Euroleague Final Four 2024, Real Madrid vs Olympiacos Piraeus (Semi-Final)

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
karamelitsa

 euroleague
Reactions: 567
Δημοσιεύσεις: 1039
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 18, 2023 8:58 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένος παίκτης: Ζιοβάνι
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 25, 2024 12:04 am

Coach Periklis έγραψε:
Παρ Μάιος 24, 2024 11:59 pm
nikolas_asteri έγραψε:
Παρ Μάιος 24, 2024 11:55 pm


Εικόνα
Ε , 9/10 να σας κόψει τα γόνατα δεν προβλέπω να έχει πάντως
Η διαφορά είναι ότι ο ΠΑΟ έχει τους παίκτες να ακολουθήσει και σε μεγάλα σκορ που εμείς δεν έχουμε. Προφανώς η Ρεάλ δύσκολα θα είναι τόσο εύστοχη και την Κυριακή, αλλά θα δούμε. Είναι ξεκάθαρα το φαβορί, αλλά νομίζω οτι ο Παναθηναϊκός είναι ίσως η μόνη ομάδα που μπορεί να την χτυπήσει στο παιχνίδι της. Αν είναι ειδικά καλά ο Σλούκας το ματς θα είναι 50-50.

0
Άβαταρ μέλους
Coach Periklis

allstar
Reactions: 1338
Δημοσιεύσεις: 3258
Εγγραφή: Τρί Μάιος 27, 2014 12:03 am
Τοποθεσία: Νέα Φιλαδέλφεια
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Σπανούλης , Kobe Bryant
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 25, 2024 12:07 am

nikolas_asteri έγραψε:
Σάβ Μάιος 25, 2024 12:02 am
Coach Periklis έγραψε:
Παρ Μάιος 24, 2024 11:59 pm

Ε , 9/10 να σας κόψει τα γόνατα δεν προβλέπω να έχει πάντως
Δεν το έβαλα με σκοπό να πω κάτι για το ματς του Ολυμπιακού. Μακάρι να έχουν 0/30 :D
Ναι το κατάλαβα, απλά τονίζω ότι τέτοιο πράγμα δύο βραδιές συνεχόμενες θα μου φανεί περίεργο να δω

Και επειδή ο ΠΑΟ μπορεί να ακολουθήσει υψηλό σκορ, μιλάμε για άλλο ματς . Το 9/10 κοβει πόδια

Αν το ξανακάνει έχει τον πρώτο λόγο. Αλλιώς ματσαρα

0
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΑΙΖΑΙΑ ΚΑΝΑΑΝ
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 2103
Δημοσιεύσεις: 4929
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Μάιος 25, 2024 12:20 am

Coach Periklis έγραψε:
Σάβ Μάιος 25, 2024 12:07 am
nikolas_asteri έγραψε:
Σάβ Μάιος 25, 2024 12:02 am


Δεν το έβαλα με σκοπό να πω κάτι για το ματς του Ολυμπιακού. Μακάρι να έχουν 0/30 :D
Ναι το κατάλαβα, απλά τονίζω ότι τέτοιο πράγμα δύο βραδιές συνεχόμενες θα μου φανεί περίεργο να δω

Και επειδή ο ΠΑΟ μπορεί να ακολουθήσει υψηλό σκορ, μιλάμε για άλλο ματς . Το 9/10 κοβει πόδια

Αν το ξανακάνει έχει τον πρώτο λόγο. Αλλιώς ματσαρα
δεν χρειαζεται να εχει η ρεαλ 9/10 και 5 στα 10 να εχει μια χαρα θα την κανει την δουλεια
ο παο για να εχει τυχη πρεπει να την ριξει πιο χαμηλα σε ποσοστα

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

 champion
Reactions: 2635
Δημοσιεύσεις: 5249
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 25, 2024 12:29 am

Εμενα καλες μου φανηκαν οι δηλωσεις του μπαρτζω..Δεν ισχυει οτι η ρεαλ εχει 40εκ ροστερ και εμεις 10?Η ρεαλ στην θεση του λουντζη και του μητρουλονγκ εχει τον γιουλ και τον ροντριγκεθ πως να το κανουμε..φανταστειτε εμεις αντι για λουντζη και τανουλη να ειχαμε τον σπανουλη και τον πριντεζη στα 35.οι αφοι πρεπει να το ανεβασουν το μπατζετ αν δεν θελουν απλες συμμετοχες σε φ4.

Ειπε και οτι δεν προετοιμασε καλα το ματς και τα 5ρια μας δεν μπορεσαν να ακουμπησουν μπαλα..παντως ηταν τραγικο το πως μπηκαμε,το ιδιο πραγμα εγινε και περσι με την μονακο και χαναμε 20π στο ημιχρονο..ο μπαρτζω πιθανον επειδη ειναι οπαδος αγχωνεται και το περναει και στους παικτες.Υποτιθεται εχουμε μπαρουτοκαπνισμενους παικτες και προπονητη αλλα στα φ4 μπαινουμε σαν ρουκις καθε χρονια.ο παο ειχε να παει 12 χρονια και μπηκε με το μαχαιρι στα δοντια.

Ελπιζω να μαθαν απο τα φετινα λαθη μπαρτζωκας/αφοι και μην δουμε παλι κινησεις σικμα μπραζντεικις..Εκτος απο τα αποτελεσματα,φετος εχουνε πονεσει και τα ματια μας,περσι μπορει να το χασαμε αλλα ειχαμε ευχαριστηθει μπασκετ.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
karamelitsa

 euroleague
Reactions: 567
Δημοσιεύσεις: 1039
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 18, 2023 8:58 am
Τοποθεσία: Athens
Αγαπημένος παίκτης: Ζιοβάνι
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 25, 2024 12:53 am

shaq7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 25, 2024 12:29 am
Εμενα καλες μου φανηκαν οι δηλωσεις του μπαρτζω..Δεν ισχυει οτι η ρεαλ εχει 40εκ ροστερ και εμεις 10?Η ρεαλ στην θεση του λουντζη και του μητρουλονγκ εχει τον γιουλ και τον ροντριγκεθ πως να το κανουμε..φανταστειτε εμεις αντι για λουντζη και τανουλη να ειχαμε τον σπανουλη και τον πριντεζη στα 35.οι αφοι πρεπει να το ανεβασουν το μπατζετ αν δεν θελουν απλες συμμετοχες σε φ4.

Ειπε και οτι δεν προετοιμασε καλα το ματς και τα 5ρια μας δεν μπορεσαν να ακουμπησουν μπαλα..παντως ηταν τραγικο το πως μπηκαμε,το ιδιο πραγμα εγινε και περσι με την μονακο και χαναμε 20π στο ημιχρονο..ο μπαρτζω πιθανον επειδη ειναι οπαδος αγχωνεται και το περναει και στους παικτες.Υποτιθεται εχουμε μπαρουτοκαπνισμενους παικτες και προπονητη αλλα στα φ4 μπαινουμε σαν ρουκις καθε χρονια.ο παο ειχε να παει 12 χρονια και μπηκε με το μαχαιρι στα δοντια.

Ελπιζω να μαθαν απο τα φετινα λαθη μπαρτζωκας/αφοι και μην δουμε παλι κινησεις σικμα μπραζντεικις..Εκτος απο τα αποτελεσματα,φετος εχουνε πονεσει και τα ματια μας,περσι μπορει να το χασαμε αλλα ειχαμε ευχαριστηθει μπασκετ.
Να πω την αλήθεια, το μπάσκετ που έπαιξε φέτος ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη δεν μου πολύ άρεσε. Αρκετό μπασκετικό ξύλο και σε πολλά ματς περνάγαμε και με το ζόρι τους 60 πόντους. Υπήρχαν ματς που κυριολεκτικά ποναγαν τα μάτια μου όπως είπες. Πέρυσι είμασταν χορτάτοι, είχαμε και απίστευτη κυκλοφορία της μπάλας…φέτος το χάσαμε αυτο. Γενικά φτάσαμε F4 καλά ήταν αλλα φάνηκε ξεκάθαρα σήμερα ότι δεν είμαστε στο ίδιο επίπεδο με ομάδες σαν την Ρεάλ.

Προφανώς πρέπει να αυξηθεί το μπάτζετ αν θελουμε κούπα, αλλά να πω και την κακά μου;;; Λίγες μέρες πριν το F4 στο Σεφ με την ΑΕΚ πήγαν 300-400 ατομα…γιατί να επενδύσουν παραπανω οι άνθρωποι; Προσωπικα ντράπηκα πολύ με αυτή την εικόνα. Βασικά που να μην είχαμε καλή ομάδα και να είμασταν σαν την ΑΕΚ 100 άτομα θα πήγαιναν.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

 champion
Reactions: 2635
Δημοσιεύσεις: 5249
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 25, 2024 1:05 am

karamelitsa έγραψε:
Σάβ Μάιος 25, 2024 12:53 am
shaq7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 25, 2024 12:29 am
Εμενα καλες μου φανηκαν οι δηλωσεις του μπαρτζω..Δεν ισχυει οτι η ρεαλ εχει 40εκ ροστερ και εμεις 10?Η ρεαλ στην θεση του λουντζη και του μητρουλονγκ εχει τον γιουλ και τον ροντριγκεθ πως να το κανουμε..φανταστειτε εμεις αντι για λουντζη και τανουλη να ειχαμε τον σπανουλη και τον πριντεζη στα 35.οι αφοι πρεπει να το ανεβασουν το μπατζετ αν δεν θελουν απλες συμμετοχες σε φ4.

Ειπε και οτι δεν προετοιμασε καλα το ματς και τα 5ρια μας δεν μπορεσαν να ακουμπησουν μπαλα..παντως ηταν τραγικο το πως μπηκαμε,το ιδιο πραγμα εγινε και περσι με την μονακο και χαναμε 20π στο ημιχρονο..ο μπαρτζω πιθανον επειδη ειναι οπαδος αγχωνεται και το περναει και στους παικτες.Υποτιθεται εχουμε μπαρουτοκαπνισμενους παικτες και προπονητη αλλα στα φ4 μπαινουμε σαν ρουκις καθε χρονια.ο παο ειχε να παει 12 χρονια και μπηκε με το μαχαιρι στα δοντια.

Ελπιζω να μαθαν απο τα φετινα λαθη μπαρτζωκας/αφοι και μην δουμε παλι κινησεις σικμα μπραζντεικις..Εκτος απο τα αποτελεσματα,φετος εχουνε πονεσει και τα ματια μας,περσι μπορει να το χασαμε αλλα ειχαμε ευχαριστηθει μπασκετ.
Να πω την αλήθεια, το μπάσκετ που έπαιξε φέτος ο Ολυμπιακός στην Ευρώπη δεν μου πολύ άρεσε. Αρκετό μπασκετικό ξύλο και σε πολλά ματς περνάγαμε και με το ζόρι τους 60 πόντους. Υπήρχαν ματς που κυριολεκτικά ποναγαν τα μάτια μου όπως είπες. Πέρυσι είμασταν χορτάτοι, είχαμε και απίστευτη κυκλοφορία της μπάλας…φέτος το χάσαμε αυτο. Γενικά φτάσαμε F4 καλά ήταν αλλα φάνηκε ξεκάθαρα σήμερα ότι δεν είμαστε στο ίδιο επίπεδο με ομάδες σαν την Ρεάλ.

Προφανώς πρέπει να αυξηθεί το μπάτζετ αν θελουμε κούπα, αλλά να πω και την κακά μου;;; Λίγες μέρες πριν το F4 στο Σεφ με την ΑΕΚ πήγαν 300-400 ατομα…γιατί να επενδύσουν παραπανω οι άνθρωποι; Προσωπικα ντράπηκα πολύ με αυτή την εικόνα. Βασικά που να μην είχαμε καλή ομάδα και να είμασταν σαν την ΑΕΚ 100 άτομα θα πήγαιναν.
Γιατι εχουν 9000χιλ διαρκειας που τα χουν ακριβυνει,μαλιστα τα πηραν πριν δουνε τι παικτες θα ρθουν..γιατι τωρα με τον παο να δινει 20-30εκ δεν γινεται να μεινουμε εμεις στα 10,ασε που σιγουρα θα εχουν αυξηθει και τα εσοδα (τηλεοπτικα διαφημισεις κτλ)..γιατι ο κοσμος εκανε σε ολα τα ματς της ευρωπης σχεδον σολντ αουτ ενω ποναγαν τα ματια μας..
Δεν ισχυει καθολου αυτο με την στηριξη φετος,ο κοσμος τα τελευταια χρονια ειναι κοντα στην ομαδα,12χιλ κοσμος πηγε στο βελιγραδι και 4500χιλ φετος επειδη ειχαν κλεισει απο περσι εισιτηρια.
θα παρουνε λεφτα και απο τους αραβες λογικα..Το πιο βασικο απολα ελπιζω να ειναι γιατι θελουν και αυτοι να σηκωσουν την ευρωλιγκα.

Εγω δεν θυμαμαι να χουμε παιξει ποτε χειροτερο μπασκετ απο το φετινο,λεγαμε για το σφαιρο αλλα τουλαχιστον τοτε βλεπαμε σπανουλη και πριντεζη. Σιγουρα δεν βοηθησε οτι ειχαμε συνεχεια τραυματισμους...αλλα η λογικη του ροστερ ακομα και γεματου ειναι να ειναι η λιμοζ.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
reignman

allstar
Reactions: 1691
Δημοσιεύσεις: 3838
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 25, 2024 1:27 am

shaq7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 25, 2024 12:29 am
Εμενα καλες μου φανηκαν οι δηλωσεις του μπαρτζω..Δεν ισχυει οτι η ρεαλ εχει 40εκ ροστερ και εμεις 10?Η ρεαλ στην θεση του λουντζη και του μητρουλονγκ εχει τον γιουλ και τον ροντριγκεθ πως να το κανουμε..φανταστειτε εμεις αντι για λουντζη και τανουλη να ειχαμε τον σπανουλη και τον πριντεζη στα 35.οι αφοι πρεπει να το ανεβασουν το μπατζετ αν δεν θελουν απλες συμμετοχες σε φ4.

Ειπε και οτι δεν προετοιμασε καλα το ματς και τα 5ρια μας δεν μπορεσαν να ακουμπησουν μπαλα..παντως ηταν τραγικο το πως μπηκαμε,το ιδιο πραγμα εγινε και περσι με την μονακο και χαναμε 20π στο ημιχρονο..ο μπαρτζω πιθανον επειδη ειναι οπαδος αγχωνεται και το περναει και στους παικτες.Υποτιθεται εχουμε μπαρουτοκαπνισμενους παικτες και προπονητη αλλα στα φ4 μπαινουμε σαν ρουκις καθε χρονια.ο παο ειχε να παει 12 χρονια και μπηκε με το μαχαιρι στα δοντια.

Ελπιζω να μαθαν απο τα φετινα λαθη μπαρτζωκας/αφοι και μην δουμε παλι κινησεις σικμα μπραζντεικις..Εκτος απο τα αποτελεσματα,φετος εχουνε πονεσει και τα ματια μας,περσι μπορει να το χασαμε αλλα ειχαμε ευχαριστηθει μπασκετ.
Milu 1.8Μ
Fall 1.8Μ (800 πριν την ανανεωση)
Wright 300K
Peters 1.5M (850 πριν την ανανεωση)
Petrusev 350K (δεν ξερω ποσο απο του χρονου ολοκληρη χρονια)
Sikma 400K
Walkup 1.4Μ (900 πριν την ανανεωση)
Goss 1.1Μ
Long 400K
#5 800K
Canaan 850K
Παπ 1.1Μ
Shaq 600K
Braz 800K
400K Λου & Ταν combined
1Μ Μπαρτζω

14.6Μ


Εχει κανεις ιδεα για τα συμβολαια της ρεαλ?


Μακαρι να κανω λαθος... αλλα η αυξηση του μπατζετ πηγε στις αυξησεις Fall, Walkup Και στις προσθηκες Petrusev, Wright & Long

Και του Evans δυσκολο το βλεπω με τα ποσα που ακουγα οτι ζητουσε πριν καν ακουστει για εμας (1.8 starting point)

Ξαναλεω μακαρι να βγω λαθος στην προβλεψη οτι το μπατζετ μεσες ακρες θα ειναι το ιδιο και να τα σκασουν. Αλλα το #ourway is strong with them.

0
RedTroll

 
Reactions: 15
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 11, 2023 3:02 pm
Τοποθεσία: Omniverse
Αγαπημένος παίκτης: Mckisic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 25, 2024 1:37 am

Να κάνω και εγώ μερικά σχόλια γιατί δεν με παίρνει ο ύπνος.

Αν αναλογιστούμε πως ξεκινήσαμε και πόσα περάσαμε και με τους τραυματισμούς κλπ θεωρώ ότι σε τελική ανάλυση η χρονιά καλά μας πήγε και επίσης δεν μπορούμε να έχουμε παράπονο από την διοίκηση μετά και την απόκτηση Πετρούσεφ, Λόγκ αλλά και Wright.

Σχετικά με τα όσα λέτε.

Η μεταγραφή Πετρούσεφ μας δείχνει ξεκάρα ότι ο Σίκμα αποκτήθηκε γιατί αργήσαμε πολύ περιμένοντας αρχικά τον Βεζένκοφ και μετά τον Μιρότιτς και έπρεπε να αποκτήθει κάποιος στο 4 που να παίζει και στο 5 για να συμπληρώσουμε 4 ψηλούς. Με αυτή την λογική δεν θεώρω λάθος την απόκτηση του Σίκμα αν και περίμενα να αποκτηθεί ακόμα ένας που τελικά αποκτήθηκε όταν ήταν διαθέσιμος ο παίκτης που θα μπορούσε να είναι αντικαταστάτης του Βεζένκοφ που εκ των πραγμάτων δεν ήταν καθόλου εύκολο να βρεθεί.

Ο Μπραζντέικις σε αντίθεση με τον Σίκμα (που ήρθε για μπάλωμα) αποκτήθηκε ως επένδυση με την ελπίδα να μας βγεί και να γίνει ο μελλοντικός αντικαταστάτης του Παπ μετά και τον τραυματισμό του Μακκίσικ και μετά που εξαντλήθηκαν τα περιθώρια στην αναζ'ήτηση περιφεριακού σκόρερ. Μιλάμε δηλαδή για αστοχία και για ατυχία και το μεγάλο λάθος είναι τα 3 χρόνια συμβόλαιο αλλά και πάλι η απόκτηση του έγινε μέσα στα πλαίσια μια πρωτόγνωρης κατάστασης όπου έχασες τους δύο καλύτερους σου επιθετικούς + τον Μακκίσικ. Εσύ τι θα έκανες εφόσον δεν υπήρχε εναλλάκτικη.

Ο παίκτης που μας λείπει στην περιφέρεια είναι ο Έβανς που ελπίζω να αποκτηθεί γιατί οι επιλογές είναι πολύ λίγες και κάποιο σημείο και μετά είναι δύσκολο να βρείς στην Ευρωπαική αγορά παίκτη καλύτερο από τον Κάνααν και για αυτό άμα μπορείς τον κρατάς σε αναμονή μέχρι να κλείσει οριστικά ο Έβανς και δεν νόμιζω να υπάρχει ενδεχόμενο να αποκτήθει και δεύτερος ξένος στο δύο από την στιγμή που υπάρχει και ο Μακ και καθώς μάλιστα χρειάζεσε βασικό στο 3.

Μια σκέψη για να κάνεις την υπέρβαση είναι να πάρεις τον Clyburn που μένει ελεύθερος.

Θέμα Πόρτερ δεν ύπαρχει καθώς δεν είναι διαθέσιμος. Θέλει να επιστρέψει στο NBA και θα περιμένει και ίσως σε κάποια φάση να είναι διαθέσιμος και δεν νομίζω να υπάρχει θέμα για εμάς.

Για το 2 θα μπορούσαμε να κυνηγήσουμε τον Ντόρσευ αν μείνει ελεύθερος. Για να πληρώσουμε και buy out κλπ δεν το βλέπω γιατί δεν το αξίζει.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

 champion
Reactions: 2635
Δημοσιεύσεις: 5249
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 25, 2024 1:47 am

reignman έγραψε:
Σάβ Μάιος 25, 2024 1:27 am
shaq7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 25, 2024 12:29 am
Milu 1.8Μ
Fall 1.8Μ (800 πριν την ανανεωση)
Wright 300K
Peters 1.5M (850 πριν την ανανεωση)
Petrusev 350K (δεν ξερω ποσο απο του χρονου ολοκληρη χρονια)
Sikma 400K
Walkup 1.4Μ (900 πριν την ανανεωση)
Goss 1.1Μ
Long 400K
#5 800K
Canaan 850K
Παπ 1.1Μ
Shaq 600K
Braz 800K
400K Λου & Ταν combined
1Μ Μπαρτζω

14.6Μ


Εχει κανεις ιδεα για τα συμβολαια της ρεαλ?


Μακαρι να κανω λαθος... αλλα η αυξηση του μπατζετ πηγε στις αυξησεις Fall, Walkup Και στις προσθηκες Petrusev, Wright & Long

Και του Evans δυσκολο το βλεπω με τα ποσα που ακουγα οτι ζητουσε πριν καν ακουστει για εμας (1.8 starting point)

Ξαναλεω μακαρι να βγω λαθος στην προβλεψη οτι το μπατζετ μεσες ακρες θα ειναι το ιδιο και να τα σκασουν. Αλλα το #ourway is strong with them.
κανα μυριο τουλαχιστον κατω θα ναι σιγουρα απο αυτα..εμενα μου φαινεται αδιανοητο να δωσαν στον 32 χρ φαλ απο 800-1.8..Καλα εγω γενικα δεν θα βιαζομουν να τον ανανεωσω κιολας οχι να δωσω και 1,8..

ο μιλου στην αρχη εκλεινε με 1.3 μετα το πηγαν 1.5 και τελικα ειναι 1.8?αφου η βιρτους εδινε 1.6 και σε μας ηρθε με σκοντο.

Να σημειωθει οτι ουτε στον σασα εδιναν τετοια λεφτα νομιζω ακομα και μβπ 1.8 πρεπει να του διναν.οτι μαθαν οτι φευγει τη καναν 2.2 τη προσφορα.

λονγκ παλι χλωμο να πηρε 400..αντε να πηρε κανα κατοσταρικο για μιση χρονια..

λουντζης τανουλης μπραζ σικμα κανααν θα φυγουν.Αντε να κρατησεις τον λουντζη με 100χιλ.να χασεις και κανα 300χιλ απο την αποζημιωση μπραζ.

Και εμενα το 1.8 του εβανς με εχει παραξενευσει ,ελπιζω να ισχυει..εμενα πιο πολυ με προβληματιζει ειναι οτι ειναι αντικειμενικος στις δηλωσεις του,αμα ειχε κλησει δεν θα μας εγλειφε λιγο?

Καλα μουσα που θα θελει 2.5 στο νερο δεν υπαρχει περιπτωση ,να χαμε να λεγαμε..ας δωσουμε 1-1.5 στον πορτερ και ας παρουμε το ρισκο.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 2103
Δημοσιεύσεις: 4929
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Μάιος 25, 2024 1:49 am

η φενερ ειναι ενα κλασσικο παραδειγμα γιατι πρεπει να διωχνεις παιχτες που δεν θελουν να παιζουν στην ομαδα σου
τι καταφερε,και να χασει το 1 εκατ που εδινε ο παο το καλοκαιρι
και να πληρωσει 1.8 σε ενα παιχτη που δεν θελει να παιζει σε αυτους
και δεν προκειται να ξαναβρει φετος ομαδα που να της δινει μπαι αουτ για τον ντορσει τουλαχιστον μεγαλο
και θα πληρωσει και για ακομα εναν χρονο το 1.8 του ντορσευ

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

 champion
Reactions: 2635
Δημοσιεύσεις: 5249
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 1

Σάβ Μάιος 25, 2024 1:56 am

ο ντορσει δεν ειναι για πανω απο 1.2 και αυτο λογω διαβατηριου..Δεν νομιζω να τον κρατησει η φενερ ουτε να τον πληρωσει τσαμπα,λογικα θα του δωσει το πολυ ενα 500ρι και θα τον στειλει ελλαδα. Δεν θεωρω οτι αυτο εφταιγε κιολας για την εικονα του,οτι μπορει εκανε..και ο καλαθης ηταν για διωξιμο αλλα τελικε εγινε βασικουρα.

ο πορτερ και να θελει να επιστρεψει το νβα το ρωτησε?Απιθανο μου φαινεται να εχει ελπιδες να γυρισει τοσο συντομα.

0
Άβαταρ μέλους
τουλουμπα

allstar
Reactions: 2103
Δημοσιεύσεις: 4929
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 21, 2020 8:50 am
Προειδοποιήσεις: 4

Σάβ Μάιος 25, 2024 2:07 am

shaq7 έγραψε:
Σάβ Μάιος 25, 2024 1:56 am
ο ντορσει δεν ειναι για πανω απο 1.2 και αυτο λογω διαβατηριου..Δεν νομιζω να τον κρατησει η φενερ ουτε να τον πληρωσει τσαμπα,λογικα θα του δωσει το πολυ ενα 500ρι και θα τον στειλει ελλαδα. Δεν θεωρω οτι αυτο εφταιγε κιολας για την εικονα του,οτι μπορει εκανε..και ο καλαθης ηταν για διωξιμο αλλα τελικε εγινε βασικουρα.

ο πορτερ και να θελει να επιστρεψει το νβα το ρωτησε?Απιθανο μου φαινεται να εχει ελπιδες να γυρισει τοσο συντομα.
δεν ειναι στο χερι της φενερ πλεον
για τον παο το βλεπω δυσκολο να ερθει ειδικα αν υπογραψει ο χεζονια ειναι απιθανο
για να παει στον οσφπ θα ζητησει το λιγοτερο 1.5-1.6 τον χρονο
δεν τους βλεπω ζεστους για να του δωσουν τοσα
καλα εννοειται οτι αν δεν ειχε διαβατηριο ελληνικο δεν θα συζητουσαμε καν για τετοια ποσα και δεν ξερω αν συζητουσαμε γενικα και με ακομα λιγοτερα

0
Άβαταρ μέλους
Boston1

 junior
Reactions: 71
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τρί Δεκ 05, 2023 9:03 pm
Τοποθεσία: Βοστώνη
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Boston Celtics
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 25, 2024 3:06 am

Coach Periklis έγραψε:
Παρ Μάιος 24, 2024 11:39 pm
https://www.sport24.gr/basket/final-fou ... 20966.html

Αχ βρε κοουτς, γιατί ρε γαμώτο, ξεκολλατε τα μυαλά σας με αυτή την καραμέλα. Νισαφι

Δεν μας ενδιαφέρει με πόσο μπάτζετ πηγές Φ4 και πόσο έχει η Ρεάλ .

Έχεις πάει 5 Φ4 , έχεις κατακτήσει 1 δεν είσαι χθεσινός. Είσαι πολύ σπουδαίος προπονητής. Παρόλα αυτά αυτό που λες στο τέλος των δηλώσεων ότι η ομάδα ωρίμασε μετά από 3 σερί Φ4 , σορυ εγώ δεν το είδα. Βγήκε μια ομάδα φοβισμένη και ανέτοιμη πνευματικά

Και δεν λέω ότι φταίει εσύ για όλα ρε κοουτς . Δεν έχω απαίτηση να πεις στον Φαλ ότι είναι 220 και να μη κωλωνει . Να πεις στον Γουοκαπ ότι δεν παίζει Α2 στον αιφνιδιασμό όταν στοπαρεις και κάνεις ένα αστείο κατι-σαν-γιουροστεπ δεν ξέρω πως λέγεται αυτό το σιχαμα που κάνει ο Σέντερ της ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΊΤΗΣ και όχι του Μίλωνα σου έχει πάρει τον βηματισμό και θα δεις αστεράκια. Που έχεις 10 πόντους συνολικά σε 3 Φ4 ξέρω γω

3 χρόνια παλεύεις να κάνεις "άντρες" κάποιους παίκτες

Ε, είναι κάτι γατιά που δεν γίνονται άντρες

Εύχομαι το κατάλαβες κι ας τους αγαπάς λόγω καλής συνεργασίας κλίματος δεν ξέρω τι άλλο

Δεν θέλω ούτε 40Μ μπάτζετ ούτε τίποτα υπερβολικό . Θέλω παίκτες σαν τον Μακισικ , τον Γκος που σήμερα βγήκε στα δύσκολα, τον Πίτερς που ενώ ήταν σε κακο φεγγάρι στο ΕΝΑ ΜΑΤΣ που έπρεπε να βγει , εμφανίστηκε

Τέτοιους θέλουμε ρε κοουτς , ας είναι και στα πλαίσια του χιλιοβαρετου your way . Βρες με 500Κ δεν θα πει κανένας τίποτα

Πάμε λίγο ορθολογικά του χρόνου στη στελέχωση. Μισοί κοχονατοι μισοί γατιά ασουτοι άτολμοι κλπ δεν βγαίνει

Η ομάδα ποτέ δεν ήθελε αυτά τα 3 χρόνια κάτι παράλογο ή ανέφικτο για το κάτι παραπάνω

Πάμε , σας αγαπάμε και σας στηρίζουμε
Τα πες όλα. Ο κόουτς, και ο Ολυμπιακός μαζί του, πληρώνει την αφοσίωση του στους παίκτες του. Μαγκιά του που δεν τους πουλάει. Από την άλλη, κάποιοι από αυτούς (Φαλ, Γουόκαπ) δεν αξίζουν βασική πεντάδα αν έχεις υψηλές βλέψεις.
Επιπλέον, το χαμηλό μπάτζετ δεν πρέπει να αποτελεί ούτε δικαιολογία στις ήττες, ούτε παράσημο στις νίκες.

0
Rice

senior
Reactions: 261
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 18, 2021 10:37 am
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 25, 2024 4:37 am

Φέτος δεν αξίζαμε κούπα,πολύ κακό μπάσκετ σε όλη τη διάρκεια της χρονιάς.

Ο Φάλ απέναντι στο Ταβαρεζ πάντα έτσι παίζει,τον φοβάται και δεν μπορεί να κάνει το παιχνίδι του,ίσως επρεπε να δοκιμαστεί ο Πετρουσεφ στο 5 για να τον τραβήξει λίγο εκτός ρακέτας.

Ο Γουοκαπ πολύ κακός εδώ και πολύ καιρό,όμως ο Τόμας είναι ένας ρολίστας πολυτελείας κακώς ο κοουτς πίστεψε ότι θα γίνει floor general και σκόρερ φέτος,του φόρτωσε ευθύνες που απλά δεν μπορεί να σηκώσει.

Γκάφα της χρονιάς η απόκτηση του Μπραζντεικις,δεν είναι κακός παίχτης αλλά σε μας είναι απλά τραγικός μακάρι να τον κάνουν τράμπα με τον Ρογκα και να τον ξεφορτωθούμε.

Για του χρόνου θελουμε Έβανς,Ντορσευ και Ρογκα και να φύγουν Κανααν,Μπραζ και Σικμα.

Θεωρώ υπερβολή για μια ομάδα με το μπατζετ του Ολυμπιακού να έχει 4 ξένους Σέντερ και οι δυο από αυτούς να παίρνουν πάνω απο 1,5 m.Γνώμη μου είναι ότι ο Μιλουτινοφ δεν πρέπει να παραμείνει στην ομάδα .

2
2 Εικόνα
Penguin

 sophomore
Reactions: 51
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 23, 2024 1:47 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: Penny Hardaway
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Αγαπημένη ομάδα: Ολυμπιακός
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Μάιος 25, 2024 4:51 am

Πέρσι ήταν η μεγάλη μας ευκαιρία, αλλά δυστυχώς χάσαμε. Η μεγαλύτερη ευκαιρία που χάσαμε μετά το Τελ Αβίβ. Το 1994 ήταν μεγαλύτερη πίκρα για μένα, μαζί με τη γραμμη που που πάτησε στο Μομπλάν ο Ζάρκο. Τέσπα.

Για το ματς τι να πει κανείς. Μπήκαμε λες και συμμετείχαμε σε αγώνα επίδειξης. Αυτοί γάζωναν εμείς κλασικά τουβλάραμε. Γκος έβγαλε κλάση, ωραίος παίχτης, μου θυμίζει Acie Law για κάποιο λόγο. Οι πιο μυημένοι μπορεί να διαφωνήσουν. Μακισικ ψυχάρα, αλλά έχυσε την καρδάρα σε δυο συνεχόμενες, αν θυμάμαι καλά, επιθέσεις, εκεί που κάναμε την τελική αντεπίθεση(;). Για Πίτερς χάρηκα που έπεσα έξω. Δεν του το είχα. Ένα μεγάλο μπράβο. Από εκεί και πέρα το χάος. Τραυματιστηκε και ο Μιλουτινοφ εκεί που το ισορροπούσαμε και μπήκε ο Φαλ που χωλαίνει επιθετικά. Περίμενα περισσότερο χρόνο στον Πετρούσεφ, ένας από τους ελάχιστους χαρισματικούς μας παίχτες.

Η αλήθεια να λέγεται, πιάσαμε ταβανι. Στο μπάσκετ κερδίζεις άμα βάλεις περισσότερους πόντους. Καλή η άμυνα, αλλά δεν γίνεται να μην έχεις δυο περιφερειακούς που να "σκοτώνουν". Δεν φτάνεις ένας πλέον.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague”