2022-2023-Παναθηναϊκός - Προτάσεις για ροστερ και μεταγραφές

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 07, 2020 7:50 pm



κραταμε ως καλο νεο τo οτι κινηθηκαμε !ας παμε για Χικς τωρα :cool:

0
Άβαταρ μέλους
andri

 
Reactions: 4
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2020 8:01 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Magic Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 07, 2020 7:58 pm

john wick έγραψε:
Τρί Ιούλ 07, 2020 7:49 pm
Μια χαρά τα λέει ο slam dunk.
Πρέπει όπως κ δηποτε να κλείσουμε Whitigton. Θα είναι πολύ σημαντική προσθήκη, θα παίζει κ στο 4 κ στο 3.
Οι Μητογλου κ Bendil παίζουν κ στο 5 κ αυτό λύνει κάπως τα χέρια του Βοβορα..
Στον άσσο θεωρώ δεδομένο τον Brown κ ελπίζω ο μπακ απ του να είναι ο Alex Hamilton..
Χωρίς να εχω παρακολουθήσει ιδιαιτερα τον Whittington , περισσότερο ειδα λιγο Γαλατα γιατι ελεγαν οτι παιζει καλα ο Ογκαστ.Μπορεί να παίξει στο 3 εστω και για λιγο ??Εμενα δεν μου φαινεται

0
Άβαταρ μέλους
JMyl

 
Reactions: 6
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 02, 2020 3:29 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Δαμιανός, 3D ,Μπατισταρος
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 07, 2020 8:15 pm

andri έγραψε:
Τρί Ιούλ 07, 2020 7:58 pm
john wick έγραψε:
Τρί Ιούλ 07, 2020 7:49 pm
Μια χαρά τα λέει ο slam dunk.
Πρέπει όπως κ δηποτε να κλείσουμε Whitigton. Θα είναι πολύ σημαντική προσθήκη, θα παίζει κ στο 4 κ στο 3.
Οι Μητογλου κ Bendil παίζουν κ στο 5 κ αυτό λύνει κάπως τα χέρια του Βοβορα..
Στον άσσο θεωρώ δεδομένο τον Brown κ ελπίζω ο μπακ απ του να είναι ο Alex Hamilton..
Χωρίς να εχω παρακολουθήσει ιδιαιτερα τον Whittington , περισσότερο ειδα λιγο Γαλατα γιατι ελεγαν οτι παιζει καλα ο Ογκαστ.Μπορεί να παίξει στο 3 εστω και για λιγο ??Εμενα δεν μου φαινεται
Aν μιλας για Ογκαστ δεν θα ελεγα ουτε για δευτερο ειναι Σεντερ, εκανε καλη χρονια γενικα αλλα εχω την εντυπωση οτι ζηταει γενικα πολλα λεφτα για την ποιοτητα του αυτην την στιγμη, τουτεστιν πανω απο 500.000
Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος.

0
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος JMyl την Τρί Ιούλ 07, 2020 8:23 pm, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 07, 2020 8:17 pm



Ο Μοτλει ειναι εξαιρετικη περιπτωση 4ρο5ρου ,που διαθετει και επιθετικες αρετες!
αυτα ειναι τα τελευταια του χαιλαιτς (Μαρτιο του 20)

0
Άβαταρ μέλους
andri

 
Reactions: 4
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2020 8:01 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Magic Johnson
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 07, 2020 8:22 pm

JMyl έγραψε:
Τρί Ιούλ 07, 2020 8:15 pm
andri έγραψε:
Τρί Ιούλ 07, 2020 7:58 pm


Χωρίς να εχω παρακολουθήσει ιδιαιτερα τον Whittington , περισσότερο ειδα λιγο Γαλατα γιατι ελεγαν οτι παιζει καλα ο Ογκαστ.Μπορεί να παίξει στο 3 εστω και για λιγο ??Εμενα δεν μου φαινεται
Aν μιλας για Ογκαστ δεν θα ελεγα ουτε για δευτερο ειναι Σεντερ, εκανε καλη χρονια γενικα αλλα εχω την εντυπωση οτι ζηταει γενικα πολλα λεφτα για την ποιοτητα του αυτην την στιγμη, τουτεστιν πανω απο 500.000
Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος
Οχι για τον Whittington λεω .Ο Tyler Stone δεν ειναι μια κοπια του Whittington??Δε θα μπορουσε να απασχολίσει χωρίς να χει γίνει ολος αυτός ο ντόρος?

0
Άβαταρ μέλους
JMyl

 
Reactions: 6
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 02, 2020 3:29 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Δαμιανός, 3D ,Μπατισταρος
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 07, 2020 8:24 pm

andri έγραψε:
Τρί Ιούλ 07, 2020 8:22 pm
JMyl έγραψε:
Τρί Ιούλ 07, 2020 8:15 pm


Aν μιλας για Ογκαστ δεν θα ελεγα ουτε για δευτερο ειναι Σεντερ, εκανε καλη χρονια γενικα αλλα εχω την εντυπωση οτι ζηταει γενικα πολλα λεφτα για την ποιοτητα του αυτην την στιγμη, τουτεστιν πανω απο 500.000
Αν κανω λαθος ας με διορθωσει καποιος
Οχι για τον Whittington λεω .Ο Tyler Stone δεν ειναι μια κοπια του Whittington??Δε θα μπορουσε να απασχολίσει χωρίς να χει γίνει ολος αυτός ο ντόρος?
Για τον Γουιτινγκτον ειναι λιγο αργος για 3 αλλα τα σωματικα του προσοντα του επιτρεπουν να καλυψει το κενο στην αμυνα. Οσον αφορα την επιθεση θα ελεγα οτι σε ενα τετοιο σχημα θα κυνηγησεις σκληρη αμυνα και τρανζισιον παιχνιδι ή καθαρα PnR και post επιθεσεις . Σοου κατεμε θα γινοταν να παιξει και 3, ειναι βεβαια καθαρα στην φιλοσοφια του προπονητη αλλα απο οσα εχω ακουσει και διαβασει ο Βοβορας πιστευω θα παιξει με τετοια σχηματα.

Edit: Στα σωματικα προσοντα εννοω κατα κυριο λογο τα μεγαλα ακρα και το υψος αφου ειναι 2.06 , γιατι ακραια αλτικο δεν το λες. Επισης η ικανοτητα του να κατεβαζει μπαλα και στο τρανζισιον πιστευω βοηθαει στο να κατεβει και στο 3

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
SARAS1989

 a1greece
Reactions: 223
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 4:23 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Saras, Nash
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 5

Τρί Ιούλ 07, 2020 8:42 pm

Με βάση το πλάνο που αναφέρει το σδνα δε θα πάρουν πλάγιο σουτερ. Για να σταθεί το σχήμα αυτό θα πρέπει τα δύο γκαρντ που θα έρθουν να έχουν ως κύριο χαρακτηριστικό το σουτ διαφορετικά θα είμαστε η χειρότερη ομάδα της διοργανωσης στο τρίποντο. Τυχόν απόκτηση Λορέντζο θα είναι καταστροφική εάν επιβεβαιωθεί ο σχεδιασμός που ανέφερε το σδνα.

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 07, 2020 8:51 pm

SARAS1989 έγραψε:
Τρί Ιούλ 07, 2020 8:42 pm
Με βάση το πλάνο που αναφέρει το σδνα δε θα πάρουν πλάγιο σουτερ. Για να σταθεί το σχήμα αυτό θα πρέπει τα δύο γκαρντ που θα έρθουν να έχουν ως κύριο χαρακτηριστικό το σουτ διαφορετικά θα είμαστε η χειρότερη ομάδα της διοργανωσης στο τρίποντο. Τυχόν απόκτηση Λορέντζο θα είναι καταστροφική εάν επιβεβαιωθεί ο σχεδιασμός που ανέφερε το σδνα.
αυτη την φορα μπορει να μην εχεις αδικο..!
ωστοσο και με Λορεντζο,αν το 4ρο3ρι εχει τοσο καλο τριποντο οσο ο Γουιτιγκτον (ο φετινος τουλαχιστον..) και ο μπακ απ ασσος ειναι καποιος με 40ρι οπως Λο,τοτε συνολικα δεν θα ειμαστε καθολου ασχημα στο τριποντο

1
1 Εικόνα
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 07, 2020 9:02 pm

JMyl έγραψε:
Τρί Ιούλ 07, 2020 8:24 pm

Για τον Γουιτινγκτον ειναι λιγο αργος για 3 αλλα τα σωματικα του προσοντα του επιτρεπουν να καλυψει το κενο στην αμυνα. Οσον αφορα την επιθεση θα ελεγα οτι σε ενα τετοιο σχημα θα κυνηγησεις σκληρη αμυνα και τρανζισιον παιχνιδι ή καθαρα PnR και post επιθεσεις . Σοου κατεμε θα γινοταν να παιξει και 3, ειναι βεβαια καθαρα στην φιλοσοφια του προπονητη αλλα απο οσα εχω ακουσει και διαβασει ο Βοβορας πιστευω θα παιξει με τετοια σχηματα.

Edit: Στα σωματικα προσοντα εννοω κατα κυριο λογο τα μεγαλα ακρα και το υψος αφου ειναι 2.06 , γιατι ακραια αλτικο δεν το λες. Επισης η ικανοτητα του να κατεβαζει μπαλα και στο τρανζισιον πιστευω βοηθαει στο να κατεβει και στο 3
Ακραία αλτικό τι εννοείς; Σαν τον Χένρι Τέρνερ και τον Ντόκτορ Τζέι ή τον Λαβίν και τον Γκόρντον; :P

Οκ, τέτοιος δεν είναι αλλά κατά τ' άλλα δεν κυκλοφορούν πολλά 3-4αρι με το άλμα του. Ούτε με τον διασκελισμό του. Δεν είναι λιγότερο γρήγορος από τον Παπαπέτρου π.χ.
Άνετα ανεβαίνει στο 3. Έχει την ντρίπλα και κυρίως μπορεί να χαμηλώσει για να ακολουθήσει χαμηλότερα 3αρια. Εγώ θα τον έβλεπα στο 3 περισσότερο (τουλάχιστον πειραματικά) να δημιουργεί ατελείώτα μις ματς. Αστερίσκο όμως στο σουτ του. Τα λέμε από τον χειμώνα. Το βελτιώνει σιγά -σιγά, αλλά κλασσικός σουτέρης δεν είναι. Ούτε πολλά τρίποντα παίρνει. Αν ξεχωρίζει για κάτι σε σταθερή βάση είναι ή έφεση του στο ριμπ. και στο κόψιμο.

Προτείνω στιγμιότυπα από παιχνίδια του Eurocup και για όποιον έχει όρεξη/χρόνο και ολόκληρα παιχνίδια. Το έκανα τον χειμώνα σε μια γρίππη που με νοκ-ντάν-ιασε και το έκανα επί μακρόν κατά τη καραντίνα.

Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 07, 2020 9:02 pm



Μπραουν-Χερμανσον-ΛΟ με οποιονδηποτε συνδιασμο

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 07, 2020 9:10 pm

john wick έγραψε:
Τρί Ιούλ 07, 2020 7:49 pm
Μια χαρά τα λέει ο slam dunk.
Πρέπει όπως κ δηποτε να κλείσουμε Whitigton. Θα είναι πολύ σημαντική προσθήκη, θα παίζει κ στο 4 κ στο 3.
Οι Μητογλου κ Bendil παίζουν κ στο 5 κ αυτό λύνει κάπως τα χέρια του Βοβορα..
Στον άσσο θεωρώ δεδομένο τον Brown κ ελπίζω ο μπακ απ του να είναι ο Alex Hamilton..
Τζόνι μου θα έχετε μεγάλο πρόβλημα στο σουτ. Ξανασκέψου το. Και στο λέω εγώ που και τους 3 (Μπράουν, Χάμιλτον, Νέντοβιτς) τους προτείνω για τον Παναθηναϊκό. Μου αρέσουν ως κινήσεις. Αρκεί να μην περιμένετε από τον Νέντοβιτς να σηκώνεται για τάπα στους Παραχούτσκι αυτού του κόσμου. :wink:

Άβαταρ μέλους
SARAS1989

 a1greece
Reactions: 223
Δημοσιεύσεις: 699
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2020 4:23 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Saras, Nash
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 5

Τρί Ιούλ 07, 2020 9:11 pm

portokalopita13 έγραψε:
Τρί Ιούλ 07, 2020 8:51 pm
SARAS1989 έγραψε:
Τρί Ιούλ 07, 2020 8:42 pm
Με βάση το πλάνο που αναφέρει το σδνα δε θα πάρουν πλάγιο σουτερ. Για να σταθεί το σχήμα αυτό θα πρέπει τα δύο γκαρντ που θα έρθουν να έχουν ως κύριο χαρακτηριστικό το σουτ διαφορετικά θα είμαστε η χειρότερη ομάδα της διοργανωσης στο τρίποντο. Τυχόν απόκτηση Λορέντζο θα είναι καταστροφική εάν επιβεβαιωθεί ο σχεδιασμός που ανέφερε το σδνα.
αυτη την φορα μπορει να μην εχεις αδικο..!
ωστοσο και με Λορεντζο,αν το 4ρο3ρι εχει τοσο καλο τριποντο οσο ο Γουιτιγκτον (ο φετινος τουλαχιστον..) και ο μπακ απ ασσος ειναι καποιος με 40ρι οπως Λο,τοτε συνολικα δεν θα ειμαστε καθολου ασχημα στο τριποντο
Πόσο καλό τρίποντο μπορεί να έχει το 4/3 με τα χρήματα που δίνουμε; Το θέμα είναι οι δύο κοντοί και η σωματική κατάσταση του Σέρβου. Ο νεντοβιτς στο σχήμα που πάνε να φτιάξουν θα είναι ουσιαστικά ο κινητήριος μοχλός ο οργανωτής της επίθεσης. Εάν οι δύο κοντοί που θα τον πλαισιώσουν δε σουταρουν όλη η αντίπαλη άμυνα θα πέσει πάνω στο Σέρβο για να μην αναφέρω τη περίπτωση να τραυματιστεί οπότε θα μείνουμε χωρίς εναλλακτικό πλάνο. Μη ξεχνάς ότι δεν υπάρχει και καμια δημιουργία από τους ψηλους ότι κάνουν οι κοντοί από μόνοι τους.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 07, 2020 9:20 pm

Με δεδομένο ότι έχετε ήδη 2 ψηλά 4ρια που πάνε και στο 5 και από την άλλη δεν έχετε κλασσικό σουτέρ από το 3, προτείνω σταθερά στο νήμα αυτό τους καλούς σουτέρ και 3-4αρια. Γουίτιγκτον, Ντ. Γουίλις και Ρ. Σμιτς.
Θα σας πρότεινα να ρίξετε μια ματιά πάλι στον Γουίλις. :wink:

Άβαταρ μέλους
Jimmer

 junior
Reactions: 27
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 11:49 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Τρί Ιούλ 07, 2020 9:22 pm

O Μιλάκνις θα μπορούσε να παίξει 3 ; σε σχήμα με 3 κοντούς;

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιούλ 07, 2020 9:38 pm

Jimmer έγραψε:
Τρί Ιούλ 07, 2020 9:22 pm
O Μιλάκνις θα μπορούσε να παίξει 3 ; σε σχήμα με 3 κοντούς;
Είναι ένα ψηλό 2αρια που όμως δεν μπορεί να σταθεί για ώρα στο 3. Σε ειδικά σχήματα όμως ναι.
Αυτός που μπορεί να το κάνει από την ομάδα του Κάουνας, είναι ο Γκριγκόνις που είναι περίπου ισοϋψής του αλλά σαφώς πιο γυμνασμένος κι αθλητικός.

Νομίζω ότι ο Μιλάκνις είναι κλασσικός παίκτης Ζαλγκίρις. Ο Γκριγκόνις από την άλλη έχει ήδη εμπειρία από το εξωτερικό.
Θα μου κανείς ότι κοστίζει και τα διπλά. Σωστό κι αυτό. :oops:

Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”