ΑΟΝΑ-ΙΚΑΡΟΣ 76-77 (39-38)
Συγκλονιστικη ματσαρα,απο τα καλυτερα φετινα που εχω παρακολουθησει.Χωρις Τσιωκο ο ΑΟΝΑ,αλλα παρολαυτα ο κοουτς Παπαδημητριου το πηγε καλα το παιχνιδι και η ομαδα του καταφερε να προηγηθει +11 στα πρωτα λεπτα της 4ης περιοδου.Βρηκε λυσεις και στα ποσταρισματα του Κοκορογιαννη αλλα και στο γρηγορο παιχνιδι του Ικαρου.Κινηση ματ η αναθεση ψηλου παιχτη(εξαιρετικος Κυριακοπουλος) στο μαρκαρισμα του Καλαντζη.Προβλημα δημιουργηθηκε με τα φαουλ του φοβερου στο 1ο ημιχρονο Κουτσολιακου.
Ο ΑΟΝΑ ομως τελικα κολλησε στην ζωνη του Τσιτσοπουλου,κατι που σπανια κανει ο Ικαρος γενικα.Γιαννακοδημος και οι 19χρονοι Γεωργοπουλος(πουλεναρα)-Φραντζετης ανελαβαν καμικαζι στην ανατροπη,η ζωνη εκανε το θαυμα της,παρα τις μπολικες ανανεωσεις επιθεσεων του ΑΟΝΑ και φυσικα ο Μανωλης Καλαντζης ανελαβε τον ρολο για τον οποιο αποκτηθηκε.Με 4 ποντους ισοφαρισε 74-74 και μετα τις βολες του Ντοσκορη(76-74) ευστοχησε στο 3ποντο της νικης(76-77) με 2,3'' για την ληξη.Για γαρνιτουρα εκλεψε και την μπαλα στην τελευταια επαναφορα.
Νωριτερα περασαμε μα βολτα απο την Θεομητορος.Πολυ καλη η Ελευσινα δεν αφησε κανενα περιθωριο στην Δαφνη και την βυθισε ακομα περισσοτερο στην βαθμολογια(75-88).Καλοκουρδισμενη και σοβαρη η Ακαδημια προηγηθηκε και +22 παρα την απουσια του Βαμβακιδη.Πολυ καλοι οι συνηθεις υποπτοι Αβραμιδης,Ηλιαδης,Μορφος.
Φυσιολογικα τα αποτελεσμτα στα υπολοιπα ματς
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. - ΠΕΡΑΜΑ 72-56
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ –ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 70-56
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 65-84
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. -ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΣ 75-88
ΕΝ. ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ - EPMHΣ APΓYP. 48-53
ΑΟΝΑ - ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 76-77
ΕΝΩΣΗ ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ-ΤΑΤΑΥΛΑ 73-70
ΡΕΠΟ :ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(ΣΕ 9 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΑΦΜΣ 17(8-1)
---------------------------------------------------------------------
2. ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 16(7-2)
3. ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 15(6-3)
4. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ 14(6-2)
5. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 14(6-2)
----------------------------------------------------------------------
6. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 14(6-2)
7. ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 13(4-5)
8. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 12(4-4)
9. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ 12(4-4)
10. ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 12(4-4)
11. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 11(2-7)
----------------------------------------------------------------------
12.ΤΑΤΑΥΛΑ 11(3-5)
13.ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 10(2-6)
14.ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 9(1-7)
15.ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 9(0-9)