Αποτελέσματα της πρεμιέρας:
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 62-114
Διαιτητές : Αυγερινός , Μέλης , Μπερέτσος
Δεκάλεπτα : 13-36, 24-59 46-86, 62-114
ΠΟΛΙΣ (Ζαβαντής): Μπογδανίδης 16(2) , Καβελλάρης , Χατζής 3, Αποσκίτης 5 , Κουνάδης , Γιαννίκος , Ζώτος 24(4), Δρακωτός 7(1) , Ορφανάκος , Σαββίδης 2, Παππάς 3(1), Παντέρμος 2
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Πουτουλίδης Μονδερά) : Χωματάς 2, Σέττος 19(4) , Παπαντωνίου 17(3), Τασσόπουλος 4, Κόγκας 17(5) , Κατσούρης 5(1) , Τσουκαλάς 18(2) , Κίκκης 9(3), Αποστόλου 14, Σκορδάς 4, Μανιάτης 5(1)
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ -ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 79-51
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Γερουλάνος , Βαίτσης
Δεκάλεπτα : 16-14, 31-25, 54-38, 79-51
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Κεφαλίδης) Τριανταφυλλίδης 14(2) , Αρμανίδης 5(1) , Χατζηκίδης 19(3) , Σίμος 3(1) , Ραλλάκης Χ. , Τσελέκος 11, Μαυροειδής 8(1) , Καραγιαννίδης 16(2) Λουτριώτης 3, Ραλλάκης Ν. , Κυριαζίδης, Τσίρμπας
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας , Κωνσταντώνης): Καββαδάς , Σμυρνής 3, Κατσίβελος 4, Παπάζογλου 6, Μούστα 4, Καπέτσης 5(1), Μακρής , Παπαζαφειρόπουλος 5, Μαντέλας 4, Καραγιάννης 6, Κολοβέρος 7(1) , Δημητρακόπουλος 7(1)
ΤΑΤΑΥΛΑ - ΕΥΡΥΑΛΗ 59-60
Διαιτητές : Τσαχάκης , Γεωργόπουλος, Ιωάννου
Δεκάλεπτα: 9-15, 24-30, 41-41, 59-60
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης-Ρουμελιώτης): Μαρκουίζος 8, Βεληζιώτης 9, Γουβιάς 2, Μουρίκης 8, Αγραπίδης, Χουλιάρας 12(2), Λάβαρης 4, Μακρυγιάννης 2, Μελισσουργός 14(2), Λουλούδης
ΕΥΡΥΑΛΗ (Κακαβάς Γ.- Κακαβάς Π.): Γεωργιάδης 3, Κοπακάκης 17(2), Σιδέρης 7, Βλάμης 2, Εμμανουηλίδης 3, Μαλτέζος 10, Βλάχος 2, Μπούτος 16(2)
AONA - AKAΔHMIA MΠAΣKET EΛEYΣINAΣ 64-91
Διαιτητές : Ανδρεόπουλος , Τζιμινίδης , Πηλοίδης Φ.
Δεκάλεπτα :18-32, 22-47, 44-74, 64-91
AONA(Πέρρος, Παπαδημητρίου) : Kουτσολιάκος 15, Nτόσκορης 9(1), Kοτζαγεωργίου 1, Kαλούδης 4, Tσεπαπαδάκης 4, Παπαδημητράκης 5, Ψυχογιός 8(2), Λουπάσης , Ψάλτου , Kαραχάλιος 2, Λούγαρης 6, Παγώνης 10
AKAΔHMIA MΠAΣKET EΛEYΣINAΣ(Μαυρογιάννης, Διολέτης ): Hλιάδης 19(2), Πατατάς 4, Aβραμίδης I 13(1), Γουργιωτόπουλος 4(1), Kοντούλης 5, Aβραμίδης 2, Παπαδημητρίου 4, Mπουρντάνης , Αχείμαστος 12 , Μόρφος 17(1), Bαμβακίδης 11(3)
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ -ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ 66-75
Διαιτητές : Γεράνιος , Αντωνέλλου, Σιμά
Δεκάλεπτα : 17-14, 29-29, 51-55, 66-75
ΕΝΩΣΗ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Μαρίνος, Βαννού) : Καρράς 2, Μοδάκης 6(1), Μπαλάφας 12, Καμπούρης 19(1), Εξηνταβελώνης 1, Φιλίππου 2, Στεφάνου , Πρέκας 9, Ρόκας 15(3), Κασσιμάτης, Παπασπύρου, Κολλώσης
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ (Νικολαίδης, Φειδάς) : Ράγιας 6, Καραϊσκάκης 2, Καράλης 12(2), Κουζινόγλου 2, Τσότσος 6, Σάκος 2, Πηλιούνης 27, Μπολουδάκης 9(1), Λεκατσάς 9
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. 58-62
Διαιτητές : Αναστασίου, Κιουλάφας , Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα : 15-19, 28-33, 36-46, 58-62
ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ. (Τσιτσόπουλος , Χότζα): Παπουλίδης 4, Καρούτας 3, Ιορδάνου 6 , Γεωργόπουλος 7(1) , Κατσαρέας , Δαμιανάκος 16(2) , Στασινόπουλος 7(1) , Κοκορόγιαννης 6, Αντωνούσος 9
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσης, Καραπακλάς) : Καλεμτζάκης 3(1) , Φωστέρης 16(2), Μουζάκης 5 , Ακρίβος 3(1) , , Δούβος 8, Πουρνάρας 2, Κουκουβάκης , Γιανακόπουλος 2, Ραφτόπουλος 2, Τζανικιάν 6, Αλεβίζος , Μαρόπουλος 15(1)
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. –ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ, 88-70
Διαιτητές : Καραβίτης , Καλαρέμας , Ερμίδης
Δεκάλεπτα : 20-12, 52-34, 74-50, 88-70
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Αλεξανδρόπουλος , Τερκεσίδης): Μπριασούλης 19(2), Τσίλαγας 16(1) , Ζούκας 13(1) , ΓκιουρτζΊδης Σ. 13(2) , Άμερσον 5(1) , Ηλιάδης , Τσιούτσιας 11(1), Μυλωνάκης 7, Παπαδάκης 4 , Λέτσιος , Τίλη
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. (Καλαντζής , Βουρλιάς ) : Ανδριαδάκης , Κοντίνος , Μωυσίδης 18(2), Καυκής 12(2) , Κεφαλάς 15, Δέδες , Τασσόπουλος 3, Μαυραντζώτος 7(1) , Καλαντζής 8, Μενιουδάκης 1, Ιμαριάγκμπε 6
ΠΕΡΑΜΑ ΕΡΜΗΣ - ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ 70-56
Διαιτητές : Παπαφωτίου, Κηπώσης , Αρφαρά
Δεκάλεπτα : 13-21, 32-35, 47-50, 70-56
ΠΕΡΑΜΑ ΕΡΜΗΣ (Παπασπυριδάκος ,Πασαγιάννης): Δαουτάκος , Γεωργιάδης 14, Γεωργίου 5 , Γρύλλης 11(2) , Ιωάννου 11, Παπαγεωργίου 12(2) , Αρώνης 10, Τράμπαρης 7, Μπακογιάννης , Καπράνας., Τσάφος
ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ( Χαριτάτος): Γεωργόπουλος , Στεργίου 6, Καψαρίδης 12, Τζορμπατσίογλου 15(1) , Κασιμάτης 2, Κωσταρέλος 6, Σίνης 6(1) , Σάννης 9(3), Μπαλατσιώτης , Παναγιώτατος
Η επόμενη αγωνιστική (26/10/20) : Ηλεκτρούπολη/Ελληνικό -Πέραμα , ΑΕ Καλλιθέας -Εν. Νέας Περάμου Μεγάρων , Αστέρας Αγ. Δημ. -ΔΑΣ Δραπετσώνας , Ερμής Αργ. -Ίκαρος Ν. Σμ. , Φοίνικας Πειραιά -Δάφνη Αγ. Δημ. , Ακαδημία Ελευσίς -Πόλις Καλλιθέας , Ευρυάλη Γλυφ. -ΑΟΝΑ , Τράχωνες Δίας -Ταταύλα
Νομίζω πως είναι ήδη πολύ σαφές πως ο Φοίνικας είναι το αδιαφιλονίκητο φαβορί (ήταν ήδη σαφές από το καλοκαίρι) και πως πάρα πολύ δύσκολα θα χάσει το πρωτάθλημα και την άνοδο στην Γ' Εθνική.
Εμείς οι Αργυρουπολίτες έχουμε για πρώτη φορά και τις 3 ομάδες του δήμου στην Α', αλλά δεν μπορούμε να πάμε γήπεδο