Off topic NBA

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ggr

 nba
Reactions: 1122
Δημοσιεύσεις: 2991
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 11:13 am

shtarkws έγραψε:
Κυρ Ιουν 14, 2020 10:07 pm
Πάντως στο προσφάτως θεμα δημοκρατίας που προέκυψε στην Κίνα οι κατα τα αλλα λαλίστατοι σταρ του NBA ήταν εξαφανισμένοι
Όπου τους παίρνει μόνο. Γενικά, δε με πολυπείθουν οι βαρύγδουπες δηλώσεις ανθρώπων που έχουν εξασφαλισμένα τα προς το ζην (δεν αναφέρομαι μόνο στο μπάσκετ).

0
Άβαταρ μέλους
ggr

 nba
Reactions: 1122
Δημοσιεύσεις: 2991
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 11:42 am

άρχισαν πάντως τα βιολιά:

https://www.pickandroll.gr/2020/06/16/n ... hoyn-quot/

https://www.pickandroll.gr/2020/06/16/m ... arnt-quot/

https://www.pickandroll.gr/2020/06/16/n ... loys-quot/

Πραγματικά, έπρεπε ο Ίρβινγκ να κάνει αυτή τη δήλωση;

https://www.pickandroll.gr/2020/06/14/s ... -nba-quot/

0
Άβαταρ μέλους
Redfly

 euroleague
Reactions: 404
Δημοσιεύσεις: 1012
Εγγραφή: Τρί Φεβ 04, 2020 9:23 pm
Αγαπημένος παίκτης: Clyde the Glide
Αγαπημένη ομάδα: Protland-Trail-Blazers
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 12:19 pm

ggr έγραψε:
Τρί Ιουν 16, 2020 11:13 am
shtarkws έγραψε:
Κυρ Ιουν 14, 2020 10:07 pm
Πάντως στο προσφάτως θεμα δημοκρατίας που προέκυψε στην Κίνα οι κατα τα αλλα λαλίστατοι σταρ του NBA ήταν εξαφανισμένοι
Όπου τους παίρνει μόνο. Γενικά, δε με πολυπείθουν οι βαρύγδουπες δηλώσεις ανθρώπων που έχουν εξασφαλισμένα τα προς το ζην (δεν αναφέρομαι μόνο στο μπάσκετ).
Να λαβουμε υπ οψη μας οτι ειναι διαφορετικο να συμβαινει κατι στη χωρα σου απου ειναι πιο δυσκολο να αλλοιωθει η πραγματικοτητα και αλλο να ενημερωνεσαι για το τι συμβαινει σε αλλη χωρα απο νεα που ειναι γεμματα με fake news. O κιμ πεθανε αλλα ο τραμπ πχ δεν ειναι και πολυ καλα τελικα, ή μας εβγαλαν ολοι στην ευρωπη ως τεμπεληδες στα χρονια των μνημονιων. Οσο κοιταμε τα πραγματα επιφανειακα τοτε και η οποια αλληλεγγυα πραξη θα είναι επιφανειακή ή στημενη απο μκο αμφιβολου προελευσης.

0
Άβαταρ μέλους
ggr

 nba
Reactions: 1122
Δημοσιεύσεις: 2991
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 4:47 pm

Και στη χώρα σου είναι δυνατό να αλλοιωθεί η πραγματικότητα και όχι τόσο δύσκολα όσο νομίζουμε. Τέλος πάντων, αυτές είναι προσωπικές απόψεις του καθενός.

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 906
Δημοσιεύσεις: 4699
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιουν 16, 2020 11:21 pm

Δεν ξέρω αν θέλω να αρχίσει-τελειώσει η σεζόν. Θα χει περάσει κανένα 5μηνο μέχρι να παίξουν πάλι, σαν να αρχίζει νέα σεζόν, χωρίς να έχει σημασία η regular από άποψη κούρασης, βάθος πάγκου, momentum, δεν μ αρέσει επίσης η ιδέα να μπουντρουμιαστούνε ένα 2μηνο οι παίκτες. Δεν ξέρω, μου φαίνεται περίεργο. Από την άλλη το hype για Bucks-Lakers, Γιάννης σε τελικούς αν φτάσουν τελικά, θα είναι και κρίμα για όσους προσπάθησαν είτε για τίτλο είτε για playoffs. Ό,τι και να γίνει θα σκέφτομαι "λογικό, αλλά ...". Εσείς είστε υπέρ;

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 17, 2020 12:25 am

Εγώ είμαι 100% υπέρ κι ανυπομονώ. Από τα πιο αμφίρροπα πρωταθλήματα των τελευταίων ετών με πολλές καλές ομάδες, λίγους σχετικά τραυματισμούς, γουστάρω να δούμε ένα Κλίπερς-Μπακς στους τελικούς πχ. Κρίμα είναι να τα χάσουμε αυτά. Ο Ίρβινγκ μπορεί να μαζέψει τα μπογαλάκια του και να πάρει τον (επίπεδο) δρόμο προς το σπίτι του αν δε θέλει να παίξει.

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
ggr

 nba
Reactions: 1122
Δημοσιεύσεις: 2991
Εγγραφή: Τετ Φεβ 23, 2011 1:57 pm
Τοποθεσία: Φθιώτιδα
Αγαπημένη θέση: SF, PF
Αγαπημένος παίκτης: Φ.Χριστοδούλου, Ν. Γκάλης
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Πανιώνιος
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 17, 2020 4:18 am

Είμαι υπέρ, αρκεί να συμμετέχουν κανονικά όλοι οι παίχτες. Αν, εξαιτίας του κινήματος που ξεκίνησε ο Kyrie λείπουν αρκετοί, το αποτέλεσμα θα είναι πλασματικό, αφού θα επηρεαστούν οι ομάδες με τους απόντες. Επιπλέον, δεν ξέρω και τι αντίκτυπο θα έχει αυτή η "διαμάχη" σε ομάδες όπως π.χ. οι Λέικερς, που έχουν παίχτες σε διαφορετικές πλευρές (Λεμπρόν - Χάουαρντ, Μπράντλεϊ).

0
Άβαταρ μέλους
aiver

senior
Reactions: 44
Δημοσιεύσεις: 493
Εγγραφή: Δευ Αύγ 03, 2009 7:31 pm
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 17, 2020 6:57 am

"Kyrie Irving Suggested NBA Players Start Own League on Restart Call"

:roofl:

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 17, 2020 9:59 am

ggr έγραψε:
Τετ Ιουν 17, 2020 4:18 am
Είμαι υπέρ, αρκεί να συμμετέχουν κανονικά όλοι οι παίχτες. Αν, εξαιτίας του κινήματος που ξεκίνησε ο Kyrie λείπουν αρκετοί, το αποτέλεσμα θα είναι πλασματικό, αφού θα επηρεαστούν οι ομάδες με τους απόντες. Επιπλέον, δεν ξέρω και τι αντίκτυπο θα έχει αυτή η "διαμάχη" σε ομάδες όπως π.χ. οι Λέικερς, που έχουν παίχτες σε διαφορετικές πλευρές (Λεμπρόν - Χάουαρντ, Μπράντλεϊ).
Εντάξει, αν δεν παίξει ο Χάουαρντ κατεβαίνουν με πλεονέκτημα οι Λέικερς :D

Νομίζω ότι από τις ομάδες με σοβαρές πιθανότητες τίτλου δύσκολο να μην κατέβει παίκτης-κλειδί.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 17, 2020 11:21 am

Δόθηκε προθεσμία μέχρι 24/6 να δηλώσουν ποιοι δεν θέλουν να παίξουν ξεκαθαρίζοντας ότι δεν θα έχουν ποινή όσοι δεν παίξουν.
Κι εγώ δεν πιστεύω ότι από τις πρώτες 5-6 κάθε περιφέρειας τουλάχιστον θα υπάρξουν απώλειες, για τους άλλους οκ αντικειμενικά δύσκολα θα πήγαιναν για κάτι πέρα από την απλή συμμετοχή στα play offs

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Ιουν 17, 2020 1:23 pm

Είμαι υπερ, αλλά έχω έναν προβληματισμό καθαρά αγωνιστικό. Όπως είπε και ο Stevenashidis σε κάποιο post ολο αυτη η αγαωνιστική απραξία ευννοεί τον ξεκούραστο 35άρη Lebron και κατά συνέπεια τους "γερασμένους" Lakers. Πόσοι αλήθεια αθλητές έχουν επιτελείο του 1 εκατομμυρίου για να τους κρατάνε fit σε όλη τη σεζόν; Αυτός και άλλοι 2, 3, 5 το πολύ.

Και επείδη στο θέμα του Hong-Kong το έρραψε κανονικά, με κάνει να πιστεύω πως το μόνο που τον νοιάζει είναι να βγει σε 3-4 μήνες να δηλώσει , αν έχει κατακτήσει το πρωτάθλημα, "είμαι ο GOAT". :mrgreen: Και μρτά θα γελάνε και τα τσιμέντα!! :mrgreen: :P

0
Άβαταρ μέλους
Quincy

allstar
Reactions: 906
Δημοσιεύσεις: 4699
Εγγραφή: Τετ Μαρ 17, 2010 4:28 pm
Τοποθεσία: Σύρος
Αγαπημένος παίκτης: A. Iverson
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 19, 2020 12:13 am

ssoulliss έγραψε:
Τετ Ιουν 17, 2020 1:23 pm
Είμαι υπερ, αλλά έχω έναν προβληματισμό καθαρά αγωνιστικό. Όπως είπε και ο Stevenashidis σε κάποιο post ολο αυτη η αγαωνιστική απραξία ευννοεί τον ξεκούραστο 35άρη Lebron και κατά συνέπεια τους "γερασμένους" Lakers. Πόσοι αλήθεια αθλητές έχουν επιτελείο του 1 εκατομμυρίου για να τους κρατάνε fit σε όλη τη σεζόν; Αυτός και άλλοι 2, 3, 5 το πολύ.

Και επείδη στο θέμα του Hong-Kong το έρραψε κανονικά, με κάνει να πιστεύω πως το μόνο που τον νοιάζει είναι να βγει σε 3-4 μήνες να δηλώσει , αν έχει κατακτήσει το πρωτάθλημα, "είμαι ο GOAT". :mrgreen: Και μρτά θα γελάνε και τα τσιμέντα!! :mrgreen: :P
Καλά, όποιος θέλει να "απαξιώσει" τον Lebron στην κατσικοσυζήτηση δεν νομίζω να περιμένει αυτό, αλλά καταλαβαίνω τι λες. Πχ μια ομάδα βετεράνων έχει πλεονέκτημα σε μια τέτοια περίπτωση αφού η κούραση και οι τραυματισμοί ήταν το αδύνατο σημείο που μετά από 5 μήνες άδεια είναι non factor. Από την άλλη είναι τόσο εξουθενωτική η σεζόν που σπάνια φτάνει ομάδα μέχρι το τέλος χωρίς τραυματισμούς σε σημαντικούς παίκτες, και τώρα έχουμε την ευκαιρία να τις δούμε γεμάτες και φρέσκες.

0
Άβαταρ μέλους
mixalisgate7

 champion
Reactions: 1214
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2012 11:08 pm
Αγαπημένος παίκτης: Michael Jordan
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 19, 2020 12:52 am

ssoulliss έγραψε:
Τετ Ιουν 17, 2020 1:23 pm
Και επείδη στο θέμα του Hong-Kong το έρραψε κανονικά,
Δεν πήρε θέση για επαγγελματικό λόγο που δεν σχετίζεται με το NBA. Είναι παραγωγός σε ταινία με θέμα του μπάσκετ και ένα μέρος το γυρισμάτων είναι να γίνει στην Κίνα.,

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1876
Δημοσιεύσεις: 5139
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 19, 2020 7:01 am

Quincy έγραψε:
Παρ Ιουν 19, 2020 12:13 am
Καλά, όποιος θέλει να "απαξιώσει" τον Lebron στην κατσικοσυζήτηση δεν νομίζω να περιμένει αυτό, αλλά καταλαβαίνω τι λες. Πχ μια ομάδα βετεράνων έχει πλεονέκτημα σε μια τέτοια περίπτωση αφού η κούραση και οι τραυματισμοί ήταν το αδύνατο σημείο που μετά από 5 μήνες άδεια είναι non factor. Από την άλλη είναι τόσο εξουθενωτική η σεζόν που σπάνια φτάνει ομάδα μέχρι το τέλος χωρίς τραυματισμούς σε σημαντικούς παίκτες, και τώρα έχουμε την ευκαιρία να τις δούμε γεμάτες και φρέσκες.
Στο Last Dance δεν έλεγαν ότι η ομάδα θα είχε μια ευκαιρία για πρωτάθλημα ακριβώς επειδή η επόμενη σεζόν θα ήταν κουτσουρεμένοι και οι μεγάλοι σε ηλικία παίκτες θα άντεχαν;

Εμένα προσωπικά θα μ' αρέσει αν δω όλες τις ομάδες φρέσκιες και τους παίκτες στην καλύτερη δυνατή κατάσταση και ας το πάρει και ο Λεμπρόν στην ..χειρότερη (επειδή προτιμάω τον Γιάννη)
Τα ερωτηματικά είναι αν οι ομάδες παραταχτούν πλήρεις.
Σε τι κατάσταση θα είναι ατομικά οι παίκτες.
Αλλά και ομαδικά κατά πόσο θα είναι ίδιες οι ομάδες μετά από τόσο καιρό αποχής.

0
Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4023
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Ιουν 19, 2020 7:33 am

Πάντως να ξέρετε το χειρότερο είναι να μην πολυγουστάρεις τον Lebron, αλλά να παίζει στην ομάδα σου και να θες να πάρεις πρωτάθλημα μετά από τόσα χρόνια γκίνια :D Ειλικρινά αν το πάρουμε με Lebron, θα κινήσω γη και ουρανό να ξαναμπεί στο φόρουμ να γράψει όσα νιώθει ο T.W.Is.M, θα είναι από τα ψυχαγωγικότερα ποστ όλων των εποχών.

3
3 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικά για το NBA”