ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 17, 2020 1:50 pm

mixalisgate7 έγραψε:
Τετ Ιουν 17, 2020 11:56 am
pan24 έγραψε:
Τετ Ιουν 17, 2020 9:31 am
Τοτε βαζει καποιος αλλος γιατι τις μεταγγραφες ποιος τις κανει...
Παλιότερα είχα διαβάσει ένα άρθρο σε σάιτ (δεν θυμάμαι σε ποιο) που έλεγε πως το πλειοψηφικό πακέτο των μετοχών το έχουν 4 Ρώσοι επιχειρηματίες, οι οποίοι είναι πολύ πλούσιοι.
2 από τους 4 ήταν οι Αεροφλότ και η Νορίλσκ Νίκελ (Nornnickel) με την τελευταία να είναι ο βασικότερος χρηματοδότης.
ΠΑραθέτω και φρέσκο άρθρο στα ελληνικά, για τις περιπέτειες των κολοσσών (και τους ακόμα μεγαλύτερους μπελάδες για το ταλαίπωρο το περιβάλλον...αλλά ποιος το χ...ει και το περιβάλλον, θα μου πει κανείς." Έσυ θα μας πληρώσεις ρε Basket72"; Η απάντηση είναι, ΝΑΙ. :banana: Τέλος του μήνα να περάσετε να πληρωθείτε όλοι. :P )
https://www.capital.gr/forbes/3460775/o ... in-arktiki

Άβαταρ μέλους
Than.pao

 sophomore
Reactions: 43
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 26, 2019 8:50 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Paul George
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 19, 2020 6:13 pm

Η ΤΣΣΚΑ θελει φριντετ που δεν έδειξε όλη τη ποιότητα του στον ΠΑΟ. Μακάρι να έρθει στη ΤΣΣΚΑ και να τους διαλύσει ολους

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 19, 2020 6:27 pm

Than.pao έγραψε:
Παρ Ιουν 19, 2020 6:13 pm
Η ΤΣΣΚΑ θελει φριντετ που δεν έδειξε όλη τη ποιότητα του στον ΠΑΟ. Μακάρι να έρθει στη ΤΣΣΚΑ και να τους διαλύσει ολους
να ερθει ? :o Μοσχα μενεις ?
μακαρι,αλλα ειναι κατι λιγο αναξιοπιστος.. ο Ισπανος αυτος που το βγαλε ως αποκλειστικο

0
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 737
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Παρ Ιουν 19, 2020 6:49 pm

Than.pao έγραψε:
Παρ Ιουν 19, 2020 6:13 pm
Η ΤΣΣΚΑ θελει φριντετ που δεν έδειξε όλη τη ποιότητα του στον ΠΑΟ. Μακάρι να έρθει στη ΤΣΣΚΑ και να τους διαλύσει ολους
Για μενα στην ΤΣΣΚΑ ο Φριντετ θα μπορουσε να γινει ενας δευτερος Λανγκτον...Βλεποντας ομως την συμβια του στο διαστημα που ηταν στον Παναθηναικο.... δεν νομιζω να εχει αλλα και ΝΑ ΘΕΛΕΙ να ενταξει στην γκαρνταρομπα της ρουχα για θερμοκρασιες Μοσχας και Καζαν...Για τιποτε Μιλανα και Βαρκελωνες ομως θα κανε χαρουλες...

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 19, 2020 7:01 pm

manj13 έγραψε:
Παρ Ιουν 19, 2020 6:49 pm
Than.pao έγραψε:
Παρ Ιουν 19, 2020 6:13 pm
Η ΤΣΣΚΑ θελει φριντετ που δεν έδειξε όλη τη ποιότητα του στον ΠΑΟ. Μακάρι να έρθει στη ΤΣΣΚΑ και να τους διαλύσει ολους
Για μενα στην ΤΣΣΚΑ ο Φριντετ θα μπορουσε να γινει ενας δευτερος Λανγκτον...Βλεποντας ομως την συμβια του στο διαστημα που ηταν στον Παναθηναικο.... δεν νομιζω να εχει αλλα και ΝΑ ΘΕΛΕΙ να ενταξει στην γκαρνταρομπα της ρουχα για θερμοκρασιες Μοσχας και Καζαν...Για τιποτε Μιλανα και Βαρκελωνες ομως θα κανε χαρουλες...
Photo or it didn't happen

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1230
Δημοσιεύσεις: 5422
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 25, 2020 8:50 am

Ο Darrun Hilliard ανανέωσε για ένα χρόνο.



0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 25, 2020 11:16 am

Than.pao έγραψε:
Παρ Ιουν 19, 2020 6:13 pm
Η ΤΣΣΚΑ θελει φριντετ που δεν έδειξε όλη τη ποιότητα του στον ΠΑΟ. Μακάρι να έρθει στη ΤΣΣΚΑ και να τους διαλύσει ολους
η αληθεια ειναι οτι ταιριαζει στην τσσκα. και ως ροστερ που ηδη εχουν, καθως εχουν πολλους αθλητικους παικτες (τζειμς, χακετ, σαντ-ρος, κλαιμπερν) αλλα και ως τροπο παιχνιδιου του ιτουδη που θελει αποσταστεις μεγαλες και αυτο σαφως τον ευνοει τον φριντετ.

τον βλεπω αν παει, να εχει τον ρολο του φριτζον, που εμπαινε μεσα και τα εσταζε απο παντου, ενω ταυτοχρονα δεν επαιζε πολυ, ειχε προβλημα στην αμυνα αλλα στο κλεισιμο των παιχνιδιων ηταν παντα μεσα λογο του οτι ηταν αχαστος στις βολες.

βεβαια σε ανωτερο επιπεδο απο αυτα ο φριντετ καθως και καλυτερο σουτ εχει και καλυτερη ντριμπλα κλπ.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 28, 2020 9:04 am

Μετά την παραμονή Χίλιαρντ και την διαφαινόμενη παραμονή Στρέλνιεκς που έχε συμβόλαιο δε νομίζω ότι τίθεται θέμα άλλης προσθήκης στους κοντούς.

Τζέιμς, Χάκετ, Ούκχοφ
Χίλιαρντ, Στρέλνιεκς, Σαντ Ρός
Κλάιμπερν, Κουρμπάνοφ
Σενγκέλια, Φόιτμαν, Αντόνοφ
Μιλουτίνοφ, Μπολομπόι, Λοπάτιν

Πιθανώς να πάει για μια προσθήκη στο 5 αλλά δε το βλέπω.
Με Σενγκέλια να παίρνει τα χοντρά λεπτά στο 4 και τον Φόιτμαν να παίζει εκεί τα 10-15' που θα απομένουν θα έχεις να μοιράσεις τα 40 λεπτά του 5 σε Μιλουτίνοφ, Μπολομπόι και 10-15' Φόιτμαν.
Φτάνει και περισσεύει νομίζω
Με Σαντ-Ρος και Κουρμπάνοφ επίσης κλείνουν στο 3 τα λεπτά πίσω από τον Κλάιμπερν ενώ για VTB 3-4 παίζει κι ο Αντόνοφ

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 28, 2020 9:13 am

pan24 έγραψε:
Κυρ Ιουν 28, 2020 9:04 am
Μετά την παραμονή Χίλιαρντ και την διαφαινόμενη παραμονή Στρέλνιεκς που έχε συμβόλαιο δε νομίζω ότι τίθεται θέμα άλλης προσθήκης στους κοντούς.

Τζέιμς, Χάκετ, Ούκχοφ
Χίλιαρντ, Στρέλνιεκς, Σαντ Ρός
Κλάιμπερν, Κουρμπάνοφ
Σενγκέλια, Φόιτμαν, Αντόνοφ
Μιλουτίνοφ, Μπολομπόι, Λοπάτιν

Πιθανώς να πάει για μια προσθήκη στο 5 αλλά δε το βλέπω.
Με Σενγκέλια να παίρνει τα χοντρά λεπτά στο 4 και τον Φόιτμαν να παίζει εκεί τα 10-15' που θα απομένουν θα έχεις να μοιράσεις τα 40 λεπτά του 5 σε Μιλουτίνοφ, Μπολομπόι και 10-15' Φόιτμαν.
Φτάνει και περισσεύει νομίζω
Με Σαντ-Ρος και Κουρμπάνοφ επίσης κλείνουν στο 3 τα λεπτά πίσω από τον Κλάιμπερν ενώ για VTB 3-4 παίζει κι ο Αντόνοφ
ουτε γω πιστευω θα παρει αλλον. αλλωστε θα παιζει πολυ και το χακετ-τζειμς μαζι στην ιδια 5αδα, ο σαντ ρος θα παιζει κυριως στο 3, ενω ο κουρμπανοφ τον βλεπω περισσοτερο στο 4 και λιγο στο 3 και ταυτοχρονα ο φοιτμαν θα παιζει λιγοτερο απο οτι λες στο 4 και περισσοτερο απο οτι λες στο 5.

γενικα πολυ πληρης ομαδα, που ομως δεν εχει τρελο επιθετικο ταλεντο οπως μπαρτσα-ρεαλ, αλλα που θα στηριζεται στην αμυνα της και την σκληραδα της στα κρισιμα ματς απο play off και μετα δηλαδη.

προσωπικα εμενα μου αρεσει γιατι αυτο το στυλ ομαδων ειναι καλες στο τελος και οχι οι σοφτ.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 28, 2020 9:25 am

Η αλήθεια είναι ότι ο Τζείμς ταιριάζει πολύ καλά και με Στρέλνιεκς και με Χίλιαρντ αλλά και με Χάκετ που πιστεύω ότι αυτός θα έχει τα περισσότερα λεπτά στην περιφέρεια μετά τον Τζέιμς.
Φαίνεται πάντως ξεκάθαρα ότι η ομάδα στήνεται πάνω στον Τζέιμς στους κοντούς.
Και γενικά στην προσωπική φάση. Με προσωπική φάση έπαιζε η ΤΣΣΚΑ κι όταν το σήκωσε όμως τότε είχε πολύ πάσα το παιχνίδι μέχρι να πάρει την απόφαση ο κάθε Κλάιμπερν, ΝΤε Κολό, Χίγκινς και Σέρχι.
Τώρα βλέπω πολύ ντρίπλα στο παιχνίδι και λίγες πάσες.
Το καλό της υπόθεσης είναι ότι επιτέλους βάζουν ποιοτικό 4αρι στην ομάδα (και τι 4αρι!) αλλά και τοπ 5αρι. Επίσης καλό για τον Φόιτμαν. Τού ταιριάζει πολύ ο Γεωργιανός στο 4. Αν τελικά τον πάρει τον Σενγκέλια η ΤΣΣΚΑ. Υπογραφή δεν έχει πέσει πάντως. Αυτές τις μέρες ξανακούστηκε για τη Ρεάλ που μαζί με την ΤΣΣΚΑ είναι οι 2 ομάδες που τον φλερτάρουν στάνταρ. Θα είχε ένα ενδιαφέρον στη Ρεάλ ως undersized center με τα ψηλα/δυνατά PF, Ράντολφ, Τόμπκινς και Γκαρούμπα. Λογίζεται κι ως ΙΣπανός να θυμίσω. :wink:

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 28, 2020 9:32 am

Tracy Mac έγραψε:
Κυρ Ιουν 28, 2020 9:13 am
pan24 έγραψε:
Κυρ Ιουν 28, 2020 9:04 am
Μετά την παραμονή Χίλιαρντ και την διαφαινόμενη παραμονή Στρέλνιεκς που έχε συμβόλαιο δε νομίζω ότι τίθεται θέμα άλλης προσθήκης στους κοντούς.

Τζέιμς, Χάκετ, Ούκχοφ
Χίλιαρντ, Στρέλνιεκς, Σαντ Ρός
Κλάιμπερν, Κουρμπάνοφ
Σενγκέλια, Φόιτμαν, Αντόνοφ
Μιλουτίνοφ, Μπολομπόι, Λοπάτιν

Πιθανώς να πάει για μια προσθήκη στο 5 αλλά δε το βλέπω.
Με Σενγκέλια να παίρνει τα χοντρά λεπτά στο 4 και τον Φόιτμαν να παίζει εκεί τα 10-15' που θα απομένουν θα έχεις να μοιράσεις τα 40 λεπτά του 5 σε Μιλουτίνοφ, Μπολομπόι και 10-15' Φόιτμαν.
Φτάνει και περισσεύει νομίζω
Με Σαντ-Ρος και Κουρμπάνοφ επίσης κλείνουν στο 3 τα λεπτά πίσω από τον Κλάιμπερν ενώ για VTB 3-4 παίζει κι ο Αντόνοφ
ουτε γω πιστευω θα παρει αλλον. αλλωστε θα παιζει πολυ και το χακετ-τζειμς μαζι στην ιδια 5αδα, ο σαντ ρος θα παιζει κυριως στο 3, ενω ο κουρμπανοφ τον βλεπω περισσοτερο στο 4 και λιγο στο 3 και ταυτοχρονα ο φοιτμαν θα παιζει λιγοτερο απο οτι λες στο 4 και περισσοτερο απο οτι λες στο 5.

γενικα πολυ πληρης ομαδα, που ομως δεν εχει τρελο επιθετικο ταλεντο οπως μπαρτσα-ρεαλ, αλλα που θα στηριζεται στην αμυνα της και την σκληραδα της στα κρισιμα ματς απο play off και μετα δηλαδη.

προσωπικα εμενα μου αρεσει γιατι αυτο το στυλ ομαδων ειναι καλες στο τελος και οχι οι σοφτ.
Ναι αν και έχω κάποια επιφύλαξη για το πως θα δουλέψει επιθετικά αυτό.
Δεν το θεωρώ τόσο θέμα επιθετικού ταλέντου που έχουν μπόλικο αλλά στο πως θα δουλέψει.
Σε αυτή τη 5αδα μόνο ο Χίλιαρντ είναι off ball.
Οι υπόλοιποι θέλουν την μπάλα στα χέρια για να παίξουν, σε αυτό μου Αρμανίζει αρκετά.

Και στην άμυνα τόσο σκληροί δεν νομίζω να είναι λόγω των ψηλών, η αμυντική επίδραση του Χάινς δεν αντικαταστάθηκε.
Φόιτμαν, Μιλουτίνοφ μπορούν να εκτεθούν στο pick n roll απέναντι σε ψηλούς που ρολάρουν γρήγορα ή ψηλούς που θα τους αναγκάσουν να παίξουν άμυνα στο τρίποντο

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 28, 2020 9:43 am

pan24 έγραψε:
Κυρ Ιουν 28, 2020 9:32 am


Ναι αν και έχω κάποια επιφύλαξη για το πως θα δουλέψει επιθετικά αυτό.
Δεν το θεωρώ τόσο θέμα επιθετικού ταλέντου που έχουν μπόλικο αλλά στο πως θα δουλέψει.
Σε αυτή τη 5αδα μόνο ο Χίλιαρντ είναι off ball.
Οι υπόλοιποι θέλουν την μπάλα στα χέρια για να παίξουν, σε αυτό μου Αρμανίζει αρκετά.

Και στην άμυνα τόσο σκληροί δεν νομίζω να είναι λόγω των ψηλών, η αμυντική επίδραση του Χάινς δεν αντικαταστάθηκε.
Φόιτμαν, Μιλουτίνοφ μπορούν να εκτεθούν στο pick n roll απέναντι σε ψηλούς που ρολάρουν γρήγορα ή ψηλούς που θα τους αναγκάσουν να παίξουν άμυνα στο τρίποντο
Για την άμυνα συμφωνώ εν μέρει βέβαια. Υπάρχει ο τοπ, Χάκετ, ο επίσης σπουδαίος Κλάιμπερν ενώ Σεγκέλια και Μίλου προσφέρουν τάπες/αλλοιώσεις πίσω.
Σίγουρα χάνουν πολλά μα πολλά από τυ φυγή Χάινς, πάντως

Ο Στρέλνιεκς όμως είναι παίκτης που θα παίξει και χωρίς μπάλα, το έχει κάνει και με τον Γουόναμεϊκερ στην Μπάμπεργκ και μπορεί να περιμένει την πάσα του Τζέιμς.

Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1793
Δημοσιεύσεις: 12017
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 28, 2020 10:25 am

basket72 έγραψε:
Κυρ Ιουν 28, 2020 9:43 am
Ο Στρέλνιεκς όμως είναι παίκτης που θα παίξει και χωρίς μπάλα, το έχει κάνει και με τον Γουόναμεϊκερ στην Μπάμπεργκ και μπορεί να περιμένει την πάσα του Τζέιμς.
Σωστό μεν αλλά δε νομίζω να βρίσκονται συχνά ταυτόχρονα μέσα Χίλιαρντ-Στρέλνιεκς

0
moneyball

 
Reactions: 8
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 03, 2020 3:34 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 09, 2020 5:15 pm

Τζειμς-Κλαιμπερν-Σενγκελια-Μιλου μαζι τελικα!

4 παικτες που ειναι στο τοπ3-τοπ5, της θεσης τους στην Ευρωπη ανετα.

Η Μπαρσελονα εχει 5 σταρ αυτου του επιπεδου.

Εφες και η Ρεαλ απο 3, ενω εχουν και πιο αδυνατο παγκο.

Η ΤΣΣΚΑ με Χακετ-Στρελνιεκς-Χιλλιαρντ-Βοιτμαν-Μικι(πχ) με 3ο PF/C τον Μπολομποι, 5ο γκαρντ τον Σαντ Ρος και 13ο παικτη Κουρμπανοφ και μικρους Ρωσους εχει πολυ βαθος.

Μαλλον το πιο πληρες 2nd unit της Ευρωλιγκας.

Το σημειο κλειδι ειναι να φερει ενα τοπ γκαρντ αντι του Ρον Μπεικερ.

Δεν θα ειναι ευκολο να βρει χημεια με τον Τζειμς.

H μονη ομαδα παντως που μοιαζει ικανη να κοντραρει την Μπαρτσελονα φετος στα ισια.

0
reignman

allstar
Reactions: 1110
Δημοσιεύσεις: 3483
Εγγραφή: Παρ Σεπ 29, 2006 4:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: delete me
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιούλ 16, 2020 12:35 am

Εικόνα

2
2 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”