2019-2021-Ολυμπιακός - Μεταγραφικά νέα 2019-2021

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 25, 2020 9:16 am

basket72 έγραψε:
Τετ Ιουν 24, 2020 10:17 pm
Καλώς τον κι ας άργησε!!
Περιμένουμε προτάσεις για το 4 ή 4μίση μας.

Οι υπόλοιποι θα ανακοινωθούν παρέα με τον Ντέταρι :P . Εεεε, με τον Σλούκα ήθελα να πω.
Πάντα εδώ είμαι στα μουλωχτά

Τι προτάσεις άμα δεν μπαίνεις τρεις φορές την μέρα να δεις τα ΝΒΑ φρι ειτζεντ τρακερς δεν έχει νόημα :sad:

0
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 26, 2020 2:22 pm

https://www.eurohoops.net/el/euroleague ... to-videos/

Βεζένκοφ: Πολύ κοντά στην ανανέωση με Ολυμπιακό!

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 26, 2020 2:34 pm

Mενει ο βεζε οποτε τωρα θελουμε ενα αθλητικο 4-5 και οχι τον ρουμπιτ..Αμα μεινει και ο μπαικς ακομα καλυτερα!Στο τουιτερ καποιος εγραψε οτι ειδε τον σλουκα να περναει ιατρικα στο μετροπολιταν..πολυ πιθανο,θελω να πιστευω οτι μεχρι την τριτη θα εχει ανακοινωθει..

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 26, 2020 4:26 pm

shaq7 έγραψε:
Παρ Ιουν 26, 2020 2:34 pm
Mενει ο βεζε οποτε τωρα θελουμε ενα αθλητικο 4-5 και οχι τον ρουμπιτ..Αμα μεινει και ο μπαικς ακομα καλυτερα!Στο τουιτερ καποιος εγραψε οτι ειδε τον σλουκα να περναει ιατρικα στο μετροπολιταν..πολυ πιθανο,θελω να πιστευω οτι μεχρι την τριτη θα εχει ανακοινωθει..
Ε, ρε τι γίνεται με αυτό το τουίτερ, όμως, ε!!

Κατά τ' άλλα πάλι οι 2 μας πέσαμε έξω σχετικά με την καθυστέρηση που βλέπαμε γύρω από την ανανέωση Βεζένκοφ. Τελικά δεν ήταν γιατί περίμενε απ' αλλού πρόταση, αλλά γιατί έχουν παγώσει τα μεταγραφικά, μέχρι να αποδεσμευθεί κι οριστικά ο Σλούκας από τη Φενέρ. 1-1 την τελευταία βδομάδα, τα προγνωστικά μας. :D

Για να δούμε τώρα τι θα γίνει με τον Ρούμπιτ. Αν θα μείνει, θα πρόκειται για λάθος. Καλή η παραμονή Βεζένκοφ (με φόντο κυρίως την επόμενη χρονιά, χωρίς Σπανούλη, ενδεχομένως χωρίς Πρι και στην Α1) αλλά φέτος δεν βγαίνει η δουλειά στο 4-5 έτσι. Είναι και πολύ άπειροι οι 2 μας σέντερ και θα έχουμε θέματα. :oops:

RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 26, 2020 4:32 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Ιουν 26, 2020 4:26 pm
shaq7 έγραψε:
Παρ Ιουν 26, 2020 2:34 pm
Mενει ο βεζε οποτε τωρα θελουμε ενα αθλητικο 4-5 και οχι τον ρουμπιτ..Αμα μεινει και ο μπαικς ακομα καλυτερα!Στο τουιτερ καποιος εγραψε οτι ειδε τον σλουκα να περναει ιατρικα στο μετροπολιταν..πολυ πιθανο,θελω να πιστευω οτι μεχρι την τριτη θα εχει ανακοινωθει..
Ε, ρε τι γίνεται με αυτό το τουίτερ, όμως, ε!!

Κατά τ' άλλα πάλι οι 2 μας πέσαμε έξω σχετικά με την καθυστέρηση που βλέπαμε γύρω από την ανανέωση Βεζένκοφ. Τελικά δεν ήταν γιατί περίμενε απ' αλλού πρόταση, αλλά γιατί έχουν παγώσει τα μεταγραφικά, μέχρι να αποδεσμευθεί κι οριστικά ο Σλούκας από τη Φενέρ. 1-1 την τελευταία βδομάδα, τα προγνωστικά μας. :D

Για να δούμε τώρα τι θα γίνει με τον Ρούμπιτ. Αν θα μείνει, θα πρόκειται για λάθος. Καλή η παραμονή Βεζένκοφ (με φόντο κυρίως την επόμενη χρονιά, χωρίς Σπανούλη, ενδεχομένως χωρίς Πρι και στην Α1) αλλά φέτος δεν βγαίνει η δουλειά στο 4-5 έτσι. Είναι και πολύ άπειροι οι 2 μας σέντερ και θα έχουμε θέματα. :oops:
Είναι απίστευτο να βλέπουν τον Rubit και να λένε να αυτό μας λείπει δίπλα στην "κλειδωμένη" 4άδα. Δε νομίζω ότι υπάρχει χειρότερη επιλογή στα χρήματα αυτά. Πάλι κενό και στις δυο θέσεις θα υπάρχει.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 26, 2020 4:39 pm

basket72 έγραψε:
Παρ Ιουν 26, 2020 4:26 pm
shaq7 έγραψε:
Παρ Ιουν 26, 2020 2:34 pm
Mενει ο βεζε οποτε τωρα θελουμε ενα αθλητικο 4-5 και οχι τον ρουμπιτ..Αμα μεινει και ο μπαικς ακομα καλυτερα!Στο τουιτερ καποιος εγραψε οτι ειδε τον σλουκα να περναει ιατρικα στο μετροπολιταν..πολυ πιθανο,θελω να πιστευω οτι μεχρι την τριτη θα εχει ανακοινωθει..
Ε, ρε τι γίνεται με αυτό το τουίτερ, όμως, ε!!

Κατά τ' άλλα πάλι οι 2 μας πέσαμε έξω σχετικά με την καθυστέρηση που βλέπαμε γύρω από την ανανέωση Βεζένκοφ. Τελικά δεν ήταν γιατί περίμενε απ' αλλού πρόταση, αλλά γιατί έχουν παγώσει τα μεταγραφικά, μέχρι να αποδεσμευθεί κι οριστικά ο Σλούκας από τη Φενέρ. 1-1 την τελευταία βδομάδα, τα προγνωστικά μας. :D

Για να δούμε τώρα τι θα γίνει με τον Ρούμπιτ. Αν θα μείνει, θα πρόκειται για λάθος. Καλή η παραμονή Βεζένκοφ (με φόντο κυρίως την επόμενη χρονιά, χωρίς Σπανούλη, ενδεχομένως χωρίς Πρι και στην Α1) αλλά φέτος δεν βγαίνει η δουλειά στο 4-5 έτσι. Είναι και πολύ άπειροι οι 2 μας σέντερ και θα έχουμε θέματα. :oops:
Θα μπορουσε απλα να μην βρηκε ομαδα ο βεζε και να εριξε τις απαιτησεις του!Θα μας λυθει η απορια με το αν μεινει ο ρουμπιτ η οχι..Ο μπαρτζω φαινεται να τον πιστευει πολυ τον σασα παντως οποτε λογικα εξω πεσαμε :oops:

Παντως και να μεινει ο ρουμπιτ εγω με το 4ρα ειμαι ευχαριστημενος,στο 5 αν δεν εχουμε τραυματισμους παλι παλευετε η φαση,και μπορουμε παντα να φερουμε ενα 5ρι μες στην χρονια αναλογα πως παει το πραγμα..Θα σκασουνε και πολλες ευκαιριες απο αυτους που θα κοπουν απο το ΝΒΑ.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1953
Δημοσιεύσεις: 4562
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 26, 2020 4:50 pm

Οχι οτι ειχαμε και πολλες ελπιδες για τον μπροκχοφ αλλα πλεον μπορουμε να σταματησουμε να τον αναφερουμε γιατι θα υπογραψει με τους σιξερς!

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 26, 2020 5:14 pm

Είναι τραβηγμένο να μείνουμε με τον Ρούμπιτ, πάντως.
Σχετικά με τον Βεζένκοφ, δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι τον πιστεύει ο κόουτς.Θα δείξει φέτος. Η αίσθησή μου είναι ότι δεν τον πιστεύει και τόσο πολύ αλλά ας όψετει η λειψανδρία σε έστω αξιόλογους Έλληνες.
Αν τον πίστευε τόσο δεν θα είχε πλησιάσει τον Γκιλ από την άνοιξη. Αυτό είναι δεδομένο γιατί έχει βγει και από τον Βαρλά. Η πρόταση δεν είναι δεδομένη (αν δεν κάνω λάθος). Σε κάθε περίπτωση, για να σκέφτηκε τον Γκιλ, σημαίνει ότι ο Βεζέ πήγαινε για τελευταίος σε ένα ροτέισον 5 παικτών για τις 2 θέσεις στο ζωγραγιστό. :wink:

Άβαταρ μέλους
verycoco

 junior
Reactions: 20
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 21, 2015 11:59 am
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Che
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 26, 2020 5:56 pm

Από αυτά που βγαίνουν προς τα έξω φαίνεται να τον ήθελε ο κόουτς, όσο βάσιμα μπορεί να είναι. Εγώ τον πιστεύω το Σάσα τον ήθελα στην ομάδα και θεωρώ ότι πρέπει να πάρει μια ευκαιρία σε μια ομάδα με ομαλή καθημερινότητα. Σίγουρα η επιλογή του έχει κάποια μείον που δεν καλύπτονται από την επιλογή Ρουμπιτ που μοιάζει με συμβιβασμό καθώς "έτσι είναι τα πράγματα". Τα νούμερα του βεζε πάντως ητνα ανεβασμένα με coach b στην άκρη του πάγκου χωρίς να σημαίνει τα πάντα αυτό.


BTW δεν έχω δει να αναφέρεται πουθενά κανένα νούμερο συμβολαίου ούτε Μάρτιν ούτε βεζε ούτε Χάρισον

0
μαζί με την ομάδα μεγαλώνουμε και εμεις...
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 26, 2020 9:03 pm

Ο Βεζε κερδιζει κατα πως φαινεται μια θεση στο ροστερ λογω διαβατηριου...
Δεν νομιζω οτι υπήρχε ποτε περιπτωση ο Μπαρτζω να τον υπογραψει ως ξενο...

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 26, 2020 9:24 pm

john wick έγραψε:
Παρ Ιουν 26, 2020 9:03 pm
Ο Βεζε κερδιζει κατα πως φαινεται μια θεση στο ροστερ λογω διαβατηριου...
Δεν νομιζω οτι υπήρχε ποτε περιπτωση ο Μπαρτζω να τον υπογραψει ως ξενο...
ο Μπαρτζώκας του είχε δώσει μπόλικο χρόνο συμμετοχής και στη Μπαρτσελόνα, νομίζω τον πιστεύει ασχέτως διαβατηρίου. έτσι κι αλλιώς και τον Πέτγουεϊ στην προηγούμενη θητεία του τον είχε να τσιλάρει μόνιμα στις γωνίες και να βαράει τρίποντα, ο Βεζένκοφ είναι ιδανικός για αυτό.

η γνώμη μου για τον Βεζένκοφ είναι πως είναι ακριβώς στο επίπεδο που δεν είναι αρκετά καλός για να κάνει τη διαφορά αλλά ούτε αρκετά κακός για να τον αφήσεις. είναι και μικρός σχετικά, ακόμα ελπίζεις ότι έχει περιθώρια βελτίωσης. κι εγώ θα τον κρατούσα.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 26, 2020 9:31 pm

john wick έγραψε:
Παρ Ιουν 26, 2020 9:03 pm
Ο Βεζε κερδιζει κατα πως φαινεται μια θεση στο ροστερ λογω διαβατηριου...
Δεν νομιζω οτι υπήρχε ποτε περιπτωση ο Μπαρτζω να τον υπογραψει ως ξενο...
Έτσι ακριβώς. Κι πάλι οριακά θα έλεγα ότι έμεινε. Π.χ Αν ο Αγραβάνης είχε λιγάκι περισσότερο μυαλό και πιο σωστή αθλητική παιδεία θα μπορούσε να προσφέρει πιο στέρεα σε 2 θέσεις και να πηγαίναμε για καθαρό, αθλητικό 4ρι με σουτ. Πως λέμε Πέτγουει. Πλάκα- πλάκα ένας Πέτγουεϊ τώρα, με όλα του τα αρνητικά, θα ήταν καλύτερος για μένα. Και για τον κόουτς θαρρώ. Τέτοου τύπου 4ρια (απλώς περισσότερο γειωμένα, απο τον ολίγον τι Γκλομπτροότερς, Πέτγουεϊ) θέλει και πιστεύω ότι δεν θα κρατήσει τον Ρούμπιτ.

Σχετικά με τους μ.ο προς το τέλος να θυμίσω ότι παίζαμε χωρίς Μιλουτίνοβ και ξαναγύρισε ο Ρούμπιτ στο 5. Αλλιώς δεν νομίζω να είχε διαφορά στον χρόνο συμμετοχής. Μακάρι να κάνει επιστροφή στο παρελθόν του επί Άρη και να βρει μπροστά. Μακάρι το ένα, μακάρι το άλλο. :P

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 26, 2020 9:49 pm

austerity_blues έγραψε:
Παρ Ιουν 26, 2020 9:24 pm
john wick έγραψε:
Παρ Ιουν 26, 2020 9:03 pm
Ο Βεζε κερδιζει κατα πως φαινεται μια θεση στο ροστερ λογω διαβατηριου...
Δεν νομιζω οτι υπήρχε ποτε περιπτωση ο Μπαρτζω να τον υπογραψει ως ξενο...
ο Μπαρτζώκας του είχε δώσει μπόλικο χρόνο συμμετοχής και στη Μπαρτσελόνα, νομίζω τον πιστεύει ασχέτως διαβατηρίου. έτσι κι αλλιώς και τον Πέτγουεϊ στην προηγούμενη θητεία του τον είχε να τσιλάρει μόνιμα στις γωνίες και να βαράει τρίποντα, ο Βεζένκοφ είναι ιδανικός για αυτό.

η γνώμη μου για τον Βεζένκοφ είναι πως είναι ακριβώς στο επίπεδο που δεν είναι αρκετά καλός για να κάνει τη διαφορά αλλά ούτε αρκετά κακός για να τον αφήσεις. είναι και μικρός σχετικά, ακόμα ελπίζεις ότι έχει περιθώρια βελτίωσης. κι εγώ θα τον κρατούσα.
Μαζί τον θυμηθήκαμε τον Πέτγουεϊ. Άσταμ, όσο το σκέφτομαι ότι ακόμα κι αυτός ο παίκτης θα έδινε πολύ περισσότερα από τον Σάσα. Πίσω θα ήταν σαν να παίζαμε με 2 ΜΑΠ στον αέρα, ενώ μπορούσε να ακολουήσει και κοντύτερους. Μπροστά λίγο καλύτερος ο Σάσα στο σουτ (΄λίγο όμως, στον Ολυμπιακό τουλάχιστον) αλλά ο Μπρεντ ανανέωνε επιθέσεις, σκρίναρε, ήταν ασταματήτηος στο τρανζίσιον.

Στην Μπαρτσελόνα, έδωσε χρόνο στον Βεζένκοφ όταν το βασικό του 4αρι τραυματίστηκε (Ντόελμαν) . :) Βράστα η χρονιά εκείνη για τον Μπαρτζώκα. Ντόμινο τραυματισμών. ΄Να χτυπησω ξύλο βασικά. :mrgreen:

Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 26, 2020 10:48 pm

[/quote]



Από το tweet της Μπάκουλη προκύπτουν δύο πιθανότητες: Ή ο Ζοτς ήταν να μείνει Φενέρ και μας λέγανε βλακείες όλοι οι άλλοι τόσο καιρό, αλλά η Νίκη τώρα έβγαλε το scoop ότι ο Ζοτς φεύγει και αυτό εννοούσε με το change of heart ή πρέπει να της κλείσουμε εισιτήρια για κουβά εεεε Κούβα (yorgos να το αναλάβεις σε παρακαλώ).

Βγάλτε την ανακοίνωση που θα αποδείξει ότι όταν ο Κωστάρας έγραφε εις το επανιδείν το εννοούσε για να τρελαθούμε!
[/quote]

Έχω εισηγηθεί στο κόμμα αν ποτέ πατήσει το πόδι της στο νησί η συντρόφισσα Μπακουλη να εκκαθαριστει μετά την απαραίτητη συμμετοχή στη σοδειά ζάχαρης.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 599
Δημοσιεύσεις: 1323
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 27, 2020 9:45 am

basket72 έγραψε:
Παρ Ιουν 26, 2020 9:49 pm
austerity_blues έγραψε:
Παρ Ιουν 26, 2020 9:24 pm


ο Μπαρτζώκας του είχε δώσει μπόλικο χρόνο συμμετοχής και στη Μπαρτσελόνα, νομίζω τον πιστεύει ασχέτως διαβατηρίου. έτσι κι αλλιώς και τον Πέτγουεϊ στην προηγούμενη θητεία του τον είχε να τσιλάρει μόνιμα στις γωνίες και να βαράει τρίποντα, ο Βεζένκοφ είναι ιδανικός για αυτό.

η γνώμη μου για τον Βεζένκοφ είναι πως είναι ακριβώς στο επίπεδο που δεν είναι αρκετά καλός για να κάνει τη διαφορά αλλά ούτε αρκετά κακός για να τον αφήσεις. είναι και μικρός σχετικά, ακόμα ελπίζεις ότι έχει περιθώρια βελτίωσης. κι εγώ θα τον κρατούσα.
Μαζί τον θυμηθήκαμε τον Πέτγουεϊ. Άσταμ, όσο το σκέφτομαι ότι ακόμα κι αυτός ο παίκτης θα έδινε πολύ περισσότερα από τον Σάσα. Πίσω θα ήταν σαν να παίζαμε με 2 ΜΑΠ στον αέρα, ενώ μπορούσε να ακολουήσει και κοντύτερους. Μπροστά λίγο καλύτερος ο Σάσα στο σουτ (΄λίγο όμως, στον Ολυμπιακό τουλάχιστον) αλλά ο Μπρεντ ανανέωνε επιθέσεις, σκρίναρε, ήταν ασταματήτηος στο τρανζίσιον.

Στην Μπαρτσελόνα, έδωσε χρόνο στον Βεζένκοφ όταν το βασικό του 4αρι τραυματίστηκε (Ντόελμαν) . :) Βράστα η χρονιά εκείνη για τον Μπαρτζώκα. Ντόμινο τραυματισμών. ΄Να χτυπησω ξύλο βασικά. :mrgreen:
μια μικρη λεπτομερεια σχετικα με Ποιθρες . ειναι "διδυμο " με τον χαρισον απο τα χρονια του κολλεγιου ,γνωριζονται χρονια δηλαδη και η λογικη λεει οτι θα βρισκονται με κλειστα ματια ... δεν θα ηταν κακο ενα δευτερο σετακι "διοσκουρων" πιστευω ...

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”