2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιουν 29, 2020 2:04 pm

tarp7 έγραψε:
Δευ Ιουν 29, 2020 1:33 pm
Reaper έγραψε:
Δευ Ιουν 29, 2020 1:15 pm
Εγω παντως βλεπω οτι χρονο με το χρονο το μπατζετ μειωνεται, και τα οποια μεγαλα συμβολαια διονται αποκλειστικα σε Ελληνες μιας που για τους Αφους οι ξενοι ειναι συμπληρωματικοι και το μονο μοντελο για το οποιο ειναι διατεθειμενοι να ριξουν λεφτα ειναι αυτο του "ελληνικου κορμου". Δε γινεται ετσι ομως...σε ελληνικη ομαδα πρωταθλητισμο (στην Ευρωλιγκα) με μπατζετ που να εξαρταται απ τα...εσοδα δε γινεται, και το μοντελο του ελληνικου κορμου δουλευε μονο χαρη στον Σπανουλη στα prime του.

Να θεσω και ενα 2ο θεμα που περναει αβαβα συνηθως. Ο Πριντεζης κανει αγωνιστικα μεγαλυτερη ζημια απ οτι προσφερει εδω και σχεδον 1.5 χρονο. Ειναι τοσο κακος πισω που πρεπει να βαζει 20 ποντους μπροστα για να ειναι θετικη η παρουσια του στο παρκε. Για ποιο λογο ακομα τον υπολογιζουμε για βασικο και με 20λεπτο+ χρονο συμμετοχης ανα αγωνα ;
Φέτος θα παίζει 15 λεπτά το πολύ
Και ο σενγκελια βάζει 20 κ τρώει αντίστοιχα τόσους.. Και ο σικμα κ ο τομας κ ο μιροτιτς.. Χωρίς α1 σπαν κ πρι έχουν να προσφέρουν πολλά ακόμα.. Σίγουρα δε θα ναι όπως 5 χρόνια πριν αλλά φέτος είδαμε ότι με λίγα παιχνίδια αυτοί οι 2 κάνουν παπάδες

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2044
Δημοσιεύσεις: 4690
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 29, 2020 2:09 pm

tarp7 έγραψε:
Δευ Ιουν 29, 2020 1:33 pm
Reaper έγραψε:
Δευ Ιουν 29, 2020 1:15 pm
Εγω παντως βλεπω οτι χρονο με το χρονο το μπατζετ μειωνεται, και τα οποια μεγαλα συμβολαια διονται αποκλειστικα σε Ελληνες μιας που για τους Αφους οι ξενοι ειναι συμπληρωματικοι και το μονο μοντελο για το οποιο ειναι διατεθειμενοι να ριξουν λεφτα ειναι αυτο του "ελληνικου κορμου". Δε γινεται ετσι ομως...σε ελληνικη ομαδα πρωταθλητισμο (στην Ευρωλιγκα) με μπατζετ που να εξαρταται απ τα...εσοδα δε γινεται, και το μοντελο του ελληνικου κορμου δουλευε μονο χαρη στον Σπανουλη στα prime του.

Να θεσω και ενα 2ο θεμα που περναει αβαβα συνηθως. Ο Πριντεζης κανει αγωνιστικα μεγαλυτερη ζημια απ οτι προσφερει εδω και σχεδον 1.5 χρονο. Ειναι τοσο κακος πισω που πρεπει να βαζει 20 ποντους μπροστα για να ειναι θετικη η παρουσια του στο παρκε. Για ποιο λογο ακομα τον υπολογιζουμε για βασικο και με 20λεπτο+ χρονο συμμετοχης ανα αγωνα ;
Φέτος θα παίζει 15 λεπτά το πολύ
Aπιθανο το βλεπω αυτο..Ειδικα οταν ψαχναμε για 4ρι που θα ερχοταν για 10λεπτακια το πολυ που να μην γκρινιαζει..Εγω τον πρι δεν τον βλεπω κατω απο 20' με τιποτα,εκτος και κανουν απιστευτη χρονια βεζε και γαλλος..Κατι που δεν εχει και πολλες πιθανονητες. Ο Πρι για μενα ακομα και στα 35 δεν συγκρινεται με τους αλλους δυο για να του φανε τον χρονο..Το πιο πιθανο ειναι ο γαλλος να φαει την θεση του βεζε για μενα .

Εντωμεταξυ φετος εχουμε δωσει μεγαλη εμφαση στην αμυνα,νομιζω το τελευταιο προβλημα μας θα ειναι αυτο..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 29, 2020 2:48 pm

Ο Πρίντεζης μπορεί να σταθεί πολύ καλά για 15-20 λεπτά, από τη στιγμή που δεν υπάρχουν αγώνες για την Α1.
Για μένα έπρεπε να πάρουν παίκτη τύπου κι αξίας Γκιλ. Να παίζει κάπου στα 22λεπτά το 4 κι αν χρειαστεί να μπορεί να πάρει κι ένα πενταλεπτο στο 5 για πιεστικά σχήματα ή και παίξει κι ως 5αρι σε περίπτωση που τραυματιστεί το άλλο μας 5αρι.

Κι εκεί, ναι, να έμενε ο Βεζε και να έπαιζε ότι περίσσευε ή σε περίπτωση τραυματισμού ή προφύλαξης π.χ το Πριντέζαρου.

Ο Ζαν Σαρλ θα δώσει πράγματα σε άμυνα που έχουμε να τα δούμε από την εποχή του Πέτγουεϊ. Το παληκάρι είναι πολύ αθλητικός και ξέρει πολύ μπάσκετ, μπρος και πίσω. Σουτ δεν έχει και 5αρι δεν είναι με την καμία. Καλύτερα ο Πρίντεζης στο 5.

Η άλλη λύση είναι να υπογράψουν κάνα φθηνό και πιτσιρικά ξένο για το 5ρι. ΓΙα τρίτος και για τις προπονήσεις και του χρόνου βλέπουμε.

Ή να περιμένουμε μέχρι τον Οκτώβρη και να πάμε για ένα ωραίο 2ετές ή και 3ετές στον Κώστα Αντετοκούμπο.[/b :wink: ] Αυτό εμένα θα με έψηνε πολύ και για φέτος κι ως προοπτική για την Α1 του χρόνου.
Αν μας έφερναν Κώστα και Ρότσεστι θα είμαστε φουλ παντού. Και ποιοτικά και ποσοτικά πια. :bball:


Τελευταία επεξεργασία από το μέλος basket72 την Δευ Ιουν 29, 2020 2:50 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 29, 2020 2:50 pm

GK_23 έγραψε:
Δευ Ιουν 29, 2020 9:44 am

Για το λάθος στο 1 που αναφέρονται αρκετοί, εγώ προσωπικά δεν συμφωνώ. Ο Σλούκας θα παίζει αποκλειστικά εκεί και είναι δεδομένο πως θα έχει μεγάλο χρόνο συμμετοχής. Σπανούλης και Jenkins θα είναι οι εναλλακτικές και δεν βλέπω ιδιαίτερο λόγο ανησυχίας. Δεν μου αρέσει καθόλου όμως η στελέχωση στο 4, θεωρώ πως έπρεπε να έρθει παίκτης που να βρίσκεται μπροστά από τον Πρίντεζη στο rotation. Δεν χρειαζόταν ούτε η προσθήκη του Λαρεντζάκη, ούτε η ανανέωση του Βεζένκοφ. Όσα λεφτά ξοδεύτηκαν για αυτούς τους 2 συν τα λεφτά του Jean-Charles θα μπορούσαν να πάνε σε ένα πρωτοκλασάτο 4-5άρι.

Κατά τα άλλα και δεδομένων των συνθηκών, η στελέχωση δεν είναι άσχημη. Θα δούμε σίγουρα πιο γρήγορη ομάδα σε άμυνα και επίθεση.
Καλό θα είναι βέβαια η διοίκηση και ο προπονητής να ξεκαθαρίσουν εξαρχής ποιος είναι ο στόχος, ώστε η όποια κριτική να κινηθεί σε επίπεδα ρεαλισμού.
Την καλησπερα μου.

Ειναι αυτο που συζηταμε για τον νεο ρολο και την διαχειριση στον Βασιλη. Δεν ειμαι ανθρωπος που κανω το ροτεισον μηχανικα με το ρολοι, ουτε εχω προκαταλληψεις για το ποσο θα παιζει ο καθενας + οτι καποια παιχνιδια ταιριαζουν πιο πολυ σε μια μεριδα παικτων κτλ. Οταν ομως εισαι 38 ετων με career ending τραυματισμους στο ιδιο σημειο και εγω περιμενω απο εσενα να εισαι ο ενας απο τους 2 δημιουργους που θα εχει το ροστερ, κατι εχω σχεδιασει λαθος. Ειδικα οταν ο Τζενκινς ειναι παικτης ειδικων καταστασεων που δεν δινει ασσιστ ουτε στον ιδιο του τον εαυτο.
Κανονικα θα επρεπε να χρησιμοποιω τον Σπαν σαν προνομιο και οχι σαν αναγκη. Να τον εχω σαν επιπλεον οπλο και οχι σαν βασικο οπλο.

Σου χτυπαει ασχημα στο ματι το ροστερ γιατι περα απο τα πολλα ρισκα, υπαρχει ''τρακαρισμα'' στο 2 αλλα υπαρχει ελλειψη στον 1.

Ο Πριντεζης καλο θα ηταν να παρει το ρολο του 2-3ου 4αριου και να κανει ζημια απο το πουθενα οπως εκανε ο Λασο με τον Ρεγιες. Τωρα το 2020 με τον 35 χρονο Πρι , που εχει χασει την μιση του αθλητικοτητα , που πλεον στην αμυνα οσο και να προσπαθει δεν την παλευει, που ειναι ταλαιπωρημενος με τραυματισμους , τι περιμενω να κανω ; Για αυτο και απο την στιγμη που στο 4 θα ειχαμε το προβληματικο διδυμο Πρι-Βεζε περιμεναμε ενα καλο 4-5αρι να μαζεψει τις οποιες ατελειες του 4 και του 5.

0
Μέχρι φέτος
tarp7

allstar
Reactions: 1381
Δημοσιεύσεις: 3542
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 29, 2020 3:49 pm

o βεζε θα παίζει σίγουρα 20 λεπτα φέτος ήδη από πέρσι είχε αρχίσει να ανεβαίνει. Έμενα πάντως μια χαρά μου φαίνεται . Στο 5 έχουμε πρόβλημα , περιμένω να δω και τον μάρτινς

1
1 Εικόνα
Stavros83

 junior
Reactions: 51
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Παρ Δεκ 27, 2019 6:43 pm
Τοποθεσία: Παιανία
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Igor Kudelin
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 5

Δευ Ιουν 29, 2020 4:13 pm

Τέλος με Ρούμπιτ, έρχεται ο Ζαν Σαρλ! Μένει και ο Βεζένκοφ! Και ο Θεός Βοηθός!
https://www.gazzetta.gr/basketball/euro ... -o-roympit

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
verycoco

 junior
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2015 11:59 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Che
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 29, 2020 5:15 pm

Μου έχετε μαυρίσει λιγο τη ψυχούλα τις τελευταίες μέρες αλλά σίγουρα υπάρχει point. Θεωρώ και γω με τη σειρά μου ότι οι Αφοι (χωρίς να ξέρω τι ακριβώς έχουν στο μυαλό τους ως προς το ποσο θελουν να ασχοληθούν και να οραματιστούν ξανά κάτι για την ομάδα) δεν δείχνουν διατεθιμένει να ανοιξουν λίγο τους ορίζοντές τους και να δουν τι πραγματική ανάγκη έχει η ομάδα. Η άκαιρη στη παρούσα φαση εμμονή με το ελληνικό στοιχείο είναι ένα παράδειγμα. Γιατί αξίζει π.χ μια υπέρβαση για Καλάθη και όχι ένας καλός κόμπο γκαρντ made in USA. Γιατί έπρεπε ο Μάντζαρης να πάρει αυτά που ζητάει ενώ παίκτες που θα μπορούσαν να είναι πόλοι της ομάδας -χωρίς να "προκαλούν πρόβλημα" στον V-Span- έφυγαν επειδή εμείς είμαστε αυτοί που είμαστε και πορευόμαστε έτσι (βλ. Ντανστον που εφυγε για καλύτερο συμβόλαιο στην Εφες του 15 αν είναι δυνατόν δηλαδη!). Φαίνεται πάντως πως οι επιλογές είναι βασισμένες σε ένα σφικτό ζωνάρι που εν τελει η μειωση της φορολογίας έγινε... ατμός...Δεν ξέρω τι να πιστέψω. Δεν μου αρέσει να κυνηγάω χείμερες, αρέσκονται να το κάνουν φίλοι μου που δεν αυτοαποκαλούνται Ολυμπιακοί, αλλά σίγουρα ο σχεδιασμός φαίνεται να σκαλώνει. Δε πιστεύω πως ο πήχης δεν ειχε μπει για Γκιλ και Γουοκαπ απλά μάλλον ζήτησαν παραπάνω για να έρθουν στον Ολυμπιακό που 2 χρόνια δεν βλέπει 8αδα + ότι αναφέρθηκε περί πιθανής ανάλυσης για το φετινό πλάνο aka Last Dance αρχηγών απόσυρση νούμερων κτλπ

0
μαζί με την ομάδα μεγαλώνουμε και εμεις...
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 29, 2020 6:11 pm

verycoco έγραψε:
Δευ Ιουν 29, 2020 5:15 pm
Μου έχετε μαυρίσει λιγο τη ψυχούλα τις τελευταίες μέρες αλλά σίγουρα υπάρχει point. Θεωρώ και γω με τη σειρά μου ότι οι Αφοι (χωρίς να ξέρω τι ακριβώς έχουν στο μυαλό τους ως προς το ποσο θελουν να ασχοληθούν και να οραματιστούν ξανά κάτι για την ομάδα) δεν δείχνουν διατεθιμένει να ανοιξουν λίγο τους ορίζοντές τους και να δουν τι πραγματική ανάγκη έχει η ομάδα. Η άκαιρη στη παρούσα φαση εμμονή με το ελληνικό στοιχείο είναι ένα παράδειγμα. Γιατί αξίζει π.χ μια υπέρβαση για Καλάθη και όχι ένας καλός κόμπο γκαρντ made in USA. Γιατί έπρεπε ο Μάντζαρης να πάρει αυτά που ζητάει ενώ παίκτες που θα μπορούσαν να είναι πόλοι της ομάδας -χωρίς να "προκαλούν πρόβλημα" στον V-Span- έφυγαν επειδή εμείς είμαστε αυτοί που είμαστε και πορευόμαστε έτσι (βλ. Ντανστον που εφυγε για καλύτερο συμβόλαιο στην Εφες του 15 αν είναι δυνατόν δηλαδη!). Φαίνεται πάντως πως οι επιλογές είναι βασισμένες σε ένα σφικτό ζωνάρι που εν τελει η μειωση της φορολογίας έγινε... ατμός...Δεν ξέρω τι να πιστέψω. Δεν μου αρέσει να κυνηγάω χείμερες, αρέσκονται να το κάνουν φίλοι μου που δεν αυτοαποκαλούνται Ολυμπιακοί, αλλά σίγουρα ο σχεδιασμός φαίνεται να σκαλώνει. Δε πιστεύω πως ο πήχης δεν ειχε μπει για Γκιλ και Γουοκαπ απλά μάλλον ζήτησαν παραπάνω για να έρθουν στον Ολυμπιακό που 2 χρόνια δεν βλέπει 8αδα + ότι αναφέρθηκε περί πιθανής ανάλυσης για το φετινό πλάνο aka Last Dance αρχηγών απόσυρση νούμερων κτλπ
Και για να το παω 1 βημα πιο περα, ειμαι σιγουρος οτι οταν σταματησουν Σπανουλης και Πριντεζης τα συμβολαια τους δε θα δοθουν σε κανεναν, θα αντικατασταθουν απο αμερικανους του πανεριου, το μπατζετ θα πεσει κι αλλο, και αν συνεχισουμε αυτο το τροπαρι θα ειμαστε σε λιγα χρονια στην εξευτελιστικη θεση να ειμαστε στα 2-3 μικροτερα μπατζετ της ευρωλιγκας.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2044
Δημοσιεύσεις: 4690
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 29, 2020 7:12 pm

Reaper έγραψε:
Δευ Ιουν 29, 2020 6:11 pm
verycoco έγραψε:
Δευ Ιουν 29, 2020 5:15 pm
Μου έχετε μαυρίσει λιγο τη ψυχούλα τις τελευταίες μέρες αλλά σίγουρα υπάρχει point. Θεωρώ και γω με τη σειρά μου ότι οι Αφοι (χωρίς να ξέρω τι ακριβώς έχουν στο μυαλό τους ως προς το ποσο θελουν να ασχοληθούν και να οραματιστούν ξανά κάτι για την ομάδα) δεν δείχνουν διατεθιμένει να ανοιξουν λίγο τους ορίζοντές τους και να δουν τι πραγματική ανάγκη έχει η ομάδα. Η άκαιρη στη παρούσα φαση εμμονή με το ελληνικό στοιχείο είναι ένα παράδειγμα. Γιατί αξίζει π.χ μια υπέρβαση για Καλάθη και όχι ένας καλός κόμπο γκαρντ made in USA. Γιατί έπρεπε ο Μάντζαρης να πάρει αυτά που ζητάει ενώ παίκτες που θα μπορούσαν να είναι πόλοι της ομάδας -χωρίς να "προκαλούν πρόβλημα" στον V-Span- έφυγαν επειδή εμείς είμαστε αυτοί που είμαστε και πορευόμαστε έτσι (βλ. Ντανστον που εφυγε για καλύτερο συμβόλαιο στην Εφες του 15 αν είναι δυνατόν δηλαδη!). Φαίνεται πάντως πως οι επιλογές είναι βασισμένες σε ένα σφικτό ζωνάρι που εν τελει η μειωση της φορολογίας έγινε... ατμός...Δεν ξέρω τι να πιστέψω. Δεν μου αρέσει να κυνηγάω χείμερες, αρέσκονται να το κάνουν φίλοι μου που δεν αυτοαποκαλούνται Ολυμπιακοί, αλλά σίγουρα ο σχεδιασμός φαίνεται να σκαλώνει. Δε πιστεύω πως ο πήχης δεν ειχε μπει για Γκιλ και Γουοκαπ απλά μάλλον ζήτησαν παραπάνω για να έρθουν στον Ολυμπιακό που 2 χρόνια δεν βλέπει 8αδα + ότι αναφέρθηκε περί πιθανής ανάλυσης για το φετινό πλάνο aka Last Dance αρχηγών απόσυρση νούμερων κτλπ
Και για να το παω 1 βημα πιο περα, ειμαι σιγουρος οτι οταν σταματησουν Σπανουλης και Πριντεζης τα συμβολαια τους δε θα δοθουν σε κανεναν, θα αντικατασταθουν απο αμερικανους του πανεριου, το μπατζετ θα πεσει κι αλλο, και αν συνεχισουμε αυτο το τροπαρι θα ειμαστε σε λιγα χρονια στην εξευτελιστικη θεση να ειμαστε στα 2-3 μικροτερα μπατζετ της ευρωλιγκας.
Ποσα να παιρνουν φετος?1εκ και οι 2 μαζι? Θα εχουμε το συμβολαιο του σλουκα στα 1,8 και του παπ στα 900 οποτε αν τυχον και σταματησουν του χρονου που εγω δεν το βλεπω (ειδικα για σπαν που αν μπορει να παιξει θα παιζει μεχρι τα 40+) θα φερουμε η ακομα ενα μεγαλο ονομα η 2 παικτες των 800χιλ.

Θελω να δω του χρονου που θα εχουμε α1,τηλεοπτικα,μειωμενη φορολογια κτλ ποια θα ειναι η δικαιολογια για το μπατζετ..Γιατι τοσα χρονια ειχαμε την φορολογια που δεν μας αφηνε να παιρνουμε παικτες ανω του μυριου..φετος ειναι οτι δεν παιζουμε α1 και ο κορωνοιος..του χρονου?

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 29, 2020 7:19 pm

shaq7 έγραψε:
Δευ Ιουν 29, 2020 7:12 pm
Reaper έγραψε:
Δευ Ιουν 29, 2020 6:11 pm


Και για να το παω 1 βημα πιο περα, ειμαι σιγουρος οτι οταν σταματησουν Σπανουλης και Πριντεζης τα συμβολαια τους δε θα δοθουν σε κανεναν, θα αντικατασταθουν απο αμερικανους του πανεριου, το μπατζετ θα πεσει κι αλλο, και αν συνεχισουμε αυτο το τροπαρι θα ειμαστε σε λιγα χρονια στην εξευτελιστικη θεση να ειμαστε στα 2-3 μικροτερα μπατζετ της ευρωλιγκας.
Ποσα να παιρνουν φετος?1εκ και οι 2 μαζι? Θα εχουμε το συμβολαιο του σλουκα στα 1,8 και του παπ στα 900 οποτε αν τυχον και σταματησουν του χρονου που εγω δεν το βλεπω (ειδικα για σπαν που αν μπορει να παιξει θα παιζει μεχρι τα 40+) θα φερουμε η ακομα ενα μεγαλο ονομα η 2 παικτες των 800χιλ.

Θελω να δω του χρονου που θα εχουμε α1,τηλεοπτικα,μειωμενη φορολογια κτλ ποια θα ειναι η δικαιολογια για το μπατζετ..Γιατι τοσα χρονια ειχαμε την φορολογια που δεν μας αφηνε να παιρνουμε παικτες ανω του μυριου..φετος ειναι οτι δεν παιζουμε α1 και ο κορωνοιος..του χρονου?
Kατι θα βρουμε υπομονη, οι δικαιολογιες στην Ελλαδα δεν τελειωνουν.

0
Μέχρι φέτος
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 29, 2020 7:28 pm

Αν κουτσουρευτει η ΑΟΖ θα κουτσουρευτει και το μπατζετ. Αλληλενδετα ειναι αυτα τα δυο. :P

0
Άβαταρ μέλους
Reaper

 nba
Reactions: 1351
Δημοσιεύσεις: 2474
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 29, 2019 6:55 pm
Αγαπημένη θέση: SG, Bench
Αγαπημένος παίκτης: Luka Doncic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 29, 2020 7:42 pm

Στην Ελλαδα παντα θα πετανε τη δικαιολογια οτι δεν εχουν εσοδα.

Δεν λειτουργει ομαδα στην Ελλαδα με βλεψεις πρωταθλητισμου σε οποιοδηποτε αθλημα εκτος ποδοσφαιρου μονο με τα εσοδα. Απλα δε γινεται.

Αν μας θελουν κομπαρσους, να μας το πουνε.

0
Noone remembers how. Everyone remembers if you won or you lost.
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 29, 2020 8:08 pm

Πάντως έχουμε ακόμα παπανικολαου και σλουκα. Οκ εχουν το μισο ταβανι απο σπανουλη πριντεζη αλλά υπαρχει ακομα μια βαση για να χτισεις και ας μη παρεις ευρωλιγκα. Όσο το ελληνικο μπασκετ δε βγαζει παικτες τοσο θα πεφτουν οι ομαδες. Χωρις ελληνες θελει είτε λεφτα, είτε μια αδιακοπη μαχη ανευρεσης ταλεντων που θα τα χανεις μετα απο δυο τρια χρόνια. Ασε που δεν εχει και ενδιαφερον ετσι. Στα 90s καθε ομαδα στην Α1 είχε εναν ή δυο ελληνες παικταραδες και τώρα φτασαμε στο σημειο να θεωρουμε σοβαρους παικτες κατι ξυλοκοπους ειτε ελληνες ειτε ξενους.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 2044
Δημοσιεύσεις: 4690
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 29, 2020 8:15 pm

Βασικα ηδη βρηκα τι θα πουνε..το FFP (εμεις εχουμε φαει και καποια τιμωρια εξτρα εκει για 2 χρονια).Τωρα πως γινεται και η τσσκα με 500χιλ τηλεοπτικα,αδειο γηπεδο κτλ να μην εχει θεμα να εχει 40εκ μπατζετ αλλα εμεις με 2,5εκ τηλεοπτικα και κανα 6-8χιλ μ,ο εισητηριων να μην μπορουμε να εχουμε 10-15εκ ..θα το μαθουμε του χρονου απο τους μελαγιες και σια.

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 29, 2020 9:51 pm

Εμενα παντως μου αρέσει πολύ η φροντ λαιν σας. Οικονομικοτατη , με παρα πολλες προοπτικές , τοπ αμυντικα!

Ζον Σαρλς , Πριντεζης , Βεζενκοφ , Ελλις , Μαρτιν. Δεν καταλαβαίνω τις σας χαλάει... θα μπορουσε να μεινει κι ο Χαπ θα πω εγώ.

Στη περιφερεια έχετε λίγο θεμα. Ο δανεισμός του Κονιαρη ήταν σωστή επιλογή, επίσης οι Χαρισον και Μακισικ (από τον χειμώνα) αποτελούν εξαιρετικες περιπτωσεις.. έχετε και Σπανουλη και Παπανικολαου , το μόνο μου θεμα ειναι οτι ο Λαρετζακης με τον Τζενκινς χτυπάνε λιγο μεταξυ τους . Εναν από τους 2 θα πρεπε να εχετε ως τον 5ο γκαρντ που θα μπει να βγάλει τις δύσκολες άμυνες. Στη θεση του άλλου θα πρεπε να ερθει ενας καθαρός πλειμεικερ. Η δημιουργία οσο θα βρισκεται ο Σλουκας εκτος παρκε ειναι αυτο που με προβληματίζει δηλαδη..

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”