2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 21, 2020 9:08 pm

VanDam99 έγραψε:
Τρί Ιούλ 21, 2020 8:52 pm
Redfly έγραψε:
Τρί Ιούλ 21, 2020 8:42 pm
Σαφως ειναι πιο ετοιμος παικτης ο Ντορσει αλλα μαλλον εχει ξεφυγει η τιμη του παικτη. Μακαρι να ειναι γι αυτον η φημη που διαβασα. Παντως το βασικο ειναι να καλυψουμε πιθανη απουσια Σπανουλη (10-15 λεπτα) που εχει και τις περισσοτερες πιθανοτητες. Για απουσια Σλουκα τωρα, δε θα εχει κανεις την απαιτηση πλεον να υπαρχει τοπ αντικαταστατης. Αρχικα ακουγαμε για τετοιον σχεδιασμο βεβαια, αλλα πλεον και το εχουμε ξεχασει και το εχουμε δεχτει ως μη υλοποιήσιμο σεναριο. Πιο λες να ειναι το κασε του Ντορσει πλεον? 800 χιλ τα εχει νομιζω στανταρ.
Ναι, η τιμή του θα είναι υψηλή, ίσως και στο εκατομμύριο, και δεδομένα και άλλες ομάδες θα ενδιαφερθούν για αυτόν. Αυτό που μου δίνει ελπίδα είναι ότι οι Αφοί έχουν δείξει έμπρακτα, πώς σε θέμα Ελλήνων με προοπτική κάνουν την υπέρβαση. Εδώ πήγαν φέτος να δωσουν λίγο πιο κάτω από το μισό μπάτζετ της ομαδας σε Σλούκα και Καλάθη, δεν θα δώσουν 800000-1.0000000 για Ντόρσεϊ ενώ σταματάει και ο Βασίλης σε κάνα χρόνο;
Ασε φιλε το ειχα πιστεψει αυτο με τον Καλαθη, γι αυτο ειπα πως τη μιση μειωση του φορου θα μπορουσε να την ειχε κερδισει η ομαδα. Λες να το κανουν εστω και με λιγοτερο ποσοστο για τον Ντορσει? Νομιζω οτι τους παιρνει ανετα μια τετοια κινηση. Αν δεν ειχαμε το θεμα με τον covid θα με ειχαν θυμωσει και φετος αλλα δε με αυτα που εχουμε δει ας αποφασισουν οτι θελουν (μεχρι να βγει το εμβολιο βεβαια, μη ξεχνιομαστε :D )

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 21, 2020 11:35 pm

Redfly έγραψε:
Τρί Ιούλ 21, 2020 7:24 pm

Είχε προβλημα η ομαδα φετος αλλα εχοντας ως δεδομενο οτι ο Μπλατ ξερει μπασκετ μαλλον καθαρα οικονομικο ηταν το θεμα για δευτερη χρονια σερι. Τραβηγμενη αποψη αυτη περι εκδικησης δεν θεωρώ οτι εχει ουτε 1% πιθανοτητα αυτο. Eφυγε σαν κυριος (μας χαρισε και την αποζημιωση) όπως ειχε φυγει και ο Μπαρτζωκας. Η διαφορα ειναι οτι ο Μπλατ δε θα επανελθει με συνεντευξη για το τι ειχε συμβει. Ηδη μας εχει ξεχασει ο κοουτς.
Σε μια τρολο-χρονιά το λιγότερο που μας πείραξε ήταν το τρολό-ροστερ που σκαρφίστηκε ο Μπλατ. :wink:

VanDam99

 sophomore
Reactions: 25
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 06, 2020 2:13 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 21, 2020 11:45 pm

Redfly έγραψε:
Τρί Ιούλ 21, 2020 9:08 pm
VanDam99 έγραψε:
Τρί Ιούλ 21, 2020 8:52 pm

Ναι, η τιμή του θα είναι υψηλή, ίσως και στο εκατομμύριο, και δεδομένα και άλλες ομάδες θα ενδιαφερθούν για αυτόν. Αυτό που μου δίνει ελπίδα είναι ότι οι Αφοί έχουν δείξει έμπρακτα, πώς σε θέμα Ελλήνων με προοπτική κάνουν την υπέρβαση. Εδώ πήγαν φέτος να δωσουν λίγο πιο κάτω από το μισό μπάτζετ της ομαδας σε Σλούκα και Καλάθη, δεν θα δώσουν 800000-1.0000000 για Ντόρσεϊ ενώ σταματάει και ο Βασίλης σε κάνα χρόνο;
Ασε φιλε το ειχα πιστεψει αυτο με τον Καλαθη, γι αυτο ειπα πως τη μιση μειωση του φορου θα μπορουσε να την ειχε κερδισει η ομαδα. Λες να το κανουν εστω και με λιγοτερο ποσοστο για τον Ντορσει? Νομιζω οτι τους παιρνει ανετα μια τετοια κινηση. Αν δεν ειχαμε το θεμα με τον covid θα με ειχαν θυμωσει και φετος αλλα δε με αυτα που εχουμε δει ας αποφασισουν οτι θελουν (μεχρι να βγει το εμβολιο βεβαια, μη ξεχνιομαστε :D )
Το ζήτημα είναι να ισχύουν τα περί οικονομικής στενότητας της Μακάμπι και να αναγκαστούν να μην ανανεώσουν την οψιόν του, καθώς αγωνιστικά τον χρειάζονται. Τώρα από την άλλη, αν μείνει ελεύθερος σίγουρα πρέπει να μπει προτεραιότητα των ελληνικών ομάδων εκτός αν σκάσει καμία τρελη πρόταση από Ισπανία και Ρωσία μεριά, για ρόλο βασικού δυαριου, πράγμα δύσκολο θεωρώ.
Όσο για Καλάθη φίλε, είμαι της άποψης ότι ο Ολυμπιακός ήταν στο μυαλό του αποκλειστικά και μόνο λόγω πατρίδας. Κι εγώ άμα ζύγιζα τα υπέρ και τα κατά, παίκτης του Σάρας θα γινομουν :D :D

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 22, 2020 8:17 am

VanDam99 έγραψε:
Τρί Ιούλ 21, 2020 11:45 pm

Όσο για Καλάθη φίλε, είμαι της άποψης ότι ο Ολυμπιακός ήταν στο μυαλό του αποκλειστικά και μόνο λόγω πατρίδας. Κι εγώ άμα ζύγιζα τα υπέρ και τα κατά, παίκτης του Σάρας θα γινομουν :D :D
Ο Ολυμπιακός ήταν μια εξαιρετικά δύσκολη επιλογή για τον (έτσι κι αλλιώς δεμένο με τον Παναθηναϊκό) Καλάθη.
Αν είμαστε σε κάποια άλλ χώρα που δεν θα κινδύνευε στο υπόλοιπο της ζωής του από βρισιές ανωνύμων, απειλές ...επωνύμων και επιθέσεις οργανωμένων, μπορεί και να είχε υπογράψει γιατί υπήρχαν οικογενειακοί λόγοι που τον κρατάγαν.

Από την άλλη όταν σε καλεί το πιο φιλόδοξο μπασκετικό κλαμπ στην Ευρώπη, δεν θέλει και πολύ να το σκεφθείς. Πόσο μάλλον όταν μιλάμε για τη Βαρκελώνη που δεν τη λες κι άσχημη πόλη.

Ο Σάρας που λες, δεν υπήρχε καν στον ορίζοντα όταν κλείσανε τον Καλάθη, αλλά μικρή σημασία έχει θαρρώ.

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1918
Δημοσιεύσεις: 5232
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 22, 2020 8:34 am

Πήρε και τον Μπολντγουιν η Μπάγερν, δεν θα μου λείψει, παραήταν μεγάλο το ρίσκο μ' αυτόν αλλά αν σοβαρέψει θα δείξει ωραία πράγματα την δεύτερη σεζόν στην Ευρώπη (αν).

Τον Ντόρσεϋ, σε αντίθεση με τον Μήτρου-Λογνκ τον θέλω με χίλια, όσο έχουμε αυτήν την έλλειψη σε Έλληνες γκαρντ (και όχι μόνο γκαρντ βασικά), μπορεί να γεμίσουμε με 2άρια φέτος αλλά έχει ελληνικό διαβατήριο, έχει εμπειρία στην Ευρώπη, έδειχνε να ανεβαίνει παιχνίδι με το παιχνίδι. Δεν νομίζω και να φτάσει στο εκατομμύριο, δεν έκανε και την τρελή σεζόν, ευκαιρία είναι να τον δέσουμε με κανένα συμβόλαιο 2+1 αν όντως μείνει ελεύθερος.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 22, 2020 8:40 am

Conan1982 έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 8:34 am

Τον Ντόρσεϋ, σε αντίθεση με τον Μήτρου-Λογνκ τον θέλω με χίλια, όσο έχουμε αυτήν την έλλειψη σε Έλληνες γκαρντ (και όχι μόνο γκαρντ βασικά), μπορεί να γεμίσουμε με 2άρια φέτος αλλά έχει ελληνικό διαβατήριο, έχει εμπειρία στην Ευρώπη, έδειχνε να ανεβαίνει παιχνίδι με το παιχνίδι. Δεν νομίζω και να φτάσει στο εκατομμύριο, δεν έκανε και την τρελή σεζόν, ευκαιρία είναι να τον δέσουμε με κανένα συμβόλαιο 2+1 αν όντως μείνει ελεύθερος.
Για πρώτη χρονιά στην Ευρωλίγκα, ήταν μια αρκετά πάνω του μέσου όρου. Αν συνδυάσεις ηλικία και ελληνικό διαβατήριο, βγαίνει άνετα το 1εκ για Ντόρσεϊ.

RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 22, 2020 10:31 am

basket72 έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 8:40 am
Conan1982 έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 8:34 am

Τον Ντόρσεϋ, σε αντίθεση με τον Μήτρου-Λογνκ τον θέλω με χίλια, όσο έχουμε αυτήν την έλλειψη σε Έλληνες γκαρντ (και όχι μόνο γκαρντ βασικά), μπορεί να γεμίσουμε με 2άρια φέτος αλλά έχει ελληνικό διαβατήριο, έχει εμπειρία στην Ευρώπη, έδειχνε να ανεβαίνει παιχνίδι με το παιχνίδι. Δεν νομίζω και να φτάσει στο εκατομμύριο, δεν έκανε και την τρελή σεζόν, ευκαιρία είναι να τον δέσουμε με κανένα συμβόλαιο 2+1 αν όντως μείνει ελεύθερος.
Για πρώτη χρονιά στην Ευρωλίγκα, ήταν μια αρκετά πάνω του μέσου όρου. Αν συνδυάσεις ηλικία και ελληνικό διαβατήριο, βγαίνει άνετα το 1εκ για Ντόρσεϊ.
Υπερβολικό μου φαίνεται το 1Μ. Ο Hermannsson πχ γύρω στα μισά δεν κόστισε? Νομίζω ούτε παίκτες όπως ο Henry ή ο Vildoza δεν παίζουν τόσο ψηλά. Ας μην πέσουμε πάλι σε παγίδες διαβατηρίου, ειδικά αν δεν υπάρχει κάπου στο κάδρο ο Παναθηναικός.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 22, 2020 10:48 am

By Nikos Varlas/ varlas@eurohoops.net

Tyler Dorsey is currently in Tel Aviv, he returned to Israel from the States on the 21st of May and it was the natural thing to do after signing a new contract with Maccabi FOX Tel Aviv until 2022.

Dorsey had a deal with Maccabi, which included an option for the 2020-21 season, however there’s a new contract between the two sides which was signed while Dorsey was back in the USA.

The new deal includes an NBA out clause, however, if that doesn’t happen, then the player will stay with Maccabi until the summer of 2022. During his first season in the EuroLeague with the Israeli powerhouse, Dorsey averaged 9.9 ppg while shooting 38,9% in threes.

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 22, 2020 11:27 am

Conan1982 έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 8:34 am
Πήρε και τον Μπολντγουιν η Μπάγερν, δεν θα μου λείψει, παραήταν μεγάλο το ρίσκο μ' αυτόν αλλά αν σοβαρέψει θα δείξει ωραία πράγματα την δεύτερη σεζόν στην Ευρώπη (αν).

Τον Ντόρσεϋ, σε αντίθεση με τον Μήτρου-Λογνκ τον θέλω με χίλια, όσο έχουμε αυτήν την έλλειψη σε Έλληνες γκαρντ (και όχι μόνο γκαρντ βασικά), μπορεί να γεμίσουμε με 2άρια φέτος αλλά έχει ελληνικό διαβατήριο, έχει εμπειρία στην Ευρώπη, έδειχνε να ανεβαίνει παιχνίδι με το παιχνίδι. Δεν νομίζω και να φτάσει στο εκατομμύριο, δεν έκανε και την τρελή σεζόν, ευκαιρία είναι να τον δέσουμε με κανένα συμβόλαιο 2+1 αν όντως μείνει ελεύθερος.
Βρηκε ομαδα ο Μπαλτγουιν?. Και εγω Conan δεν τον ηθελα γιατι τον θεωρω φευγατο τυπο, αν και στις αρχες της καραντινας τον προτειναν αρκετοι Καπου υπεγραψε και ο Ρουμπιτ αν δε κανω λαθος, μονο για τον Πολ δε ξερω τι παιζει.
Conan ετσι οπως μας τα παρουσιασαν εδω οι φιλοι, μου φαινεται οτι δεν θα παιξει το ονομα του Ντορσει Για να δουμε αν θα εχουμε καποια εκπληξη της τελευταιας στιγμης και ας ειναι και Λονγκ. Ισως με τη φιεστα που πανε να ετοιμασουν για σλουκα μεθαυριο μαθουμε και κατι παραπανω.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 22, 2020 5:15 pm

RipCity έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 10:31 am


Υπερβολικό μου φαίνεται το 1Μ. Ο Hermannsson πχ γύρω στα μισά δεν κόστισε? Νομίζω ούτε παίκτες όπως ο Henry ή ο Vildoza δεν παίζουν τόσο ψηλά. Ας μην πέσουμε πάλι σε παγίδες διαβατηρίου, ειδικά αν δεν υπάρχει κάπου στο κάδρο ο Παναθηναικός.
Δεν έχω ιδέα πόσα πήρε ο Ισλανδός, ούτε με πόσα έμεινε ο Χένρι στην Μπασκόνια (ξέρω ότι πήρε λιγότερα από τα περσινά) ούτε καν πόσα παίρνει ο Βιλντόσα.
Αυτό που ξέρω είναι ότι αυτή τη στιγμή ο Βιλντόσα έχει τιμή εκκίνησης τουλάχιστον 1.5- 2εκ.

Για τον Ντόρσει ίσως να είπα και τιμή προ Κορωνοϊού, πάντως εκεί γύρω θα ζητήσει, εκμεταλλευόμενος το ελληνικό του διαβατήριο.
Σε σύγκριση με τα 600 που έπαιρνε για τα 2 χρόνια ο Βεζέ, νομίζω ότι είναι μια χαρά τιμή το 1εκ. για τον Ντόρσεϊ.

Στην Ευρώπη λογικά θα είναι κάπου στο 700ρι.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 22, 2020 8:26 pm

eddiedimitris έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 7:36 pm
Αλήθεια ο Σερμαντινι που τον γνωρίζει καλα ο coach ποσο να κοστίζει?Νομιζω θα έκλεινε εξαιρετικά την front line :)
Σου απαντάω εδώ φίλε μου.

Ο Σερμαντίνι πριν κάνα μήνα ανανέωσε στη (φιλόδοξη) Τενερίφη όπου θεωρείται υπερ-απαραίτητος και θα μας(τρόπος του λέγειν, ο πρώτος πληθυντικός..) κόστιζε ο κούκος αηδόνι σε μια υποθετική του αγορά.

Ο εκλεκτός του κόουτς Μπι για το 5 είναι τελικά ο Ζαν Σαρλ. Το έψαξα λίγο παραπάνω απόψε. Στην Τενερίφη τον είχαν υπογράψει ως αντικαταστάτη του ..... Σερμαντίνι (για δες, ε; :) ) και κολλάει στο μπάσκετ που προτιμάει ο Μπαρτζώκας. Θα πάρει χρόνο και στις 2 θέσεις του ζωγραφιστού.

Κι ένα βιντέακι από την Αναπτυξιακή (πριν πάει στην Ανδαλουσία) όπου μοιράζει 7 ( ΕΦΤΑ) τάπες.

Ανανπτυξιακή, ξε- αναπτυξιακή, 7 ταπίδια λένε πραγματάκια. :wink:

* To τρίτο ή τέταρτο μπλοκ του είναι στον Άαρον Χάρισσον. :oops: που κατά τ' άλλα εκείνη τη χρονιά έβαζε και 40ρες στο χαβαλο-πρωτάθλημα.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 22, 2020 9:29 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 8:26 pm
Εβαλα και εγω και ειδα τωρα τα βιντεακια απο την αναπτυξιακη..δειχνει να εχει και στοιχεια 5ριου!Το κορμι το χει οποτε ελπιζουμε οτι θα μπορει να σταθει αν τραυματιστει ενας σεντερ.Πρεπει να ξαναφησει την αφανα εντωμεταξυ :mrgreen:

Με ελλις μαρτιν λιβιο(+παπ) θα χορτασουμε ταπιδια του χρονου το μονο σιγουρο!

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 23, 2020 6:49 am

shaq7 έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 9:29 pm
basket72 έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 8:26 pm
Εβαλα και εγω και ειδα τωρα τα βιντεακια απο την αναπτυξιακη..δειχνει να εχει και στοιχεια 5ριου!Το κορμι το χει οποτε ελπιζουμε οτι θα μπορει να σταθει αν τραυματιστει ενας σεντερ.Πρεπει να ξαναφησει την αφανα εντωμεταξυ :mrgreen:

Με ελλις μαρτιν λιβιο(+παπ) θα χορτασουμε ταπιδια του χρονου το μονο σιγουρο!
Στυλιστικα μιλωντας και μενοντας παντα ον τοπικ :roofl: θεωρω οτι πρεπει να ριξει καμια ξουρα στο κεφαλι και να αφησει μουσαρα αλλα χαρντεν να αγριεψει λιγο το παρουσιαστικο του γιατι η φωτο παρουσιασης μου εβγαζε κατι μεταξυ πετρου γαιτανου και λακη γαβαλα απο πλευρας σκληραδας...βλεπεις ρε παιδι μου φωτο του περο , του ντανστον η του γουντς και λες οκ οτ υπος παει στη χασαποταβερνα και παραγγελνει μπριζολα ωμη να τρεχει το αιμα βλεπεις φωτο του ζαν σαρλς και λες αντε για κανενα φουα γκρα κι αυτο μαλακο μην πονεσει το δοντακι... παντως για να ξαναγυρισουμε στα μπασκετικα το εχει το μπλοκ ο ζανσαρλ , τον απαραιτητο ογκο δεν θεωρω οτι εχει γιατι ναι μεν εκανε τα μπλοκ του στο βιντεο αλλα σε ολα τα τζαρτζαρισματα ηταν στο παρκε η στην καλυτερη πεντε βηματα πιο πισω κι εδω στας ευρωπας πεφτει ξυλακι στην μπογια (ιν δε πειντ που λενε και στην Ινδιαναπολη) , οψομεθα , ιν κοουτς μπι γουι τραστ κτλ κτλ

1
1 Εικόνα
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 23, 2020 11:04 am

basket72 έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 5:15 pm
RipCity έγραψε:
Τετ Ιούλ 22, 2020 10:31 am


Υπερβολικό μου φαίνεται το 1Μ. Ο Hermannsson πχ γύρω στα μισά δεν κόστισε? Νομίζω ούτε παίκτες όπως ο Henry ή ο Vildoza δεν παίζουν τόσο ψηλά. Ας μην πέσουμε πάλι σε παγίδες διαβατηρίου, ειδικά αν δεν υπάρχει κάπου στο κάδρο ο Παναθηναικός.
Δεν έχω ιδέα πόσα πήρε ο Ισλανδός, ούτε με πόσα έμεινε ο Χένρι στην Μπασκόνια (ξέρω ότι πήρε λιγότερα από τα περσινά) ούτε καν πόσα παίρνει ο Βιλντόσα.
Αυτό που ξέρω είναι ότι αυτή τη στιγμή ο Βιλντόσα έχει τιμή εκκίνησης τουλάχιστον 1.5- 2εκ.

Για τον Ντόρσει ίσως να είπα και τιμή προ Κορωνοϊού, πάντως εκεί γύρω θα ζητήσει, εκμεταλλευόμενος το ελληνικό του διαβατήριο.
Σε σύγκριση με τα 600 που έπαιρνε για τα 2 χρόνια ο Βεζέ, νομίζω ότι είναι μια χαρά τιμή το 1εκ. για τον Ντόρσεϊ.

Στην Ευρώπη λογικά θα είναι κάπου στο 700ρι.
Καλά ο Vildoza όνειρο είδε μάλλον :P εκτός αν μιλάς και για buyout μέσα. Κρίμα σε όποιον χρεωθεί τόσα λεφτά έναν απλά καλό παίκτη. Τόσο κοστίζουν από Micic και πάνω.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 23, 2020 12:32 pm

RipCity έγραψε:
Πέμ Ιούλ 23, 2020 11:04 am

Καλά ο Vildoza όνειρο είδε μάλλον :P εκτός αν μιλάς και για buyout μέσα. Κρίμα σε όποιον χρεωθεί τόσα λεφτά έναν απλά καλό παίκτη. Τόσο κοστίζουν από Micic και πάνω.
Τον κοιτάει στάνταρ η Ρεάλ με όλη αυτήν την τρέλα με το θέμα Καμπάσο. Είναι όλα στον άερα και τον Βιλτόσα τον θέλει ο Λάσο, ενώ ακούγεται και για ενδιαφέρον από ομάδες του ΝΒΑ.
Φέτος έδωσε πρωτάθλημα από το πουθενά. Κουλό πρωτάθλημα μεν (με όλην την ιστορία του covid 19 που χωρίς αυτόν δεν άλλαζε με τίποτε το γνωστό δίδυμο στους τελικούς της ACB).

Είναι πολύ καλός ο Βιλντόσα.
΄Η μάλλον για να το πω πιο σωστά, έχει προοπτικές να γίνει πολύ καλός ο Βιλντόσα.
Αν κρίνουμε με όσα έχει κάνει ως τώρα η τιμή του είναι κάτι παραπάνω από ένα εκ. Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για ΙΣπανία. 1εκ ο Λάπρο, 1 εκ ο Πρέπελιτς, 1 εκ κι ο Ρίμπας!!!! :wink:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”