2019-2021-Παναθηναικός - Μεταγραφικά νέα

Συντονιστής: Captains

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 05, 2020 12:34 am

Jimmer έγραψε:
Κυρ Ιαν 05, 2020 12:26 am
O Φαρίντ δεν είναι λίγο κοντός (2.03μ) ; Εγώ θα ζητούσα Chinanu Onuaku ,που λύνει 2 θέματα ταυτόχρονα,rebound και δημιουργία απ'τη ρακέτα.Είναι επίσης νέος ,οικονομικός και καθαρό 5αρι.Οχι άλλα 4-5άρια! Όσο για τα γκαρντ οποιοσδήποτε καλός 3nD θα 'ταν λουκούμι .Προσωπικά δεν έχω άποψη γι αυτούς που έχουν γραφτεί ,αλλά τους φοβάμαι ιδιαίτερα τους κομμένους NBAers.
Όντως είναι κοντός ο Farid , νομίζω ο ΡΙκ δεν κοιτάει τέτοιους ψηλούς για 5άρια....




Υ.Γ
Το καλοκαίρι , θα ήθελα να κάναμε κίνηση ΜΑΤ...
all in για έναν από τους καλύτερους ψηλούς στην EL (κατ εμέ σίγουρα μέσα στους 3 καλύτερους)...
Εικόνα


δείτε στατιστικά να πάθετε πλάκα :
http://www.gazzetta.gr/basketball/eurol ... /dubljevic

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
Jimmer

 junior
Reactions: 27
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 11:49 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Κυρ Ιαν 05, 2020 12:46 am

john wick έγραψε:
Κυρ Ιαν 05, 2020 12:34 am
Υ.Γ
Το καλοκαίρι , θα ήθελα να κάναμε κίνηση ΜΑΤ...
all in για έναν από τους καλύτερους ψηλούς στην EL (κατ εμέ σίγουρα μέσα στους 3 καλύτερους)...
Εικόνα


δείτε στατιστικά να πάθετε πλάκα :
http://www.gazzetta.gr/basketball/eurol ... /dubljevic
Φοβερά στατιστικά όντως,αλλά πάλι θα σταυροκοπιόμαστε με τα αμερικάνικα λαχεία φέτος.Για το καλοκαίρι πάντως είναι σίγουρο ότι ο πρόεδρος θα προσπαθήσει να φέρει ένα άλλο απο τα 3 καλύτερα σέντερ,τον Μιλου. Αν και αυτή η περίπτωση θα είναι τραγικά δύσκολη με όλα τα μεγαθήρια να σφάζονται στην ποδιά του.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 05, 2020 8:44 am

john wick έγραψε:
Κυρ Ιαν 05, 2020 12:34 am
Jimmer έγραψε:
Κυρ Ιαν 05, 2020 12:26 am
O Φαρίντ δεν είναι λίγο κοντός (2.03μ) ; Εγώ θα ζητούσα Chinanu Onuaku ,που λύνει 2 θέματα ταυτόχρονα,rebound και δημιουργία απ'τη ρακέτα.Είναι επίσης νέος ,οικονομικός και καθαρό 5αρι.Οχι άλλα 4-5άρια! Όσο για τα γκαρντ οποιοσδήποτε καλός 3nD θα 'ταν λουκούμι .Προσωπικά δεν έχω άποψη γι αυτούς που έχουν γραφτεί ,αλλά τους φοβάμαι ιδιαίτερα τους κομμένους NBAers.
Όντως είναι κοντός ο Farid , νομίζω ο ΡΙκ δεν κοιτάει τέτοιους ψηλούς για 5άρια....




Υ.Γ
Το καλοκαίρι , θα ήθελα να κάναμε κίνηση ΜΑΤ...
all in για έναν από τους καλύτερους ψηλούς στην EL (κατ εμέ σίγουρα μέσα στους 3 καλύτερους)...
Εικόνα


δείτε στατιστικά να πάθετε πλάκα :
http://www.gazzetta.gr/basketball/eurol ... /dubljevic
Ντούμπλιεβιτς θα ήταν όνειρο αλλά απλησίαστος δυστυχώς.Αν πει να φύγει από την Βαλένθια κάτι τουρκορωσοισπανούς που θα πλακώσουν δεν τους βλέπουμε καν οικονομικά
Μοιάζει λίγο με περίπτωση Σενγκέλια,είναι 7-8 χρόνια στην Βαλένθια ενώ είχε προτάσεις από τοπ Ισπανικές και θα μπορούσε να είναι σε όποια ομάδα ήθελε
Πάντως το καλοκαίρι είναι επιτέλους καιρός να αποκτήσουμε έναν κυρίαρχο ψηλό για πρώτη φορά μετά από πόσα χρόνια

0
Άβαταρ μέλους
shtarkws

Site Admin
Reactions: 2581
Δημοσιεύσεις: 7768
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 12, 2010 9:22 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 05, 2020 9:16 am

Η μεταγραφή Μιλουτινοφ είναι μη ρεαλιστική. Εκτος του οτι το κασε του θα φτάσει στα 2 μυρια και αρα θα ειναι απλησιαστο (με εξαιρεση αν η ομάδα αποτελείται απο Καλαθη Μιλου και 6 Ριον Μπραουν) υπάρχει και ο συναισθηματικός παράγοντας. Ήρθε σε μικρή ηλικία και ανδρώθηκε στον Ολυμπιακό, δεθηκε με τον ελληνικό κορμο και τον κόσμο, το βλέπω δύσκολο να αλλάξει στρατόπεδο. Και γιατί να το κανει δεχόμενος την ελληνική πίεση των οπαδών οταν μπορεί να πάει σε οποιαδήποτε ομάδα επιθυμεί;

Για εμένα ρεαλιστικός στόχος είναι πλέον ο Σλουκας. Στην Τουρκία υπάρχει μεγάλη γκρίνια προς το πρόσωπο του, για αγωνιστικούς κυρίως λόγους αλλά και μη. Ίσως πλέον έκλεισε ο κύκλος του στην Πολη αφου στην Φενερ θα τον άφηναν ευχαριστως αν έβρισκαν εναν αντικαταστάτη. Λογικά θα έχει πεσει κάπως και το κασε του. Θεωρώ ότι μια πρόταση της τάξεως 4.5/3 θα μπορούσε να τον ντύσει στα πράσινα.

0
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς

Oι κανονισμοί του forum

Οδηγίες για ένα καλό post

https://dragon.mochahosted.com/basketfo ... index.html
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 05, 2020 9:47 am

Συμφωνώ για Σλούκυ Λουκ..
Βέβαια τον τελευταίο μήνα παίζει καλά και είναι από τους (ελάχιστους) διακριθέντες..
θεωρώ ότι εάν μείνει ο Ζέλικο θα μείνει και ο Σλούκας , δεν θα τον αφήσει έτσι εύκολα ο γάτος..

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
j-kidd13

Honorary
Reactions: 882
Δημοσιεύσεις: 11152
Εγγραφή: Παρ Σεπ 07, 2007 11:50 am
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Jordan,Kidd,Kobe,T-mac
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 05, 2020 10:37 am

Jimmer έγραψε:
Κυρ Ιαν 05, 2020 12:26 am
O Φαρίντ δεν είναι λίγο κοντός (2.03μ) ; Εγώ θα ζητούσα Chinanu Onuaku ,που λύνει 2 θέματα ταυτόχρονα,rebound και δημιουργία απ'τη ρακέτα.Είναι επίσης νέος ,οικονομικός και καθαρό 5αρι.Οχι άλλα 4-5άρια! Όσο για τα γκαρντ οποιοσδήποτε καλός 3nD θα 'ταν λουκούμι .Προσωπικά δεν έχω άποψη γι αυτούς που έχουν γραφτεί ,αλλά τους φοβάμαι ιδιαίτερα τους κομμένους NBAers.
Ο Φαριντ ειναι οδοστρωτήρας , έπαιζε 5 κόντρα στα θηρία του Nba,ωστόσο συμφωνώ για το ύψος του,και προσυπογράφω 100% για Ονουάκου. Είναι ψηλός,δυνατό κορμί, γρήγορος,καλός ριμπάουντερ,δεν υστερεί στην επίθεση,θεωρητικά είναι απο τους ιδανικούς.

0
Άβαταρ μέλους
pan24

Moderator
Reactions: 1780
Δημοσιεύσεις: 12000
Εγγραφή: Τετ Ιουν 25, 2014 8:03 am
Αγαπημένη ομάδα: Milwaukee-Bucks
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 05, 2020 11:31 am

Το ζήτημα με όσους ζητάμε για το 5 για το επόμενο καλοκαίρι με κασέ στον Θεό(πάνω από 1,5) είναι ότι έχουμε ήδη ένα συμβόλαιο 2 μυρίων στον Καλάθη και ένα συμβόλαιο του 1,7 στον Φριντέτ
Για να δοθεί άλλο 1 τέτοιο συμβόλαιο αντί του Οουάιλι ουσιαστικά πρέπει κάπου-κάπως να βρεθούν τα χρήματα της διαφοράς
Ναι οκ,μπορεί να απελευθερωθούν τα 800 του Παππά και τα 0,7-1 μύριο του Τζόνσον αλλά αυτά θα πρέπει να πάνε σε παίκτες στις θέσεις τους για να μην είμαστε και του χρόνου με 3 γκάρντ και 1 3αρι

0
basket72
Reactions:
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 05, 2020 11:34 am

john wick έγραψε:
Κυρ Ιαν 05, 2020 12:34 am
...Υ.Γ
Το καλοκαίρι , θα ήθελα να κάναμε κίνηση ΜΑΤ...
all in για έναν από τους καλύτερους ψηλούς στην EL (κατ εμέ σίγουρα μέσα στους 3 καλύτερους)...
[g] https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... ped%29.jpg [/img]...
Καλημέρες.
Αδυναμία ο Ντούμπλιεβιτς- τα έχουμε πει και παλιότερα για αυτόν-ανε.Αλλά αν ερχόταν -που δεν παίζει- θα ήθελε κι έναν τύπου Γκιστ στα πράσινα prime του από το 4.

Κατά τ΄άλλα (σε μια... άλλη υποθετική πραγματικότητα που θα έφευγε ο Μαυροβούνιος από τη Βαλένθια- άντε από την Ισπανία....)δεν νομίζω ότι εμπίπτει στα θέλω του πράσινου σκάουτιγκ. Είτε ξαναζεσταμένο φαί, είτε πιασάρικες κινήσεις με σκοπό την αυτο-αποθέωση του Δ.Γ μέσα από τα Μέσα επιρροής του, είτε παίκτες που έχουν πάει ήδη F4(τύπου Τζέιμς, Σίνγκλετον, Ει Σι Ρίβερς) .
Η πιο ψαγμένη επιλογή των τελευταίων ετών (αλλιώς θα έλεγα η τριάδα Γκιστ, Λάσμε, Μασιούλις) νομίζω ότι ήταν ο Ο.Χόλινς που τελικά έπιασε Λένινγκραντ. Αγία Πετρούπολη ήθελα να πω. :smile:

Άβαταρ μέλους
Baader

 junior
Reactions: 29
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 17, 2014 8:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένος παίκτης: Kareem Abdul-Jabbar
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 05, 2020 12:02 pm

pan24 έγραψε:
Κυρ Ιαν 05, 2020 11:31 am
Το ζήτημα με όσους ζητάμε για το 5 για το επόμενο καλοκαίρι με κασέ στον Θεό(πάνω από 1,5) είναι ότι έχουμε ήδη ένα συμβόλαιο 2 μυρίων στον Καλάθη και ένα συμβόλαιο του 1,7 στον Φριντέτ
Για να δοθεί άλλο 1 τέτοιο συμβόλαιο αντί του Οουάιλι ουσιαστικά πρέπει κάπου-κάπως να βρεθούν τα χρήματα της διαφοράς
Ναι οκ,μπορεί να απελευθερωθούν τα 800 του Παππά και τα 0,7-1 μύριο του Τζόνσον αλλά αυτά θα πρέπει να πάνε σε παίκτες στις θέσεις τους για να μην είμαστε και του χρόνου με 3 γκάρντ και 1 3αρι
Μην ξεχνάς ότι εδώ και 5 μέρες έχει μειωθεί η φορολογία των συμβολαίων κατά 23%. Είναι μπόλικα λεφτά αυτά.

0
Skiss13

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 11:03 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 05, 2020 12:05 pm

Chinanu Onuaku μια καλή λύση για την ομάδα. 2.08 111 κιλά. Νομίζω είχε ακουστεί και πέρυσι λόγο Ρικ και Λιουβιλ

0
Άβαταρ μέλους
Jimmer

 junior
Reactions: 27
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 11:49 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Κυρ Ιαν 05, 2020 1:00 pm

j-kidd13 έγραψε:
Κυρ Ιαν 05, 2020 10:37 am
Ο Φαριντ ειναι οδοστρωτήρας , έπαιζε 5 κόντρα στα θηρία του Nba,ωστόσο συμφωνώ για το ύψος του,και προσυπογράφω 100% για Ονουάκου. Είναι ψηλός,δυνατό κορμί, γρήγορος,καλός ριμπάουντερ,δεν υστερεί στην επίθεση,θεωρητικά είναι απο τους ιδανικούς.
Μεγάλη αδυναμία του έχω.Άλλα η αλήθεια να λέγεται ,επιθετικά δεν είναι τόσο καλός,δεν έχει τόσο παιχνίδι στο ποστ,ωστόσο έχει πολύ την ασσιστ,που ταιριάζει σε ρόστερ με καλούς σουτέρ

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 05, 2020 4:22 pm

Μα το θεμα δεν ειναι το υψος. Υψος εχει και ο παπαγιαννης και ο ιαν αλλα ειναι παναργοι, αδυναμοι και κακοι ριμπαουντερ. και ο χαινς και ο ντανστον κοντοι ειναι αλλα ειναι πολυ δυνατοι και γυμνασμενοι και ουτε τους κουναει κανενας και παιρνουν και ριμπαουντ.

Ο φαριντ μια χαρα σπρωχνει τους περισσοτερους ψηλους της ευρωλιγκας(νταξει δεν λεω ταβαρες, αλλα θα εχει τρελο πλεονεκτημα στην επιθεση) παιρνει ολα τα ριμπαουντ και επιτελους θα δουμε στο πικ εν ρολ εναν παικτη να την καρφωνει απο παντου!

καλος ειναι ο ονουακου αλλα καμια σχεση. αν μπορουμε να παρουμε φαριντ ας τον παρουμε τωρα. αλλη κλαση με ονουακου ο φαριντ!

0
Skiss13

 
Reactions: 0
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Δεκ 24, 2019 11:03 pm
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Ιαν 05, 2020 10:57 pm

Κάτι πήρε το αυτί μου ότι από το καλοκαίρι έχει buy out ο Σαντ Ρος και μάλιστα χαμηλό. Αν ισχύει αυτό πρέπει να αποκτήσει αυτός ο παίκτης

0
Άβαταρ μέλους
Jimmer

 junior
Reactions: 27
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 04, 2020 11:49 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: 3D
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Δευ Ιαν 06, 2020 12:37 am

Ο Σαντ Ρος είναι στα 28 του και δεν έχει παίξει ποτέ ΕΛ .Είναι μικρό ρίσκο βέβαια αν θεωρήσουμε πως θα ερχόταν με τα λεφτά του Μπέντιλ .Καλός αμυντικός φαίνεται αλλά μέτριο σουτ .Όσο για το δίλλημα Ονουάκου/Φαρίντ που δημιούργησα ( :P ) ,παιδιά η απάντηση είναι δύσκολη , και ακούγεται άσχημη στα αυτιά .Χρειαζόμαστε και τους δυο,σε έναν ιδανικό κόσμο .Παρόλα αυτά ,ο Ονουάκου έχει στοιχεία που αν δουλευτούν θα αφήσει εποχή στην Ευρώπη ,γιατι ξαναλέω :όταν έχεις σουτέρ όπως Τζιμερ-Ραις ,δε θες ένα 5αρι που μόνο τελειώνει φάσεις .Θες είτε 5αρι με δημιουργία είτε 5αρι με τρίποντο .

Ο Ουάιλι επίσης πρέπει να χαιρετήσει...5άρι δεν είναι,4άρι δεν είναι...κρίμα

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 06, 2020 3:53 am

πιστεύω ότι πλέον ο κόουτς έχει σαφή εικόνα για την ομάδα του..
το πρόβλημα στα γκαρντ είναι τεράστιο και όσο καθυστερούμε ρισκάρουμε τυχόν τραυματισμό του Νικ Καλάθη (εχθές πάλι έπαιξε σχεδόν 30΄ σε αγώνα μετά από την υπερπροσπάθεια της Παρασκευής)..νυσάφι πια ...

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Παναθηναϊκός”