Παναθηναικός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 739
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Ιούλ 22, 2020 8:48 am

Σχετικο με κεινο το θεμα ποσο καλα ή κακα παει τη ΒΙΑΝΕΞ ο ΔΓ σε σχεση με τον πατερα του και αν απλα την κληρονομησε και την χρεοκοπει....Ωρε που παμε ρε....https://www.newsbomb.gr/ygeia/farmako/s ... onomy-2020

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 22, 2020 9:02 am

manj13 έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 8:48 am
Σχετικο με κεινο το θεμα ποσο καλα ή κακα παει τη ΒΙΑΝΕΞ ο ΔΓ σε σχεση με τον πατερα του και αν απλα την κληρονομησε και την χρεοκοπει....Ωρε που παμε ρε....https://www.newsbomb.gr/ygeia/farmako/s ... onomy-2020
:D Βρε συ τη " βόμβα- στα- νέα" βρήκες κι εσύ να παραθέσεις;

Η ΒΙΑΝΕΞ βραβεύτηκε ως μία από τις 150 εταιρίες, όχι ως η καλύτερη. :) :)

Αυτή ήταν τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ για όλη τη δεκαετία. Είναι η "σύμπραξη" της εταιρίας του Δημοσίου με τον Λάτση που φωτογραφικά είχε υποσχεθεί (και το τήρησε εννοείται) ο Μητσοτάκουλας.
Κοίτα εδω διαφορά:

https://www.capital.gr/forbes/greeklist100/2019

ΠΑραθέτω φωτό με το μελαχρινό αγόρι της ελληνικής (αλλά και παγκόσμιας μπορεί να πει κανείς) πολιτικής, τον Άδωνη (του Αδώνιδος, Ω Άδωνη, με τέτοια ομορφιά).

Δίπλα του η κούγκαρ ceo της ανταγωνίστριας εταιρίας στον χώρο του φάρμακου.

Συνημμένα
DIAMONDS-2020-Adonis-Ioulia.jpg
DIAMONDS-2020-Adonis-Ioulia.jpg (30.72 KiB) Προβλήθηκε 6456 φορές
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 739
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Ιούλ 22, 2020 10:31 am

basket72 έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 9:02 am
manj13 έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 8:48 am
Σχετικο με κεινο το θεμα ποσο καλα ή κακα παει τη ΒΙΑΝΕΞ ο ΔΓ σε σχεση με τον πατερα του και αν απλα την κληρονομησε και την χρεοκοπει....Ωρε που παμε ρε....https://www.newsbomb.gr/ygeia/farmako/s ... onomy-2020
:D Βρε συ τη " βόμβα- στα- νέα" βρήκες κι εσύ να παραθέσεις;

Η ΒΙΑΝΕΞ βραβεύτηκε ως μία από τις 150 εταιρίες, όχι ως η καλύτερη. :) :)

Αυτή ήταν τα ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ για όλη τη δεκαετία. Είναι η "σύμπραξη" της εταιρίας του Δημοσίου με τον Λάτση που φωτογραφικά είχε υποσχεθεί (και το τήρησε εννοείται) ο Μητσοτάκουλας.
Κοίτα εδω διαφορά:

https://www.capital.gr/forbes/greeklist100/2019

ΠΑραθέτω φωτό με το μελαχρινό αγόρι της ελληνικής (αλλά και παγκόσμιας μπορεί να πει κανείς) πολιτικής, τον Άδωνη (του Αδώνιδος, Ω Άδωνη, με τέτοια ομορφιά).

Δίπλα του η κούγκαρ ceo της ανταγωνίστριας εταιρίας στον χώρο του φάρμακου.
Ε αυτο ειναι αυταποδειοκτο θεμα οποτε ας ειναι κι απο DPG media!! :P Mην συγκρινουμε ομως φιλε μου τα πετρελαια με το ΦΑΡΜΑΚΟ....Αυτο το ξεσκισαν στην Ελλαδα με clawback,rebate,γενοσημα οπως και το ποσοστο κερδους και αυτο ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΑΚΟΜΗ...Το πετρελαιο αντιθετα ειναι στο απυροβλητο και κανει οτι του καπνισει κι ολοι σφυρανε αδιαφορα ......Την παραθεση την εκανα οσον αφορα την πορεια της ΒΙΑΝΕΞ.....Γιατι οσον αφορα τα Ελληνικα Πετρελαια οσα εκατομμυρια και να βγαζουν ..τον Παναθηναικο ΟΛΗ την ΔΕΚΑΕΤΙΑ τον εχουν γραμμενο στις μανικες απ τα τανκερ...Οποτε κι εγω γραμμενους τους εχω και να τα κανουνε πισινες και κοτερα...

1
1 Εικόνα
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11018
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 22, 2020 10:45 am

manj13 έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 8:48 am
Σχετικο με κεινο το θεμα ποσο καλα ή κακα παει τη ΒΙΑΝΕΞ ο ΔΓ σε σχεση με τον πατερα του και αν απλα την κληρονομησε και την χρεοκοπει....Ωρε που παμε ρε....https://www.newsbomb.gr/ygeia/farmako/s ... onomy-2020
Βραβείο (που κατά σύμπτωση του παίρνει κάθε χρόνο η ΒΙΑΝΕΞ!) από όμιλο που ανήκει στο ΔΓ και δημοσιεύεται σε μέσο του ΔΓ. Πάμε πολύ καλά. Βέβαια τα κέρδη πλέον είναι κλάσμα του παρελθόντος, συγκεκριμένα η ΒΙΑΝΕΞ έχει λιγότερα κέρδη από τον (μειωμένο) προϋπολογισμό του μπασκετικού Παναθηναϊκού, οι φοβερές εταιρείες ΜΜΕ του ΔΓ βγάζουν όλες ζημία αλλά όλα είναι ανθηρά, αφού αυτοβραβευόμαστε κιόλας.

Φέτος θα αυτοβραβευθώ κι εγώ. Θα με βραβεύσει η Yorgos.gr ως κορυφαίο άνθρωπο του γαλαξία, κορυφαίο γονέα (θα ψηφίσουν μόνο τα παιδιά μου) και κορυφαίο κολυμβητή (υποψήφιοι όσοι κολυμπούν στην πισίνα μου, δηλαδή εγώ) και θα δημοσιεύσω σε μέσο μου τη βράβευση. Μάλιστα λέω να μου δώσω και χρηματικό έπαθλο από τον ίδιο μου τον εαυτό. Επειδή τα χρήματα δεν είναι το παν, θα κερδίσω και δείπνο με τον εαυτό μου, δηλαδή τον κορυφαίο άνθρωπο του γαλαξία, στο σπίτι μου, μια γενναιόδωρη προσφορά του εαυτού μου στον εαυτό μου.

ΥΓ: Εκτός από το newbomb του Στέφανου Χίου, οι βραβεύσεις της Active Business λαμβάνουν θέση πρώτης είδησης ΚΑΙ στο makeleio.gr . Δε θυμάμαι πώς λέγεται κι εκείνο το περιοδικό "για ΠΟΛΥ άντρες" με εθνικιστικές αποχρώσεις που βγάζει ο όμιλος ντι-πι-τζη-μίντια ώστε να τσεκάρω αν δημοσιεύται κι εκεί, ανάμεσα σε "μπουρνούζια που είναι μαγκιά να φοράει ο άντρας ο σωστός" και αποθεωτικά άρθρα για το στίχο του Νίνο, αλλά δεσμεύομαι να το ψάξω. Άσε που κάτι μου λέει ότι θα έχει και ωραία άρθρα για τα ελληνοτουρκικά, με ολίγον από Σκινδήλια μέσα (αν είσαι ρεπόρτερ γάτα μια σύνδεση θα τη βρεις)

ΥΓ2: Χωρίς κανένα είδος ειρωνείας, πολλά μπράβο στο ΔΓ για το τμήμα βόλεϊ, τα σωστά να λέγονται. Μπράβο του.

ΥΓ3: Αν δεν πάρουμε Λάπρο (δεν μπορώ να βλέπω άσουτες ανάθλητες σβούρες, είναι θέμα αισθητικής), θα πάρω διαρκείας (κι ας μην πάω σε κανένα ματς), μου αρέσει που η ομάδα κινείται όπως κινείται: σεμνά, στοχευμένα και χωρίς μιντιακές αρλούμπες στηριζόμενη στα έσοδά της.

4
3 Εικόνα 1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 739
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Ιούλ 22, 2020 10:49 am

yorgos έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 10:45 am
manj13 έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 8:48 am
Σχετικο με κεινο το θεμα ποσο καλα ή κακα παει τη ΒΙΑΝΕΞ ο ΔΓ σε σχεση με τον πατερα του και αν απλα την κληρονομησε και την χρεοκοπει....Ωρε που παμε ρε....https://www.newsbomb.gr/ygeia/farmako/s ... onomy-2020
Βραβείο (που κατά σύμπτωση του παίρνει κάθε χρόνο η ΒΙΑΝΕΞ!) από όμιλο που ανήκει στο ΔΓ και δημοσιεύεται σε μέσο του ΔΓ. Πάμε πολύ καλά. Βέβαια τα κέρδη πλέον είναι κλάσμα του παρελθόντος, συγκεκριμένα η ΒΙΑΝΕΞ έχει λιγότερα κέρδη από τον (μειωμένο) προϋπολογισμό του μπασκετικού Παναθηναϊκού, οι φοβερές εταιρείες ΜΜΕ του ΔΓ βγάζουν όλες ζημία αλλά όλα είναι ανθηρά, αφού αυτοβραβευόμαστε κιόλας.

Φέτος θα αυτοβραβευθώ κι εγώ. Θα με βραβεύσει η Yorgos.gr ως κορυφαίο άνθρωπο του γαλαξία, κορυφαίο γονέα (θα ψηφίσουν μόνο τα παιδιά μου) και κορυφαίο κολυμβητή (υποψήφιοι όσοι κολυμπούν στην πισίνα μου, δηλαδή εγώ) και θα δημοσιεύσω σε μέσο μου τη βράβευση. Μάλιστα λέω να μου δώσω και χρηματικό έπαθλο από τον ίδιο μου τον εαυτό. Επειδή τα χρήματα δεν είναι το παν, θα κερδίσω και δείπνο με τον εαυτό μου, δηλαδή τον κορυφαίο άνθρωπο του γαλαξία, στο σπίτι μου, μια γενναιόδωρη προσφορά του εαυτού μου στον εαυτό μου.


ΥΓ: Εκτός από το newbomb του Στέφανου Χίου, οι βραβεύσεις της Active Business λαμβάνουν θέση πρώτης είδησης ΚΑΙ στο makeleio.gr . Δε θυμάμαι πώς λέγεται κι εκείνο το περιοδικό "για ΠΟΛΥ άντρες" με εθνικιστικές αποχρώσεις που βγάζει ο όμιλος ντι-πι-τζη-μίντια ώστε να τσεκάρω αν δημοσιεύται κι εκεί, ανάμεσα σε "μπουρνούζια που είναι μαγκιά να φοράει ο άντρας ο σωστός" και αποθεωτικά άρθρα για το στίχο του Νίνο, αλλά δεσμεύομαι να το ψάξω. Άσε που κάτι μου λέει ότι θα έχει και ωραία άρθρα για τα ελληνοτουρκικά, με ολίγον από Σκινδήλια μέσα (αν είσαι ρεπόρτερ γάτα μια σύνδεση θα τη βρεις)

ΥΓ2: Χωρίς κανένα είδος ειρωνείας, πολλά μπράβο στο ΔΓ για το τμήμα βόλεϊ, τα σωστά να λέγονται. Μπράβο του.

ΥΓ3: Αν δεν πάρουμε Λάπρο (δεν μπορώ να βλέπω άσουτες ανάθλητες σβούρες, είναι θέμα αισθητικής), θα πάρω διαρκείας (κι ας μην πάω σε κανένα ματς), μου αρέσει που η ομάδα κινείται όπως κινείται: σεμνά, στοχευμένα και χωρίς μιντιακές αρλούμπες στηριζόμενη στα έσοδά της.
Ευτυχως που μεσα σε κλιμα....επικηδειου του αναγνωρισες το δικαιωμα της ....αναστασεως με το βολευ φιλε Υοrgos!!! :P

1
1 Εικόνα
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Ιούλ 25, 2020 7:19 am

Το ΥΓ.3 του κάτωθι άρθρου που υπογράφει ο κ. Βάρλας στο eurohoops είναι ο,τι πιο χουλιγκανικο, ανερυθριαστο και αισχρό δημοσίευμα έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό και ξεπερνά ακόμη και τον πρόσφατο χαρτοπολεμο των οργανωμένων ολυμπιακου-αεκ στο ποδόσφαιρο.
Προσωπικά είχα άλλη εικόνα για τον συγκεκριμένο. Ότι έχει μια ψύχραιμη οπτική.
Δυστυχώς διαπιστώνω ότι πρόκειται για μεταμφιεσμένο οπαδό που έχει παρει πένα στο χέρι και εκδηλώνεται με την πρώτη ευκαιρία
Ντροπή.
Κι ακόμη μεγαλύτερη ντροπή σε αυτούς που του δίνουν βήμα.

https://www.eurohoops.net/el/editors-bl ... ssion=true

0
villiskabas

 euroleague
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 1899
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2015 6:17 pm
Αγαπημένος παίκτης: Αλβερτης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 25, 2020 7:27 am

titsokk έγραψε:
Σάβ Ιούλ 25, 2020 7:19 am
Το ΥΓ.3 του κάτωθι άρθρου που υπογράφει ο κ. Βάρλας στο eurohoops είναι ο,τι πιο χουλιγκανικο, ανερυθριαστο και αισχρό δημοσίευμα έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό και ξεπερνά ακόμη και τον πρόσφατο χαρτοπολεμο των οργανωμένων ολυμπιακου-αεκ στο ποδόσφαιρο.
Προσωπικά είχα άλλη εικόνα για τον συγκεκριμένο. Ότι έχει μια ψύχραιμη οπτική.
Δυστυχώς διαπιστώνω ότι πρόκειται για μεταμφιεσμένο οπαδό που έχει παρει πένα στο χέρι και εκδηλώνεται με την πρώτη ευκαιρία
Ντροπή.
Κι ακόμη μεγαλύτερη ντροπή σε αυτούς που του δίνουν βήμα.

https://www.eurohoops.net/el/editors-bl ... ssion=true

Μπουρλοτιερης ο Βαρλας! τετοια αρθρα υπαρχουν φυσικα και απο τα 2 στρατοπαιδα!εμετος! :@#$:

0
Άβαταρ μέλους
AKRG

 euroleague
Reactions: 9
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: Τρί Οκτ 11, 2011 10:03 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 25, 2020 7:30 am

titsokk έγραψε:
Σάβ Ιούλ 25, 2020 7:19 am
Το ΥΓ.3 του κάτωθι άρθρου που υπογράφει ο κ. Βάρλας στο eurohoops είναι ο,τι πιο χουλιγκανικο, ανερυθριαστο και αισχρό δημοσίευμα έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό και ξεπερνά ακόμη και τον πρόσφατο χαρτοπολεμο των οργανωμένων ολυμπιακου-αεκ στο ποδόσφαιρο.
Προσωπικά είχα άλλη εικόνα για τον συγκεκριμένο. Ότι έχει μια ψύχραιμη οπτική.
Δυστυχώς διαπιστώνω ότι πρόκειται για μεταμφιεσμένο οπαδό που έχει παρει πένα στο χέρι και εκδηλώνεται με την πρώτη ευκαιρία
Ντροπή.
Κι ακόμη μεγαλύτερη ντροπή σε αυτούς που του δίνουν βήμα.

https://www.eurohoops.net/el/editors-bl ... ssion=true
Δεν είναι μόνο αυτός, υπάρχουν δεκάδες οπαδικοί δημοσιογράφοι (ανεξαρτήτου χρώματος) που εν μέρει ευθύνονται (όσο τους αναλογεί - δεν είναι και λίγο) για την κατάντια του ελληνικού μπάσκετ.
Τι ωραίο θα ήταν να άνοιγε ένα θέμα στο φόρουμ (κάποιος adm/mod) που θα μπορούσαμε να βάζουμε link (και αποσπάσματα) από άρθρα μπασκετικά, που να μην είναι οπαδικά. από άρθρα που λένε τα πράγματα με το όνομα τους - όσα λιγα και να είναι αυτα.
Θα είχε ενδιαφέρον ... :)

2
2 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 25, 2020 7:48 am

Μιλάμε γι΄αυτό εδώ;

"". Ναι, αυτή τη στιγμή το ελληνικό πρωτάθλημα μοιάζει με κακόγουστο αστείο, ναι δεν αξίζει να ασχολείσαι, όμως, θα το επαναλάβω για μια ακόμα φορά. ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ είναι να… μπουκάρει στην εξίσωση να διαδραματίσει ενεργό ρόλο στις επικείμενες εκλογές της ΕΟΚ, να εξασφαλίσει ο ίδιος με δικό του αγώνα όσα επιθυμεί και να κατέβει να παίξει στο πρωτάθλημα και να το κατακτήσει. Ο Ολυμπιακός πήρε μια δύσκολη απόφαση, δεν έκανε ούτε… μισή “κωλοτούμπα”, κάτι που άλλοι το έχουν καταστήσει… καθημερινότητα, ΔΕΝ έπεσε αγωνιστικά και όπως όλα έδειχναν θα ανέβαινε αγωνιστικά μέσω Α2, αν δεν είχε διακοπεί οριστικά λόγω της πανδημίας. Δεν υπάρχει το παραμικρό θέμα ηθικής στο να αγωνιστεί στο πρωτάθλημα, παρά μόνο η… ηθική υποχρέωση του Ολυμπιακού απέναντι στον εαυτό του να σκεφτεί έξυπνα και να εκμεταλλευτεί το τάιμινγκ και τις περιστάσεις που τώρα έχουν διαμορφωθεί και είναι υπέρ του.""


Οπαδικό το λες. Χουλιγκανίστικο και μπουρλοτιέρικο από που κι ως που. Κι ας μην τον πάω τον Βαρλά, δεν μπορώ να του προσάψω χουλιγκανίστικη γραφή.

Με κουράζει σε πολλά, δεν μου βγάζει καλό τύπο, μου κάνει σε εξυπνάκια, η ιστορία με τα υστερόγραφα (που την κόπιαραν κι άλλοι φωστήρες μετά) είναι άκρως εκενυριστική. αλλά χουλιγκανίστικη προτροπή δεν είδα. Κι ας βρίθει ο ελληνικός Τύπος από δαύτες.

villiskabas

 euroleague
Reactions: 272
Δημοσιεύσεις: 1899
Εγγραφή: Τετ Αύγ 05, 2015 6:17 pm
Αγαπημένος παίκτης: Αλβερτης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 25, 2020 7:55 am

basket72 έγραψε:
Σάβ Ιούλ 25, 2020 7:48 am
Μιλάμε γι΄αυτό εδώ;

"". Ναι, αυτή τη στιγμή το ελληνικό πρωτάθλημα μοιάζει με κακόγουστο αστείο, ναι δεν αξίζει να ασχολείσαι, όμως, θα το επαναλάβω για μια ακόμα φορά. ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ είναι να… μπουκάρει στην εξίσωση να διαδραματίσει ενεργό ρόλο στις επικείμενες εκλογές της ΕΟΚ, να εξασφαλίσει ο ίδιος με δικό του αγώνα όσα επιθυμεί και να κατέβει να παίξει στο πρωτάθλημα και να το κατακτήσει. Ο Ολυμπιακός πήρε μια δύσκολη απόφαση, δεν έκανε ούτε… μισή “κωλοτούμπα”, κάτι που άλλοι το έχουν καταστήσει… καθημερινότητα, ΔΕΝ έπεσε αγωνιστικά και όπως όλα έδειχναν θα ανέβαινε αγωνιστικά μέσω Α2, αν δεν είχε διακοπεί οριστικά λόγω της πανδημίας. Δεν υπάρχει το παραμικρό θέμα ηθικής στο να αγωνιστεί στο πρωτάθλημα, παρά μόνο η… ηθική υποχρέωση του Ολυμπιακού απέναντι στον εαυτό του να σκεφτεί έξυπνα και να εκμεταλλευτεί το τάιμινγκ και τις περιστάσεις που τώρα έχουν διαμορφωθεί και είναι υπέρ του.""


Οπαδικό το λες. Χουλιγκανίστικο και μπουρλοτιέρικο από που κι ως που. Κι ας μην τον πάω τον Βαρλά, δεν μπορώ να του προσάψω χουλιγκανίστικη γραφή.

Με κουράζει σε πολλά, δεν μου βγάζει καλό τύπο, μου κάνει σε εξυπνάκια, η ιστορία με τα υστερόγραφα (που την κόπιαραν κι άλλοι φωστήρες μετά) είναι άκρως εκενυριστική. αλλά χουλιγκανίστικη προτροπή δεν είδα. Κι ας βρίθει ο ελληνικός Τύπος από δαύτες.
δεν έκανε ούτε… μισή “κωλοτούμπα”, κάτι που άλλοι το έχουν καταστήσει… καθημερινότητα,

Νομιζω εμπεριεχει αναφορα που δημιουργει τουλαχιστον ενταση

0
titsokk

 a1greece
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 744
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 09, 2010 6:01 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Ιούλ 25, 2020 8:00 am

basket72 έγραψε:
Σάβ Ιούλ 25, 2020 7:48 am
Μιλάμε γι΄αυτό εδώ;

"". Ναι, αυτή τη στιγμή το ελληνικό πρωτάθλημα μοιάζει με κακόγουστο αστείο, ναι δεν αξίζει να ασχολείσαι, όμως, θα το επαναλάβω για μια ακόμα φορά. ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ είναι να… μπουκάρει στην εξίσωση να διαδραματίσει ενεργό ρόλο στις επικείμενες εκλογές της ΕΟΚ, να εξασφαλίσει ο ίδιος με δικό του αγώνα όσα επιθυμεί και να κατέβει να παίξει στο πρωτάθλημα και να το κατακτήσει. Ο Ολυμπιακός πήρε μια δύσκολη απόφαση, δεν έκανε ούτε… μισή “κωλοτούμπα”, κάτι που άλλοι το έχουν καταστήσει… καθημερινότητα, ΔΕΝ έπεσε αγωνιστικά και όπως όλα έδειχναν θα ανέβαινε αγωνιστικά μέσω Α2, αν δεν είχε διακοπεί οριστικά λόγω της πανδημίας. Δεν υπάρχει το παραμικρό θέμα ηθικής στο να αγωνιστεί στο πρωτάθλημα, παρά μόνο η… ηθική υποχρέωση του Ολυμπιακού απέναντι στον εαυτό του να σκεφτεί έξυπνα και να εκμεταλλευτεί το τάιμινγκ και τις περιστάσεις που τώρα έχουν διαμορφωθεί και είναι υπέρ του.""


Οπαδικό το λες. Χουλιγκανίστικο και μπουρλοτιέρικο από που κι ως που. Κι ας μην τον πάω τον Βαρλά, δεν μπορώ να του προσάψω χουλιγκανίστικη γραφή.

Με κουράζει σε πολλά, δεν μου βγάζει καλό τύπο, μου κάνει σε εξυπνάκια, η ιστορία με τα υστερόγραφα (που την κόπιαραν κι άλλοι φωστήρες μετά) είναι άκρως εκενυριστική. αλλά χουλιγκανίστικη προτροπή δεν είδα. Κι ας βρίθει ο ελληνικός Τύπος από δαύτες.
Αγαπητέ είσαι από τα μορφωμένα παιδιά που εκτίμησα πολύ εδώ και η άποψη σου μετράει πολύ για μενα
Ωστόσο το συγκεκριμένο άρθρο είναι άκρως χουλιγκανικο γιατί ακριβώς αντανακλά αυτή την πρωτογενή φιλοσοφία των χουλιγκανων :νίκη με κάθε τρόπο και μέσο και παντού.
Προσωπικά έχω αηδιάσει πολλά χρόνια τώρα με αυτού του τύπου τα άρθρα
Καλύτερα να διαβάζω όλη μέρα τον εκμηδενιστη Παπαδογιάννη που στο κάτω κάτω είναι ένας δημοσιογράφος επιπέδου παρά αυτά τα μιαρα παιδάκια
Το συστήνω σε όλους
Οι συγκεκριμένου τύπου οπαδογραφοι-χουλιγκανοι (και η πράσινη πτέρυγα βρίθει τέτοιων,, αλλά η αλήθεια είναι ότι δυσκολεύομαι να ανασύρω στο μυαλό μου "πρασινογραφο" που θα εξέπεμπε τετοιο κόμπλεξ και στενοκεφαλο μπασκετικό μιλιταρισμό) εξυπηρετούν μόνο συμφεροντα

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 25, 2020 8:07 am

Οπαδιλίκι πουλάει...Το "χουλιγκάνιστικο" νομίζω ότι ενέχει κάποιας υπερβολής.
Τέλος πάντως δεν μου αρέσουν ούτε εμένα τέτοια άρθρα όπως δεν μου αρέσουν γενικά τα άρθρα του γι' αυτό και σπανιότατα τα διαβάζω.
Έχει και ζέστη σήμερα..κατανοώ!.

Του δίνω κι εγώ ένα ντισλάικ που λένε και τα νέα παιδιά :P και προχωράμε.
:bball:

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2021
Δημοσιεύσεις: 4666
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 25, 2020 8:24 am

Ο Βαρλας γενικα εχει φαγωθει να γυρισουμε στην Α1,ειδε οτι εφαγε το κραξιμο της αρκουδας γιαυτο και τωρα το παει οπαδικα μπας και δει φως..Νομιζω παντως οτι ειστε λιγο υπερβολικοι μαζι του..Αντικειμενικος ποτε δεν ηταν(δεν νομιζω οτι υπαρχει και κανενας),παει αναλογα με το τι συμφερει τον ιδιο και τους πελατες του..Αν εξαιρεσουμε παντως την σποντα περι κωλοτουμπας δεν λεει και κατι εμπρηστικο.

0
RG13

 junior
Reactions: 39
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 05, 2017 11:16 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: Los-Angeles-Clippers
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 25, 2020 10:24 am

titsokk έγραψε:
Σάβ Ιούλ 25, 2020 7:19 am
Το ΥΓ.3 του κάτωθι άρθρου που υπογράφει ο κ. Βάρλας στο eurohoops είναι ο,τι πιο χουλιγκανικο, ανερυθριαστο και αισχρό δημοσίευμα έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό και ξεπερνά ακόμη και τον πρόσφατο χαρτοπολεμο των οργανωμένων ολυμπιακου-αεκ στο ποδόσφαιρο.
Προσωπικά είχα άλλη εικόνα για τον συγκεκριμένο. Ότι έχει μια ψύχραιμη οπτική.
Δυστυχώς διαπιστώνω ότι πρόκειται για μεταμφιεσμένο οπαδό που έχει παρει πένα στο χέρι και εκδηλώνεται με την πρώτη ευκαιρία
Ντροπή.
Κι ακόμη μεγαλύτερη ντροπή σε αυτούς που του δίνουν βήμα.

https://www.eurohoops.net/el/editors-bl ... ssion=true
Εγώ είμαι παναθηναικός, διαβάζω τον Βαρλά μόνο και μόνο επειδή έχει καλές πληροφορίες αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το πρόβλημα με το υστερόγραφο. Ο Ολυμπιακός πρέπει να είναι στην Α1. Τιμωρήθηκε τη χρονιά 2019-2020 για τους λάθος χειρισμούς που είχε κάνει την αμέσως προηγούμενη χρονιά (αν ήταν και λάθος γιατί εμένα μου φαίνεται ότι όλες αυτές οι ιστορίες έγιναν για να κρύψουν τα οικονομικά θέματα που είχαν οι Αγγελόπουλοι εκείνη την περίοδο) αλλά δεν υπάρχει λόγος να συνεχίζεται αυτή η κατάσταση.

Το πρόβλημα ειλικρινά είναι η επιμονή του ΔΠΓ να μην θέλει τον Ολυμπιακό στο πρωτάθλημα. Γενικά η όλη πτώση μας στην Ευρώπη τα τελευταία χρόνια δεν είναι καθόλου ανεξάρτητη από τη στάση του προέδρου που το μόνο που θέλει είναι να κερδίζει τον Ολυμπιακό.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 1659
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Ιούλ 25, 2020 10:55 am

οσο λιγοτερα παιχνιδια μεταξυ παο-οσφπ τοσο το καλυτερο για το αθλημα
μακαρι να μην επαιζαν μαζι ουτε στην ευρωλιγκα

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”