Μπαρτσελόνα

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 08, 2020 10:18 am

Ο Davies ανανέωσε το συμβόλαιο του μέχρι το 2022.



0
djibriliant

 euroleague
Reactions: 104
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Δευ Ιουν 04, 2012 3:09 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 08, 2020 11:10 am

Εγώ θέλω να δω κατα πόσο ο Σάρας θα επηρεάσει τον Ερτελ, έναν παίκτη με τεράστιες δυνατότητες που στα δύσκολα ήταν πάντα λίγος.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 09, 2020 10:19 am

Ο Καλάθης ανακοινώθηκε ως το 2023

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 09, 2020 10:22 am

djibriliant έγραψε:
Τετ Ιούλ 08, 2020 11:10 am
Εγώ θέλω να δω κατα πόσο ο Σάρας θα επηρεάσει τον Ερτελ, έναν παίκτη με τεράστιες δυνατότητες που στα δύσκολα ήταν πάντα λίγος.
Της έχει δώσει όμως τους 2 τελευταίους της τίτλους ο Γάλλος. 2 στα 2 mvp στο κύπελλο Ισπανίας που δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητη υπόθεση. Πόσο μάλλον για την άτιτλη Μπαρτσελόνα και απέναντι σε μια σαφώς καλύτερη ομάδα όπως η Ρεάλ. :wink:

fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 09, 2020 10:47 am

mixalisgate7 έγραψε:
Τετ Ιούλ 08, 2020 10:18 am
Ο Davies ανανέωσε το συμβόλαιο του μέχρι το 2022.

ακουστηκε κατι για Παου γκασολ στη μπαρτσα?

0
moneyball

 
Reactions: 8
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 03, 2020 3:34 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 09, 2020 5:56 pm

Ο Σαρας θα προπονησει πρωτη φετος ομαδα που δεν διαλεξε αυτους τους παικτες.

Ανανεωσαν ηδη οι Κουριτς-Οριολα-Ντειβις. Με συμβολαιο οι Χανγκα, Χιγγινς, Ερτελ, Μιροτιτς. Πηρε τον Καλαθη που ειχε συμφωνησει απο πριν και παει και για Γκασολ αντι Τομιτς που ειναι επιλογη ξεκαθαρα της διοικησης.

Μονο αντι Πουστοβοι και Ριμπας ισως να μπορει να διαλεξει παικτες, αν δεν εχει κλεισει ο Μπερτομεου καποιους ηδη.

Πιθανον και του Αμπρινες. Θα εχουν πολυ ενδιαφερον οι τελευταιες πινελιες στο ροστερ.

Η επιστροφη Γκασολ αν γινει οπως ολα δειχνουν, θα ειναι φυσικα το γεγονος του καλοκαιριου.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4637
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 09, 2020 10:11 pm

Εγω θελω να δω αν ο σαρας θα μπορεσει να δωσει κινητρο στον αμπρινες..ετσι και παιξει και αυτος οσο μπορει θα ειναι πυρηνικο οπλο και το καλαθης χιγκινς αμπρινες μιροτιτς ντειβις θα σκορπαει πανικο...Και τον ερντελ θελω να δω αν θα τον καλουπωσει γιατι στην ζαλγκιρις τα ειχε στρατιωτακια τα γκαρντ..

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 09, 2020 10:29 pm

shaq7 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 09, 2020 10:11 pm
Εγω θελω να δω αν ο σαρας θα μπορεσει να δωσει κινητρο στον αμπρινες..ετσι και παιξει και αυτος οσο μπορει θα ειναι πυρηνικο οπλο και το καλαθης χιγκινς αμπρινες μιροτιτς ντειβις θα σκορπαει πανικο...Και τον ερντελ θελω να δω αν θα τον καλουπωσει γιατι στην ζαλγκιρις τα ειχε στρατιωτακια τα γκαρντ..
Ολος ο μπασκετοκοσμος φετος θα εχει τα ματια του πανω στη μπαρτα. Ολοι θελουν να δουν αν ο σαρας θα μπορεσει αμεσα να κανει switch στο μυαλο του, να αλλαξει ριζικα τον τροπο που οργανωσε τη ζαλγκιρις, να κρατησει μονο ελαχιστα απο αυτα που εκανε με την παλια του ομαδα και να εφαρμοσει κατι νεο στη μπαρτσα. Αν τα καταφερει με τη πρωτη , θα ειναι ενας απο τους κορυφαιους. Για μελλοντικα το εχω σχεδον σιγουρο οτι θα τα παει περιφημα. Το μελιτζανι κολπο να αλλαξε μονοι (τουλαχιστον να το μετριάσει) διοτι δεν αρμοζει στο club που παει :D

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 10, 2020 2:06 pm

Μέλος της διοίκησης διέψευσε την επιστροφή του Γκασόλ.



0
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8150
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 10, 2020 7:19 pm

Για Γκασόλ δεν ξέρω τι θα γίνει, πάντως να σημειώσουμε ότι υπάρχει και μία κενή θέση Αμερικανού ακόμα.
Επιτρέπονται 2 στην ACB και προς το παρόν υπάρχει μόνο ο Higgins. O Davies αγωνίζεται εκεί με διαβατήριο Ουγκάντας και μετράει ως cotonou, και ο Kuric προφανώς με το σλοβάκικο. Δεν ξέρω τι ακριβώς ενδιαφέρεται ο Σάρας να κάνει, ή το πόσο πιστεύει τους Pustovyi και Smits πχ, αλλά για το μπάτζετ και τους στόχους της Μπαρτσελόνα, χωράει φυσικά ένας Αμερικανός ψηλός ακόμα.
Με τις θέσεις των Ισπανών (4 απαραίτητες στην ACB) είναι καλυμμένοι με τους Mirotic, Claver, Oriola, Abrines.

Θυμίζω το ρόστερ αυτή τη στιγμή:

Καλάθης - Ερτέλ
Χίγκινς - Αμπρίνες - Κούρικ
Χάνγκα - Κλαβέρ - Μπολμάρο
Μίροτιτς - Οριόλα - Σμιτς
Ντέιβις - Πουστοβόι

1
1 Εικόνα
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 10, 2020 8:13 pm

benchwarmer έγραψε:
Παρ Ιούλ 10, 2020 7:19 pm
Για Γκασόλ δεν ξέρω τι θα γίνει, πάντως να σημειώσουμε ότι υπάρχει και μία κενή θέση Αμερικανού ακόμα.
Επιτρέπονται 2 στην ACB και προς το παρόν υπάρχει μόνο ο Higgins. O Davies αγωνίζεται εκεί με διαβατήριο Ουγκάντας και μετράει ως cotonou, και ο Kuric προφανώς με το σλοβάκικο. Δεν ξέρω τι ακριβώς ενδιαφέρεται ο Σάρας να κάνει, ή το πόσο πιστεύει τους Pustovyi και Smits πχ, αλλά για το μπάτζετ και τους στόχους της Μπαρτσελόνα, χωράει φυσικά ένας Αμερικανός ψηλός ακόμα.
Με τις θέσεις των Ισπανών (4 απαραίτητες στην ACB) είναι καλυμμένοι με τους Mirotic, Claver, Oriola, Abrines.

Θυμίζω το ρόστερ αυτή τη στιγμή:

Καλάθης - Ερτέλ
Χίγκινς - Αμπρίνες - Κούρικ
Χάνγκα - Κλαβέρ - Μπολμάρο
Μίροτιτς - Οριόλα - Σμιτς
Ντέιβις - Πουστοβόι
Νομίζω πως είτε ο Smits είτε ο Claver πρέπει να αλλαχθούν με ένα 5άρι ακόμη αφού στο 2-3-4 υπάρχει πολύ πράγμα. Ο Smits λογικά, αφού ο Claver είναι Ισπανός.

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3221
Δημοσιεύσεις: 6041
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 10, 2020 9:19 pm

benchwarmer έγραψε:
Παρ Ιούλ 10, 2020 7:19 pm
Για Γκασόλ δεν ξέρω τι θα γίνει, πάντως να σημειώσουμε ότι υπάρχει και μία κενή θέση Αμερικανού ακόμα.
Επιτρέπονται 2 στην ACB και προς το παρόν υπάρχει μόνο ο Higgins. O Davies αγωνίζεται εκεί με διαβατήριο Ουγκάντας και μετράει ως cotonou, και ο Kuric προφανώς με το σλοβάκικο. Δεν ξέρω τι ακριβώς ενδιαφέρεται ο Σάρας να κάνει, ή το πόσο πιστεύει τους Pustovyi και Smits πχ, αλλά για το μπάτζετ και τους στόχους της Μπαρτσελόνα, χωράει φυσικά ένας Αμερικανός ψηλός ακόμα.
Με τις θέσεις των Ισπανών (4 απαραίτητες στην ACB) είναι καλυμμένοι με τους Mirotic, Claver, Oriola, Abrines.

Θυμίζω το ρόστερ αυτή τη στιγμή:

Καλάθης - Ερτέλ
Χίγκινς - Αμπρίνες - Κούρικ
Χάνγκα - Κλαβέρ - Μπολμάρο
Μίροτιτς - Οριόλα - Σμιτς
Ντέιβις - Πουστοβόι
Και πέρυσι μόνο τον Singleton είχε για ξένο η Μπάρτσα, πρόπερσι μόνο τον Sanders (στην αρχή). Δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις δύο ξένους ειδικά αν μπορείς να πάρεις κοινοτικούς και καλούς.

Πέρσι η ίδια η ομάδα είχε προτίνει στον Davies να αγωνιστεί με την εθνική Ουγκάντας, για να πάρει το διαβατήριο. Πράγματι ο παίκτης έπαιξε σε παιχνίδια για το Afrocan γνωρίζοντας πως θα αποκτηθεί σαν "Αφρικανός του Cotonou". Στην πορεία του καλοκαιριού δεν απέκτησε άλλο ξένο.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 10, 2020 9:22 pm

RipCity έγραψε:
Παρ Ιούλ 10, 2020 8:13 pm
benchwarmer έγραψε:
Παρ Ιούλ 10, 2020 7:19 pm
Για Γκασόλ δεν ξέρω τι θα γίνει, πάντως να σημειώσουμε ότι υπάρχει και μία κενή θέση Αμερικανού ακόμα.
Επιτρέπονται 2 στην ACB και προς το παρόν υπάρχει μόνο ο Higgins. O Davies αγωνίζεται εκεί με διαβατήριο Ουγκάντας και μετράει ως cotonou, και ο Kuric προφανώς με το σλοβάκικο. Δεν ξέρω τι ακριβώς ενδιαφέρεται ο Σάρας να κάνει, ή το πόσο πιστεύει τους Pustovyi και Smits πχ, αλλά για το μπάτζετ και τους στόχους της Μπαρτσελόνα, χωράει φυσικά ένας Αμερικανός ψηλός ακόμα.
Με τις θέσεις των Ισπανών (4 απαραίτητες στην ACB) είναι καλυμμένοι με τους Mirotic, Claver, Oriola, Abrines.

Θυμίζω το ρόστερ αυτή τη στιγμή:

Καλάθης - Ερτέλ
Χίγκινς - Αμπρίνες - Κούρικ
Χάνγκα - Κλαβέρ - Μπολμάρο
Μίροτιτς - Οριόλα - Σμιτς
Ντέιβις - Πουστοβόι
Νομίζω πως είτε ο Smits είτε ο Claver πρέπει να αλλαχθούν με ένα 5άρι ακόμη αφού στο 2-3-4 υπάρχει πολύ πράγμα. Ο Smits λογικά, αφού ο Claver είναι Ισπανός.
Εγω Πουστοβοι με ενα 5αρι που μπορει να αντιμετωπισει θηρια θα αλλαζα.
Περιμενα αφου δεν μπορεσε για Βεσελυ να εκανε κινηση για τον Λιθουανο Γκουνταιτις, αν παρει Γκασολ εχει λογικη αλλα ειμαι περιεργος

Το λεω στην λογικη οτι θα εβαζα αρκετα Οριολα 5.
Το να εχεις ενα 5αρι του 40% τριποντο ειδικα οταν δεν του λειπει και υψος(2.08,ισουψης με Ντειβις) ανοιγει πολλες προοπτικες ποσο μαλλον σε ομαδα με Καλαθη 1.
Ο Κλαβερ θα επαιρνε και χρονο στο 4, μην πω τον περισσοτερο χρονο του εκει αφ'ενος γιατι για 3 ειναι λιγακι αργος, αφ'ετερου επειδη 3 παιζουν και οι Χανγκα,Αμπρινες,Κουρικ, Χιγκινς.

Σε κατι τετοιο ταιριαζει ενας Γκασολ, που δεν θα παιζει πολυ αλλα οποτε χρειαζεται θα ειναι εκει να αντιμετωπισει τους Ταβαρες αυτου του κοσμου.
Στην αμυνα μπορει να αντιμετωπισει σωματικα τετοια θηρια και στην επιθεση θα αναγκασει τον καθε Ταβαρες να βγει απο την ρακετα, αν θελει καποιος ας τον αφησει ελευθερο στο τριποντο

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
iron80

 junior
Reactions: 77
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2010 11:58 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 10, 2020 11:27 pm

ssoulliss έγραψε:
Παρ Ιούλ 10, 2020 9:19 pm
benchwarmer έγραψε:
Παρ Ιούλ 10, 2020 7:19 pm
Για Γκασόλ δεν ξέρω τι θα γίνει, πάντως να σημειώσουμε ότι υπάρχει και μία κενή θέση Αμερικανού ακόμα.
Επιτρέπονται 2 στην ACB και προς το παρόν υπάρχει μόνο ο Higgins. O Davies αγωνίζεται εκεί με διαβατήριο Ουγκάντας και μετράει ως cotonou, και ο Kuric προφανώς με το σλοβάκικο. Δεν ξέρω τι ακριβώς ενδιαφέρεται ο Σάρας να κάνει, ή το πόσο πιστεύει τους Pustovyi και Smits πχ, αλλά για το μπάτζετ και τους στόχους της Μπαρτσελόνα, χωράει φυσικά ένας Αμερικανός ψηλός ακόμα.
Με τις θέσεις των Ισπανών (4 απαραίτητες στην ACB) είναι καλυμμένοι με τους Mirotic, Claver, Oriola, Abrines.

Θυμίζω το ρόστερ αυτή τη στιγμή:

Καλάθης - Ερτέλ
Χίγκινς - Αμπρίνες - Κούρικ
Χάνγκα - Κλαβέρ - Μπολμάρο
Μίροτιτς - Οριόλα - Σμιτς
Ντέιβις - Πουστοβόι
Και πέρυσι μόνο τον Singleton είχε για ξένο η Μπάρτσα, πρόπερσι μόνο τον Sanders (στην αρχή). Δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις δύο ξένους ειδικά αν μπορείς να πάρεις κοινοτικούς και καλούς.

Πέρσι η ίδια η ομάδα είχε προτίνει στον Davies να αγωνιστεί με την εθνική Ουγκάντας, για να πάρει το διαβατήριο. Πράγματι ο παίκτης έπαιξε σε παιχνίδια για το Afrocan γνωρίζοντας πως θα αποκτηθεί σαν "Αφρικανός του Cotonou". Στην πορεία του καλοκαιριού δεν απέκτησε άλλο ξένο.
Το Cotonou τι είναι ρε παιδιά?

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιούλ 11, 2020 6:11 am

iron80 έγραψε:
Παρ Ιούλ 10, 2020 11:27 pm
ssoulliss έγραψε:
Παρ Ιούλ 10, 2020 9:19 pm


Και πέρυσι μόνο τον Singleton είχε για ξένο η Μπάρτσα, πρόπερσι μόνο τον Sanders (στην αρχή). Δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις δύο ξένους ειδικά αν μπορείς να πάρεις κοινοτικούς και καλούς.

Πέρσι η ίδια η ομάδα είχε προτίνει στον Davies να αγωνιστεί με την εθνική Ουγκάντας, για να πάρει το διαβατήριο. Πράγματι ο παίκτης έπαιξε σε παιχνίδια για το Afrocan γνωρίζοντας πως θα αποκτηθεί σαν "Αφρικανός του Cotonou". Στην πορεία του καλοκαιριού δεν απέκτησε άλλο ξένο.
Το Cotonou τι είναι ρε παιδιά?
Μια εντελως αθλια πολη στο Μπενιν (πρωην Νταχομει) , που δεν είναι καν η πρωτεύουσα Πορτονοβο, αλλά αντιμετωπίζεται ως ντε φάκτο πρωτεύουσα της ταλαιπωρης αυτής χώρας. Μιλαμε για χειρότερη κατάσταση κι από το γειτονικό Λομε του Τογκο. Μην πας δε χάνεις τίποτε.
https://www.travelstories.gr/community/ ... ost-241468

Σε αυτό που μας ενδιαφέρει, είναι η συμφωνία ανάμεσα στην Ευρωπαϊκή Ένωση και διάφορες χώρες της Αφρικής και της Καραϊβικής, που σε μπασκετικό επίπεδο σημαίνει πως σε κάποια πρωταθλήματα οι κάτοχοι διαβατηρίων από τις χώρες της συμφωνίας αντιμετωπίζονται ως κοινοτικοί. Το αποτέλεσμα είναι να βγάζουν διαβατήρια απίθανων χωρών άνθρωποι που δεν έχουν πάει ποτέ στις συγκεκριμένες χώρες, ώστε να μην καταλαμβάνουν ακριβώς θέση ξένου.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Cotonou_Agreement

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”