2019-2021-Ολυμπιακός - Μεταγραφικά νέα 2019-2021

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 17, 2020 9:48 am

Είμαι σίγουρος ότι ως τρίτο σέντερ ουσιαστικά υπολογίζει τον μπουρζουα ο Μπαρτζω. Σε μπάσκετ Μπαρτζωκα γίνεται.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1916
Δημοσιεύσεις: 5229
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 17, 2020 10:34 am

Υπάρχει και η ευχέρεια φέτος να γίνουν πολύ αργά προσθήκες αφού στο NBA τα πράγματα θα αργήσουν υπερβολικά. Θα βγει η προετοιμασία θα φανούν οι αδυναμίες και όλο και κάποιον παίκτη θα πάρουμε.

0
Άβαταρ μέλους
verycoco

 junior
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2015 11:59 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Che
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 17, 2020 2:50 pm

Βρε τι λέτε για τον Παπ τον love to hate παίκτη που τον θες στην ομάδα χωρίς πάντα να βλέπεις το γιατί. Καταρχάς έχει δείξει και περιόδους καλες αυτά τα χρόνια που χωρίς όμως την ενέργεια το τσαγανό και το σωστό timing χάνονται στη μετριότητα. Παίκτης πουλέν μου που. Τον αγαπάω και τον θέλω στον Ολυμπιακό αλλά ξέρω πως μερικές φορές πρέπει να πας παρακάτω. Όμως δε θεωρώ ότι εδώ είναι μια τέτοια περίπτωση. Ο Ολυμπιακός απλά πρέπει να βρει το 3αρι που δίνει πράγματα που ο Παπ δε θα ξαναδώσει μλον ποτέ. Είναι παίκτης με super effect σε παιχνίδια ευρώλιγκα καο αυτό δεν το βρίσκεις πάντα. Όσοι νιώσαμε στον απόλυτο βαθμό το 12 13 νομίζω καταλάβαμς να υπάρχει κάτι παραπάνω από το στυγνο αγωνιστικό κάτι που έκανε το Λο των λίγων πόντων μ.ο να φαντάζει σημαντικότερος από έναν shooting guard που έγραφε αβέρτα. Ο Παπ νομίζω πως φέτος είναι στα πλάνα να κάνει μια πολύ καλή χρονιά για να αναγεννηθεί η ομάδα. Δε ξέρω αν θα την κάνει αλλά πιστεύω. Λογίζεται έτσι. Τον αγαπώ τον θέλω στο θρύλο αν και με απογοήτευσε το πώς έφτασε εν τέλει να είναι σαν παίκτης και τι περιμένει το φόρουμ από αυτόν στην πιο καλή ηλικία

0
μαζί με την ομάδα μεγαλώνουμε και εμεις...
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 10:10 am



Μερικες φασεις του Παπ..Θα ξεκινησω να πω οτι ο κωστας πρεπει να ανανεωσει απο φετος για αλλη μια 3ετια,το παιδι ειναι ευλογια για τα αποδυτηρια του ολυμπιακου και θα ειναι ο επομενος ηγετης μετα τους Σπαν-Πρι..Βαζει στο κλιμα καθε χρονο ολους τους νεοφερμενους και εμψυχωνει ολη την ομαδα.Ο σλουκας ειναι πιο συνεσταλμενο παιδι δεν ξερω αν θα μπορει να ειναι ο ηγετης στα αποδυτηρια.

Για μενα το αρνητικο του Παπ ειναι η ελλειψη κινητρου,εκανε τα παντα απο πολυ μικρος και τωρα δεν εχει να κυνηγησει κατι..Δεν ειναι πολλοι αθλητες σαν τον Σπανουλη..σε ματς παντως που υπαρχουν τραυματισμοι και λειπουν οι αργηγοι αν τον δειτε κανει τρελες εμφανισεις..Ειναι ο ορισμος του παικτη ψυχολογιας,οταν η ομαδα ειναι σαν οικογενεια αποδιδει στο μεγιστο,γιαυτο περιμενω φετος οτι θα κανει απο τις καλυτερες χρονιες του..

Και κατι για τα μεταγραφικα,ειναι υπερ μας φετος οτι μετα τον οκτωβρη θα ξεμεινουν πολλοι καλοι παικτες απο τα κοψιματα του ΝΒΑ..Θελω να πιστευω οτι θα γινει κινηση αν βγαζει ματι οτι δεν θα βγει η χρονια ετσι..
Σιγουρα θα υπαρξουν ευκαιριες και για καλο ασσο αλλα και για αλλο ενα 5ρι..

2
2 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 10:32 am

shaq7 έγραψε:
Σάβ Ιούλ 18, 2020 10:10 am


Μερικες φασεις του Παπ..Θα ξεκινησω να πω οτι ο κωστας πρεπει να ανανεωσει απο φετος για αλλη μια 3ετια,το παιδι ειναι ευλογια για τα αποδυτηρια του ολυμπιακου και θα ειναι ο επομενος ηγετης μετα τους Σπαν-Πρι..Βαζει στο κλιμα καθε χρονο ολους τους νεοφερμενους και εμψυχωνει ολη την ομαδα.Ο σλουκας ειναι πιο συνεσταλμενο παιδι δεν ξερω αν θα μπορει να ειναι ο ηγετης στα αποδυτηρια.

Για μενα το αρνητικο του Παπ ειναι η ελλειψη κινητρου,εκανε τα παντα απο πολυ μικρος και τωρα δεν εχει να κυνηγησει κατι..Δεν ειναι πολλοι αθλητες σαν τον Σπανουλη..σε ματς παντως που υπαρχουν τραυματισμοι και λειπουν οι αργηγοι αν τον δειτε κανει τρελες εμφανισεις..Ειναι ο ορισμος του παικτη ψυχολογιας,οταν η ομαδα ειναι σαν οικογενεια αποδιδει στο μεγιστο,γιαυτο περιμενω φετος οτι θα κανει απο τις καλυτερες χρονιες του..

Και κατι για τα μεταγραφικα,ειναι υπερ μας φετος οτι μετα τον οκτωβρη θα ξεμεινουν πολλοι καλοι παικτες απο τα κοψιματα του ΝΒΑ..Θελω να πιστευω οτι θα γινει κινηση αν βγαζει ματι οτι δεν θα βγει η χρονια ετσι..
Σιγουρα θα υπαρξουν ευκαιριες και για καλο ασσο αλλα και για αλλο ενα 5ρι..
Μαζί σου για Παπ, διαφεύγει σε πολύ κόσμο πόσο καθοριστικός παίκτης είναι. Παίζει με πολύ μυαλό και στα 2 μέρη του παρκέ κι είναι ένας από τους πλέον έμπειρους παίκτες στο κορυφαίο επίπεδο, χωρίς ακόμα να έχει 30ρίσει.

Σουτάρει και καλά, όσο κι αν μας διαφεύγει- και στην Ευρώπη θεωρείται από τα πολύ καλά 3ρια. Δεν το λέω στα κουτουρού αυτό. Διαβάζω κι άλλα φόρα εκτός του δικού μας.


Σχετικά με το ΝΒΑ και τον Οκτώβρη κι εγώ θεωρώ ότι θα γίνει κάτι και σταυρώνω δάκτυλα να πρόκειται για τον Κώστα Αντετοκούμπο με ένα 3τές συμβόλαιο με οψιόν μονάχα για ΝΒΑ.
Και μάκαρι του χρόνου να πάμε και για Ντόρσεϊ και να δούμε και Μαντζούκα (αλλά και Νικολαϊδη-Χρηστίδη). Για τέτοια Ελληνοποίηση καρά- ψήνομαι κι εγώ.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 11:05 am

Ο Κ.Αντετοκουμπο θα ειναι περιπτωσαρα αν μπορουμε να τον παρουμε με 3ετες..Αλλα ειναι καθαρα θεμα δικο του να θελει να φυγει απο τα αδερφια του να ρθει να παρει παιχνιδια στην ευρωπη..Θεωρω οτι στανταρ θα βρει συμβολαιο εκει μιας και ειναι αδερφος του Γιαννη,αυτος σε αντιθεση με τον Θαναση εχει και ελπιδες να κανει κατι εκει..δυσκολο να θελει να φυγει.
Σε εμας θα παρει και πολυ χρονο απο φετος παντως,ενας εκ των χασαν-ελλις να μεινει 1-2 μηνες εξω (φτου φτου αλλα ειναι παρα πολυ πιθανο σεναριο) ποιος θα παιξει μετα 5?Πρι και Σαρλ μπορουνε να βοηθησουν για κανα 5λεπτο εκει αλλα οχι για χοντρα λεπτα..

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 11:12 am

shaq7 έγραψε:
Σάβ Ιούλ 18, 2020 11:05 am
Ο Κ.Αντετοκουμπο θα ειναι περιπτωσαρα αν μπορουμε να τον παρουμε με 3ετες..Αλλα ειναι καθαρα θεμα δικο του να θελει να φυγει απο τα αδερφια του να ρθει να παρει παιχνιδια στην ευρωπη..Θεωρω οτι στανταρ θα βρει συμβολαιο εκει μιας και ειναι αδερφος του Γιαννη,αυτος σε αντιθεση με τον Θαναση εχει και ελπιδες να κανει κατι εκει..δυσκολο να θελει να φυγει.
Σε εμας θα παρει και πολυ χρονο απο φετος παντως,ενας εκ των χασαν-ελλις να μεινει 1-2 μηνες εξω (φτου φτου αλλα ειναι παρα πολυ πιθανο σεναριο) ποιος θα παιξει μετα 5?Πρι και Σαρλ μπορουνε να βοηθησουν για κανα 5λεπτο εκει αλλα οχι για χοντρα λεπτα..
O Κωστας Αντετοκούνμπο των 90 κιλών σύμφωνα με το nba.com γιατί μπορεί να καλύψει καλύτερα το 5 από τον Πρίντεζη ή τον Jean-Charles των 100 κιλών;

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 11:31 am

Εικόνα

Mηπως ειναι παλια μετρηση?εχω την εντυπωση οτι μπαουλιαζει σιγα σιγα και αυτος..Ο Πρι δεν την παλευει με αθλητικους απεναντι του,για τον σαλρ δεν ξερω,εγω δεν τον εχω παρακολουθησει εκτος απο βιντεακια αλλα τα παιδια εδω μεσα ολα λενε οτι στο 5 δεν εχει παιξει ποτε..Tον σωματοτυπο και την αθλητικοτητα την εχει παντως.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 4:19 pm



1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 5:19 pm

shaq7 έγραψε:
Σάβ Ιούλ 18, 2020 4:19 pm
Δεν βλέπω τι σχέση μπορεί να έχει το ένα με το άλλο. Πόσο μάλιστα από τη στιγμή που ο Eρτέλ παίρνει καθαρά γύρω στα 2εκ τον χρόνο κάτι που καθιστά αναληθές το πρώτο σενάριο περί τράμπας.

redhunter

 sophomore
Reactions: 27
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 31, 2020 12:07 pm
Προειδοποιήσεις: 3

Σάβ Ιούλ 18, 2020 6:09 pm

basket72 έγραψε:
Σάβ Ιούλ 18, 2020 5:19 pm
shaq7 έγραψε:
Σάβ Ιούλ 18, 2020 4:19 pm
Δεν βλέπω τι σχέση μπορεί να έχει το ένα με το άλλο. Πόσο μάλιστα από τη στιγμή που ο Eρτέλ παίρνει καθαρά γύρω στα 2εκ τον χρόνο κάτι που καθιστά αναληθές το πρώτο σενάριο περί τράμπας.
Ο Ερτελ σε καμια περιπτωση δεν παιρνει 2.000.000 το χρονο.Το συμβολαιο του ειναι περιπου 1.300.000.Και ισχυει 100% οτι ηθελε τραμπα ερτελ-σλουκα κατοπιν επιθυμιας του γιασκεβιτσιους που ηθελε τον σλουκα.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 18, 2020 6:19 pm

redhunter έγραψε:
Σάβ Ιούλ 18, 2020 6:09 pm

Ο Ερτελ σε καμια περιπτωση δεν παιρνει 2.000.000 το χρονο.Το συμβολαιο του ειναι περιπου 1.300.000.Και ισχυει 100% οτι ηθελε τραμπα ερτελ-σλουκα κατοπιν επιθυμιας του γιασκεβιτσιους που ηθελε τον σλουκα.
Έπεσες σε Καταλανο-τραφή τύπο (πέρα από μπασκετικό).
Πες μου πηγές για το 1.3 και για το ότι ήθελε ο Σάρας τον Σλούκα κι έπαιξε η "τράμπα" που λέμε.
Έγω τις έχω έτοιμες τις δικές μου. Σε μικτά, σε καθαρά σε ότι τραβάει η ψυχή σου.

Μόνο μην μου παραθέσεις τιτιβίσματα, σε παρακαλώ. :)

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 19, 2020 7:35 am

Περί τραμπας δεν ξέρω τίποτε, ούτε και θέλω να ξέρω για πράγματα που περιλαμβάνουν τη λέξη Τραμπ, αλλά για το συμβόλαιο βρήκα αυτό που είναι τουλάχιστον περίεργο:
https://www.gigantes.com/liga-endesa/th ... -el-barca/

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 19, 2020 7:49 am

yorgos έγραψε:
Κυρ Ιούλ 19, 2020 7:35 am
Περί τραμπας δεν ξέρω τίποτε, ούτε και θέλω να ξέρω για πράγματα που περιλαμβάνουν τη λέξη Τραμπ, αλλά για το συμβόλαιο βρήκα αυτό που είναι τουλάχιστον περίεργο:
https://www.gigantes.com/liga-endesa/th ... -el-barca/
Τι εγκλήματα έχει κάνει η Μπαρτσελόνα

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 19, 2020 9:40 am

yorgos έγραψε:
Κυρ Ιούλ 19, 2020 7:35 am
Περί τραμπας δεν ξέρω τίποτε, ούτε και θέλω να ξέρω για πράγματα που περιλαμβάνουν τη λέξη Τραμπ, αλλά για το συμβόλαιο βρήκα αυτό που είναι τουλάχιστον περίεργο:
https://www.gigantes.com/liga-endesa/th ... -el-barca/

Μέσα έπεσες. Κάπου στα 11 θεο-βρόμικα για 3 χρόνια. Ήγουν, 3.67 τον χρόνο. Δηλαδή γύρω στα 1.9 πεντα-κάθαρα τον χρόνο.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”