Περιστέρι winmasters - Αγωνιστικά

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 23, 2020 6:52 pm

Μεστό πρώτο ημίχρονο χωρίς Μαυροκεφαλιδη.
Η τριάδα Γκάντι-Γκρέι-Πετεγουει είναι πολύ καλή, απλα θεωρώ πως ένας από τους 2 σουτερ θα έρχεται από το πάγκο για να ενεργοποιηθεί περισσότερο ο Σαλουστρος.

Πολύ καλός δημιουργικά ο ο Γκάντι, αμυντικά όμως δεν λέει πολλά. Η τριάδα Καραμπελας - Αθηναίου - Σαλουστρος θέλει δουλειά κι δεν μαρεσε στο παρκέ. Το πικ κ ρολ Καραμπελα-Σκορδιλη είναι ακόμη σταθερή αξια.

Ο Αλρετζ είναι καλός αν κι λίγο soft στο low post ενώ ο Jones άφησε καλά στοιχεία κι στα rebound. Η άμυνα με προβληματίζει λίγο, η επίθεση θα λειτουργήσει εν καιρώ πιστεύω

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 23, 2020 8:00 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Τετ Σεπ 23, 2020 6:52 pm
Μεστό πρώτο ημίχρονο χωρίς Μαυροκεφαλιδη.
Η τριάδα Γκάντι-Γκρέι-Πετεγουει είναι πολύ καλή, απλα θεωρώ πως ένας από τους 2 σουτερ θα έρχεται από το πάγκο για να ενεργοποιηθεί περισσότερο ο Σαλουστρος.

Πολύ καλός δημιουργικά ο ο Γκάντι, αμυντικά όμως δεν λέει πολλά. Η τριάδα Καραμπελας - Αθηναίου - Σαλουστρος θέλει δουλειά κι δεν μαρεσε στο παρκέ. Το πικ κ ρολ Καραμπελα-Σκορδιλη είναι ακόμη σταθερή αξια.

Ο Αλρετζ είναι καλός αν κι λίγο soft στο low post ενώ ο Jones άφησε καλά στοιχεία κι στα rebound. Η άμυνα με προβληματίζει λίγο, η επίθεση θα λειτουργήσει εν καιρώ πιστεύω
Μια χαρά ομάδα θα έχει το Περιστέρι. Ο Arledge έχει θέμα διάθεσης, αυτό ήταν το θέμα του και πέρυσι στη Γαλλία. Τη μια μέρα θα βάλει 15 πόντους με 3-4 τρίποντα, την άλλη θα κάνει δύο φάουλ μαζεμένα (όπως σήμερα) και μετά τέλος. Κλείνει ο διακόπτης. Ο Gaddy θα δημιουργεί ρήγματα συνεχώς στις αντίπαλες άμυνες και οι υπόλοιποι θα εκτελούν.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8150
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 23, 2020 8:06 pm

Η μεγάλη θετική έκπληξη για μένα ήταν ο Τζόουνς. Τον θεωρούσα αρκετά περιορισμένων δυνατοτήτων, μακάρι για το Περιστέρι να πέσω έξω.
Τον Άρλετζ δεν τον ήξερα καθόλου, φάνηκε πάντως ότι ο Βασιλόπουλος θα είναι ο βασικός στο 4. Δεν ξέρω μήπως προορίζεται να πάρει και ο Μαυροκεφαλίδης εκεί λεπτά, αν συνεχίζει ο Τζόουνς να έχει τέτοια εικόνα. Θα έχει και αρκετά πλην βέβαια αυτό.
Για τον Πέτεγουεϊ καμία έκπληξη, κάπου στην πορεία νομίζω αδίκησε τον εαυτό του, θα μπορούσε να έχει παίξει σε Ευρωλιγκάτη ομάδα, ποτέ δεν είναι αργά βέβαια.
Αν αρχίσει ο Γκάντι και απειλεί και περισσότερο ο ίδιος (γιατί κάποια στιγμή με καλύτερο σκάουτινγκ θα κοπούν οι τόσο άνετες δημιουργίες του), τότε το Περιστέρι έχει κάνει διάνα με τους ξένους.. Και έχει και μία θέση κενή ακόμα, που δεν βρίσκω τον λόγο να την χαλάσει αυτή τη στιγμή κάπου.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 23, 2020 8:12 pm

ssoulliss έγραψε:
Τετ Σεπ 23, 2020 8:00 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Τετ Σεπ 23, 2020 6:52 pm
Μεστό πρώτο ημίχρονο χωρίς Μαυροκεφαλιδη.
Η τριάδα Γκάντι-Γκρέι-Πετεγουει είναι πολύ καλή, απλα θεωρώ πως ένας από τους 2 σουτερ θα έρχεται από το πάγκο για να ενεργοποιηθεί περισσότερο ο Σαλουστρος.

Πολύ καλός δημιουργικά ο ο Γκάντι, αμυντικά όμως δεν λέει πολλά. Η τριάδα Καραμπελας - Αθηναίου - Σαλουστρος θέλει δουλειά κι δεν μαρεσε στο παρκέ. Το πικ κ ρολ Καραμπελα-Σκορδιλη είναι ακόμη σταθερή αξια.

Ο Αλρετζ είναι καλός αν κι λίγο soft στο low post ενώ ο Jones άφησε καλά στοιχεία κι στα rebound. Η άμυνα με προβληματίζει λίγο, η επίθεση θα λειτουργήσει εν καιρώ πιστεύω
Μια χαρά ομάδα θα έχει το Περιστέρι. Ο Arledge έχει θέμα διάθεσης, αυτό ήταν το θέμα του και πέρυσι στη Γαλλία. Τη μια μέρα θα βάλει 15 πόντους με 3-4 τρίποντα, την άλλη θα κάνει δύο φάουλ μαζεμένα (όπως σήμερα) και μετά τέλος. Κλείνει ο διακόπτης. Ο Gaddy θα δημιουργεί ρήγματα συνεχώς στις αντίπαλες άμυνες και οι υπόλοιποι θα εκτελούν.
Ο Αρλετζ δεν είναι κακός αλλα έχει αυτό το θέμα όπως λες μάλλον. Gaddy πολύ πολύ καλός δημιουργικά

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 23, 2020 8:15 pm

benchwarmer έγραψε:
Τετ Σεπ 23, 2020 8:06 pm
Η μεγάλη θετική έκπληξη για μένα ήταν ο Τζόουνς. Τον θεωρούσα αρκετά περιορισμένων δυνατοτήτων, μακάρι για το Περιστέρι να πέσω έξω.
Τον Άρλετζ δεν τον ήξερα καθόλου, φάνηκε πάντως ότι ο Βασιλόπουλος θα είναι ο βασικός στο 4. Δεν ξέρω μήπως προορίζεται να πάρει και ο Μαυροκεφαλίδης εκεί λεπτά, αν συνεχίζει ο Τζόουνς να έχει τέτοια εικόνα. Θα έχει και αρκετά πλην βέβαια αυτό.
Για τον Πέτεγουεϊ καμία έκπληξη, κάπου στην πορεία νομίζω αδίκησε τον εαυτό του, θα μπορούσε να έχει παίξει σε Ευρωλιγκάτη ομάδα, ποτέ δεν είναι αργά βέβαια.
Αν αρχίσει ο Γκάντι και απειλεί και περισσότερο ο ίδιος (γιατί κάποια στιγμή με καλύτερο σκάουτινγκ θα κοπούν οι τόσο άνετες δημιουργίες του), τότε το Περιστέρι έχει κάνει διάνα με τους ξένους.. Και έχει και μία θέση κενή ακόμα, που δεν βρίσκω τον λόγο να την χαλάσει αυτή τη στιγμή κάπου.
Μι εγώ αυτό ακριβώς έπαθα με τον Τζόουνς, δεν τον περίμενα τόσο καλό (σε συνδυασμό με τις πάσες του Γκάντι). Μην ξεχνάμε πως ο Gaddy θα έχει κι τον Λουκα για pop κι θα αλλάξει κι ο ρόλος κ το spacing του

2
2 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 23, 2020 8:19 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Τετ Σεπ 23, 2020 8:12 pm
Ο Αρλετζ δεν είναι κακός αλλα έχει αυτό το θέμα όπως λες μάλλον. Gaddy πολύ πολύ καλός δημιουργικά
Το γράφεςι και πιο κάτω. Τα δίδυμα του Παπανικολόπουλου θα είναι Λουκάς-Arledge Jones-Βασιλόπουλος. Λουκάς και Βασιλόπουλος σαν δημιουργοί. Καλά το σκέφτεται ο Παπανικολόπουλος! :+1:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 23, 2020 8:22 pm

Το πιο βασικό, πέρα από τη νίκη, είναι πως η εμφάνιση αυτή έγινε χωρίς τον Μαυροκεφαλιδη, που θα άλλαζε εντελώς την κατάσταση με mid range κι pick and pop καταστάσεις. Ωραία αρχικά δείγματα με την περιφέρεια να είναι ιδιαίτερα ανεβασμένη με τον Πετεγουει κι ως σταθερά τον Γκρέι. Ο Γκάντι έχει πολύ αργό στυλ αλλά του βγαίνει από ότι φαίνεται. Μεστος ρόλος στον Καραμπελα, αλλα συνεχίζει κι έχει ρόλο κι μαρεσε σήμερα.
Ο ΠΑΟ πολύ προβλέψιμος, κι κυρίως με πολύ κακο rotation. O Bentil γτ δεν ξαναπήρε ευκαιρία ενώ έβαλε 5 πόντους σε ελάχιστο χρόνο στη 2η περίοδο ? Ο Pierre Jackson θέλει ακόμη έναν άσσο με άλλα χαρακτηριστικά, δύσκολα από ότι έχω καταλάβει αλλα δεν την βγάζει μόνος του. Ο Μποχωριδης δεν ξέρω αμα είχε κανένα θέμα τραυματισμού, αλλα φάνηκε λες κι ήταν πρωτοεμφανιζομενος οσο έπαιξε....

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 23, 2020 8:23 pm

ssoulliss έγραψε:
Τετ Σεπ 23, 2020 8:19 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Τετ Σεπ 23, 2020 8:12 pm
Ο Αρλετζ δεν είναι κακός αλλα έχει αυτό το θέμα όπως λες μάλλον. Gaddy πολύ πολύ καλός δημιουργικά
Το γράφεςι και πιο κάτω. Τα δίδυμα του Παπανικολόπουλου θα είναι Λουκάς-Arledge Jones-Βασιλόπουλος. Λουκάς και Βασιλόπουλος σαν δημιουργοί. Καλά το σκέφτεται ο Παπανικολόπουλος! :+1:
Μία χαρά έκανε τις αναλογίες των ψηλών κι λογικά θα ξεκινάει με Τζόουνς - Βασιλόπουλο με τον Λουκα να έρχεται από τον πάγκο κι να παίρνει την μπαγκέτα

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Σεπ 23, 2020 9:14 pm

Καλά ο Τζόουνς φάνηκε Σακιλ γιατιβειχε απέναντι του το αστειοτερο δίδυμο ψηλών που θα δούμε φέτος στην Ευρωλίγκα. Δεν ήταν εμφάνιση απέναντι σε κανονικο διδυμο Ευρωλίγκας.

Πολύ ενθαρρυντικό ότι δεν εκβιαστηκαν επιθέσεις , πολύ γεμάτη η ομάδα για το επίπεδο στο οποίο θα ανταγωνιστεί και νομίζω πως έχει πάνω από 60% να πάρει και τον πρώτο τίτλο της χρονιάς.

Μου αρέσει που έχει ρόλο ο Καράμπελας.

Τρομερά προσόντα ο Αρλετζ, φοβερό πακέτο αλλά ραθυμος, υποψιάζομαι πως .... παίζει pro κι ακούει Λοκομοντο στον ελεύθερο χρόνο του. Τακτικός, πλαστικός, ωραίος καρπός, καλός χειρισμός για το ύψος. Κάνει μπαμ το παιδί.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 24, 2020 7:59 pm

Κρίμα, ήμασταν μπροστά στα 3/4 του ματς αλλά στη 4η πάθαμε μπλακ άουτ . Το δίδυμο Τζόουνς - Μαυροκεφαλιδης δεν δουλευε καθόλου κι δυστυχώς ξεχάστηκε στον πάγκο ο Βασιλόπουλος, με τον Παπανικολοπουλο να εμμένει σε αυτό το δίδυμο
Ο Αρλετζ έχασε 3 πέναλτι λει απ, ο Γκρέι δεν ήταν εύστοχος σήμερα αλλα το πιο ανησυχητικό ήταν ο πάγκος που έφαγε ο Βασιλόπουλος, ο οποίος χθες ήταν πολύ καλός.

Συγχαρητήρια στον Προμηθεα!

1
1 Εικόνα
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 24, 2020 8:12 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Πέμ Σεπ 24, 2020 7:59 pm
Κρίμα, ήμασταν μπροστά στα 3/4 του ματς αλλά στη 4η πάθαμε μπλακ άουτ . Το δίδυμο Τζόουνς - Μαυροκεφαλιδης δεν δουλευε καθόλου κι δυστυχώς ξεχάστηκε στον πάγκο ο Βασιλόπουλος, με τον Παπανικολοπουλο να εμμένει σε αυτό το δίδυμο
Ο Αρλετζ έχασε 3 πέναλτι λει απ, ο Γκρέι δεν ήταν εύστοχος σήμερα αλλα το πιο ανησυχητικό ήταν ο πάγκος που έφαγε ο Βασιλόπουλος, ο οποίος χθες ήταν πολύ καλός.

Συγχαρητήρια στον Προμηθεα!
Και οι δύο ομάδες είχαν καλούς και υστερήσαντες, απλά ο Προμηθέας στο τέλος είχε τον Miller! Όποιος και να κέρδιζε, δίκαιο θα ήταν. Το Περιστέρι έχει ένα θεματάκι στους forward, ίσως εκεί να χρειάζεται τον έκτο ξένο. Για να είμαι ειλικρινής νομίζω ότι από το Περιστέρι λείπει ένας παίκτης σαν τον Αγραβάνη Jr.

*Το πιο άσχημο σήμερα για το Περιστέρι ήταν τα box-out στην άμυνα.

0
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 24, 2020 8:18 pm

ssoulliss έγραψε:
Πέμ Σεπ 24, 2020 8:12 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Πέμ Σεπ 24, 2020 7:59 pm
Κρίμα, ήμασταν μπροστά στα 3/4 του ματς αλλά στη 4η πάθαμε μπλακ άουτ . Το δίδυμο Τζόουνς - Μαυροκεφαλιδης δεν δουλευε καθόλου κι δυστυχώς ξεχάστηκε στον πάγκο ο Βασιλόπουλος, με τον Παπανικολοπουλο να εμμένει σε αυτό το δίδυμο
Ο Αρλετζ έχασε 3 πέναλτι λει απ, ο Γκρέι δεν ήταν εύστοχος σήμερα αλλα το πιο ανησυχητικό ήταν ο πάγκος που έφαγε ο Βασιλόπουλος, ο οποίος χθες ήταν πολύ καλός.

Συγχαρητήρια στον Προμηθεα!
Και οι δύο ομάδες είχαν καλούς και υστερήσαντες, απλά ο Προμηθέας στο τέλος είχε τον Miller! Όποιος και να κέρδιζε, δίκαιο θα ήταν. Το Περιστέρι έχει ένα θεματάκι στους forward, ίσως εκεί να χρειάζεται τον έκτο ξένο. Για να είμαι ειλικρινής νομίζω ότι από το Περιστέρι λείπει ένας παίκτης σαν τον Αγραβάνη Jr.

*Το πιο άσχημο σήμερα για το Περιστέρι ήταν τα box-out στην άμυνα.
Ισα ίσα βγαίνουν οι χρόνοι με τους 5 ψηλούς τώρα, με Σκορδιλη-Βασιλοπουλο να έχουν μειωμένο ρόλο ενώ ακόμη είναι μια χαρά, οπότε δεν νομίζω να έρθει κι 6ο ξένος στους ψηλούς. Προσωπικά δεν μαρεσε καθόλου το Τζόουνς - Μαυροκεφαλιδης κι δεν πιστεύω πως εν έτει 2020 μπορεί να σταθεί αρκετά αυτο το δίδυμο. Ο Αγραβανης είναι ακόμη χωρίς ομάδα, είναι χρήσιμο παιδί αμυντικά αλλά δεν βλέπω χρόνο ούτε και για αυτόν αμα έρθει, αφού υπάρχει κι ο Σαλουστρος μπροστά του

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 24, 2020 8:22 pm

PeristeriBCfan έγραψε:
Πέμ Σεπ 24, 2020 8:18 pm

Ισα ίσα βγαίνουν οι χρόνοι με τους 5 ψηλούς τώρα, με Σκορδιλη-Βασιλοπουλο να έχουν μειωμένο ρόλο ενώ ακόμη είναι μια χαρά, οπότε δεν νομίζω να έρθει κι 6ο ξένος στους ψηλούς. Προσωπικά δεν μαρεσε καθόλου το Τζόουνς - Μαυροκεφαλιδης κι δεν πιστεύω πως εν έτει 2020 μπορεί να σταθεί αρκετά αυτο το δίδυμο. Ο Αγραβανης είναι ακόμη χωρίς ομάδα, είναι χρήσιμο παιδί αμυντικά αλλά δεν βλέπω χρόνο ούτε και για αυτόν αμα έρθει, αφού υπάρχει κι ο Σαλουστρος μπροστά του
Στο Σαλούστρο είναι η ένσταση μου. Έπιασε ταβάνι το παιδί, δεν νομίζω ότι μπορεί να δώσει κάτι παραπάνω από πεντάλεπτα. Καλύτερα να τα δώσει αυτά τα πεντάλεπτα ένα νέο παίδι. :)

Για τον ξένο έχεις δίκιο. Όπως είναι η ομάδα όποιος έρθει δεν θα παίζει και πιθανότατα να γκρινιάζει κιόλας.

0
Άβαταρ μέλους
PeristeriBCfan

 a1greece
Reactions: 434
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 10:07 pm
Τοποθεσία: Περιστερι
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant-Kawhi Leonard
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 24, 2020 8:29 pm

ssoulliss έγραψε:
Πέμ Σεπ 24, 2020 8:22 pm
PeristeriBCfan έγραψε:
Πέμ Σεπ 24, 2020 8:18 pm

Ισα ίσα βγαίνουν οι χρόνοι με τους 5 ψηλούς τώρα, με Σκορδιλη-Βασιλοπουλο να έχουν μειωμένο ρόλο ενώ ακόμη είναι μια χαρά, οπότε δεν νομίζω να έρθει κι 6ο ξένος στους ψηλούς. Προσωπικά δεν μαρεσε καθόλου το Τζόουνς - Μαυροκεφαλιδης κι δεν πιστεύω πως εν έτει 2020 μπορεί να σταθεί αρκετά αυτο το δίδυμο. Ο Αγραβανης είναι ακόμη χωρίς ομάδα, είναι χρήσιμο παιδί αμυντικά αλλά δεν βλέπω χρόνο ούτε και για αυτόν αμα έρθει, αφού υπάρχει κι ο Σαλουστρος μπροστά του
Στο Σαλούστρο είναι η ένσταση μου. Έπιασε ταβάνι το παιδί, δεν νομίζω ότι μπορεί να δώσει κάτι παραπάνω από πεντάλεπτα. Καλύτερα να τα δώσει αυτά τα πεντάλεπτα ένα νέο παίδι. :)

Για τον ξένο έχεις δίκιο. Όπως είναι η ομάδα όποιος έρθει δεν θα παίζει και πιθανότατα να γκρινιάζει κιόλας.
Δεν διαφωνώ για Σαλουστρο, λογικά θα θέλησαν να κρατήσουν Αγραβανη αλλα δεν τα βρήκαν κάπου κι προτίμησαν Σαλουστρο. Φέτος μου φαίνεται κι αρκετά πιο αργός ο Σαλουστρος στο παρκέ

0
Favorite players: Kobe Bean Bryant
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Σεπ 25, 2020 5:35 am

Μεγάλο πρόβλημα στο αμυντικό ριμπάουντ το Περιστέρι, εχθές έχασε το παιχνίδι επειδή πλην Σκορδιλη, με τους περιορισμούς που έχει κι αυτός, δεν μπορούσαν να σπρώξουν τους αντιπάλους ψηλούς. Κρίμα γιατί πρακτικά και επιθετικά και αμυντικά ήταν καλύτεροι οι περιστεριωτες κι ακόμη και τα καλά για του Μίλερ ήταν πολύ δύσκολα. Μπράβο στον Προμηθέα, αλλά Μαντζουκα δεν είδαμε.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “Περιστέρι”