ και οι αναφορές στα περαστικά.

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 8:52 am

RipCity έγραψε:
Πέμ Οκτ 15, 2020 8:50 am
Redfly έγραψε:
Τετ Οκτ 14, 2020 11:52 pm
Πάντως εκει που ήθελε διπλό αλμα ο παπους Χαινς τον πηρε τον Μαρτιν για οσους το είδαν.

Ο παππούς Χαινς χθες ήταν αρκετά χειρότερος κι από τους δυο ψηλούς μας. Και με μεγάλη διαφορά.
Ο Χαινς δε βλεπόταν, δεν διαφωνώ, για άλλο θέμα εγραψα.

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 9:02 am

Redfly έγραψε:
Πέμ Οκτ 15, 2020 8:52 am
RipCity έγραψε:
Πέμ Οκτ 15, 2020 8:50 am



Ο παππούς Χαινς χθες ήταν αρκετά χειρότερος κι από τους δυο ψηλούς μας. Και με μεγάλη διαφορά.
Ο Χαινς δε βλεπόταν, δεν διαφωνώ, για άλλο θέμα εγραψα.
Εντάξει σε μεμονωμένες φάσεις πάντα υπάρχουν τέτοια. Το διπλό άλμα του Martin το είδες στο πρώτο ημίχρονο στην ασίστ του Λαρεντζάκη? Ήταν εντυπωσιακό.

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 9:17 am

RipCity έγραψε:
Πέμ Οκτ 15, 2020 9:02 am
Redfly έγραψε:
Πέμ Οκτ 15, 2020 8:52 am


Ο Χαινς δε βλεπόταν, δεν διαφωνώ, για άλλο θέμα εγραψα.
Εντάξει σε μεμονωμένες φάσεις πάντα υπάρχουν τέτοια. Το διπλό άλμα του Martin το είδες στο πρώτο ημίχρονο στην ασίστ του Λαρεντζάκη? Ήταν εντυπωσιακό.
Το είδα. Αντικειμενικά είναι εντυπωσιακός παίκτης, αν πχ το ίδιο αλμα το κανει ο Λεντει δε θα δείξει έτσι στον φακο και νομίζω ότι είναι θέμα όγκου. Είναι τρένο ο τύπος, αν έχει δυο βήματα κάνει πάρτυ αλλά τον θέλει τον χώρο του. Δε μπορει να παιξει κατω απο τη ρακέτα πχ εύκολα. Θα έχουμε εικόνα όταν δουμε ακομα μερικά ματς. Έχει καλή αίσθηση με το αριστερό χέρι και κάνει καλή χρήση του ταμπλό. Εγώ στην άμυνα θέλω να τον δω, για την επίθεση δεν είχα αμφιβολίες.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 9:18 am

Conan1982 έγραψε:
Πέμ Οκτ 15, 2020 8:52 am
Να διαφωνούμε παιδιά και να λέμε επιχειρήματα και να κάνουμε αντίλογο αλλά όχι προσωπικές κριτικές επειδή αυτό που πιστεύει ο άλλος δεν συμφωνεί με αυτό που πιστεύουμε εμείς.
"Εξομαλύνθηκαν" τα ποστ και οι αναφορές στα περαστικά.
Αναφέρομαι σε εμμονικού τύπου κόλλημα συγκεκριμένου χρήστη με τον προπονητή, τις επιλογές του καθώς και με την πλήρη και κραυγαλέα αδυναμία του να παραδεχθεί τα συνεχή του λάθη που συνοδευόταν κι από "ατάκες¨.

Ξέρω πολύ καλά το πως λειτουργεί το φόρουμ και το τιμάω κι εκτός θέσης mod (χωρίς να έχω και τα πλεονεκτήματα που απορρέουν από μια τέτοια θέση) και τα περαστικά που ευχήθηκα απεικόνιζαν την πραγματικότητα. Μια χαρά συνάδουν με όσα βγαίνουν από τα ποστ του. Ούτε τον έβρισα, ούτε τον χαρακτήρισα κάπως. Βλέπω ότι στράβωσε που πάει καλά ο Ολυμπιακός και του ευχήθηκα περαστικά.
Τα ποστ μου¨μια χαρά ομαλά είναι και περιμένω και π.μ να μου εξηγήσει με επιχειρήματα και με αλληλουχία σκέψεων που παρέκλινα από το πνεύμα του φόρουμ.

Το ωραίο είναι ότι σίμαστε σε νήμα για το ματς με την Αρμάνι και σε κάθε του ποστ θα διαβάσω συνεχείς αναφορές στο ματς με τη Ζαλγκίρις.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 9:19 am

Redfly έγραψε:
Πέμ Οκτ 15, 2020 9:17 am


Το είδα. Αντικειμενικά είναι εντυπωσιακός παίκτης, αν πχ το ίδιο αλμα το κανει ο Λεντει δε θα δείξει έτσι στον φακο και νομίζω ότι είναι θέμα όγκου. Είναι τρένο ο τύπος, αν έχει δυο βήματα κάνει πάρτυ αλλά τον θέλει τον χώρο του. Δε μπορει να παιξει κατω απο τη ρακέτα πχ εύκολα. Θα έχουμε εικόνα όταν δουμε ακομα μερικά ματς. Έχει καλή αίσθηση με το αριστερό χέρι και κάνει καλή χρήση του ταμπλό. Εγώ στην άμυνα θέλω να τον δω, για την επίθεση δεν είχα αμφιβολίες.
Καλό αυτό με το άλμα και τον όγκο.
Πρέπει να τον δούμε και στην άμυνα όμως. Ας μην βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα. Ας περάσει ένας χρόνος και βλέπουμε.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 9:22 am

Redfly έγραψε:
Πέμ Οκτ 15, 2020 8:52 am


Ο Χαινς δε βλεπόταν, δεν διαφωνώ, για άλλο θέμα εγραψα.
Για το άλμα του έγραψες, μπας και βρεις τίποτε να σούρεις στον Μάρτιν.
Εδώ είμαστε και θα τα λέμε. :bball:

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 9:23 am

basket72 έγραψε:
Πέμ Οκτ 15, 2020 9:18 am


Αναφέρομαι σε εμμονικού τύπου κόλλημα συγκεκριμένου χρήστη με τον προπονητή, τις επιλογές του καθώς και με την πλήρη και κραυγαλέα αδυναμία του να παραδεχθεί τα συνεχή του λάθη που συνοδευόταν κι από "ατάκες¨.

Ξέρω πολύ καλά το πως λειτουργεί το φόρουμ και το τιμάω κι εκτός θέσης mod (χωρίς να έχω και τα πλεονεκτήματα που απορρέουν από μια τέτοια θέση) και τα περαστικά που ευχήθηκα απεικόνιζαν την πραγματικότητα. Μια χαρά συνάδουν με όσα βγαίνουν από τα ποστ του. Ούτε τον έβρισα, ούτε τον χαρακτήρισα κάπως. Βλέπω ότι στράβωσε που πάει καλά ο Ολυμπιακός και του ευχήθηκα περαστικά.
Τα ποστ μου¨μια χαρά ομαλά είναι και περιμένω και π.μ να μου εξηγήσει με επιχειρήματα και με αλληλουχία σκέψεων που παρέκλινα από το πνεύμα του φόρουμ.

Το ωραίο είναι ότι σίμαστε σε νήμα για το ματς με την Αρμάνι και σε κάθε του ποστ θα διαβάσω συνεχείς αναφορές στο ματς με τη Ζαλγκίρις.
Δεν χρειάζεται να βρίσουμε κάποιον για να είμαστε προσβλητικοί. Δεν συμφωνείς με κάποιον επιχειρηματολογείς πάνω σ' αυτό, δεν εύχεσαι περαστικά, δεν αισθάνεσαι σοκαρισμένος με τις απόψεις του, θα σου στείλω εγώ p.m να το συζητήσουμε να μην το χαλάσουμε το τόπικ.

0
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 832
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Οκτ 15, 2020 10:03 am

Τα στατιστικά του Jenkins στα 3 πρώτα ματς:

vs Zalgiris Kaunas 14:03 5 1/2 1/2
2 at Panathinaikos OPAP Athens 10:00 5 1/1 1/2
3 vs AX Armani Exchange Milan 18:28 5 1/1 1/2
3 Totals 42:31 15 3/4 3/6

Έχουν ένα ενδιαφέρον. Είναι καλός και στην άμυνα, ο ορισμός του παίκτη οικονομίας. Σε μία φάση χθες πήδηξε πίσω από τον Χαινς και του πήρε το ριμπάουντ. Αισιόδοξο ξεκίνημα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι και καλύτερα.

Συνημμένα
jenkins.JPG
jenkins.JPG (9.56 KiB) Προβλήθηκε 5407 φορές
2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2378
Δημοσιεύσεις: 7018
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 10:54 am

basket72 έγραψε:
Πέμ Οκτ 15, 2020 9:18 am
Conan1982 έγραψε:
Πέμ Οκτ 15, 2020 8:52 am
Να διαφωνούμε παιδιά και να λέμε επιχειρήματα και να κάνουμε αντίλογο αλλά όχι προσωπικές κριτικές επειδή αυτό που πιστεύει ο άλλος δεν συμφωνεί με αυτό που πιστεύουμε εμείς.
"Εξομαλύνθηκαν" τα ποστ και οι αναφορές στα περαστικά.


Ξέρω πολύ καλά το πως λειτουργεί το φόρουμ και το τιμάω κι εκτός θέσης mod (χωρίς να έχω και τα πλεονεκτήματα που απορρέουν από μια τέτοια θέση) και τα περαστικά που ευχήθηκα απεικόνιζαν την πραγματικότητα.
Δεν υπάρχουν ειδικά προνόμια ούτε πλεονεκτήματα κανενός Mod oύτε χρήστη.
Όλοι εδώ μέσα αφιερώνουν προσωπικό χρόνο και μόνο αυτό για την εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ.

+1 φάουλ στον χρήστη basket72.
Λόγος: Διαχειριστές - Συντονιστές
Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.


Σε παροτρύνω να διαβάσεις ξανά τα παρακάτω section από το ->: https://www.basketforum.gr/app.php/good-post
-Μην τα παίρνετε όλα προσωπικά.
- Μη βιάζεστε να κρίνετε ένα συμφορουμίτη
- Σεβαστείτε τους moderators.

H συζήτηση εδώ μέσα θα συνεχιστεί για τον αγώνα Ολυμπιακός-Αρμάνι και για κανένα άλλο θέμα.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 11:54 am

θα ήθελα να μάθω, πόσοι περίμεναν τέτοια εμφάνιση και τέτοια τελική διαφορά στη νίκη μας;
Ζητείται ειλικρίνεια . :)
Που είσαι ωρέ Rankin με τις ωραίες σου τις κωλοτούμπες;
Λείπεις όπως λείπουν πολλοί παλιοί χρήστες/διαχειριστές.

reignman

allstar
Reactions: 1110
Δημοσιεύσεις: 3483
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 12:33 pm

. Αυτά έχουμε δεί και αν ο Πριντεζης δε μας κράταγε στο 1ο ημίχρονο θα είχαμε πρόβλημα.
Με το ιδιο σκεπτικο ομως μπορεις να πεις πως αν δεν ειχαν 8/10 τριποντα (ακομα και σκοτωμενα με αμυντικο κρεμασμενο πανω τους και σε κινηση) οι Ρολ και Ροντριγκεζ θα ειμασταν 15+ ποντους μπροστα.
θα ήθελα να μάθω, πόσοι περίμεναν τέτοια εμφάνιση και τέτοια τελική διαφορά στη νίκη μας;
Ζητείται ειλικρίνεια . :)
Που είσαι ωρέ Rankin με τις ωραίες σου τις κωλοτούμπες;
Λείπεις όπως λείπουν πολλοί παλιοί χρήστες/διαχειριστές.
Πιστευα απο την αρχη πως το ματς με την Zalgiris ηταν outlier και σιγουρα οχι αυτο που θα εχουμε ως βαση.
Ημουν σιγουρος οτι θα παιζαμε το παιχνιδι στα ισια με την Αρμανι αλλα με τιποτα δεν περιμενα να ειναι τελικα τοσο ανετη η νικη , η εμφανιση του 2ου ημιχρονου ειναι απιστευτα ενθαρρυντικη. Προσωπικη αποψη χρειαζομαστε εναν 3ο σεντερ. Δεν νομιζω πως το προβλημα μας ειναι ποιοτικο (καθως οτι θελουμε απο τα σεντερ μας , μας τα δινουν οι Ελις Μαρτιν) Αλλα σιγουρα μπορει να γινει ποσοτικο το προβλημα σε ματσακια που θα κανουν μαζεμενα χαζα φαουλ (γενικα εχουμε ενα θεμα με τα χαζα φαουλ για την ωρα)

0
tarp7

allstar
Reactions: 1354
Δημοσιεύσεις: 3519
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 12:52 pm

Η ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξε πολύ ωραίο μπάσκετ. Να πω την αλήθεια δεν περίμενα ότι ο έλλις και ο χασαν θα έπαιζαν τόσο καλά, να τους δούμε απέναντι και σε ψηλά κορμιά.. μακισικαρος. Αύριο πρέπει να κερδίσουμε , η ομάδα έχει δυνατότητες. Ο σλούκας είναι πολύ καλός αλλα μην περιμένουμε ότι θα παίζει όπως ο σπανουλης, αν κάνει double double ή κοντά θα είμαστε σούπερ. Το καλό που δεν παίζουμε στην Α1 είναι ότι θα υπάρχουν παιχνίδια που παίκτες μας μπορούν να πάιζουν άνετα 30+ λεπτά. Άμα έχεις καλούς παίκτες παίζεις

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Οκτ 15, 2020 1:23 pm

reignman έγραψε:
Πέμ Οκτ 15, 2020 12:33 pm

Με το ιδιο σκεπτικο ομως μπορεις να πεις πως αν δεν ειχαν 8/10 τριποντα (ακομα και σκοτωμενα με αμυντικο κρεμασμενο πανω τους και σε κινηση) οι Ρολ και Ροντριγκεζ θα ειμασταν 15+ ποντους μπροστα.



Πιστευα απο την αρχη πως το ματς με την Zalgiris ηταν outlier και σιγουρα οχι αυτο που θα εχουμε ως βαση.
Ημουν σιγουρος οτι θα παιζαμε το παιχνιδι στα ισια με την Αρμανι αλλα με τιποτα δεν περιμενα να ειναι τελικα τοσο ανετη η νικη , η εμφανιση του 2ου ημιχρονου ειναι απιστευτα ενθαρρυντικη. Προσωπικη αποψη χρειαζομαστε εναν 3ο σεντερ. Δεν νομιζω πως το προβλημα μας ειναι ποιοτικο (καθως οτι θελουμε απο τα σεντερ μας , μας τα δινουν οι Ελις Μαρτιν) Αλλα σιγουρα μπορει να γινει ποσοτικο το προβλημα σε ματσακια που θα κανουν μαζεμενα χαζα φαουλ (γενικα εχουμε ενα θεμα με τα χαζα φαουλ για την ωρα)
A, γειά σου. Τα αυτονόητα. Η κοινή λογική μίλησε.
Εννοείται ότι συμφωνώ σε όλα.
Και για το ποσοτικό πρόβλημα στο 5- έχουμε θέματα, δεν είπε κανείς ότι γίναμε διεκδικητές. Είμαστε, στον (ανηφορικό/κακοτράχαλο)δρόμο για να ξαναγίνουμε σοβαρή ομάδα, έπειτα από κάποια χρόνια. αυτό λέμεεεεεεεεεεεε. :) σε όλους τους τόνους, από την περασμένη άνοιξη. Συνεπείς σε αυτό που λέμε.

Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 832
Δημοσιεύσεις: 1520
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Οκτ 15, 2020 1:27 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Οκτ 15, 2020 11:54 am
θα ήθελα να μάθω, πόσοι περίμεναν τέτοια εμφάνιση και τέτοια τελική διαφορά στη νίκη μας;
Ζητείται ειλικρίνεια . :)
Που είσαι ωρέ Rankin με τις ωραίες σου τις κωλοτούμπες;
Λείπεις όπως λείπουν πολλοί παλιοί χρήστες/διαχειριστές.
Εγώ πίστευα ότι θα κερδίσουμε άνετα και το έγραψα κιολας χθες. Το δεύτερο ημίχρονο βέβαια ήταν το κάτι άλλο.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2020-2021”