Προτάσεις

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
netexpert

IT Admin
Reactions: 6
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 08, 2019 5:54 pm
Τοποθεσία: Server
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Giannis Antetokounmpo
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Δεκ 22, 2019 11:47 am

Μπορείτε να ανοίγετε θέματα με προτάσεις ή αναφορές προβλημάτων. Όποια προβλήματα προκύψουν θα προσπαθήσουμε να τα επιλύσουμε όσο το δυνατόν γρηγορότερα !
Σας ευχόμαστε να έχετε μια ευχάριστη εμπειρία !

Με εκτίμηση, Net Expert
:welcome: :welcome:

0
Ball Never Lies :police:
https://www.netexpert.gr
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 13, 2020 5:45 pm

Παρατήρησα πως το παρόν τόπικ ήταν κλειδωμένο για κάποιο λόγο, ή απλώς τα βρίσκετε όλα τέλεια εδώ :dribble:

Πήρε ένα αναγνωριστικό εξάμηνο, αλλά αρχίζουμε και βρίσκουμε ρυθμό σε κάποια θέματα, έχουμε πλέον το αρχείο, φτιάχτηκε και το light θέμα, τραβήξαμε και κάποια από τα παλιά emoticons και συνεχίζουμε...

Γενικά μην διστάζετε για ό,τι πρόταση έχετε, ίσως αρκετά να μην γίνονται αλλά πραγματικά θέλουμε να ακούσουμε γνώμες για βελτιώσεις :)

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6940
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 13, 2020 5:51 pm

Θέλουμε ένα πιτσιρικά με έφεση στα social media να τρέξει το φόρουμ, ώστε να τραβηχτεί κόσμος. Το τουίτερ μας έχει μικρό αριθμό αντιδράσεων σε σχέση με ΦΒ.

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 13, 2020 6:14 pm

Μου λείπει ο Stefcorner από το προηγούμενο φόρουμ.
Υπάρχει κάποιος τρόπος να ειδοποιηθεί; (μέσω email κλπ)

3
2 Εικόνα 1 Εικόνα
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 13, 2020 6:18 pm

john wick <<αυτο ειναι σοβαρο-το αναλαμβανω >> :wink: :D

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 13, 2020 6:37 pm

john wick έγραψε:
Σάβ Ιουν 13, 2020 6:14 pm
Μου λείπει ο Stefcorner από το προηγούμενο φόρουμ.
Υπάρχει κάποιος τρόπος να ειδοποιηθεί; (μέσω email κλπ)
Έχουν αποσταλεί κάποια μαζικά mail πριν καιρό, αλλά και πιο πρόσφατα :)
Το πιθανότερο σενάριο σε αυτά βέβαια είναι (γνωρίζοντάς το από την δική μου περίπτωση) ότι όποιο mail δηλώθηκε σε μία εγγραφή σε ένα forum πριν 3-5-10 χρόνια, δεν είναι αυτό που χρησιμοποιεί πλέον κάποιος...

0
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 13, 2020 7:33 pm

ταργκετ γκρουπ καταλληλο ατομα που γουσταρουν ρετρο μπασκετ !γνησιοι μπασκετικοι.
θα προτεινα κουιζακια με καλτ μορφες απο τα 90s κυριως. δημοσιευσεις απ τον λογαριασμο στο τουιτερ ,αλλα και το fb !με χιουμορ παντα και αναλαφρη διαθεση.δεν χρειαζεται τυπικουρες.το φορουμ να ειναι σοβαρο κ μετρημενο οπως ειναι στους κανονισμους του και στν τροπο λειτουργειας του,αλλα προς τα εξω θελει εξωστρεφεια .
δεν χρειαζονται τυπικα καλεσματα του τυπου : ανοιξαμε και σας περιμενουμε!
ανεβαζεις το υλικο σου και μεσα απο εκει προσελκυεις ! αυτοι οι μπασκετικοι που θα τους κεντρισεις το ενδιαφερον θα ερθουν να σε βρουν απο μονοι τους :bball: :wink:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
portokalopita13

 euroleague
Reactions: 175
Δημοσιεύσεις: 1081
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 10, 2020 12:20 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 13, 2020 7:41 pm

κουιζακια λοιπον για τον γνησιο μπασκετικο.
για ανοιγματα προς ενα πιο ευρυ κοινο τωρα ειδικα που ειναι η εποχη ,θα ελεγα συχνα poll τι μετεγγραφικο στοχο ψηφιζει ο φιλαθλος της ταδε ομαδας!ειναι κατι που ολους ενδιαφερει τωρα το καλοκαιρακι.
και νομιζω πως η μετεγγραφικη κουβεντα που γινεται εδω περα κατα τν διαρκεια ολης της σεζον ειναι ο μεγαλυτερος πολος ελξης.

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 13, 2020 7:45 pm

portokalopita13 έγραψε:
Σάβ Ιουν 13, 2020 7:33 pm
ταργκετ γκρουπ καταλληλο ατομα που γουσταρουν ρετρο μπασκετ !γνησιοι μπασκετικοι.
θα προτεινα κουιζακια με καλτ μορφες απο τα 90s κυριως. δημοσιευσεις απ τον λογαριασμο στο τουιτερ ,αλλα και το fb !με χιουμορ παντα και αναλαφρη διαθεση.δεν χρειαζεται τυπικουρες.το φορουμ να ειναι σοβαρο κ μετρημενο οπως ειναι στους κανονισμους του και στν τροπο λειτουργειας του,αλλα προς τα εξω θελει εξωστρεφεια .
δεν χρειαζονται τυπικα καλεσματα του τυπου : ανοιξαμε και σας περιμενουμε!
ανεβαζεις το υλικο σου και μεσα απο εκει προσελκυεις ! αυτοι οι μπασκετικοι που θα τους κεντρισεις το ενδιαφερον θα ερθουν να σε βρουν απο μονοι τους :bball: :wink:
Πάρα πολύ καλή ιδέα.

Επίσης το φόρουμ έχει παιδιά που ξέρουν το ΝΒΑ απέξω κι ανακατωτά, ωραία άρθρα τέτοιου τύπου θα έπρεπε να προωθούνται στα σόσιαλ μύδια.

Μου λείπει το σεφερλιδικο emoticon "α καλό ε". Και πρέπει να βρείτε κι ένα για το "έλα Αντωνάκη μου". :mrgreen:

Εμένα θα μου άρεσαν τα γκάλοπ και οι ψηφοφορίες. Πχ μια φορά την εβδομάδα να ψηφίζουμε το γεγονός της εβδομάδας στην Ευρωλίγκα, ή το κάρφωμα της εβδομάδας στο ΝΒΑ ή τη στατιστική επίδοση , κάτι ψιλοαμφίδρομο και να κάνουμε συζήτηση, αλλά και ως recap της εβδομάδας, στο πιο αμφίδρομο.

Αυτό το τόπικ με τις αθλητριες μανούλια μπορεί να μην είναι ακριβώς αυτό που θέλει να προβάλει το φόρουμ αλλά ένα τόνο θα τον έδινε.

Και τέλος πάντων τώρα που θα ανοίξουν τα γήπεδα να βρεθούμε να σας σκίσω. :dribble:

Επίσης προτείνω ποινές και φάουλ για όσους αναφέρουν ποδοσφαιρικά θέματα.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 13, 2020 8:18 pm

Το κομμάτι των social media είναι κάτι που μας προβληματίζει αρκετά, ελπίζουμε σύντομα να συνεδριάσει η τριμελής επιτροπή από πέντε άτομα και να καταλήξουμε κάπου :cool: Η εξωστρέφεια βέβαια θα εκφραστεί και σε μεγάλο βαθμό με την συνέντευξη Χατζηβρέττα :wink:

Για τα εμότικονς έγραψα και αλλού, όποιος θέλει να βοηθήσει μπορεί να μπει στο λινκ του παλιού φόρουμ στην υπογραφή μου, και να ψάχνει να βρει αυτά που λείπουν για να τα ανεβάσουμε :P

Τα κουιζάκια, οι ψηφοφορίες κλπ δεν είναι απαραίτητα κάτι που χρειάζεται να γίνει συντεταγμένα από την συντονιστική ομάδα... Το φόρουμ είναι τα μέλη του, ποστάρετε οτιδήποτε μπασκετικό σας ενδιαφέρει και οι ίδιοι (υπάρχουν πχ σε διάφορα σημεία του φόρουμ subs ειδικά για ρετρό θέματα που αναφέρθηκαν), και θα βρούμε εμείς να το βάλουμε στη σωστή θέση :lol: Και αν κάτι έχει πέραση, να το αναδείξουμε ακόμη περισσότερο. Μακάρι να βρεθεί και κόσμος να έχουμε ωραία αφιερώματα με τη νέα σεζόν :)

Για το αγαπημένο θέμα του yorgου, μόνο ο admin μπορεί να πάρει την απόφαση :roll: :roll:

Και πολύ θα θέλαμε όλοι μία συνάντηση από κοντά, αλλά το 2020 έχει άλλα σχέδια κατά πως φαίνεται...

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 13, 2020 9:35 pm

Εμένα η μόνη ένσταση μέχρι στιγμής αφορά εμάς που κάνουμε χρήση. Νομίζω κάτι αντίστοιχο ανέφερε ο φίλος Coach Periklis ή ο Nikolas12 (τους μπερδεύω λόγω πανομοιότυπου avatar :D ).

Όταν κάνουμε παράθεση-στην παράθεση-στην παράθεση απο ένα ή από περισσότερες αναρτήσεις, γίνεται αρκετά κουραστικό να διαβαστεί, ειδικά από κινητό. Θα πρότινα όσο μπορούμε όλοι να επικεντρωνόμαστε στο κομμάτι που θέλουμε να αντιπαρατεθούμε και το υπόλοιπο να το σβήσουμε. Έτσι είναι και μικρότερο το κείμενο μας και πιο ευανάγνωστο. Συν τοις άλλοις εμείς που είμαστε κ..ογεροι εδώ μέσα (γκουχου-γκουχου μεγαλύτεροι :D ) δεν θα βρίσκουμε λόγω να γκρινιάζουμε.

2
2 Εικόνα
austerity_blues
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 13, 2020 10:23 pm

δεν έχω κάποια πρόταση προς το παρόν, αλλά έχω αναφορά προβλήματος :wave:

όταν κλείνω το tab του basketforum σταματάει να μου κρατάει το login και κάθε φορά πρέπει να ξαναβάζω τα στοιχεία μου. υπέθεσα το προφανές, ότι κάτι παίζει με τον browser μου (Firefox). είτε είχα επιλέξει να μη θυμάται τα στοιχεία μου όταν πρωτομπήκα είτε κάτι παίζει με τα cookies.

οπότε κατέβασα την chromium έκδοση του Edge και πριν βάλω adblock ή οποιοδήποτε plugin έκανα login στο basketforum και έχω πάλι το ίδιο θέμα.

γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει;

Άβαταρ μέλους
nikolas12

allstar
Reactions: 764
Δημοσιεύσεις: 4022
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 8:36 pm
Αγαπημένη θέση: SG
Αγαπημένος παίκτης: Kobe Bryant, Σπανούλης
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 13, 2020 10:38 pm

Ο Περικλής το πρότεινε και συμφωνώ και μαζί του και με σένα ssoulliss. Θυμάμαι στο παλιό φόρουμ, η παράθεση έπαιρνε quote μόνο το κείμενο του ποστ που είχαμε πατήσει και όχι και όλων των quotes που είχε ο χρήστης στο δικό του ποστ.

1
1 Εικόνα
Για μουσική, σειρές, ταινίες, βιβλία και καφροραδιοφωνικές εκπομπές: anthem.gr

Επίσης μία στο τόσο γράφω κι εδώ: Super Hero News

Τσεκ :D
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11152
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Ιουν 13, 2020 10:56 pm

Πρέπει να αναβιώσουν τα basketforum meetings, για μπασκετακι σε διάφορα γηπεδάκια. Πέρα απ το ότι παίζαμε μπάσκετ, μεσα από αυτά γνωριστήκαμε μεταξύ μας η παλιά φουρνιά και πολλοί γίναμε φίλοι πλέον, εκτός φόρουμ.
Κατι ανάλογο μπορεί να γίνει και τώρα.
Και φυσικά με τα αντίστοιχα ακόλουθα reports του τι έγινε, και σχόλια για κάθε παίκτη... :lol:

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
benchwarmer

Captain
Reactions: 1435
Δημοσιεύσεις: 8148
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 23, 2007 5:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιουν 14, 2020 7:56 am

Σχετικά με τα quotes, άλλαξα την επιλογή στο admin panel "Μέγιστο βάθος για παραθέσεις" από "3" σε "2". Δεν θυμάμαι στο παλιό πόσο ήτανε, ίσως και "1" αφού το λέτε :) Θα καλυτερέψει λίγο το θέμα των παραθέσεων εντός παραθέσεων, αλλά το πιο βασικό σε αυτό είναι πώς το χειρίζεται ο κάθε χρήστης. Αν πχ θέλει να κάνει παράθεση σε μία πρόταση από ένα ποστ 40 σειρών, τότε καλό θα είναι να σβήνει ο ίδιος τα υπόλοιπα για να είναι πιο μαζεμένες οι σελίδες.... Και βέβαια, να το χειρίζεται σωστά, καθώς πολλές φορές δεν μπορώ να καταλάβω σε μία απάντηση το πού είναι η απάντηση και πού η παράθεση :P

Αυτό με το login μου παρουσιάζεται και μένα και είναι λίγο ενοχλητικό. Ίσως είναι κάτι που ξεπερνάει τις (περιορισμένες) γνώσεις μου, πάντως το περίεργο είναι ότι όταν μπαίνω (σπάνια) από το pc της δουλειάς, δείχνει να το θυμάται το login καλύτερα :-? :-?
Πείτε αν έχετε και άλλοι το ίδιο θέμα μπας και βγάλουμε άκρη :D
EDIT: Άλλαξα μία παράμετρο που μου φάνηκε σχετική, έκανα και έναν καθαρισμό cookies μετά, και τώρα μοιάζει προς το παρόν εντάξει. Για να δούμε...

2
2 Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προτάσεις - Αναφορές Προβλημάτων”