Ολυμπιακός - Επικαιρότητα

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 910
Δημοσιεύσεις: 4709
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 30, 2020 11:18 pm

Ο Darden έκανε εντύπωση στα ματς με τον Παναθηναικό γιατί είχε απέναντί του τον Γιάνκοβιτς και τον κανέναν. Κατά τα άλλα δεν έκανε κάτι το ιδιαίτερο όλη τη σεζόν

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 10:34 am

Είστε off topic κύριοι, παρακαλώ τη μεταφορά της συζήτησης εδώ
viewtopic.php?f=131&t=373
:D
Δεν έχει χώρο στο άθλητισμό ο woods. Όποιος έχει ασχοληθεί με ένα άθλημα, θα έχει νοιώσει καποια φορα την ένταση και την αδρεναλινη να ξεχειλίζει αλλά αυτός ήταν ακαταλληλος για ομαδικά σπορ. Τον βλέπουν και παιδιά.

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1919
Δημοσιεύσεις: 5233
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 10:49 am

Οι συζητήσεις μεταφέρθηκαν στο Ολυμπιακός off-topic. viewtopic.php?f=188&t=271

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 11:06 am

Conan1982 έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 10:49 am
Οι συζητήσεις μεταφέρθηκαν στο Ολυμπιακός off-topic. viewtopic.php?f=188&t=271
Εγω πάντως πρότεινα το ΜΜΑ :D . Οποιος πατησε το link θα καταλαβε το αστειο.

1
1 Εικόνα
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 2:17 pm

austerity_blues έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 10:55 pm
έχω κολλήσει με τον Τζαμάριο Μουν. στο μυαλό μου τον έχω ταυτόχρονα ως παικταρά και ως παίκτη που πέρασε και δεν ακούμπησε και δε μπορώ να το εξηγήσω. παίζει να έκανε κάνα καλό πρώτο παιχνίδι και μετά να εξαφανίστηκε ή να ήταν γενικά καλός και να πλακώθηκε με κανέναν και να έφυγε νύχτα;

για πείτε δυο λογάκια για αυτόν οι έχοντες καλύτερη μνήμη. :roll:
μαι χαρα παιχνιδια εκανε οπως και ο χακιμ γουορικ απλα υπηρχε πολυ ιντριγκα απο πισω ...

0
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 605
Δημοσιεύσεις: 1331
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιούλ 01, 2020 2:18 pm

fotis vlachopoulos έγραψε:
Τετ Ιούλ 01, 2020 2:17 pm
austerity_blues έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 10:55 pm
έχω κολλήσει με τον Τζαμάριο Μουν. στο μυαλό μου τον έχω ταυτόχρονα ως παικταρά και ως παίκτη που πέρασε και δεν ακούμπησε και δε μπορώ να το εξηγήσω. παίζει να έκανε κάνα καλό πρώτο παιχνίδι και μετά να εξαφανίστηκε ή να ήταν γενικά καλός και να πλακώθηκε με κανέναν και να έφυγε νύχτα;

για πείτε δυο λογάκια για αυτόν οι έχοντες καλύτερη μνήμη. :roll:
μαι χαρα παιχνιδια εκανε οπως και ο χακιμ γουορικ απλα υπηρχε πολυ ιντριγκα απο πισω ...
ωωωωπ μολις συνειδητοποιησα οτι ειμαι σε λαθος τοπικ ! :sorry:

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 09, 2020 10:17 am

shaq7 έγραψε:
Πέμ Ιούλ 09, 2020 10:09 am

Και εγω αυτο ειπα οτι η τσσκα ενδιαφερεται μεν αλλα δεν εχει κανει προταση για να ανεβασει το κασε,τωρα αν ειχε κανει προταση 800χιλ η ζενιτ και αναγκαστηκαμε να ανεβουμε τοσο παω πασο..αλλα θεωρω οτι δωσαμε υπεραξια αν δωσαμε τοσα. Δεν εχω βρει καπου να λεει το ποσο που πηρε παντως .
Το κασέ του αναφέρεται στο πρώτο άρθρο που σου έχω επισυνάψει.
Κι αν γκουγκλάρεις τα ονόματα και το κασέ 800χιλ σου βγάζει έναν σκασμό άρθρα. :)
Εγώ σου παράθεσα του sport24 που είναι αρκετά ως πολύ έγκυρο.
Όλα αυτά πριν τον κλείσουμε να υπενθυμίσω όταν ακόμα έπαιζε.

Για την ΤΣΣΚΑ σου είπα 2-3 φόρες βρε συ ότι το πρόβλημα ήταν ο Στρέλνιεκς. Το είχα διαβάσει σίγουρα σε ρώσικο μέσο, μπορεί όμως και σε ελληνικό.
Ότι τον ήθελε όμως, λέει πράγματα. Κοινός νους που λέμε....

* Όταν λέμε ότι το κασέ του είναι Χ, τότε εκεί να υπολογίζεις εκτός κι αν είναι περίπτωση Σλούκα π.χ που ήθελε ντε και καλά να γυρίσει Ελλάδα -όπως λέμε μήνες τώρα. :)
Τα χρήματα που τελικά παίρνουν δεν είναι και πολύ εύκολο να τα διασταυρώσει κανείς. ¨΄Οχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και έξω από εδώ.

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5423
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιούλ 10, 2020 2:02 pm

Ανακοινώθηκε η ανανέωση του Βεζένκοφ.



0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 26, 2020 9:52 am

Παραθέτω την εισαγωγή μιας ανάλυση ενός εκ των πλέον συγκροτημένων και αξιόπιστων μπασκετάνθρωπων ανά τας Ευρώπας.

Τον παρακολουθώ αδιαλείπτως σχεδόν μια δεκαετία τώρα.

Είναι ο Χαβιέρ Μαέστρο.
Α, και θα παραθέσω σύντομα, μια 30αδα εώς και50αδα από σχόλια από διάφορα φόρα της Ισπανίας που αποθεώνουν τον παίκτη Σλούκα τα τελευταία 2 χρόνια.

Análisis: Sloukas es la guinda del mejor Olympiacos de los últimos 5 años y aspiran a la Final Four.

Ο Σλούκας είναι το κερασάκι για τον καλύτερο Ολυμπιακό των τελευταίων 5 χρόνων που φιλοδοξεί για το F4.

(Εγώ θα έλεγα ότι είναι η καλύτερη εκδοχή του Ολυμπιακού από το 17΄και μετά όταν και παίξαμε τελικό στην έδρα της πανίσχυρης Φενέρ, έχοντας 2+ 1 βασικά κομμάτια του τότε ρόστερ μας, εκτός ροτέισον. Αναφέρομαι στους Χάκετ, Λοτζέσκι κι ο συν ένα, ήταν ο περίπου παρών, Γιανγκ. :bball:

* Η απόκτηση του Σλούκα δεν μπορεί να εξετάζεται μονάχα ως προς τα αγωνιστικά του χαρακτηριτικά και τις παραστάσεις του ( ο κορυφαίος στην Ευρωλίγκα μαζί με Γιουλ και πάνω από Ντε Κολό, σε αυτό το κομμάτι) αλλά κι ως προς το δέσιμο που έχει με την ομάδα, τα αποδυτήρια, τη σχέση του με τον κοόυτς- στοιχεία που τον έκαναν ( μετά προφανώς από τη στέρεα πια επιθυμία του να είναι δίπλα στην οικογένεια΄του) να αγνοήσει σημαντικά πιο συμφέρουσες προτάσεις όπως αυτή της Ρεάλ.

Άλλη μία πολύ ισχυρή παράμετρος που ανεβάζει το ταβάνι του φετινού Ολυμπιακού είναι η πρόσληψη Μπαρτζώκα. Πέραν της αδιαμφισβήτητης αξίας κι εμπειρίας, καθοριστική είναι κι η απόφασή του να γυρίσει στον τόπο όπου του συνέβη κάτι που δεν έπρεπε να συμβεί ποτέ και σε κανέναν- πόσο μάλλον σ' έναν άνθρωπο σαν τον Μπαρτζώκα.

Αυτό δείχνει ότι είναι απόλυτα συνειδητοποιημένος, με θέληση από ατσάλι πια και με παραστάσεις σημαντικότατες σε σχέση με το πρώτο του πέρασμα από το ΣΕΦ.

Τις ομάδες δεν τις κάνουν μόνο τα ρόστερ. Ο Ολυμπιακός της τελευταίας δεκαετίας είναι το χαρακτηριστκότερο παράδειγμα, αλλά όχι το μόνο.


Edit: Για όποιον θέλει (και μπορεί) να διαβάσει όλο το άρθρο θα το βρει στη σελίδα του Encestando.

Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 26, 2020 10:59 am

Τελικά παίζει τίποτα με γήπεδο η όχι ;

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 26, 2020 12:02 pm

berry έγραψε:
Κυρ Ιούλ 26, 2020 10:59 am
Τελικά παίζει τίποτα με γήπεδο η όχι ;
Δεν είχα ακούσει κάτι μέχρι να αφήσει υποννούμενα ο Βαρλάς στο πρόσφατο άρθρο του για καλή έκπληξη ή κάτι τέτοιο.
Ο Shaq7 κι άλλα παιδιά που είναι μες τα τι-τι βά-δι-κα κάτι θα ξέρουν- λογικά.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1996
Δημοσιεύσεις: 4639
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιούλ 26, 2020 12:24 pm

Ακουγετε στο τουιτερ για το γηπεδικο αλλα οχι απο εμπιστα ακαουντς ! Μαλλον απο βδομαδα θα ανακοινωθουν νεοι χορηγοι,ισως και νεα για την φανελα..Υπαρχει το μυστηριο με το υγ του βαρλα ακομα..Εντωμεταξυ και αυριο να ξεκινησουν τα εργα γηπεδο θα εχουμε μετα απο 3χρονια σιγουρα..


Νεα για την αναπτυξιακη εχουμε,που αν διαβασετε και τα σχολια που κανει ο ινσαιντερ ισως εννοει οτι υπαρχει ενδεχομενο Α1???

Επισης ο ζερβας ειπε οτι χαλασαμε λιγοτερα λεφτα απο αυτα που εχουμε διαθεσιμα οποτε αν χρειαστει να παρουμε παικτη μεσα στην χρονια θα εχουμε περισσοτερο μπατζετ απο αλλες χρονιες..Ανεφεραν και τα κοψιματα του ΝΒΑ που το φωναζουμε καιρο εδω μεσα οτι εκει θα σκασουν πολλες περιπτωσεις!

Γενικα ωραια πραγματακια ακουγονται για φετος,εχει ξεφυγει η ομαδα απο εκεινη την μιζερια και οδευει προς τον σωστο δρομο.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
iron80

 junior
Reactions: 77
Δημοσιεύσεις: 123
Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2010 11:58 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 27, 2020 12:01 am

Quincy έγραψε:
Τρί Ιουν 30, 2020 11:18 pm
Ο Darden έκανε εντύπωση στα ματς με τον Παναθηναικό γιατί είχε απέναντί του τον Γιάνκοβιτς και τον κανέναν. Κατά τα άλλα δεν έκανε κάτι το ιδιαίτερο όλη τη σεζόν
Κυνηγούσε και Διαμαντίδη στα ντέρμπι με αρκετή επιτυχία...

0
Άβαταρ μέλους
verycoco

 junior
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2015 11:59 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Che
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιούλ 27, 2020 6:03 am

Καλή εβδομάδα σε όλους, από δικές μου πληροφορίες που από. Σπόντα έμαθα μέσω του τμήματος μάρκετινγκ, υπάρχει όρος για αλλαγή των ποσών της συμβασης σε περίπτωση συμμετοχής στην. Α1 με τις πιθανότητες να είναι στο να μην κάνουμε τκ βήμα αλλά είναι ακόμα Ιούλιος..

0
μαζί με την ομάδα μεγαλώνουμε και εμεις...
Άβαταρ μέλους
golitog7

 euroleague
Reactions: 835
Δημοσιεύσεις: 1522
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2017 9:18 am
Τοποθεσία: Munich
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Spanoulis, Diamantidis
Αγαπημένη ομάδα: BayernMunich
Προειδοποιήσεις: 1

Πέμ Ιούλ 30, 2020 9:12 am

Ωραίο το μαρκετίστικο κόλπο με το παζλ που σκέφτηκαν για την προώθηση της νέας εμφάνισης. Μου φαίνεται πολύ όμορφη και φέτος ίσως μπω στον πειρασμό να αγοράσω φανέλα του Οσφπ για πρώτη φορά. Ίσως να είναι και η τελευταία χρονιά του Σπανούλη και θα ήθελα να έχω μία αυθεντική φανέλα του να τη δείχνω στα εγγόνια μου.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”