Αποψεις για το φόρουμ

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1912
Δημοσιεύσεις: 5212
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 30, 2022 8:28 am

Νομίζω ότι καλό είναι να υπάρξει κάποια συζήτηση για το τι ενοχλεί τον καθένα μας στο φόρουμ και στον τρόπο που λειτουργεί, γι' αυτό και αν δεν σε πειράζει παραθέτω εδώ το ποστ σου ώστε να συνεχιστεί η συζήτηση εδώ.
pisto-linas έγραψε:
Παρ Δεκ 30, 2022 7:55 am
Kατι οφ τοπικ που θελω να ρωτησω.Αν και παρακολουθω αυτο το φορουμ σχεδον 10 χρονια αλλα για καποιο διαστημα εχασα επαφη μετα την επαναφορα του γιατι λεγετε συνεχεια οτι πολλοι παναθηναικοι εφυγαν (που ηταν περισσοτεροι) εξαιτιας των ολυμπιακων γιατι εχει ξαναγραφτει αυτο προσφατα και αυτη η ατμοσφαιρα επικρατει.
Ξεκινάω με τις δικές μου σκέψεις.

Το γενικότερο, υπάρχει μια τάση όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά παγκόσμια η κίνηση στα φόρουμ να πέφτει, τα social media, το ότι περνάμε περισσότερο χρόνο με το κινητό παρά στον υπολογιστή απομακρύνουν τον κόσμο από τα φόρουμ.

Η ευθύνη του ίδιου του φόρουμ, οι κανόνες και οι εφαρμογή τους πάντα δημιουργούσαν εντάσεις και κάποιοι χρήστες θεωρούν ότι τους έχουμε φερθεί άδικα/περιορίζουμε την ελευθερία έκφρασης κλπ.

Η μη ανεκτικότητα μας στις απόψεις των άλλων. Είναι δυστυχώς συνηθισμένο φαινόμενο όταν διαφωνούμε με κάποιον να μην εστιάζουμε στις απόψεις του αλλά στον ίδιο, ή να περιμένουμε στην γωνιά για το τι είπε λάθος, που αντιφάσκει, κάτι που συχνά φαίνεται σαν προσωπική επίθεση.

0
tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3516
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 30, 2022 8:29 am

pisto-linas έγραψε:
Παρ Δεκ 30, 2022 7:55 am
Kατι οφ τοπικ που θελω να ρωτησω.Αν και παρακολουθω αυτο το φορουμ σχεδον 10 χρονια αλλα για καποιο διαστημα εχασα επαφη μετα την επαναφορα του γιατι λεγετε συνεχεια οτι πολλοι παναθηναικοι εφυγαν (που ηταν περισσοτεροι) εξαιτιας των ολυμπιακων γιατι εχει ξαναγραφτει αυτο προσφατα και αυτη η ατμοσφαιρα επικρατει.
Αυτό δεν συμβαίνει, οι περίσσοτεροι τσακωμοί είναι μεταξύ οπαδών της ίδιας ομάδας

1
1 Εικόνα
HackerBaby

 a1greece
Reactions: 458
Δημοσιεύσεις: 973
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 22, 2012 4:51 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Doncic
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Δεκ 30, 2022 8:39 am

pisto-linas έγραψε:
Παρ Δεκ 30, 2022 7:55 am
Kατι οφ τοπικ που θελω να ρωτησω.Αν και παρακολουθω αυτο το φορουμ σχεδον 10 χρονια αλλα για καποιο διαστημα εχασα επαφη μετα την επαναφορα του γιατι λεγετε συνεχεια οτι πολλοι παναθηναικοι εφυγαν (που ηταν περισσοτεροι) εξαιτιας των ολυμπιακων γιατι εχει ξαναγραφτει αυτο προσφατα και αυτη η ατμοσφαιρα επικρατει.
Και εγω 10 + χρονια παρακολουθω το φορουμ και ειναι αληθεια αυτο . Για να μην κρυβομαστε ενας απο τους λογους προφανως και ειναι οτι ο Ολυμπιακος ειναι σε περιοδο που ειναι απο πανω απο τον αιωνιο σε ολους τους τομεις και αυτο εχει οδηγησει στο να ερθουν περισσοτεροι ολυμπιακοι και να αποχβρησουν καποιοι φιλαθλοι του παναθηναικου.

Ενας αλλος λογος ομως ειναι οτι για αρκετο καιρο η "διοικηση " του φορουμ ηταν ιδιαιτερα ευαισθητη,φανερα υπερ και οχι τοσο αντικειμενικη να το πουμε ετσι με τις 2 ομαδες και αυτο οδηγησε σε αρκετους παναθηναικους να αποχωρησουν .(προφανως και κανεις δε 8α συμφωνησει με αυτο , αλλα αυτη ειναι η αληθεια) .

Πλεον το φορουμ εχει μια πιο light ουδετερη σταση , αλλα ισως ειναι πλεον αργα

0
tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3516
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 30, 2022 9:04 am

Το τελευταίο διάστημα εγώ βλέπω να αποχωρούν μέλη μετά από ενδοοπαδικούς τσακωμούς, όπως οι tsakwnas, tracy, xamenaf4, ο basket72(τσακώθηκε με το yorgos όχι όμως για οπαδικό θέμα το καλοκαίρι) και όχι για κόντρες μεταξύ αντίπαλων ομάδων, δεν θυμάμαι κανέναν να έφυγε για κόντρα με οπαδούς άλλης ομάδας. Όπως και το καλοκαίρι είχαμε πολλούς τσακωμούς για την Εθνική ομάδα. Και με την παλιά του μορφή που παρακολουθούσα το φόρουμ είχαμε τσακωμους και αποχωρήσεις και ban από τους διαχειριστές και με λιγότερα μέλη( και εγώ είχα φάει), βέβαια τώρα έχουμε μπει και σε μια πιο σκληρή εποχή γενικότερα

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1912
Δημοσιεύσεις: 5212
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 30, 2022 9:19 am

@tarp7 σου έχω στείλει p.m.

Το ζήτημα είναι τι οδηγεί κάποιον που "τσακώνεται" με κάποιον άλλον στην αποχώρηση. Είναι η διαφορετική άποψη του άλλου ή ο τρόπος που αυτή εκδηλώνεται;

0
Άβαταρ μέλους
pisto-linas

 a1greece
Reactions: 398
Δημοσιεύσεις: 860
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2020 12:08 pm
Αγαπημένη θέση: PG, SG
Αγαπημένος παίκτης: mj,d-rose.span,law iv
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 30, 2022 9:21 am

Η αλήθεια είναι ότι ο θεσμός των φόρουμ είναι κάπως ξεπερασμένος. Συνδέεται περισσότερο με 90s και μέχρι τέλη 00ς.Ισως ο κορεσμός αυτός να οφείλεται πέρα από προσωπικές διαμάχες και στο ότι έχουν αλλάξει οι εποχές και το πλήθος κατευθύνεται σε άλλα μέσα.Αλλα περισσότερο ρώτησα καθώς μπορεί να έγινε κάτι που έχασα καθώς όντως θυμάμαι να ήταν αρκετοί περισσότεροι παναθηναϊκοί και λόγο ότι η Χρυσή εποχή του ήταν αρκετά πρόσφατη και προφανώς το ενδιαφέρον θα ήταν στο κόκκινο.

1
1 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3516
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 30, 2022 10:18 am

Conan1982 έγραψε:
Παρ Δεκ 30, 2022 9:19 am
@tarp7 σου έχω στείλει p.m.

Το ζήτημα είναι τι οδηγεί κάποιον που "τσακώνεται" με κάποιον άλλον στην αποχώρηση. Είναι η διαφορετική άποψη του άλλου ή ο τρόπος που αυτή εκδηλώνεται;
Νομίζω και τα δύο, περισσότερο όμως το πρώτο, θα έλεγα, δεν δεχόμαστε ως λαός εύκολα την αντίθετη άποψη, κακά τα ψέματα είμαστε και σε μια εποχή παρακμής, ο άλλος βγάζει το όπλο και σε σκοτώνει για το τίποτα. Από ότι καταλαβαίνω τα περισσότερα μέλη του φόρουμ που γράφουν είναι και κάποιας ηλικίας και δεν έχουν και πολύ όρεξη να τσακώνονται ή να τους ειρωνεύονται άλλα μέλη.
θα κάνω ένα γενικό σχόλιο. Βλέποντας τα σχόλια και σε σαιτ και social αναρωτιέμαι τι ηλικίας είναι αυτοί που γράφουν και αν όντως είναι τόσο χαμηλό το επίπεδο μας ως λαού, (τα ίδια βέβαια γίνονται και σε άλλες χώρες), γιατί είναι απίστευτα αυτά που γράφονται.

Από ότι βλέπω στα στατιστικά στο φόρουμ υπάρχουν Σύνολο μελών 13562 και στις 12 ιουλίου ήταν ενεργά 408 μέλη και τώρα είναι ενεργά 88 άτομα. Αυτοί όμως που γράφουμε είμαστε καμιά 10αρία το πολύ.

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους!!!

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
AKRG

 euroleague
Reactions: 9
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: Τρί Οκτ 11, 2011 10:03 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 30, 2022 10:36 am

tarp7 έγραψε:
Παρ Δεκ 30, 2022 10:18 am
Conan1982 έγραψε:
Παρ Δεκ 30, 2022 9:19 am

Από ότι βλέπω στα στατιστικά στο φόρουμ υπάρχουν Σύνολο μελών 13562 και στις 12 ιουλίου ήταν ενεργά 408 μέλη και τώρα είναι ενεργά 88 άτομα. Αυτοί όμως που γράφουμε είμαστε καμιά 10αρία το πολύ.


Και από τα 10 που γράφουν τα 8 είναι φίλαθλοι ή οπαδοί του Ολυμπιακού.
θα έπρεπε να σας βάλει σε σκέψεις γιατί έχουν αποχωρήσει τόσα παλιά "πράσινα" μέλη του φόρουμ.
Ακόμα και εγώ που είμαι από τους πιο χαλαρούς φιλάθλους του παναθηναϊκού, έχω σταματήσει να γράφω και μπαίνω αραιά και που να διαβάζω από περιέργεια. Κάποιοι θα με θυμούνται όταν έγραφα πριν κάτι χρόνια, ή πανηγύριζα για μεγάλες νίκες του ολυμπιακού, παρότι φίλαθλος του παναθηναϊκού. Το αναφέρω γιατί θέλω να τονίσω ότι ακόμα κι εγώ (ίσως ο πιο φιλολυμπιακός φίλαθλος του παναθηναϊκού, παγκοσμίως!) ενοχλήθηκα από κάποια πράγματα (δυο μέτρα, δυο σταθμά ... κ.λπ.) και με έκαναν να ΜΗΝ θέλω να συμμετάσχω.

Όποιος λοιπόν, θέλει να κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του ας το κάνει...


0
Άβαταρ μέλους
AKRG

 euroleague
Reactions: 9
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: Τρί Οκτ 11, 2011 10:03 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 30, 2022 10:37 am

Και από τα 10 που γράφουν τα 8 είναι φίλαθλοι ή οπαδοί του Ολυμπιακού.
θα έπρεπε να σας βάλει σε σκέψεις γιατί έχουν αποχωρήσει τόσα παλιά "πράσινα" μέλη του φόρουμ.
Ακόμα και εγώ που είμαι από τους πιο χαλαρούς φιλάθλους του παναθηναϊκού, έχω σταματήσει να γράφω και μπαίνω αραιά και που να διαβάζω από περιέργεια. Κάποιοι θα με θυμούνται όταν έγραφα πριν κάτι χρόνια, ή πανηγύριζα για μεγάλες νίκες του ολυμπιακού, παρότι φίλαθλος του παναθηναϊκού. Το αναφέρω γιατί θέλω να τονίσω ότι ακόμα κι εγώ (ίσως ο πιο φιλολυμπιακός φίλαθλος του παναθηναϊκού, παγκοσμίως!) ενοχλήθηκα από κάποια πράγματα (δυο μέτρα, δυο σταθμά ... κ.λπ.) και με έκαναν να ΜΗΝ θέλω να συμμετάσχω.

Όποιος λοιπόν, θέλει να κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του ας το κάνει...

0
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3215
Δημοσιεύσεις: 6037
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 30, 2022 11:06 am

Το πρόβλημα του φόρουμ, κατ'εμέ, δεν είναι ότι αποχώρησαν οι μεν επειδή υπάρχει ευνοική μεταχείριση στους δε. Αυτό το επιχείρημα μου ακούγεται λίγο κάπως.

Αυτό που πλέον δεν υπάρχει είναι φίλοι των άλλων ομάδων όπως παλιότερα και φίλοι που να ασχολούνται με ο,τιδήποτε άλλο εκτός των "αιωνίων". Επίσης είναι φανερό πλέον πως το μπάσκετ στην Ελλάδα δεν έχει την απήχηση που είχε πριν 15-20 χρόνια, αγαπάμε μόνο τη νίκη όχι όμως το σπορ. Το τελευταίο "εμπόδιο" είναι τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Εκεί μπορείς να γράψεις Ο,ΤΙ θες, να βρίσεις να κοροϊδέψεις χωρίς την παραμικρή επίπτωση.

5
5 Εικόνα
BillyPao

allstar
Reactions: 1419
Δημοσιεύσεις: 3523
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 28, 2020 5:08 pm
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 4

Παρ Δεκ 30, 2022 11:23 am

Εγώ, ως μέλος του φόρουμ τα τελευταία 2,5 περίπου χρόνια, θεωρώ ότι για πολλά θέματα γίνονται συζητήσεις υψηλού επιπέδου και ενδιαφέρουσες ανταλλαγές απόψεων. Ωστόσο, υπάρχουν και ποστ χαμηλού επιπέδου, που θεωρώ ότι γίνονται είτε για τρολάρισμα, είτε για πρόκληση, είτε από άγνοια του θέματος που συζητείται. Βέβαια, ορισμένα θέματα από τη φύση τους μπορούν να οδηγήσουν σε πιο έντονου ύφους συζητήσεις (π.χ. θέματα που αφορούν την ΕΟΚ, ένα ντέρμπι του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό κλπ.). Σε κάθε φόρουμ πάντως υπάρχουν υψηλού και χαμηλού επιπέδου ποστ, προκλητικά και μη ποστ κλπ., δεν είναι κάτι που συμβαίνει μόνο εδώ. Όσον αφορά το γεγονός ότι πολλοί Παναθηναϊκοί έχουν σταματήσει να γράφουν ή έχουν αραιώσει τις επισκέψεις τους, θέλω να πιστεύω ότι αυτό δεν οφείλεται στη μεροληπτική στάση που μπορεί να αντιμετώπισαν από διαχειριστές του φόρουμ, όπως είδα να αναφέρεται σε προηγούμενο ποστ. Αυτές είναι κάποιες σκέψεις που μου ήρθαν πρόχειρα, και τις οποίες καταγράφω.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
megapoxy

 a1greece
Reactions: 667
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 5:20 am
Τοποθεσία: Medan , Indonesia
Αγαπημένος παίκτης: Henry Turner
Αγαπημένη ομάδα: Panionios
Αγαπημένη ομάδα: Sacramento Kings
Προειδοποιήσεις: 1

Παρ Δεκ 30, 2022 11:52 am

Στους 4 νομίζω μήνες που είμαι ενεργός (ούτε θυμάμαι πότε είχα γραφτεί, πολύ παλιά και ανάθεμα τι είχα γράψει τότε, λογικά όχι για Κινγκς), βλέπω πως το 90% της επισκεψιμότητας αφορά τα ποστ περί Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού, περί μεταγραφών τα ματς τους αποκλειστικά στην Ευρωλίγκα (άντε και το μεταξύ τους στην Α1) και μετά όλα τα άλλα.

Προσωπικά ως ουδέτερος (μη με βάλετε σε κάποιο "άρμα" ως Πανιώνιο) δεν έχω καταλάβει κάποια μεροληψία υπέρ κάποιων, αυτό το 4μηνο τουλάχιστον δεν ξέρω τι είχε προηγηθεί. Δεν συμφωνώ πως 8/10 αφορούν τον Ολυμπιακό, απλά υπερτερούν κάπως ποσοτικά, όχι όμως σε μεγάλο βαθμό. Ε υπάρχουν και οι εξαιρέσεις, 1-2 γράφουν για την Αεκ (ο Pat και για τους Χιτ), 1 νομίζω για το Περιστέρι, 2-3 για Α2 και 4-5 για ΝΒΑ (ανεξαρτήτως ομάδων). Μου κάνει εντύπωση πως δεν υπάρχει καθόλου εκπροσώπηση για Παοκ, Άρη, ενώ πχ είδα κάποια ποστ από φίλο του Ηρακλή.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω και αφορά τη "νέα τάξη πραγμάτων", παλιότερα για τα φόρουμ υπήρχε το tapatalk που βόλευε με τα κινητά αλλά το συγκεκριμένο δεν το υποστηρίζει, υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή γενικά με την οποία το φόρουμ είναι "συμβατό"?

Οι νέοι νομίζω δεν ασχολούνται με φόρουμ αλλά με discord ή με ομαδικές συνομιλίες σε γκρουπάκια viber/telegram κτλ.

2
2 Εικόνα
tarp7

allstar
Reactions: 1352
Δημοσιεύσεις: 3516
Εγγραφή: Παρ Δεκ 07, 2018 10:23 am
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 30, 2022 11:59 am

AKRG έγραψε:
Παρ Δεκ 30, 2022 10:37 am
Και από τα 10 που γράφουν τα 8 είναι φίλαθλοι ή οπαδοί του Ολυμπιακού.
θα έπρεπε να σας βάλει σε σκέψεις γιατί έχουν αποχωρήσει τόσα παλιά "πράσινα" μέλη του φόρουμ.
Ακόμα και εγώ που είμαι από τους πιο χαλαρούς φιλάθλους του παναθηναϊκού, έχω σταματήσει να γράφω και μπαίνω αραιά και που να διαβάζω από περιέργεια. Κάποιοι θα με θυμούνται όταν έγραφα πριν κάτι χρόνια, ή πανηγύριζα για μεγάλες νίκες του ολυμπιακού, παρότι φίλαθλος του παναθηναϊκού. Το αναφέρω γιατί θέλω να τονίσω ότι ακόμα κι εγώ (ίσως ο πιο φιλολυμπιακός φίλαθλος του παναθηναϊκού, παγκοσμίως!) ενοχλήθηκα από κάποια πράγματα (δυο μέτρα, δυο σταθμά ... κ.λπ.) και με έκαναν να ΜΗΝ θέλω να συμμετάσχω.

Όποιος λοιπόν, θέλει να κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του ας το κάνει...
Συγνώμη αλλά αυτό που λέτε δεν ισχύει οι τελευταίοι παναθηναϊκοί που έφυγαν, (που προσωπικά τους εκτιμούσα) σταμάτησαν γιατί ήρθαν σε αντιπαράθεση με άλλους Παναθηναϊκούς, και ολυμπιακοί το ίδιο, το έγραψα και παράπανω .Επισης το καλοκαίρι για την Εθνική είχε αρκετά ενεργά μέλη κι εκεί πάλι καμία 10αροα έγραφαν. Όπως λέει κι ο soulis από πάνω είμαστε κι οπαδοί της νίκης. Ο Ολυμπιακός πάει καλά για αυτό γράφουν περισσότεροι ολυμπιακοί και στα υπόλοιπα σάιτ
εκτός sdna και το αντίστροφο γινόταν παλιότερα. Από τις άλλες ομάδες πλην αιωνίων ελάχιστοι γράφουν. Πριν από 2χρονια όταν ο Ολυμπιακός έχασε από τη Ζαλγκίρις και ουσιαστικά είχε αποκλειστεί θυμάμαι 2-3 σχόλια την εβδομάδα υπήρχαν κι αν(ούτε εγώ έγραφα) μέχρι ν αρχίσει η μεταγραφική περίοδος για κανα τετραμηνο . Επίσης στο φόρουμ απαγορεύεται να γράψεις (καλώς κατά την άποψη μου) για τη διαιτησία που είναι το αγαπημένο θέμα της συντριπτικής πλειοψηφίας των Ελλήνων οπαδών. Και συζητήσεις παναθηναϊκών ελάχιστοι ολυμπιακοί μπαίνουν να γράψουν που η μεγάλη πλειοψηφία δεν λέει κάτι κακό

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1912
Δημοσιεύσεις: 5212
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 30, 2022 12:14 pm

Είναι κρίμα πράγματι που δεν υπάρχει εκπροσώπηση από μικρότερες ομάδες σωστά το επισήμανε ο Ssoulis.

Μιλώντας προσωπικά και όχι εκ μέρους όλης της διαχειριστικής ομάδας δέχομαι ότι έχω προσωπικές απόψεις και αντιλήψεις αλλά αρνούμαι ότι υπήρξα ποτέ μεροληπτικός υπέρ κάποιου βάσει της οπαδικής του προτίμησης. Όμως δεν μπορεί να μην με προβληματίσει γιατί υπάρχει αυτή η αντίληψη και κάθομαι κσι σκέφτομαι τι μπορεί να εννοούν όσοι το έγραψαν. Για την διαιτησία το αποκλείω, γιατί η γραμμή του φόρουμ είναι αυστηρή, άντε να υπήρξε κάποιο ποστ που να μην σβήστηκε. Εκεί που πηγαίνει η σκέψη μου είναι όχι στον Παναθηναϊκό αυτό καθ' αυτό αλλά στις συζητήσεις που υπήρχαν για τον ιδιοκτήτη του τον Γιαννακόπουλο και που νομίζω ότι κάποιοι θεωρούν ότι έπρεπε να μοιράσουμε φάουλ, σβήσουμε ποστ κλπ, (αντίστοιχα ίσως σε κάποιους δεν αρέσουν κάποιοι σχολιασμοί για τον Μαρινάκη), οπότε ρωτάω ξεκάθαρα αν αυτό ήταν η πηγή ενόχλησης για τα 2 μέτρα και σταθμά, αλλιώς ας γίνουν λίγο πιο ξεκάθαροι για να μας βοηθήσουν και εμάς να βελτιωθούμε.

1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1994
Δημοσιεύσεις: 4634
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Δεκ 30, 2022 12:23 pm

Εγω τοσα χρονια δεν εχω δει καποια μεροληπτικη σταση που να οδηγησε τους παναθηναικους να φυγουν..θεωρω οτι δεν εχει τοση κινηση στα θεματα τους γιατι δεν πηγαινε καλα η ομαδα..αυτο δημιουργουσε και κοντρες γιατι αλλοι ηταν φιλο προεδρικοι αλλοι δεν τον πηγαιναν μια..στις ηττες εβλεπες να υπαρχουν δυο στρατοπεδα και γενικα εδω μεσα την πιο πολυ επισκεψιμοτητα την εχουμε το καλοκαιρι με τις μεταγραφες..αμα ειναι τοσο χαμηλο το μπατζετ ξενερωνεις ισως να ασχοληθεις.. Επισης φετος εχουν να δουν και μπαλα που πανε για πρωταθλημα μετα απο πολλα χρονια.

Απο την αλλη γιαυτο θεωρω εχει ανεβει και η κινηση στα θεματα του ολυμπιακου..οταν ειχαν τα δικαστικα οι αφοι ζητημα να γραφαμε 5 ατομα ολυμπιακοι..Γενικα στην ελλαδα τουλαχιστον ο κοσμος ασχολειται οταν κατι παει καλα.

Και το πιο σημαντικο που μας κανει να καταλαβαινουμε οτι μενουμε λιγοι ειναι οτι δεν ερχεται ευκολα καινουριος κοσμος..Το οτι απαγορευεται να μιλαμε για διατησια νομιζω το κανει ακομα χειροτερο αλλα απο την αλλη μπορουμε και κραταμε καποιο επιπεδο..αλλα ο πιτσιρικας που θα ασχοληθει θα μπει στο φβ στο τουιτερ η σε κανα γκαζετα να γραψει απο κατω και αυτο ηταν.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προτάσεις - Αναφορές Προβλημάτων”