Φενερμπαχτσέ

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 531
Δημοσιεύσεις: 1445
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 02, 2020 1:43 pm

Αν φυγει ο ομοραντοβιτς σε ποια ομάδα θα μπορούσε να πάει?

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 02, 2020 2:16 pm

Giwrgos_AEK έγραψε:
Τρί Ιουν 02, 2020 1:43 pm
Αν φυγει ο ομοραντοβιτς σε ποια ομάδα θα μπορούσε να πάει?
Λογικά αγρανάπαυση και θα περιμένει να ανοίξει κανένα μαγαζί γωνία, με τη Μπαρτσελόνα να είναι εξαιρετική περίπτωση γι αυτόν.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 5:07 pm

Γραφεται οτι ο Ζοτς ειναι κοντα στο να παραμεινει με συμβολαιο για 2+1 χρονια.
Μπατζετ μειωμενο μεν αλλα στα 20-22 εκατομμυρια καθαρα αγωνιστικο(απο τα 30 που ηταν) οποτε παλι θα ειναι στα 4-5 μεγαλυτερα της διοργανωσης αν ισχυει

Πιθανως αυτο αν ισχυει αλλαζει πραγματα και στην υποθεση Σλουκα που μαζι με Ντατομε,Ντε Κολο και Βεσελυ ειναι οι μονοι με συμβολαιο για τη νεα χρονια

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 21, 2020 1:25 pm

είχα κάνει πριν κάνα μήνα πρόβλεψη ότι στη Φενέρ θα παραμείνουν και ο Ομπράντοβιτς και ο Σλούκας. δε την αλλάζω, ξέροντας ότι ειδικά στο θέμα Σλούκα το πιθανότερο είναι να είμαι εγώ λάθος και όχι όλοι οι υπόλοιποι.

μου φαίνεται απλά ότι κάποια πράγματα παραβλέπονται με τρομερή ευκολία, με σημαντικότερο όλων ότι η Φενέρ θα εξακολουθήσει να έχει πολύ καλό μπάτζετ όση μείωση και να υπάρχει. αν είναι να φύγουν και ο Σλούκας και ο Ντατόμε και ο Ντεκολό και ο Γουίλιαμς όπως έχει ακουστεί ποιοι στο καλό θα μείνουν; και κυρίως, ποιοι στο καλό θα έρθουν; οι υπόλοιπες ομάδες έχουν προχωρήσει πολύ το σχεδιασμό τους, οι επιλογές από το πάνω ράφι είναι μετρημένες, πιο λογικό μου φαίνεται η Φενέρ να προσπαθήσει να κρατήσει τον κορμό της ακόμα και αν οι μειώσεις δεν είναι όσο μεγάλες θα ήλπιζε. με αποτέλεσμα να μείνει ο κορμός και να συμπληρωθεί με φτηνούς ρολίστες για να μειωθεί το μπάτζετ.

τι λέτε;

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 21, 2020 2:03 pm

Ετσι και τους ζητησουν οποιαδηποτε μειωση (ακουγεται για 30% εντωμεταξυ) μετα ειναι στο χερι των παικτων αν θα μεινουν η οχι..Σλουκας,ντατομε,γουιλιαμς,ντε κολο εχουν ηδη συμφωνησει με ομαδες με καλυτερα λεφτα αποτι φαινεται οποτε θα πρεπει να χουν δεθει πολυ με την ομαδα για να μεινουν ,κατι που ειναι χλωμο εκτος απο την περιπτωση του βεσελι που δεν πρεπει να εχει ψαχτει να φυγει..

Μπορει η φενερ να πει σε 1-2 παικτες οτι δεν θα τους κανει μειωση για να μεινουν αλλα αυτο θα το μαθουν και οι υπολοιποι παικτες της ομαδας που ειναι να δεχτουν την μειωση...

Εντωμεταξυ εχουν πει οτι δεν μπορουν να σηκωσουν συμβολαια πανω των 2εκ και οποιοι παικτες δεν δεχτουν μειωση μπορουν να φυγουν..

Με αυτα τα δεδομενα εμενα μου φαινεται απιθανο να μεινει και ο ζοτς αλλα ποτε δεν ξερεις..

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 21, 2020 2:28 pm

Μονο 4 παικτες εχουν συμβολαιο
Σλουκας,Ντατομε,Βεσελυ,Ντε Κολο
Οι 3 πρωτοι ειναι χρονια στην ομαδα.
Ο Ντε Κολο οχι αλλα οι τοπ ομαδες εχουν κλεισει το ροστερ.Δηλαδη κι απο τα 2,5 που ειναι να παρει αν του πουν να παει στα 2,η Μπολονια που εχει ακουστει να ενδιαφερεται θα μπορεσει να δωσει εστω 1,5;

Βεσελυ,Ντε Κολο λογικα μενουν αν μεινει Ζοτς
Για Σλουκα,Ντατομε παιζεται

Ο Γουιλιαμς κι αυτος οσο δεν εχει κλεισει καπου παιζεται γιατι οπως διαμορφωνονται τα ροστερ μονο Χιμκι η Ζενιτ φαινεται να εχουν θεση που η Χιμκι εχει και Γερεμπκο

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 21, 2020 2:36 pm

Ο ντε κολο λογικα θα παει βαλενθια ,αποτι λενε εχει χρημα να σπρωξει ο προεδρος με το σουπερμαρκετ και θελει και η γυναικα του που ειναι απο εκει,κατι τετοιο εχει παρει το ματι μου.

Μην ξεχνατε οτι η φενερ χρωσταει λεφτα ολη την χρονια και γιαυτο οι παικτες πεταγαν χαρταετο..αν καποιος εχει καλη προταση απο ομαδα πιο φερεγγυα εκει θα παει λογικα σιγα μην το ρισκαρουν..

0
JohnnyPao

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4222
Εγγραφή: Τετ Ιουν 06, 2018 7:06 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 23, 2020 10:13 pm

Εμεις κλαίμε , αυτοί τι να πουνε?

https://www.sdna.gr/mpasket/733737_epis ... nermpahtse

Στη συγκεκριμένη περίπτωση όπου ημουν εισαι και οπου ειμαι θα ρθεις καλή μου φενερ...

Ας παμε για φούντο φετος μπας και αναλάβει κανας σοβαρός του χρονου τη διοίκηση και φερει καναν Ζοτς πισω για τα τελευταια του (στη προπονητική πάντα).

0
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 728
Δημοσιεύσεις: 3268
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Τρί Ιουν 23, 2020 11:29 pm

JohnnyPao έγραψε:
Τρί Ιουν 23, 2020 10:13 pm
Εμεις κλαίμε , αυτοί τι να πουνε?

https://www.sdna.gr/mpasket/733737_epis ... nermpahtse

Στη συγκεκριμένη περίπτωση όπου ημουν εισαι και οπου ειμαι θα ρθεις καλή μου φενερ...

Ας παμε για φούντο φετος μπας και αναλάβει κανας σοβαρός του χρονου τη διοίκηση και φερει καναν Ζοτς πισω για τα τελευταια του (στη προπονητική πάντα).
Ειναι που θα μενε και σ αυτους με μειωμενο μπατζετ :roofl: ....Α ρε παραμυθα και τους Τουρκους...ΣΕΡΒΟΣ δεν ειναι εθνικοτητα...ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ειναι..''Λεφτα'' αισθηματα και στη Φενερ ο Ζοτς ..''Οι φιλαθλοι της Φενερ ειναι οι καλυτεροι στην Ευρωπη..'' μεχρι τους επομενους.... :lol: Τελευταια εκκρεμοτητα ηταν αυτη που ειχα για τον DPG ....Kαι σ αυτο ''σπαθι'' τα ειχε πει και ΠΡΙΝ το ηχητικο....Τερμα το μπατζετ την εκανε ο Σερβος....Παει Ντουμπαι παλι για κανα χρονο για σεμιναρια....

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 531
Δημοσιεύσεις: 1445
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 24, 2020 12:02 am

Moνο Ισπανια θα μπορουσε να παει απο αποψη μπατζετ. Ρεαλ ή Μπαρτσα

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 904
Δημοσιεύσεις: 4691
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 24, 2020 12:16 am

Κι εγώ αν ήμουν εκ των κορυφαίων στη δουλειά μου θα επέλεγα να εργαστώ εκεί που μου προσφέρουν τον καλύτερο μισθό, τις καλύτερες συνθήκες εργασίας, τους καλύτερους συνεργάτες και τον καλύτερο εξοπλισμό. Δεν καταλαβαίνω γιατί για τον Obradovic να ισχύει κάτι διαφορετικό.

Αν ήταν να τον "κράξω" για κάτι είναι για τα κονέ με τους Σέρβους παίκτες που θα κουβαλήσει στην ομάδα του χωρίς να το αξίζουν ιδιαίτερα (καμιά φορά και καθόλου), όπως κάνει κάθε Σέρβος προπονητής.

Θα θελα να τον δω στη Μπάρτσα για τα ντέρμπυ με Ρεάλ και Λάσο.

1
1 Εικόνα
redhunter

 sophomore
Reactions: 27
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 31, 2020 12:07 pm
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Ιουν 24, 2020 12:28 am

manj13 έγραψε:
Τρί Ιουν 23, 2020 11:29 pm
JohnnyPao έγραψε:
Τρί Ιουν 23, 2020 10:13 pm
Εμεις κλαίμε , αυτοί τι να πουνε?

https://www.sdna.gr/mpasket/733737_epis ... nermpahtse

Στη συγκεκριμένη περίπτωση όπου ημουν εισαι και οπου ειμαι θα ρθεις καλή μου φενερ...

Ας παμε για φούντο φετος μπας και αναλάβει κανας σοβαρός του χρονου τη διοίκηση και φερει καναν Ζοτς πισω για τα τελευταια του (στη προπονητική πάντα).
Ειναι που θα μενε και σ αυτους με μειωμενο μπατζετ :roofl: ....Α ρε παραμυθα και τους Τουρκους...ΣΕΡΒΟΣ δεν ειναι εθνικοτητα...ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ειναι..''Λεφτα'' αισθηματα και στη Φενερ ο Ζοτς ..''Οι φιλαθλοι της Φενερ ειναι οι καλυτεροι στην Ευρωπη..'' μεχρι τους επομενους.... :lol: Τελευταια εκκρεμοτητα ηταν αυτη που ειχα για τον DPG ....Kαι σ αυτο ''σπαθι'' τα ειχε πει και ΠΡΙΝ το ηχητικο....Τερμα το μπατζετ την εκανε ο Σερβος....Παει Ντουμπαι παλι για κανα χρονο για σεμιναρια....
Και γω θα φεύγα από την Φενέρ λόγω της κατάστασης στην Τουρκία όχι λόγω μπάτζετ. Καλά έκανε και έφυγε. Επίσης καλα έκανε και έφυγε από τον Παο και δεν το έκανε λόγο μπάτζετ. 13 χρόνια στην ομάδα ήξερε πολύ καλά τι εστί dpg και προφανώς σε κανένα παράλληλο σύμπαν δεν θα συνεργαζόταν με αυτόν τον άνθρωπο. Αν κρίνουμε αυτά που έχει κάνει ο dpg επί προεδρίας του δικαιώνεται ο ομπραντοβιτς που έφυγε. Αν στην διοίκηση το 2012 παρέμεναν ο Παυλος με τον Θανάση ο ομπραντοβιτς δεν θα είχε φυγει παρα το μικρότερο μπάτζετ.

3
3 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
manj13

allstar
Reactions: 728
Δημοσιεύσεις: 3268
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2013 8:59 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: MJ,Bodiroga,Διαμαντιδης
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 3

Τετ Ιουν 24, 2020 4:25 am

redhunter έγραψε:
Τετ Ιουν 24, 2020 12:28 am
manj13 έγραψε:
Τρί Ιουν 23, 2020 11:29 pm


Ειναι που θα μενε και σ αυτους με μειωμενο μπατζετ :roofl: ....Α ρε παραμυθα και τους Τουρκους...ΣΕΡΒΟΣ δεν ειναι εθνικοτητα...ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ειναι..''Λεφτα'' αισθηματα και στη Φενερ ο Ζοτς ..''Οι φιλαθλοι της Φενερ ειναι οι καλυτεροι στην Ευρωπη..'' μεχρι τους επομενους.... :lol: Τελευταια εκκρεμοτητα ηταν αυτη που ειχα για τον DPG ....Kαι σ αυτο ''σπαθι'' τα ειχε πει και ΠΡΙΝ το ηχητικο....Τερμα το μπατζετ την εκανε ο Σερβος....Παει Ντουμπαι παλι για κανα χρονο για σεμιναρια....
Και γω θα φεύγα από την Φενέρ λόγω της κατάστασης στην Τουρκία όχι λόγω μπάτζετ. Καλά έκανε και έφυγε. Επίσης καλα έκανε και έφυγε από τον Παο και δεν το έκανε λόγο μπάτζετ. 13 χρόνια στην ομάδα ήξερε πολύ καλά τι εστί dpg και προφανώς σε κανένα παράλληλο σύμπαν δεν θα συνεργαζόταν με αυτόν τον άνθρωπο. Αν κρίνουμε αυτά που έχει κάνει ο dpg επί προεδρίας του δικαιώνεται ο ομπραντοβιτς που έφυγε. Αν στην διοίκηση το 2012 παρέμεναν ο Παυλος με τον Θανάση ο ομπραντοβιτς δεν θα είχε φυγει παρα το μικρότερο μπάτζετ.
Nαι ...οπωσδηποτε..ΤΟ ΗΧΗΤΙΚΟ το ακουσες ή εντασσεται κι αυτο στο savoir vivre επειδη ειναι παρανομη ηχογραφηση συνεπως δεν θελουμε να τ ακουμε??...Ακουσε το λοιπον και μετα πες μου γιατι εφυγε ο Σερβος...Και στη Φενερ αμα εφταιγε το ΚΛΙΜΑ τα βροντας και φευγεις..Δεν κανεις συναντησεις μηπως και βγαλει ...ηλιο!!!...Συναντησεις κανεις οταν αρχιζουν τα τρεις το λαδι ,τρεις το ξυδι ...Στον Παναθηναικο του 2012 που διαλυοταν μειναν ΤΕΣΣΕΡΙΣ...ΔΓ..ΔΔ...Αλβερτης..Τσαρτσαρης...Σ αυτους μονο respect...Οι αλλοι ευχαριστουμε για τις υπηρεσιες σας...

0
“I own the guy guarding me.”...Μichael Jordan....The G.O.A.T.
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 24, 2020 6:26 am

θυμάμαι στο παλιό φόρουμ , τι μπούλινγκ είχα φάει όταν πρότεινα για Ολυμπιακό (προ Μπλατ ) τον Σάριτσα...
:roll: :roll: :roll: :roll:

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11152
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 24, 2020 6:42 am

manj13 έγραψε:
Τετ Ιουν 24, 2020 4:25 am
redhunter έγραψε:
Τετ Ιουν 24, 2020 12:28 am


Και γω θα φεύγα από την Φενέρ λόγω της κατάστασης στην Τουρκία όχι λόγω μπάτζετ. Καλά έκανε και έφυγε. Επίσης καλα έκανε και έφυγε από τον Παο και δεν το έκανε λόγο μπάτζετ. 13 χρόνια στην ομάδα ήξερε πολύ καλά τι εστί dpg και προφανώς σε κανένα παράλληλο σύμπαν δεν θα συνεργαζόταν με αυτόν τον άνθρωπο. Αν κρίνουμε αυτά που έχει κάνει ο dpg επί προεδρίας του δικαιώνεται ο ομπραντοβιτς που έφυγε. Αν στην διοίκηση το 2012 παρέμεναν ο Παυλος με τον Θανάση ο ομπραντοβιτς δεν θα είχε φυγει παρα το μικρότερο μπάτζετ.
Nαι ...οπωσδηποτε..ΤΟ ΗΧΗΤΙΚΟ το ακουσες ή εντασσεται κι αυτο στο savoir vivre επειδη ειναι παρανομη ηχογραφηση συνεπως δεν θελουμε να τ ακουμε??...Ακουσε το λοιπον και μετα πες μου γιατι εφυγε ο Σερβος...Και στη Φενερ αμα εφταιγε το ΚΛΙΜΑ τα βροντας και φευγεις..Δεν κανεις συναντησεις μηπως και βγαλει ...ηλιο!!!...Συναντησεις κανεις οταν αρχιζουν τα τρεις το λαδι ,τρεις το ξυδι ...Στον Παναθηναικο του 2012 που διαλυοταν μειναν ΤΕΣΣΕΡΙΣ...ΔΓ..ΔΔ...Αλβερτης..Τσαρτσαρης...Σ αυτους μονο respect...Οι αλλοι ευχαριστουμε για τις υπηρεσιες σας...
Προπονητής επιπέδου Ζοτς,με το legacy που έχει,θέλει και καποια προαπαιτουμενα,τα οποια έχει κερδίσει με το σπαθί του.Και καλά κάνει.Οταν είσαι ο κορυφαίος,δεν θα πας να στραπατσάρεις το όνομα σου. Όσο για τα λεφτά...Να μη σου θυμίσω τι μπάτζετ είχε επι εποχές Σπορτινγκ.
Πραγματικά,είναι ντροπή να μιλάμε έτσι για τον Ομπράντοβιτς.

1
1 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague season 2019-2020”