2019-2021-Oλυμπιακός-Προτάσεις για ρόστερ

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 10:18 pm

Ρε παιδια πρωτο πρωτο τον σλουκα εκλεισε,λετε να τρελαθηκε ο μπαρτζω και κοντευει να κλεισει το ροστερ χωρις βασικο ασσο?! Ο Σλουκας εχει υπογραψει ηδη ,απλα πως θα τον ανακοινωσει αν δεν μεινει ελευθερος πρωτα?ο ζοτς την τρεναρει την ιστορια που το χει κανει σηριαλ αν θα μεινει η θα φυγει...

Αν θες ελληνες πας και κλεινεις απο τωρα τον ντορσει που ληγει το συμβολαιο και τον μητογλου,με μητρουλονγκ και λαρετζακηδες δεν κανουμε δουλεια..Αν πηραμε και τον μαντζουκα μια χαρα θα ειμαστε μετα απο ελληνες.

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 10:18 pm

Redfly έγραψε:
Πέμ Ιουν 18, 2020 9:57 pm


Χωρις ίχνος ειρωνιας για τον αθλητη, προσπαθησε να μπεις στη θεση του τσερι, δε θα ένοιωθες οτι θα μπορουσες να ήσουν στη θέση του τζεικινς?. Νομιζω ότι σε σωστο ροστερ και ο τσερι και ο τζεικινς είναι υπερπολυτιμοι, απλα περυσι τα εκαναν μανταρα στο 1 με τον παικτη που δε πηραν ποτε. Το γέλιο είναι ότι όπως και πέρυσι έτσι και φέτος αντι να ξεκινάμε με το βασικό 1 παίρνουμε το υπερπολύτιμο εργαλείο που θα είναι δίπλα του. Μακαρι να είναι μόνο αυτη η ομοιότητα.

Δεν υπάρχει σύγκριση Τσέρι με Τζένκινς. Μπερδεύεσαι λίγο με τον σωματότυπό τους. Είναι κι ότι έχεις φαγωθεί από τον χειμώνα ότι δεν θα έρθουν καλοί παίκτες, και σε μπερδεύει παραπάνω.
Κατανοώ και συμπάσχω.
Ν δω τι θα πεις για τον ΣΛούκα και τους επόμενους, περιμένω.

* Ο Τσέρι είχε θέμα συγκέντρωσης και στις επιλογές του. Δεν έπαιζε με μυαλό. Το ακριβώς αντίθετο από τον Τζένκινς. Τον οποίο προτείνω κάθε καλοκαίρι στο νήμα αυτό, πρέπει να πω. :wink:

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 10:30 pm

Έχω κάποιες ερωτήσεις που πιθανόν θα τις γνωρίζετε καλύτερα από εμένα :) .

Ο Σλούκας χωρίς buy-out στην Fener, έρχεται; Μάλλον να το εκφράσω πιο σωστά, η Fener έστω με Obradovic προπονητή, αφήνει τον Σλούκα να έρθει στον Ολυμπιακό χωρίς λεφτά; Ο Ολυμπιακός δίνει λεφτά στη Fener για να πάρει το Σλούκα; Είναι τόσο ξεκάθαρρο ότι η διοίκηση του Ολυμπιακού θα τα σκάσει στη Fener, εαν προκύψει τέτοιο θέμα, και δε θα εκθέσει τον Μπαρτζώκα; Υπάρχει εναλλακτική αν στραβώσει το πράγμα;

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 10:36 pm

ssoulliss έγραψε:
Πέμ Ιουν 18, 2020 10:30 pm
Έχω κάποιες ερωτήσεις που πιθανόν θα τις γνωρίζετε καλύτερα από εμένα :) .

Ο Σλούκας χωρίς buy-out στην Fener, έρχεται; Μάλλον να το εκφράσω πιο σωστά, η Fener έστω με Obradovic προπονητή, αφήνει τον Σλούκα να έρθει στον Ολυμπιακό χωρίς λεφτά; Ο Ολυμπιακός δίνει λεφτά στη Fener για να πάρει το Σλούκα; Είναι τόσο ξεκάθαρρο ότι η διοίκηση του Ολυμπιακού θα τα σκάσει στη Fener, εαν προκύψει τέτοιο θέμα, και δε θα εκθέσει τον Μπαρτζώκα; Υπάρχει εναλλακτική αν στραβώσει το πράγμα;
ο Σλούκας έχει συμβόλαιο 2 εκατομμυρίων και η Φενέρ ακούγεται ότι του έχει προτείνει μείωση. αν δε τη δεχτεί θα πρέπει είτε να τον πληρώσει κανονικά είτε να τον αφήσει ελεύθερο. άρα θέμα buy-out δε τίθεται.

αν τώρα αυτός έχει αποφασίσει να φύγει και η Φενέρ θέλει οπωσδήποτε να τον κρατήσει, θα ρισκάρει να δώσει τόσα χρήματα σε παίκτη που δε θα θέλει να είναι εκεί, όταν μάλιστα θα έχει κάνει μειώσεις στους υπόλοιπους; δύσκολο.

η μόνη περίπτωση να μείνει ο Σλούκας στη Φενέρ είναι να δεχτεί την όποια μείωση συμφωνήσουν. σενάριο που κατά τη γνώμη μου συγκεντρώνει αρκετές πιθανότητες, αλλά όλοι οι άλλοι τον θεωρούν κλεισμένο στον Ολυμπιακό.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 10:40 pm

ssoulliss έγραψε:
Πέμ Ιουν 18, 2020 10:30 pm
Έχω κάποιες ερωτήσεις που πιθανόν θα τις γνωρίζετε καλύτερα από εμένα :) .

Ο Σλούκας χωρίς buy-out στην Fener, έρχεται; Μάλλον να το εκφράσω πιο σωστά, η Fener έστω με Obradovic προπονητή, αφήνει τον Σλούκα να έρθει στον Ολυμπιακό χωρίς λεφτά; Ο Ολυμπιακός δίνει λεφτά στη Fener για να πάρει το Σλούκα; Είναι τόσο ξεκάθαρρο ότι η διοίκηση του Ολυμπιακού θα τα σκάσει στη Fener, εαν προκύψει τέτοιο θέμα, και δε θα εκθέσει τον Μπαρτζώκα; Υπάρχει εναλλακτική αν στραβώσει το πράγμα;
Η φενερ για να κρατησει τον σλουκα πρεπει να του δωσει τα 2,1(2,3 με μπονους) που ετσι οπως εχει παει η τουρκικη λιρα ειναι παααρα πολλα λεφτα..Επισης του χρωσταει 2-3 μηνες απο περσι ακομα!Ακομα και να τρελαθει ο αλι κοτς και να πει εγω δεν σε δινω ο σλουκας εχει κανει προσφυγη απο τον μαρτη για τα χρωστουμενα..Ο σλουκας εχει αποφασισει να γυρισει,το θεμα ειναι να καταφερει να παρει κανα μηνιατικο πριν φυγει..

Στην φενερ θα προτεινουν σε ολα τα μεγαλα συμβολαια απο 30 μεχρι 50%..το να κρατησουν με το ζορι τον σλουκα και να τον χρυσοπληρωσουν θα ειναι αυτοκτονια για αυτους.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 10:47 pm

O Jenkins σούταρε με 53% στην Αδριατική. Στην Ευρωλίγκα πήρε λιγότερα σουτ κι επειδή είδα και λίγο Ερυθρό δεν ξέρω τι σουτ ήταν. Μπορεί πχ να ήταν ένα σουτ ανά ματς (στατιστικά τόσο βγαίνει) και να ήταν όλα πίσω από τη σέντρα στη λήξη των περιόδων (στέκει αριθμητικά) που άλλοι παίκτες δεν τα σουτάρουν μη χαλάσουν τα στατιστικά τους (μπορώ άνετα να κάνω λίστα τέτοιων "τσιγγούνηδων" παικτών, με εκνευρίζει η συγκεκριμένη τακτική).

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 10:52 pm

Ο Σλούκας έχει φύγει χωρίς μπάι άουτ από τη Φενέρ, όπως έφυγε ο Καλάθης χωρίς μπάι άουτ από τον Παναθηναϊκό.
Σε αμφότερους χρωστάνε λεφτά. Στον Σλούκα έχω την εντύπωση ότι χρωστάνε περισσότερα από αυτά που χρωστάγανε στον Νικ.

Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 10:53 pm

Πολύ ωραία. Τα δέχομαι αυτά που γράφεται και οι δύο φίλοι, έχω την εξής άποψη. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Στη Fener αν θέλουν να κρατήσουν δύο παίκτες από το υπάρχον ρόστερ και μετά να ψαχτούν για τους υπόλοιπους θα πληρώσουν κανονικά τους Σλούκα και Vesely. Ούτε τον Datome, ούτε τον Kallinic θα τρελαθούν να τους κρατήσουν. Τον πρώτο γιατί είναι πατημένα 33 πλέον, τον δεύτερο δίοτι είναι πολύ ακριβός για ρολίστας. Κρατώντας αυτούς τους δύο παίκτες έχεις μία σταθερή και πετυχημένη συνεργασία μέσα στο γήπεδο. Όλοι οι υπόλοιποι τη δεδομένη στιγμή μπορούν να αλλάξουν αυτοί οι δύο όχι κατα τη γνώμη μου. Αν μείνει ο Obradovic, νομίζω πως θα ζητήσει τουλάχιστον αυτούς τους δύο να τους κρατήσει η Fener.

Για αυτό πιστεύω ότι αρχικά ο Μπαρτζώκας ήθελε τον Delaney, που ήταν πιο "ευκολο" να έρθει σαν ελεύθερος παίκτης, απλά οι πρόεδροι πιθανόν να μην ψηνόντουσαν με αυτό το ενδεχόμενο και να έδωσαν προτεραιότητα στον Σλούκα. Τελικά μάλλον ο Delaney δεν ήθελε να ερθεί και ο Ολυμπιακός έμεινε να περιμένει τον Σλούκα.

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 10:59 pm

ssoulliss έγραψε:
Πέμ Ιουν 18, 2020 10:53 pm
Στη Fener αν θέλουν να κρατήσουν δύο παίκτες από το υπάρχον ρόστερ και μετά να ψαχτούν για τους υπόλοιπους θα πληρώσουν κανονικά τους Σλούκα και Vesely. Ούτε τον Datome, ούτε τον Kallinic θα τρελαθούν να τους κρατήσουν. Τον πρώτο γιατί είναι πατημένα 33 πλέον, τον δεύτερο δίοτι είναι πολύ ακριβός για ρολίστας. Κρατώντας αυτούς τους δύο παίκτες έχεις μία σταθερή και πετυχημένη συνεργασία μέσα στο γήπεδο. Όλοι οι υπόλοιποι τη δεδομένη στιγμή μπορούν να αλλάξουν αυτοί οι δύο όχι κατα τη γνώμη μου. Αν μείνει ο Obradovic, νομίζω πως θα ζητήσει τουλάχιστον αυτούς τους δύο να τους κρατήσει η Fener.
κι εγώ φοβάμαι πως αυτό θα συμβεί ή έστω δε το αποκλείω να συμβεί. 5 πάνω 5 κάτω θα τα βρουν :P

η συντριπτική πλειοψηφία των Ολυμπιακών είναι πεπεισμένη ότι ο Σλούκας είναι ήδη παίκτης μας, προσωπικά τον συγκεκριμένο δε τον εμπιστεύομαι μέχρι να τον δω να βγαίνει από την Arcadia αγκαζέ με τους Αφούς.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 11:00 pm

ssoulliss έγραψε:
Πέμ Ιουν 18, 2020 10:53 pm
Πολύ ωραία. Τα δέχομαι αυτά που γράφεται και οι δύο φίλοι, έχω την εξής άποψη. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Στη Fener αν θέλουν να κρατήσουν δύο παίκτες από το υπάρχον ρόστερ και μετά να ψαχτούν για τους υπόλοιπους θα πληρώσουν κανονικά τους Σλούκα και Vesely. Ούτε τον Datome, ούτε τον Kallinic θα τρελαθούν να τους κρατήσουν. Τον πρώτο γιατί είναι πατημένα 33 πλέον, τον δεύτερο δίοτι είναι πολύ ακριβός για ρολίστας. Κρατώντας αυτούς τους δύο παίκτες έχεις μία σταθερή και πετυχημένη συνεργασία μέσα στο γήπεδο. Όλοι οι υπόλοιποι τη δεδομένη στιγμή μπορούν να αλλάξουν αυτοί οι δύο όχι κατα τη γνώμη μου. Αν μείνει ο Obradovic, νομίζω πως θα ζητήσει τουλάχιστον αυτούς τους δύο να τους κρατήσει η Fener.

Για αυτό πιστεύω ότι αρχικά ο Μπαρτζώκας ήθελε τον Delaney, που ήταν πιο "ευκολο" να έρθει σαν ελεύθερος παίκτης, απλά οι πρόεδροι πιθανόν να μην ψηνόντουσαν με αυτό το ενδεχόμενο και να έδωσαν προτεραιότητα στον Σλούκα. Τελικά μάλλον ο Delaney δεν ήθελε να ερθεί και ο Ολυμπιακός έμεινε να περιμένει τον Σλούκα.

Φίλε Ssoulis έχει λογική η σκέψη σου για τον Ντιλέινι, αλλά μάλλον ήταν απονενοημένη κίνηση ματ :dribble: (όπως έγινε και στον Καλάθη) για σούπερ δίδυμο στη διαμορφωθείσα συνθήκη "τώρα που γυρνάει" ή " είδα φως και μπήκα". Η απόφαση για Σλούκα κι οι πρώτες ουσιαστικές γέφυρες, έχουν πέσει από τον χειμώνα. Λίγο πριν ή λίγο μετά( μου έχει σπάσει κι η κρυστάλλινη σφαίρα, εσχάτως :P ) την έλευση Μπαρτζώκα.

Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 11:11 pm

O Σλουκας παντως εχει ηδη υπογραψει το νεο του συμβολαιο..Γενικα θελει να φυγει απο εκει για ολα αυτα που γινανε με το πανο,τον κορονοιο,τα χρωστουμενα ..και εχει και οικογενειακους λογους να γυρισει.
Ο μονος τροπος να μεινει εκει ειναι να τον ξεχρεωσουν αμεσα και να ισχυσει το συμβολαιο (δλδ 2,3)..που ακομα και εκει νομιζω θα κανει προσφυγη οπως ειχε κανει και ο μακισικ με τον τουπαν,απλα ετσι ρισκαρει λεφτα..

Εντωμεταξυ εγω παρολο τα 4 ραντεβου του ζοτς δεν τον βλεπω να μενει στο τελος,απλα του αρεσει να τραβαει την προσοχη...

Μην ξεχνατε οτι μπαρτζω με σλουκα εχουν τον ιδιο μανατζερ...Κατι παραπανω θα ξερει ο καπαζογλου..για να κλεινει το ροστερ ο κοουτς τι κανει νιαου νιαου ειναι :D

0
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 11:18 pm

shaq7 έγραψε:
Πέμ Ιουν 18, 2020 11:11 pm
O Σλουκας παντως εχει ηδη υπογραψει το νεο του συμβολαιο..
αποκλείεται να έχει υπογράψει οτιδήποτε, είναι παίκτης της Φενέρ. στην καλύτερη να υπάρχει μια "συμφωνία κυρίων", η οποία φυσικά δεν έχει καμία σημασία αν τελικά αποφασίσει να μείνει εκεί.

δε θέλω να ακούγομαι υπεραπαισιόδοξος, αλλά με τον συγκεκριμένο την έχουμε πατήσει και στο παρελθόν οπότε κρατάω τις επιφυλάξεις μου.

basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 11:24 pm

shaq7 έγραψε:
Πέμ Ιουν 18, 2020 11:11 pm
ο τα 4 ραντεβου του ζοτς δεν τον βλεπω να μενει στο τελος,απλα του αρεσει να τραβαει την προσοχη...
Συμφωνώ!
Εκτός θέματος και :sorry: αλλά κι εγώ δεν τον βλέπω να μένει τον Ζοτς. Κι ας λένε για καλό κλίμα. Τώρα που γυρνάει, να ανεβαίνουμε στο φιλέ :) κι αν πέσουμε έξω, η κλασσική τιμωρία: πίσσα και πούπουλα για τα τρυφερά πόδια.

Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 11:30 pm

basket72 έγραψε:
Πέμ Ιουν 18, 2020 10:18 pm
Redfly έγραψε:
Πέμ Ιουν 18, 2020 9:57 pm


Χωρις ίχνος ειρωνιας για τον αθλητη, προσπαθησε να μπεις στη θεση του τσερι, δε θα ένοιωθες οτι θα μπορουσες να ήσουν στη θέση του τζεικινς?. Νομιζω ότι σε σωστο ροστερ και ο τσερι και ο τζεικινς είναι υπερπολυτιμοι, απλα περυσι τα εκαναν μανταρα στο 1 με τον παικτη που δε πηραν ποτε. Το γέλιο είναι ότι όπως και πέρυσι έτσι και φέτος αντι να ξεκινάμε με το βασικό 1 παίρνουμε το υπερπολύτιμο εργαλείο που θα είναι δίπλα του. Μακαρι να είναι μόνο αυτη η ομοιότητα.

Δεν υπάρχει σύγκριση Τσέρι με Τζένκινς. Μπερδεύεσαι λίγο με τον σωματότυπό τους. Είναι κι ότι έχεις φαγωθεί από τον χειμώνα ότι δεν θα έρθουν καλοί παίκτες, και σε μπερδεύει παραπάνω.
Κατανοώ και συμπάσχω.
Ν δω τι θα πεις για τον ΣΛούκα και τους επόμενους, περιμένω.

* Ο Τσέρι είχε θέμα συγκέντρωσης και στις επιλογές του. Δεν έπαιζε με μυαλό. Το ακριβώς αντίθετο από τον Τζένκινς. Τον οποίο προτείνω κάθε καλοκαίρι στο νήμα αυτό, πρέπει να πω. :wink:
Kαλά δεν είναι ίδιας ποιότητας παίκτες, απλά είναι επιλογές πάνω στην ίδια λογική, διότι στη τελική αλλό τι μπορεί να κάνει ένας παίκτης και άλλο ο ρόλος του μέσα στην ομάδα. Το θέμα είναι ότι και ο Πολ σε σχέση με μακ δε θα πω ότι έχουν μεγάλες διαφορές, ο ρούμπιτ αξιοπρεπέστατος είχαμε και μιλου, και δε μας βγήκαν ή δεν είχαν χρόνο ο παντερ και ο κουζμι. Πραγματικά ενα playmaker αντι για μπολντγουιν θέλαμε για να μπούμε στην 8αδα και ενα 5αρι είτε στη θεση του κουζμι είτε του ρουμπιτ για να παρει τα πανω της η ομαδα. Αν είναι φέτος ο στόχος να έιναι μαχη για τη θεση 8-10 δεν είναι δύσκολη εξισωση αφού υπάρχει ακομα μία βάση απο Πρι βεζε σπαν. Το θέμα είναι να χτίσουμε ένα μελλον, και θα συμφωνήσω με την απόκτηση ντορσει πάνω σε αυτή τη λογική. Εχουμε χασει 4χρόνια χωρις προσπαθεια ευρεσης νεων παικτων μη χαθει και η τελευταία. Αν θέλουμε φετος παραπάνω πραγματα παντως, πρεπει να φυγει σοβαρο ποσό για παικταρα και οχι τα ονοματα που ακουω τις τελευταιες 4-5 μέρες.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 903
Δημοσιεύσεις: 4688
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Ιουν 18, 2020 11:40 pm

Αν θέλει ο Σλούκας να φύγει νομίζω πως θα τα βρει με την Fener και θα λύσει το συμβόλαιο. Το θέμα είναι κατά πόσο το έχει πάρει απόφαση ο ίδιος άσχετα με το τι θα κάνει ο Zots, ποιοι θα είναι συμπαίκτες του, πόσο θα είναι το budget κλπ κλπ. Αυτό φαντάζομαι/υποθέτω/ελπίζω πως το γνωρίζει η ΚΑΕ και ο Coach B και γίνεται αναλάγως ο σχεδιασμός. Έτσι κι αλλιώς είχε γνωστό εξ αρχής ό,τι η υπογραφή θα αργούσε.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ολυμπιακός”