Εuroleague Fantasy 2021-2022

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6939
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 13, 2021 6:27 pm

yorgos έγραψε:
Δευ Σεπ 13, 2021 5:23 pm
SteveNashidis έγραψε:
Δευ Σεπ 13, 2021 5:08 pm
Eφτιαξα 2 λίγκες.
Η μία θα είναι κλασσική όπου "οι ομάδες fantasy συγκεντρώνουν σκορ που όταν προστίθενται όλα μαζί καθορίζουν τη θέση κατάταξης."

και μία θα ειναι Head to Head όπου :
Οι ομάδες fantasy ανταγωνίζονται η μία την άλλη σε κάθε Αγωνιστική όπως σε ένα πραγματικό πρωτάθλημα. Το πρόγραμμα δημιουργείται 1 ώρα πριν από την έναρξη της Αγωνιστικής και όλοι οι συμμετέχοντες πρέπει να έχουν εγγραφεί πριν από αυτή την προθεσμία.


Όνομα:Basketforum.gr - Classic-
Code : 939EC451


Όνομα: Basketforum.gr- H2H-
Code : 8331343F



Μια ομάδα ανά μέλος. :)
Γιατί ρε παίδες μια ομάδα ανά μελος; Κάντε τις 2 να έχουμε επιλογές, αλλιώς κάποιοι θα χάσουν ενδιαφέρον από τα μισά. Δεν το λέω για μένα, εγώ θα σας πατήσω, πάλι.
Γιώργο αν θέλεις να παίζεις φιλικά με το παραρτημα σου , συγγνώμη δε μπορούμε να σε εξυπηρετήσουμε. Αλλωστε είμαστε σίγουροι ότι μπαίνεις και με το ΜαράκιΤριφύλλι32

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Σεπ 13, 2021 6:49 pm

SteveNashidis έγραψε:
Δευ Σεπ 13, 2021 6:27 pm
yorgos έγραψε:
Δευ Σεπ 13, 2021 5:23 pm


Γιατί ρε παίδες μια ομάδα ανά μελος; Κάντε τις 2 να έχουμε επιλογές, αλλιώς κάποιοι θα χάσουν ενδιαφέρον από τα μισά. Δεν το λέω για μένα, εγώ θα σας πατήσω, πάλι.
Γιώργο αν θέλεις να παίζεις φιλικά με το παραρτημα σου , συγγνώμη δε μπορούμε να σε εξυπηρετήσουμε. Αλλωστε είμαστε σίγουροι ότι μπαίνεις και με το ΜαράκιΤριφύλλι32
Είσαι σκληρός και με πληγώνεις.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6939
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Σεπ 17, 2021 9:27 am

Mπαινουν αρκετά μέλη σιγά σιγά. Για να αυξήσουμε και άλλο τη συμμετοχή :)


Όνομα:Basketforum.gr - Classic-
Code : 939EC451


Όνομα: Basketforum.gr- H2H-
Code : 8331343F

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1875
Δημοσιεύσεις: 5135
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Παρ Σεπ 17, 2021 9:51 am

Μπέρδεμα πάντως το φετινό για να επιλέξεις ομάδα και με τα νέα δεδομένα στις αξίες και με τους παίκτες βασικούς-αναπληρωματικούς συν τις αλλαγές που μπορείς.
Σε συμφέρει πάντως θεωρώ να επενδύσεις μάλλον σε μια καλή πεντάδα αρχικά παρά σε περισσότερο βάθος και δευτερευόντως να παίξεις με τους γύρους που δεν θα είναι και πάντα εφικτό.

0
Άβαταρ μέλους
shaq7

allstar
Reactions: 1949
Δημοσιεύσεις: 4556
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2018 4:07 pm
Αγαπημένη θέση: SG, C
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Κυρ Σεπ 19, 2021 6:54 pm

Μπηκα και εγω αν και δεν εχω ξανασχοληθει με φαντασι και πιθανον να βαρεθω γρηγορα..Εχω φτιαξει παντως τουρμπο 6δουλα και τιμιους ρολιστες,δεν ξερω αν ειναι η καλυτερη στρατηγικη βεβαια θα δειξει..

0
AO DAFNIS

 a1greece
Reactions: 410
Δημοσιεύσεις: 691
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2020 3:11 pm
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Σεπ 21, 2021 9:26 am

Να κάνω κάποιες προτάσεις για παίχτες που πιστεύω οτι θα έχουν αξία στο fantasy (χωρίς τις προφανέστατες επιλογές τύπου Misic , James , Tavares , Shved κλπ):

Kalinic : Ο σταρ της ομάδας , σε συνδυασμό και με τον τραυματισμό του White θα πάρει χρόνο και στο 4 και πιστεύω θα γράψει καλά νούμερα.

Strelnieks : Έχω την εντύπωση ότι μέσα από το στυλ παιχνιδιού της Zalgiris θα αναγεννηθεί.

Ponitka : Aπό τους πιο value for money παίχτες στο περσινό , θα πάρει και αρκετό χρόνο στο 1 λογικά μετά τον τραυματισμό του Nappier.

Vezenkov : Σε τρομερή κατάσταση , αναμένουμε να συνεχίσει από εκεί που σταμάτησε πέρυσι.

Παπαπέτρου : Θα πάρει πολύ χρόνο και προσπάθειες. Παίχτης που μπορεί να δώσει πολλούς πόντους λόγω του ότι μπορεί να έχει γεμάτη στατιστική.

Παπαγιάννης : Για μένα ο μόνος αξιόπιστος σεντερ του ΠΑΟ περιμένω να έχει αρκετά λεπτά συμμετοχής.

Giedraitis : Mετά την έλευση και του Fontechio περιμένω να πάρει αρκετό χρόνο και στο 2.

Mitoglou : Στα φιλικά φαίνεται σε πολύ καλή κατάσταση . Λογικά θα πάρει χρόνο και στο 5.

Μotiejunas : Παίχτης που μπορεί να δώσει αρκετούς πόντους λόγω της ποιότητας και του πολυδιάστατου παιχνιδιού του.

Ηezonja : Φαίνεται και από τα φιλικά ότι θα παίξει για να γράψει καλά νούμερα και θα το κάνει.

Higgins : Σε συνδυασμό και με τον τραυματισμό του Abrines θα πάρει αρκετό χρόνο τόσο στο 2 οσο και στο 3 θεωρώ.

Value For Money Picks (ενδεχομένως) : Lull , O.Hunter , Lauvergne , Eriksson , Jokubaitis , C. Jones , Frankamp

Περιμένω και προτάσεις από τους υπόλοιπους fantasy φίλους :)

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1875
Δημοσιεύσεις: 5135
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 30, 2021 7:14 am

Στην αρχή έκανα πιο φανταχτερές επιλογές και έφτιαξα μια δυνατή πεντάδα, μετά το περιόρισα και έφτιαξα μια καλή εξάδα, μετά προσπάθησα να βρω και έναν καλό 7ο παίκτη και έτσι έφτιαξα 2 ομάδες με παίκτες που θεωρητικά θα ανεβάσουν την αξία τους.
Δεν ξέρω πως τα κατάφερα αλλά για την πρώτη αγωνιστική οι 2 γύροι μου είναι σχεδόν αδιάφοροι αφού οι περισσότεροι παίκτες που παίζουν την δεύτερη μέρα.

0
Άβαταρ μέλους
john wick

allstar
Reactions: 225
Δημοσιεύσεις: 3532
Εγγραφή: Τρί Ιουν 14, 2016 8:26 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 30, 2021 7:28 am

Makis324 έγραψε:
Κυρ Σεπ 12, 2021 12:00 pm
Ουσιαστικά δηλαδή θα κατέβαζουμε 5 βασικούς για τα ματς της Πέμπτης και θα τους αλλάζουμε αναλογα αν έχουν πάει καλα η όχι από τους αναπληρωματικους της Παρασκευής


ετσι και αλλιώς οι αναπληρωματικοί ειναι σχεδόν πάντα πάικτες από 6 και κάτω...Οπότε λίγο το καλό...

0
Δεν έχεις επιλογές , ζήσε...
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1875
Δημοσιεύσεις: 5135
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 30, 2021 8:12 am

john wick έγραψε:
Πέμ Σεπ 30, 2021 7:28 am
Makis324 έγραψε:
Κυρ Σεπ 12, 2021 12:00 pm
Ουσιαστικά δηλαδή θα κατέβαζουμε 5 βασικούς για τα ματς της Πέμπτης και θα τους αλλάζουμε αναλογα αν έχουν πάει καλα η όχι από τους αναπληρωματικους της Παρασκευής
ετσι και αλλιώς οι αναπληρωματικοί ειναι σχεδόν πάντα πάικτες από 6 και κάτω...Οπότε λίγο το καλό...
Τώρα στην αρχή, στην πορεία όμως σε όσους ανεβαίνει η αξία της ομάδας θα μπορούν να συμπληρώσουν και τις υπόλοιπες θέσεις και τότε θα έχει μεγαλύτερη επιρροή η σωστή επιλογή βασικής πεντάδας-6ου παίκτη-αναπληρωματικών.

0
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2327
Δημοσιεύσεις: 6939
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Πέμ Σεπ 30, 2021 12:17 pm

39 ομαδες μεχρι στιγμής στην κλασσική τη λίγκα. Αρκετά καλά πιστεύω. Καλή αρχή σε όλους :)

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
berry

allstar
Reactions: 1069
Δημοσιεύσεις: 4265
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 4:56 pm
Τοποθεσία: Πειραιάς
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Magic
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 19, 2021 8:04 pm

Με το που έδωσα μουντιε έκανε καλό παιχνίδι

Κατάρα

Τεσπα θα δώσουμε κάνα χιντ ? Θα πούμε ποιος είναι ποιος ή θα κονταροχτυπιομαστε σε μαρμάρινα αλώνια με αόρατους Διγενιδες ;

Ο UNDEAD είμαι... 12ος ( μέχρι να κάνω το μεγάλο καμπακ ή να πατώσω και να το παρατήσω )

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3923
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 19, 2021 8:12 pm

Να ζητήσω συγγνώμη, δεν κατάφερα να παίξω φέτος, και στις δύο πρώτες αγωνιστικές ήμουν εκτός λόγω προβλημάτων υγείας και το παράτησα. :sorry: Δεν πειράζει θα κερδίσω το ΝΒΑ φάντασι.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Οκτ 19, 2021 10:19 pm

berry έγραψε:
Τρί Οκτ 19, 2021 8:04 pm
Με το που έδωσα μουντιε έκανε καλό παιχνίδι

Κατάρα

Τεσπα θα δώσουμε κάνα χιντ ? Θα πούμε ποιος είναι ποιος ή θα κονταροχτυπιομαστε σε μαρμάρινα αλώνια με αόρατους Διγενιδες ;

Ο UNDEAD είμαι... 12ος ( μέχρι να κάνω το μεγάλο καμπακ ή να πατώσω και να το παρατήσω )
και εγω ειχα ντειβις, απο 1η αγωνιστική και τον πιστευα πολυ, τον εδιωξα και εκανε 40 :drunk: :banana:

0
Άβαταρ μέλους
Conan1982

Moderator
Reactions: 1875
Δημοσιεύσεις: 5135
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2014 10:43 am
Τοποθεσία: Κρήτη
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Παπαλουκάς, Chris Weber
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Οκτ 20, 2021 8:38 am

berry έγραψε:
Τρί Οκτ 19, 2021 8:04 pm
Με το που έδωσα μουντιε έκανε καλό παιχνίδι

Κατάρα

Τεσπα θα δώσουμε κάνα χιντ ? Θα πούμε ποιος είναι ποιος ή θα κονταροχτυπιομαστε σε μαρμάρινα αλώνια με αόρατους Διγενιδες ;

Ο UNDEAD είμαι... 12ος ( μέχρι να κάνω το μεγάλο καμπακ ή να πατώσω και να το παρατήσω )
Κατ' αρχήν θα σε....μαλώσω που δεν δήλωσες και συμμετοχή στο H2H! :D
Εγώ έχω τουςTablakides και τους Chasosoutides.
Και δεν πήρα και χαμπάρι χαμπάρι εγκαίρως στην προηγούμεν αγωνιστική ότι Σενγκέλια και Στρέλνιεκς θα απουσίαζαν, καταστροφή.

0
Tracy Mac

allstar
Reactions: 1033
Δημοσιεύσεις: 3218
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2019 12:28 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένη ομάδα: Panathinaikos
Προειδοποιήσεις: 0

Σάβ Οκτ 30, 2021 8:00 am

Η Head2Heaad λιγκα ειναι και λιγο εως αδικη θα μπορουσα να πω, ή απλως ειμαι πολυ ατυχος, καθως καθε φορα παιζω με τον παικτη που κανει την καλυτερη επιδοση. Εχω 801 ποντους και μολις 2 νικες, ενω υπαρχουν παικτες με 755 ποντους και 5 νικες :banghead: :banghead:

ειναι και λιγο αδικο το παιχνιδι ή ειμαι απλα εντελως ατυχος? σιγουρα θελει και δοση τυχης καθως αν πετυχαινεις συνεχεια αντιπαλους που κανουν ρεκορ εκεινη την αγωνιστικη ε νταξει θα χανεις συνεχεια.

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Euroleague Fantasy”