2019-2023-Αγωνιστικά Θέματα

Συντονιστής: Captains

RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 12:29 pm

Εξαιρετική εμφάνιση Κόνιαρη χθες, τον ξέχασε βέβαια στον πάγκο στο τέλος ο Υπνζούρα. Για κάποιο λόγο είχε νευριάσει με Colom σε κάποιο σημείο κι έβγαλε πείσμα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι και να μην ξαναπροσπεράσει κανένα ελεύθερο τρίποντο. 48% σουτάρει!

0
Άβαταρ μέλους
Crash95

 a1greece
Reactions: 228
Δημοσιεύσεις: 727
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2016 1:56 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: LynnGreer,Printezis,Scola
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Πάνθηρες Καβάλας,Ολυμπιακός,ΣικάγοΜπουλς
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 11, 2020 12:33 pm

RipCity έγραψε:
Σάβ Ιαν 11, 2020 12:29 pm
Εξαιρετική εμφάνιση Κόνιαρη χθες, τον ξέχασε βέβαια στον πάγκο στο τέλος ο Υπνζούρα. Για κάποιο λόγο είχε νευριάσει με Colom σε κάποιο σημείο κι έβγαλε πείσμα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι και να μην ξαναπροσπεράσει κανένα ελεύθερο τρίποντο. 48% σουτάρει!
Επιτέλους να ερθει ο Μπαρτζωκας να κανει τα βασικά έστω. Γιατι αυτα που κανει ο Κεμζουρα δεν υπάρχουν. Ο Βεζενκοφ ειναι σε φοβερή φόρμα και με Φενέρ επαιξε 10 δεύτερα. Ο Κονιαρης τετοια αμυνα χθες και στο τελος δεν το βάζει καθόλου και επετρεψε στη Βαλένθια να βάλει σουτ απο μεση απόσταση και 6,75. Γενικα και χθες πηγε να αυτοκτονησει οπως σε Βελιγράδι και Μόναχο. Οι παίκτες ηταν ήρεμοι και το πήραν. Ανετα θα μπορούσαμε με ζενιτ , παο που τα χασαμε παράταση και μπαγερν και ερυθρό να πάρουμε 2 απ'τα 4 αυτά και να μασταν 8οι τώρα. Αλλα ο Κεμζουρα μας κάνει καζουρα χαχα. Με το μπαρτζωκα θα χουμε κανονικό προπονητή θα κάνει τα βασικα να μην πονανε τα ματια μας και απο κει και πέρα οτι βγει

0
Εκτός απ'τον Crash Bandicoot που αγαπώ όπως καταλάβατε, λατρεύω και το μπασκετ!!!Αγαπημένες ομάδες ΕΚ Καβάλας, Ολυμπιακός, Σικάγο Μπουλς, Εθνική Ελλάδος και Εθνική Αργεντινής (μεγάλη καψούρα με τους γκαούτσος, Vamo Vamo Argentina, Vamo Vamo a ganar)!!!
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 14, 2020 11:42 am

Σε κάθε περίπτωση ο Σπανούλης με τα καλά του και τα κακά του αποτελεί μέρος της ιστορίας του συλλόγου, όπως και ο Μπαρτζώκας.
Θα είναι καλύτερα και γι' αυτόν να φύγει στο τέλος της χρονιάς, όσο και αν για την ηλικία του παίζει εξαιρετικά έχουν περάσει οι εποχές που μπορούσε να καθορίζει το μέλλον της ομάδας. Καλύτερα φέτος παρά του χρόνου να βλέπει τα παιχνίδια από τον πάγκο και να αναγκαστεί να σταματήσει. Έχει μαζέψει ατομικούς και ομαδικούς τίτλους, έχει κάνει το ρεκόρ πόντων φέτος, μακάρι να μπορούσε να τελειώσει με ένα Ευρωπαϊκό αλλά η ομάδα δεν πρόκειται να το διεκδικήσει άμεσα. Πριν 1 κάτι χρόνια ο κύκλος του Σφαιρόπουλου έκλεισε, προσωπικά πιστεύω ότι φέτος πρέπει να κλείσει και αυτός του Βασίλη όσο δύσκολο και να είναι για την ομάδα.
Ο Πρίντεζης αντίθετα έχει ακόμα να προσφέρει, αν επιτέλους βρεθεί ένα 4άρι που να μπορεί να σταθεί ως βασικός ο Πρίντεζης ξεκούραστος από τον πάγκο μπορεί να προσφέρει αρκετά.
Ο Μπαρτζώκας μπορεί να έριξε τις μπηχτές του αλλά το ρεζουμέ είναι ότι πέρασαν τόσα χρόνια, είναι επαγγελματίες όλοι, μπορούν να συνυπάρξουν ακόμα και αν υπάρχει αντιπάθεια (λέω αν).

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 14, 2020 12:47 pm

Conan1982 έγραψε:
Τρί Ιαν 14, 2020 11:42 am
Σε κάθε περίπτωση ο Σπανούλης με τα καλά του και τα κακά του αποτελεί μέρος της ιστορίας του συλλόγου, όπως και ο Μπαρτζώκας.
Θα είναι καλύτερα και γι' αυτόν να φύγει στο τέλος της χρονιάς, όσο και αν για την ηλικία του παίζει εξαιρετικά έχουν περάσει οι εποχές που μπορούσε να καθορίζει το μέλλον της ομάδας. Καλύτερα φέτος παρά του χρόνου να βλέπει τα παιχνίδια από τον πάγκο και να αναγκαστεί να σταματήσει. Έχει μαζέψει ατομικούς και ομαδικούς τίτλους, έχει κάνει το ρεκόρ πόντων φέτος, μακάρι να μπορούσε να τελειώσει με ένα Ευρωπαϊκό αλλά η ομάδα δεν πρόκειται να το διεκδικήσει άμεσα. Πριν 1 κάτι χρόνια ο κύκλος του Σφαιρόπουλου έκλεισε, προσωπικά πιστεύω ότι φέτος πρέπει να κλείσει και αυτός του Βασίλη όσο δύσκολο και να είναι για την ομάδα.
Ο Πρίντεζης αντίθετα έχει ακόμα να προσφέρει, αν επιτέλους βρεθεί ένα 4άρι που να μπορεί να σταθεί ως βασικός ο Πρίντεζης ξεκούραστος από τον πάγκο μπορεί να προσφέρει αρκετά.
Ο Μπαρτζώκας μπορεί να έριξε τις μπηχτές του αλλά το ρεζουμέ είναι ότι πέρασαν τόσα χρόνια, είναι επαγγελματίες όλοι, μπορούν να συνυπάρξουν ακόμα και αν υπάρχει αντιπάθεια (λέω αν).


Θεωρω οτι ο σπανουλης μπορει να βοηθησει παρα πολυ την ομαδα ΑΝ υπαρχει α)σοβαρη στελεχωση ροστερ , β) καλη διαχειριση του αρχηγου απο τον κοουτς.

0
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
Nemesakos

 nba
Reactions: 39
Δημοσιεύσεις: 2494
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2015 12:50 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 14, 2020 12:49 pm

Ανάλογα ποιον σταθμό ακούς ανάλογή θα είναι και η θέση του παίκτη. :D :P

Προσωπική γνώμη είναι ότι ο Λαρετζάκης είναι μόνο shooting guard. Δεν έχει το κορμί να παίξει στην θέση 3 μιλώντας πάντα για το επίπεδο της Ευρωλίγκας. Μπορεί εύκολα να γίνει σύγκριση με 3άρια που ήδη αγωνίζονται στην διοργάνωση.

Από κει και πέρα, συνεχίζοντας την προσωπική γνώμη, εμένα ο Λάρυ σαν παίκτης δεν μου αρέσει. Παρά είναι αργός για τα δεδομένα, το σουτ του που θεωρητικά είναι το δυνατό του σημείο δεν έχει αποκτήσει σταθερότητα, ενώ θεωρώ πως και τακτικά βρίσκεται πίσω.

Προφανώς και είναι στους must buy Έλληνες παίκτες αυτή τη στιγμή καθώς υπάρχει αρκετά μεγάλη έλλειψη.

Από κει κ πέρα με την Εθνική έδειξε πως είναι μαχητής, άξιζε να βρίσκεται σε αυτή, όπως και επίσης του αξίζει να βρεθει στο πιο ψηλό επίπεδο. Δείχνει πως έχει διάθεση να δουλέψει, ωστόσο είναι παίκτης με συγκεκριμένο ταβάνι.

Στο άκουσμα ότι κάποια στιγμή ενδιαφέρθηκε ο ΠΑΟ το καλοκαίρι θυμάμαι να μην είμαι ικανοποιημένος. Προφανώς σε ότι έγραψα εύχομαι να με διαψεύσει ο Λαρυ και να αποδειχτεί το ακριβώς αντίθετο από αυτό που πιστεύω.

Πάντα και γω χτες στο ράδιο άκουσα πως υπάρχει ρήτρα 130.000 στην ΑΕΚ σε περίπτωση που αγωνιστεί φέτος στο ελληνικό πρωτάθλημα. Και όπως σωστά κατ εμέ ανέφεραν οι δημοσιογράφοι δεν βλέπω με την χρονιά που κάνει ως τώρα η ομάδα και με μοναδική διοργάνωση την Ευρωλίγκα να υπάρχει λόγος να πληρωθεί αυτή η ρήτρα. Ακόμα και 8άδα να μπει δεν βλέπω πως θα μπει F4.

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 14, 2020 1:25 pm

DALIBOR BAGARIC έγραψε:
Τρί Ιαν 14, 2020 12:21 pm
Παίδες καλησπέρα, ακούω στο ράδιο ότι ο Ολυμπιακός έχει κλεισμένο το Λαρετζάκη και ότι υπάρχει πιθανότητα να έρθει και μεσούσης της σεζόν, ταυτόχρονα ακούω τους συνοπαδούς μου, να μην έχουν σε υπόληψη καθόλου τον συγκεκριμένο παίχτη. Προσωπικά έχω εντελώς διαφορετική γνώμη, νομίζω πως μπορεί να βοηθήσει, με άμυνα, σουτ και πάθος. Και μια ερώτηση ακόμα SG ή SF ο Λάρυ?
Με τέτοιο nickname :smile: είπα να απαντήσω σε σένα !.
Μορφή κι αυτός ο Ντάλιμπορ, ε;

Λοιπόν ο Λάρε συγκριτικά με την λειψανδρία που παίζει αυτή τη στιγμή στο ελληνικό μπάσκετ, καλός είναι οκ. Για δυαράκι που θα μπει με συγκεκριμένο ρόλο- χρόνο. Αλλά αν κάτσει ο Σπανούλης, μαζί και ο Κόνιαρης, ε σαν πολλοί δεν μαζεύονται; Θέλουμε καλύτερους παίκτες, πιο αθλητικούς και μπροστά και πίσω , που να σουτάρουν κιόλας.

Σχετικά με Σπανούλη, Μπαρτζώκα, ας μην ξύνουμε άλλο τις πληγές. Κατασταλαγμένο τον είδα τον κόουτς, αλλά θα δούμε αν θα παραμείνει έτσι. Έχει σημασία αυτό που είπε πάντως. Άλλοι οι συσχετισμοί τότε, άλλοι τότε. Σταθερότητα διοικητική να έχουμε και τα άλλα έρχονται- πόσο μάλλον τη στιγμή που με τέτοια χάλια, υπογράψαμε προπονητή της αξίας του Μπαρτζώκα.

Κι εγώ θα τον ήθελα τον Σπανούλη να αποχαιρετά. Για την ηλικία του είναι καρά- σούπερ. Για ομάδα που θέλει να είναι σταθερά στις 8 καλύτερες όχι. Εκτός κι αν αποδεχθεί ρόλο/χρόνο διαφορετικό και παράλληλα να πλαισιωθεί από τους κατάλληλους παίκτες, γιατί είναι ένα θέμα κι αυτό πια. Καμιά φορά μπορεί να έρχονται και μόνα τους τα πράγματα έτσι που να το φέρνει η ανάγκη να καθαρίσει αυτός.

Είναι καθαρά δικιά του απόφαση πάντως. Το έχει κερδίσει αυτό. Να μπορεί αυτός να αποφασίσει το πότε θα αποχωρήσει.

Άβαταρ μέλους
DALIBOR BAGARIC

 
Reactions: 1
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Ιαν 14, 2020 11:55 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: SF, C
Αγαπημένος παίκτης: Dalibor Bagaric
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 14, 2020 1:55 pm

Respect στο DALIBOR που έφτασε μέχρι Chicago Bulls!!! :D
Αναφορικά με Λάρυ όντως δεν είναι κάτι τρελό αλλά πιστεύω ότι χρειάζεται και ο Ελληνικός κορμός. και εμείς αυτή τη στιγμή πλην ΠΑΠ, Κόνιαρη και Βεζένκοφ είμαστε πολύ πίσω. Αν πάρουμε σαν δεδομένο ότι οι ξένοι κάθονται μαξ 2 χρόνια τότε το rebuild της ομάδας θα συμβαίνει σχεδόν κάθε χρόνο.πάντως και εγώ για SG τον βλέπω.

0
reignman

allstar
Reactions: 1111
Δημοσιεύσεις: 3487
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 14, 2020 4:09 pm

Eλληνικος κορμος χωρις Πριντεζηδες Σπανουληδες Διαμαντιδηδες στα peak τους....
Eλληνικος κορμος χωρις ξενους τυπου delaney mirotic (stars) το θεωρω ανεκδοτο. πλεον οι ελληνες που βγαινουν (οι πιο προσφατες φουρνιες) ειναι απλα τιμιοι ξυλοκοποι ή ταλεντα που ξεφουσκωσαν , δεν υπαρχει μεση , υπαρχουν μονο τα 2 ακρα.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 910
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιαν 17, 2020 5:16 pm

Συζήτηση για τα αγωνιστικά θέματα που αφορούν την ομάδα.

0
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιαν 18, 2020 6:54 am

Σχετικα με τσερι. Ξεκαθαρα ο ιδιος δεν εκανε για το επιπεδο της Ευρωλιγκα

Ο Παντερ θα μπορουσε να προσφερει πραγματα ειδικα με Μπαρτζωκα αλλα και παλι ουτε αυτος ειναι παιχτης για ομαδα 8αδας. Απλως θα ηταν θετικος συγκριτικα με το δραμα που ειμαστε στα γκαρντ.

Στα πολυ θετικα η σταδιακη ανοδος Βεζενκοφ που τωρα με Τζωκα μπορει να γινει και ραγδαια. Αντιστοιχα το ξεθαρρεμα Κονιαρη. Μακαρι να ξεψαρωσει για τα καλα. Εχει μπασκετ μεσα του. Συνεχιζω να ελπιζω οτι θα γλυτωσουμε τον Λαρετζακη..

Τωρα σχετικα με τη νικη, οκ η μπαγερν ειναι απο τις χειροτερες ομαδες φετος στην ευρωλιγκα. Και δεν εχει καποιο γκαρντ να μας βαλει 30 ποντους ως συνηθως. Αλλα ας σταθουμε στο θετικο της νικης. Δεν εχουμε και πολλες φετος..

Ο Σπαν μονιμα ειναι κακος στο 2ο ματς στις διαβολοβδομαδες φετος.

Και τωρα που ειπαμε σπαν, οπως εχουμε ξαναπει εγκυος ολυμπια σημαινει τελικο ευρωλιγκας οσφπ.
Οποτε ας ανανεωσουμε το σεναριο πλει οφ, μεχρι την επομενη "γκελα"

Στοχος η 7η θεση με πολλαπλη ισοβαθμια στις θεσεις 7-9/10 με Βαλενθια-Αρμανι, στις 17 νικες.

Και θελουμε Πεσιτς στα πλει οφ. Το τρενο πρωτης θεσης φαινεται να το χανουμε οποτε κι εδω ισως χρειαστει καποια ευνονικη ισοβαθμια.

(Πηγαινο)ΕΡΧΟΜΑCTE

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 20, 2020 9:41 am

Μια μικρή αποτίμηση των παικτών (εκτός από τις παλιοσειρές) όπως τους βλέπω εγώ.
Κόνιαρης: Το καλό είναι ότι έχει σουτ και θέληση να παίζει άμυνα. Το κακό είναι ότι όπως ο Μάντζαρης δεν μπαίνει προς τα μέσα, ενδεικτικό είναι το γεγονός ότι μόλις στον τελευταίο αγώνα εκτέλεσε τις πρώτες του βολές στην διοργάνωση, ότι δεν έχει ιδιαίτερη δημιουργία και ότι δεν ξέρω κατά πόσο η θέληση για άμυνα μπορεί να τον κάνει και ελίτ αμυντικό. Είναι καλό το γεγονός ότι δείχνει ¨θράσος" και δεν φοβάται να πάρει τα σουτ που του δίνονται. Πρέπει να δουλέψει την έκρηξη και την ταχύτητα του όσο γίνεται και να συνεχίσει να δουλεύει το σουτ. Υπό φυσιολογικές συνθήκες θα ήταν πιθανώς τέταρτος στην ιεραρχία, αλλά είναι μικρός ακόμα, να δούμε πόσο μπορεί να βελτιωθεί.

Βεζένκοφ: Το ξέρουμε ότι δεν είναι αθλητικός, αλλά μπάσκετ ξέρει και έχει και τρίποντο. Θα διαφωνήσω επίσης με την άποψη ότι δεν είναι καλός ριμπάουντερ, το είχε αποδείξει και στην Α1 πριν φύγει για Ισπανία, ξέρει να παίρνει θέσεις και έχει το σώμα να παλεύει, εκτιμώ ότι όσο ενωματώνεται στο ροτέιτον θα γίνεται καλύτερος και σ' αυτό το κομμάτι. Η άμυνα βέβαια θα είναι πάντα θέμα απέναντι σε αθλητικούς παίκτες.

Ροτσέστι: Μ' αρέσει πολύ να τον βλέπω, η ταχύτητα που δίνει πάσες και η δημιουργική του ικανότητα είναι (δεν ντρέπομαι να το πω) καλύτερη απ' του Βασίλη. Το κατά πόσο το σώμα του τον βοηθάει και πόσο αμυντική τρύπα είναι το αφήνω να το βρει το προπονητικό τιμ, αλλά μ' αρέσει να τον βλέπω όπως μ' άρεσε παλιά να βλέπω τον Γουντς.

Πωλ: Δεν ξέρω, δεν με συγκινεί, εκτιμώ πως με ένα πιο δυνατό ρόστερ θα ήταν ένας ρολίστας και τίποτα παραπάνω, έχει σουτ, κινείται και αυτός πολύ περιφερειακά, υστερεί στην δημιουργία, δεν είναι ο τρομερός αμυντικός (όπως π.χ. ο Χάκετ), δεν θα τον είχα στον Ολυμπιακό της επόμενης σεζόν.

Ρούμπιτ: Αν έχουμε 2 πεντάρια και 2 τεσσάρια είναι καλός για να δίνει ευελιξία στο ροτέιτον αλλά ως εκεί. Δεν μπορεί να σταθεί ικανοποιητικά σε καμία από τις 2 θέσεις.

Μπαλντγουίν: Πραγματικά δεν ξέρω, λένε για τα αθλητικά του προσόντα αλλά δεν ξέρω αν αρκούν, δεν έχουμε καν μεγάλο δείγμα έτσι όπως χρησιμοποιείται, είναι πάντως από τους λίγους παίκτες μας που μπορούν και μπαίνουν με την μπάλα προς το καλάθι με ντρίμπλα.

0
Redoctor_33

senior
Reactions: 246
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 2:15 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 05, 2020 7:53 pm

Ρε Κεμζουρα κι εσυ... Απο μπαλντγουιν τσερι ροτσεστι εδιωξες τον παντερ...;;;;!!!!!

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 05, 2020 8:10 pm

Redoctor_33 έγραψε:
Τετ Φεβ 05, 2020 7:53 pm
Ρε Κεμζουρα κι εσυ... Απο μπαλντγουιν τσερι ροτσεστι εδιωξες τον παντερ...;;;;!!!!!
Πραγματικά δεν είχε καμία λογική αυτή η απόφαση. Ούτε στατιστικά ήταν κατώτερος, μπορεί να μην έβρισκε ρυθμό, αλλά φαινόταν ότι είναι παίκτης επιπέδου Ευρωλίγκας και αργά ή γρήγορα θα άρχιζε να πυροβολάει και τώρα στον Ερυθρό κάνει παπάδες ενώ εμείς συνεχίζουμε να παραπαίουμε. Παράλληλα όσο ο Punter κάνει τέτοιες εμφανίσεις, ο Cherry είναι εκτός ομάδας και ο Baldwin συνεχίζει να μην προσφέρει τίποτα το ιδιαίτερο.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 05, 2020 9:55 pm

nikolas12 έγραψε:
Τετ Φεβ 05, 2020 8:10 pm
Redoctor_33 έγραψε:
Τετ Φεβ 05, 2020 7:53 pm
Ρε Κεμζουρα κι εσυ... Απο μπαλντγουιν τσερι ροτσεστι εδιωξες τον παντερ...;;;;!!!!!
Πραγματικά δεν είχε καμία λογική αυτή η απόφαση. Ούτε στατιστικά ήταν κατώτερος, μπορεί να μην έβρισκε ρυθμό, αλλά φαινόταν ότι είναι παίκτης επιπέδου Ευρωλίγκας και αργά ή γρήγορα θα άρχιζε να πυροβολάει και τώρα στον Ερυθρό κάνει παπάδες ενώ εμείς συνεχίζουμε να παραπαίουμε. Παράλληλα όσο ο Punter κάνει τέτοιες εμφανίσεις, ο Cherry είναι εκτός ομάδας και ο Baldwin συνεχίζει να μην προσφέρει τίποτα το ιδιαίτερο.
Σας καταλαβαίνω αλλά εγώ τον Πάντερ δεν τον έχω και σε μεγάλη εκτίμηση. Ακόμα θυμάμαι εκείνα τα 21 τρίποντα που πήρε σε ένα παιχνίδι. Ούτε ο Σβεντ να ήταν.
Ξαναλέω ότι είναι λογικό αυτό που λέτε, απλώς δεν είναι του γούστου μου τέτοιοι παίκτες.
Σαν να ήθελε να μας κάνει πιο ομαδικούς τότε ο Κεμζούρα, άσε που ζήτησε παίκτες και βρήκε τοίχο.
Σε κάθε περίπτωση, εγώ δεν τον ψέγω. Δεν έχει προπονήσει ξανά στην Ευρωλίγκα κι ούτε θα το ξανακάνει. :D :D

Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 775
Δημοσιεύσεις: 4026
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 05, 2020 10:05 pm

basket72 έγραψε:
Τετ Φεβ 05, 2020 9:55 pm
Σας καταλαβαίνω αλλά εγώ τον Πάντερ δεν τον έχω και σε μεγάλη εκτίμηση. Ακόμα θυμάμαι εκείνα τα 21 τρίποντα που πήρε σε ένα παιχνίδι. Ούτε ο Σβεντ να ήταν.
Ξαναλέω ότι είναι λογικό αυτό που λέτε, απλώς δεν είναι του γούστου μου τέτοιοι παίκτες.
Σαν να ήθελε να μας κάνει πιο ομαδικούς τότε ο Κεμζούρα, άσε που ζήτησε παίκτες και βρήκε τοίχο.
Σε κάθε περίπτωση, εγώ δεν τον ψέγω. Δεν έχει προπονήσει ξανά στην Ευρωλίγκα κι ούτε θα το ξανακάνει. :D :D
Νομίζω λες το ματς με τη Ζενίτ, είχε 2/12 και με είχε τσαντίσει άπειρα, γιατί ήμουν στο γήπεδο. Ούτε εμένα μου αρέσουν τέτοιου είδους παίκτες, αλλά στον φετινό Ολυμπιακό δεν έχουμε την πολυτέλεια για κάτι περισσότερο, οπότε βάσει του ότι ξέρουμε ότι ο Punter έχει επιθετικό ταλέντο να ξεκολλάει την ομάδα σκοράροντας (όπως έκανε σήμερα με Παναθηναϊκό) τον προτιμώ από Cherry-Baldwin. Πολύ σωστός για Kemzura, Ευρωλίγκα δε νομίζω να ξαναδεί, ίσως μόνο ως βοηθός.

0
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”