2019-2021-Ολυμπιακός - Μεταγραφικά νέα 2019-2021

Συντονιστής: Captains

Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Δευ Ιουν 22, 2020 6:27 pm

shaq7 έγραψε:
Δευ Ιουν 22, 2020 5:45 pm
Μελαγιες
Μόλις υπογράψει ο Βούλγαρος φόργουορντ λογικά θα ενημερωθεί κι ο Όγκουστιν Ρούμπιτ για την παραμονή του με μία μικρή μείωση αποδοχών.

Αν ο Αμερικανός την δεχτεί (που είναι και το πιθανότερο) τότε θα μιλάμε για ολοκληρωμένο ρόστερ αφού δεν θα υπάρξει άλλη προσθήκη.

Η περίπτωση του Άντονι Γκιλ απορρίφθηκε νωρίς λόγω των πολλών και συχνών τραυματισμών του.

Δεν ήθελαν να πάρουν ρίσκο σκεπτόμενοι πως κι ο Γιώργος Πρίντεζης βρίσκεται στα 35 του πλέον και παρά την εξαιρετική σωματική κατάσταση στην οποία βρίσκεται θα χρειαστεί διαχείριση κατά τη διάρκεια της σεζόν.

Τέλος ο Άλεξ Πόιθρες ποτέ δεν ήταν στις βασικές επιθυμίες του Μπαρτζώκα και δεν υπήρξε οποιαδήποτε επίσημη σκέψη απόκτησής του.
Ελπιζω να τα βγαζει απο το μυαλο του..καλα αυτο για τον γκιλ και τους τραυματισμους ο μπαρτζωκας πως γινεται να το σκεφτηκε μετα την προταση με 1,8? :roofl:

Εγω βλεπω οτι ο βεζενκοφ εχει ζητησει να ειναι αυτος πισω απο τον πριντεζη και γιαυτο κρατανε και τον ρουμπιτ που δεν μιλαει..Εγκλημα αμα το δεχτει ο κοουτς αυτο.. Με αυτη την 5δα στους ψηλους θα μας κλαινε οι ρεγγες και ειναι κριμα ..
Ίσως χρειαστεί κάτι καλύτερο του ρουμπιτ αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε κ το χρήμα.. Δεν νομίζω ότι έχουμε να διαθέσουμε για γκιλ πάρα τα δημοσιεύματα.. Κ αν είχαμε καλύτερα να περνάμε ντερικ Γουίλιαμς που δε βγάζει τραυματισμους όπως ο γκιλ. Anyway, θεωρώ ότι ο Μάρτιν θα πιάσει καθώς δείχνει ότι είναι επιβλητικός παίχτης πάρα το 2,01..Γνωμη μου καλύτερα να πάμε για χικς αντί ρουμπιτ κ ας είναι κ άπειρος.. Κατά τα άλλα μετά από πολλά χρόνια ( δε θυμάμαι κ γω από πότε) έχουμε κινηθεί πολύ στοχευμενα στη μεταγραφική περίοδο, γεγονός που ευθύνεται στο οτι ο μπαρτζωκας ξεκίνησε να σκέφτεται την νέα ομάδα από τότε που τον προσλαβαμε.. Βέβαια όλα αυτά σε συνάρτηση ότι θα ανακοινωθεί κ ο σλουκι Λουκ. Διαφορετικά αλλάζει λίγο άρδην ο σχεδιασμός.

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 22, 2020 7:17 pm

Agio96 έγραψε:
Δευ Ιουν 22, 2020 6:27 pm
shaq7 έγραψε:
Δευ Ιουν 22, 2020 5:45 pm
Μελαγιες

Ελπιζω να τα βγαζει απο το μυαλο του..καλα αυτο για τον γκιλ και τους τραυματισμους ο μπαρτζωκας πως γινεται να το σκεφτηκε μετα την προταση με 1,8? :roofl:

Εγω βλεπω οτι ο βεζενκοφ εχει ζητησει να ειναι αυτος πισω απο τον πριντεζη και γιαυτο κρατανε και τον ρουμπιτ που δεν μιλαει..Εγκλημα αμα το δεχτει ο κοουτς αυτο.. Με αυτη την 5δα στους ψηλους θα μας κλαινε οι ρεγγες και ειναι κριμα ..
Ίσως χρειαστεί κάτι καλύτερο του ρουμπιτ αλλά πρέπει να σκεφτόμαστε κ το χρήμα.. Δεν νομίζω ότι έχουμε να διαθέσουμε για γκιλ πάρα τα δημοσιεύματα.. Κ αν είχαμε καλύτερα να περνάμε ντερικ Γουίλιαμς που δε βγάζει τραυματισμους όπως ο γκιλ. Anyway, θεωρώ ότι ο Μάρτιν θα πιάσει καθώς δείχνει ότι είναι επιβλητικός παίχτης πάρα το 2,01..Γνωμη μου καλύτερα να πάμε για χικς αντί ρουμπιτ κ ας είναι κ άπειρος.. Κατά τα άλλα μετά από πολλά χρόνια ( δε θυμάμαι κ γω από πότε) έχουμε κινηθεί πολύ στοχευμενα στη μεταγραφική περίοδο, γεγονός που ευθύνεται στο οτι ο μπαρτζωκας ξεκίνησε να σκέφτεται την νέα ομάδα από τότε που τον προσλαβαμε.. Βέβαια όλα αυτά σε συνάρτηση ότι θα ανακοινωθεί κ ο σλουκι Λουκ. Διαφορετικά αλλάζει λίγο άρδην ο σχεδιασμός.
Κατανοητό αυτο που λέει ο Agio96 προσωπικα όμως αν ισχύει αυτή η πληροφορία μου αρέσει. Δείχνει ότι ο αθλητής θέλει να κάνει το step up φέτος και να δουλέψει. Δεν έχει και πολλά χρόνια ακόμα για να το περιμένει. Νομίζω καλά κάνει και το ζητάει και αν αυτό ικανοποιεί τον μπαρτζώ ας τον κρατήσει. Όπως και ότι ο κόνιαρης ζήτησε να παει δανεικός ήταν ωραίο, εχουν περάσει τόσοι απο τη θέση και χάθηκαν μετά απο τα τρίλεπτα που έπαιζαν.

0
Άβαταρ μέλους
Giwrgos_AEK

 euroleague
Reactions: 531
Δημοσιεύσεις: 1445
Εγγραφή: Παρ Σεπ 16, 2016 9:16 am
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Aek
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιουν 22, 2020 7:59 pm

Κάποιες σελίδες γράφουν ότι χαλάει του Λαρεντζακη, ισχύει αυτό?

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 23, 2020 12:03 am

Giwrgos_AEK έγραψε:
Δευ Ιουν 22, 2020 7:59 pm
Κάποιες σελίδες γράφουν ότι χαλάει του Λαρεντζακη, ισχύει αυτό?
Εγώ μόλις είδα το sport24 που περιλαμβάνει και τον Λαρεντζάκη, μέσα. Τι να πω. Το πιο λογικό μου κάνει να μείνει. Μου φαίνονται πολλοί 2 δανεισμοί σε μια σεζόν- άσε που δεν θα θέλουν να τον τσιμπήσει ο "αιώνιος¨.
Πρόγνωση δικιά μου. Θα μείνει αλλά μην το παίξεις και στο στοίχημα. no bet. :P

Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 23, 2020 8:17 am

Ο Carchia έγραψε πως έκλεισε ο Aaron Harrison.



0
Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιουν 23, 2020 11:08 am

Το πάει πολύ καλά ο μπαρτζωκας μέχρι στιγμής.. Ελπίζουμε κ για σλουκα τις επόμενες μέρες.. Αρχίζουμε κ θυμίζουμε μακαμπι με τέτοιο ροστερ

0
Agio96

senior
Reactions: 45
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 12, 2020 3:27 pm
Προειδοποιήσεις: 1

Τρί Ιουν 23, 2020 11:12 am

Επίσης ο Ρήγας δαρδαλης είπε ότι αν επιλέγει ο πόκου στο 1ο γύρο του ντραφτ θα εισπράξουμε ένα ποσό της τάξης των 750Κ δολαρίων κ 500 Κ αν επιλέγει στο β

0
Άβαταρ μέλους
papp7

 euroleague
Reactions: 665
Δημοσιεύσεις: 1292
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2018 12:33 am
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: A.I
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 23, 2020 1:29 pm

Agio96 έγραψε:
Τρί Ιουν 23, 2020 11:12 am
Επίσης ο Ρήγας δαρδαλης είπε ότι αν επιλέγει ο πόκου στο 1ο γύρο του ντραφτ θα εισπράξουμε ένα ποσό της τάξης των 750Κ δολαρίων κ 500 Κ αν επιλέγει στο β
Yπαρχει εκτενης αναλυση για το θεμα Ποκου(ειχα απαντησει σε ενα ποστ σου για τα ποσα που μπορει να παρει ο ολυμπιακος απο Ποκου και Χαπ αν θυμασαι) αναλογα την θεση που θα παρει στο ντραφτ υπαρχουν και διαφορετικα ποσα. Το θεμα ειναι οτι για να παρεις τα χρηματα αυτα , θα πρεπει η ομαδα που τον διαλεξε να τον παρει και ολας. Δηλαδη αν γινει ντραφτ και μας τον αφησουν εδω δεν παιρνουμε κατι.

0
Μέχρι φέτος
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 23, 2020 6:01 pm

η Μπάκουλη γράφει ότι ο Σλούκας μένει Φενέρ. την παίρνουμε στα σοβαρά;

Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 23, 2020 6:27 pm

austerity_blues έγραψε:
Τρί Ιουν 23, 2020 6:01 pm
η Μπάκουλη γράφει ότι ο Σλούκας μένει Φενέρ. την παίρνουμε στα σοβαρά;
IMHO ακόμα κ αν μου πει ότι σημερα ειναι 23 Ιουνίου ημέρα Τριτη ΔΕΝ την πιστεύω....

5
4 Εικόνα 1 Εικόνα
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 23, 2020 6:31 pm

austerity_blues έγραψε:
Τρί Ιουν 23, 2020 6:01 pm
η Μπάκουλη γράφει ότι ο Σλούκας μένει Φενέρ. την παίρνουμε στα σοβαρά;


θα μπορουσε να λεει για τον ζοτς,το εγραψε ετσι ωστε να πιανει ολα τα ενδεχομενα..
john wick έγραψε:
Τρί Ιουν 23, 2020 6:27 pm
austerity_blues έγραψε:
Τρί Ιουν 23, 2020 6:01 pm
η Μπάκουλη γράφει ότι ο Σλούκας μένει Φενέρ. την παίρνουμε στα σοβαρά;
IMHO ακόμα κ αν μου πει ότι σημερα ειναι 23 Ιουνίου ημέρα Τριτη ΔΕΝ την πιστεύω....
:+1: Κυριολεκτικα εδω και 3-4 χρονια καθε καλοκαιρι οποτε εχω δει να γραφει κατι δεν εχει πεσει ποτε μεσα..ουτε κατα τυχη ρε παιδι μου μια φορα :roofl:

0
Άβαταρ μέλους
eddiedimitris

senior
Reactions: 280
Δημοσιεύσεις: 495
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2018 10:42 am
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Galis
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 23, 2020 6:44 pm

Μετα απο καιρο φαινεται φετος να εχουμε ελπιδα η ομαδα να ειναι οπως πρεπει...Ελπιζω μονο μην ειμαστε γκαντεμηδες και εχουμε καμμια νεα εξαρση covid και δε δουμε μπασκετ...

Υ.Γ.Εναν Σερμαντινι νομιζω το θελει η ομαδα για αντιπαλους στυλ Τομιτς κλπ

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1213
Δημοσιεύσεις: 5402
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 23, 2020 6:48 pm

austerity_blues έγραψε:
Τρί Ιουν 23, 2020 6:01 pm
η Μπάκουλη γράφει ότι ο Σλούκας μένει Φενέρ. την παίρνουμε στα σοβαρά;
Από τη στιγμή που δεν έχει γίνει γνωστή η απόφαση του Ομπράντοβιτς όλα είναι ανοιχτά. Άλλωστε ο Βαρλάς που έχει καλές σχέσεις με τον παίκτη προς το παρόν δεν έχει γράψει τίποτα. Τέλος το μόνο μεταγραφικό scoop της Μπακούλη που θυμάμαι είναι ότι ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς θα υπογράψει στην Φενέρ.

0
RipCity

 champion
Reactions: 347
Δημοσιεύσεις: 5390
Εγγραφή: Πέμ Απρ 23, 2015 11:58 am
Twitter: @ioannisdiam
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 23, 2020 7:03 pm

Πιο πολυ νέο για Ζοτς μου κάνει το συγκεκριμένο, οτι θα αρνηθει την προταση.

1
1 Εικόνα
fotis vlachopoulos

 euroleague
Reactions: 599
Δημοσιεύσεις: 1323
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 15, 2017 8:47 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 23, 2020 7:17 pm

shaq7 έγραψε:
Τρί Ιουν 23, 2020 6:31 pm
austerity_blues έγραψε:
Τρί Ιουν 23, 2020 6:01 pm
η Μπάκουλη γράφει ότι ο Σλούκας μένει Φενέρ. την παίρνουμε στα σοβαρά;


θα μπορουσε να λεει για τον ζοτς,το εγραψε ετσι ωστε να πιανει ολα τα ενδεχομενα..
john wick έγραψε:
Τρί Ιουν 23, 2020 6:27 pm


IMHO ακόμα κ αν μου πει ότι σημερα ειναι 23 Ιουνίου ημέρα Τριτη ΔΕΝ την πιστεύω....
:+1: Κυριολεκτικα εδω και 3-4 χρονια καθε καλοκαιρι οποτε εχω δει να γραφει κατι δεν εχει πεσει ποτε μεσα..ουτε κατα τυχη ρε παιδι μου μια φορα :roofl:

Ήξεις, αφήξεις ου, εν πολέμω θνήξεις μπορει να περασει ως μυνημα οτι δεν μενει ο Ζοτς , οτι τελικα ενω ηταν στο τσακ να φυγει το ξανασκεφτηκε και αποφασισε να μεινει φευγει ο Ντατομε για την πατριδα του(αλλωστε ειχε ακουστει οτι ενδιαφερθηκε η αρμανι ) ,οτι ερχεται ο σλουκας σε εμας ειτε οτι μενει ο σλουκας φενερ ξερωγω to change of heart ειναι πονηρο μυνηματακι .
Τα πηρε τα κλικ της ακουστηκε το ονομα της δεν εκτεθηκε πουθενα γιατι οταν ξεκαθαρισουν οι καπνοι απο τη γυαλινη μπαλα θα βγει και θα πει "σας το ειχα πει εγω ..." win win situation που λενε στο χωριο μου ανατολικα ( αλλα πολυ ανατολικα ομως ) του κονεκτικατ . Η εν λογω
δημιοσιογραφ....αχαχαχαχαχαχα σορρυ δεν μπορεσα να κρατηθω ,περα απο την τρομερη ευστοχια της (μιλαμε οτι πετυχαινει τη θαλασσα με βοτσαλο μια στις δεκα) μου ειναι και ανιπαθεστατος ο τροπος που αρθρογραφει ... ξερολα και υφακι ... κατα τα αλλα οκ . :cool:

2
2 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”