ΝΒΑ Fantasy 2020-2021

Συντονιστής: Captains

Άβαταρ μέλους
supgk

 junior
Reactions: 14
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 09, 2019 12:50 pm
Αγαπημένη θέση: Bench
Αγαπημένος παίκτης: Tracy McGrady
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 25, 2021 7:54 am

ντερμπυ στο φαντασυ 1095 vs 1092 , δυστηχώς πάλι έχασε η ομάδα :banghead: :banghead: :hammer: :hoho:

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 25, 2021 9:05 am

Επειδή δεν είχα δει ότι τα ματς ξεκινούν πιο νωρίς αυτή την εβδομάδα, είχα στον πάγκο κάτι Πορζινγκις και Σία και ως βασικούς κάτι τύπους που ξέραμε ότι δε θα παίξουν (Ο πάγκος μου είχε 400 πόντους!).

Δε θα ξανασυμβεί, σας προειδοποιώ είμαι επικίνδυνος.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Fitz

 euroleague
Reactions: 213
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 27, 2013 10:59 pm
Τοποθεσία: Netherlands
Αγαπημένη ομάδα: Utah-Jazz
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 25, 2021 10:19 am

supgk έγραψε:
Δευ Ιαν 25, 2021 7:54 am
ντερμπυ στο φαντασυ 1095 vs 1092 , δυστηχώς πάλι έχασε η ομάδα :banghead: :banghead: :hammer: :hoho:
Εκ μέρους των καουμπόϊδων, να πούμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Immanuel τον Quickley που αποφάσισε να κάνει το καλύτερό του ματς χθες.

Οριακό match up πάντως :)

0
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Ιαν 25, 2021 12:13 pm

Στο μεταξύ ένας ψιλοχαμουλης έχει γίνει, δεν υπάρχει αήττητη ομάδα μετά από μόλις 5 αγωνιστικές, ούτε και ομάδα χωρίς νίκη. Μόλις 3 από τους δεκατρείς έχουν 4 νίκες, ενώ η απόσταση του τελευαταίου από τα πλέι οφ είναι μόλις μια νίκη, κοινώς δεν είναι κανείς εκτός από νωρίς.

2
2 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Τρί Ιαν 26, 2021 1:09 am

Ξενυχτάω, αλλα δε λέω, με δικαιώνουν οι παλίκαροι. Ξεκινησαμε με... 1/13 σουτ ενώ Λάουρι, Ντουράντ και Χάρις έχουν ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ λιγότερους πόντους από τον ΛαΜέλο που έχει ο αντίπαλός μου. :roll:

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 08, 2021 9:49 am

Ο φίλος the Answer μας πετσόκοψε δίνοντας την "απαντηση" του εντός παρκέ! :shot: :D

Οι αντίπαλοι ήταν ψηλότεροι, είχαν περισσότερο πάθος, έβρεχε κιόλας ήταν γενικά αντίξοες οι συνθήκες της διεξαγωγής του αγώνος βεβαίως-βεβαίως! :mrgreen: :lol: :hoho:
:banana:

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
the Answer

 
Reactions: 10
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Δεκ 23, 2019 8:02 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: DRose
Αγαπημένη ομάδα: Olympiacos
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 08, 2021 11:37 am

ssoulliss έγραψε:
Δευ Φεβ 08, 2021 9:49 am
Ο φίλος the Answer μας πετσόκοψε δίνοντας την "απαντηση" του εντός παρκέ! :shot: :D

Οι αντίπαλοι ήταν ψηλότεροι, είχαν περισσότερο πάθος, έβρεχε κιόλας ήταν γενικά αντίξοες οι συνθήκες της διεξαγωγής του αγώνος βεβαίως-βεβαίως! :mrgreen: :lol: :hoho:
:banana:
Μου άξιζε μια εύκολη νίκη μετά από δύο οριακές ήττες.Εχει σασπένς η λιγκα,πετυχημένο νομίζω το φορμάτ.

2
2 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 08, 2021 11:57 am

Mε έχει εκνευρίσει το παιχνίδι διότι ποτέ δεν καταφέρνω να παίξω τόσα παιχνίδια όσο ο αντίπαλός μου. Νομίζω στο τελευταίο τελείωσα με 7 ματς λιγότερα από τον αντίπαλό μου. Πήρα και παίκτες που είχαν 4 ματς (κι έναν που είχε 5!), αναβλήθηκαν, ξεκουράστηκαν, τραυματίστηκαν, νισάφι πια. Θα έπρεπε να παίρνουν αυτόματα από τους αναπληρωματικούς. Η δε εύνοια του stats stuffing είναι ακόμη εκνευριστικότερη, επιδόσεις που στην Ευρωλίγκα θα έπιαναν 5ή 7 εδώ πιάνουν 45 :banghead:

Αλλά θα σας δείξω εγώ. Θα δείτε τι θα πάθετε.

0
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2332
Δημοσιεύσεις: 6942
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 08, 2021 11:59 am

Xanthi Ducks
Team Mamba
Greek Misorixia
Team UNDERDOG
Davyan Cowboys
Team the Answer
Arizona Nashtiers
System Malwares
Turnover Machines
Athens Abaliers
Liosa Angeles yorgos
Bench Warmers
Creta Ntelikanides

H βαθμολογία μέχρι στιγμής. Πιστεύω ο καθένας μπορεί να χάσει από τον καθένα αν οι παίκτες του δε βρεθούν σε καλή μέρα. Οι τρεις πρωτες ομαδες φαίνεται να έχουν προβάδισμα.

Yorgos έχει διαφορετική φιλοσοφία το παιχνίδι από euroleague. Εσένα σε έκαψε η μαγκιά του ΝΒΑ στον Ντουράντ.

Τρέιντς δεν εχουμε δει μεχρι στιγμής !!!

Να θυμίσω ότι ομάδες που μπορεί να έχουν βγει εκτός στόχων δε μπορούν να αλλοιώσουν το πρωτάθλημα βάζοντας τα 2α. Θέλουμε τις καλύτερες δυνατές 10άδες μέχρι το τέλος.

2
2 Εικόνα
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kojito

Moderator
Reactions: 1427
Δημοσιεύσεις: 6371
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 20, 2007 8:25 pm
Αγαπημένη θέση: PF
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 22, 2021 9:09 am

Θα έχω να λέω ότι πιθανότατα θα μείνω εκτός play-offs, χάνοντας δύο εβδομαδιαία matchups στα οποία ναι μεν η ομάδα ξεπέρασε τους 1100 πόντους, αλλά τα έχασε για 5 και 4 πόντους αντίστοιχα :sad: :lol:

2
1 Εικόνα 1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 22, 2021 11:25 am

Απ' ό,τι φαίνεται η πρόκριση θα παιχτεί στις 7 νίκες. Πλέον εκτός από μαντεψιές για το ποιος μπορεί να μιλήσει με κάποιον με κορωνοιό, να τραυματιστεί ή να ξεκουραστεί, έχουμε γίνει ΚΑΙ μετεωρολόγοι.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
SteveNashidis

Captain
Reactions: 2332
Δημοσιεύσεις: 6942
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 11:36 pm
Τοποθεσία: Arizona
Αγαπημένη θέση: PG
Twitter: https://twitter.com/Nashidis
Αγαπημένος παίκτης: Steve Nash, Devin Booker
Αγαπημένη ομάδα: Phoenix-Suns
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 22, 2021 12:17 pm

Nα πω οτι μπήκε και trade deadline για να μην εχουμε περίεργες ανταλλαγές πριν τα πλειοφς στις 15 Μαρτιου. 2 εβδομάδες πριν το κλείσιμο της Regular Season. Όχι οτι τρελαθήκαμε στα τρέιντς φέτος αλλά ελπίζω σε μια εβδομάδα να χτυπάνε οι ειδοποιήσεις για τρέιντς.

Την εβδομάδα που μας πέρασε έχασα ματς για κάθε πιθανό λόγο. Εύχομαι τα σαπάκια μου να κανονίσουν τους πρωτευουσιάνους του LA, oι οποίοι έρχονται για άλλη μια εβδομάδα παραπονούμενοι . :D :D

Εικόνα

0
🏀Steve Nash. 2× NBA ΜVP (2005, 2006)🏀SSOL- Seven Second or Less Len
Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ssoulliss

 champion
Reactions: 3197
Δημοσιεύσεις: 6017
Εγγραφή: Τρί Απρ 19, 2011 7:38 pm
Αγαπημένη θέση: PG
Αγαπημένος παίκτης: Φάνης Χριστοδούλου
Αγαπημένη ομάδα: Detroit-Pistons
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 22, 2021 2:00 pm

SteveNashidis έγραψε:
Δευ Φεβ 22, 2021 12:17 pm
Την εβδομάδα που μας πέρασε έχασα ματς για κάθε πιθανό λόγο. Εύχομαι τα σαπάκια μου να κανονίσουν τους πρωτευουσιάνους του LA, oι οποίοι έρχονται για άλλη μια εβδομάδα παραπονούμενοι . :D :D
Ντέρμπι...παραμονής! :mrgreen: :P
kojito έγραψε:
Δευ Φεβ 22, 2021 9:09 am
Θα έχω να λέω ότι πιθανότατα θα μείνω εκτός play-offs, χάνοντας δύο εβδομαδιαία matchups στα οποία ναι μεν η ομάδα ξεπέρασε τους 1100 πόντους, αλλά τα έχασε για 5 και 4 πόντους αντίστοιχα :sad: :lol:
Η φάση εχθές ήταν κάπως έτσι:



1
1 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yorgos

 champion
Reactions: 3924
Δημοσιεύσεις: 11017
Εγγραφή: Δευ Οκτ 19, 2009 10:55 pm
Τοποθεσία: Αβάνα
Αγαπημένη θέση: SF
Αγαπημένος παίκτης: Στηβ Νας
Αγαπημένη ομάδα: Peristeri
Προειδοποιήσεις: 0

Δευ Φεβ 22, 2021 10:31 pm

Την εβδομάδα που μας πέρασε έχασα ματς για κάθε πιθανό λόγο. Εύχομαι τα σαπάκια μου να κανονίσουν τους πρωτευουσιάνους του LA, oι οποίοι έρχονται για άλλη μια εβδομάδα παραπονούμενοι . :D :D
Ο θάνατός σου η ζωή μου.

Αιωνία σου η μνήμη.

1
1 Εικόνα
Αρκτικός Κύκλος, Σιβηρία, Ταταρστάν, Βόλγας, Καύκασος κι άλλα κομμάτια της μητέρας Ρωσίας

tinyurl.com/2axatenv
Άβαταρ μέλους
stefkef

 
Reactions: 11
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Δεκ 14, 2020 11:30 am
Προειδοποιήσεις: 0

Τετ Φεβ 24, 2021 8:45 pm

Καλησπέρα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις για τα play off . Η κανονικη διάρκεια είναι μέχρι τις 16 Μαίου .Εμείς γιατι τι λήγουμε ουσιαστικά 1 μήνα πριν; 2ον στα play off λογικα φανταζομαι θα παει με τη λογικη 1ος με 8ο . Όσοι έχουν τερματίσει στην 1η τετράδα δεν θα έχουν κάποιο πλεονέκτημα όσον αφορά τους πόντους ;

0
Απάντηση

Επιστροφή στο “NBA Fantasy”